gnome-dictionary master - en to bg translation catalogue (135 entries)

en: Default Dictionary Server
bg: Стандартен речников сървър

en: GNOME Dictionary
bg: Речник

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
bg: Търсене на определения и правописа на думи в речник в Интернет

en: GNOME Dictionary is a simple dictionary application that looks up definitions of words online. Though it looks up English definitions by default, you can easily switch to Spanish or add other online dictionaries using the DICT protocol to suit your needs.
bg: Речникът е програма, с която може да проверявате дефинициите на думи по Интернет. Стандартно се дава английското значение, но можете лесно да превключите към произволен друг речник предоставящ достъп по протокола DICT.

en: _New Window
bg: _Нов прозорец

en: Preferences
bg: Настройки

en: Help
bg: Помощ

en: About
bg: Относно

en: Quit
bg: Спиране на програмата

en: _Save a Copy...
bg: Запазване на _копие…

en: P_review
bg: П_реглед

en: _Print
bg: _Печат

en: _Find
bg: _Търсене

en: _View
bg: _Изглед

en: _Sidebar
bg: _Странична лента

en: Similar _Words
bg: _Подобни думи

en: Dictionary Sources
bg: Източници на речници

en: Available _Dictionaries
bg: _Налични речници

en: Available St_rategies
bg: Налични _стратегии

en: _Go
bg: _Отиване

en: _Previous Definition
bg: _Предишно определение

en: _Next Definition
bg: _Следващо определение

en: _First Definition
bg: П_ърво определение

en: _Last Definition
bg: П_оследно определение

en: _Select a dictionary source for looking up words:
bg: _Избор на източник на речници за търсене на думи:

en: Add a new dictionary source
bg: Добавяне на нов източник на речници

en: Remove the currently selected dictionary source
bg: Премахване на текущо избрания източник на речници

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit the currently selected dictionary source
bg: Редактиране на текущо избрания източник на речници

en: Source
bg: Източник

en: _Print font:
bg: _Шрифт за разпечатването:

en: Set the font used for printing the definitions
bg: Настройване на шрифта за печат на определенията

en: Print
bg: Печат

en: _Description
bg: _Описание

en: _Port
bg: _Порт

en: _Hostname
bg: _Име на хост

en: _Transport
bg: _Транспорт

en: Source Name
bg: Име на източник

en: Dictionaries
bg: Речници

en: Strategies
bg: Стратегии

en: Dictionary
bg: Речник

en: word;synonym;definition;spelling;
bg: думи;синоними;дефиниция;речник;правопис;превод;определение;word;synonym;definition;spelling;

en: The default database to use
bg: Стандартната база от данни, която да се използва

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
bg: Име на индивидуалната база от данни или мета-база от данни, която да се използва за източник на речници. „!“ определя, че всички бази от данни в източника на речници, трябва да бъдат прегледани.

en: The default search strategy to use
bg: Стандартната стратегия за търсене, която да се използва

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
bg: Името на стандартната стратегия за търсене в източника на речници. Стандартно е „exact“ — точно и пълно съвпадение на думите.

en: The font to be used when printing
bg: Шрифтът, който да се използва при печатане

en: The font to be used when printing a definition.
bg: Шрифтът, който да се използва при печатане на определение

en: The name of the dictionary source used
bg: Името на използвания източник на речници

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
bg: Името на източника на речници, който да се използва за получаване на определенията на думи

en: Spanish Dictionaries
bg: Испански речници

en: Longdo Thai-English Dictionaries
bg: Тайско-английски речници на Longdo

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
bg: Няма връзка към речниковия сървър при „%s:%d“

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
bg: Хостът с име „%s“ не може да бъде открит: няма подходящи ресурси

en: Lookup failed for host '%s': %s
bg: Хостът с име „%s“ не може да бъде открит: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
bg: Хостът с име „%s“ не може да бъде открит: хостът не е открит

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
bg: Неуспешно свързване с речниковия сървър при „%s:%d“. Сървърът върна отговор с код %d — сървърът е изключен.

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
bg: Отговорът от речниковия сървър не може да бъде анализиран
    : „%s“

en: No definitions found for '%s'
bg: Няма открити определения за „%s“.

en: Invalid database '%s'
bg: Неправилна база от данни: „%s“

en: Invalid strategy '%s'
bg: Неправилна стратегия „%s“

en: Bad command '%s'
bg: Неправилна команда „%s“

en: Bad parameters for command '%s'
bg: Грешни параметри за командата „%s“.

en: No databases found on dictionary server at '%s'
bg: Няма открита база от данни на речниковия сървър при „%s“.

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
bg: На речниковия сървър на „%s“ не бяха открити стратегии

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
bg: Връзката с речниковият сървър при %s:%d пропадна.

en: Error while reading reply from server:
    %s
bg: Грешка при получаването на отговора от сървъра:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
bg: Измина времето за връзка с речниковия сървър при „%s:%d“

en: No hostname defined for the dictionary server
bg: Няма хост за речниковия сървър

en: Unable to create socket
bg: Не може да се създаде гнездо

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
bg: Каналът не може да се зададе да е без блокиране: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
bg: Неуспешно свързване с речниковия сървър при „%s:%d“

en: Reload the list of available databases
bg: Презареждане на списъка с наличните бази от данни

en: Clear the list of available databases
bg: Изчистване на списъка с наличните бази от данни

en: Error while matching
bg: Грешка при напасване

en: Error while looking up definition
bg: Грешка при търсене на определение

en: Another search is in progress
bg: В момента тече друго търсене.

en: Please wait until the current search ends.
bg: Изчакайте докато завърши текущото търсене.

en: Error while retrieving the definition
bg: Грешка при извличане на информацията

en: Invalid transport type '%d'
bg: Неправилен вид транспорт „%d“

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
bg: В определението от речника не е открита групата „%s“

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
bg: Ключът „%s“ не може да се открие в дефиницията за източник на речници: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
bg: Ключът „%s“ не може да се открие във файла с дефиниции на източници на речници: %s

en: Dictionary source does not have name
bg: Източникът на речници няма име.

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
bg: Източникът на речници „%s“ използва неправилен транспорт „%s“

en: Reload the list of available sources
bg: Презареждане на списъка с наличните източници

en: Clear the list of similar words
bg: Изчистване на списъка с подобни думи

en: Reload the list of available strategies
bg: Презареждане на списъка с наличните стратегии

en: Clear the list of available strategies
bg: Изчистване на списъка с наличните стратегии

en: GDict debugging flags to set
bg: Флагове за изчистване на грешки на GDict, които да бъдат зададени

en: FLAGS
bg: ФЛАГОВЕ

en: GDict debugging flags to unset
bg: Флагове за изчистване на грешки на GDict, които да не бъдат зададени

en: GDict Options
bg: Настройки на GDict

en: Show GDict Options
bg: Показване на настройките на GDict

en: Look up words in dictionaries
bg: Търсене за думи в речници

en: Words to look up
bg: Думи за търсене

en: WORD
bg: ДУМА

en: Words to match
bg: Думи за напасване

en: Dictionary source to use
bg: Източник на речници, който да се използва

en: NAME
bg: ИМЕ

en: Database to use
bg: Базата от данни, която да се използва

en: Strategy to use
bg: Стратегия за ползване

en: WORDS
bg: ДУМИ

en: Dictionary Preferences
bg: Настройки на речника

en: There was an error while displaying help
bg: Получи се грешка при показването на помощта.

en: View Dictionary Source
bg: Показване на източника на речници

en: Add Dictionary Source
bg: Добавяне на източник на речници

en: Remove "%s"?
bg: Премахване на „%s“?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
bg: Това ще премахне източника на речници за постоянно от списъка.

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Unable to remove source '%s'
bg: Неуспешно премахване на източника „%s“.

en: Edit Dictionary Source
bg: Редактиране на източника на речници

en: Unable to display the preview: %s
bg: Прегледът не може да се покаже: %s

en: Unable to create a source file
bg: Неуспешно създаване на файл за източника

en: Unable to save source file
bg: Неуспешно запазване на файла за източника

note: we just allow closing the dialog
en: _Close
bg: _Спиране на програмата

en: _Add
bg: _Добавяне

en: C_ancel
bg: _Отказ

note: The help button is always visible
en: _Help
bg: Помо_щ

en: No dictionary source available with name '%s'
bg: Липсва източник на речници с име „%s“

en: Unable to find dictionary source
bg: Неуспешно откриване на източник на речници

en: No context available for source '%s'
bg: Липсва контекст за източника „%s“

en: Unable to create a context
bg: Неуспешно създаване на контекст

en: %s - Dictionary
bg: %s — речник

en: Save a Copy
bg: Запазване на копие

en: _Save
bg: _Запазване

en: Untitled document
bg: Неозаглавен документ

en: Error while writing to '%s'
bg: Грешка при запис към „%s“.

note: speller
en: Double-click on the word to look up
bg: Натиснете двукратно върху думата, която търсите

note: strat-chooser
en: Double-click on the matching strategy to use
bg: Натиснете двукратно върху стратегията, която да се използва

note: source-chooser
en: Double-click on the source to use
bg: Натиснете двукратно върху източника, който да се използва

en: Similar words
bg: Подобни думи

en: Available strategies
bg: Налични стратегии

en: Dictionary sources
bg: Източници на речници
