gnome-dictionary master - en to hu translation catalogue (156 entries)

en: GNOME Dictionary
hu: GNOME Szótár

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
hu: Szavak meghatározásainak és helyesírásának keresése online szótárakban

en: GNOME Dictionary is a simple dictionary application that looks up definitions of words online. Though it looks up English definitions by default, you can easily switch to Spanish or add other online dictionaries using the DICT protocol to suit your needs.
hu: A GNOME Szótár egy egyszerű szótáralkalmazás, amely szavak definícióit keresi ki online. Noha alapesetben angol definíciókat keres, egyszerűen át lehet váltani spanyolra, vagy más online szótárak is felvehetők a DICT protokoll használatával.

en: The GNOME Project
hu: A GNOME projekt

en: Default Dictionary Server
hu: Alapértelmezett szótárkiszolgáló

en: Dictionary
hu: Szótár

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: word;synonym;definition;spelling;
hu: szó;szinonima;definíció;betűzés;

en: The default database to use
hu: Alapértelmezett adatbázis

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark (“!”) means that all the databases present in a dictionary source should be searched
hu: A szótárforráson használandó egyedi adatbázis vagy meta-adatbázis neve. A felkiáltójel („!”) azt jelenti, hogy az adott kiszolgálón fellelhető összes adatbázisban kell keresni

en: The default search strategy to use
hu: Az alapértelmezésben használandó keresési stratégia

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is “exact”, that is match exact words.
hu: Egy szótárforráson alkalmazott alapértelmezett keresési stratégia neve, ha elérhető. Az „exact” keresési stratégia azt jelenti, hogy csak a pontosan egyező szavak fognak találatot adni.

en: The font to be used when printing
hu: Nyomtatási betűkészlet

en: The font to be used when printing a definition.
hu: Meghatározás nyomtatásakor használandó betűkészlet.

en: The name of the dictionary source used
hu: A szótárforrásként használandó adatbázis neve

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
hu: A szavak meghatározásainak letöltésére használt szótárforrás neve.

en: Longdo Thai-English Dictionaries
hu: Longdo thai-angol szótárak

en: Look up words in dictionaries
hu: Szó keresése szótárakban

en: Dictionary (development build)
hu: Szótár (fejlesztői összeállítás)

en: _New Window
hu: Új _ablak

en: _Save a Copy…
hu: Más_olat mentése…

en: P_review
hu: Elő_nézet

en: _Print
hu: _Nyomtatás

en: _Find
hu: _Keresés

en: _View
hu: _Nézet

en: _Sidebar
hu: _Oldalsáv

en: Similar _Words
hu: _Hasonló szavak

en: Dictionary Sources
hu: Szótárforrások

en: Available St_rategies
hu: Elérhető st_ratégiák

en: _Go
hu: _Ugrás

en: _Previous Definition
hu: _Előző meghatározás

en: _Next Definition
hu: _Következő meghatározás

en: _First Definition
hu: El_ső meghatározás

en: _Last Definition
hu: _Utolsó meghatározás

en: Pr_eferences
hu: _Beállítások

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

note: The help button is always visible
en: _Help
hu: _Súgó

en: _About Dictionary
hu: A Szótár _névjegye

en: Words to look up
hu: Keresendő szavak

en: WORD
hu: SZÓ

en: Words to match
hu: Keresendő szavak

en: Dictionary source to use
hu: Használandó szótárforrás

en: NAME
hu: NÉV

en: Database to use
hu: Használandó adatbázis

en: Strategy to use
hu: Használandó stratégia

en: WORDS
hu: SZAVAK

en: Dictionary Preferences
hu: Szótár beállításai

en: There was an error while displaying help
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben

en: No connection to the dictionary server at “%s:%d”
hu: Nincs kapcsolat a(z) „%s:%d” szótárkiszolgálóhoz

en: Lookup failed for hostname “%s”: no suitable resources found
hu: „%s” gépnév feloldása sikertelen: nem találhatók alkalmas erőforrások

en: Lookup failed for host “%s”: %s
hu: „%s” kikeresése sikertelen: %s

en: Lookup failed for host “%s”: host not found
hu: „%s” kikeresése sikertelen: a kiszolgáló nem található

en: Unable to connect to the dictionary server at “%s:%d”. The server replied with code %d (server down)
hu: Nem lehet kapcsolódni „%s:%d” szótárkiszolgálóhoz. A kiszolgáló a következő kódot adta válaszul: %d (a kiszolgáló nem fut)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : “%s”
hu: Nem értelmezhető a szótárkiszolgáló válasza: „%s”

en: No definitions found for “%s”
hu: Nem található a(z) „%s” meghatározása

en: Invalid database “%s”
hu: Érvénytelen adatbázis: „%s”

en: Invalid strategy “%s”
hu: Érvénytelen stratégia: „%s”

en: Bad command “%s”
hu: Hibás parancs: „%s”

en: Bad parameters for command “%s”
hu: Hibás paraméterek a következő parancshoz: „%s”

en: No databases found on dictionary server at “%s”
hu: Nem található adatbázis a(z) „%s” szótárkiszolgálón

en: No strategies found on dictionary server at “%s”
hu: Nem találhatók stratégiák a(z) „%s” szótárkiszolgálón

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
hu: A kapcsolódás meghiúsult a(z) %s:%d szótárkiszolgálóhoz

en: Error while reading reply from server:
    %s
hu: Hiba lépett fel a kiszolgáló válaszának beolvasásakor:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at “%s:%d”
hu: A kapcsolódás túllépte az időkorlátot a(z) „%s:%d” szótárkiszolgálón

en: No hostname defined for the dictionary server
hu: Nincs megadva a szótárkiszolgáló gépneve

en: Unable to create socket
hu: A foglalat nem hozható létre

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
hu: A csatorna nem állítható nem blokkolóra: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at “%s:%d”
hu: Nem lehet kapcsolódni a(z) „%s:%d” szótárkiszolgálóhoz

en: Reload the list of available databases
hu: A rendelkezésre álló adatbázisok listájának újratöltése

en: Clear the list of available databases
hu: A rendelkezésre álló adatbázisok listájának törlése

en: Error while matching
hu: Hiba történt az illesztéskor

en: Error while looking up definition
hu: Hiba a meghatározás keresése közben

en: Another search is in progress
hu: Egy másik keresés van folyamatban

en: Please wait until the current search ends.
hu: Kérem, várjon a jelenlegi keresés befejezéséig.

en: Error while retrieving the definition
hu: Hiba a meghatározás letöltése közben

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hu: Súgó megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
hu: Új ablak megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Close current window
hu: A jelenlegi ablak bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hu: Kilépés

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
hu: Beállítások

[ctx: shortcut window]
en: View sidebar
hu: Oldalsáv megtekintése

[ctx: shortcut window]
en: Dictionary definitions
hu: Szótári meghatározások

[ctx: shortcut window]
en: Similar words
hu: Hasonló szavak

[ctx: shortcut window]
en: Dictionary sources
hu: Szótárforrások

[ctx: shortcut window]
en: Available strategies
hu: Elérhető stratégiák

[ctx: shortcut window]
en: Navigate within a definition
hu: Navigálás a meghatározáson belül

[ctx: shortcut window]
en: Previous definition
hu: Előző meghatározás

[ctx: shortcut window]
en: Next definition
hu: Következő meghatározás

[ctx: shortcut window]
en: First definition
hu: Első meghatározás

[ctx: shortcut window]
en: Last definition
hu: Utolsó meghatározás

[ctx: shortcut window]
en: Others
hu: Egyebek

[ctx: shortcut window]
en: Search within a definition
hu: Keresés a meghatározáson belül

[ctx: shortcut window]
en: Find in text
hu: Keresés a szövegben

[ctx: shortcut window]
en: Save as copy
hu: Másolat mentése

[ctx: shortcut window]
en: Print preview
hu: Nyomtatási kép

[ctx: shortcut window]
en: Print
hu: Nyomtatás

en: View Dictionary Source
hu: Szótárforrás megtekintése

en: Add Dictionary Source
hu: Szótárforrás hozzáadása

en: Remove “%s”?
hu: Eltávolítja ezt: „%s”?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
hu: Ez véglegesen eltávolítja a szótárforrást a listából

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: Unable to remove source “%s”
hu: A(z) „%s” forrás nem távolítható el

en: Edit Dictionary Source
hu: Szótárforrás szerkesztése

en: _Select a dictionary source for looking up words:
hu: _Szótárforrás választása a szavak kereséséhez:

en: Add a new dictionary source
hu: Új szótárforrás hozzáadása

en: Remove the currently selected dictionary source
hu: A jelenleg kiválasztott szótárforrás eltávolítása

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit the currently selected dictionary source
hu: A jelenleg kiválasztott szótárforrás szerkesztése

en: Source
hu: Forrás

en: _Print font:
hu: _Nyomtatási betűkészlet

en: Set the font used for printing the definitions
hu: A meghatározások nyomtatásához használt betűkészlet kiválasztása

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Unable to display the preview: %s
hu: Az előnézet nem jeleníthető meg: %s

en: Reload the list of available sources
hu: A rendelkezésre álló források listájának újratöltése

en: Unable to create a source file
hu: Nem hozható létre forrásfájl.

en: Unable to save source file
hu: Nem menthető a forrásfájl

note: we just allow closing the dialog
en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: C_ancel
hu: Mé_gse

en: _Description
hu: _Leírás

en: _Hostname
hu: _Gépnév

en: _Transport
hu: Átvi_tel

en: Source Name
hu: Forrásnév

en: Dictionaries
hu: Szótárak

en: Strategies
hu: Stratégiák

en: Invalid transport type “%d”
hu: Érvénytelen átviteltípus: „%d”

en: No “%s” group found inside the dictionary source definition
hu: Nem található „%s” csoport a szótárforrás-meghatározásban

en: Unable to get the “%s” key inside the dictionary source definition: %s
hu: Nem található „%s” kulcs a(z) „%s” szótárforrás-meghatározásban

en: Unable to get the “%s” key inside the dictionary source definition file: %s
hu: Nem található „%s” kulcs a(z) „%s” szótárforrás-meghatározási fájlban

en: Dictionary source does not have name
hu: A szótárforrásnak nincs neve

en: Dictionary source “%s” has invalid transport “%s”
hu: A(z) „%s” szótárforrás átvitele érvénytelen: „%s”

en: Clear the list of similar words
hu: A hasonló szavak listájának törlése

en: Reload the list of available strategies
hu: A rendelkezésre álló stratégiák listájának újratöltése

en: Clear the list of available strategies
hu: A rendelkezésre álló stratégiák listájának törlése

en: No dictionary source available with name “%s”
hu: Nem található a(z) „%s” nevű szótárforrás

en: Unable to find dictionary source
hu: Nem található szótárforrás

en: No context available for source “%s”
hu: Nincs elérhető kontextus a(z) „%s” forráshoz

en: Unable to create a context
hu: Nem hozható létre a kontextus

en: %s — Dictionary
hu: %s – Szótár

en: Save a Copy
hu: Másolat mentése

en: _Save
hu: _Mentés

en: Untitled document
hu: Névtelen dokumentum

en: Error while writing to “%s”
hu: Hiba történt a(z) „%s” írásakor

note: speller
en: Double-click on the word to look up
hu: Kattintson duplán a szó kikereséséhez

note: strat-chooser
en: Double-click on the matching strategy to use
hu: Kattintson duplán a használandó keresési stratégiára

note: source-chooser
en: Double-click on the source to use
hu: Kattintson duplán a használandó szótáron

en: Similar words
hu: Hasonló szavak

en: Available strategies
hu: Elérhető stratégiák

en: Dictionary sources
hu: Szótárforrások

en: GDict debugging flags to set
hu: Beállítandó GDict hibakereső jelzők

en: FLAGS
hu: JELZŐK

en: GDict debugging flags to unset
hu: Törlendő GDict hibakereső jelzők

en: GDict Options
hu: A Szótár beállításai

en: Show GDict Options
hu: Szótárbeállítások megjelenítése
