gnome-utils - en to cs translation catalogue (156 entries)

en: GNOME Dictionary
cs: Slovník GNOME

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
cs: Kontrolujte si definice a výslovnost slov ve slovníku on-line

en: GNOME Dictionary is a simple dictionary application that looks up definitions of words online. Though it looks up English definitions by default, you can easily switch to Spanish or add other online dictionaries using the DICT protocol to suit your needs.
cs: Slovník GNOME je jednoduchá slovníková aplikace, která vyhledává on-line definice slov. Ačkoliv ve výchozím stavu vyhledává definice v angličtině, můžete si ji snadno přepnout na španělštinu nebo přidat podle svých potřeb jiný slovník on-line používající protocol DICT.

en: The GNOME Project
cs: Projekt GNOME

en: Default Dictionary Server
cs: Výchozí server se slovníkem

en: Dictionary
cs: Slovník

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: word;synonym;definition;spelling;
cs: slovo;synonymum;definice;hláskování;

en: The default database to use
cs: Výchozí používaná databáze

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark (“!”) means that all the databases present in a dictionary source should be searched
cs: Název výchozí konkrétní databáze nebo metadatabáze, kterou chcete používat ve zdroji slovníku. Vykřičník („!“) znamená, že se má hledat ve všech databázích ve zdroji slovníku.

en: The default search strategy to use
cs: Výchozí používaná strategie hledání

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is “exact”, that is match exact words.
cs: Název výchozí strategie hledání, kterou se má používat ve zdroji slovníku, je-li k dispozici. Výchozí strategie je „exact“, to je hledat přesně odpovídající slova.

en: The font to be used when printing
cs: Font pro tisk

en: The font to be used when printing a definition.
cs: Font, které se má používat při tisku definice.

en: The name of the dictionary source used
cs: Název používaného zdroje slovníku

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
cs: Název zdroje slovníku používaného pro získávání definic slov.

en: Longdo Thai-English Dictionaries
cs: Thajsko-anglické slovníky Longdo

en: Look up words in dictionaries
cs: Vyhledávání slov ve slovnících

en: Dictionary (development build)
cs: Slovník (vývojové sestavení)

en: _New Window
cs: _Nové okno

en: _Save a Copy…
cs: _Uložit kopii…

en: P_review
cs: Ná_hled

en: _Print
cs: _Tisk

en: _Find
cs: _Najít

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Sidebar
cs: Po_stranní panel

en: Similar _Words
cs: Podobná s_lova

en: Dictionary Sources
cs: Zdroje slovníků

en: Available St_rategies
cs: Dostupné st_rategie

en: _Go
cs: Pře_jít

en: _Previous Definition
cs: _Předchozí definice

en: _Next Definition
cs: _Následující definice

en: _First Definition
cs: _První definice

en: _Last Definition
cs: Po_slední definice

en: Pr_eferences
cs: Př_edvolby

en: _Keyboard Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

note: The help button is always visible
en: _Help
cs: _Nápověda

en: _About Dictionary
cs: O _aplikaci Slovník

en: Words to look up
cs: Slova, která se mají vyhledat

en: WORD
cs: SLOVO

en: Words to match
cs: Slova, která se mají porovnat

en: Dictionary source to use
cs: Zdroj slovníku, který se má používat

en: NAME
cs: NÁZEV

en: Database to use
cs: Databáze, která se má používat

en: Strategy to use
cs: Strategie, která se má používat

en: WORDS
cs: SLOVA

en: Dictionary Preferences
cs: Nastavení slovníku

en: There was an error while displaying help
cs: Při zobrazení nápovědy došlo k chybě

en: No connection to the dictionary server at “%s:%d”
cs: Není spojení se serverem se slovníkem na „%s:%d“

en: Lookup failed for hostname “%s”: no suitable resources found
cs: Selhalo vyhledání názvu počítače „%s“: nenalezen vhodný zdroj

en: Lookup failed for host “%s”: %s
cs: Selhalo vyhledání počítače „%s“: %s

en: Lookup failed for host “%s”: host not found
cs: Selhalo vyhledání počítače „%s“: počítač nebyl nalezen

en: Unable to connect to the dictionary server at “%s:%d”. The server replied with code %d (server down)
cs: Nelze se připojit k serveru se slovníkem „%s:%d“. Server odpověděl s kódem %d (server neběží)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : “%s”
cs: Nelze zpracovat odpověď serveru se slovníkem
    : „%s“

en: No definitions found for “%s”
cs: Nebyla nalezena žádná definice „%s“

en: Invalid database “%s”
cs: Neplatná databáze „%s“

en: Invalid strategy “%s”
cs: Neplatná strategie „%s“

en: Bad command “%s”
cs: Špatný příkaz „%s“

en: Bad parameters for command “%s”
cs: Špatné parametry příkazu „%s“

en: No databases found on dictionary server at “%s”
cs: Na serveru se slovníkem na „%s“ nebyly nalezeny žádné databáze

en: No strategies found on dictionary server at “%s”
cs: Na serveru se slovníkem na „%s“ nebyly nalezeny žádné strategie

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
cs: Připojení k serveru se slovníkem na %s:%d selhalo

en: Error while reading reply from server:
    %s
cs: Chyba při čtení odpovědi od serveru:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at “%s:%d”
cs: Vypršel limit připojení pro server se slovníkem na „%s:%d“

en: No hostname defined for the dictionary server
cs: Není definován název serveru se slovníkem

en: Unable to create socket
cs: Nelze vytvořit socket

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
cs: Nelze nastavit kanál na neblokující: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at “%s:%d”
cs: Nelze se připojit k serveru se slovníkem na „%s:%d“

en: Reload the list of available databases
cs: Znovu načíst seznam dostupných databází

en: Clear the list of available databases
cs: Smazat seznam dostupných databází

en: Error while matching
cs: Chyba při porovnávání

en: Error while looking up definition
cs: Chyba při vyhledávání definice

en: Another search is in progress
cs: Probíhá jiné hledání

en: Please wait until the current search ends.
cs: Počkejte prosím, dokud neskončí aktuální hledání.

en: Error while retrieving the definition
cs: Chyba při získávání definice

[ctx: shortcut window]
en: General
cs: Obecné

[ctx: shortcut window]
en: Show help
cs: Zobrazit nápovědu

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
cs: Zobrazit klávesové zkratky

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
cs: Otevřít nové okno

[ctx: shortcut window]
en: Close current window
cs: Zavřít aktuální okno

[ctx: shortcut window]
en: Quit
cs: Ukončit

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
cs: Předvolby

[ctx: shortcut window]
en: View sidebar
cs: Zobrazit postranní panel

[ctx: shortcut window]
en: Dictionary definitions
cs: Slovníkové definice

[ctx: shortcut window]
en: Similar words
cs: Podobná slova

[ctx: shortcut window]
en: Dictionary sources
cs: Zdroje slovníků

[ctx: shortcut window]
en: Available strategies
cs: Dostupné strategie

[ctx: shortcut window]
en: Navigate within a definition
cs: Navigace v rámci definic

[ctx: shortcut window]
en: Previous definition
cs: Předchozí definice

[ctx: shortcut window]
en: Next definition
cs: Následující definice

[ctx: shortcut window]
en: First definition
cs: První definice

[ctx: shortcut window]
en: Last definition
cs: Poslední definice

[ctx: shortcut window]
en: Others
cs: Ostatní

[ctx: shortcut window]
en: Search within a definition
cs: Hledat v rámci definice

[ctx: shortcut window]
en: Find in text
cs: Najít text

[ctx: shortcut window]
en: Save as copy
cs: Uložit jako kopii

[ctx: shortcut window]
en: Print preview
cs: Náhled tisku

[ctx: shortcut window]
en: Print
cs: Tisk

en: View Dictionary Source
cs: Zobrazit zdroj slovníku

en: Add Dictionary Source
cs: Přidat zdroj slovníku

en: Remove “%s”?
cs: Odstranit „%s“?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
cs: Toto natrvalo odstraní zdroj slovníku ze seznamu.

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Remove
cs: Odst_ranit

en: Unable to remove source “%s”
cs: Nelze odstranit zdroj „%s“

en: Edit Dictionary Source
cs: Upravit zdroj slovníku

en: _Select a dictionary source for looking up words:
cs: _Zvolte zdroj slovníku pro vyhledávání slov:

en: Add a new dictionary source
cs: Přidat nový zdroj slovníku

en: Remove the currently selected dictionary source
cs: Odstranit momentálně vybraný zdroj slovníku

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit the currently selected dictionary source
cs: Upravit momentálně vybraný zdroj slovníku

en: Source
cs: Zdroj

en: _Print font:
cs: Písmo pro _tisk:

en: Set the font used for printing the definitions
cs: Nastavit písmo používané pro tisk definic

en: Print
cs: Tisk

en: Unable to display the preview: %s
cs: Nelze zobrazit náhled: %s

en: Reload the list of available sources
cs: Znovu načíst seznam dostupných zdrojů

en: Unable to create a source file
cs: Nelze vytvořit zdrojový soubor

en: Unable to save source file
cs: Nelze uložit zdrojový soubor

note: we just allow closing the dialog
en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Add
cs: Přid_at

en: C_ancel
cs: _Zrušit

en: _Description
cs: _Popis

en: _Hostname
cs: Název počí_tače

en: _Transport
cs: _Přenos

en: Source Name
cs: Název zdroje

en: Dictionaries
cs: Slovníky

en: Strategies
cs: Strategie

en: Invalid transport type “%d”
cs: Neplatný typ přenosu „%d“

en: No “%s” group found inside the dictionary source definition
cs: V definici zdroje slovníku nebyla nalezena skupina „%s“

en: Unable to get the “%s” key inside the dictionary source definition: %s
cs: Nelze získat klíč „%s“ v definici zdroje slovníku: %s

en: Unable to get the “%s” key inside the dictionary source definition file: %s
cs: Nelze získat klíč „%s“ v souboru definicí zdroje slovníku: %s

en: Dictionary source does not have name
cs: Zdroj slovníku nemá název

en: Dictionary source “%s” has invalid transport “%s”
cs: Zdroj slovníku „%s“ má neplatný typ přenosu „%s“

en: Clear the list of similar words
cs: Smazat seznam podobných slov

en: Reload the list of available strategies
cs: Znovu načíst seznam dostupných strategií

en: Clear the list of available strategies
cs: Smazat seznam dostupných strategií

en: No dictionary source available with name “%s”
cs: Zdroj slovníku s názvem „%s“ není k dispozici

en: Unable to find dictionary source
cs: Nelze najít zdroj slovníku

en: No context available for source “%s”
cs: Pro zdroj „%s“ není k dispozici kontext

en: Unable to create a context
cs: Nelze vytvořit kontext

en: %s — Dictionary
cs: %s — Slovník

en: Save a Copy
cs: Uložit kopii

en: _Save
cs: _Uložit

en: Untitled document
cs: Nepojmenovaný dokument

en: Error while writing to “%s”
cs: Chyba při zápisu do „%s“

note: speller
en: Double-click on the word to look up
cs: Klikněte dvakrát na slovo pro jeho vyhledání

note: strat-chooser
en: Double-click on the matching strategy to use
cs: Klikněte dvojitě na odpovídající strategii, aby se začala používat

note: source-chooser
en: Double-click on the source to use
cs: Klikněte dvojitě na zdroj, aby se začal používat

en: Similar words
cs: Podobná slova

en: Available strategies
cs: Dostupné strategie

en: Dictionary sources
cs: Zdroje slovníků

en: GDict debugging flags to set
cs: Ladicí příznaky GDict, které se mají nastavit

en: FLAGS
cs: PŘÍZNAKY

en: GDict debugging flags to unset
cs: Ladicí příznaky GDict, které se nemají nastavit

en: GDict Options
cs: Volby GDict

en: Show GDict Options
cs: Zobrazit nastavení GDict
