gnome-desktop master - en to vi translation catalogue (24 entries)

en: Unspecified
vi: Chưa xác định

note: TRANSLATORS: Used to distinguish Cyrillic from Latin written language variants.
en: Cyrillic
vi: Kirin

note: TRANSLATORS: The alphabet/script, not the language. Used to distinguish Latin from Cyrillic written language variants.
en: Latin
vi: Tiếng la tinh

en: CRTC %d cannot drive output %s
vi: CRTC %d không thể điều khiển đầu ra %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
vi: đầu ra %s không hỗ trợ chế độ %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%d
vi: CRTC %d không hỗ trợ quay=%d

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %d, new rotation = %d
vi: đầu ra %s không chứa đúng thông số như đầu ra khác đã được nhân đôi:
    chế độ cũ = %d, chế độ mới = %d
    tọa độ cũ = (%d, %d), tọa độ mới = (%d, %d)
    hướng quay cũ = %d, hướng quay mới = %d

en: cannot clone to output %s
vi: không thể nhân đôi đầu ra %s

en: Trying modes for CRTC %d
vi: Thử chế độ cho CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
vi: CRTC %d: thử chế độ %dx%d@%dHz với đầu ra %dx%d@%dHz (bước %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
vi: không thể chỉ định CRTC với đầu ra:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
vi: các chế độ đã chọn không tương thích với mọi chế độ có thể chọn:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
vi: kích cỡ ảo cần thiết không phải tương ứng với kích cỡ sẵn sàng: yêu cầu=(%d, %d), tối thiểu=(%d, %d), tối đa=(%d, %d)

note: Translators: This is the time format with full date plus day used in 24-hour mode. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%R:%S
vi: %R∶%S_%a %-e %b

en: %a %b %-e_%R
vi: %R_%a %-e %b

note: Translators: This is the time format with full date used in 24-hour mode. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%R:%S
vi: %R:%S_%-e %b

en: %b %-e_%R
vi: %R_%-e %b

note: Translators: This is the time format with day used in 24-hour mode.
en: %a %R:%S
vi: %R:%S %a

note: Translators: This is a time format with full date plus day used for AM/PM. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%l:%M:%S %p
vi: %l:%M:%S %p_%a %-e %b

en: %a %b %-e_%l:%M %p
vi: %l:%M %p_%a %-e %b

note: Translators: This is a time format with full date used for AM/PM. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%l:%M:%S %p
vi: %l:%M:%S %p_%e %b

en: %b %-e_%l:%M %p
vi: %l:%M %p_%-e %b

note: Translators: This is a time format with day used for AM/PM.
en: %a %l:%M:%S %p
vi: %l:%M:%S %p %a

en: %a %l:%M %p
vi: %l:%M %p %a
