gnome-utils MASTER - en to et translation catalogue (175 entries)

en: Default Dictionary Server
et: Vaikimisi sõnaraamatuserver

en: Dictionary
et: Sõnaraamat

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
et: Sõnade definitsioonide ja kirjaviiside otsimine onlain-sõnaraamatust

en: word;synonym;definition;spelling;
et: sõna;sõnaraamat;sõnastik;sünonüüm;antonüüm;definitsioon;õigekiri;

en: GNOME Dictionary is a simple dictionary application that looks up definitions of words online. Though it looks up English definitions by default, you can easily switch to Spanish or add other online dictionaries using the DICT protocol to suit your needs.
et: GNOME sõnaraamat on lihtne rakendus, mis otsib sõnade tähendusi internetist. Kuigi see otsib vaikimisi ingliskeelseid sõnaseletusi, on seda lihtne vahetada hispaania või teiste veebisõnaraamatute vastu, mis kasutavad DICT protokolli.

en: Preferences
et: Eelistused

en: Help
et: Abi

en: About
et: Lähemalt

en: Quit
et: Lõpeta

en: _File
et: _Fail

en: _New
et: _Uus

en: _Save a Copy...
et: _Salvesta koopia..

en: P_review
et: _Eelvaade

en: _Print
et: _Prindi

en: _Close
et: _Sulge

en: _Edit
et: _Redaktor

en: _Copy
et: _Kopeeri

en: Select _All
et: _Vali kõik

en: _Find
et: _Otsi

en: Find Ne_xt
et: Otsi _järgmist

en: Find Pre_vious
et: Otsi ee_lmist

en: _View
et: _Vaade

en: _Sidebar
et: _Külgpaan

en: S_tatusbar
et: _Olekuriba

en: Similar _Words
et: _Sarnased sõnad

en: Dictionary Sources
et: Sõnaraamatuallikad

en: Available _Dictionaries
et: Saadaolevad _sõnastikud

en: Available St_rategies
et: Saadaolevad st_rateegiad

en: _Go
et: _Liikumine

en: _Previous Definition
et: _Eelmine definitsioon

en: _Next Definition
et: _Järgmine definitsioon

en: _First Definition
et: E_simene definitsioon

en: _Last Definition
et: _Viimane definitsioon

en: _Select a dictionary source for looking up words:
et: _Vali sõnaraamat, millest sõnu otsida:

en: Source
et: Allikas

en: _Print font:
et: _Printimise kirjatüüp:

en: Print
et: Printimine

en: _Description:
et: _Kirjeldus:

en: H_ostname:
et: H_osti nimi:

en: Source Name
et: Allika nimi

en: Dictionaries
et: Sõnaraamatud

en: Strategies
et: Strateegiad

en: The default database to use
et: Andmebaas, mida vaikimisi kasutada

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
et: Sõnaraamatuserveris vaikimisi allikana kasutatava üksiku andmebaasi või meta-andmebaasi nimi. Hüüumärk ("!") tähendab, et otsing teostatakse üle kõigi sõnaraamatuallikas olevate andmebaaside

en: The default search strategy to use
et: Vaikimisi kasutatav otsingustrateegia

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
et: Sõnaraamatuallika puhul vaikimisi kasutatav otsingustrateegia (võimaluse korral). Vaikimisi strateegia on 'exact', mis tähendab täpsete vastete otsingut.

en: The font to be used when printing
et: Printimiseks kasutatav kirjatüüp

en: The font to be used when printing a definition.
et: Definitsiooni printimiseks kasutatav kirjatüüp.

en: The name of the dictionary source used
et: Kasutuseloleva sõnaraamatu allika nimi

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
et: Sõnadefinitsioonide hankimiseks kasutatav sõnaraamatuallikas.

en: Spanish Dictionaries
et: Hispaaniakeelsed sõnaraamatud

en: Longdo Thai-English Dictionaries
et: Longdo Tai-Inglise sõnaraamatud

en: Client Name
et: Kliendi nimi

en: The name of the client of the context object
et: Kontekstiobjekti kliendi nimi

en: Hostname
et: Hosti nimi

en: The hostname of the dictionary server to connect to
et: Sõnaraamatuserveri hostinimi

en: The port of the dictionary server to connect to
et: Sõnaraamatuserveri port, kuhu tuleb ühenduda

en: Status
et: Olek

en: The status code as returned by the dictionary server
et: Sõnaraamatuserverist tagastatud olekukood

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
et: Sõnaraamatuserveriga asukohas '%s:%d' pole ühendust

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
et: Tõrge hostimine '%s' lahendamisel: sobivat ressurssi ei leitud

en: Lookup failed for host '%s': %s
et: Tõrge hosti '%s' lahendamisel: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
et: Tõrge hosti '%s' lahendamisel: hosti ei leitud

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
et: Sõnaraamatuserveriga asukohas '%s:%d' pole võimalik ühenduda. Server andis vastuseks koodi %d (teenus ei tööta)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
et: Sõnaraamatuserveri vastust pole võimalik analüüsida
    : '%s'

en: No definitions found for '%s'
et: '%s' definitsioone ei leitud

en: Invalid database '%s'
et: Vigane andmebaas '%s'

en: Invalid strategy '%s'
et: Vigane strateegia '%s'

en: Bad command '%s'
et: Vigane käsk '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
et: Vigased parameetrid käsule '%s'

en: No databases found on dictionary server at '%s'
et: Sõnaraamatuserveris '%s' ei leitud ühtegi andmebaasi

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
et: Sõnaraamatuserverist asukohaga '%s' ei leitud strateegiaid

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
et: Tõrge ühendumisel sõnaraamatuserveriga '%s:%d'

en: Error while reading reply from server:
    %s
et: Viga serverist tuleva vastuse lugemisel:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
et: Sõnaraamatuserveriga '%s:%d' ühendumisel ületati ajapiirang

en: No hostname defined for the dictionary server
et: Sõnaraamatuserverile pole hostinime määratud

en: Unable to create socket
et: Soklit pole võimalik luua

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
et: Kanalit pole võimalik mitteblokeeruvaks muuta: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
et: Sõnaraamatuserveriga aadressil '%s:%d' pole võimalik ühenduda

en: Local Only
et: Ainult kohalikud

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
et: Kas kontekstid peavad kasutama ainult kohalikke sõnaraamatuid või mitte

en: Reload the list of available databases
et: Saadaolevate andmebaaside loetelu uuestilaadimine

en: Clear the list of available databases
et: Saadaolevate andmebaaside loetelu puhastamine

en: Error while matching
et: Viga sobivuste arvutamisel

en: Not found
et: Ei leitud

en: F_ind:
et: _Otsing:

en: _Previous
et: _Eelmine

en: _Next
et: _Järgmine

en: Error while looking up definition
et: Viga definitsiooni otsimisel

en: Another search is in progress
et: Parasjagu toimub teine otsing

en: Please wait until the current search ends.
et: Palun oota kuni käesolev otsing lõpetab.

en: Error while retrieving the definition
et: Viga definitsiooni vastuvõtmisel

en: Filename
et: Failinimi

en: The filename used by this dictionary source
et: Selle sõnaraamatuallika poolt kasutatav failinimi

en: Name
et: Nimi

en: The display name of this dictionary source
et: Selle sõnaraamatuallika ekraaninimi

en: Description
et: Kirjeldus

en: The description of this dictionary source
et: Sõnaraamatuallika kirjeldus

en: Database
et: Andmebaas

en: The default database of this dictionary source
et: Selle sõnaraamatuallika vaikimisi andmebaas

en: Strategy
et: Strateegia

en: The default strategy of this dictionary source
et: Selle sõnaraamatuallika vaikimisi strateegia

en: The transport mechanism used by this dictionary source
et: Selle sõnaraamatuallika transpordimehhanism

en: Context
et: Kontekst

en: The GdictContext bound to this source
et: Selle allikaga seotud GdictContext

en: Invalid transport type '%d'
et: Vigane transpordiliik '%d'

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
et: Gruppi '%s' ei leitud sõnaraamatu allika kirjeldusest

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
et: Lähtekirjeldusest pole võtit '%s' võimalik leida: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
et: Sõnastiku kirjelduste lähtefailist pole võtit '%s' võimalik leida: %s

en: Dictionary source does not have name
et: Sõnaraamatuallikal pole nime

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
et: Sõnaraamatuallikal '%s' on vigane transport '%s'

en: Reload the list of available sources
et: Saadaolevate allikate loetelu uuestilaadimine

en: Paths
et: Rajad

en: Search paths used by this object
et: Selle objekti poolt kasutatavad otsingurajad

en: Sources
et: Allikad

en: Dictionary sources found
et: Leitud sõnaraamatuallikad

en: Clear the list of similar words
et: Sarnaste sõnade loetelu puhastamine

en: The GdictContext object used to get the word definition
et: GdictContext objekt, mida kasutatakse sõna definitsiooni hankimiseks

en: The database used to query the GdictContext
et: Andmebaasid GdictContext päringute jaoks

en: The strategy used to query the GdictContext
et: Strateegiad GdictContext päringute jaoks

en: Reload the list of available strategies
et: Saadaolevate strateegiate loetelu uuestilaadimine

en: Clear the list of available strategies
et: Saadaolevate strateegiate loetelu puhastamine

en: GDict debugging flags to set
et: GDict'i jaoks määratavad silumislipud

en: FLAGS
et: LIPUD

en: GDict debugging flags to unset
et: GDict'i jaoks nullitavad silumislipud

en: GDict Options
et: GDict'i valikud

en: Show GDict Options
et: GDict'i valikute näitamine

en: Look up words in dictionaries
et: Sõnade otsimine sõnaraamatutest

en: Words to look up
et: Otsitavad sõnad

en: WORD
et: SÕNA

en: Words to match
et: Sobivad sõnad

en: Dictionary source to use
et: Kasutatav sõnaraamatuallikas

en: NAME
et: NIMI

en: Database to use
et: Kasutatav andmebaas

en: Strategy to use
et: Kasutatav strateegia

en: WORDS
et: SÕNAD

en: Dictionary Preferences
et: Sõnaraamatu eelistused

en: There was an error while displaying help
et: Abiteabe kuvamisel tekkis viga

note: create the new option context
en:  - Look up words in dictionaries
et:  - Sõnade otsimine sõnaraamatust

en: Edit Dictionary Source
et: Sõnaraamatuallika redigeerimine

en: Add Dictionary Source
et: Sõnaraamatuallika lisamine

en: Remove "%s"?
et: Kas eemaldada "%s"

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
et: Sõnaraamatuallikas eemaldatakse sellest loetelust jäädavalt.

en: Unable to remove source '%s'
et: Allikat %s pole võimalik eemaldada

en: Add a new dictionary source
et: Uue sõnaraamatuallika lisamine

en: Remove the currently selected dictionary source
et: Hetkel valitud sõnaraamatuallika eemaldamine

en: Edit the currently selected dictionary source
et: Hetkel valitud sõnaraamatuallika muutmine

en: Set the font used for printing the definitions
et: Definitsiooni printimiseks kirjatüübi määramine

en: Unable to display the preview: %s
et: Eelvaadet pole võimalik kuvada: %s

en: Unable to create a source file
et: Lähtefaili pole võimalik luua

en: Unable to save source file
et: Lähtefaili pole võimalik salvestada

en: Searching for '%s'...
et: '%s' otsimine...

en: No definitions found
et: Definitsioone ei leitud

en: A definition found | %d definitions found
et[0]: Leiti üks definitsioon
et[1]: Leiti %d definitsiooni

en: No dictionary source available with name '%s'
et: Sõnaraamatuallikat nimega '%s' pole saadaval

en: Unable to find dictionary source
et: Sõnaraamatuallikat pole võimalik leida

en: No context available for source '%s'
et: Allikas '%s' jaoks pole konteksti saadaval

en: Unable to create a context
et: Konteksti pole võimalik luua

en: %s - Dictionary
et: %s - sõnaraamat

en: Save a Copy
et: Koopia salvestamine

en: Untitled document
et: Pealkirjata dokument

en: Error while writing to '%s'
et: Viga '%s' kirjutamisel

en: Dictionary source `%s' selected
et: Sõnaraamatuallikas `%s' on valitud

en: Strategy `%s' selected
et: Strateegia `%s' on valitud

en: Database `%s' selected
et: Andmebaas `%s' on valitud

en: Word `%s' selected
et: Sõna `%s' on valitud

note: speller
en: Double-click on the word to look up
et: Sõna otsimiseks tee sellel topeltklõps

note: strat-chooser
en: Double-click on the matching strategy to use
et: Sobiva strateegia valimiseks tee sellel topeltklõps

note: source-chooser
en: Double-click on the source to use
et: Allika valimiseks tee sellel topeltklõps

note: db-chooser
en: Double-click on the database to use
et: Andmebaasi valimiseks tee sellel topeltklõps

en: Look _up
et: _Otsing

en: Similar words
et: Sarnased sõnad

en: Available dictionaries
et: Saadaolevad sõnastikud

en: Available strategies
et: Saadaolevad strateegiad

en: Dictionary sources
et: Sõnaraamatuallikad
