gnome-dictionary master - en to mjw translation catalogue (30 entries)

en: GNOME Dictionary
mjw: GNOME Lammarjong

en: Dictionary
mjw: Lammarjong

en: The default database to use
mjw: Koloso database se default bi nangpo

en: The font to be used when printing
mjw: Mo print hut phan font ke-en

en: Spanish Dictionaries
mjw: Spanish Lammarjong

en: Longdo Thai-English Dictionaries
mjw: Longdo Thai-English Lammarjong

en: Another search is in progress
mjw: Kaprek kiri dam bom

en: Please wait until the current search ends.
mjw: Chonghong tha, Kiri bom pachun senang.

en: Look up words in dictionaries
mjw: Lammarjong long lamthe kelang

en: _New Window
mjw: Kimi Wi_ndow

en: _Find
mjw: Ki-ri

en: _View
mjw: Kelang

en: Similar _Words
mjw: Dunkei lamthe

en: Dictionary Sources
mjw: Lammarjong Sources

en: _Go
mjw: Kedam

en: _Previous Definition
mjw: A_phi Defination

en: _Next Definition
mjw: Du_nthu Definition

en: _First Definition
mjw: Pangchengsi Definition

en: _Last Definition
mjw: Phisi Definition

en: _About Dictionary
mjw: Lammarjong _Aputhak

en: Words to look up
mjw: Lamthe keri ji

en: WORD
mjw: LAMTHE

en: Words to match
mjw: Lamthe homan ji

en: NAME
mjw: MEN

en: WORDS
mjw: LAMTHE

en: Remove “%s”?
mjw: “%s” thanpo?

en: _Add
mjw: Keth_ap

en: Dictionaries
mjw: Lammarjong

en: %s — Dictionary
mjw: %s — Lammarjong

en: Dictionary sources
mjw: Lammarjong sources
