gnome-disk-utility master - en to as translation catalogue (594 entries)

en: Disk Image Mounter
as: ডিস্ক ছবি মাউন্টাৰ

en: Mount Disk Images
as: ডিস্ক ছবিসমূহ মাউন্ট কৰক

en: Disk Image Writer
as: ডিস্ক ছবি লেখক

en: Write Disk Images to Devices
as: ডিস্ক ছবিক ডিভাইচলৈ লিখক

en: Disks
as: ডিস্ক

en: Manage Drives and Media
as: ড্ৰাইভ আৰু মাধ্যম ব্যৱস্থাপনা কৰক

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
as: ডিস্ক ছবি ডাইলগসমূহ সৃষ্টি কৰক/পুনৰুদ্ধাৰ কৰকৰ বাবে অবিকল্পিত অৱস্থান

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
as: ডিস্ক ছবি ডাইলগসমূহ সৃষ্টি কৰক/পুনৰুদ্ধাৰ কৰকৰ বাবে অবিকল্পিত অৱস্থান। যদি ৰিক্ত ~/Documents ফোল্ডাৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: Activation of this plugin
as: এই প্লাগিনৰ সক্ৰিয়কৰণ

en: Whether this plugin would be activated by gnome-settings-daemon or not
as: এই প্লাগিন gnome-settings-daemon দ্বাৰা সামৰ্থবান কৰা হব নে

en: Priority to use for this plugin
as: এই প্লাগিনৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া প্ৰাথমিকতা

en: Priority to use for this plugin in gnome-settings-daemon startup queue
as: gnome-settings-daemon আৰম্ভণি শাৰীত এই প্লাগিনৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া প্ৰাথমিকতা

en: An error occurred
as: এটা ত্ৰুটি দেখা দিছে

en: Allow writing to the image
as: ছবিলে লিখাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Select Disk Image(s) to Mount
as: মাউন্ট কৰিবলে ডিস্ক ছবি(সমূহ) বাছক

en: _Cancel
as: বাতিল কৰক (_C)

en: _Mount
as: মাউন্ট কৰক (_M)

note: Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only mount
as: কেৱল-পঢ়িব মাউন্ট সংস্থাপন কৰক (_r)

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don't want the underlying disk image to be modified
as: যদি নীৰিক্ষিত, মাউন্ট কেৱল-পঢ়িব পৰা থাকিব। ই উপযোগী যদি আপুনি নিম্নলেখিত ডিস্ক ছবিক পৰিবৰ্তন কৰিব নিবিচাৰে

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
as: udisks ডিমনলে সংযোগ কৰোতে ত্ৰুটি: %s (%s, %d)

en: Attach and mount one or more disk image files.
as: এটা বা অধিক ডিস্ক ছবি ফাইলসমূহ সংলগ্ন আৰু মাউন্ট কৰক।

en: Cannot open `%s' - maybe the volume isn't mounted?
as: '%s' খোলিব নোৱাৰি - হয়তো আয়তন মাউন্ট কৰা নাই?

en: Error opening `%s': %m
as: '%s' খোলোতে ত্ৰুটি: %m

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
as: ডিস্ক ছবি সংলগ্ন কৰোতে ত্ৰুটি: %s (%s, %d)

en: Error opening %s: %s
as: %s খোলোতে ত্ৰুটি: %s

en: Error looking up block device for %s
as: %s ৰ বাবে খণ্ড ডিভাইচ চাওতে ত্ৰুটি

en: Select device
as: ডিভাইচ বাছক

en: Format selected device
as: নিৰ্বাচিত ডিভাইচ ফৰমেট কৰক

en: Parent window XID for the format dialog
as: ফৰমেট ডাইলগৰ বাবে উপধায়ক উইন্ডো XID

en: Restore disk image
as: ডিস্ক ছবি পুনৰুদ্ধাৰ কৰক

en: Show help options
as: সহায় বিকল্পসমূহ দেখুৱাওক

en: --format-device must be used together with --block-device
as: --format-device ক --block-device ৰ সৈতে একেলগে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব

en: --format-device must be specified when using --xid
as: --format-device ক --xid ব্যৱহাৰ কৰোতে ধাৰ্য্য কৰিব লাগিব

note: Translators: Shown in the About dialog to convey version numbers. *              The first %s is the version of Disks (for example "3.6"). *              The second %s is the version of the running udisks daemon (for example "2.0.90"). *              The third, fourth and fifth %d are the major, min
en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
as: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (%d.%d.%d ৰ বাবে নিৰ্মিত)

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Rate
as: পঢ়াৰ সময় ত্ৰুটিৰ হাৰ

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
as: ডিস্কৰ raw তথ্য পঢ়াৰ সময় উৎপন্ন ত্ৰুটিৰ হাৰ। শূণ্য ব্যতীত অন্য কোনো সংখ্যা প্ৰাপ্ত হ'লে, ডিস্কৰ পাৰ্শ্ব অথবা পঢ়া/লিখাৰ হেডত সমস্যাৰ ইঙ্গিত দিয়া হয়

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Throughput Performance
as: থ্ৰুপুটৰ কাৰ্য্যক্ষমতা

en: Average efficiency of the disk
as: ডিস্কৰ কাৰ্য্যক্ষমতাৰ গড় পৰিমাণ

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Time
as: স্পিন-আপৰ সময়

en: Time needed to spin up the disk
as: ডিস্ক স্পিন-আপ কৰোতে প্ৰয়োজনীয় সময়

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Start/Stop Count
as: আৰম্ভ/বন্ধৰ গণনা

en: Number of spindle start/stop cycles
as: স্পিন্ডল আৰম্ভ/বন্ধ কৰাৰ চক্ৰৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocated Sector Count
as: পুনৰ বিতৰণ কৰা অংশৰ গণনা

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
as: পুনৰ মেপ কৰা অংশবোৰৰ সংখ্যা। যেতিয়া হাৰ্ড ড্ৰাইভে এটা পঢ়া/লিখা/ সতাসত্য নিৰূপণ ত্ৰুটি পায়, ই অংশক “পুনৰআবন্টিত“ হিচাপে চিহ্নিত কৰে আৰু তথ্যক এটা বিশেষ সংৰক্ষিত স্থান (ৰেহাই স্থান) লে স্থানান্তৰ কৰে

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Channel Margin
as: পঢ়াৰ সময় চেনেলৰ প্ৰান্তিক মাপ

en: Margin of a channel while reading data.
as: তথ্য পঢ়াৰ সময় চেনেলৰ প্ৰান্তিক মাপ

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Error Rate
as: Seek ভুলৰ হাৰ

en: Frequency of errors while positioning
as: স্থান নিৰ্ধাৰণৰ সময় ত্ৰুটিৰ হাৰ

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Timer Performance
as: Seek সময়ৰ কাৰ্য্যক্ষমতা

en: Average efficiency of operations while positioning
as: অৱস্থিত কৰাৰ সময়ত কাৰ্য্যসমূহৰ গড় দক্ষতা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-On Hours
as: চালিত অৱস্থাত অতিবাহিত ঘন্টাৰ গণনা

en: Number of hours elapsed in the power-on state
as: ঘন্টা অনুযায়ী চালিত অৱস্থাত অতিবাহিত সময়

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Retry Count
as: স্পিনআপ পুনৰ চেষ্টাৰ গণনা

en: Number of retry attempts to spin up
as: স্পিন-আপ কৰাৰ সময় পুনৰ চেষ্টাৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Calibration Retry Count
as: মানাংকনৰ পুনৰ চেষ্টাৰ গণনা

en: Number of attempts to calibrate the device
as: ডিভাইচৰ মানাংকনৰ চেষ্টাৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power Cycle Count
as: শক্তি চক্ৰ গণনা

en: Number of power-on events
as: পাৱাৰ-অন ঘটনাসমূহৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft read error rate
as: Soft Readৰ ত্ৰুটিৰ হাৰ

en: Frequency of errors while reading from the disk
as: ডিস্কৰ পৰা পঢ়োতে ত্ৰুটিসমূহৰ সঘনতা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reported Uncorrectable Errors
as: অসংশোধনযোগ্য ত্ৰুটিৰ সূচনা

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
as: হাৰ্ডৱেৰ ECC সহযোগত সংশোধন কৰিব নোৱাৰা ত্ৰুটিৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: High Fly Writes
as: উচ্চ উৰা লিখনীসমূহ

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
as: স্বাভাবিক সীমা বহিৰ্ভূত অৱস্থাত ৰেকৰ্ডিং হেড সঞ্চালিত হোৱাৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Airflow Temperature
as: বায়ুৰ তাপমাত্ৰা

en: Airflow temperature of the drive
as: ড্ৰাইভত বায়ুৰ তাপমাত্ৰা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: G-sense Error Rate
as: G-sense ত্ৰুটিৰ হাৰ

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
as: খুন্দা ল'ডসমূহৰ কাৰণে উৎপন্ন ত্ৰুটিৰ সঘনতা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-off Retract Count
as: পাৱাৰ-অফ কোঁচ গণনা

en: Number of power-off or emergency retract cycles
as: পাৱাৰ-অফ আৰু আপাতকালীন কোঁচ চক্ৰসমূহ

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Cycle Count
as: ল'ড/আনল'ড চক্ৰৰ গণনা

en: Number of cycles into landing zone position
as: স্থাপনা ক্ষেত্ৰত অৱস্থানত চক্ৰৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Temperature
as: তাপমাত্ৰা

en: Current internal temperature of the drive
as: ড্ৰাইভৰ বৰ্তমানে অভ্যন্তৰীণ তাপমাত্ৰা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Hardware ECC Recovered
as: পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হাৰ্ডৱেৰ ECC ৰ সংখ্যা

en: Number of ECC on-the-fly errors
as: চলমান অৱস্থাত ECC ত্ৰুটিৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocation Count
as: পুনৰআবন্টনৰ গণনা

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
as: পুনৰ মেপ কৰাৰ কামৰ সংখ্যা। পুনৰ বিতৰণ কৰা অংশৰ পৰা অতিৰিক্ত ক্ষেত্ৰতত তথ্য পৰিবহনৰ মুঠ (সফল আৰু বিফল) চেষ্টাৰ সংখ্যা এই বৈশিষ্ট্যৰ raw মান দ্বাৰা চিহ্নিত কৰা হয়

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Current Pending Sector Count
as: বৰ্তমান অৱশিষ্ট অংশৰ গণনা

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
as: পুনৰ মেপ কৰাৰ উদ্দেশ্যে অপেক্ষাৰত অংশৰ সংখ্যা। সফলতা সৈতে কোনো অপেক্ষাৰত অংশত লিখা হ'লে অথবা তাৰ পৰা পঢ়া হ'লে, অপেক্ষাৰত অংশৰ সংখ্যা হ্ৰাস কৰা হয় আৰু অংশটো পুনৰ মেপ কৰা নহয়। পঢ়াৰ সময় কোনো ত্ৰুটি উৎপন্ন হ'লে অংশটো পুনৰ মেপ কৰা নহয় কিন্তু লিখাৰ সময় বিফলতা হ'লে এইটো পুনঃ মেপ কৰা হ'ব

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable Sector Count
as: অসংশোধনযোগ্য অংশৰ গণনা

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
as: অংশৰ পৰা পঢ়াৰ অথবা ইয়াত লিখাৰ সময় সংশোধন নকৰা ত্ৰুটিৰ মুঠ সংখ্যা। এই বৈশিষ্ট্যৰ মান বৃদ্ধি হ'লে ডিস্কৰ পাৰ্শ্বেত সমস্যা আৰু/অথবা যান্ত্ৰিক উপপ্ৰণালীৰ সমস্যাৰ ইঙ্গিত ৰূপে চিহ্নিত হয়।

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: UDMA CRC Error Rate
as: UDMA CRC ত্ৰুটিৰ হাৰ

en: Number of CRC errors during UDMA mode
as: UDMA অৱস্থাত CRC ত্ৰুটিৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Write Error Rate
as: লিখাৰ সময় ত্ৰুটিৰ হাৰ

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
as: ডিস্কত লিখাৰ সময় ত্ৰুটি (অথবা) একাধিক ক্ষেত্ৰত ত্ৰুটিৰ হাৰ (অথবা) স্থাপনাৰ উচ্চতা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft Read Error Rate
as: Soft Read ত্ৰুটিৰ হাৰ

en: Number of off-track errors
as: অফ-ট্ৰেক ত্ৰুটিৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Data Address Mark Errors
as: তথ্য ঠিকনা চিহ্নৰ ত্ৰুটি

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
as: তথ্য ঠিকনাৰ চিহ্ন (DAM) সংক্ৰান্ত ত্ৰুটি (অথবা) বিক্ৰেতা-প্ৰযোজ্য

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Run Out Cancel
as: ৰান আউট বাতিল কৰক

en: Number of ECC errors
as: ECC ত্ৰুটিৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft ECC correction
as: সংশোধিত ECC ত্ৰুটি

en: Number of errors corrected by software ECC
as: চফ্টৱেৰ ECC দ্বাৰা সংশোধিত ত্ৰুটিৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Thermal Asperity Rate
as: উচ্চ তাপমাত্ৰাৰ কাৰণে ত্ৰুটি

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
as: উচ্চ তাপমাত্ৰাৰ কাৰণে ত্ৰুটিৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Flying Height
as: উৰণ উচ্চতা

en: Height of heads above the disk surface
as: ডিস্কৰ পাৰ্শ্বৰ পৰা হেডৰ উচ্চতাৰ ব্যৱধান

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin High Current
as: স্পিন উচ্চ বিদ্যুত

en: Amount of high current used to spin up the drive
as: ড্ৰাইভ স্পিন-আপ কৰাৰ বাবে ব্যৱহৃত উচ্চ বিদ্যুতৰ পৰিমাণ

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin Buzz
as: স্পিন বাজ

en: Number of buzz routines to spin up the drive
as: ড্ৰাইভ স্পিন আপ কৰাৰ সময় বাজ ৰুটিনৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Offline Seek Performance
as: অফ-লাইন অনুসন্ধানৰ কাৰ্য্যক্ষমতা

en: Drive’s seek performance during offline operations
as: অফ-লাইন অৱস্থাত কাম সঞ্চালন সময়ত ড্ৰাইভৰ অনুসন্ধান ক্ষমতা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Disk Shift
as: ডিস্কৰ স্থানান্তৰ

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
as: ল'ড কৰাৰ সময় গভীৰ খোন্দা অথবা তাপমাত্ৰা হ্ৰাস হোৱাৰ সময় ডিস্কৰ স্থানান্তৰ হোৱাৰ সম্ভাবনা আছে

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
as: সংঘৰ্ষ চিনাক্তকৰণ ব্যৱস্থা দ্বাৰা চিহ্নিত খোন্দাৰ চাপত সৃষ্টি হোৱা ত্ৰুটিৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Loaded Hours
as: ল'ড হোৱা ঘন্টা

en: Number of hours in general operational state
as: সাধাৰণ কামৰত অৱস্থাত অতিবাহিত ঘন্টাৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Retry Count
as: ল'ড/আনল'ডৰ পুনৰ চেষ্টাৰ গণনা

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
as: বিভিন্ন কাম যেনে পঢ়া, ৰেকৰ্ড, হেডৰ স্থান নিৰ্ধাৰণ প্ৰভৃতিৰ পুনাবৃত্তিৰ বাবে ড্ৰাইভৰ ওপৰত ল'ডিং

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load Friction
as: ল'ড ঘৰ্ষণ

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
as: ড্ৰাইভত ল'ড সংৰক্ষণৰ যান্ত্ৰিক অংশসমূহত ঘৰ্ষণ দ্বাৰা সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: Total number of load cycles
as: ল'ড চক্ৰৰ মুঠ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load-in Time
as: ল'ড কৰোতে ব্যয় হোৱা সময়

en: General time for loading in a drive
as: ড্ৰাইভত ল'ড কৰোতে ব্যয় হোৱা সময়

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Torque Amplification Count
as: আৰ্ঘূণ পৰিবৰ্ধন গণনা

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
as: এটা ড্ৰাইভৰ ঘূৰ্ণন সময়ৰ যথাযথ চেষ্টা

en: Number of power-off retract events
as: পাৱাৰ-অফ কোঁচ খোৱা ঘটনাসমূহৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: GMR Head Amplitude
as: GMR হেড বিস্তাৰ

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
as: চলমান অৱস্থাত হেডসমূহ কম্পণৰ (GMR-হেড) বিস্তাৰ

en: Temperature of the drive
as: ড্ৰাইভৰ তাপমাত্ৰা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Endurance Remaining
as: অৱশিষ্ট সহ্যশক্তি

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
as: ড্ৰাইভ দ্বাৰা প্ৰকৃত বৰ্জনৰ সমৰ্থিত সৰ্বাধিক চক্ৰৰ পৰিমাণ অনুযায়ী ড্ৰাইভত সঞ্চালিত আৰু সমাপ্ত বৰ্জন চক্ৰৰ পৰিমাণ শতাংশত গণ্য

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable ECC Count
as: অসংশোধনযোগ্য ECC ৰ গণনা

en: Number of uncorrectable ECC errors
as: অসংশোধনযোগ্য ECC ত্ৰুটিৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Good Block Rate
as: ভাল খণ্ড হাৰ

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
as: সংৰক্ষিত খণ্ডৰ সৰ্বমুঠ সংখ্যাৰ শতাংশ হিচাপে উপলব্ধ সংৰক্ষিত খণ্ডসমূহৰ সংখ্যা

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Head Flying Hours
as: হেডৰ ব্যয় সময়

en: Time while head is positioning
as: হেডৰ স্থান নিৰ্ধাৰণে ব্যয় হোৱা সময়

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Retry Rate
as: পঢ়াৰ ত্ৰুটিৰ পুনৰ চেষ্টাৰ হাৰ

en: Number of errors while reading from a disk
as: ডিস্কৰ পৰা পঢ়াৰ সময় উৎপন্ন ত্ৰুটিৰ সংখ্যা

en: No description for attribute %d
as: %d বৈশিষ্ট্যৰ কোনো বিৱৰণ উপস্থিত নাই

note: Translators: Shown in the treeview for an attribute that failed in the past
en: Failed in the past
as: আগতে বিফল হৈছে

en: OK
as: ঠিক আছে

en: %d sector | %d sectors
as[0]: %d অংশ
as[1]: %d অংশ

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
as: সৰ্বশেষ স্ব-পৰীক্ষণ সফলভাৱে সম্পূৰ্ণ হল

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
as: সৰ্বশেষ স্ব-পৰীক্ষণ বাতিল কৰা হৈছে

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
as: সৰ্বশেষ স্ব-পৰীক্ষণ বাধাগ্ৰস্থ হৈছিল

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
as: সৰ্বশেষ স্ব-পৰীক্ষণ সম্পূৰ্ণ নহল

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
as: সৰ্বশেষ স্ব-পৰীক্ষণ ব্যৰ্থ হল

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the electrical subsystem
en: Last self-test failed (electrical)
as: সৰ্বশেষ স্ব-পৰীক্ষণ ব্যৰ্থ হল (ইলেকট্ৰিকেল)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the servo subsystem - see http://en.wikipedia.org/wiki/Servomechanism
en: Last self-test failed (servo)
as: সৰ্বশেষ স্ব-পৰীক্ষণ ব্যৰ্থ হল (servo)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the reading subsystem -
en: Last self-test failed (read)
as: সৰ্বশেষ স্ব-পৰীক্ষণ ব্যৰ্থ হল (পঢ়ক)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the disk is suspected of having handling damage (e.g. physical damage to the hard disk)
en: Last self-test failed (handling)
as: সৰ্বশেষ স্ব-পৰীক্ষণ ব্যৰ্থ হল (নিয়ন্ত্ৰণ)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when a self-test is in progress. The first %d is the percentage of the test remaining.
en: Self-test in progress — %d%% remaining
as: স্ব-পৰীক্ষণ প্ৰগতিশীল  — %d%% অৱশিষ্ট

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: Shown when a self-test is not unknown. The %s is the result-code from the API code.
en: Unknown (%s)
as: অজ্ঞাত (%s)

en: %s ago
as: %s আগত

en: SMART is not supported
as: SMART সমৰ্থিত নহয়

en: SMART is not enabled
as: SMART বৰ্তমানে সক্ৰিয় নহয়

en: Self-test in progress
as: স্বপৰিক্ষণ প্ৰগতিশীল

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
as[0]: ডিস্ক ঠিক আছে, এটা ব্যৰ্থ বৈশিষ্ট ব্যৰ্থ হৈ আছে
as[1]: ডিস্ক ঠিক আছে, %d বৈশিষ্টসমূহ ব্যৰ্থ হৈ আছে

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
as[0]: ডিস্ক ঠিক আছে, এটা বেয়া অংশ
as[1]: ডিস্ক ঠিক আছে, %d বেয়া অংশ

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
as[0]: ডিস্ক ঠিক আছে, এটা বৈশিষ্ট পূৰ্বতে ব্যৰ্থ হৈছিল
as[1]: ডিস্ক ঠিক আছে, %d বৈশিষ্টসমূহ পূৰ্বতে ব্যৰ্থ হৈছিল

note: Otherwise, it's all honky dory
en: Disk is OK
as: ডিস্ক ঠিক আছে

en: Pre-Fail
as: পূৰ্ব-ব্যৰ্থ

en: Old-Age
as: পুৰনি-কাল

en: Online
as: অনলাইন

en: Offline
as: অফলাইন

note: Translators: XXX
en: Threshold exceeded
as: ডেউৰী অতিক্ৰম হল

note: Translators: XXX
en: Threshold not exceeded
as: ডেউৰী অতিক্ৰম হোৱা নাই

en: Error refreshing SMART data
as: SMART তথ্য সতেজ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error aborting SMART self-test
as: SMART স্ব-পৰীক্ষণ বাদ দিওতে ত্ৰুটি

en: Error starting SMART self-test
as: SMART স্ব-পৰীক্ষণ আৰম্ভ কৰোতে ত্ৰুটি

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
as: SMART সামৰ্থবান আছে নে টগ'ল কৰাৰ চেষ্টা কৰোতে এটা ত্ৰুটি দেখা দিলে

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the attribute name and description
en: Attribute
as: বৈশিষ্ট্য

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the value
en: Value
as: মান

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the normalized value
en: Normalized
as: স্বাভাৱিক কৰা আছে

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the threshold value
en: Threshold
as: ডেউৰী

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the worst value
en: Worst
as: নিকৃষ্টতম

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the type
en: Type
as: ধৰণ

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the update type (Online / Offline)
en: Updates
as: আপডেইটসমূহ

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the assessment of the attribute
en: Assessment
as: বিশ্লেষণ

en: %d sample | %d samples
as[0]: %d নমুনা
as[1]: %d নমুনাসমূহ

[ctx: benchmark-updated]
note: Translators: The first %s is the date and time the benchmark took place in the preferred * format for the locale (e.g. "%c" for strftime()/g_date_time_format()), for example * "Tue 12 Jun 2012 03:57:08 PM EDT". The second %s is how long ago that is from right * now, for example "3 days" or "2 hours"
en: %s (%s ago)
as: %s (%s আগত)

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
as: কোনো ধাপ তথ্য উপলব্ধ নাই

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
as: ডিভাইচ খোলা হৈছে…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
as: স্থানান্তৰ হাৰ জোখা হৈছে (%2.1f%% সম্পূৰ্ণ )…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
as: অভিগম সময় জোখা হৈছে (%2.1f%% সম্পূৰ্ণ )…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
as: এটা ত্ৰুটি দেখা দিছে

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
as: ডিভাইচৰ আকাৰ নিৰ্ধাৰণ কৰোতে ত্ৰুটি: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
as: পৃষ্টাৰ আকাৰ প্ৰাপ্ত কৰোতে ত্ৰুটি: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
as: অফচেট %lld লে সন্ধান কৰোতে ত্ৰুটি

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
as: অফচেট %s ৰ পৰা %s পূৰ্ব-পঢ়োতে ত্ৰুটি

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
as: অফচেট %s লে সন্ধান কৰোতে ত্ৰুটি

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
as: অফচেট %s ৰ পৰা %s পঢ়োতে ত্ৰুটি

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
as: অফচেট %lld ৰ পৰা %lld বাইট পূৰ্ব-পঢ়োতে ত্ৰুটি

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
as: অফচেট %lld ত %lld বাইট লিখোতে ত্ৰুটি: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
as: %lld বাইট লিখিবলে আশা কৰা হৈছিল, কেৱল %lld লিখা হল: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
as: সংমিহলি কৰোতে ত্ৰুটি (অফচেট %lld ত): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
as: অফচেট %lld লে সন্ধান কৰোতে ত্ৰুটি: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
as: অফচেট %lld ৰ পৰা %lld বাইট পঢ়োতে ত্ৰুটি

en: Error updating /etc/crypttab
as: /etc/crypttab আপডেইট কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error changing passphrase
as: পাচফ্ৰেইছ পৰিবৰ্তন কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error retrieving configuration data
as: সংৰূপ তথ্য উদ্ধাৰ কৰোতে ত্ৰুটি

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
as: /etc/crypttab সংৰূপ তথ্য স্খলিত

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
as: এই ডিভাইচৰ বাবে পাচফ্ৰেইছ পৰিবৰ্তন কৰা হৈছে, লগতে <i>/etc/crypttab</i> ফাইল দ্বাৰা প্ৰসংগ কৰা পাচফ্ৰেইছ আপডেইট কৰা হব

en: The strength of the passphrase
as: পাচফ্ৰেইছৰ শক্তি

note: Translators: The suggested name for the disk image to create. *              The first %s is a name for the disk (e.g. 'sdb'). *              The second %s is today's date and time, e.g. "March 2, 1976 6:25AM".
en: Disk Image of %s (%s).img
as: %s (%s).img ৰ ডিস্ক ছবি

note: Translators: A descriptive string for the sound played when * there's a read error that's being ignored, see * CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image read error
as: ডিস্ক ছবি পঢ়াত ত্ৰুটি

en: Allocating Disk Image
as: ডিস্ক ছবি আবন্টন কৰা হৈছে

en: Retrieving DVD keys
as: DVD কি'সমূহ পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হৈছে

note: Translators: Shown when there are read errors and we skip some data. *              The first %s is the amount of unreadable data (ex. "512 kB").
en: %s unreadable (replaced with zeroes)
as: %s পঢ়িব নোৱাৰি (শূন্যসমূহৰ সৈতে প্ৰতিস্থাপন কৰা হৈছে)

note: Translators: A descriptive string for the 'complete' sound, see CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image copying complete
as: ডিস্ক ছবি কপি কৰা সম্পূৰ্ণ

en: Error creating disk image
as: ডিস্ক ছবি সৃষ্টি কৰোতে ত্ৰুটি

note: Translators: Primary message in dialog shown if some data was unreadable while creating a disk image
en: Unrecoverable read errors while creating disk image
as: ডিস্ক ছবি সৃষ্টি কৰোতে উদ্ধাৰ কৰিব নোৱাৰা পঢ়া ত্ৰুটিসমূহ

note: Translators: Secondary message in dialog shown if some data was unreadable while creating a disk image. * The %f is the percentage of unreadable data (ex. 13.0). * The first %s is the amount of unreadable data (ex. "4.2 MB"). * The second %s is the name of the device (ex "/dev/").
en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
as: %2.1f%% (%s)তথ্য, ডিভাইচ “%s” ত পঢ়িব পৰা অৱস্থাত নাছিল আৰু সৃষ্টি কৰা ডিস্ক ছবি ফাইলত শূন্যৰ সৈতে প্ৰতিস্থাপন কৰা হৈছিল। ই সাধাৰণত হয় যদি মাধ্যমত দাগ থাকে অথবা ড্ৰাইভ ভৌতিকভাৱে ক্ষতিগ্ৰস্থ

note: Translators: Label of secondary button in dialog if some data was unreadable while creating a disk image
en: _Delete Disk Image File
as: ডিস্ক ছবি ফাইল মচি পেলাওক (_D)

en: Error determining size of device:
as: ডিভাইচৰ আকাৰ নিৰ্ধাৰণ কৰোতে ত্ৰুটি:

en: Device is size 0
as: ডিভাইচৰ আকাৰ 0

en: Error allocating space for disk image file:
as: ডিস্ক ছবি ফাইলৰ বাবে স্থান আবন্টন কৰোতে ত্ৰুটি:

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
as: “%s“ নামৰ এটা ফাইল ইতিমধ্য অস্তিত্ববান। আপুনি ইয়াক প্ৰতিস্থাপন কৰিব বিচাৰে নেকি?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
as: ফাইল ইতিমধ্যে “%s“ ত অস্তিত্ববান। ইয়াক প্ৰতিস্থাপন কৰিলে ইয়াৰ সমলসমূহ পুনৰ লিখা হব।

en: _Replace
as: প্ৰতিস্থাপন কৰক (_R)

en: Error opening file for writing
as: লিখিবলে ফাইল খোলোতে ত্ৰুটি

[ctx: create-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying device to disk image
as: ডিভাইচক ডিস্ক ছবিলে কপি কৰা হৈছে

note: Translators: this is the description of the job
en: Creating Disk Image
as: ডিস্ক ছবি সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: Compatible with all systems and devices
as: সকলো চিস্টেম আৰু ডিভাইচসমূহৰ সৈতে সংগত

en: Compatible with most systems
as: বেছিৰভাগ চিস্টেমৰ সৈতে সংগত

en: Compatible with Linux systems
as: Linux চিস্টেমসমূহৰ সৈতে সংগত

en: Encrypted, compatible with Linux systems
as: এনক্ৰিপ্ট কৰা, Linux চিস্টেমসমূহৰ সৈতে সুসংগত

en: Custom
as: স্বনিৰ্বাচিত

en: Enter filesystem type
as: ফাইলচিস্টেমৰ ধৰণ সুমুৱাওক

en: Don’t overwrite existing data
as: স্থায়ী তথ্য পুনৰনিলিখিব

en: Quick
as: দ্ৰুত

en: Overwrite existing data with zeroes
as: স্থায়ী তথ্যক শূন্যৰ সৈতে পুনৰ লিখক

en: Slow
as: মন্থৰ

en: Error formatting partition
as: বিভাজন ফৰমেট কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error creating partition
as: বিভাজন সৃষ্টি কৰোতে ত্ৰুটি

en: Extended partition
as: প্ৰসাৰিত বিভাজন

en: For logical partitions
as: যৌক্তিক বিভাজনসমূহৰ বাবে

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
as: এটা নতুন বিভাজন সৃষ্টি কৰিব নোৱাৰি। ইতিমধ্যে চাৰিটা প্ৰাথমিক বিভাজন আছে।

en: This is the last primary partition that can be created.
as: ই সৃষ্টি কৰিব পৰা অন্তিম প্ৰাথমিক বিভাজন।

en: Will be created
as: সৃষ্টি কৰা হব

en: None
as: ৰিক্ত

en: Will be deleted
as: মচি পেলোৱা হব

en: Error removing /etc/crypttab entry
as: /etc/crypttab প্ৰবিষ্টি আতৰাওতে ত্ৰুটি

en: Error adding /etc/crypttab entry
as: /etc/crypttab প্ৰবিষ্টি যোগ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error updating /etc/crypttab entry
as: /etc/crypttab প্ৰবিষ্টি আপডেইট কৰোতে ত্ৰুটি

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
as: কেৱল <i>/etc/crypttab</i> ফাইল দ্বাৰা প্ৰসংগ কৰা পাচফ্ৰেইছ পৰিবৰ্তন কৰা হব। অন-ডিস্ক পাচফ্ৰেইছ পৰিবৰ্তন কৰিবলে,  <i>পাচফ্ৰেইছ পৰিবৰ্তন কৰক…</i> ব্যৱহাৰ কৰক

en: (None)
as: (কোনো নহয়)

en: Disk Drives
as: ডিস্ক ড্ৰাইভসমূহ

en: Other Devices
as: অন্য ডিভাইচসমূহ

[ctx: standby-value]
en: Never
as: কেতিয়াও নহয়

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
as: বিক্ৰেতা-বিৱৰিত

[ctx: standby-value]
en: Reserved
as: সংৰক্ষীত

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
as: ২৫৫ (অসামৰ্থবান)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
as: %d (স্পিন-ডাউন অনুমোদিত)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
as: %d (স্পিন-ডাউন অনুমোদিত নহয়)

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
as: 0 (অসামৰ্থবান)

en: Error setting configuration
as: সংৰূপ সংহতি কৰোতে ত্ৰুটি

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: Never
as: কেতিয়াও নহয়

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 5 minutes
as: ৫ মিনিট

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 10 minutes
as: ১০ মিনিট

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 15 minutes
as: ১৫ মিনিট

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 3 hours
as: 3 ঘন্টা

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Save Power
as: শক্তি সংৰক্ষণ কৰক

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible. The left arrow ("←") is to signify that the left part of the scale offers spindown. In RTL locales, please use a right arrow ("→") instead.
en: ← Spindown
as: ← স্পিনডাউন

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Perform Better
as: উন্নত পৰিৱেশন কৰক

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Quiet (Slow)
as: শান্ত (মন্থৰ)

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Loud (Fast)
as: ডাঙৰ (দ্ৰুত)

en: ATA Secure Erase / Enhanced Secure Erase
as: ATA সুৰক্ষিত মচা/বৃদ্ধিত সুৰক্ষিত মচা

en: If Available, Slow
as: যদি উপলব্ধ, লেহেম

en: Error erasing device %s
as: ডিভাইচ %s মচোতে ত্ৰুটি

en: Are you sure you want to erase the disks?
as: আপুনি ডিস্কসমূহ মচি পেলাবলে নিশ্চিত নে?

note: Translators: warning used for erasure of multiple disks
en: All data on the selected disks will be lost but may still be recoverable by data recovery services
as: নিৰ্বাচিত ডিস্কসমূহৰ সকলো তথ্য হেৰাই যাব কিন্তু তথ্য উদ্ধাৰ সেৱাসমূহ দ্বাৰা উদ্ধাৰ কৰিব পৰা যাব পাৰে

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
as: <b>সহায়</b>: যদি আপুনি আপোনাৰ পুৰনি কমপিউটাৰ অথবা ডিস্ক পুনৰসজীৱ, বিক্ৰি অথবা এনে দিব পৰিকল্পনা কৰিছে, আপুনি এটা অধিক উন্নত মচা পদ্ধতি ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে যাতে আপোনাৰ ব্যক্তিগত তথ্য ভুল হাতত নপৰে

note: Translators: warning used when overwriting data on multiple disks
en: All data on the selected disks will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
as: নিৰ্বাচিত ডিস্কসমূহৰ সকলো তথ্য পুনৰ লিখা হব আৰু সম্ভবত তথ্য উদ্ধাৰ সেৱাসমূহ দ্বাৰা উদ্ধাৰ কৰিব পৰা নাযাব

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
as: <b>সতৰ্কবাৰ্তা</b>: সুৰক্ষিত মচা কমান্ড সম্পূৰ্ণ হবলে বহু সময় লব পাৰে, বাতিল কৰিব পৰা নাযাব আৰু কিছুমান হাৰ্ডৱেৰৰ সৈতে সঠিকভাৱে কাম নকৰিব পাৰে। আটাইতকৈ বেয়া পৰিস্থিতিত, আপোনাৰ ড্ৰাইভ ব্যৱহাৰৰ অযোগ্য হৈ যাব পাৰে অথবা আপোনাৰ চিস্টেম স্খলিত অথবা লক হৈ যাব পাৰে। আগবঢ়াৰ আগত, অনুগ্ৰহ কৰি <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA সুৰক্ষিত মচা</a> ৰ বিষয়ে অধ্যায় পঢ়ক আৰু সুনিশ্চিত কৰক যে আপুনি বিপদসমূহ বুজি পায়

en: _Erase
as: আঁতৰাওক (_E)

en: Error setting label
as: লেবেল সংহতি কৰোতে ত্ৰুটি

note: Translators: Used to convey that something takes at least * some specificed duration but may take longer. The %s is a * time duration e.g. "8 hours and 28 minutes"
en: At least %s
as: অন্তত %s

note: Translators: Used to convey that something takes * approximately some specificed duration. The %s is a time * duration e.g. "2 hours and 2 minutes"
en: Approximately %s
as: আনুমানিক %s

en: ATA Secure Erase
as: ATA সুৰক্ষিত মচা

en: ATA Enhanced Secure Erase
as: ATA উন্নত সুৰক্ষিত মচা

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
as: আধুনিক চিস্টেমসমূহ আৰু হাৰ্ড ডিস্কসমূহ > 2TB ৰ সৈতে সংগত

en: No partitioning
as: বিভাজন কৰা হোৱা নাই

en: Empty
as: ৰিক্ত

en: Error formatting disk
as: ডিস্ক ফৰমেট কৰোতে ত্ৰুটি

en: Are you sure you want to format the disk?
as: আপুনি ডিস্ক ফৰমেট কৰিবলে নিশ্চিত নে?

note: Translators: warning used for quick format
en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
as: ডিস্কৰ সকলো তথ্য হেৰাই যাব কিন্তু তথ্য উদ্ধাৰ সেৱাসমূহ দ্বাৰা তথাপিও উদ্ধাৰ কৰিব পৰা যাব

note: Translators: warning used when overwriting data
en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
as: ডিস্কৰ সকলো তথ্য হেৰাই যাব আৰু সম্ভবত তথ্য উদ্ধাৰ সেৱাসমূহ দ্বাৰা উদ্ধাৰ কৰিব পৰা নাযাব

en: _Format
as: ফৰমেট কৰক (_F)

en: Error formatting volume
as: আয়তন ফৰমেট কৰোতে ত্ৰুটি

en: Are you sure you want to format the volume?
as: আপুনি আয়তন ফৰমেট কৰিবলে নিশ্চিত নে?

note: Translators: warning used for quick format of the volume
en: All data on the volume will be lost but may still be recoverable by data recovery services
as: আয়তনৰ সকলো তথ্য হেৰাই যাব কিন্তু তথ্য উদ্ধাৰ সেৱাসমূহ দ্বাৰা তথাপিও উদ্ধাৰ কৰিব পৰা যাব

note: Translators: warning used when overwriting data of the volume
en: All data on the volume will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
as: আয়তনৰ সকলো তথ্য পুনৰ লিখা হব আৰু সম্ভবত তথ্য উদ্ধাৰ সেৱাসমূহ দ্বাৰা উদ্ধাৰ কৰিব পৰা নাযাব

en: Matches partition %d of the device with the given vital product data
as: প্ৰদান কৰা গুৰুত্বপূৰ্ণ উৎপাদন তথ্যৰ সৈতে ডিভাইচৰ বিভাজন %d  মিল খোৱায়

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
as: প্ৰদান কৰা গুৰুত্বপূৰ্ণ উৎপাদন তথ্যৰ সৈতে ডিভাইচৰ সম্পূৰ্ণ ডিস্ক মিল খোৱায়

en: Matches partition %d of any device connected at the given port or address
as: প্ৰদান কৰা পোৰ্ট অথবা ঠিকনাত সংযুক্ত যিকোনো ডিভাইচৰ বিভাজন %d  মিল খোৱায়

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
as: প্ৰদান কৰা পোৰ্ট অথবা ঠিকনাত সংযুক্ত যিকোনো ডিভাইচৰ সম্পূৰ্ণ ডিস্ক মিল খোৱায়

en: Matches any device with the given label
as: প্ৰদান কৰা লেবেলৰ সৈতে যিকোনো ডিভাইচৰ সৈতে মিল খোৱায়

en: Matches the device with the given UUID
as: প্ৰদান কৰা UUID ৰ সৈতে ডিভাইচ মিল খোৱায়

en: Matches the given device
as: প্ৰদান কৰা ডিভাইচৰ সৈতে মিল খোৱায়

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
as: চিস্টেম সঠিকভাৱে কাৰ্য্য নকৰিব যদি এই প্ৰবিষ্টি পৰিবৰ্তন কৰা অথবা আতৰোৱা হৈছে

en: Error removing old /etc/fstab entry
as: পুৰনি /etc/fstab প্ৰবিষ্টি আতৰাওতে ত্ৰুটি

en: Error adding new /etc/fstab entry
as: নতুন /etc/fstab প্ৰবিষ্টি যোগ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error updating /etc/fstab entry
as: /etc/fstab প্ৰবিষ্টি আপডেইট কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error setting partition type
as: বিভাজন ধৰণ সংহতি কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error setting partition name
as: বিভাজন নাম সংহতি কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error setting partition flags
as: বিভাজন ফ্লেগসমূহ সংহতি কৰোতে ত্ৰুটি

[ctx: Password strength]
en: Weak
as: দুৰ্বল

[ctx: Password strength]
en: Fair
as: নিৰপেক্ষ

[ctx: Password strength]
en: Good
as: ভাল

[ctx: Password strength]
en: Strong
as: শক্তিশালী

en: File does not appear to be XZ compressed
as: ফাইল XZ সংকোচিত নহয়

note: Translators: Shown for a compressed disk image in the "Size" field. *              The %s is the uncompressed size as a long string, e.g. "4.2 MB (4,300,123 bytes)".
en: %s when decompressed
as: অসংকোচন কৰোতে %s

en: Cannot restore image of size 0
as: আকাৰ ০ ৰ ছবি পুনৰুদ্ধাৰ কৰিব নোৱাৰি

en: The disk image is %s smaller than the target device
as: ডিস্ক ছবি লক্ষ্য ডিভাইচতকে %s সৰু

en: The disk image is %s bigger than the target device
as: ডিস্ক ছবি লক্ষ্য ডিভাইচতকে %s ডাঙৰ

en: Error restoring disk image
as: ডিস্ক ছবি পুনৰুদ্ধাৰ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error opening file for reading
as: পঢ়িবৰ বাবে ফাইল খোলোতে ত্ৰুটি

en: Error determing size of file
as: ফাইলৰ আকাৰ নিৰ্ধাৰণ কৰোতে ত্ৰুটি

[ctx: restore-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying disk image to device
as: ডিস্ক ছবিক ডিভাইচলে কপি কৰা হৈছে

note: Translators: this is the description of the job
en: Restoring Disk Image
as: ডিস্ক ছবি পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হৈছে

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
as: আপুনি ডিস্ক ছবিক ডিভাইচলে লিখিবলে নিশ্চিত নে?

en: All existing data will be lost
as: সকলো স্থায়ী তথ্য হেৰাই যাব

en: _Restore
as: পুনৰুদ্ধাৰ কৰক (_R)

en: Error unlocking encrypted device
as: ইনক্ৰিপ্টেড ডিভাইচ আনলক কৰোতে ত্ৰুটি

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
as: ইনক্ৰিপষণ পাচফ্ৰেইছসমূহ কিৰিংৰ পৰা উদ্ধাৰ কৰা হৈছিল

en: No Media
as: কোনো মাধ্যম নাই

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with a name/label. *              The %d is the partition number. The %s is the name
en: Partition %d: %s
as: বিভাজন %d: %s

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with no name/label. *              The %d is the partition number
en: Partition %d
as: বিভাজন %d

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
as: ৰিক্ত স্থান

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
as: প্ৰসাৰিত বিভাজন

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
as: ফাইলচিস্টেম

[ctx: volume-grid]
en: Swap
as: শ্বাপ

en: Error deleting loop device
as: লুপ ডিভাইচ মচোতে ত্ৰুটি

en: Error attaching disk image
as: ডিস্ক ছবি সংযুক্ত কৰোতে ত্ৰুটি

en: Select Disk Image to Attach
as: সংলগ্ন কৰিবলে ডিস্ক ছবি বাছক

en: _Attach
as: সংলগ্ন কৰক (_A)

note: set file types allow_compressed Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only loop device
as: কেৱল-পঢ়িব পৰা লুপ ডিভাইচ সংস্থাপন কৰক (_r)

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
as: যদি নীৰিক্ষিত, লুপ ডিভাইচ কেৱল-পঢ়িব পৰা থাকিব। ই উপযোগী যদি আপুনি নিম্নলেখিত ফাইলক পৰিবৰ্তন কৰিব নিবিচাৰে

note: Translators: Shown for a read-only device. The %s is the device file, e.g. /dev/sdb1
en: %s (Read-Only)
as: %s (কেৱল-পঢ়িব পৰা)

[ctx: job-remaining-with-rate]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes"). *              The second %s is the average amount of bytes transfered per second (ex. "8.9 MB").
en: %s remaining (%s/sec)
as: %s অৱশিষ্ট (%s/sec)

[ctx: job-remaining]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes").
en: %s remaining
as: %s অৱশিষ্ট

note: Translators: Used to convey job progress where the amount of bytes to process is known. *              The first %s is the amount of bytes processed (ex. "650 MB"). *              The second %s is the total amount of bytes to process (ex. "8.5 GB"). *              The third %s is the estimated amoun
en: %s of %s – %s
as: %s – %s ৰ %s

en: Block device is empty
as: খন্ড ডিভাইচ ৰিক্ত

[ctx: partitioning]
note: Translators: Shown for unknown partitioning type. The first %s is the low-level type.
en: Unknown (%s)
as: অজ্ঞাত (%s)

note: Translators: Shown in "Location" when drive is connected to another seat than where * our application is running.
en: Connected to another seat
as: অন্য আসনৰ সৈতে সংযুক্ত

en: Loop device is empty
as: লুপ ডিভাইচ ৰিক্ত

note: Translators: Shown in 'Size' field for a filesystem where we know the amount of unused *              space. *              The first %s is a short string with the size (e.g. '69 GB (68,719,476,736 bytes)'). *              The second %s is a short string with the space free (e.g. '43 GB'). *        
en: %s — %s free (%.1f%% full)
as: %s — %s মুক্ত (%.1f%% পূৰ্ণ)

[ctx: partition type]
en: Unknown
as: অজ্ঞাত

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Use for mount point '/' simply because '/' is too small to hit as a hyperlink
en: Filesystem Root
as: ফাইলচিস্টেম ৰুট

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents'. The first %s is the mount point, e.g. /media/foobar
en: Mounted at %s
as: %s ত মাউন্ট কৰা আছে

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown when the device is not mounted next to the "In Use" label
en: Not Mounted
as: মাউন্টেড নহয়

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is in use
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is not in use
en: Not Active
as: সক্ৰিয় নহয়

[ctx: volume-content-luks]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Unlocked
as: আনলক কৰা আছে

[ctx: volume-content-luks]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Locked
as: লক কৰা আছে

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
as: প্ৰসাৰিত বিভাজন

note: Translators: used to convey free space for partitions
en: Unallocated Space
as: অআবন্টিত স্থান

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
as: ড্ৰাইভক স্টেণ্ডবাই অৱস্থাত লোৱাৰ চেষ্টা কৰোতে এটা ত্ৰুটি দেখা দিলে

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
as: ড্ৰাইভক স্টেণ্ডবাই অৱস্থাৰ পৰা জগোৱাৰ চেষ্টা কৰোতে এটা ত্ৰুটি দেখা দিলে

en: Error powering off drive
as: ড্ৰাইভ পাৱাৰ অফ কৰিবলে ত্ৰুটি

note: Translators: Heading for powering off a device with multiple drives
en: Are you sure you want to power off the drives?
as: আপুনি ড্ৰাইভসমূহ বন্ধ কৰিবলে নিশ্চিত নে?

note: Translators: Message for powering off a device with multiple drives
en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
as: এই কাৰ্য্যয় চিস্টেমক নিম্নলিখিত ড্ৰাইভসমূহ বন্ধ কৰি আতৰোৱাৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰিব।

en: _Power Off
as: বন্ধ কৰক (_P)

en: Error mounting filesystem
as: ফাইলচিস্টেম মাউন্ট কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error unmounting filesystem
as: ফাইলচিস্টেম আনমাউন্ট কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error deleting partition
as: বিভাজন মচোতে ত্ৰুটি

en: Are you sure you want to delete the partition?
as: আপুনি বিভাজন মচি পেলাবলে নিশ্চিত নে?

en: All data on the partition will be lost
as: বিভাজনৰ সকলো তথ্য হেৰাই যাব

en: _Delete
as: মচি পেলাওক (_D)

en: Error ejecting media
as: মাধ্যম বাহিৰ উলাওতে ত্ৰুটি

en: Error locking encrypted device
as: এনক্ৰিপ্ট কৰা ডিভাইচ লক কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error starting swap
as: শ্বাপ আৰম্ভ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error stopping swap
as: শ্বাপ বন্ধ কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error setting autoclear flag
as: autoclear ফ্লেগ সংহতি কৰোতে ত্ৰুটি

en: Error canceling job
as: কাৰ্য্য বাতিল কৰোতে ত্ৰুটি

en: Invalid compressed data
as: অবৈধ সংকোচিত তথ্য

en: Not enough memory
as: পৰ্যাপ্ত মেমৰি নাই

en: Internal error
as: অভ্যন্তৰীক ত্ৰুটি

en: Need more input
as: অধিক ইনপুটৰ প্ৰয়োজন

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
as: স্বত্বাধিকাৰ © ২০০৮-২০১৩ Red Hat, Inc.
    স্বত্বাধিকাৰ © ২০০৮-২০১৩ ডেভিড জিউথেন

en: View, modify and configure disks and media
as: ডিস্ক আৰু মাধ্যম দৰ্শন, পৰিবৰ্তন আৰু সংৰূপণ কৰক

en: Attach Disk _Image…
as: ডিস্ক ছবি সংলগ্ন কৰক (_I)…

en: _Help
as: সহায় (_H)

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _Quit
as: প্ৰস্থান কৰক (_Q)

en: Benchmark
as: ধাপ

en: _Start Benchmark…
as: ধাপ আৰম্ভ কৰক (_S)…

en: _Abort Benchmark
as: ধাপ বাদ দিয়ক (_A)

en: Last Benchmarked
as: সৰ্বশেষ ধাপ

en: Average Read Rate
as: গড় পঢ়াৰ হাৰ

en: Average Write Rate
as: গড় লিখাৰ হাৰ

en: Average Access Time
as: গড় অভিগম সময়

en: Disk or Device
as: ডিস্ক অথবা ডিভাইচ

en: Sample Size
as: নমুনা আকাৰ

en: Benchmark Settings
as: ধাপ সংহতিসমূহ

en: _Start Benchmarking…
as: ধাপ সৃষ্টি আৰম্ভ কৰক (_S)…

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
as: ধাপ সৃষ্টি কৰাত ডিভাইচৰ বিভিন্ন স্থানত স্থানান্তৰ হাৰ গণনা লগতে এটা যাদৃচ্ছইক স্থানৰ পৰা আন এটালে সন্ধানৰ সময় অন্তৰ্ভুক্ত হয়। অনুগ্ৰহ কৰি লিখা ধাপ ব্যৱহাৰ কৰাৰ আগত গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্যৰ বেকআপ লব।

en: Transfer Rate
as: স্থানান্তৰ হাৰ

en: Number of S_amples
as: নমুনাৰ সংখ্যা (_a)

en: Sample S_ize (MiB)
as: নমুনাৰ আকাৰ (MiB) (_i)

en: Perform _write-benchmark
as: write-benchmark পৰিৱেশন কৰক (_w)

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
as: এটা ডিস্কৰ লিখা-হাৰৰ ধাপ সৃষ্টি কৰিবলে ডিস্কৰ উপৰত বিশেষ অভিগমৰ প্ৰয়োজন হয় (উদাহৰণস্বৰূপ ডিস্ক অথবা তাৰ বিভাজনসমূহ মাউন্ট কৰা অথবা ব্যৱহাৰ অৱস্থাত থাকিব নালাগিব) আৰু তথ্য পঢ়ি তাৰ পুনৰ লিখা অন্তৰ্ভুক্ত কৰে। ফলস্বৰূপ, ডিস্কৰ সমল পৰিবৰ্তন কৰা নহয়।
    
    যদি নীৰিক্ষণ কৰা নাথাকে, ধাপৰ লিখা-অংশ কৰা নহয় কিন্তু আনফালে ডিভাইচলে বিশেষ অভিগমৰ প্ৰয়োজন নাথাকিব (উদাহৰণস্বৰূপ ডিস্ক অথবা ডিভাইচ ব্যৱহাৰত থাকিব পাৰে)।

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
as: নমুনাসমূহৰ সংখ্যা। ডাঙৰ সংখ্যায় অভিগম সময় বিন্যাসসমূহৰ এটা অধিক সঠিক ছবি প্ৰদান কৰে কিন্তু ইয়াৰ বাবে অধিক সময় ব্যয় হয়।

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
as: প্ৰত্যক নমুনা পঢ়িব/লিখিবলে MiB (1048576 বাইট) ৰ সংখ্যা। ডাঙৰ নমুনা আকাৰসমূহে অধিক সঠিক ধাপ সৃষ্টি কৰে কিন্তু ধাপত অধিক সময় ব্যয় হয়।

en: Access Time
as: অভিগম সময়

en: Number of Sampl_es
as: নমুনাসমূহৰ সংখ্যা (_e)

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
as: নমুনাসমূহৰ সংখ্যা। ডাঙৰ সংখ্যায় অধিক নিমজ লেখচিত্ৰ প্ৰদান কৰে কিন্তু ধাপত অধিক সময় ব্যয় হয়।

en: Change Passphrase
as: পাচফ্ৰেইছ পৰিবৰ্তন কৰক

en: C_hange
as: পৰিবৰ্তন কৰক (_h)

en: Curr_ent Passphrase
as: বৰ্তমান পাচফ্ৰেইছ (_e)

en: Enter current passphrase used to protect the data
as: তথ্য সুৰক্ষিত কৰিবলে বৰ্তমান পাচফ্ৰেইছ সুমুৱাওক

en: Sho_w Passphrases
as: পাচফ্ৰেইছসমূহ দেখুৱাওক (_w)

en: Check this box to see the passphrases entered above
as: উপৰত সুমুৱা পাচফ্ৰেইছসমূহ চাবলে এই বাকচ চেক কৰক

en: Confirm passphrase entered above
as: উপৰত সুমুৱা পাচফ্ৰেইছ সুনিশ্চিত কৰক

en: Enter new passphrase used to protect the data
as: তথ্য সুৰক্ষিত কৰিবলে নতুন পাচফ্ৰেইছ সুমুৱাওক

en: C_onfirm Passphrase
as: পাচফ্ৰেইছ সুনিশ্চিত কৰক (_o)

en: New _Passphrase
as: নতুন পাচফ্ৰেইছ (_P)

en: Create Disk Image
as: ডিস্ক ছবি সৃষ্টি কৰক

en: _Name
as: নাম (_N)

en: Save in _Folder
as: ফোল্ডাৰত সংৰক্ষণ কৰক (_F)

en: Select a Folder
as: এটা ফোল্ডাৰ বাছক

en: Source
as: উৎস

en: _Start Creating…
as: সৃষ্টি কৰা আৰম্ভ কৰক (_S)…

en: Create Partition
as: বিভাজন সৃষ্টি কৰক

en: C_reate
as: সৃষ্টি কৰক (_r)

en: Partition _Size
as: বিভাজন আকাৰ (_S)

en: The size of the partition to create, in megabytes
as: সৃষ্টি কৰিবলে বিভাজনৰ আকাৰ, মেগাবাইটত

en: bytes
as: বাইটসমূহ

en: MB
as: মেগাবাইট

en: Free Space _Following
as: অনুসৰণ কৰা ৰিক্ত স্থান (_F)

en: The free space following the partition, in megabytes
as: বিভাজন অনুসৰণ কৰা ৰিক্ত স্থান, মেগাবাইটত

note: The contents of the device, for example 'Unknown', 'FAT (32-bit version)', 'Ext4 (version 1.0)', 'Swap (version 2)'
en: Contents
as: সমলসমূহ

en: Drive Settings
as: ড্ৰাইভ সংহতিসমূহ

en: Apply Standby Timeout Settings
as: স্টেণ্ডবাই সময়অন্ত সংহতিসমূহ প্ৰয়োগ কৰক

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
as: আৰম্ভণিত আৰু যেতিয়া ডিস্ক সংযুক্ত তেতিয়া স্টেণ্ডবাই সময়অন্ত সংৰূপণ কৰিবলে অন কৰক

en: Enter Standby After
as: চিহ্নিত সময়ৰ পিছত স্টেণ্ডবাই সুমুৱাওক

en: _Standby
as: স্টেণ্ডবাই (_S)

en: Apply Advanced Power Management Settings
as: উন্নত শক্তি ব্যৱস্থাপনা সংহতিসমূহ প্ৰয়োগ কৰক

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
as: আৰম্ভণিত আৰু যেতিয়া ডিস্ক সংযুক্ত APM সংৰূপণ কৰিবলে অন কৰক

en: APM Level
as: APM স্তৰ

en: Agressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
as: অধিক স্পিন-ডাউনে ড্ৰাইভক ভৱাতকৈ অধিক সোনকালে ক্ষতি কৰিব পাৰে। অনুগ্ৰহ কৰি মাজে মাজে “গণনা আৰম্ভ কৰক/বন্ধ কৰক” SMART বৈশিষ্ট নীৰিক্ষণ কৰক

en: A_PM
as: APM (_P)

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
as: স্বচালিত একৌস্টিক ব্যৱস্থাপনা সংহতিসমূহ প্ৰয়োগ কৰক

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
as: আৰম্ভণিত আৰু যেতিয়া ডিস্ক সংযুক্ত AAM সংৰূপণ কৰিবলে অন কৰক

en: Vendor Recommended
as: বিক্ৰেতা উপদেশীত

en: AAM Level
as: AAM স্তৰ

en: _AAM
as: AAM (_A)

en: Apply Write Cache Settings
as: লিখা ক্যাশ সংহতিসমূহ প্ৰয়োগ কৰক

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
as: আৰম্ভণিত আৰু যেতিয়া ডিস্ক সংযুক্ত লিখা ক্যাশ সংহতি সংৰূপণ কৰিবলে অন কৰক

en: S_etting
as: সংহতি (_e)

en: Enable Write Cache
as: লিখা ক্যাশ সামৰ্থবান কৰক

en: Disable Write Cache
as: লিখা ক্যাশ অসামৰ্থবান কৰক

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
as: লিখা ক্যাশিং সামৰ্থবান কৰি পৰিৱেশন বৃদ্ধি কৰা হয়, কিন্তু এটা শক্তি ব্যৰ্থতাৰ ক্ষেত্ৰত চিস্টেমৰ তথ্য হানিৰ আশংকা থাকি যায়

en: Wr_ite Cache
as: লিখা ক্যাশ (_i)

en: Select a device
as: এটা ডিভাইচ বাছক

en: Model
as: আৰ্হি

en: Serial Number
as: ক্ৰমিক সংখ্যা

en: World Wide Name
as: বিশ্বব্যাপী নাম

note: The physical location of the drive, could be 'Connected to another seat'  or 'Bay 11 of Promise VTrak' or 'USB connector II'
en: Location
as: অবস্থান

en: Media
as: মাধ্যম

en: Job
as: কাৰ্য্য

en: Name
as: নাম

en: Size
as: মাপ

en: Auto-clear
as: স্ব-পৰিষ্কাৰ

note: The filename or URI of the file that is used as backing store for the loop device.
en: Backing File
as: ফাইল বেকআপ লোৱা

en: Partitioning
as: বিভাজন প্ৰক্ৰিয়া

en: _Volumes
as: আয়তনসমূহ (_V)

en: Device
as: ডিভাইচ

en: Partition Type
as: বিভাজন ধৰণ

en: Format…
as: ফৰমেট কৰক (_F)…

en: Create Disk Image…
as: ডিস্ক ছবি সৃষ্টি কৰক…

en: Restore Disk Image…
as: ডিস্ক ছবি পুনৰুদ্ধাৰ কৰক…

en: Benchmark…
as: ধাপ…

en: SMART Data & Self-Tests…
as: SMART তথ্য আৰু স্ব-পৰিক্ষণসমূহ…

en: Drive Settings…
as: ড্ৰাইভ সংহতিসমূহ…

en: Standby Now
as: এতিয়া স্টেণ্ডবাই হওক

en: Wake-Up from Standby
as: স্টেণ্ডবাইৰ পৰা সাৰ পাওক

en: Power Off…
as: বন্ধ কৰক (_P)…

en: Edit Partition…
as: বিভাজন সম্পাদন কৰক…

en: Edit Filesystem…
as: ফাইলচিস্টেম সম্পাদন কৰক…

en: Change Passphrase…
as: পাচফ্ৰেইছ পৰিবৰ্তন কৰক…

en: Edit Mount Options…
as: মাউন্ট বিকল্পসমূহ সম্পাদন কৰক…

en: Edit Encryption Options…
as: ইনক্ৰিপষণ বিকল্পসমূহ সম্পাদন কৰক…

en: Encryption Options
as: ইনক্ৰিপষণ বিকল্পসমূহ

en: _Automatic Encryption Options
as: স্বচালিত ইনক্ৰিপষণ বিকল্পসমূহ (_A)

en: Switch off <i>Automatic Encryption Options</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
as: ডিভাইচৰ বাবে ইনক্ৰিপষণ বিকল্পসমূহ আৰু পাচফ্ৰেইছ ব্যৱস্থাপনা কৰিবলে <i>স্বচালিত ইনক্ৰিপষণ বিকল্পসমূহ</i> বন্ধ কৰক। বিকল্পসমূহ <b>/etc/crypttab</b> ফাইলত যিকোনো প্ৰবিষ্টিলে প্ৰসংগ কৰে।

en: Opt_ions
as: বিকল্পসমূহ (_i)

en: The name to use for the unlocked device - the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
as: আনলক কৰা ডিভাইচৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া নাম - ডিভাইচ <b>/dev/mapper</b>/ ৰ সৈতে উপসৰ্গিত নাম হিচাপে সংস্থাপন কৰা হয়

en: Options to use when unlocking the device
as: ডিভাইচ আনলক কৰোতে ব্যৱহাৰ কৰা বিকল্পসমূহ

en: Passphrase File
as: পাচফ্ৰেইছ ফাইল

en: Sho_w passphrase
as: পাচফ্ৰেইছ দেখুৱাওক (_w)

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
as: ডিভাইচ সংস্থাপন কৰোতে ব্যৱহাৰকাৰীৰ পৰা অনুৰোধ কৰা ডিভাইচৰ পাচফ্ৰেইছ অথবা ৰিক্ত

en: _Passphrase
as: পাচফ্ৰেইছ (_P)

en: _Unlock at startup
as: আৰম্ভণিত আনলক কৰক (_U)

en: If checked, the device will be unlocked at startup [!noauto]
as: যদি নীৰিক্ষিত, ডিভাইচ আৰম্ভণিত আনলক কৰা হব [!noauto]

en: Require additional authori_zation to unlock
as: আনলক কৰিবলে অতিৰিক্ত প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন (_z)

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
as: যদি নীৰিক্ষিত, ডিভাইচ আনলক কৰিবলে অতিৰিক্ত প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন [x-udisks-auth]

en: Edit Partition
as: বিভাজন সম্পাদন কৰক

en: _Type
as: ধৰণ (_T)

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
as: এটা 8-bit অস্বাক্ষৰীত পূৰ্ণসংখ্যা হিচাপে বিভাজন ধৰণ

en: _Bootable
as: বুট কৰাৰ যোগ্য (_B)

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
as: OS কৰ পৰা ল'ড কৰা হব নিৰ্ধাৰণ কৰিবলে প্লেটফৰ্ম বুটল'ডাৰ দ্বাৰা ব্যৱহৃত এটা ফ্লেগ। কেতিয়াবা এই ফ্লেগ সংহত থকা বিভাজনক <i>সক্ৰিয়</i> বিভাজন হিচাপে প্ৰসংগ কৰা হয়

en: Change Filesystem Label
as: ফাইলচিস্টেম লেবেল পৰিবৰ্তন কৰক

en: _Label
as: লেবেল (_L)

en: Mount Options
as: মাউন্ট বিকল্পসমূহ

en: _Automatic Mount Options
as: স্বচালিত মাউন্ট বিকল্পসমূহ (_A)

en: Switch off <i>Automatic Mount Options</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
as: ডিভাইচৰ বাবে মাউন্ট বিন্দু আৰু মাউন্ট বিকল্পসমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰিবলে <i>স্বচালিত মাউন্ট বিকল্পসমূহ</i> বন্ধ কৰক। বিকল্পসমূহ <b>/etc/fstab</b> ফাইলৰ এটা প্ৰবিষ্টিলে প্ৰসংগ কৰে

en: I_dentify As
as: হিচাপে চিনাক্ত কৰক (_d)

en: The <b>special device file</b> - use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
as: <b>বিশেষ ডিভাইচ ফাইল</b> - প্ৰবিষ্টিৰ অৱকাশ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলে <b>/dev/disk</b> অধিক্ৰমত চিমসংযোগসমূহ ব্যৱহাৰ কৰে

en: The special device file - use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
as: বিশেষ ডিভাইচ ফাইল - প্ৰবিষ্টিৰ অৱকাশ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলে /dev/disk অধিক্ৰমত চিমসংযোগসমূহ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Mount _Point
as: মাউন্ট বিন্দু (_P)

en: Filesystem _Type
as: ফাইলচিস্টেমৰ ধৰণ (_T)

en: The directory to mount the device in
as: ডিভাইচ মাউন্ট কৰিবলে ডাইৰেকটৰি

en: The filesystem type to use
as: ব্যৱহাৰ কৰিবলে ফাইলচিস্টেম ধৰণ

en: Display _Name
as: প্ৰদৰ্শন নাম (_N)

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
as: যদি সংহত, ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠত ডিভাইচৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া নাম [x-gvfs-name=]

en: Icon Na_me
as: আইকন নাম (_m)

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
as: যদি সংহত, ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠত ডিভাইচত ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া আইকনৰ নাম [x-gvfs-icon=]

en: Sho_w in user interface
as: ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠত দেখুৱাওক (_w)

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
as: যদি সংহত, ডিভাইচক সদায় ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠত দেখুৱা হয় তাৰ ডাইৰেকটৰি যেনেকুৱা নহওক [x-gvfs-show]

en: Require additional authori_zation to mount
as: মাউন্ট কৰিবলে অতিৰিক্ত প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন (_z)

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
as: যদি নীৰিক্ষিত, ডিভাইচ মাউন্ট কৰিবলে অতিৰিক্ত প্ৰমাণীকৰণৰ প্ৰয়োজন [x-udisks-auth]

en: Mount at _startup
as: আৰম্ভণিত মাউন্ট (_s)

en: If checked, the device will be mounted at startup [!noauto]
as: যদি নীৰিক্ষিত, ডিভাইচ আৰম্ভণিত মাউন্ট কৰা হব [!noauto]

en: S_ymbolic Icon Name
as: সাংকেতিক আইকন নাম (_y)

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
as: যদি সংহিত, ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠত ডিভাইচত ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া সাংকেতিক আইকনৰ নাম [x-gvfs-symbolic-icon=]

en: Mount Opt_ions
as: মাউন্ট বিকল্পসমূহ (_i)

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
as: <b>/etc/fstab</b> ফাইলত সংৰক্ষিত মাউন্ট বিকল্পসমূহ

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
as: এটা 32-bit <i>GUID</i> হিচাপে প্ৰতিনিদ্ধিত্ব কৰা বিভাজন ধৰণ

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
as: বিভাজন নাম (৩৬ ইউনিক'ড আখৰসমূহ লৈকে )। ই উপযোগী যদি আপুনি <b>/dev/disk/by-partlabel</b> ডাইৰেকটৰিত এটা চিমসংযোগৰ সহায়ত ডিভাইচলে প্ৰসংগ কৰিব বিচাৰে

en: _System Partition
as: চিস্টেম বিভাজন (_S)

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
as: বিভাজন আৰু তাৰ সমলসমূহ OS/ প্লেটফৰ্ম কাৰ্য্য কৰিবলে প্ৰয়োজনীয় ইংগিত দিবলে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। সমলসমূহ মচা বা পুনৰ লিখা নহবলে বিশেষ যত্ন লব লাগিব

en: Legacy BIOS _Bootable
as: কিম্বদংতি BIOS বুট কৰিব পৰা (_B)

en: Legacy BIOS Bootable. This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
as: কিম্বদন্তী BIOS বুট কৰিব পৰা। ই মাস্টাৰ বুট ৰেকৰ্ড <i>bootable</i> ফ্লেগৰ সমতূল্য। ইয়াক সাধাৰণত MBR চিস্টেমসমূহত GPT বিভাজনসমূহৰ বাবে কেৱল ব্যৱহাৰ কৰা হয়

en: Flags
as: ফ্ল্যাগসমূহ

en: Hide from _Firmware
as: ফাৰ্মৱাৰৰ পৰা লুকুৱাওক (_F)

en: Erase Multiple Disks
as: একাধিক ডিস্ক মচি পেলাওক

en: _Erase…
as: মচি পেলাওক (_E)…

en: Erase _Type
as: মচাৰ ধৰণ (_T)

en: F_ilesystem
as: ফাইলচিস্টেম (_i)

en: The custom filesystem type to create e.g. <i>btrfs</i>, <i>xfs</i> or <i>swap</i>
as: সৃষ্টি কৰিবলে স্বনিৰ্বাচিত ফাইলচিস্টেম ধৰণ উদাহৰণস্বৰূপ <i>btrfs</i>, <i>xfs</i> অথবা <i>swap</i>

en: The custom filesystem type to create e.g. btrfs, xfs or swap
as: সৃষ্টি কৰিবলে স্বনিৰ্বাচিত ফাইলচিস্টেম ধৰণ উদাহৰণস্বৰূপ btrfs, xfs অথবা swap

en: Enter passphrase used to protect the data
as: তথ্য সুৰক্ষিত কৰিবলে ব্যৱহৃত পাচফ্ৰেইছ সুমুৱাওক

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-label</b> directory
as: ফাইলচিস্টেমৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া। ই উপযোগী যদি আপুনি ডিভাইচক <b>/dev/disk/by-label</b> ডাইৰেকটৰিত এটা চিমসংযোগৰ সহায়ত প্ৰসংগ কৰিব বিচাৰে

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory
as: ফাইল চিস্টেমৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া নাম। ই উপযোগী যদি আপুনি /dev/disk/by-label ডাইৰেকটৰিত ডিভাইচক এটা চিমসংযোগৰ সহায়ত প্ৰসংগ কৰিব বিচাৰে

en: For example, “My Files” or “Backup Data”
as: উদাহৰণস্বৰূপ, “মোৰ ফাইলসমূহ“ অথবা “বেকআপ তথ্য“

en: Format Disk
as: ডিস্ক ফৰমেট কৰক

en: _Format…
as: ফৰমেট কৰক (_F)…

en: _Partitioning
as: বিভাজন প্ৰক্ৰিয়া (_P)

en: Format Volume
as: আয়তন ফৰমেট কৰক

en: Restore Disk Image
as: ডিস্ক ছবি পুনৰুদ্ধাৰ কৰক

en: _Image to Restore
as: পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলে ছবি (_I)

en: Select Disk Image to Restore
as: পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলে ডিস্ক ছবি বাছক

en: Destination
as: গন্তব্য

en: _Destination
as: গন্তব্য (_D)

en: Image to Restore
as: পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলৈ ছবি

en: Image Size
as: ছবিৰ আকাৰ

en: _Start Restoring…
as: পুনৰুদ্ধাৰ কৰা আৰম্ভ কৰক (_S)…

en: SMART Data & Self-Tests
as: SMART তথ্য আৰু স্ব-পৰিক্ষণসমূহ

en: _Start Self-test
as: স্ব-পৰীক্ষণ আৰম্ভ কৰক (_S)

en: Click to start a SMART self-test
as: এটা SMART স্ব-পৰীক্ষণ আৰম্ভ কৰিবলে ক্লিক কৰক

en: _Stop Self-test
as: স্ব-পৰীক্ষণ বন্ধ কৰক (_S)

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
as: বৰ্তমানে চলি থকা SMART স্ব-পৰিক্ষণ বন্ধ কৰিবলে ক্লিক কৰক

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
as: হাৰ্ড ডিস্কৰ পৰা SMART তথ্য পুনৰ-পঢ়া বলৱৎ কৰিবলে ক্লিক কৰক

en: Powered On
as: পাৱাৰ অন কৰা হল

en: Updated
as: আপডেইট কৰা হল

en: Self-test Result
as: স্ব-পৰীক্ষণ ফলাফল

en: Self-assessment
as: স্ব-বিশ্লেষণ

en: Overall Assessment
as: সম্পূৰ্ণ বিশ্লেষণ

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
as: হাৰ্ড ডিস্কৰ বাবে SMART সামৰ্থবান আছে নে টগ'ল কৰিবলে ক্লিক কৰক

en: SMART _Attributes
as: SMART বৈশিষ্টসমূহ (_A)

en: Short
as: সৰু

en: Extended
as: প্ৰসাৰিত

en: Conveyance
as: হস্তান্তৰ

en: Enter passphrase to unlock
as: আনলক কৰিবলে পাচফ্ৰেইছ সুমুৱাওক

en: _Unlock
as: আনলক কৰক (_U)

en: All Files
as: সকলো ফাইল

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
as: ডিস্ক ছবিসমূহ (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
as: ডিস্ক ছবিসমূহ (*.img, *.iso)

note: Translators: Used for number of years
en: %d year | %d years
as[0]: %d বছৰ
as[1]: %d বছৰ

note: Translators: Used for number of months
en: %d month | %d months
as[0]: %d মাহ
as[1]: %d মাহ

note: Translators: Used for number of days
en: %d day | %d days
as[0]: %d দিন
as[1]: %d দিনবোৰ

note: Translators: Used for number of hours
en: %d hour | %d hours
as[0]: %d ঘন্টা
as[1]: %d ঘন্টা

note: Translators: Used for number of minutes
en: %d minute | %d minutes
as[0]: %d মিনিট
as[1]: %d মিনিট

note: Translators: Used for number of seconds
en: %d second | %d seconds
as[0]: %d ছেকেণ্ড
as[1]: %d ছেকেণ্ড

note: Translators: Used for number of milli-seconds
en: %d milli-second | %d milli-seconds
as[0]: %d মিলি-ছেকেণ্ড
as[1]: %d মিলি-ছেকেণ্ড

[ctx: duration-year-to-inf]
note: Translators: Used for duration greater than one year. First %s is number of years, second %s is months, third %s is days
en: %s, %s and %s
as: %s, %s আৰু %s

[ctx: duration-months-to-year]
note: Translators: Used for durations less than one year but greater than one month. First %s is number of months, second %s is days
en: %s and %s
as: %s আৰু %s

[ctx: duration-day-to-month]
note: Translators: Used for durations less than one month but greater than one day. First %s is number of days, second %s is hours
en: %s and %s
as: %s আৰু %s

[ctx: duration-hour-to-day]
note: Translators: Used for durations less than one day but greater than one hour. First %s is number of hours, second %s is minutes
en: %s and %s
as: %s আৰু %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
note: Translators: Used for durations less than one hour but greater than one minute. First %s is number of minutes, second %s is seconds
en: %s and %s
as: %s আৰু %s

[ctx: duration]
en: Less than a minute
as: এক মিনিটৰ কম

[ctx: confirmation-list-of-devices]
note: Translators: Shown in confirmation dialogs with a list of devices that will be affected by the action
en: Affected Devices
as: প্ৰভাৱিত ডিভাইচসমূহ

en: Error locking device
as: ডিভাইচ লক কৰোতে ত্ৰুটি

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the title of the SMART failure notification
en: Hard Disk Problems Detected
as: হাৰ্ড ডিস্কৰ সমস্যাসমূহ চিনাক্ত কৰা হৈছে

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the text of the SMART failure notification
en: A hard disk is likely to fail soon.
as: এটা হাৰ্ড ডিস্ক অতিশিঘ্ৰে ব্যৰ্থ হোৱা সম্ভাবনা আছে।

[ctx: notify-smart]
note: Translators: Text for button in SMART failure notification
en: Examine
as: পৰীক্ষা কৰক

en: Disks Problem Monitor
as: ডিস্কসমূহ সমস্যা পৰ্যবেক্ষক

en: Warns about problems with disks and storage devices
as: ডিস্কসমূহ আৰু সংৰক্ষণ ডিভাইচসমূহৰ সমস্যাৰ বিষয়ে সতৰ্ক কৰে
