gnome-desktop - en to th translation catalogue (31 entries)

en: File %s does not have a preview icon attribute
th: ไฟล์ %s ไม่มีคุณลักษณะไอคอนภาพตัวอย่าง

en: No loadable icon for %s
th: ไม่มีไอคอนที่โหลดได้สำหรับ %s

en: Could not find thumbnailer for mime-type '%s'
th: ไม่พบตัวสร้างภาพย่อสำหรับชนิด mime '%s'

en: Failed to create folder '%s'
th: สร้างโฟลเดอร์ '%s' ไม่สำเร็จ

en: The output folder '%s' is not writable
th: โฟลเดอร์ผลลัพธ์ '%s' ไม่สามารถเขียนได้

en: Unspecified
th: ไม่ระบุ

note: TRANSLATORS: Used to distinguish the labels representing the gez_ER and gez_ET locales from gez_ER@abegede respective gez_ET@abegede. The difference is related to collation.
en: Abegede
th: อาเบเกเด

note: TRANSLATORS: Used to distinguish Cyrillic from Latin written language variants.
en: Cyrillic
th: ซีริลลิก

note: TRANSLATORS: Also known as "Nagari", a written variant for many languages of the Indian subcontinent. See: https://en.wikipedia.org/wiki/Devanagari
en: Devanagari
th: เทวนาครี

note: TRANSLATORS: Used to distinguish the label representing the tt_RU locale from tt_RU@iqtelif. It's a special alphabet for Tatar.
en: IQTElif
th: อีคเตอลิฟ

note: TRANSLATORS: The alphabet/script, not the language. Used to distinguish Latin from Cyrillic written language variants.
en: Latin
th: ละติน

note: TRANSLATORS: "Saho" is a variant of the Afar language. Used to distinguish the label representing the aa_ER locale from aa_ER@saaho.
en: Saho
th: ซาโฮ

note: TRANSLATORS: "Valencia" is a dialect of the Catalan language spoken in Valencia. Used to distinguish the label representing the ca_ES locale from ca_ES@valencia.
en: Valencia
th: วาเลนเซีย

en: CRTC %d cannot drive output %s
th: CRTC %d ไม่สามารถสั่งการอุปกรณ์แสดงผล %s ได้

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
th: อุปกรณ์แสดงผล %s ไม่รองรับโหมด %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%d
th: CTRC %d ไม่รองรับมุมหมุน=%d

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %d, new rotation = %d
th: อุปกรณ์แสดงผล %s มีพารามิเตอร์ไม่ตรงกับอุปกรณ์แสดงผลอีกอันที่ผลิตซ้ำออกไป:
    โหมดเดิม = %d, โหมดใหม่ = %d
    พิกัดเดิม = (%d, %d), พิกัดใหม่ = (%d, %d)
    มุมหมุนเดิม = %d, มุมหมุนใหม่ = %d

en: cannot clone to output %s
th: ไม่สามารถผลิตซ้ำอุปกรณ์แสดงผล %s

en: Trying modes for CRTC %d
th: กำลังลองโหมดต่างๆ สำหรับ CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
th: CRTC %d: กำลังลองใช้โหมด %dx%d@%dHz โดยแสดงผลที่ %dx%d@%dHz (รอบที่ %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
th: ไม่สามารถกำหนด CRTC ให้กับอุปกรณ์แสดงผล:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
th: โหมดที่เลือกไว้นั้น ไม่มีโหมดใดเข้ากันได้กับโหมดที่เป็นไปได้:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
th: ขนาดเสมือนที่ต้องการไม่เข้ากับขนาดที่มี: ที่ร้องขอ=(%d, %d), ค่าต่ำสุด=(%d, %d), ค่าสูงสุด=(%d, %d)

note: Translators: This is the time format with full date plus day used in 24-hour mode. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%R:%S
th: %a %-e %b_%R:%S

en: %a %b %-e_%R
th: %a %-e %b_%R

note: Translators: This is the time format with full date used in 24-hour mode. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%R:%S
th: %-e %b_%R:%S

en: %b %-e_%R
th: %-e %b_%R

note: Translators: This is a time format with full date plus day used for AM/PM. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%l:%M:%S %p
th: %a %-e %b_%l:%M:%S %p

en: %a %b %-e_%l:%M %p
th: %a %-e %b_%l:%M %p

note: Translators: This is a time format with full date used for AM/PM. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%l:%M:%S %p
th: %-e %b_%l:%M:%S %p

en: %b %-e_%l:%M %p
th: %-e %b_%l:%M %p
