gnome-desktop 1.5.7 - en to wa translation catalogue (72 entries)

en: The Mysterious GEGL
wa: GEGL li misterieus

en: The Squeaky Rubber Gnome
wa: Les ptits nûtons des bwès

en: Wanda The GNOME Fish
wa: Wanda, li pexhon di GNOME

en: The End!
wa: Li djivêye est foû!

en: Could not locate the directory with header images.
wa: Dji n' sai trover l' ridant avou les imådjes des tiestires.

en: Failed to open directory with header images: %s
wa: Dji n' a polou drovi l' ridant avou les imådjes des tiestires: %s

en: Unable to load header image: %s
wa: Dji n' a savou tcherdjî l' imådje del tiestire: %s

en: Could not locate the GNOME logo button.
wa: Dji n' a savou trover l' boton avou l' imådje di GNOME

en: Unable to load '%s': %s
wa: Dji n' a savou tcherdjî «%s»: %s

en: Could not open the address "%s": %s
wa: Dji n' sai drovi l' adresse «%s»: %s

en: Could not locate the file with GNOME version information.
wa: Dji n' a savou trover l' fitchî avou l' informåcion sol modêye di GNOME

en: Version
wa: Modêye

en: Distributor
wa: Distributeu

en: Build Date
wa: Date di copilaedje

en: About GNOME
wa: Å dfait di GNOME

en: News
wa: Noveles

en: Software
wa: Programes

en: Developers
wa: Programeus

en: Friends of GNOME
wa: Soçons di Gnome

en: Contact
wa: Contak

en: Welcome to the GNOME Desktop
wa: Bénvnowe å scribanne di Gnome

en: Brought to you by:
wa: Fwait por vos pa:

en: About the GNOME Desktop
wa: Å dfait do scribanne di GNOME

en: GNOME also includes a complete development platform for applications programmers, allowing the creation of powerful and complex applications.
wa: Gnome inclût eto ene platfôme di diswalpaedje complete, ki permete åzès diswalpeus di programes informatikes di fé des poûxhants et complesses programes.

en: GNOME includes most of what you see on your computer, including the file manager, web browser, menus, and many applications.
wa: Gnome inclût li plupårt di çou k' vos voeyoz so vosse copiutrece, ça vout dire eto li manaedjeu di fitchîs, li betchteu waibe, les menus, et bråmint des programes.

note: NOTE TO AUTHORS: Do not put anything in the following paragraphs that will be substituted by the configure script. Otherwise you will break the translations.
en: GNOME is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
wa: Gnome est on libe, ahessåve, sitocaesse,eyet accessibe evironmint di scribanne po les sistinmes d' operance del famile des rshonnants a Unix.

en: GNOME's focus on usability and accessibility, regular release cycle, and strong corporate backing make it unique among Free Software desktops.
wa: Gnome vize l' accessibilité eyet esse åjhey a-z eployî; des erîlés cikes di rexhowe des nouvès modêyes et on foirt aspalaedje do monde des eterprijhes fijhèt d' lu ene sacwè d' unike emey les scribannes e libe programe.

en: GNOME's greatest strength is our strong community. Virtually anyone, with or without coding skills, can contribute to making GNOME better.
wa: Li pus grande foice di Gnome c' est nosse cominålté. Tot l' minme kî, avou ou sins cnoxhances di programaedje, pout apoirter si ptite pire eyet contribuwer po fé ki Gnome soeye meyeu.

en: Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
wa: Des cints et des cints di djins ont contribuwé å côde di Gnome dispoy k' il a stî enondé e 1997; co bén pus ont contribuwé dins ds ôtes manires, tot ossu impôrtantes, come li ratournaedje, li scrijhaedje del documintåcion, eyet li contrôle del cwålité.

en: Error reading file '%s': %s
wa: Åk n' a nén stî come dji sayive di lere li fitchî «%s»: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
wa: Åk n' a nén stî tot rebobinant l' fitchî «%s»: %s

en: No name
wa: Nou no

en: File '%s' is not a regular file or directory.
wa: Li fitchî «%s» n' est nén on fitchî ou ridant normå.

en: No filename to save to
wa: Nou fitchî po schaper

en: Starting %s
wa: Enondant %s

en: No URL to launch
wa: Nole hårdêye a-z enonder

en: Not a launchable item
wa: Nén on cayet enondåve

en: No command (Exec) to launch
wa: Nole comande (Exec) a-z enonder

en: Bad command (Exec) to launch
wa: Mwaijhe comande (Exec) a-z enonder

en: Unknown encoding of: %s
wa: Ecôdaedje nén cnoxhou di: %s

en: Error writing file '%s': %s
wa: Åk n' a nén stî tot scrijhant el fitchî «%s»: %s

en: Directory
wa: Ridant

en: Application
wa: Programe

en: Link
wa: Loyén

en: FSDevice
wa: ÉndjinFS

en: MIME Type
wa: Sôre MIME

en: Service
wa: Siervice

en: ServiceType
wa: SôreSiervice

en: _URL:
wa: _Hårdêye:

en: Comm_and:
wa: Com_ande:

note: Name
en: _Name:
wa: _No:

note: Generic Name
en: _Generic name:
wa: No d_jenerike:

note: Comment
en: Co_mment:
wa: Ra_wete:

en: Browse
wa: Betchteu

en: _Type:
wa: _Sôre:

en: _Icon:
wa: _Imådjete:

en: Browse icons
wa: Foyter les imådjetes

en: Run in t_erminal
wa: Enonder dins on _terminå

en: Language
wa: Lingaedje

en: Name
wa: No

en: Generic name
wa: No djenerike

en: Comment
wa: Rawete

en: _Try this before using:
wa: _Sayîz çouci dvant:

en: _Documentation:
wa: _Documintåcion:

en: _Name/Comment translations:
wa: Ratournaedje do _no/del rawete:

en: _Add/Set
wa: _Radjouter/Mete

en: Add or Set Name/Comment Translations
wa: Radjouter ou defini on ratournaedje do no/discrijhaedje

en: Re_move
wa: _Oister

en: Remove Name/Comment Translation
wa: Oister on ratournaedje do no/discrijhaedje

en: Basic
wa: Di båze

en: Advanced
wa: Sipepieus

en: _Show Hints at Startup
wa: _Mostrer les racsegnes a l' enondaedje
