gnome-desktop master - en to my translation catalogue (22 entries)

en: File %s does not have a preview icon attribute
my: ဖိုင် %s မှာ ကြိုတင်ပြအိုင်ကွန် တန််ဖိုး မရှိပါ

en: No loadable icon for %s
my: %sအတွက် တွန်းတင်၍ရသောအိုင်ကွန်မရှိပါ

en: Could not find thumbnailer for mime-type '%s'
my: '%s' mime-typeအတွက် ကြိုတင်ပြပုံဖေါ်ကိရိယာ ရှာမတွေ့ပါ

en: Failed to create folder '%s'
my: ဖိုင်တွဲ '%s' ဖန်တီးမှု မအောင်မြင်ခဲ့ပါ

en: The output folder '%s' is not writable
my: အထွက်ဖိုင်တွဲ '%s' တွင် ရေး၍မရပါ

en: Unspecified
my: သတ်မှတ်မထား

note: TRANSLATORS: Used to distinguish the labels representing the gez_ER and gez_ET locales from gez_ER@abegede respective gez_ET@abegede. The difference is related to collation.
en: Abegede
my: အဘီဂီဒီ

note: TRANSLATORS: Used to distinguish Cyrillic from Latin written language variants.
en: Cyrillic
my: ဆီရီလစ်

note: TRANSLATORS: Also known as "Nagari", a written variant for many languages of the Indian subcontinent. See: https://en.wikipedia.org/wiki/Devanagari
en: Devanagari
my: ဒီဗာနာဂရီ

note: TRANSLATORS: The alphabet/script, not the language. Used to distinguish Latin from Cyrillic written language variants.
en: Latin
my: လက်တင်

note: TRANSLATORS: "Saho" is a variant of the Afar language. Used to distinguish the label representing the aa_ER locale from aa_ER@saaho.
en: Saho
my: ဆာဟို

note: TRANSLATORS: "Valencia" is a dialect of the Catalan language spoken in Valencia. Used to distinguish the label representing the ca_ES locale from ca_ES@valencia.
en: Valencia
my: ဗလန်စီယာ

en: CRTC %d cannot drive output %s
my: CRTC %d သည် အထွက် %s ကိုမမောင်းနှင်နိုင်ပါ

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
my: ရုပ်ပြ %s သည် %dx%d@%dHz ကို မလုပ်ဆောင်ပေးနိုုင်ပါ

en: CRTC %d does not support rotation=%d
my: CRTC %d သည် အလှည့်=%d ကို မလုပ်ပေးနိုင်ပါ

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %d, new rotation = %d
my: ရုပ်ပြ %s သည် အခြားပုံပွားရုပ်ပြနှင့် အချက်အလက်များ မတူပါ
    နည်းအဟောင်း = %d ၊ နည်းအသစ် = %d
    ကိုဩဒီနိတ်အဟောင်း = (%d, %d) ၊ ကိုဩဒီနိတ်အသစ် = (%d, %d)
    အလှည့်တန်ဖိုးအဟောင်း = %d ၊ အလှည့်တန်ဖိုးအစသ် = %d

en: cannot clone to output %s
my: အထွက် %s သို့ ပုံတူမပွားနိုင်ပါ

en: Trying modes for CRTC %d
my: CRTC %d အတွက် စနစ်များ စမ်းနေပါသည်

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
my: CRTC %d: ရုပ်ပြအထွက် %dx%d@%dHz (pass %d) ၌ %dx%d@%dHz ကို ကြိုးစားနေသည်

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
my: ရုပ်ပြအထွက်များသို့ CRTCများ တွဲဖက်မချနိုင်ခဲ့ပါ
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
my: ရွေးချယ်ထားသောပုံစံစနစ်များအနက် တစ်ခုမှပင် လုပ်ဆောင်နိုင်သည့်ပုံစံစနစ်များဖြင့်ကိုက်ညီမှုမရှိ -
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
my: လိုအပ်သော အရွယ်အစားအတုသည် ရရှိနိုင်သော အရွယ်အစားနှင့်မဆံ့ပါ - တောင်းဆိုချက်=(%d, %d), အနည်းဆုံး=(%d, %d), အများဆုံး=(%d, %d)
