gnome-utils master - en to nds translation catalogue (42 entries)

en: Dictionary
nds: Wöörbook

en: Print
nds: Drucken

en: Source
nds: Wellen

en: Dictionaries
nds: Wöörbook

en: Source Name
nds: Wellennaam

en: _Description:
nds: _Beschrieven:

en: Hostname
nds: Hostnaam

en: Local Only
nds: Just op de lokalen Rekner

en: Not found
nds: Nich funnen

en: F_ind:
nds: F_innen:

en: Filename
nds: Dateinaam

en: Name
nds: Naam

en: Context
nds: Tosammenhang

en: Paths
nds: Pads

en: Sources
nds: Wellen

en: Words to match
nds: Wöör, de passen schalln

en: Searching for '%s'...
nds: Sök nah '%s'...

en: No definitions found
nds: kenne Definitschoonen funnen

en: A definition found | %d definitions found
nds[0]: Eene Definitschoon funnen
nds[1]: %d Definitschoonen funnen

en: %s - Dictionary
nds: %s - Wöörbook

en: Save a Copy
nds: Spieker eene Kopie

en: Untitled document
nds: Dokument ohn Titel

en: _File
nds: _Datei

en: _Edit
nds: _Bewarken

en: _View
nds: _Ansicht

en: _Go
nds: _Denn man to

en: _Help
nds: _Hölp

note: File menu
en: _New
nds: _Nej

en: _Save a Copy...
nds: _Spiekern as eene Kopie...

en: P_review...
nds: _Utblick...

en: Preview this document
nds: Utblick vun düssem Dokument

en: _Print...
nds: _Drucken...

en: Print this document
nds: Düsses Dokument drucken

en: Select _All
nds: Alles _markeren

en: _Preferences
nds: _Eegenschapten

en: _Last Definition
nds: _Leste Definitschoon

note: Help menu
en: _Contents
nds: _Inholls

en: _About
nds: _Över

note: View menu
en: _Sidebar
nds: _Sietenbalken

en: S_tatusbar
nds: S_tatusbalken

en: Look _up:
nds: Nah_kieken:

en: Dictionary sources
nds: Wöörbookwellen
