gnome-utils - en to ms translation catalogue (133 entries)

en: Default Dictionary Server
ms: Pelayan Kamus Lalai

en: GNOME Dictionary
ms: Kamus GNOME

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
ms: Periksa takrifan dan ejaan perkataan dengan kamus dalam talian

en: GNOME Dictionary is a simple dictionary application that looks up definitions of words online. Though it looks up English definitions by default, you can easily switch to Spanish or add other online dictionaries using the DICT protocol to suit your needs.
ms: Kamus GNOME merupakan sebuah aplikasi kamus ringkas yang mencari takrifan perkataan secara dalam talian. Walaupun secara lalai ia mencari takrifan bahasa Inggeris, anda juga boleh mengubah ke bahasa Sepanyol atau tambah lain-lain kamus dalam talian melalui protokol DICT untuk memenuhi keperluan anda.

en: Dictionary
ms: Kamus

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: word;synonym;definition;spelling;
ms: perkataan;seerti;takrifan;ejaan;

en: The default database to use
ms: Pangkalan data lalai yang digunakan

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark (“!”) means that all the databases present in a dictionary source should be searched
ms: Nama pangkalan data individu  atau pangkalan-data-meta yang digunakan dengan sumber kamus. Satu tanda seruan ("!") bermaksud semua pangkalan data yang hadir dalam sumber kamus boleh digelintarkan

en: The default search strategy to use
ms: Strategi gelintar lalai yang digunakan

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is “exact”, that is match exact words.
ms: Nama strategi gelintar lalai yang digunakan pada satu sumber kamus, jika tersedia. Strategi lalai ialah "tepat", yang memadankan perkataan secara tepat.

en: The font to be used when printing
ms: Fon yang digunakan ketika mencetak

en: The font to be used when printing a definition.
ms: Fon yang digunakan ketika mencetak satu takrifan.

en: The name of the dictionary source used
ms: Nama sumber kamus yang digunakan

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
ms: Nama bagi sumber kamus yang digunakn untuk mendapatkan takrifan-takrifan perkataan.

note: Translators: Do not translate the Name key
en: spanish
ms: bahasa sepanyol

en: Spanish Dictionaries
ms: Kamus Bahasa Sepanyol

note: Translators: Do not translate the Name key
en: Thai
ms: Siam

en: Longdo Thai-English Dictionaries
ms: Kamus Siam-Inggeris Longdo

en: No connection to the dictionary server at “%s:%d”
ms: Tiada sambungan dengan pelayan kamusi pada “%s:%d”

en: Lookup failed for hostname “%s”: no suitable resources found
ms: Carian bagi nama hos "%s" gagal: tiada sumber yang sesuai ditemui

en: Lookup failed for host “%s”: %s
ms: Carian bagi nama hos "%s" gagal: %s

en: Lookup failed for host “%s”: host not found
ms: Carian bagi nama hos "%s" gagal: hos tidak ditemui

en: Unable to connect to the dictionary server at “%s:%d”. The server replied with code %d (server down)
ms: Tidak boleh bersambung dengna pelayan kamus pada "%s:%d”. Pelayan membalas dengan kod %d (pelayan bermasalah)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : “%s”
ms: Tidak boleh menghurai balas pelayan kamus
    : "%s"

en: No definitions found for “%s”
ms: Tiada takrifan untuk "%s" ditemui

en: Invalid database “%s”
ms: Pangkalan data "%s" tidak sah

en: Invalid strategy “%s”
ms: Strategi "%s" tidak sah

en: Bad command “%s”
ms: Perintah "%s" tidak elok

en: Bad parameters for command “%s”
ms: Parameter tidak elok bagi perintah "%s"

en: No databases found on dictionary server at “%s”
ms: Tiada pangkalan data ditemui dalam pelayan kamus pada "%s"

en: No strategies found on dictionary server at “%s”
ms: Tiada strategi ditemui dalam pelayan kamus pada "%s"

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
ms: Sambungan gagal pada pelayan kamus di %s:%d

en: Error while reading reply from server:
    %s
ms: Ralat ketika membaca balasan daripada pelayan:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at “%s:%d”
ms: Sambungan tamat masa pada pelayan kamus di "%s:%d"

en: No hostname defined for the dictionary server
ms: Tiada nama hos ditakrif untuk pelayan kamus

en: Unable to create socket
ms: Tidak boleh mencipta soket

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
ms: Tidak boleh menetapkan saluran sebagai bukan-sekat: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at “%s:%d”
ms: Tidak boleh menyambung ke pelayan kamus pada "%s:%d"

en: Reload the list of available databases
ms: Muat semula senarai pangkalan data yang tersedia

en: Clear the list of available databases
ms: Kosongkan senarai pangkalan data yang tersedia

en: Error while matching
ms: Ralat semasa memadankan

en: Error while looking up definition
ms: Ralat semasa mencari takrifan

en: Another search is in progress
ms: Ada penggelintaran lain masih berlangsung

en: Please wait until the current search ends.
ms: Tunggu sehingga penggelintaran semasa selesai.

en: Error while retrieving the definition
ms: Ralat semasa mendapatkan takrifan

en: Invalid transport type “%d”
ms: Jenis angkutan "%d" tidak sah

en: No “%s” group found inside the dictionary source definition
ms: Tiada kumpulan "%s" ditemui di dalam takrifan sumber kamus

en: Unable to get the “%s” key inside the dictionary source definition: %s
ms: Tidak memperolehi kunci "%s" di dalam takrifan sumber kamus: %s

en: Unable to get the “%s” key inside the dictionary source definition file: %s
ms: Tidak memperolehi kunci "%s" di dalam fail takrifan sumber kamus: %s

en: Dictionary source does not have name
ms: Sumber kamus tidak mempunyai nama

en: Dictionary source “%s” has invalid transport “%s”
ms: Sumber kamus "%s" mempunyai angkutan "%s" yang tidak sah

en: Reload the list of available sources
ms: Muat semula senarai sumber yang tersedia

en: Clear the list of similar words
ms: Kosongkan senarai perkataan serupa yang tersedia

en: Reload the list of available strategies
ms: Muat semula senarai strategi yang tersedia

en: Clear the list of available strategies
ms: Kosongkan senarai strategi yang tersedia

en: GDict debugging flags to set
ms: Bendera penyahpepijatan GDict untuk ditetapkan

en: FLAGS
ms: BENDERA

en: GDict debugging flags to unset
ms: Bendera penyahpepijatan GDict untuk dinyahtetapkan

en: GDict Options
ms: Pilihan GDict

en: Show GDict Options
ms: Tunjuk Pilihan GDict

en: Look up words in dictionaries
ms: Cari ayat di dalam kamus

en: _New Window
ms: Tetingkap _Baharu

en: _Save a Copy…
ms: Simpan _satu Salinan...

en: P_review
ms: Pratonton

en: _Print
ms: _Cetak

en: _Find
ms: _Cari

en: _View
ms: _Lihat

en: _Sidebar
ms: Palang _Sisi

en: Similar _Words
ms: Perkataan Se_rupa

en: Dictionary Sources
ms: Sumber-Sumber Kamus

en: Available St_rategies
ms: St_rategi Tersedia

en: _Go
ms: Per_gi

en: _Previous Definition
ms: Takrifan _Terdahulu

en: _Next Definition
ms: Takrifan _Berikutnya

en: _First Definition
ms: Takrifan _Pertama

en: _Last Definition
ms: Takrifan T_erakhir

en: Pr_eferences
ms: K_eutamaan

note: The help button is always visible
en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Dictionary
ms: Perih_al Kamus

en: Words to look up
ms: Perkataan yang dicari

en: WORD
ms: PERKATAAN

en: Words to match
ms: Perkataan yang dipadankan

en: Dictionary source to use
ms: Sumber kamus yang digunakan

en: NAME
ms: NAMA

en: Database to use
ms: Pangkalan data yang digunakan

en: Strategy to use
ms: Strategi yang digunakan

en: WORDS
ms: PERKATAAN

en: Dictionary Preferences
ms: Keutamaan Kamus

en: There was an error while displaying help
ms: Terdapat ralat semasa memaparkan bantuan

en: View Dictionary Source
ms: Lihat Sumber Kamus

en: Add Dictionary Source
ms: Tambah Sumber Kamus

en: Remove “%s”?
ms: Buang "%s"?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
ms: Tindakan ini akan membuang sumber kamus daripada senarai secara kekal.

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Remove
ms: B_uang

en: Unable to remove source “%s”
ms: Tidak boleh membuang sumber "%s"

en: Edit Dictionary Source
ms: Sunting Sumber Kamus

en: _Select a dictionary source for looking up words:
ms: _Pilih satu sumber kamus untuk mencari perkataan:

en: Add a new dictionary source
ms: Tambah satu sumber kamus baharu

en: Remove the currently selected dictionary source
ms: Buang sumber kamus terpilih semasa

en: Edit
ms: Sunting

en: Edit the currently selected dictionary source
ms: Sunting sumber kamus terpilih semasa

en: Source
ms: Sumber

en: _Print font:
ms: _Fon cetak:

en: Set the font used for printing the definitions
ms: Tetapkan fon yang digunakan untuk mencetak takrifan

en: Print
ms: Cetak

en: Unable to display the preview: %s
ms: Tidak boleh memaparkan pratonton: %s

en: Unable to create a source file
ms: Tidak boleh mencipta fail sumber

en: Unable to save source file
ms: Tidak boleh menyimpan fail sumber

note: we just allow closing the dialog
en: _Close
ms: T_utup

en: _Add
ms: T_ambah

en: C_ancel
ms: _Batal

en: _Description
ms: _Keterangan

en: _Hostname
ms: Nama _Hos

en: _Transport
ms: _Angkutan

en: Source Name
ms: Nama Sumber

en: Dictionaries
ms: Kamus

en: Strategies
ms: Strategi

en: No dictionary source available with name “%s”
ms: Tiada sumber kamus tersedia dengan nama "%s"

en: Unable to find dictionary source
ms: Tidak boleh mencari sumber kamus

en: No context available for source “%s”
ms: iada konteks tersedia untuk sumber "%s"

en: Unable to create a context
ms: Tidak boleh mencipta satu konteks

en: %s — Dictionary
ms: Kamus  — %s

en: Save a Copy
ms: Simpan satu Salinan

en: _Save
ms: _Simpan

en: Untitled document
ms: Dokumen tidak bertajuk

en: Error while writing to “%s”
ms: Ralat semasa menulis ke "%s"

note: speller
en: Double-click on the word to look up
ms: Dwi-klik pada perkataan yang dicari

note: strat-chooser
en: Double-click on the matching strategy to use
ms: Dwi-klik pada strategi padanan yang digunakan

note: source-chooser
en: Double-click on the source to use
ms: Dwi-lik pada sumber yang digunakan

en: Similar words
ms: Perkataan serupa

en: Available strategies
ms: Strategi yang tersedia

en: Dictionary sources
ms: Sumber-sumber kamus
