gnome-utils 0 - en to hr translation catalogue (132 entries)

en: Default Dictionary Server
hr: Zadani poslužitelj rječnika

en: GNOME Dictionary
hr: GNOME rječnik

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
hr: Provjerite značenja i pravopis pomoću internetskog rječnika

en: GNOME Dictionary is a simple dictionary application that looks up definitions of words online. Though it looks up English definitions by default, you can easily switch to Spanish or add other online dictionaries using the DICT protocol to suit your needs.
hr: GNOME rječnik je jednostavna aplikacija rječnika koja pretražuje značenja i riječi na internetu. Iako pretražuje engleske definicije po zadanome, lako možete prebaciti na hrvatski ili dodati neki drugi mrežni rječnik pomoću DICT protokola kako bi odgovarao vašim potrebama.

en: Dictionary
hr: Rječnik

en: word;synonym;definition;spelling;
hr: riječ;sinonim;značenje;pravopis;

en: The default database to use
hr: Zadan baza podataka za korištenje

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark (“!”) means that all the databases present in a dictionary source should be searched
hr: Naziv zadane pojedinačne meta baze podataka ili baze podataka koja će se koristiti na izvoru rječnika. Uskličnik ("!") znači da bi sve baze podataka prisutne u izvoru rječnika trebalo pretražiti

en: The default search strategy to use
hr: Zadana strategija pretrage

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is “exact”, that is match exact words.
hr: Naziv zadane strategije pretrage koja će se koristiti na izvoru rječnika, ako je dostupna. Zadana strategija pretrage je "točan", tj. uspoređuje točne riječi.

en: The font to be used when printing
hr: Slova koja će se korstiti pri ispisivanju

en: The font to be used when printing a definition.
hr: Slova koja će se korstiti pri ispisivanju značenja.

en: The name of the dictionary source used
hr: Naziv izvora rječnika koji se koristi

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
hr: Naziv izvora rječnika koji će se koristiti za nabavljanje značenja riječi.

en: Spanish Dictionaries
hr: Španjolski rječnici

en: Longdo Thai-English Dictionaries
hr: Longdo Tajlandsko-engleski rječnik

en: No connection to the dictionary server at “%s:%d”
hr: Nema povezivanja s poslužiteljem rječnika na "%s:%d"

en: Lookup failed for hostname “%s”: no suitable resources found
hr: Pretraga neuspjela za računalo "%s": nisu pronađeni prikladni resursi

en: Lookup failed for host “%s”: %s
hr: Pretraga neuspjela za računalo "%s": %s

en: Lookup failed for host “%s”: host not found
hr: Pretraga neuspjela za računalo "%s": računalo nije pronađeno

en: Unable to connect to the dictionary server at “%s:%d”. The server replied with code %d (server down)
hr: Neuspješno povezivanje s poslužiteljem rječnika na "%s:%d". Poslužitelj je vratio kôd %d (poslužitelj nedostupan)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : “%s”
hr: Nemoguća obrada odgovora poslužitelja rječnika
    : “%s”

en: No definitions found for “%s”
hr: Nema pronađenih značenja “%s”

en: Invalid database “%s”
hr: Neispravna baza podataka “%s”

en: Invalid strategy “%s”
hr: Neispravna strategija “%s”

en: Bad command “%s”
hr: Loša naredba “%s”

en: Bad parameters for command “%s”
hr: Loši parametri za naredbu “%s”

en: No databases found on dictionary server at “%s”
hr: Nema pronađenih baza podataka na poslužitelju rječnika na “%s”

en: No strategies found on dictionary server at “%s”
hr: Nema pronađenih strategija na poslužitelju rječnika na "%s"

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
hr: Neuspješno povezivanje s poslužiteljem rječnika na %s:%d

en: Error while reading reply from server:
    %s
hr: Greška pri čitanju odgovora poslužitelja:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at “%s:%d”
hr: Vrijeme čekanja poslužitelja rječnika na “%s:%d”

en: No hostname defined for the dictionary server
hr: Naziv računala za poslužitelj rječnika nije određen

en: Unable to create socket
hr: Nemoguće stvaranje priključnice

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
hr: Nemoguće postavljanje kanala kao neblokirajućeg: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at “%s:%d”
hr: Neuspješno povezivanje s poslužiteljem rječnika na “%s:%d”

en: Reload the list of available databases
hr: Ponovno učitaj popis dostupnih baza podataka

en: Clear the list of available databases
hr: Obriši popis dostupnih baza podataka

en: Error while matching
hr: Greška pri uspoređivanju

en: Error while looking up definition
hr: Greška pri pretraživanju značenja

en: Another search is in progress
hr: Druga pretraga je već u tijeku

en: Please wait until the current search ends.
hr: Pričekajte da trenutna pretraga završi.

en: Error while retrieving the definition
hr: Greška pri preuzimanju značenja

en: Invalid transport type “%d”
hr: Neispravna vrsta prijenosa "%d"

en: No “%s” group found inside the dictionary source definition
hr: "%s" grupa nije pronađena unutar značenja izvora rječnika

en: Unable to get the “%s” key inside the dictionary source definition: %s
hr: Nemoguće dobivanje "%s" ključa unutar značenja izvora rječnika: %s

en: Unable to get the “%s” key inside the dictionary source definition file: %s
hr: Nemoguće dobivanje "%s" ključa unutar datoteke značenja izvora rječnika: %s

en: Dictionary source does not have name
hr: Izvor rječnika nema naziv

en: Dictionary source “%s” has invalid transport “%s”
hr: Izvor rječnika "%s" ima neispravan prijenos "%s"

en: Reload the list of available sources
hr: Ponovno učitaj popis dostupnih izvora

en: Clear the list of similar words
hr: Obriši popis sličnih riječi

en: Reload the list of available strategies
hr: Ponovno učitaj popis dostupnih strategija

en: Clear the list of available strategies
hr: Obriši popis dostupnih strategija

en: GDict debugging flags to set
hr: GDict postavljanje oznaka otklanjanja grešaka

en: FLAGS
hr: OZNAKE

en: GDict debugging flags to unset
hr: GDict uklanjanje oznaka otklanjanja grešaka

en: GDict Options
hr: GDict mogućnosti

en: Show GDict Options
hr: Prikaži GDict mogućnosti

en: Look up words in dictionaries
hr: Pretraži riječi u rječnicima

en: _New Window
hr: _Novi prozor

en: _Save a Copy…
hr: _Spremi kopiju…

en: P_review
hr: P_regled

en: _Print
hr: _Ispis

en: _Find
hr: _Pretraži

en: _View
hr: _Pogled

en: _Sidebar
hr: _Bočna traka

en: Similar _Words
hr: Slične _riječi

en: Dictionary Sources
hr: Izvor rječnika

en: Available St_rategies
hr: Dostupne _strategije

en: _Go
hr: _Idi

en: _Previous Definition
hr: _Prijašnje značenje

en: _Next Definition
hr: _Sljedeće značenje

en: _First Definition
hr: _Prvo značenje

en: _Last Definition
hr: _Zadnje značenje

en: Pr_eferences
hr: Os_obitosti

note: The help button is always visible
en: _Help
hr: _Pomoć

en: _About Dictionary
hr: _O Rječniku

en: Words to look up
hr: Riječi za pretraživanje

en: WORD
hr: RIJEČ

en: Words to match
hr: Riječi za podudaranje

en: Dictionary source to use
hr: Izvor rječnika za korištenje

en: NAME
hr: NAZIV

en: Database to use
hr: Baza podataka za korištenje

en: Strategy to use
hr: Strategija za korištenje

en: WORDS
hr: RIJEČI

en: Dictionary Preferences
hr: Osobitosti rječnika

en: There was an error while displaying help
hr: Dogodila se greška pri prikazivanju pomoći

en: View Dictionary Source
hr: Pogledaj izvor rječnika

en: Add Dictionary Source
hr: Dodaj izvor rječnika

en: Remove “%s”?
hr: Ukloni "%s"?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
hr: Ovo će trajno ukloniti izvor rječnika s popisa.

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: Unable to remove source “%s”
hr: Nemoguće uklanjanje izvora “%s”

en: Edit Dictionary Source
hr: Uredi izvor rječnika

en: _Select a dictionary source for looking up words:
hr: _Odaberi izvor rječnika za pretragu riječi:

en: Add a new dictionary source
hr: Dodaj novi izvor rječnika

en: Remove the currently selected dictionary source
hr: Ukloni trenutno odabrani izvor rječnika

en: Edit
hr: Uredi

en: Edit the currently selected dictionary source
hr: Uredi trenutno odabrani izvor rječnika

en: Source
hr: Izvor

en: _Print font:
hr: _Slova ispisa:

en: Set the font used for printing the definitions
hr: Postavi slova za ispis značenja

en: Print
hr: Ispis

en: Unable to display the preview: %s
hr: Nemoguć prikaz pregleda: %s

en: Unable to create a source file
hr: Nemoguće stvaranje datoteke izvora

en: Unable to save source file
hr: Nemoguće spremanje datoteke izvora

note: we just allow closing the dialog
en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Add
hr: _Dodaj

en: C_ancel
hr: O_dustani

en: _Description
hr: _Opis

en: _Port
hr: _Ulaz

en: _Hostname
hr: _Naziv poslužitelja

en: _Transport
hr: _Prijenos

en: Source Name
hr: Naziv izvora

en: Dictionaries
hr: Rječnici

en: Strategies
hr: Strategije

en: No dictionary source available with name “%s”
hr: Nema dostupnog izvora rječnika s nazivom "%s"

en: Unable to find dictionary source
hr: Nemoguć pronalazak izvora rječnika

en: No context available for source “%s”
hr: Nema dostupnog sadržaja za izvor "%s"

en: Unable to create a context
hr: Nemoguće stvaranje sadržaja

en: %s — Dictionary
hr: %s — Rječnik

en: Save a Copy
hr: Spremi kopiju

en: _Save
hr: _Spremi

en: Untitled document
hr: Neimenovani dokument

en: Error while writing to “%s”
hr: Greška pri zapisivanju na "%s"

note: speller
en: Double-click on the word to look up
hr: Dvostruki klik na riječ za pretraživanje

note: strat-chooser
en: Double-click on the matching strategy to use
hr: Dvostruki klik na podudarajuću strategiju za korištenje

note: source-chooser
en: Double-click on the source to use
hr: Dvostruki klik na izvor za korištenje

en: Similar words
hr: Slične riječi

en: Available strategies
hr: Dostupne strategije

en: Dictionary sources
hr: Izvori rječnika
