gnome-utils - en to crh translation catalogue (178 entries)

en: Default Dictionary Server
crh: Ögbelgilengen Luğat Sunucısı

en: Dictionary
crh: Sözlük

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
crh: Sözcük tanımlarını ve yazımlarını çevrimiçi bir sözlükte denetle

en: word;synonym;definition;spelling;
crh: söz;manadaş;tarif;imlâ;

en: Preferences
crh: Tercihler

en: Help
crh: Yardım

en: About Dictionary
crh: Luğat Haqqında

en: Quit
crh: Terk Et

en: _File
crh: _Dosya

en: _New
crh: _Yeni

en: _Save a Copy...
crh: _Bir Kopya Kaydet...

en: P_review
crh: Ög_baqış

en: _Print
crh: _Bastır

en: _Close
crh: _Qapat

en: _Edit
crh: _Tahrir

en: _Copy
crh: _Kopyala

en: Select _All
crh: _Tümünü Seç

en: _Find
crh: _Tap

en: Find Ne_xt
crh: _Sonrakini Bul

en: Find Pre_vious
crh: Ö_ncekini Bul

en: _View
crh: _Körünim

en: _Sidebar
crh: _Kenar çubuğu

en: S_tatusbar
crh: _Durum çubuğu

en: Similar _Words
crh: Benzer _Kelimeler

en: Dictionary Sources
crh: Sözlük Kaynakları

en: Available _Databases
crh: Ulaşılabilir _Veri tabanları

en: Available St_rategies
crh: Ulaşılaiblir _Stratejiler

en: _Go
crh: _Git

en: _Previous Definition
crh: Ön_ceki Tanım

en: _Next Definition
crh: _Sonraki Tanım

en: _First Definition
crh: İ_lk tanım

en: _Last Definition
crh: S_on Tanım

en: _Select a dictionary source for looking up words:
crh: Kelime aramak için bir sözlük kaynağı _seçin:

en: Source
crh: Kaynak

en: _Print font:
crh: _Yazdırma yazıtipi:

en: Print
crh: Yazdır

en: _Description:
crh: _Açıklama:

en: _Transport:
crh: _Taşıma:

en: H_ostname:
crh: _Makine Adı

en: _Port:
crh: _Liman:

en: Source Name
crh: Kaynak İsmi

en: Dictionaries
crh: Sözlükler

en: Strategies
crh: Stratejiler

en: The default database to use
crh: Kullanılacak öntanımlı veritabanı

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
crh: Sözlük kaynağında kullanılacak öntanımlı ayrı veritabanının veya meta-veritabanı adı.Ünlem işareti ("!") bir sözlük kaynağında mevcut tüm veritabanlarının aranması anlamına gelmektedir.

en: The default search strategy to use
crh: Kullanılacak öntanımlı arama stratejisi

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
crh: Eğer ulaşılabilir ise bir sözlük kaynağında kullanılacak öntanımlı arama stratejisinin ismi. Öntanımlı strateji 'exact', tam kelimeleri seçer.

en: The font to be used when printing
crh: Yazdırma sırasında kullanılacak yazıtipi

en: The font to be used when printing a definition.
crh: Bir tanım yazdırılırken kullanılacak yazıtipi.

en: The name of the dictionary source used
crh: Kullanılan sözlük kaynağının ismi

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
crh: Kelimelerin tanımlarının alınacağı öntanımlı sözlük kaynağının ismi.

en: Spanish Dictionaries
crh: İspanyolca Sözlükler

en: Longdo Thai-English Dictionaries
crh: Longdo Tay-İngilizce Sözlükler

en: Client Name
crh: İstemci İsmi

en: The name of the client of the context object
crh: Bağlam nesnesi istemcisinin ismi

en: Hostname
crh: Makine Adı

en: The hostname of the dictionary server to connect to
crh: Bağlanılacak sözlük sunucusunun makine adı

en: Port
crh: Kapı

en: The port of the dictionary server to connect to
crh: Sözlük sunucusuna bağlanılacak kapı

en: Status
crh: Durum

en: The status code as returned by the dictionary server
crh: Sözlük sunucusundan dönen durum kodu

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
crh: '%s:%d' itibariyle sözlük sunucusuna bağlantı yok

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
crh: Makine adı '%s' için arama başarısız: uygun kaynak bulunamadı

en: Lookup failed for host '%s': %s
crh: Makine '%s' için arama başarısız: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
crh: Makine '%s' için arama başarısız: makine bulunamadı

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
crh: Sözlük sunucusuna '%s:%d' itibariyle bağlanılamadı.Sunucu %d kodu ile cevap verdi (sunucu çalışmıyor)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
crh: Sözlük sunucusu cevabının ayrıştırılmasında hata
    : '%s'

en: No definitions found for '%s'
crh: '%s' içün tapılğan tarifler yoq

en: Invalid database '%s'
crh: Geçersiz veritabanı '%s'

en: Invalid strategy '%s'
crh: Geçersiz strateji '%s'

en: Bad command '%s'
crh: Geçersiz komut '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
crh: '%s' komutu için geçersiz parametreler

en: No databases found on dictionary server at '%s'
crh: '%s'

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
crh: '%s' sözlük sunucusu üzerinde bir strateji bulunamadı

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
crh: %s:%d itibariyle sözlük sunucusuna bağlantı başarısız

en: Error while reading reply from server:
    %s
crh: Sunucudan gelen cevap okunurken hata:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
crh: '%s:%d' itibariyle sözlük sunucusuna bağlantı zaman aşımına uğrası

en: No hostname defined for the dictionary server
crh: Sözlük sunucusu için makine adı tanımlanmadı

en: Unable to create socket
crh: Soket oluşturulamadı

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
crh: Kanal bloke edilemez olarak tanımlamadı: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
crh: Sözlük sunucusuna bağlanılamadı '%s:%d'

en: Local Only
crh: Sadece Yerel

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
crh: Bağlamın yerel sözlükleri kullanıp kullanmayacağı

en: Reload the list of available databases
crh: Erişilebilir veri tabanlarının listesini yeniden yükle

en: Clear the list of available databases
crh: Ulaşılabilir veri tabanlarının listesini temizle

en: Error while matching
crh: Eşleşme yapılırken hata

en: Not found
crh: Tapılmadı

en: F_ind:
crh: _Tap:

en: _Previous
crh: _Evelki

en: _Next
crh: _Soñraki

en: Error while looking up definition
crh: Tarif tapıştırılğanda hata

en: Another search is in progress
crh: Başka bir arama halen sürmekte

en: Please wait until the current search ends.
crh: Lütfen geçerli arama bitene kadar bekleyin.

en: Error while retrieving the definition
crh: Tanım alınırken hata

en: Filename
crh: Dosya adı

en: The filename used by this dictionary source
crh: Sözlük sunucusunda kullanılan dosya adı

en: Name
crh: İsim

en: The display name of this dictionary source
crh: Bu luğat qaynağınıñ kösterim ismi

en: Description
crh: Betimleme

en: The description of this dictionary source
crh: Bu sözlük kaynağının tanımı

en: Database
crh: Veritabanı

en: The default database of this dictionary source
crh: Bu luğat qaynağınıñ ögbelgilengen veritabanı

en: Strategy
crh: Strateji

en: The default strategy of this dictionary source
crh: Bu luğat qaynağınıñ ögbelgilengen strategiyası

en: Transport
crh: Naqliye

en: The transport mechanism used by this dictionary source
crh: Bu sözlük sunucusu tarafından kullanılacak taşıma mekanizması

en: Context
crh: Bağlam

en: The GdictContext bound to this source
crh: Bu kaynağa bağlanacak GdictContext

en: Invalid transport type '%d'
crh: Geçersiz taşıma tipi '%d'

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
crh: Sözlük kaynağı tanımı içinde '%s' grubu bulunamadı

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
crh: '%s' anahtarı sözlük kaynağı %s içinden alınamadı

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
crh: '%s' anahtarı sözlük kaynak tanım dosyası %s içinden alınamadı

en: Dictionary source does not have name
crh: Sözlük kaynağının ismi yok

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
crh: Luğat menbası '%s' keçersiz '%s' naqliyesine sahiptir

en: Reload the list of available sources
crh: Erişilebilir kaynakların listesini yenile

en: Paths
crh: Yollar

en: Search paths used by this object
crh: Bu nesne tarafından kullanılan arama yolları

en: Sources
crh: Kaynaklar

en: Dictionary sources found
crh: Bulunan sözlük kaynakları

en: Clear the list of similar words
crh: Benzer kelimeler listesini temizle

en: The GdictContext object used to get the word definition
crh: Kelime tanımı alınırken kullanılan GdictContext nesnesi

en: The database used to query the GdictContext
crh: GdictContext sorgusu için kullanılacak veritabanı

en: The strategy used to query the GdictContext
crh: GdictContext sorgulamak için kullanılacak strateji

en: Reload the list of available strategies
crh: Erişilebilir stratejilerin listesini yeniden yükle

en: Clear the list of available strategies
crh: Erişilebilir stratejilerin listesini temizle

en: GDict debugging flags to set
crh: Atanacak GDict hata ayıklama imleri

en: FLAGS
crh: İMLER

en: GDict debugging flags to unset
crh: Kaldırmak için GDict hata ayıklama imleri

en: GDict Options
crh: GDict Seçenekleri

en: Show GDict Options
crh: GDict Seçeneklerini Göster

en: Look up words in dictionaries
crh: Kelimeleri sözlüklerde ara

en: Words to look up
crh: Aranacak kelimeler

en: WORD
crh: KELİME

en: Words to match
crh: Eşleşecek kelimeler

en: Dictionary source to use
crh: Kullanılacak sözlük kaynağı

en: NAME
crh: İSİM

en: Database to use
crh: Kullanılacak veritabanı

en: Strategy to use
crh: Kullanılacak strateji

en: WORDS
crh: SÖZLER

en: Dictionary Preferences
crh: Sözlük Tercihleri

en: There was an error while displaying help
crh: Yardım gösterilirken bir hata oluştu

note: create the new option context
en:  - Look up words in dictionaries
crh:  - Kelimeleri sözlüklerde ara

en: Edit Dictionary Source
crh: Sözlük Kaynağı Düzenle

en: Add Dictionary Source
crh: Sözlük Kaynağı Ekle

en: Remove "%s"?
crh: "%s" kaldırılsın mı?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
crh: Bu, sözlük kaynağını kalıcı olarak listeden kaldıracaktır.

en: Unable to remove source '%s'
crh: '%s' kaynağı kaldırılamıyor

en: Add a new dictionary source
crh: Yeni bir sözlük kaynağı ekle

en: Remove the currently selected dictionary source
crh: Geçerli olarak seçili sözlük kaynağını kaldır

en: Edit the currently selected dictionary source
crh: Hal-hazırda saylanğan luğat qaynağını tahrir et

en: Set the font used for printing the definitions
crh: Tanımları yazdırmak için kullanılacak yazıtipini belirtin

en: Unable to display the preview: %s
crh: Önizleme gösterilemiyor: %s

en: Unable to create a source file
crh: Kaynak dosya oluşturulamadı

en: Unable to save source file
crh: Kaynak dosya kaydedilemedi

en: Searching for '%s'...
crh: '%s' aranıyor...

en: No definitions found
crh: Tanım bulunamadı

en: A definition found | %d definitions found
crh[0]: %d tanım bulundu

en: No dictionary source available with name '%s'
crh: '%s' isminde ulaşılabilir sözlük kaynağı yok

en: Unable to find dictionary source
crh: Sözlük kaynağı bulunamadı

en: No context available for source '%s'
crh: '%s' kaynağı için ulaşılabilir bağlam yok

en: Unable to create a context
crh: Bir bağlam oluşturulamadı

en: %s - Dictionary
crh: %s - Sözlük

en: Save a Copy
crh: Bir Kopya Kaydet

en: Untitled document
crh: İsimsiz döküman

en: Error while writing to '%s'
crh: '%s' dosyasına yazılırken hata

en: Dictionary source `%s' selected
crh: Sözlük kaynağı `%s' seçildi

en: Strategy `%s' selected
crh: Strateji `%s' seçildi

en: Database `%s' selected
crh: Veritabanı `%s' seçildi

en: Word `%s' selected
crh: `%s' kelimesi seçildi

note: speller
en: Double-click on the word to look up
crh: Aranacak kelimenin üzerine çift tıklayın

note: strat-chooser
en: Double-click on the matching strategy to use
crh: Kullanılacak eşleşen stratejinin üstüne çift tıklayın

note: source-chooser
en: Double-click on the source to use
crh: Kullanmak için kaynağın üzerine çift tıklayın

note: db-chooser
en: Double-click on the database to use
crh: Kullanılacak veri tabanının üstüne çift tıklayın

en: Look _up:
crh: _Tapıştır:

en: Similar words
crh: Beñzer kelimeler

en: Available dictionaries
crh: Faydalanışlı luğatlar

en: Available strategies
crh: Ulaşılabilir stratejiler

en: Dictionary sources
crh: Sözlük kaynakları
