nautilus - en to am translation catalogue (9 entries)

en: Dictionary
am: መዝገበ ቃላት

en: _Description:
am: መግለጫ፦ (_D)

en: _Port:
am: ፖርት፦ (_P)

en: Port
am: ፖርት

en: Name
am: ስም

en: Database
am: ዳታቤዝ

en: Dictionary Preferences
am: የመዝገበ ቃላት ምርጫዎች

en: _Edit
am: አስተካክል (_E)

en: _Help
am: መረጃ (_H)
