gnome-utils - en to ast translation catalogue (182 entries)

en: Default Dictionary Server
ast: Sirvidor de Diccionariu por Omisión

en: Spanish Dictionaries
ast: Diccionariu d'español

en: Longdo Thai-English Dictionaries
ast: Diccionariu Longdo Tailandés-Inglés

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
ast: Guetar definiciones de pallabres y ortografía nun diccionariu en llinia

en: Dictionary
ast: Diccionariu

en: The default database to use
ast: La base de datos predeterminada

en: The default search strategy to use
ast: La estratexa de la gueta a emplegar

en: The font to be used when printing
ast: La fonte pa emplegar na impresión

en: The font to be used when printing a definition.
ast: La fonte que se usa pa imprentar una definición.

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
ast: El nome por omisión de la base de datos individual o meta-base de datos a usar pa una fonte de diccionariu. Un signu d'esclamación ("!") significa restolar en toes les bases de datos presentes na fonte de diccionariu

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
ast: El nome de la estratexa de gueta por omisión pa usar con una fonte de diccionariu, si ta disponible. La estratexa predeterminada ye 'exact', que ye concasar les pallabres exautamente.

en: The name of the dictionary source used
ast: El nome de la fonte de diccionarios a emplegar

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
ast: El nome de la fonte de diccionarios emplegada pa obtener les definiciones de les pallabres.

en: Print
ast: Imprentar

en: Source
ast: Orixe

en: _Print font:
ast: Fonte pa _imprentar:

en: _Select a dictionary source for looking up words:
ast: _Escoye una fonte de diccionarios pa guetar pallabres:

en: Dictionaries
ast: Diccionarios

en: H_ostname:
ast: _Sirvidor:

en: Source Name
ast: Nome de la fonte

en: Strategies
ast: Estratexes

en: _Description:
ast: _Descripción:

en: _Port:
ast: _Puertu:

en: _Transport:
ast: _Transporte:

en: Client Name
ast: Nome del veceru

en: The name of the client of the context object
ast: El nome del veceru del oxetu de contestu

en: Hostname
ast: Nome de host

en: The hostname of the dictionary server to connect to
ast: El nome del host del sirvidor de diccionariu al que coneutase

en: Port
ast: Puertu

en: The port of the dictionary server to connect to
ast: El puertu del sirvidor de diccionarios al que coneutase

en: Status
ast: Estáu

en: The status code as returned by the dictionary server
ast: El códigu d'estáu tal como lo devuelve'l sirvidor de diccionarios

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
ast: Ensin conexón al sirvidor de diccionarios en «%s:%d»

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
ast: Falló al guetar el nome d'host «%s»: nun s'atoparon recursos apropiáoos

en: Lookup failed for host '%s': %s
ast: Falló la gueta del host «%s»: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
ast: Falló la gueta del host «%s»: host nun atopáu

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
ast: Imposible coneutar al sirvidor de diccionarios en «%s:%d». El sirvidor respondió col códigu %d (sirvidor caíu)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
ast: Nun ye posible analizar la respuesta del sirvidor de diccionarios
    : '%s'

en: No definitions found for '%s'
ast: Nun s'alcontraron definiciones pa '%s'

en: Invalid database '%s'
ast: Base de datos non válida '%s'

en: Invalid strategy '%s'
ast: Estratexa non válida '%s'

en: Bad command '%s'
ast: Orde incorreuta '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
ast: Parámetros incorreutos pa la orde '%s'

en: No databases found on dictionary server at '%s'
ast: Nun s'atopó denguna base de datos nel sirvidor de diccionarios en '%s'

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
ast: Nun s'atoparon estratexes nel sirvidor de diccionarios en '%s'

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
ast: Fallu de conexón al sirvidor de diccionarios en %s:%d

en: Error while reading reply from server:
    %s
ast: Error al lleer la respuesta del sirvidor:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
ast: Tiempu de conexón escedíu pal sirvidor de diccionarios en '%s:%d'

en: No hostname defined for the dictionary server
ast: Nun se conseñó'l nome de host pal sirvidor de diccionarios

en: Unable to create socket
ast: Nun pudo crease un socket

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
ast: Imposible afitar la canal como non bloquiante: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
ast: Imposible coneutar col sirvidor de diccionariu en «%s:%d»

en: Local Only
ast: Namái llocal

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
ast: Conseña si'l contestu usa namái los diccionarios llocales o non

en: Reload the list of available databases
ast: Recarga la llista de bases de datos disponibles

en: Clear the list of available databases
ast: Llimpia la llista de bases de datos disponibles

en: Error while matching
ast: Hebo un fallu al concasar

en: Not found
ast: Nun s'alcontró

en: F_ind:
ast: _Guetar:

en: _Previous
ast: _Anterior

en: _Next
ast: _Siguiente

en: Error while looking up definition
ast: Fallu al guetar la definición

en: Another search is in progress
ast: Yá se ta faciendo otra gueta

en: Please wait until the current search ends.
ast: Por favor, aguarda a que fine la gueta actual.

en: Error while retrieving the definition
ast: Fallu al obtener la definición

en: Filename
ast: Nome del ficheru

en: The filename used by this dictionary source
ast: El nome de ficheru usáu por esta fonte de diccionariu

en: Name
ast: Nome

en: The display name of this dictionary source
ast: El nome p'amosar d'esta fonte de diccionarios

en: Description
ast: Descripción

en: The description of this dictionary source
ast: La descripción d'esta fonte de diccionarios

en: Database
ast: Base de datos

en: The default database of this dictionary source
ast: La base de datos predeterminada d'esta fonte de diccionarios

en: Strategy
ast: Estratexa

en: The default strategy of this dictionary source
ast: La estratexa predeterminada d'esta fonte de diccionariu

en: Transport
ast: Tresporte

en: The transport mechanism used by this dictionary source
ast: El mecanismu de tresporte usáu por esta fonte de diccionariu

en: Context
ast: Contestu

en: The GdictContext bound to this source
ast: L'oxetu GdictContext vinculáu con esta fonte

en: Invalid transport type '%d'
ast: Tipu de tresporte inválidu «%d»

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
ast: Nun s'alcontró dengún grupu «%s» dientro de la definición de fonte de diccionariu

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
ast: Nun ye dable obtener la clave «%s» dientro de la definición de fonte de diccionariu: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
ast: Imposible obtener la clave «%s» dientro del ficheru de definición de fontes de diccionariu %s

en: Dictionary source does not have name
ast: La fonte de diccionariu nun tien nome

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
ast: La fonte de diccionariu «%s» tien un tresporte inválidu «%s»

en: Reload the list of available sources
ast: Recargar la llista de fontes disponibles

en: Paths
ast: Rutes

en: Search paths used by this object
ast: Rutes de gueta usaes por esti oxetu

en: Sources
ast: Fontes

en: Dictionary sources found
ast: Alcontráronse fontes de diccionariu

en: Clear the list of similar words
ast: Llimpia la llista de palabres asemeyaes

en: The GdictContext object used to get the word definition
ast: L'oxetu GDictContext usáu pa obtener la definición de la pallabra

en: The database used to query the GdictContext
ast: La base de datos usada pa consultar el GDictContext

en: The strategy used to query the GdictContext
ast: La estratexa usada pa consultar el GDictContext

en: Reload the list of available strategies
ast: Tornar a cargar la llista d'estratexes disponibles

en: Clear the list of available strategies
ast: Llimpiar la llista d'estratexes disponibles

en: GDict debugging flags to set
ast: Opciones de depuración de GDict qu'activar

en: FLAGS
ast: OPCIONES

en: GDict debugging flags to unset
ast: Opciones de depuración de GDict que desactivar

en: GDict Options
ast: Opciones del diccionariu

en: Show GDict Options
ast: Amosar les opciones del diccionariu

en: Look up words in dictionaries
ast: Restole pallabres en diccionarios

en: Words to look up
ast: Pallabres que guetar

en: WORD
ast: PALLABRA

en: Words to match
ast: Pallabres que concasar

en: Dictionary source to use
ast: Fonte de diccionarios qu'usar

en: NAME
ast: NOME

en: Database to use
ast: Base de datos a usar

en: Strategy to use
ast: Estratexa a usar

en: WORDS
ast: PALLABRES

note: create the new option context
en:  - Look up words in dictionaries
ast:  - Guete pallabres en diccionarios

en: Edit Dictionary Source
ast: Editar fonte de diccionariu

en: Add Dictionary Source
ast: Amestar una fonte de diccionariu

en: Remove "%s"?
ast: ¿Desaniciar «%s»?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
ast: Esto quitará dafechu la fonte de diccionarios de la llista.

en: Unable to remove source '%s'
ast: Nun pue quitase la fonte «%s»

en: There was an error while displaying help
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda

en: Add a new dictionary source
ast: Amestar una fonte de diccionarios nueva

en: Remove the currently selected dictionary source
ast: Quitar la fonte de diccionarios que ta seleicionada anguaño

en: Edit the currently selected dictionary source
ast: Editar la fonte de diccionarios esbillada anguaño

en: Set the font used for printing the definitions
ast: Afita la fonte usada pa imprentar les definiciones

en: Unable to display the preview: %s
ast: Nun pue amosase la vista preliminar: %s

en: Unable to create a source file
ast: Imposible crear un ficheru de fontes

en: Unable to save source file
ast: Imposible atroxar el ficheru de fontes

en: Searching for '%s'...
ast: Guetando «%s»...

en: No definitions found
ast: Nun s'atoparon definiciones

en: A definition found | %d definitions found
ast[0]: Alcontróse una definición
ast[1]: Alcontráronse %d definiciones

en: No dictionary source available with name '%s'
ast: Nun hai denguna fonte de diccionariu col nome «%s»

en: Unable to find dictionary source
ast: Nun ye dable alcontrar la fonte del diccionariu

en: No context available for source '%s'
ast: Nun hai contestu disponible pa la fonte «%s»

en: Unable to create a context
ast: Imposible crear un contestu

en: %s - Dictionary
ast: %s - Diccionariu

en: Save a Copy
ast: Guardar una copia

en: Untitled document
ast: Documentu ensin títulu

en: Error while writing to '%s'
ast: Hebo un fallu al escribir en «%s»

en: Dictionary Preferences
ast: Preferencies del diccionariu

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Edit
ast: _Editar

en: _View
ast: _Ver

en: _Go
ast: _Dir

en: _Help
ast: _Ayuda

note: File menu
en: _New
ast: _Nuevu

en: New look up
ast: Nueva busca

en: _Save a Copy...
ast: _Guardar una copia…

en: P_review...
ast: Vista p_reliminar…

en: Preview this document
ast: Vista preliminar d'esti documentu

en: _Print...
ast: _Imprentar...

en: Print this document
ast: Imprenta esti documentu

en: Select _All
ast: Seleicion_ar too

en: Find a word or phrase in the document
ast: Guetar una pallabra o fras nel documentu

en: Find Ne_xt
ast: Guetar Sig_uiente

en: Find Pre_vious
ast: Guetar Anter_ior

en: _Preferences
ast: _Preferencies

note: Go menu
en: _Previous Definition
ast: Definición _anterior

en: Go to the previous definition
ast: Va a la anterior definición

en: _Next Definition
ast: _Siguiente definición

en: Go to the next definition
ast: Va a la siguiente definición

en: _First Definition
ast: _Primera definición

en: Go to the first definition
ast: Va a la cabera definición

en: _Last Definition
ast: C_abera definición

en: Go to the last definition
ast: Dir a la cabera definición

note: View menu
en: Similar _Words
ast: Pallabres _asemeyaes

en: Dictionary Sources
ast: Fontes de diccionariu

en: Available _Databases
ast: _Bases de datos disponibles

en: Available St_rategies
ast: _Estratexes disponibles

note: Help menu
en: _Contents
ast: _Índiz

en: _About
ast: Tocante _a

note: View menu
en: _Sidebar
ast: Barra _llateral

en: S_tatusbar
ast: Barra d'está_u

en: Dictionary source `%s' selected
ast: Fonte de diccionariu «%s» seleicionada

en: Strategy `%s' selected
ast: Estratexa «%s» seleicionada

en: Database `%s' selected
ast: Base de datos «%s» seleicionada

en: Word `%s' selected
ast: Pallabra «%s» seleicionada

note: speller
en: Double-click on the word to look up
ast: Calca dos vegaes na pallabra que quies guetar

note: strat-chooser
en: Double-click on the matching strategy to use
ast: Calca dos vegaes na estratexa qu'usar

note: source-chooser
en: Double-click on the source to use
ast: Calca dos vegaes na fonte qu'usar

note: db-chooser
en: Double-click on the database to use
ast: Calca dos vegaes na base de datos qu'usar

en: Look _up:
ast: _Guetar:

en: Similar words
ast: Pallabres asemeyaes

en: Available dictionaries
ast: Diccionarios disponibles

en: Available strategies
ast: Estratexes disponibles

en: Dictionary sources
ast: Fontes de diccionariu
