gnome-desktop - en to sv translation catalogue (29 entries)

en: File %s does not have a preview icon attribute
sv: Filen %s har inget attribut för förhandsgranskningsikon

en: No loadable icon for %s
sv: Ingen inläsningsbar ikon för %s

en: Could not find thumbnailer for mime-type '%s'
sv: Kunde inte hitta miniatyrbildsskapare för mimetypen ”%s”

en: Failed to create folder '%s'
sv: Misslyckades med att skapa mappen ”%s”

en: The output folder '%s' is not writable
sv: Utdatamappen ”%s” är inte skrivbar

en: Unspecified
sv: Ospecificerat

note: TRANSLATORS: Used to distinguish Cyrillic from Latin written language variants.
en: Cyrillic
sv: Kyrillisk

note: TRANSLATORS: The alphabet/script, not the language. Used to distinguish Latin from Cyrillic written language variants.
en: Latin
sv: Latinsk

note: TRANSLATORS: "Valencia" is a dialect of the Catalan language spoken in Valencia. Used to distinguish the label representing the ca_ES locale from ca_ES@valencia.
en: Valencia
sv: Valenciansk

en: CRTC %d cannot drive output %s
sv: CRTC %d kan inte driva utgången %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
sv: utgång %s saknar stöd för läget %dx%d@%d Hz

en: CRTC %d does not support rotation=%d
sv: CRTC %d saknar stöd för rotation=%d

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %d, new rotation = %d
sv: utgång %s har inte samma parametrar som en annan klonad utgång:
    befintligt läge = %d, nytt läge = %d
    befintliga koordinater = (%d, %d), nya koordinater = (%d, %d)
    befintlig rotation = %d, ny rotation = %d

en: cannot clone to output %s
sv: kan inte klona till utgång %s

en: Trying modes for CRTC %d
sv: Provar lägen för CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
sv: CRTC %d: provar läget %dx%d@%d Hz med utdata i %dx%d@%d Hz (omgång %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
sv: kunde inte tilldela CRTC:er till utgångar:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
sv: inga av de valda lägena var kompatibla med de möjliga lägena:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
sv: nödvändig virtuell storlek passar inte tillgänglig storlek: nödvändig=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)

note: Translators: This is the time format with full date plus day used in 24-hour mode. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%R:%S
sv: %a %-e %b_%R:%S

en: %a %b %-e_%R
sv: %a %-e %b_%R

note: Translators: This is the time format with full date used in 24-hour mode. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%R:%S
sv: %-e %b_%R:%S

en: %b %-e_%R
sv: %-e %b_%R

note: Translators: This is a time format with full date plus day used for AM/PM. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%l:%M:%S %p
sv: %a %-e %b_%l:%M:%S %p

en: %a %b %-e_%l:%M %p
sv: %a %-e %b_%l:%M %p

note: Translators: This is a time format with full date used for AM/PM. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%l:%M:%S %p
sv: %-e %b_%l:%M:%S %p

en: %b %-e_%l:%M %p
sv: %-e %b_%l:%M %p

note: Translators: This is a time format with day used for AM/PM.
en: %a %l:%M:%S %p
sv: %a %I:%M:%S %p

en: %a %l:%M %p
sv: %a %I:%M %p
