gnome-desktop master - en to sat translation catalogue (22 entries)

en: File %s does not have a preview icon attribute
sat: ᱨᱮᱫᱽ %s ᱨᱮ ᱢᱟᱲᱟᱝ ᱧᱮᱞ ᱪᱤᱱᱦᱟᱹ ᱜᱩᱱ ᱵᱟᱹᱱᱩᱜᱼᱟ

en: No loadable icon for %s
sat: %s ᱞᱟᱹᱜᱤᱫ ᱞᱟᱫᱮ ᱞᱮᱠᱟᱱ ᱪᱤᱱᱦᱟᱹ ᱵᱟᱹᱱᱩᱜᱼᱟ

en: Could not find thumbnailer for mime-type '%s'
sat: ᱢᱟᱭᱤᱢ-ᱞᱮᱠᱟᱱ '%s' ᱞᱟᱹᱜᱤᱫ ᱛᱷᱟᱢᱱᱮᱭᱞᱟᱨ ᱵᱟᱝ ᱧᱟᱢ ᱫᱟᱲᱮᱭᱟᱜ ᱠᱟᱱᱟ ᱾

en: Failed to create folder '%s'
sat: '%s' ᱯᱚᱴᱚᱢ ᱛᱮᱭᱟᱨ ᱨᱮ ᱰᱤᱜᱟᱹᱣ ᱮᱱᱟ

en: The output folder '%s' is not writable
sat: ᱚᱯᱩᱴ ᱯᱚᱴᱚᱢ '%s' ᱫᱚ ᱚᱞ ᱫᱟᱲᱮᱭᱟᱜ ᱵᱟᱝ ᱠᱟᱱᱟ

en: Unspecified
sat: ᱵᱟᱝᱥᱮᱴᱟᱜ

note: TRANSLATORS: Used to distinguish the labels representing the gez_ER and gez_ET locales from gez_ER@abegede respective gez_ET@abegede. The difference is related to collation.
en: Abegede
sat: ᱟᱵᱮᱜᱮᱰᱮ

note: TRANSLATORS: Used to distinguish Cyrillic from Latin written language variants.
en: Cyrillic
sat: ᱥᱟᱭᱠᱨᱤᱞᱤᱠ

note: TRANSLATORS: Also known as "Nagari", a written variant for many languages of the Indian subcontinent. See: https://en.wikipedia.org/wiki/Devanagari
en: Devanagari
sat: ᱫᱮᱣᱟᱹᱱᱟᱜᱟᱹᱨᱤ

note: TRANSLATORS: The alphabet/script, not the language. Used to distinguish Latin from Cyrillic written language variants.
en: Latin
sat: ᱞᱮᱴᱤᱱ

note: TRANSLATORS: "Saho" is a variant of the Afar language. Used to distinguish the label representing the aa_ER locale from aa_ER@saaho.
en: Saho
sat: ᱥᱟᱦᱚ

note: TRANSLATORS: "Valencia" is a dialect of the Catalan language spoken in Valencia. Used to distinguish the label representing the ca_ES locale from ca_ES@valencia.
en: Valencia
sat: ᱵᱷᱟᱞᱮᱱᱥᱤᱭᱟ

en: CRTC %d cannot drive output %s
sat: CRTC %d ᱫᱚ %s ᱨᱮᱭᱟᱜ ᱚᱰᱚᱠ ᱵᱟᱭ ᱜᱟᱱ ᱪᱷᱚᱭᱟᱭ

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
sat: ᱚᱰᱚᱠ %s ᱫᱚ %dx%d@%dHz ᱢᱳᱰ ᱵᱟᱭ ᱦᱟᱛᱟᱣ ᱮᱫᱟ

en: CRTC %d does not support rotation=%d
sat: CRTC %d ᱫᱚ rotation=%d ᱵᱟᱭ ᱦᱟᱛᱟᱣ ᱮᱫᱟᱭ

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %d, new rotation = %d
sat: ᱚᱰᱚᱠ %s ᱴᱷᱮᱱ ᱫᱚ ᱮᱴᱟᱜ ᱱᱚᱠᱚᱞ ᱠᱟᱱ ᱚᱰᱚᱠ ᱥᱟᱞᱟᱜ ᱡᱩᱲᱟᱹᱣ ᱥᱚᱨᱛᱱᱤᱭᱚᱢ ᱵᱟᱹᱱᱩᱜᱼᱟ :
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %d, new rotation = %d

en: cannot clone to output %s
sat: ᱚᱰᱚᱠ %s ᱫᱚ ᱰᱚᱵᱚᱞ ᱵᱟᱭ ᱜᱟᱱᱚᱜ ᱠᱟᱱᱟ

en: Trying modes for CRTC %d
sat: CRTC %d ᱞᱟᱹᱜᱤᱫ ᱢᱳᱰ ᱪᱮᱥᱴᱟᱭᱜᱼᱟ

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
sat: CRTC %d: ᱫᱚ ᱢᱳᱰ %dx%d@%dHz ᱥᱟᱶᱛᱮ %dx%d@%dHz (pass %d) ᱨᱮ ᱚᱰᱚᱠ ᱪᱮᱥᱴᱟᱭᱜᱼᱟ

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
sat: CRTCs ᱫᱚ ᱚᱰᱚᱠ ᱠᱚ ᱥᱟᱞᱟᱜ ᱴᱷᱟᱹᱣᱠᱟᱹ ᱵᱟᱝ ᱜᱟᱱ ᱞᱮᱱᱟ:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
sat: ᱵᱟᱪᱷᱟᱣ ᱠᱟᱱ ᱢᱳᱰ ᱠᱚ ᱥᱟᱞᱟᱜ ᱪᱮᱫ ᱦᱚᱸ ᱜᱟᱱᱚᱜ ᱢᱳᱰ ᱥᱟᱞᱟᱜ ᱵᱟᱝ ᱜᱟᱱ ᱞᱮᱱᱟ:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
sat: ᱢᱮᱱᱟᱜ ᱠᱟᱱ ᱢᱟᱯ ᱥᱟᱞᱟᱜ ᱣᱟᱹᱨᱪᱩᱟᱹᱞ ᱢᱟᱯ ᱫᱚᱨᱠᱟᱨ ᱠᱟᱱᱟ: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
