gnome-desktop master - en to an translation catalogue (12 entries)

en: Unspecified
an: Sin especificar

en: CRTC %d cannot drive output %s
an: o CRTC %d no puede adugar a surtida %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
an: A surtida %s no soporta lo modo %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%d
an: o CRTC %d no suporta a rotación=%d

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %d, new rotation = %d
an: a salida %s no tiene os mesmos parametros que unatra salida clonada:
    modo existent = %d, modo nuevo = %d
    coordenadas existents = (%d, %d), coordenadas nuevas = (%d, %d)
    rotación existent = %d, rotación nueva = %d

en: cannot clone to output %s
an: no s'ha puesto clonar a la surtida %s

en: Trying modes for CRTC %d
an: Prebando modos ta CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
an: CRTC %d: prebando lo modo %dx%d@%dHz con surtida en %dx%d@%dHz (pasada %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
an: no s'ha puesto asignar CRTCs a las surtidas:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
an: dengun d'os modos triados son compatibles con os modos posibles:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
an: o tamanyo virtual que cal no s'achusta a lo tamanyo disponible: requeriu:(%d, %d), menimo=(%d, %d), maximo=(%d, %d)

en: %a %b %e, %R
an: %a %e de %b, %R
