gnome-desktop 2.3.6.1 - en to eo translation catalogue (29 entries)

en: File %s does not have a preview icon attribute
eo: Dosiero %s ne havas antaŭrigardan piktograman atributon

en: No loadable icon for %s
eo: Neniu ŝarĝebla piktogramo por %s

en: Could not find thumbnailer for mime-type '%s'
eo: Ne eblis trovi bildeton por mime-speco '%s'

en: Failed to create folder '%s'
eo: Malsukcesis krei dosierujon '%s'

en: The output folder '%s' is not writable
eo: La eligdosierujo '%s' ne estas skribebla

en: Unspecified
eo: Nedifinita

note: TRANSLATORS: Used to distinguish the labels representing the gez_ER and gez_ET locales from gez_ER@abegede respective gez_ET@abegede. The difference is related to collation.
en: Abegede
eo: Abegedo

note: TRANSLATORS: Used to distinguish Cyrillic from Latin written language variants.
en: Cyrillic
eo: Cirila

note: TRANSLATORS: Also known as "Nagari", a written variant for many languages of the Indian subcontinent. See: https://en.wikipedia.org/wiki/Devanagari
en: Devanagari
eo: Nagaria

note: TRANSLATORS: The alphabet/script, not the language. Used to distinguish Latin from Cyrillic written language variants.
en: Latin
eo: Latina

note: TRANSLATORS: "Saho" is a variant of the Afar language. Used to distinguish the label representing the aa_ER locale from aa_ER@saaho.
en: Saho
eo: Saha

en: CRTC %d cannot drive output %s
eo: CRTC %d ne subtenas la eligon %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
eo: eligo %s ne subtenas la reĝimon %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%d
eo: CRTC %d ne subtenas rotacion=%d

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %d, new rotation = %d
eo: eligo %s ne havas la samajn parametrojn kiel alia klonita eligo:
    ekztistanta reĝimo = %d, nova reĝimo = %d
    ekztistantaj koordinatoj = (%d, %d), novaj koordinatoj = (%d, %d)
    ekztistanta rotacio = %d, nova rotacio = %d

en: cannot clone to output %s
eo: ne eblas kloni al eligo %s

en: Trying modes for CRTC %d
eo: Provreĝimoj por CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
eo: CRTC %d: provreĝimo %dx%d@%dHz kun eligo ĉe %dx%d@%dHz (paso %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
eo: ne eblis atribui CRTC-ojn al eligoj:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
eo: neniu reĝimo de la elektitaj reĝimoj estas kongrua al la eblaj reĝimoj:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
eo: bezonata virtuala grando ne kongruas al havebla grando: petita=(%d, %d), minimumo=(%d, %d), maksimumo=(%d, %d)

note: Translators: This is the time format with full date plus day used in 24-hour mode. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%R:%S
eo: %a %-e-a de %b_%R:%S

en: %a %b %-e_%R
eo: %a %-e-a de %b_%R

note: Translators: This is the time format with full date used in 24-hour mode. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%R:%S
eo: %-e-a de %b_%R:%S

en: %b %-e_%R
eo: %-e-a de %b_%R

note: Translators: This is a time format with full date plus day used for AM/PM. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%l:%M:%S %p
eo: %a %-e-a de %b_%l:%M:%S %p

en: %a %b %-e_%l:%M %p
eo: %a %-e-a de %b_%l:%M %p

note: Translators: This is a time format with full date used for AM/PM. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%l:%M:%S %p
eo: %-e-a de %b_%l:%M:%S %p

en: %b %-e_%l:%M %p
eo: %-e-a de %b_%l:%M %p
