gnome-desktop master - en to id translation catalogue (27 entries)

en: File %s does not have a preview icon attribute
id: Berkas %s tidak memiliki atribut ikon pratinjau

en: No loadable icon for %s
id: Tidak ada ikon yang dapat dimuat untuk %s

en: Could not find thumbnailer for mime-type '%s'
id: Tidak dapat menemukan thumbnailer untuk mime-type '%s'

en: Failed to create folder '%s'
id: Gagal membuat folder '%s'

en: The output folder '%s' is not writable
id: Folder keluaran '%s' tidak dapat ditulis

en: Unspecified
id: Tak dinyatakan

note: TRANSLATORS: Used to distinguish Cyrillic from Latin written language variants.
en: Cyrillic
id: Sirilik

en: CRTC %d cannot drive output %s
id: CRTC %d tidak dapat memacu keluaran %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
id: keluaran %s tidak mendukung modus %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%d
id: CRTC %d tidak mendukung rotasi=%d

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %d, new rotation = %d
id: keluaran %s tidak memiliki parameter yang sama seperti keluaran hasil duplikasi:
    modus yang ada = %d, modus yang baru = %d
    koordinat yang ada = (%d, %d), koordinat yang baru = (%d, %d)
    rotasi yang ada = %d, rotasi yang baru = %d

en: cannot clone to output %s
id: duplikasi untuk %s tidak dapat dilakukan

en: Trying modes for CRTC %d
id: Mencoba modus untuk CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
id: CRTC %d: mencoba modus %dx%d@%dHz dengan keluaran pada %dx%d@%dHz (lewat %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
id: tidak dapat menetapkan CRTC pada keluaran:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
id: modus yang dipilih tidak cocok dengan modus yang dimungkinkan:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
id: ukuran virtual yang diperlukan tidak sesuai dengan ukuran yang tersedia: dipinta=(%d, %d), minimal=(%d, %d), maksimal=(%d, %d)

note: Translators: This is the time format with full date plus day used in 24-hour mode. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%R:%S
id: %a %e %b_%R:%S

en: %a %b %-e_%R
id: %a %e %b_%R

note: Translators: This is the time format with full date used in 24-hour mode. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%R:%S
id: %a %e %b_%R:%S

en: %b %-e_%R
id: %a %e %b_%R

note: Translators: This is a time format with full date plus day used for AM/PM. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%l:%M:%S %p
id: %a %e %b_%l:%M:%S %p

en: %a %b %-e_%l:%M %p
id: %a %e %b_%l:%M %p

note: Translators: This is a time format with full date used for AM/PM. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%l:%M:%S %p
id: %e %b_%l:%M:%S %p

en: %b %-e_%l:%M %p
id: %e %b,_%l:%M %p

note: Translators: This is a time format with day used for AM/PM.
en: %a %l:%M:%S %p
id: %a %k:%M:%S

en: %a %l:%M %p
id: %a %k:%M
