gnome-desktop - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: File %s does not have a preview icon attribute
nl: Bestand %s heeft geen voorbeeldpictogramattribuut

en: No loadable icon for %s
nl: Geen laadbaar pictogram voor %s

en: Could not find thumbnailer for mime-type '%s'
nl: Kan miniatuurweergave voor MIME-type ‘%s’ niet vinden

en: Failed to create folder '%s'
nl: Map ‘%s’ kan niet aangemaakt worden

en: The output folder '%s' is not writable
nl: De bestemmingsmap ‘%s’ is niet schrijfbaar

en: Unspecified
nl: Niet opgegeven

note: TRANSLATORS: Used to distinguish Cyrillic from Latin written language variants.
en: Cyrillic
nl: Cyrillisch

note: TRANSLATORS: The alphabet/script, not the language. Used to distinguish Latin from Cyrillic written language variants.
en: Latin
nl: Latijns

en: CRTC %d cannot drive output %s
nl: CRTC %d kan uitvoer %s niet aansturen

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
nl: uitvoer %s ondersteunt modus %dx%d@%dHz niet

en: CRTC %d does not support rotation=%d
nl: CRTC %d ondersteunt rotation=%d niet

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %d, new rotation = %d
nl: uitvoer %s heeft niet dezelfde parameters als een andere gekloonde uitvoer:
    huidige modus = %d, nieuwe modus = %d
    huidige coördinaten = (%d, %d), nieuwe coördinaten = (%d, %d)
    huidige rotatie = %d, nieuwe rotatie = %d

en: cannot clone to output %s
nl: kan niet klonen naar uitvoer %s

en: Trying modes for CRTC %d
nl: Proberen modi voor CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
nl: CRTC %d: uitproberen modus %dx%d@%dHz met uitvoer op %dx%d@%dHz (ronde %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
nl: kon CRTC's niet aan uitvoer toewijzen:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
nl: geen van de geselecteerde modi waren compatibel met de mogelijke modi:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
nl: vereiste virtuele afmeting past niet binnen de beschikbare afmeting: aangevraagd=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)

note: Translators: This is the time format with full date plus day used in 24-hour mode. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%R:%S
nl: %a %-e %b_%R:%S

en: %a %b %-e_%R
nl: %a %-e %b_%R

note: Translators: This is the time format with full date used in 24-hour mode. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%R:%S
nl: %-e %b_%R:%S

en: %b %-e_%R
nl: %-e %b_%R

note: Translators: This is the time format with day used in 24-hour mode.
en: %a %R:%S
nl: %a %R∶%S

note: Translators: This is a time format with full date plus day used for AM/PM. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%l:%M:%S %p
nl: %a %-e %b_%l:%M:%S %p

en: %a %b %-e_%l:%M %p
nl: %a %-e %b_%l:%M %p

note: Translators: This is a time format with full date used for AM/PM. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%l:%M:%S %p
nl: %-e %b_%l:%M:%S %p

en: %b %-e_%l:%M %p
nl: %-e %b_%l:%M %p
