gnome-devel-docs master - en to gl translation catalogue (90 entries)

note: (itstool) path: p/link
en: Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International License
gl: Creative Commons Atribución-Compartir Igual 4.0 Licenza internacional

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
gl: Este traballo está licenciado baixo a <_:link-1/>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Bottom bar that contains actions
gl: Barra interior que contén accións

note: (itstool) path: page/title
en: Action bars
gl: Barras de acción

note: (itstool) path: page/p
en: An action bar is a horizontal container that is placed along the bottom edge of a window. It is used to present actions for the content that is displayed above.
gl: Unha barra de acción é un contenedor horizontal que está disposto ao longo do borde inferior da xanela. Úsase para mostrar accións para o contido que se mostra arriba.

note: (itstool) path: section/title
en: When to use
gl: Cando usala

note: (itstool) path: section/p
en: Action bars can be shown temporarily, when a <link xref="selection-mode">selection</link> or edit mode is active.
gl: As barras de acción poden mostrarse de forma temporal, cando un modo de <link xref="selection-mode">selección</link> ou edición está activo.

note: (itstool) path: section/title
en: Guidelines
gl: Liñas de guía

note: (itstool) path: section/title
en: API reference
gl: Referencia da API

note: (itstool) path: info/desc
en: Basic application characteristics.
gl: Características de aplicacións básicas

note: (itstool) path: page/title
en: Application basics
gl: Básicos de aplicacións

note: (itstool) path: section/title
en: What is an application?
gl: Que é unha aplicación?

note: (itstool) path: section/p
en: The following list of characteristics provides a basic definition of an application. An application is a distinct piece of software which:
gl: A seguinte lista de características fornece unha definición básica dunha aplicación. Unha aplicación é unha peza distinta de software que:

note: (itstool) path: item/p
en: Can be individually installed and removed from the system.
gl: Pode instalarse e eliminarse de forma individual dun sistema.

note: (itstool) path: item/p
en: Does not affect or interfere with the behavior of other applications.
gl: Non afecta nin interfire no comportamento doutras aplicacións.

note: (itstool) path: item/p
en: Does not rely on other applications in order to run.
gl: Non depende doutras aplicacións para poder executarse.

note: (itstool) path: item/p
en: Provides at least one <link xref="primary-windows">primary window</link>.
gl: Fornece cando menos unha <link xref="primary-windows">xanela principal</link>.

note: (itstool) path: item/p
en: Has a unique name and <link xref="icons-and-artwork#application-icons">icon</link>.
gl: Ten un ome único e <link xref="icons-and-artwork#application-icons">icona</link>.

note: (itstool) path: item/p
en: Has an application launcher.
gl: Ten un iniciador de aplicación.

note: (itstool) path: section/title
en: Naming your application
gl: Nomeando a súa aplicación

note: (itstool) path: section/p
en: An application name plays a number of functions:
gl: Un nome de aplicación ten varias funcións:

note: (itstool) path: item/p
en: It must advertise your application to potential users.
gl: Debe publicitar a súa aplicación a usuarios potenciais.

note: (itstool) path: item/p
en: It should serve to reinforce a positive identity, and have expressive qualities.
gl: Debe servir como reforzo dunha identidade positiva, e ter cualidades expresivas.

note: (itstool) path: item/p
en: It needs to identify your application in the systems where it is installed and run.
gl: Precisa identificar a súa aplicación nos sistemas nos que se instala e se executa.

note: (itstool) path: section/p
en: Ensure that your application name is short — fewer than 15 characters. This will ensure that it is always displayed in full within a GNOME 3 environment.
gl: Asegúrese que o nome da súa aplicación é curto — menos de 15 caracters. Isto asegurará que sempre se mostra o nome completo no ambiente de GNOME 3.

note: (itstool) path: info/desc
en: Global application menu that is accessed from the top bar
gl: O menú global de aplicación móstrase na barra superior

note: (itstool) path: page/title
en: Application menus
gl: Menús de aplicación

note: (itstool) path: page/title
en: Button menus
gl: Menús de botón

note: (itstool) path: section/title
en: General guidelines
gl: Liñas de guía xerais

note: (itstool) path: page/title
en: Buttons
gl: Botóns

note: (itstool) path: section/title
en: General Guidelines
gl: Liñas de guía xerais

note: (itstool) path: section/title
en: Text buttons
gl: Botóns de texto

note: (itstool) path: section/title
en: Toggle buttons
gl: Botóns de trocar

note: (itstool) path: section/title
en: Linked buttons
gl: Botóns ligados

note: (itstool) path: page/title
en: Check boxes
gl: Caixas de verificación

note: (itstool) path: page/title
en: Compatibility
gl: Compatibilidade

note: (itstool) path: section/title
en: Cross-platform compatibility
gl: Compatibilidade multiplataforma

note: (itstool) path: section/title
en: GNOME 2 compatibility
gl: Compatibilidade con GNOME 2

note: (itstool) path: page/title
en: Design principles
gl: Principios de deseño

note: (itstool) path: page/title
en: Dialog windows
gl: Xanelas de diálogo

note: (itstool) path: section/title
en: Message Dialogs
gl: Diálogos de mensaxe

note: (itstool) path: section/title
en: Examples
gl: Exemplos

note: (itstool) path: section/title
en: Presentation Dialogs
gl: Diálogos de presentación

note: (itstool) path: section/title
en: Primary buttons
gl: Botóns primarios

note: (itstool) path: section/title (itstool) path: td/p
en: Order
gl: Orde

note: (itstool) path: section/title
en: Labels
gl: Etiquetas

note: (itstool) path: section/title
en: Default action and escape
gl: Acción por omisión e escape

note: (itstool) path: page/title
en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

note: (itstool) path: page/title
en: Grids
gl: Grellas

note: (itstool) path: page/title
en: Header bars
gl: Barras de cabeceira

note: (itstool) path: section/title
en: Controls
gl: Controis

note: (itstool) path: section/title
en: Additional guidance
gl: Guías adicionais

note: (itstool) path: info/desc
en: Selecting and creating icons.
gl: Seleccionando e creando iconas.

note: (itstool) path: page/title
en: Creating icons
gl: Creando iconas

note: (itstool) path: section/title
en: Full-color icons
gl: Iconas a toda cor

note: (itstool) path: td/p
en: Blue
gl: Azul

note: (itstool) path: td/p
en: Green
gl: Verde

note: (itstool) path: td/p
en: Yellow
gl: Amarelo

note: (itstool) path: td/p
en: Orange
gl: Laranxa

note: (itstool) path: td/p
en: Red
gl: Vermello

note: (itstool) path: td/p
en: Purple
gl: Violeta

note: (itstool) path: td/p
en: Brown
gl: Marrón

note: (itstool) path: section/title
en: Symbolic icons
gl: Iconas de símbolos

note: (itstool) path: section/title
en: Icon styles
gl: Estilos de iconas

note: (itstool) path: section/title
en: Icon uses
gl: Usos de icona

note: (itstool) path: section/title
en: Using icons in your user interface
gl: Usando iconas na súa interface de usuario

note: (itstool) path: page/title
en: GNOME Human Interface Guidelines
gl: Guías de interfaces humanas de GNOME

note: (itstool) path: td/p
en: <link xref="design-principles"><em style="strong">Design principles</em></link>
gl: <link xref="design-principles"><em style="strong">Principios de deseño</em></link>

note: (itstool) path: td/p
en: <link xref="patterns"><em style="strong">Patterns</em></link>
gl: <link xref="patterns"><em style="strong">Patróns</em></link>

note: (itstool) path: td/p
en: <link xref="ui-elements"><em style="strong">User interface elements</em></link>
gl: <link xref="ui-elements"><em style="strong">Elementos de interface de usuario</em></link>

note: (itstool) path: section/title
en: Common guidelines
gl: Guías comúns

note: (itstool) path: td/p
en: <link xref="application-basics"><em style="strong">Application basics</em></link>
gl: <link xref="application-basics"><em style="strong">Básicos de aplicación</em></link>

note: (itstool) path: td/p
en: <link xref="compatibility"><em style="strong">Compatibility</em></link>
gl: <link xref="compatibility"><em style="strong">Compatibiilidade</em></link>

note: (itstool) path: td/p
en: <link xref="visual-layout"><em style="strong">Visual layout</em></link>
gl: <link xref="visual-layout"><em style="strong">Disposición visual</em></link>

note: (itstool) path: td/p
en: <link xref="writing-style"><em style="strong">Writing style</em></link>
gl: <link xref="writing-style"><em style="strong">Estilo de escritura</em></link>

note: (itstool) path: td/p
en: <link xref="icons-and-artwork"><em style="strong">Icons and artwork</em></link>
gl: <link xref="icons-and-artwork"><em style="strong">Iconas e traballo de arte</em></link>

note: (itstool) path: td/p
en: <link xref="typography"><em style="strong">Typography</em></link>
gl: <link xref="typography"><em style="strong">Tipografía</em></link>

note: (itstool) path: td/p
en: <link xref="pointer-and-touch-input"><em style="strong">Pointer and touch input</em></link>
gl: <link xref="pointer-and-touch-input"><em style="strong">Punteiro e entrada táctil</em></link>

note: (itstool) path: td/p
en: <link xref="keyboard-input"><em style="strong">Keyboard input</em></link>
gl: <link xref="keyboard-input"><em style="strong">Entrada por teclado</em></link>

note: (itstool) path: td/p
en: <link xref="display-compatibility"><em style="strong">Display compatibility</em></link>
gl: <link xref="display-compatibility"><em style="strong">Compatibilidade de pantalla</em></link>

note: (itstool) path: page/title
en: In-app notifications
gl: Notificacións en aplicación

note: (itstool) path: td/p
en: Shortcut
gl: Atallo

note: (itstool) path: td/p
en: Function
gl: Función

note: (itstool) path: td/p
en: <gui>Help</gui>
gl: <gui>Axuda</gui>

note: (itstool) path: td/p
en: <gui>About</gui>
gl: <gui>Sobre</gui>

note: (itstool) path: td/p
en: <gui>Quit</gui>
gl: <gui>Saír</gui>

[ctx: menu]
note: (itstool) path: section/title
en: Edit
gl: Editar

[ctx: list-type]
note: (itstool) path: td/p
en: Edit
gl: Editar

note: (itstool) path: section/title
en: Standard menu items
gl: Elementos de menú estándares

note: (itstool) path: td/p
en: <gui>Preferences</gui>
gl: <gui>Preferencias</gui>
