gnome-utils 2.15.1 - en to mg translation catalogue (133 entries)

en: Default Dictionary Server
mg: Mpizara rakibolana tsotra

en: Spanish Dictionaries
mg: Rakibolana Espaniola

en: Dictionary
mg: Rakibolana

en: The default database to use
mg: Ny soratra fototra tsotra ampiasaina

en: The default search strategy to use
mg: Ny fomba fikarohana tsotra ampiasaina

en: The font to be used when printing
mg: Ny endri-tsoratra ampiasaina rehefa hanonta

en: The font to be used when printing a definition.
mg: Ny endri-tsoratra ampiasaina rehefa hanonta fanoritana iray.

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
mg: Ny anaran'ny soratra fototra tsotra iray na meta-database ampiasaina amin'ny loharanon-drakibolana. Ny baraingo ("!") dia midika fa tokony ho karohina avokoa ireo soratra fototra rehetra anatina rakibolana iray

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
mg: Ny anaran'ny fomba ampiasaina amin'ny loharon-drakibolana raha misy. 'marina' no fomba tsotra, izany hoe karoka mifanaraka tanteraka amin'ny zavatra tadiavina.

en: The name of the dictionary source used
mg: Ny anaran'ny loharanon-drakibolana ampiasaina

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
mg: Ny anaran'ny loharanon-drakibolana ampiasaina hakana fanoritan-teny.

en: Print
mg: Atontay

en: Source
mg: Loharano

en: _Print font:
mg: _Atontay ilay endri-tsoratra:

en: _Select a dictionary source for looking up words:
mg: _Misafidiana loharanon-drakibolana izahavana teny:

en: H_ostname:
mg: Anaran'ny _mpampiantrano:

en: Source Name
mg: Anaran'ny loharano

en: _Description:
mg: _Fanoritsoritana:

en: _Port:
mg: _Irika:

en: _Transport:
mg: _Fitaterana:

en: Client Name
mg: Anaran'ny mpivatsy

en: The name of the client of the context object
mg: Ny anaran'ilay mpivatsy ny zavatry ny seha-kevitra

en: Hostname
mg: Anaran'ny mpampiantrano

en: The hostname of the dictionary server to connect to
mg: Ny anaran'ny mpampiantrano ilay mpizara rakibolana ifandraisana

en: Port
mg: Irika

en: The port of the dictionary server to connect to
mg: Ny irik'ilay mpizara rakibolana ifandraisana

en: Status
mg: Fivoarana

en: The status code as returned by the dictionary server
mg: Ny fangon'ny fivoarana izay alefan'ilay mpizara rakibolana

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
mg: Ny misy fifandraisana amin'ny ilay mpizara rakibolana amin'ny '%s:%d'

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
mg: Tsy nahomby ny fizahavana ho an'ny mpampiantrano '%s': tsy misy zavatra azo ampiasaina

en: Lookup failed for host '%s': %s
mg: Tsy nahomby ny fizahavana ho an'ny mpampiantrano '%s': %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
mg: Tsy nahomby ny fizahavana ho an'ny mpampiantrano '%s': tsy hita ilay mpampiantrano

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
mg: Tsy afaka mifandray amin'ny mpizara rakibolana amin'ny'%s:%d'. Fango %d (tsy mandeha ny mpizara) no navalin'ilay mpizara

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
mg: Tsy afaka nizarazara ny valin-tenin'ilay mpizara rakibolana
    : '%s'

en: No definitions found for '%s'
mg: Tsy nahita fanoritana ny '%s'

en: Invalid database '%s'
mg: Soratra fototra tsy mety '%s'

en: Invalid strategy '%s'
mg: Fomba tsy mety '%s'

en: Bad command '%s'
mg: Baiko diso '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
mg: Mpizahaka diso ho an'ny baiko '%s'

en: No databases found on dictionary server at '%s'
mg: Tsy nahitana soratra fototra mikasika ny mpizara rakibolana amin'ny '%s'

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
mg: Tsy nahitana fomba mikasika ny mpizara rakibolana amin'ny '%s'

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
mg: Tsy nahomby ny fifandraisana amin'ny mpizara rakibolana amin'ny %s:%d

en: Error while reading reply from server:
    %s
mg: Nisy olana teo am-pamakiana ny valin-teny avy amin'ilay mpizara:
    %s

en: No hostname defined for the dictionary server
mg: Tsy misy anaram-pampiantrano voafaritra ho an'ilay mpizara rakibolana

en: Unable to create socket
mg: Tsy nahaforona socket

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
mg: Tsy nahafaritra ny channel ho non-blocking: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
mg: Tsy afaka nifandray tamin'ny mpizara rakibolana amin'ny '%s:%d'

en: Local Only
mg: An-toerana ihany

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
mg: Mamaritra ny fampiasan'ny seha-kevitra rakibolana an-toerana na tsia

en: Not found
mg: Tsy hita

en: F_ind:
mg: _Tadiavo:

en: _Previous
mg: _Aloha

en: _Next
mg: _Manaraka

en: Error while looking up definition
mg: Nisy olana teo am-pizahana fanoritana

en: Another search is in progress
mg: Misy fizahana efa atao

en: Please wait until the current search ends.
mg: Mandrasa ny fiafaran'ity fizahana iray ity

en: Error while retrieving the definition
mg: Nisy olana teo am-pakana ilay fanoritana

en: Filename
mg: Anaran-drakitra

en: The filename used by this dictionary source
mg: Ny anaran-drakitra ampiasain'ity loharanon-drakibolana ity

en: Name
mg: Anarana

en: Description
mg: Fanoritsoritana

en: The description of this dictionary source
mg: Ny fanoritsoritana ity loharanon-drakibolana ity

en: Database
mg: Soratra fototra

en: Strategy
mg: Fomba

en: Transport
mg: Fitaterana

en: The transport mechanism used by this dictionary source
mg: Ny fomba fitaterana ampiasain'ity loharanon-drakibolana ity

en: Context
mg: Seha-kevitra

en: The GdictContext bound to this source
mg: Ny GdictContext miaraka amin'ity loharano ity

en: Invalid transport type '%d'
mg: Karazan-pitaterana tsy mety '%d'

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
mg: Tsy misy vondrona '%s' anatin'ny fanoritan'ilay loharanon-drakibolana

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
mg: Tsy mety mahazo ny famaha '%s' anatin'ny fanoritan'ilay loharanon-drakibolana: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
mg: Tsy mety mahazo ny famaha '%s' anatin'ny rakitry ny fanoritan'ny loharanon-drakibolana: %s

en: Dictionary source does not have name
mg: Tsy manana anarana ny loharanon'ny rakibolana

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
mg: Manana fitaterana '%s' tsy mety ny loharanon-drakibolana '%s'

en: Paths
mg: Sori-dàlana

en: Search paths used by this object
mg: Sori-dàlan'ny fikarohana ampiasain'ity zavatra ity

en: Sources
mg: Loharano

en: Dictionary sources found
mg: Hita ireo loharanon-drakibolana

en: The GdictContext object used to get the word definition
mg: Ilay zavatra GdictContext ampiasaina ahazoana fanoritan-teny

en: The database used to query the GdictContext
mg: Ny soratra fototra ampiasaina anontaniana ny GdictContext

en: Look up words in dictionaries
mg: Hitady teny anaty rakibolana

en: Words to look up
mg: Teny ho zahavana

en: Dictionary source to use
mg: Loharanon-drakibolana ampiasaina

en: Database to use
mg: Soratra fototra ampiasaina

note: create the new option context
en:  - Look up words in dictionaries
mg:  - Hizaha teny anaty rakibolana

en: Add Dictionary Source
mg: Hanampy loharanon-drakibolana

en: Remove "%s"?
mg: Esorina ny "%s"?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
mg: Izany dia mamafa tanteraka ilay loharanon-drakibolana tao anaty lisitra.

en: Unable to remove source '%s'
mg: Tsy afaka mamafa ny loharano '%s'

en: There was an error while displaying help
mg: Nisy olana teo am-panehoana ireo toro-làlana

en: Add a new dictionary source
mg: Manampy loharanon-drakibolana iray vaovao

en: Remove the currently selected dictionary source
mg: Manala io loharanon-drakibolana voafaritra io

en: Set the font used for printing the definitions
mg: Mamaritra ny endri-tsoratra ampiasaina rehefa hanonta fanoritana

en: Unable to create a source file
mg: Tsy afaka mamorona raki-doharano

en: Unable to save source file
mg: Tsy afaka mandraikitra ilay raki-doharano

en: Searching for '%s'...
mg: Mikaroka ny '%s'...

en: No definitions found
mg: Tsy nahitana fanoritana

en: A definition found | %d definitions found
mg[0]: Nisy fanoritana iray hita
mg[1]: Nisy fanoritana %d hita

en: No dictionary source available with name '%s'
mg: Tsy misy loharanon-drakibolana azo ampiasaina mifanaraka amin'ny anarana '%s'

en: Unable to find dictionary source
mg: Tsy mety mahita ilay loharanon-drakibolana

en: No context available for source '%s'
mg: Tsy misy seha-kevitra azo ampiasaina ho an'ny loharano '%s'

en: Unable to create a context
mg: Tsy mahaforona seha-kevitra

en: %s - Dictionary
mg: %s - Rakibolana

en: Save a Copy
mg: Hitana dika mitovy

en: Untitled document
mg: Tahirin-kevitra vaovao

en: Error while writing to '%s'
mg: Nisy olana teo am-panoratana amin'ny  '%s'

en: Dictionary Preferences
mg: Safidy manokan'ny rakibolana

en: _File
mg: _Rakitra

en: _Edit
mg: _Ovay

en: _View
mg: _Jerena

en: _Go
mg: _Alefa

en: _Help
mg: _Toro_làlana

note: File menu
en: _New
mg: _Vaovao

en: New look up
mg: Fizahana vaovao

en: _Save a Copy...
mg: _Handraikitra dika mitovy...

en: _Print...
mg: _Atontay...

en: Print this document
mg: Atontay ity tahirin-kevitra ity

en: Select _All
mg: Farito izy _rehetra

en: Find a word or phrase in the document
mg: Hitady teny na andian-teny anatin'ity tahirin-kevitra ity

en: Find Ne_xt
mg: _Manaraka

en: Find Pre_vious
mg: A_loha

en: _Preferences
mg: _Safidy manokana

note: Go menu
en: _Previous Definition
mg: _Fanoritana teo aloha

en: Go to the previous definition
mg: Mankany amin'ny fanoritana teo aloha

en: _Next Definition
mg: Fanoritana _manaraka

en: Go to the next definition
mg: Mankany amin'ny fanoritana manaraka

en: _First Definition
mg: Fanoritana _voalohany

en: Go to the first definition
mg: Mankany amin'ny fanoritana voalohany

en: _Last Definition
mg: _Fanoritana farany

en: Go to the last definition
mg: Mankany amin'ny fanoritana farany

note: Help menu
en: _Contents
mg: _Mpiaty

en: _About
mg: _Mombamomba

en: Look _up:
mg: _Zahavo:
