gnome-dictionary master - en to sl_SI translation catalogue (157 entries)

en: GNOME Dictionary
sl_SI: Slovar Gnome

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
sl_SI: Preverite razlago in črkovanje besede v mrežnem slovarju.

en: GNOME Dictionary is a simple dictionary application that looks up definitions of words online. Though it looks up English definitions by default, you can easily switch to Spanish or add other online dictionaries using the DICT protocol to suit your needs.
sl_SI: Slovar GNOME je enostaven program, ki poišče definicijo navedenih besed v spletnih virih. Čeprav so privzeto določene angleške definicije, so podprti tudi drugi jeziki, ki uporabljajo protokoli DICT.

en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

en: Default Dictionary Server
sl_SI: Privzeti strežnik slovarja

en: Dictionary
sl_SI: Slovar

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: word;synonym;definition;spelling;
sl_SI: beseda;sinonim;definicija;črkovanje;slovar;glosar;

en: The default database to use
sl_SI: Privzeta zbirka podatkov, ki naj se uporabi

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark (“!”) means that all the databases present in a dictionary source should be searched
sl_SI: Ime posamezne privzete zbirke podatkov ali meta zbirke podatkov, ki naj se uporabi v slovarskem viru. Klicaj ("!") določa, da naj bodo preiskane vse podatkovne zbirke navzoče v slovarskem viru.

en: The default search strategy to use
sl_SI: Privzeta strategija iskanja, ki naj se uporabi

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is “exact”, that is match exact words.
sl_SI: Ime privzete strategije iskanja, ki naj se uporabi v slovarskem viru, če je na voljo. Privzeta strategija je 'exact', kar pomeni natančno skladanje besed.

en: The font to be used when printing
sl_SI: Pisava uporabljena za tiskanje

en: The font to be used when printing a definition.
sl_SI: Pisava uporabljena za tiskanje definicij.

en: The name of the dictionary source used
sl_SI: Ime uporabljenega vira slovarja

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
sl_SI: Ime vira slovarja, ki naj se uporabi za pridobivanje razlage besed.

en: Longdo Thai-English Dictionaries
sl_SI: Longdo tajsko-angleški slovarji

en: Look up words in dictionaries
sl_SI: Poišči besede v slovarjih

en: Dictionary (development build)
sl_SI: Slovar (razvojna izgradnja)

en: _New Window
sl_SI: _Novo okno

en: _Save a Copy…
sl_SI: _Shrani kopijo ...

en: P_review
sl_SI: P_redogled

en: _Print
sl_SI: _Natisni

en: _Find
sl_SI: _Najdi

en: _View
sl_SI: Po_gled

en: _Sidebar
sl_SI: _Stranska vrstica

en: Similar _Words
sl_SI: Podobne _besede

en: Dictionary Sources
sl_SI: Viri slovarja

en: Available St_rategies
sl_SI: Razpoložljive _strategije

en: _Go
sl_SI: P_ojdi

en: _Previous Definition
sl_SI: _Prejšnja razlaga

en: _Next Definition
sl_SI: _Naslednja razlaga

en: _First Definition
sl_SI: P_rva razlaga

en: _Last Definition
sl_SI: _Zadnja razlaga

en: Pr_eferences
sl_SI: _Možnosti

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice

note: The help button is always visible
en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _About Dictionary
sl_SI: _O programu

en: Words to look up
sl_SI: Besede, ki jih želite poiskati

en: WORD
sl_SI: BESEDA

en: Words to match
sl_SI: Besede, ki naj se skladajo

en: Dictionary source to use
sl_SI: Slovarski vir, ki naj se uporabi

en: NAME
sl_SI: IME

en: Database to use
sl_SI: Zbirka podatkov, ki naj se uporabi

en: Strategy to use
sl_SI: Strategija iskanja, ki naj se uporabi

en: WORDS
sl_SI: BESEDE

en: Dictionary Preferences
sl_SI: Lastnosti slovarja

en: There was an error while displaying help
sl_SI: Med prikazovanjem pomoči je prišlo do napake

en: No connection to the dictionary server at “%s:%d”
sl_SI: Ni povezave s strežnikom slovarja na »%s:%d«

en: Lookup failed for hostname “%s”: no suitable resources found
sl_SI: Iskanje za ime gostitelja »%s« je spodletelo: ni najdenega ustreznega vira

en: Lookup failed for host “%s”: %s
sl_SI: Iskanje gostitelja »%s« je spodletelo: %s

en: Lookup failed for host “%s”: host not found
sl_SI: Iskanje gostitelja »%s« je spodletelo: gostitelja ni mogoče najti

en: Unable to connect to the dictionary server at “%s:%d”. The server replied with code %d (server down)
sl_SI: Ni se mogoče povezati na strežnik slovarja na »%s:%d«. Strežnik je odgovoril s kodo %d (strežnik ne deluje)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : “%s”
sl_SI: Ni mogoče razčleniti odgovora strežnika slovarja
    : »%s«

en: No definitions found for “%s”
sl_SI: Ni najdenih razlag za »%s«

en: Invalid database “%s”
sl_SI: Neveljavna podatkovna zbirka »%s«

en: Invalid strategy “%s”
sl_SI: Neveljavna strategija »%s«

en: Bad command “%s”
sl_SI: Neveljaven ukaz »%s«

en: Bad parameters for command “%s”
sl_SI: Slabi parametri za ukaz »%s«

en: No databases found on dictionary server at “%s”
sl_SI: Ni najdene zbirke podatkov na strežniku slovarja na »%s«

en: No strategies found on dictionary server at “%s”
sl_SI: Ni najdene strategije na strežniku slovarja na '%s'

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
sl_SI: Povezava s strežnikom slovarja na %s:%d ni uspela

en: Error while reading reply from server:
    %s
sl_SI: Napaka med branjem odgovora strežnika:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at “%s:%d”
sl_SI: Povezava s strežnikom slovarja »%s:%d« je časovno potekla

en: No hostname defined for the dictionary server
sl_SI: Ime gostitelja za strežnik slovarja ni podano

en: Unable to create socket
sl_SI: Ni mogoče ustvariti vtiča

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
sl_SI: Ni mogoče nastaviti kanala kot ne-blokirnega: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at “%s:%d”
sl_SI: Ni se mogoče povezati s strežnikom slovarja na »%s:%d«

en: Reload the list of available databases
sl_SI: Ponovno naloži seznam zbirk podatkov, ki so na voljo

en: Clear the list of available databases
sl_SI: Počisti seznam zbirk podatkov, ki so na voljo

en: Error while matching
sl_SI: Napaka med iskanjem

en: Error while looking up definition
sl_SI: Napaka med iskanjem razlage

en: Another search is in progress
sl_SI: V teku je že drugo iskanje

en: Please wait until the current search ends.
sl_SI: Počakajte, da se trenutno iskanje zaključi.

en: Error while retrieving the definition
sl_SI: Napaka med pridobivanjem razlage

[ctx: shortcut window]
en: General
sl_SI: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sl_SI: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
sl_SI: Pokaže tipkovne bližnjice

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
sl_SI: Odpre novo okno

[ctx: shortcut window]
en: Close current window
sl_SI: Zapre trenutno okno

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl_SI: Konča program

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
sl_SI: Možnosti

[ctx: shortcut window]
en: View sidebar
sl_SI: Pokaže stransko vrstico

[ctx: shortcut window]
en: Dictionary definitions
sl_SI: Slovarske razlage

[ctx: shortcut window]
en: Similar words
sl_SI: Pokaže podobne besede

[ctx: shortcut window]
en: Dictionary sources
sl_SI: Viri slovarja

[ctx: shortcut window]
en: Available strategies
sl_SI: Razpoložljive strategije

[ctx: shortcut window]
en: Navigate within a definition
sl_SI: Pomikanje znotraj razlage

[ctx: shortcut window]
en: Previous definition
sl_SI: Predhodna razlaga

[ctx: shortcut window]
en: Next definition
sl_SI: Naslednja razlaga

[ctx: shortcut window]
en: First definition
sl_SI: Prva razlaga

[ctx: shortcut window]
en: Last definition
sl_SI: Zadnja razlaga

[ctx: shortcut window]
en: Others
sl_SI: Drugi

[ctx: shortcut window]
en: Search within a definition
sl_SI: Začne iskanje znotraj razlage

[ctx: shortcut window]
en: Find in text
sl_SI: Najde v besedilu

[ctx: shortcut window]
en: Save as copy
sl_SI: Shrani kopijo

[ctx: shortcut window]
en: Print preview
sl_SI: Odpre predogled tiskanja

[ctx: shortcut window]
en: Print
sl_SI: Natisne prikazano

en: View Dictionary Source
sl_SI: Poglej vir slovarja

en: Add Dictionary Source
sl_SI: Dodaj slovarski vir

en: Remove “%s”?
sl_SI: Ali želite odstraniti »%s«?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
sl_SI: To bo trajno odstranilo slovarski vir iz seznama.

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Remove
sl_SI: _Odstrani

en: Unable to remove source “%s”
sl_SI: Ni mogoče odstraniti vira »%s«

en: Edit Dictionary Source
sl_SI: Uredi slovarski vir

en: _Select a dictionary source for looking up words:
sl_SI: _Izberite slovarski vir za iskanje besed:

en: Add a new dictionary source
sl_SI: Dodaj nov slovarski vir

en: Remove the currently selected dictionary source
sl_SI: Odstrani trenutno izbran slovarski vir

en: Edit
sl_SI: Uredi

en: Edit the currently selected dictionary source
sl_SI: Urejanje trenutno izbranega slovarskega vira

en: Source
sl_SI: Vir

en: _Print font:
sl_SI: _Pisava za tiskanje

en: Set the font used for printing the definitions
sl_SI: Nastavite pisavo, ki naj bo uporabljena za tiskanje razlag

en: Print
sl_SI: Natisni

en: Unable to display the preview: %s
sl_SI: Ni mogoče prikazati predogleda: %s

en: Reload the list of available sources
sl_SI: Ponovno naloži seznam dostopnih virov

en: Unable to create a source file
sl_SI: Ni mogoče ustvariti datoteke vira

en: Unable to save source file
sl_SI: Ni mogoče shraniti datoteke vira

note: we just allow closing the dialog
en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: _Add
sl_SI: _Dodaj

en: C_ancel
sl_SI: P_rekliči

en: _Description
sl_SI: _Opis

en: _Port
sl_SI: _Vrata

en: _Hostname
sl_SI: _Ime gostitelja

en: _Transport
sl_SI: _Prenos

en: Source Name
sl_SI: Ime vira

en: Dictionaries
sl_SI: Slovarji

en: Strategies
sl_SI: Strategije

en: Invalid transport type “%d”
sl_SI: Neveljavna vrsta transporta »%d«

en: No “%s” group found inside the dictionary source definition
sl_SI: Skupine »%s« ni bilo najdene znotraj razlage vira slovarja

en: Unable to get the “%s” key inside the dictionary source definition: %s
sl_SI: Ni mogoče najti ključa »%s« znotraj razlage vira slovarja: %s

en: Unable to get the “%s” key inside the dictionary source definition file: %s
sl_SI: Ni mogoče najti ključa »%s« znotraj datoteke razlage vira slovarja: %s

en: Dictionary source does not have name
sl_SI: Slovarski vir nima imena

en: Dictionary source “%s” has invalid transport “%s”
sl_SI: Slovarski vir »%s« ima neveljaven transport »%s«

en: Clear the list of similar words
sl_SI: Počisti seznam podobnih besed

en: Reload the list of available strategies
sl_SI: Ponovno naloži seznam strategij

en: Clear the list of available strategies
sl_SI: Počisti seznam strategij

en: No dictionary source available with name “%s”
sl_SI: Na voljo ni nobenega vira slovarja z imenom »%s«

en: Unable to find dictionary source
sl_SI: Ni mogoče najti vira slovarja

en: No context available for source “%s”
sl_SI: Za vir »%s« ni razpoložljive vsebine

en: Unable to create a context
sl_SI: Ni mogoče ustvariti vsebine

en: %s — Dictionary
sl_SI: »%s« – Slovar

en: Save a Copy
sl_SI: Shrani kopijo

en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: Untitled document
sl_SI: Neimenovan dokument

en: Error while writing to “%s”
sl_SI: Napaka med pisanjem v »%s«

note: speller
en: Double-click on the word to look up
sl_SI: Z dvojnim klikom na besedo se prikažejo druge možnosti

note: strat-chooser
en: Double-click on the matching strategy to use
sl_SI: Z dvojnim klikom na strategijo, ki jo želite uporabiti

note: source-chooser
en: Double-click on the source to use
sl_SI: Z dvojnim klikom se izbere vir

en: Similar words
sl_SI: Podobne besede

en: Available strategies
sl_SI: Razpoložljive strategije

en: Dictionary sources
sl_SI: Viri slovarja

en: GDict debugging flags to set
sl_SI: Zastavice razhroščevanja GDict, ki naj bodo nastavljene

en: FLAGS
sl_SI: ZASTAVICE

en: GDict debugging flags to unset
sl_SI: Zastavice razhroščevanja GDict, ki naj ne bodo nastavljene

en: GDict Options
sl_SI: Možnosti GDict

en: Show GDict Options
sl_SI: Pokaži možnosti GDIct
