gnome-dictionary master - en to fur translation catalogue (157 entries)

en: GNOME Dictionary
fur: Dizionari di GNOME

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
fur: Controle definizions e ortografie di peraulis suntun dizionari in rêt

en: GNOME Dictionary is a simple dictionary application that looks up definitions of words online. Though it looks up English definitions by default, you can easily switch to Spanish or add other online dictionaries using the DICT protocol to suit your needs.
fur: Dizionari GNOME e je une semplice aplicazion di dizionari che e cîr in rêt lis definizions di peraulis. Ancje se, come impostazion predefinide, al fâs ricercjis in inglês, al è pussibil passâ al spagnûl o zontâ altris dizionaris in rêt che a fasin ûs dal protocol DICT.

en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

en: Default Dictionary Server
fur: Servidôr di dizionari predefinît

en: Dictionary
fur: Dizionari

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: word;synonym;definition;spelling;
fur: peraule;peraulis;sinonims;definizion;definizions;ortografie;

en: The default database to use
fur: Database predefinît di doprâ

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark (“!”) means that all the databases present in a dictionary source should be searched
fur: Non de base di dâts individuâl predefinide o meta-database di doprâ suntune sorzint dal dizionari. Un pont esclamatîf (“!”) al specifiche che a àn di jessi cirudis dutis lis basis di dâts presintis intune sorzint di dizionari

en: The default search strategy to use
fur: Mût di cirî predefinît di doprâ

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is “exact”, that is match exact words.
fur: Non dal mût di cirî predefinît di doprâ intune sorzint dizionari, se disponibil. La strategjie predefinide e je “exact”, che e cjate lis peraulis compagnis identichis.

en: The font to be used when printing
fur: Caratar di doprâ pe stampe

en: The font to be used when printing a definition.
fur: Caratar di doprâ cuant che si stampe une definizion.

en: The name of the dictionary source used
fur: Non de sorzint dizionari doprade

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
fur: Non de sorzint di dizionari doprade par vê lis definizions des peraulis.

en: Longdo Thai-English Dictionaries
fur: Dizionaris Longdo Thai-Inglês

en: Look up words in dictionaries
fur: Cîr peraulis sui dizionaris

en: Dictionary (development build)
fur: Dizionari (version di svilup)

en: _New Window
fur: _Gnûf barcon

en: _Save a Copy…
fur: _Salve une copie…

en: P_review
fur: Antepri_me

en: _Print
fur: Stam_pe

en: _Find
fur: Cja_te

en: _View
fur: M_ostre

en: _Sidebar
fur: Sbare _laterâl

en: Similar _Words
fur: _Peraulis similis

en: Dictionary Sources
fur: Sorzints dizionari

en: Available St_rategies
fur: St_rategjiis disponibilis

en: _Go
fur: _Va

en: _Previous Definition
fur: Definizion pr_ecedente

en: _Next Definition
fur: Defini_zion sucessive

en: _First Definition
fur: Prime de_finizion

en: _Last Definition
fur: U_ltime definizion

en: Pr_eferences
fur: Pr_eferencis

en: _Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di _tastiere

note: The help button is always visible
en: _Help
fur: _Jutori

en: _About Dictionary
fur: _Informazions su Dizionari

en: Words to look up
fur: Peraulis di cirî

en: WORD
fur: PERAULE

en: Words to match
fur: Peraulis di cirî

en: Dictionary source to use
fur: Sorzint dizionari di doprâ

en: NAME
fur: Non

en: Database to use
fur: Base di dâts di doprâ

en: Strategy to use
fur: Strategjie di doprâ

en: WORDS
fur: PERAULIS

en: Dictionary Preferences
fur: Preferencis di Dizionari

en: There was an error while displaying help
fur: Al è saltât fûr un erôr tal mostrâ il jutori

en: No connection to the dictionary server at “%s:%d”
fur: Nissune conession al servidôr di dizionari a “%s:%d”

en: Lookup failed for hostname “%s”: no suitable resources found
fur: Ricercje falide pal non host “%s”: nissune risorse adeguade cjatade

en: Lookup failed for host “%s”: %s
fur: Ricercje falide pal host “%s”: %s

en: Lookup failed for host “%s”: host not found
fur: Ricercje falide pal host “%s”: host no cjatât

en: Unable to connect to the dictionary server at “%s:%d”. The server replied with code %d (server down)
fur: Impussibil tacâsi al servidôr di dizionari a “%s:%d”. Il servidôr al à rispuindût cul codiç %d (servidôr no atîf)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : “%s”
fur: Impussibil analizâ la rispueste dal servidôr dal dizionari
    : “%s”

en: No definitions found for “%s”
fur: Nissune definizion cjatade par “%s”

en: Invalid database “%s”
fur: Base di dâts “%s” no valide

en: Invalid strategy “%s”
fur: Strategjie “%s” no valide

en: Bad command “%s”
fur: Comant “%s” no bon

en: Bad parameters for command “%s”
fur: Parametris no juscj par il comant “%s”

en: No databases found on dictionary server at “%s”
fur: Nissune base di dâts cjatade tal servidôr di dizionari a “%s”

en: No strategies found on dictionary server at “%s”
fur: Nissune strategjie cjatade tal servidôr di dizionari a “%s”

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
fur: Conession falide al servidôr di dizionari a «%s:%d»

en: Error while reading reply from server:
    %s
fur: Erôr intant che si leieve le rispueste dal servidôr:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at “%s:%d”
fur: Conession scjadude al servidôr di dizionari a “%s:%d”

en: No hostname defined for the dictionary server
fur: Nissun non host definît pal servidôr di dizionari

en: Unable to create socket
fur: Impussibil creâ il socket

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
fur: Impussibil disponi il canâl come no-blocant: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at “%s:%d”
fur: Impussibil conetisi al servidôr di dizionari a “%s:%d”

en: Reload the list of available databases
fur: Cjarie di gnûf la liste des basis di dâts disponibilis

en: Clear the list of available databases
fur: Nete la liste des basis di dâts disponibilis

en: Error while matching
fur: Erôr intant che si cirive

en: Error while looking up definition
fur: Erôr intant che si cirive la definizion

en: Another search is in progress
fur: Une altre ricercje e je in côrs

en: Please wait until the current search ends.
fur: Spietâ fintremai che la ricercje atuâl no sedi finide.

en: Error while retrieving the definition
fur: Erôr intant che si otignive la definizion

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Show help
fur: Mostre jutori

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
fur: Mostre scurtis di tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
fur: Vierç un gnûf barcon

[ctx: shortcut window]
en: Close current window
fur: Siere il barcon atuâl

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
fur: Preferencis

[ctx: shortcut window]
en: View sidebar
fur: Viôt la sbare laterâl

[ctx: shortcut window]
en: Dictionary definitions
fur: Definizions di dizionari

[ctx: shortcut window]
en: Similar words
fur: Peraulis similis

[ctx: shortcut window]
en: Dictionary sources
fur: Sorzints dai dizionari

[ctx: shortcut window]
en: Available strategies
fur: Strategjiis disponibilis

[ctx: shortcut window]
en: Navigate within a definition
fur: Navighe tal didentri di une definizion

[ctx: shortcut window]
en: Previous definition
fur: Definizion precedente

[ctx: shortcut window]
en: Next definition
fur: Definizion sucessive

[ctx: shortcut window]
en: First definition
fur: Prime definizion

[ctx: shortcut window]
en: Last definition
fur: Ultime definizion

[ctx: shortcut window]
en: Others
fur: Altris

[ctx: shortcut window]
en: Search within a definition
fur: Cîr dentri di une definizion

[ctx: shortcut window]
en: Find in text
fur: Cjate tal test

[ctx: shortcut window]
en: Save as copy
fur: Salve une copie

[ctx: shortcut window]
en: Print preview
fur: Stampe anteprime

[ctx: shortcut window]
en: Print
fur: Stampe

en: View Dictionary Source
fur: Mostre sorzint dizionari

en: Add Dictionary Source
fur: Zonte sorzint dizionari

en: Remove “%s”?
fur: Gjavâ “%s”?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
fur: Chest al gjavarà par simpri la sorzint dizionari de liste.

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Remove
fur: _Gjave

en: Unable to remove source “%s”
fur: Impussibil gjavâ la sorzint “%s”

en: Edit Dictionary Source
fur: Modifiche sorzint dizionari

en: _Select a dictionary source for looking up words:
fur: _Selezione une sorzint dizionari par cirî peraulis:

en: Add a new dictionary source
fur: Zonte une gnove sorzint dizionari

en: Remove the currently selected dictionary source
fur: Gjave la sorzint dizionari cumò selezionade

en: Edit
fur: Modifiche

en: Edit the currently selected dictionary source
fur: Modifiche la sorzint dizionari cumò selezionade

en: Source
fur: Sorzint

en: _Print font:
fur: Caratar par _stampâ:

en: Set the font used for printing the definitions
fur: Stabilìs il gjenar di caratar doprât pe stampe des definizions

en: Print
fur: Stampe

en: Unable to display the preview: %s
fur: Impussibil mostrâ la anteprime: %s

en: Reload the list of available sources
fur: Torne a cjariâ la liste das sorzints disponibii

en: Unable to create a source file
fur: Impussibil creâ un file sorzint

en: Unable to save source file
fur: Impussibil salvâ il file sorzint

note: we just allow closing the dialog
en: _Close
fur: Sie_re

en: _Add
fur: _Zonte

en: C_ancel
fur: A_nule

en: _Description
fur: _Descrizion

en: _Port
fur: _Puarte

en: _Hostname
fur: Non _host

en: _Transport
fur: _Traspuart

en: Source Name
fur: Non sorzint

en: Dictionaries
fur: Dizionaris

en: Strategies
fur: Strategjiis

en: Invalid transport type “%d”
fur: Gjenar di traspuart no valit “%d”

en: No “%s” group found inside the dictionary source definition
fur: Nissun grup “%s” cjatât te definizion de sorzint dizionari

en: Unable to get the “%s” key inside the dictionary source definition: %s
fur: Impussibil otignî la clâf “%s” di dentri de definizion de sorzint di dizionari : %s

en: Unable to get the “%s” key inside the dictionary source definition file: %s
fur: Impussibil otignî la clâf “%s” di dentri dal file di definizion de sorzint di dizionari: %s

en: Dictionary source does not have name
fur: La sorzint dizionari no à un non

en: Dictionary source “%s” has invalid transport “%s”
fur: La sorzint dizionari “%s” e à traspuart “%s” no valit

en: Clear the list of similar words
fur: Nete la liste des peraulis similis

en: Reload the list of available strategies
fur: Torne a cjamâ la liste des strategjiis disponibilis

en: Clear the list of available strategies
fur: Nete la liste des strategjiis disponibilis

en: No dictionary source available with name “%s”
fur: Nissune sorzint dizionari disponibile cul non “%s”

en: Unable to find dictionary source
fur: Impussibil cjatâ la sorzint dizionari

en: No context available for source “%s”
fur: Nissun contest disponibil pe sorzint “%s”

en: Unable to create a context
fur: Impussibil creâ un contest

en: %s — Dictionary
fur: %s — Dizionari

en: Save a Copy
fur: Salve une copie

en: _Save
fur: _Salve

en: Untitled document
fur: Document cence titul

en: Error while writing to “%s”
fur: Erôr intant che si scriveve su “%s”

note: speller
en: Double-click on the word to look up
fur: Fâ dopli clic su la peraule di cirî

note: strat-chooser
en: Double-click on the matching strategy to use
fur: Fâ dopli clic su la strategjie di confront di doprâ

note: source-chooser
en: Double-click on the source to use
fur: Fâ dopli clic su la sorzint di doprâ

en: Similar words
fur: Peraulis similis

en: Available strategies
fur: Strategjiis disponibilis

en: Dictionary sources
fur: Sorzints dizionari

en: GDict debugging flags to set
fur: Opzions di debug di GDict di configurâ

en: FLAGS
fur: OPZIONS

en: GDict debugging flags to unset
fur: Opzions di debug di GDict di no configurâ

en: GDict Options
fur: Opzions di GDict

en: Show GDict Options
fur: Mostre opzions GDict
