gnome-desktop - en to pl translation catalogue (38 entries)

en: File %s does not have a preview icon attribute
pl: Plik %s nie ma atrybutu ikony podglądu

en: No loadable icon for %s
pl: Brak możliwej do wczytania ikony dla %s

en: Could not find thumbnailer for mime-type '%s'
pl: Nie można odnaleźć generatora miniatur dla typu MIME „%s”

en: Failed to create folder '%s'
pl: Utworzenie katalogu „%s” się nie powiodło

en: The output folder '%s' is not writable
pl: Katalog wyjściowy „%s” nie jest zapisywalny

en: Unspecified
pl: Nieokreślony

note: TRANSLATORS: Used to distinguish the labels representing the gez_ER and gez_ET locales from gez_ER@abegede respective gez_ET@abegede. The difference is related to collation.
en: Abegede
pl: abegede

note: TRANSLATORS: Used to distinguish Cyrillic from Latin written language variants.
en: Cyrillic
pl: cyrylica

note: TRANSLATORS: Also known as "Nagari", a written variant for many languages of the Indian subcontinent. See: https://en.wikipedia.org/wiki/Devanagari
en: Devanagari
pl: dewanagari

note: TRANSLATORS: The alphabet/script, not the language. Used to distinguish Latin from Cyrillic written language variants.
en: Latin
pl: alfabet łaciński

note: TRANSLATORS: "Saho" is a variant of the Afar language. Used to distinguish the label representing the aa_ER locale from aa_ER@saaho.
en: Saho
pl: saho

note: TRANSLATORS: "Valencia" is a dialect of the Catalan language spoken in Valencia. Used to distinguish the label representing the ca_ES locale from ca_ES@valencia.
en: Valencia
pl: walencki

en: CRTC %d cannot drive output %s
pl: CRTC %d nie może prowadzić wyjścia %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
pl: wyjście %s nie obsługuje trybu %d×%d@%d Hz

en: CRTC %d does not support rotation=%d
pl: CRTC %d nie obsługuje rotation=%d

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %d, new rotation = %d
pl: wyjście %s nie ma takich samych parametrów, co inne sklonowane wyjście:
    istniejący tryb = %d, nowy tryb = %d
    istniejące współrzędne = (%d, %d), nowe współrzędne = (%d, %d)
    istniejący obrót = %d, nowy obrót = %d

en: cannot clone to output %s
pl: nie można sklonować do wyjścia %s

en: Trying modes for CRTC %d
pl: Próbowanie trybów dla CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
pl: CRTC %d: próbowanie trybu %d×%d@%d Hz za pomocą wyjścia w %d×%d@%d Hz (przeszło %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
pl: nie można przydzielić CRTC do wyjść:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
pl: żaden z wybranych trybów nie jest zgodny z możliwymi trybami:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
pl: wymagany rozmiar wirtualny nie pasuje do dostępnego rozmiaru: żądany=(%d, %d), minimalny=(%d, %d), maksymalny=(%d, %d)

note: Translators: This is the time format with full date plus day used in 24-hour mode. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%R:%S
pl: %a %-d %b_%H∶%M∶%S

en: %a %b %-e_%R
pl: %a %-d %b_%H∶%M

note: Translators: This is the time format with full date used in 24-hour mode. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%R:%S
pl: %-d %b_%H∶%M∶%S

en: %b %-e_%R
pl: %-d %b_%H∶%M

note: Translators: This is the time format with day used in 24-hour mode.
en: %a %R:%S
pl: %a %H∶%M∶%S

en: %a %R
pl: %a %H∶%M

note: Translators: This is the time format without date used in 24-hour mode.
en: %R:%S
pl: %H∶%M∶%S

en: %R
pl: %H∶%M

note: Translators: This is a time format with full date plus day used for AM/PM. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%l:%M:%S %p
pl: %a %-d %b_%-l∶%M∶%S %p

en: %a %b %-e_%l:%M %p
pl: %a %-d %b_%-l∶%M %p

note: Translators: This is a time format with full date used for AM/PM. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%l:%M:%S %p
pl: %-d %b_%-l∶%M∶%S %p

en: %b %-e_%l:%M %p
pl: %-d %b_%-l∶%M %p

note: Translators: This is a time format with day used for AM/PM.
en: %a %l:%M:%S %p
pl: %a %-l∶%M∶%S %p

en: %a %l:%M %p
pl: %a %-l∶%M %p

note: Translators: This is a time format without date used for AM/PM.
en: %l:%M:%S %p
pl: %-l∶%M∶%S %p

en: %l:%M %p
pl: %-l∶%M %p
