gnome-disk-utility master - en to be translation catalogue (734 entries)

en: Disk Image Mounter
be: Мантавальнік вобразаў дыскаў

en: Mount Disk Images
be: Мантаванне вобразаў дыскаў

en: Disk Image Writer
be: Праграма для запісу вобразаў дыскаў

en: Write Disk Images to Devices
be: Запіс вобразаў дыскаў на прыладу

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
be: Прадвызначанае месцазнаходжанне для дыялогавых акон стварэння/аднаўлення вобразаў дыска

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
be: Прадвызначанае месцазнаходжанне для дыялогавых акон стварэння/аднаўлення вобразаў дыска. Калі гэты ключ не мае значэння, ужываецца каталог ~/Дакументы.

en: The number of samples the benchmark will include for the read/write test.
be: Колькасць фрагментаў тэставання, якія будуць уключаны ў тэст чытання/запісу.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample.
be: Колькасць мебібайтаў (1048576 байтаў), якія трэба прачытаць/запісаць для кожнага з фрагментаў.

en: To enable or disable the write test.
be: Уключыць або выключыць тэст запісу.

en: The number of samples the benchmark will do for the access time test.
be: Колькасць фрагментаў тэставання, якія будуць выкарыстаны для праверкі часу доступу.

en: Disks
be: Дыскі

en: Disk management utility for GNOME
be: Праграма кіравання дыскамі для працоўнага асяроддзя GNOME

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
be: Праграма «Дыскі» - гэта зручны спосаб праглядаць, падзяляць на раздзелы і наладжваць дыскі і састаўныя прылады.

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
be: З дапамогай праграмы «Дыскі» вы можаце праглядаць даныя SMART, кіраваць прыладамі, тэставаць фізічныя дыскі, ствараць вобразы USB дыскаў.

en: The GNOME Project
be: Праект GNOME

en: Manage Drives and Media
be: Кіраванне дыскамі і носьбітамі

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
be: дыск;дыскавод;том;цвёрды дыск;hdd;cdrom;dvd;раздзел;iso;вобраз;запасная копія;рэзервовая копія;аднаўленне;аднавіць;тэставанне;raid;luks;шыфраванне;S.M.A.R.T.;smart;

en: An error occurred
be: Адбылася памылка

en: Allow writing to the image
be: Дазволіць запіс у вобраз дыска

en: Select Disk Image(s) to Mount
be: Выбраць вобраза(ы) дыска(ў) для мантавання

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Mount
be: _Прымантаваць

note: Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only mount
be: _Наладзіць мантаванне толькі для чытання

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
be: Калі ўключана, мантавацца будзе толькі для чытання. Гэта карысна, калі вы не хочаце мадыфікаваць адпаведны вобраз дыска

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
be: Памылка злучэнне з дэманам udisks: %s (%s, %d)

en: Attach and mount one or more disk image files.
be: Далучыць і прымантаваць адзін ці некалькі вобразаў дыскаў.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
be: Немагчыма адкрыць «%s» - можа, том не прымантаваны?

en: Error opening “%s”: %m
be: Памылка адкрыцця «%s»: %m

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
be: Памылка далучэння вобраза дыска: %s (%s, %d)

en: Stop running jobs?
be: Спыніць запушчаныя задачы?

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
be: Калі закрыць зараз, запушчаныя задачы спыняцца, а даныя пашкодзяцца.

en: Error opening %s: %s
be: Памылка адкрыцця %s: %s

en: Error looking up block device for %s
be: Падчас пошуку састаўной прылады для %s адбылася памылка

en: Select device
be: Выбраць прыладу

en: Format selected device
be: Адфарматаваць выбраную прыладу

en: Ignored, kept for compatibility
be: Ігнаруецца, пакінута для сумяшчальнасці

en: Restore disk image
be: Аднавіць вобраз дыска

en: --format-device must be used together with --block-device
be: --format-device можа быць ужыты толькі з --block-device

en: --format-device must not be used together with --restore-disk-image
be: --format-device не можа ўжывацца разам з --restore-disk-image

note: Translators: Shown in the About dialog to convey version numbers. *              The first %s is the version of Disks (for example "3.6"). *              The second %s is the version of the running udisks daemon (for example "2.0.90"). *              The third, fourth and fifth %d are the major, min
en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
be: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (выкарыстоўвае %d.%d.%d)

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Rate
be: Чашчыня памылак чытання

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
be: Чашчыня памылак падчас чытання зыходных даных з дыска. Ненулявое значэнне паказвае праблему або паверхні дыска, або галовак запісу і чытання

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Throughput Performance
be: Агульная прадукцыйнасць дыска

en: Average efficiency of the disk
be: Сярэдняя эфектыўнасць дыска

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Time
be: Час раскручвання

en: Time needed to spin up the disk
be: Час, патрэбны для поўнага раскручвання дыска

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Start/Stop Count
be: Колькасць запускаў/спыненняў

en: Number of spindle start/stop cycles
be: Колькасць цыклаў запуску/спынення шпіндэля

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocated Sector Count
be: Колькасць пераразмеркаваных сектараў

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
be: Колькасць пераразмеркаваных сектараў. Калі цвёрды дыск сутыкаецца з памылкай запісу, чытання ці праверкі, ён пазначае сектар як «пераразмеркаваны» і пераносіць даныя ў запасное месца

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Channel Margin
be: Шырыня канала чытання

en: Margin of a channel while reading data.
be: Шырыня канала падчас чытання даных.

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Error Rate
be: Чашчыня памылак пазіцыянавання

en: Frequency of errors while positioning
be: Чашчыня памылак пазіцыянавання

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Timer Performance
be: Прадукцыйнасць пазіцыянавання

en: Average efficiency of operations while positioning
be: Сярэдняя эфектыўнасць аперацый пры пазіцыянаванні

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-On Hours
be: Адпрацаваныя гадзіны

en: Number of hours elapsed in the power-on state
be: Колькасць гадзін ва ўключаным стане

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Retry Count
be: Колькасць паўторных раскручванняў

en: Number of retry attempts to spin up
be: Колькасць спроб паўторнага раскручвання дыска

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Calibration Retry Count
be: Колькасць паўтораў калібравання

en: Number of attempts to calibrate the device
be: Колькасць спроб адкалібраваць прыладу

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power Cycle Count
be: Колькасць уключэнняў

en: Number of power-on events
be: Колькасць уключэнняў

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft read error rate
be: Чашчыня праграмных памылак чытання

en: Frequency of errors while reading from the disk
be: Чашчыня памылак падчас чытання з дыска

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reported Uncorrectable Errors
be: Колькасць непапраўных памылак

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
be: Колькасць памылак, якія не ўдалося выправіць з дапамогай апаратнай карэкцыі ECC

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: High Fly Writes
be: Колькасць вылетаў галоўкі

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
be: Колькасць выпадкаў, калі пішучая галоўка вылятала за межы свайго працоўнага дыяпазону

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Airflow Temperature
be: Тэмпература паветра

en: Airflow temperature of the drive
be: Тэмпература ўнутранай паветранай плыні дыска

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: G-sense Error Rate
be: Чашчыня памылак перагрузак

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
be: Чашчыня памылак у выніку перагрузак ці ўдараў

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-off Retract Count
be: Колькасць аварыйных выключэнняў

en: Number of power-off or emergency retract cycles
be: Колькасць аварыйных выключэнняў

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Cycle Count
be: Колькасць цыклаў загрузкі/выгрузкі

en: Number of cycles into landing zone position
be: Колькасць цыклаў пазіцыянавання пішучай галоўкі ў зону паркоўкі

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Temperature
be: Тэмпература

en: Current internal temperature of the drive
be: Бягучая ўнутраная тэмпература дыска

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Hardware ECC Recovered
be: Колькасць апаратна выпраўленых памылак

en: Number of ECC on-the-fly errors
be: Колькасць памылак, выпраўленых апаратнай карэкцыяй ECC

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocation Count
be: Колькасць пераразмеркаванняў

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
be: Колькасць аперацый переразмекавання сектараў. Значэнне гэтага атрыбута паказвае агульную колькасць паспяховых і непаспяховых спроб пераносу даных з хібных сектараў у запасны абшар

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Current Pending Sector Count
be: Колькасць сектараў у чаканні

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
be: Колькасць сектараў, якія чакаюць пераразмеркавання. Калі сектар, які чакае пераразмеркавання, паспяхова праходзіць выпрабаванне запісам ці чытаннем, гэта значэнне памяншаецца, і ў гэтым выпадку сектар не пераразмяркоўваецца. Памылкі чытання сектара не прыводзяць да яго пераразмеркавання, пераразмеркаванне магчымае толькі ў выпадку памылкі падчас спробы запісу

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable Sector Count
be: Колькасць непапраўных сектараў

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
be: Агульная колькасць непапраўных памылак запісу ці чытання сектараў. Павелічэнне значэння гэтага атрыбута паказвае на хібу паверхні дыска ці праблемы з яго механічнай сістэмай

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: UDMA CRC Error Rate
be: Чашчыня CRC-памылак UDMA

en: Number of CRC errors during UDMA mode
be: Колькасць CRC-памылак у рэжыме UDMA

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Write Error Rate
be: Чашчыня памылак запісу

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
be: Колькасць памылак падчас запісу на дыску, ці чашчыня памылак запісу ў некалькіх зонах, ці вышыня галоўкі

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft Read Error Rate
be: Чашчыня праграмных памылак чытання

en: Number of off-track errors
be: Колькасць памылак выхаду па-за зону чытання

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Data Address Mark Errors
be: Колькасць памылак Data Address Mark

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
be: Колькасць памылак DAM, ці іншае значэнне, спецыфічнае для гэтага вытворцы

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Run Out Cancel
be: Колькасць скасаванняў раскручвання

en: Number of ECC errors
be: Колькасць ECC-памылак

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft ECC correction
be: Праграмнае выпраўленне ECC-памылак

en: Number of errors corrected by software ECC
be: Колькасць памылак, выпраўленых праграмным ECC

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Thermal Asperity Rate
be: Чашчыня перагрэваў

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
be: Колькасць выпадкаў няроўнай тэмпературы

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Flying Height
be: Вышыня галоўкі

en: Height of heads above the disk surface
be: Вышыня галоўкі над дыскавай паверхняй

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin High Current
be: Сіла току раскручвання

en: Amount of high current used to spin up the drive
be: Сіла току, якая выкарыстоўваецца для раскручвання дыска

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin Buzz
be: Недахоп току пры раскручванні

en: Number of buzz routines to spin up the drive
be: Колькасць няўдалых спроб раскруціць дыск з прычыны недастатковага току

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Offline Seek Performance
be: Прадукцыйнасць аўтаномнага пазіцыянавання

en: Drive’s seek performance during offline operations
be: Прадукцыйнасць пазіцыянавання дыска пры аўтаномных аперацыях

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Disk Shift
be: Зрух дыска

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
be: Зрух дыска магчымы ў выніку моцных удараў, падзення ці экстрэмальнай тэмпературы

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
be: Колькасць памылак у выніку ўдарных нагрузак, зафіксаваных шокавым датчыкам

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Loaded Hours
be: Колькасць гадзін нагрузкі

en: Number of hours in general operational state
be: Колькасць гадзін у звычайным нагружаным стане

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Retry Count
be: Колькасць спроб загрузкі і выгрузкі

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
be: Нагрузка на дыск, выкліканая шматлікімі аперацыямі, такімі як чытанне, запіс, пазіцыянаванне галовак і г.д

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load Friction
be: Нагрузка шараваннем

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
be: Нагрузка на дыск, выкліканая шараваннем механічных дэталяў прылады

en: Total number of load cycles
be: Агульная колькасць цыклаў загрузкі

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load-in Time
be: Час загрузкі

en: General time for loading in a drive
be: Агульны час для загрузкі дыска

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Torque Amplification Count
be: Колькасць выраўноўванняў хуткасцяў дыскаў

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
be: Намаганні круцячага моманту дыска для выраўноўвання хуткасцяў

en: Number of power-off retract events
be: Колькасць аварыйных выключэнняў

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: GMR Head Amplitude
be: Амплітуда GMR-галоўкі

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
be: Амплітуда дрыжання галовак (GMR-галоўкі) у працоўным рэжыме

en: Temperature of the drive
be: Тэмпература дыска

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Endurance Remaining
be: Запас трываласці

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
be: Колькасць выкананых фізічных цыклаў сцірання ў адсотках ад максімальнай колькасці, якую зможа вытрымаць дыск

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable ECC Count
be: Непапраўныя ECC-памылкі

en: Number of uncorrectable ECC errors
be: Колькасць непапраўных ECC-памылак

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Good Block Rate
be: Ацэнка добрых блокаў

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
be: Колькасць даступных запасных блокаў у адсотках ад агульнай колькасці запасных блокаў

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Head Flying Hours
be: Гадзіны пазіцыянавання галоўкі

en: Time while head is positioning
be: Час пазіцыянавання галоўкі

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Retry Rate
be: Чашчыня паўторных чытанняў

en: Number of errors while reading from a disk
be: Колькасць памылак падчас чытання з дыска

note: Translators: SMART attribute, see https://en.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T.#Known_ATA_S.M.A.R.T._attributes * or the next string for a longer explanation.
en: Total LBAs Written
be: Агулам запісана LBA

en: The amount of data written during the lifetime of the disk
be: Колькасць даных, запісаных за час існавання дыска

note: Translators: SMART attribute, see https://en.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T.#Known_ATA_S.M.A.R.T._attributes * or the next string for a longer explanation.
en: Total LBAs Read
be: Агулам прачытана LBA

en: The amount of data read during the lifetime of the disk
be: Колькасць даных, прачытаных за час існавання дыска

en: No description for attribute %d
be: Няма апісання для атрыбута %d

note: Translators: Shown in the treeview for a failing attribute
en: FAILING
be: ПАМЫЛКА

note: Translators: Shown in the treeview for an attribute that failed in the past
en: Failed in the past
be: Памылка ў мінулым

en: OK
be: ОК

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a sector-based unit
en: %d sector | %d sectors
be[0]: %d сектар
be[1]: %d сектары
be[2]: %d сектараў

note: SK_SMART_ATTRIBUTE_UNIT_UNKNOWN Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * where the value cannot be interpreted Translators: Shown for normalized values (current, worst, threshold) if the value is * not applicable, e.g. meaningless. See http://en.wikipedia.
en: N/A
be: Нічога

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
be: Апошняя самадыягностыка завершана паспяхова

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
be: Апошняя самадыягностыка была скасаваная

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
be: Апошняя самадыягностыка была перарваная

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
be: Апошняя самадыягностыка не была завершаная

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
be: Апошняя самадыягностыка была няўдалай

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the electrical subsystem
en: Last self-test failed (electrical)
be: Апошняя самадыягностыка была няўдалай (электрычная праблема)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the servo subsystem - see http://en.wikipedia.org/wiki/Servomechanism
en: Last self-test failed (servo)
be: Апошняя самадыягностыка была няўдалай (servo)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the reading subsystem -
en: Last self-test failed (read)
be: Апошняя самадыягностыка была няўдалай (чытанне)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the disk is suspected of having handling damage (e.g. physical damage to the hard disk)
en: Last self-test failed (handling)
be: Апошняя самадыягностыка была няўдалай (апрацоўка)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when a self-test is in progress. The first %d is the percentage of the test remaining.
en: Self-test in progress — %d%% remaining
be: Выконваецца самадыягностыка — засталося %d%%

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: Shown when a self-test is not unknown. The %s is the result-code from the API code.
en: Unknown (%s)
be: Невядома (%s)

en: %s ago
be: %s таму

en: SMART is not supported
be: SMART не падтрымліваецца

en: SMART is not enabled
be: SMART не ўключаны

en: Self-test in progress
be: Выконваецца самадыягностыка

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
be: УВАГА! У ЛЮБЫ МОМАНТ ДЫСК МОЖА ЗЛАМАЦЦА

en: SELF-TEST FAILED
be: ПАМЫЛКА САМАДЫЯГНОСТЫКІ

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
be[0]: Дыск у добрым стане, %d памылковы атрыбут
be[1]: Дыск у добрым стане, %d памылковыя атрыбуты
be[2]: Дыск у добрым стане, %d памылковых атрыбутаў

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
be[0]: Дыск добрым стане, %d пашкоджаны сектар
be[1]: Дыск добрым стане, %d пашкоджаныя сектары
be[2]: Дыск добрым стане, %d пашкоджаных сектараў

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
be[0]: Дыск добрым стане, %d атрыбут мае памылку ў мінулым
be[1]: Дыск добрым стане, %d атрыбуты маюць памылку ў мінулым
be[2]: Дыск добрым стане, %d атрыбутаў маюць памылку ў мінулым

note: Otherwise, it's all honky dory
en: Disk is OK
be: Дыск у добрым стане

en: Pre-Fail
be: Перад паломкай

en: Old-Age
be: Стары

en: Online
be: Уключаны

en: Offline
be: Выключаны

note: Translators: XXX
en: Threshold exceeded
be: Парог перавышаны

note: Translators: XXX
en: Threshold not exceeded
be: Парог не перавышаны

en: Error refreshing SMART data
be: Падчас абнаўлення SMART-даных адбылася памылка

en: Error aborting SMART self-test
be: Падчас скасавання самадыягностыкі SMART адбылася памылка

en: Error starting SMART self-test
be: Падчас запуску самадыягностыкі SMART адбылася памылка

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
be: Падчас спробы ўключэння/выключэння SMART адбылася памылка

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the attribute name and description
en: Attribute
be: Атрыбут

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the value
en: Value
be: Значэнне

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the normalized value
en: Normalized
be: Нармалізацыя

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the threshold value
en: Threshold
be: Парог

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the worst value
en: Worst
be: Найгорш

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the type
en: Type
be: Тып

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the update type (Online / Offline)
en: Updates
be: Абнаўленні

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the assessment of the attribute
en: Assessment
be: Стан

[ctx: benchmark-graph]
note: Translators: This is used in the benchmark graph - %d is megabytes per second
en: %d MB/s
be: %d МБ/с

[ctx: benchmark-graph]
note: Translators: This is used in the benchmark graph - %g is number of milliseconds
en: %3g ms
be: %3g мс

[ctx: benchmark-transfer-rate]
note: Translators: %s is the formatted size, e.g. "42 MB" and the trailing "/s" means per second
en: %s/s
be: %s/с

en: %u sample | %u samples
be[0]: %u фрагмент
be[1]: %u фрагменты
be[2]: %u фрагментаў

[ctx: benchmark-updated]
note: Translators: The first %s is the date and time the benchmark took place in the preferred * format for the locale (e.g. "%c" for strftime()/g_date_time_format()), for example * "Tue 12 Jun 2012 03:57:08 PM EDT". The second %s is how long ago that is from right * now, for example "3 days" or "2 hours"
en: %s (%s ago)
be: %s (%s таму)

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
be: Даныя тэставання адсутнічаюць

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
be: Адкрыццё прылады…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
be: Вымярэнне хуткасці перадачы даных (выканана: %2.1f%%)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
be: Вымярэнне часу доступу (выканана: %2.1f%%)…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
be: Адбылася памылка

[ctx: benchmark-access-time]
note: Translators: %d is number of milliseconds and msec means "milli-second"
en: %.2f msec
be: %.2f мс

[ctx: create-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Benchmarking device
be: Тэстуемая прылада

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
be: Падчас вызначэння памеру прылады адбылася памылка: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
be: Падчас вызначэння памеру старонкі: %m адбылася памылка

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
be: Памылка зруху ў %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
be: Падчас папярэдняга чытання %s са зруху %s адбылася памылка

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
be: Памылка зруху ў %s

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
be: Падчас чытання %s са зруху %s адбылася памылка

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
be: Падчас папярэдняга чытання %lld байтаў са зруху %lld адбылася памылка

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
be: Падчас запісу %lld байтаў са зруху %lld: %m адбылася памылка

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
be: Чакаўся запіс %lld байтаў, але запісана толькі %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
be: Падчас сінхранізацыі (для зруху %lld): %m адбылася памылка

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
be: Падчас зруху ў %lld: %m адбылася памылка

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
be: Падчас чытання %lld байтаў са зруху %lld адбылася памылка

en: The passphrases do not match
be: Парольныя фразы адрозніваюцца

en: The passphrase matches the existing passphrase
be: Парольная фраза супадае з існай

en: Error updating /etc/crypttab
be: Падчас абнаўлення /etc/crypttab адбылася памылка

en: Error changing passphrase
be: Падчас змены парольнай фразы адбылася памылка

en: Error retrieving configuration data
be: Падчас атрымання канфігурацыйных даных адбылася памылка

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
be: канфігурацыйныя даныя /etc/crypttab пашкоджаны

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
be: Змена парольнай фразы для гэтай прылады прывядзе да абнаўлення парольнай фразы, на якую спасылаецца файл <i>/etc/crypttab</i>

note: Translators: The suggested name for the disk image to create. *              The first %s is a name for the disk (e.g. 'sdb'). *              The second %s is today's date and time, e.g. "March 2, 1976 6:25AM".
en: Disk Image of %s (%s).img
be: Вобраз дыска %s (%s).img

note: Translators: A descriptive string for the sound played when * there's a read error that's being ignored, see * CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image read error
be: Падчас чытання вобраза дыска адбылася памылка

en: Allocating Disk Image
be: Размяшчэнне вобраза дыска

en: Retrieving DVD keys
be: Атрыманне DVD-ключоў

note: Translators: Shown when there are read errors and we skip some data. *              The first %s is the amount of unreadable data (ex. "512 kB").
en: %s unreadable (replaced with zeroes)
be: %s нечытальны (заменена нулямі)

note: Translators: A descriptive string for the 'complete' sound, see CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image copying complete
be: Капіяванне вобраза дыска завершана

en: Error creating disk image
be: Падчас стварэння вобраза дыска адбылася памылка

note: Translators: Primary message in dialog shown if some data was unreadable while creating a disk image
en: Unrecoverable read errors while creating disk image
be: Падчас стварэння вобраза дыска адбыліся непапраўныя памылкі чытання

note: Translators: Secondary message in dialog shown if some data was unreadable while creating a disk image. * The %f is the percentage of unreadable data (ex. 13.0). * The first %s is the amount of unreadable data (ex. "4.2 MB"). * The second %s is the name of the device (ex "/dev/").
en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
be: %2.1f%% (%s) даных на прыладзе «%s» былі нечытальнымі і замяніліся нулямі ў створаным файле вобраза дыска. Звычайна так бывае, калі носьбіт падрапаны або дыск пашкоджаны

note: Translators: Label of secondary button in dialog if some data was unreadable while creating a disk image
en: _Delete Disk Image File
be: _Выдаліць файл вобраза дыска

en: _Close
be: _Закрыць

en: Error determining size of device:
be: Падчас вызначэння памеру прылады адбылася памылка:

en: Device is size 0
be: У прылады нулявы памер

en: Error allocating space for disk image file:
be: Падчас адвядзення прасторы для файла вобраза дыска адбылася памылка:

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
be: Файл «%s» ужо існуе. Хочаце яго замяніць?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
be: Такі файл ужо існуе ў «%s». Каля яго замяніць, то перазапішацца яго змесціва.

en: _Replace
be: _Замяніць

en: Error opening file for writing
be: Падчас адкрыцця файла для запісу адбылася памылка

[ctx: create-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying device to disk image
be: Капіяванне прылады ў вобраз дыска

note: Translators: this is the description of the job
en: Creating Disk Image
be: Стварэнне вобраза дыска

en: The utility %s is missing.
be: Праграма  %s адсутнічае.

en: _Previous
be: _Назад

en: Cre_ate
be: _Стварыць

en: Form_at
be: Фар_матаваць

en: N_ext
be: _Далей

en: Error formatting volume
be: Падчас фарматавання тома адбылася памылка

en: Error creating partition
be: Падчас стварэння раздзела адбылася памылка

en: Create Partition
be: Стварыць раздзел

en: Format Volume
be: Фарматаваць том

en: Custom Format
be: Адвольнае фарматаванне

en: Set Password
be: Задаць пароль

en: Confirm Details
be: Пацвердзіць падрабязнасці

en: _Format
be: _Фарматаваць

en: XFS — Linux Filesystem
be: XFS - файлавая сістэма Linux

en: Linux Swap Partition
be: Раздзел падпампоўкі (swap) Linux

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
be: Btrfs — капіяванне і запіс файлавых сістэм Linux, для снапшотаў

en: F2FS — Flash Storage Linux Filesystem
be: F2FS — файлавая сістэма для здымных носьбітаў Linux

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
be: exFAT — файлавая сістэма для здымных носьбітаў Windows, выкарыстоўваецца на SDXC-картках

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
be: UDF — універсальны фармат для здымных носьбітаў для розных сістэм

en: No Filesystem
be: Файлавая сістэма адсутнічае

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
be: Немагчыма стварыць новы раздзел. Ужо ёсць чатыры асноўныя раздзелы.

en: This is the last primary partition that can be created.
be: Гэта апошні асноўны раздзел, які можна стварыць.

en: The passwords do not match
be: Паролі не супадаюць

en: Error removing /etc/crypttab entry
be: Падчас выдалення запісу з /etc/crypttab адбылася памылка

en: Error adding /etc/crypttab entry
be: Падчас дадання запісу ў /etc/crypttab адбылася памылка

en: Error updating /etc/crypttab entry
be: Падчас абнаўлення запісу ў /etc/crypttab адбылася памылка

en: Will be created
be: Будзе створаны

en: None
be: Нічога

en: Will be deleted
be: Будзе выдалены

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
be: Будзе зменена толькі парольная фраза, на якую спасылаецца файл <i>/etc/crypttab</i>. Каб змяніць парольную фразу дыска, выкарыстайце <i>Змяніць парольную фразу…</i>

en: (None)
be: (Нічога)

en: Disk Drives
be: Дыскі

en: Other Devices
be: Іншыя прылады

[ctx: standby-value]
en: Never
be: Ніколі

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
be: Вызначана вытворцам

[ctx: standby-value]
en: Reserved
be: Зарэзервавана

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
be: 255 (Выключана)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
be: %d (Запавольванне кручэння дазволена)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
be: %d (Запавольванне кручэння забаронена)

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
be: 0 (Выключана)

en: Error setting configuration
be: Падчас наладкі адбылася памылка

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: Never
be: Ніколі

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 5 minutes
be: 5 хвілін

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 10 minutes
be: 10 хвілін

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 15 minutes
be: 15 хвілін

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 3 hours
be: 3 гадзіны

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Save Power
be: Захаванне энергіі

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible. The left arrow ("←") is to signify that the left part of the scale offers spindown. In RTL locales, please use a right arrow ("→") instead.
en: ← Spindown
be: ← Запавольванне кручэння

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Perform Better
be: Большая прадукцыйнасць

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Quiet (Slow)
be: Ціха (марудна)

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Loud (Fast)
be: Гучна (хутка)

en: Error setting label
be: Падчас прызначэння адмеціны адбылася памылка

en: The label matches the existing label
be: Адмеціна супадае з існай

en: Error formatting disk
be: Падчас фарматавання дыска адбылася памылка

en: Are you sure you want to format the disk?
be: Сапраўды адфарматаваць дыск?

note: Translators: warning used for quick format
en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
be: Усе даныя на дыску знішчацца, але застанецца магчымасць іх аднавіць з дапамогай адмысловага сэрвісу

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
be: <b>Парада</b>: калі вы плануеце выкінуць, прадаць ці падараваць каму-небудзь ваш стары камп'ютар ці дыск, варта ўжыць больш дзейны спосаб ачысткі дыска, каб пазбегнуць перадачы асабістых звестак у чужыя рукі

note: Translators: warning used when overwriting data
en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
be: Усе даныя на дыску будуць перазапісаныя такім чынам, што іх аднаўленне з дапамогай адмысловага сэрвісу стане мала рэальным

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
be: <b>УВАГА!</b> Аперацыя бяспечнай ачысткі (Secure Erase) можа заняць вельмі шмат часу, яе немагчыма скасаваць; таксама могуць узнікнуць праблемы пры працы з некаторымі мадэлямі дыскаў. У найгоршым выпадку, ваш дыск можа стаць непрыдатным для ўжывання, а сістэма можа зламацца ці незваротна заблакавацца. Перад працягам аперацыі рэкамендуем пачытаць аб <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>гэтай аперацыі</a> і ўпэўніцца, што вы разумееце ўсю рызыку такой ачысткі

note: Translators: Used to convey that something takes at least * some specificed duration but may take longer. The %s is a * time duration e.g. "8 hours and 28 minutes"
en: At least %s
be: Не менш за %s

note: Translators: Used to convey that something takes * approximately some specificed duration. The %s is a time * duration e.g. "2 hours and 2 minutes"
en: Approximately %s
be: Прыблізна %s

en: Don’t overwrite existing data
be: Не перазапісваць наяўныя даныя

en: Quick
be: Хутка

en: Overwrite existing data with zeroes
be: Перазапісаць наяўныя даныя нулямі

en: Slow
be: Марудна

en: ATA Secure Erase
be: Бяспечная ачыстка ATA

en: ATA Enhanced Secure Erase
be: Удасканаленая бяспечная ачыстка ATA

en: Compatible with all systems and devices
be: Сумяшчальны з усімі сістэмамі і прыладамі

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
be: Сумяшчальны з сучаснымі сістэмамі і цвёрдымі дыскамі > 2 Тб

en: No partitioning
be: Без раздзелаў

en: Empty
be: Пусты

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
be: Адпавядае раздзелу %u гэтай прылады з дадзеным VPD

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
be: Адпавядае ўсяму дыску гэтай прылады з дадзеным VPD

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
be: Адпавядае раздзелу %u любой падлучанай прылады з пэўным портам ці адрасам

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
be: Адпавядае ўсяму дыску любой падлучанай прылалы з пэўным портам ці адрасам

en: Matches any device with the given label
be: Адпавядае любой прыладзе з гэтай адмецінай

en: Matches the device with the given UUID
be: Адпавядае прыладзе з гэтым UUID

en: Matches the given device
be: Адпавядае дадзенай прыладзе

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
be: Сістэма можа працаваць няправільна, калі гэты запіс змяніць ці выдаліць.

en: Error removing old /etc/fstab entry
be: Падчас выдалення старога запісу з /etc/fstab адбылася памылка

en: Error adding new /etc/fstab entry
be: Падчас дадання новага запісу ў /etc/fstab адбылася памылка

en: Error updating /etc/fstab entry
be: Падчас абнаўлення запісу ў /etc/fstab адбылася памылка

en: Error writing file
be: Падчас запісу файла адбылася памылка

note: Translators: The suggested name for the disk image to create. *              The %s is today's date and time, e.g. "March 2, 1976 6:25AM".
en: Unnamed (%s).img
be: Без назвы (%s).img

en: Error setting partition type
be: Падчас наладкі тыпу раздзела адбылася памылка

en: Error setting partition name
be: Падчас прызначэння назвы раздзела адбылася памылка

en: Error setting partition flags
be: Падчас наладкі сцягоў раздзела адбылася памылка

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
be: Тып раздела пададзены як 32-бітны <i>GUID</i>

en: Legacy BIOS _Bootable
be: _Legacy BIOS Bootable

en: This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
be: Гэта адпавядае сцягу галоўнага загрузачнага запісу <i>bootable</i>. Звычайна выкарыстоўваецца для раздзелаў GPT на сістэмах MBR

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
be: Тып  (8-бітны бяззнакавы цэлы лік)

en: _Bootable
be: _Загрузачны

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
be: Сцяг, які ўжываецца загрузчыкам для выяўлення раздзела з аперацыйнай сістэмай. Часам такі раздзел называецца<i>актыўным</i>

[ctx: Password strength]
en: Weak
be: Слабы

[ctx: Password strength]
en: Fair
be: Неблагі

[ctx: Password strength]
en: Good
be: Добры

[ctx: Password strength]
en: Strong
be: Моцны

en: Current Size
be: Бягучы памер

en: Minimal Size
be: Мінімальны памер

en: _Resize
be: _Змяніць памер

en: Error resizing filesystem
be: Падчас змены памеру файлавай сістэмы адбылася памылка

en: Error resizing partition
be: Падчас змены памеру раздзелу адбылася памылка

en: Error repairing filesystem after resize
be: Падчас выпраўлення файлавай сістэмы пасля змены памеру адбылася памылка

en: Resizing not ready
be: Змена памеру не завершаная

en: Waited too long for the filesystem
be: Занадта доўгае чаканне файлавай сістэмы

en: Error repairing filesystem
be: Падчас выпраўлення файлавай сістэмы адбылася памылка

en: Error mounting the filesystem
be: Падчас мантавання файлавай сістэмы адбылася памылка

en: Fit to size
be: Прыладзіць па памеры

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
be: Падчас прымантавання файлавай сістэмы для падліку мінімальнага памеру адбылася памылка

en: File does not appear to be XZ compressed
be: Файл не сціснуты ў фармаце XZ

note: Translators: Shown for a compressed disk image in the "Size" field. *              The %s is the uncompressed size as a long string, e.g. "4.2 MB (4,300,123 bytes)".
en: %s when decompressed
be: %s у распакаваным выглядзе

en: Cannot restore image of size 0
be: Немагчыма аднавіць вобраз з нулявым памерам

en: The disk image is %s smaller than the target device
be: Вобраз дыска на %s меншы за мэтавую прыладу

en: The disk image is %s bigger than the target device
be: Вобраз дыска на %s большы за мэтавую прыладу

en: Error restoring disk image
be: Падчас аднаўлення вобраза дыска адбылася памылка

en: Error opening file for reading
be: Падчас адкрыцця файла для чытання адбылася памылка

en: Error determining size of file
be: Падчас вызначэння памеру файла адбылася памылка

[ctx: restore-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying disk image to device
be: Капіяванне вобраза дыска на прыладу

note: Translators: this is the description of the job
en: Restoring Disk Image
be: Аднаўленне вобраза дыска

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
be: Сапраўды запісаць вобраз дыска на прыладу?

en: All existing data will be lost
be: Усе наяўныя даныя страцяцца

en: _Restore
be: _Аднавіць

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
be: Парольная фраза шыфру была атрыманая з вязкі ключоў

en: Error unlocking device
be: Не атрымалася разблакаваць прыладу

en: Select a Keyfile
be: Выбраць ключавы файл

en: Set options to unlock
be: Увядзіце параметр разблакавання

en: Volumes Grid
be: Сістэма тамоў

en: No Media
be: Няма носьбіта

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
be: Файлавая сістэма

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with a name/label. *              The %d is the partition number. The %s is the name
en: Partition %u: %s
be: Раздзел %u: %s

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with no name/label. *              The %d is the partition number
en: Partition %u
be: Раздзел %u

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
be: Пашыраны раздзел

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
be: Вольная прастора

en: Error deleting loop device
be: Падчас выдалення петлявой прылады адбылася памылка

en: Error attaching disk image
be: Падчас далучэння вобраза дыска адбылася памылка

en: Select Disk Image to Attach
be: Выбраць вобраз дыска для далучэння

en: _Attach
be: _Далучыць

note: set file types allow_compressed Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only loop device
be: _Зрабіць петлявую прыладу даступнай толькі для чытання

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
be: Калі вызначана, петлявая прылада будзе даступная толькі для чытання. Гэта карысна, калі вы не хочаце змяняць файлы на прыладзе

note: Translators: Shown for a read-only device. The %s is the device file, e.g. /dev/sdb1
en: %s (Read-Only)
be: %s (толькі для чытання)

[ctx: job-remaining-with-rate]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes"). *              The second %s is the average amount of bytes transfered per second (ex. "8.9 MB").
en: %s remaining (%s/sec)
be: Засталося %s (%s/с)

[ctx: job-remaining]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes").
en: %s remaining
be: Засталося %s

note: Translators: Used to convey job progress where the amount of bytes to process is known. *              The first %s is the amount of bytes processed (ex. "650 MB"). *              The second %s is the total amount of bytes to process (ex. "8.5 GB"). *              The third %s is the estimated amoun
en: %s of %s — %s
be: %s з %s — %s

en: Block device is empty
be: Заблакаваная прылада пустая

[ctx: partitioning]
note: Translators: Shown for unknown partitioning type. The first %s is the low-level type.
en: Unknown (%s)
be: Невядома (%s)

note: Translators: Shown in "Location" when drive is connected to another seat than where * our application is running.
en: Connected to another seat
be: Падлучана да іншага працоўнага месца

en: Loop device is empty
be: Петлявая прылада пустая

note: Translators: Shown in 'Size' field for a filesystem where we know the amount of unused *              space. *              The first %s is a short string with the size (e.g. '69 GB (68,719,476,736 bytes)'). *              The second %s is a short string with the space free (e.g. '43 GB'). *        
en: %s — %s free (%.1f%% full)
be: %s — вольна: %s (запоўнена %.1f%%)

[ctx: partition type]
en: Unknown
be: Невядома

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Use for mount point '/' simply because '/' is too small to hit as a hyperlink
en: Filesystem Root
be: Корань файлавай сістэмы

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents'. The first %s is the mount point, e.g. /media/foobar
en: Mounted at %s
be: Прымантавана ў %s

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown when the device is not mounted next to the "In Use" label
en: Not Mounted
be: Не прымантавана

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is in use
en: Active
be: Уключана

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is not in use
en: Not Active
be: Не ўключана

[ctx: volume-content-crypto]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Unlocked
be: Разблакавана

[ctx: volume-content-crypto]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Locked
be: Заблакавана

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
be: Пашыраны раздзел

note: Translators: used to convey free space for partitions
en: Unallocated Space
be: Неразмеркаваная прастора

en: Error while repairing filesystem
be: Падчас выпраўлення файлавай сістэмы адбылася памылка

en: Repair successful
be: Паспяхова выпраўлена

en: Repair failed
be: Не атрымалася выправіць

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
be: Файлавая сістэма %s на %s выпраўленая.

note: show as result and not error message, because it's not a malfunction of GDU
en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
be: Немагчыма выправіць файлавую сістэму %s на %s.

en: Confirm Repair
be: Пацвердзіць выпраўленне

en: A filesystem repair is not always possible and can cause data loss. Consider backing it up first in order to use forensic recovery tools that retrieve lost files. The operation may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
be: Не заўсёды магчыма аднавіць файлавую сістэму, да таго ж падчас аперацыі могуць страціцца даныя. Спачатку падумайце пра рэзервовае капіяванне, каб пазбегнуць выкарыстання інструментаў крыміналістычнага аднаўлення, пры дапамозе якіх аднаўляюцца страчаныя даныя. Аперацыя можа заняць працяглы час, асабліва калі раздзел змяшчае вялікую колькасць даных.

en: Error while taking filesystem ownership
be: Падчас змены ўладальніка файлавай сістэмы адбылася памылка

en: Error while checking filesystem
be: Падчас праверкі файлавай сістэмы адбылася памылка

en: Filesystem intact
be: Файлавая сістэма працуе карэктна

en: Filesystem damaged
be: Файлавая сістэма пашкоджаная

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
be: Файлавая сістэма %s на %s адноўленая.

note: show as result and not error message, because it's not a malfunction of GDU
en: Filesystem %s on %s needs repairing.
be: Файлавая сістэма %s на %s патрабуе выпраўлення.

en: Confirm Check
be: Пацвердзіць праверку

en: The check may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
be: Праверка можа заняць працяглы час, асабліва калі раздзел змяшчае вялікую колькасць даных.

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
be: Падчас спробы пераводу дыска ў рэжым чакання адбылася памылка

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
be: Падчас спробы вываду дыска з рэжыму чакання адбылася памылка

en: Error powering off drive
be: Падчас выключэння дыска адбылася памылка

note: Translators: Heading for powering off a device with multiple drives
en: Are you sure you want to power off the drives?
be: Сапраўды выключыць гэтыя дыскі?

note: Translators: Message for powering off a device with multiple drives
en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
be: Гэтая аперацыя падрыхтуе сістэму да выключэння і адлучэння наступных дыскаў.

en: _Power Off
be: _Выключыць

en: Error mounting filesystem
be: Падчас мантавання файлавай сістэмы адбылася памылка

en: Error deleting partition
be: Падчас выдалення раздзела адбылася памылка

en: Are you sure you want to delete the partition?
be: Сапраўды выдаліць раздзел?

en: All data on the partition will be lost
be: Усе даныя раздзела страцяцца

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: Error ejecting media
be: Падчас вымання носьбіта адбылася памылка

en: Error starting swap
be: Падчас запуску swap адбылася памылка

en: Error stopping swap
be: Падчас спынення swap адбылася памылка

en: Error setting autoclear flag
be: Падчас вызначэння сцяга аўтаачысткі адбылася памылка

en: Error canceling job
be: Падчас скасавання задачы адбылася памылка

en: Invalid compressed data
be: Няправільныя сціснутыя даныя

en: Not enough memory
be: Не стае памяці

en: Internal error
be: Унутраная памылка

en: Need more input
be: Патрабуецца больш уводных даных

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 The GNOME Project
be: Аўтарскае права © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Аўтарскае права © 2008-2013 David Zeuthen
    Аўтарскае права © 2009-2017 Праект GNOME

en: View, modify and configure disks and media
be: Прагляд, змена і наладка дыскаў і носьбітаў

en: _New Disk Image…
be: _Новы вобраз дыска…

en: _Attach Disk Image… (.iso, .img)
be: _Далучыць вобраз дыска… (.iso, .img)

en: _Keyboard Shortcuts
be: _Спалучэнні клавіш

en: _Help
be: _Даведка

en: _About Disks
be: _Аб праграме

en: Benchmark
be: Тэставанне

en: _Start Benchmark…
be: _Запусціць тэставанне…

en: _Abort Benchmark
be: _Скасаваць тэставанне

en: Last Benchmarked
be: Апошняе тэставанне

en: Average Read Rate
be: Сярэдняя хуткасць чытання

en: Average Write Rate
be: Сярэдняя хуткасць запісу

en: Average Access Time
be: Сярэдні час доступу

en: Disk or Device
be: Дыск ці прылада

en: Sample Size
be: Памер фрагмента

en: Benchmark Settings
be: Налады тэставання

en: _Start Benchmarking…
be: _Пачаць тэставанне…

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
be: Пры тэставанні вымяраецца хуткасць перадачы даных паміж рознымі абласцямі прылады, а таксама працягласць пераходу паміж выпадковымі блокамі. Перад запускам варта стварыць запасную копію ўсіх важных даных.

en: Transfer Rate
be: Хуткасць перадачы даных

en: Number of S_amples
be: Колькасць _фрагментаў

en: Sample S_ize (MiB)
be: Памер ф_рагмента (Мбайт)

en: Perform _write-benchmark
be: Выканаць _тэставанне запісу

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
be: Тэставанне запісу на дыск патрабуе выключнага доступу (то-бок дыск і яго раздзелы нельга мантаваць і выкарыстоўваць) і ажыццяўляе чытанне даных і наступны іх запіс. Такім чынам, змесціва дыска не змяняецца.
    
    Калі параметр не вызначаны, тэставанне не будзе выконвацца, і не спатрэбіцца выключны доступ да прылады (то-бок дыск ці прыладу можна выкарыстоўваць падчас тэставання).

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
be: Колькасць фрагментаў. Чым больш іх будзе, тым больш роўнамернымі будуць графікі, але тэставанне зойме больш часу.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
be: Колькасць мебібайтаў (1048576 байтаў), якія трэба прачытаць/запісаць для кожнага з фрагментаў. Большы памер фрагмента дазваляе рабіць вымярэнні больш дакладна, але займае больш часу.

en: Access Time
be: Час доступу

en: Number of Sampl_es
be: Колькасць _фрагментаў

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
be: Колькасць фрагментаў. Большая колькасць павялічвае дакладнасць графіку часу доступу, але займае больш часу.

en: Change Passphrase
be: Змяніць парольную фразу

en: Curr_ent Passphrase
be: _Бягучая парольная фраза

en: Enter current passphrase used to protect the data
be: Увядзіце бягучую парольную фразу, выкарыстаную для абароны даных

en: New _Passphrase
be: _Новая парольная фраза

en: Enter new passphrase used to protect the data
be: Увядзіце новую парольную фразу для абароны даных

en: C_onfirm Passphrase
be: _Пацвердзіць парольную фразу

en: Confirm passphrase entered above
be: Пацвердзіце парольную фразу, ўведзеную вышэй

en: The strength of the passphrase
be: Надзейнасць парольнай фразы

en: Sho_w Passphrases
be: Пак_азаць парольныя фразы

en: Check this box to see the passphrases entered above
be: Вызначце гэты параметр, каб бачыць парольныя фразы, якія ўводзяцца вышэй

en: C_hange
be: _Змяніць

en: Warning: all data on the volume will be lost
be: Увага: усе даныя тома страцяцца

en: Confirm the details of the current volume before proceeding.
be: Перад тым як працягнуць, пацвердзіце даныя бягучага тома.

en: Device
be: Прылада

en: Volume
be: Гучнасць

en: Used
be: Выкарыстоўваецца

note: The physical location of the drive, could be 'Connected to another seat'  or 'Bay 11 of Promise VTrak' or 'USB connector II'
en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Create Disk Image
be: Стварыць вобраз дыска

en: _Name
be: _Назва

en: Save in _Folder
be: Захаваць у _каталозе

en: Select a Folder
be: Выбраць каталог

en: Source
be: Крыніца

en: _Start Creating…
be: _Пачаць стварэнне…

en: Volume _Name
be: _Назва тома

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory.
be: Назва для файлавай сістэмы. Карысна, калі вы хочаце спасылацца на прыладу пры дапамозе сімвалічнай спасылкі ў каталозе /dev/disk/by-label.

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
be: Напрыклад: «Файлы Анжэлы» або «Рэзервовая копія».

en: _Erase
be: _Ачысціць

en: Overwrites existing data, but takes longer.
be: Перазапісвае існыя даныя, але займае больш часу.

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
be: _Унутраны дыск для выкарыстання толькі з сістэмамі Linux (Ext4)

en: _Password protect volume (LUKS)
be: Абаронены _паролем том (LUKS)

en: For use with _Windows (NTFS)
be: Для выкарыстан_ня з Windows (NTFS)

en: For use with all _systems and devices (FAT)
be: Для выкарыстання з усімі _сістэмамі і прыладамі (FAT)

en: _Other
be: _Іншае

en: In case that the default options do not fit your needs select one of the following filesystems. Be aware of the technical differences and do research about your use case.
be: У выпадку, калі прадвызначаныя параметры не адпавядаюць вашым патрэбам, выберыце адну з файлавых сістэм. Вывучыце тэхнічныя адрозненні выбранага вамі варыянта.

en: Partition _Size
be: _Памер раздзела

en: The size of the partition to create
be: Памер новага раздзела

en: bytes
be: байтаў

en: kB
be: КБ

en: MB
be: МБ

en: GB
be: ГБ

en: TB
be: ТБ

en: PB
be: ПБ

en: KiB
be: КіБ

en: MiB
be: МіБ

en: GiB
be: ГіБ

en: TiB
be: ТіБ

en: PiB
be: ПіБ

en: Free Space _Following
be: _Наступная вольная прастора

en: The free space following the partition
be: Вольная прастора пасля

en: Extended Partition
be: Пашыраны раздзел

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
be: Пашыраныя раздзелы не могуць змяшчаць лагічных раздзелаў

en: Data stored in the volume will only be accessible with the correct password. Be careful not to forget it.
be: Памятайце, што даныя тома будуць даступныя толькі з правільным паролем.

en: _Password
be: _Пароль

en: _Confirm
be: _Пацвердзіць

en: Enter passphrase used to protect the data
be: Увядзіце парольную фразу для абароны даных

en: Sh_ow Password
be: _Паказаць пароль

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
be: Выкарыстоўвайце лічбы і літары ў верхнім і ніжнім рэгістрах.

en: Drive Settings
be: Налады дыска

en: Apply Standby Timeout Settings
be: Ужыць налады тэрміну для рэжыму чакання

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
be: Уключыце гэты параметр, каб наладзіць тэрмін пераходу ў рэжым чакання пры запуску сістэмы і падлучэнні дыска

en: Enter Standby After
be: Пераход у рэжым чакання праз

en: _Standby
be: _Рэжым чакання

en: Apply Advanced Power Management Settings
be: Ужыць налады ўдасканаленага кіравання сілкаваннем (APM)

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
be: Уключыце гэты параметр, каб наладзіць APM падчас запуску сістэмы і падлучэння дыска

en: APM Level
be: Узровень APM

en: Aggressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
be: Агрэсіўнае запавольванне кручэння можа негатыўна паўплываць на тэрмін дзеяння прылады. Час ад часу правярайце значэнне атрыбута «Колькасць запускаў/спыненняў»

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
be: Ужыць налады аўтаматычнага акустычнага кіравання

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
be: Уключыце гэты параметр, каб наладзіць AAM падчас запуску сістэмы і падлучэння дыска

en: Vendor Recommended
be: Рэкамендавана вытворцам

en: AAM Level
be: Узровень AAM

en: Apply Write Cache Settings
be: Ужыць налады кэшу запісу

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
be: Уключыце гэты параметр, каб наладзіць кэш запісу падчас запуску сістэмы і падлучэння дыска

en: S_etting
be: _Налады

en: Enable Write Cache
be: Уключыць кэш запісу

en: Disable Write Cache
be: Выключыць кэш запісу

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
be: Уключыўшы кэш запісу, вы павялічыце хуткасць выканання аперацый, але пры нечаканым знікненні сілкавання могуць страціцца даныя

en: Wr_ite Cache
be: _Кэш запісу

en: Application Menu
be: Меню праграмы

en: Go back to main view
be: Вярнуцца да асноўнага выгляду

en: Drive Options
be: Параметры дыска

en: Power off this disk
be: Выключыць дыск

en: Eject this disk
be: Выняць дыск

en: Detach this loop device
be: Адлучыць петлявую прыладу

en: No Device Selected
be: Прылада не выбрана

en: Select a device to manage.
be: Выберыце прыладу для кіравання.

en: Model
be: Мадэль

en: Serial Number
be: Серыйны нумар

en: World Wide Name
be: Ідэнтыфікатар WWN

en: Media
be: Носьбіт

en: Job
be: Задача

en: Name
be: Назва

en: Size
be: Памер

en: Auto-clear
be: Аўтаматычная ачыстка

en: Detach loop device after unmount action
be: Адлучыць петлявую прыладу пасля адмантавання

note: The filename or URI of the file that is used as backing store for the loop device.
en: Backing File
be: Файл сховішча

en: Partitioning
be: Падзел

en: _Volumes
be: _Тамы

en: Mount selected partition
be: Прымантаваць выбраны раздзел

en: Unmount selected partition
be: Адмантаваць выбраны раздзел

en: Activate selected swap partition
be: Уключыць выбраны раздзел swap

en: Deactivate selected swap partition
be: Выключыць выбраны раздзел swap

en: Unlock selected encrypted partition
be: Разблакаваць выбраны зашыфраваны раздзел

en: Lock selected encrypted partition
be: Заблакаваць выбраны зашыфраваны раздзел

en: Create partition in unallocated space
be: Стварыць раздзел у неразмеркаванай прасторы

en: Additional partition options
be: Дадатковыя параметры

en: Delete selected partition
be: Выдаліць выбраны раздзел

note: The contents of the device, for example 'Unknown', 'FAT (32-bit version)', 'Ext4 (version 1.0)', 'Swap (version 2)'
en: Contents
be: Змесціва

en: Partition Type
be: Тып раздзела

en: Format _Disk…
be: Фарматаваць _дыск…

en: _Create Disk Image…
be: _Стварыць вобраз дыска…

en: _Restore Disk Image…
be: _Аднавіць вобраз дыска…

en: _Benchmark Disk…
be: _Тэставанне дыска…

en: _SMART Data & Self-Tests…
be: _Даныя SMART і самадыягностыка…

en: Drive S_ettings…
be: _Налады дыска…

en: S_tandby Now
be: _Зараз чакае

en: _Wake-Up from Standby
be: _Выйсці з рэжыму чакання

en: Encryption Options
be: Параметры шыфравання

en: Us_er Session Defaults
be: Прадвызначаныя параметры сеанса _карыстальніка

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
be: Выключыце <i>Прадвызначаныя параметры сеанса карыстальніка</i>, каб мець магчымасць кіраваць параметрамі шыфравання і парольнай фразай гэтай прылады. Гэтыя параметры адпавядаюць запісу ў файле <b>/etc/crypttab</b>

en: Opt_ions
be: _Параметры

en: _Unlock at system startup
be: _Разблакоўваць падчас запуску сістэмы

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
be: Калі вызначана, прылада будзе разблакоўвацца падчас запуску сістэмы [!noauto]

en: Require additional authori_zation to unlock
be: П_атрабаваць дадатковай аўтарызацыі для разблакавання

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
be: Калі вызначана, для разблакавання прылады будзе неабходна дадаткова аўтарызавацца [x-udisks-auth]

en: Options to use when unlocking the device
be: Параметры разблакавання прылады

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
be: Назва разблакаванай прылады. Прылада мантуецца з гэтай назвай і прэфіксам <b>/dev/mapper</b>/

en: _Passphrase
be: _Парольная фраза

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
be: Парольная фраза прылады; таксама можа быць пустой, у такім выпадку яна будзе запытвацца ў карыстальніка пры наладцы прылады

en: Sho_w passphrase
be: Пак_азваць парольную фразу

en: Passphrase File
be: Файл парольнай фразы

en: _OK
be: _ОК

en: Change Filesystem Label
be: Змяніць адмеціну файлавай сістэмы

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
be: Файлавая сістэма будзе аўтаматычна адмантаваная перад любымі зменамі.

en: _Label
be: _Адмеціна

en: Mount Options
be: Параметры мантавання

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
be: Выключыце <i>Прадвызначаныя параметры сеанса карыстальніка</i>, каб мець магчымасць кіраваць пунктам і параметрамі мантавання гэтай прылады. Гэтыя параметры адпавядаюць запісу ў файле <b>/etc/fstab</b> file

en: I_dentify As
be: Ід_энтыфікаваць як

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
be: <b>Адмысловы файл прылады</b>. Выкарыстоўваць сімвалічныя спасылкі ў іерархіі <b>/dev/disk</b>, каб кіраваць кантэкстам элемента

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
be: Адмысловы файл прылады. Выкарыстоўваць сімвалічныя спасылкі ў іерархіі /dev/disk, каб кіраваць кантэкстам элемента

en: Mount _Point
be: _Пункт мантавання

en: Filesystem _Type
be: _Тып файлавай сістэмы

en: The directory to mount the device in
be: Каталог для мантавання прылады

en: The filesystem type to use
be: Тып файлавай сістэмы

en: Display _Name
be: _Бачная назва

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
be: Калі вызначана, назва будзе выкарыстоўвацца для прылады ў інтэрфейсе карыстальніка [x-gvfs-name=]

en: Icon Na_me
be: На_зва значка

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
be: Калі вызначана, ў інтэрфейсе карыстальніка ў прыладзе будзе паказвацца назва значка [x-gvfs-icon=]

en: Sho_w in user interface
be: _Паказваць у інтэрфейсе карыстальніка

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
be: Калі вызначана, то прылада будзе заўсёды паказвацца ў інтэрфейсе карыстальніка незалежна ад яе каталога [x-gvfs-show]

en: Require additional authori_zation to mount
be: Па_трабаваць дадатковай аўтарызацыі для прымантавання

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
be: Калі ўключана, то для прымантавання прылады будзе патрабавацца аўтарызацыя [x-udisks-auth]

en: Mount at system _startup
be: Пры_мантоўваць падчас запуску сістэмы

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
be: Калі ўключана, прылада будзе прымантоўвацца падчас запуску сістэмы [!noauto]

en: S_ymbolic Icon Name
be: На_зва значка

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
be: Калі вызначана, то назва значка прылады будзе выкарыстоўвацца ў інтэрфейсе карыстальніка[x-gvfs-symbolic-icon=]

en: Mount Opt_ions
be: Параметры _мантавання

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
be: Параметры мантавання, захаваныя ў файле <b>/etc/fstab</b>

en: Edit Partition
be: Рэдагаваць раздзел

en: _Type
be: _Тып

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
be: Назва раздзела (да 36 сімвалаў Унікода). Можа спатрэбіцца, калі вы хочаце спасылацца на прыладу пры дапамозе сімвалічнай спасылкі ў каталозе <b>/dev/disk/by-partlabel</b>

en: Flags
be: Сцягі

en: _System Partition
be: _Сістэмны раздзел

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
be: Ужываецца для адлюстравання таго, што раздзел і яго змесціва патрэбныя для правільнага функцыянавання аперацыйнай сістэмы ці платформы. Асаблівую ўвагу трэба звярнуць на тое, каб не выдаліць ці не перазапісаць змесціва

en: Hide from _Firmware
be: Схаваць для пра_шыўкі

en: Indicates that EFI firmware should ignore the content of the partition and not try to read from it
be: Паказвае, што EFI павінны ігнараваць змесціва раздзела, а не спрабаваць чытаць яго

en: Erase Multiple Disks
be: Ачыстка некалькіх дыскаў

en: _Erase…
be: _Ачысціць…

en: Erase _Type
be: _Тып ачысткі

en: Format Disk
be: Фарматаванне дыска

en: _Partitioning
be: _Падзел

en: _Format…
be: _Фарматаваць…

en: New Disk Image
be: Новы вобраз дыска

en: Image _Size
be: Памер _вобраза

en: The size of the image to create
be: Памер новага вобраза

en: Attach new _Image…
be: Далучыць новы _вобраз…

en: Resize Volume
be: Змяніць памер тома

en: Resizing a filesystem can lead to data loss. You are advised to backup your data before. The resize operation will take longer if a lot of data has to be moved. The minimal size is calculated according to the current content. Keep additional free space for the filesystem to work fast and reliably.
be: Змена памеру файлавай сістэмы можа прывесці да страты даных. Лепш будзе стварыць рэзервовую копію даных. Змена памеру зойме шмат часу, калі даных шмат. Мінімальны памер разлічваецца з улікам змесціва. Аперацыя пройдзе больш хутка і надзейна, калі вы пакінеце больш вольнага месца.

en: _Difference
be: _Адрозненне

en: The difference to the previous partition size
be: Адрозненне ад папярэдняга памеру

en: Restore Disk Image
be: Аднаўленне вобраза дыска

en: _Image to Restore
be: _Вобраз для аднаўлення

en: Select Disk Image to Restore
be: Выберыце вобраз дыска для аднаўлення

en: Destination
be: Прызначэнне

en: _Destination
be: _Прызначэнне

en: Image to Restore
be: Вобраз для аднаўлення

en: Image Size
be: Памер вобраза

en: _Start Restoring…
be: _Пачаць аднаўленне…

[ctx: shortcut window]
en: General
be: Асноўнае

[ctx: shortcut window]
en: Help
be: Даведка

[ctx: shortcut window]
en: Open the application menu
be: Адкрыць меню праграмы

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

[ctx: shortcut window]
en: Quit
be: Выйсці

[ctx: shortcut window]
en: Disks
be: Дыскі

[ctx: shortcut window]
en: Create a new empty disk image
be: Стварыць новы пусты вобраз дыска

[ctx: shortcut window]
en: Attach an existing disk image
be: Далучыць існы вобраз дыска

[ctx: shortcut window]
en: Unselect current disk
be: Зняць выбар з гэтага дыска

[ctx: shortcut window]
en: Drive
be: Дыск

[ctx: shortcut window]
en: Open the drive menu
be: Адкрыць меню дыска

[ctx: shortcut window]
en: Format the drive
be: Фарматаваць дыск

[ctx: shortcut window]
en: Restore an image to the disk
be: Аднавіць вобраз на дыск

[ctx: shortcut window]
en: SMART data
be: Даныя SMART

[ctx: shortcut window]
en: Drive settings
be: Налады дыска

[ctx: shortcut window]
en: Partition
be: Раздзел

[ctx: shortcut window]
en: Open the volume menu
be: Адкрыць меню тома

[ctx: shortcut window]
en: Format the selected volume
be: Фарматаваць выбраны том

en: SMART Data & Self-Tests
be: SMART-даныя і самадыягностыка

en: _Start Self-test
be: _Пачаць самадыягностыку

en: Click to start a SMART self-test
be: Пачаць самадыягностыку SMART

en: _Stop Self-test
be: _Спыніць самадыягностыку

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
be: Спыніць бягучую самадыягностыку SMART

en: Close
be: Закрыць

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
be: Прымусова перачытаць SMART-даныя з цвёрдага дыска

en: Powered On
be: Уключана

en: Updated
be: Абноўлена

en: Self-test Result
be: Вынік самадыягностыкі

en: Self-assessment
be: Самадыягностыка

en: Overall Assessment
be: Агульная ацэнка

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
be: Уключыць/выключыць SMART для гэтага цвёрдага дыска

en: SMART _Attributes
be: _Атрыбуты SMART

en: _Short
be: _Кароткі

en: _Extended
be: _Пашыраны

en: _Conveyance
be: _Транспартаванне

en: Confirm Taking Ownership
be: Пацвердзіць змену ўладальніка

en: Changes ownership of the filesystem to your user and group. The recursive mode does also change the ownership of all subdirectories and files, this can lead to destructive results when the filesystem contains a directory structure where ownership should belong to different users (e.g., a system backup or a filesystem that is accessed by multiple users).
be: Змяняе ўладальніка файлавай сістэмы на вашага карыстальніка і групу. Рэкурсіўны рэжым таксама змяняе ўладальніка для ўсіх падкаталогаў і файлаў, што можа прывесці да дэструктыўных вынікаў, калі файлавая сістэма змяшчае структуру каталогаў, права ўласнасці ў якой павінна належыць розным карыстальнікам (напрыклад, рэзервовая копія сістэмы або файлавая сістэма, да якой маюць доступ некалькі карыстальнікаў).

en: Enable _recursive mode
be: Уключыць _рэкурсіўны рэжым

en: Enter passphrase to unlock
be: Увядзіце парольную фразу для разблакавання

en: This volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
be: Гэты том можа быць томам VeraCrypt, бо змяшчае выпадковыя даныя.

en: If specified
be: Калі вызначана

en: Volume type
be: Тып тома

en: _Hidden
be: _Схаваны

en: Instead of unlocking this volume, attempt to unlock a secondary volume hidden inside.
be: Замест таго, каб разблакаваць гэты том, паспрабуйце разблакаваць другасны том, што схаваны ўнутры.

en: Windows _system
be: Сістэма Windows

en: Unlock an encrypted Windows system partition or drive.
be: Разблакаваць сістэмны дыск або раздзел Windows.

en: If set, the VeraCrypt PIM (Personal Iterations Multiplier) numeric value to use for this volume.
be: Калі прызначана, лічбавае значэнне VeraCrypt PIM будзк выкарыстоўвацца для гэтага тома.

en: _Keyfiles
be: _Ключавыя файлы

en: Select a keyfile to unlock this volume
be: Выберыце ключавы файл, каб разблакаваць гэты том

en: _Unlock
be: _Разблакаваць

en: Format _Partition…
be: Фарматаваць _раздзел…

en: _Edit Partition…
be: _Рэдагаваць раздзел…

en: Edit _Filesystem…
be: Рэдагаваць файлавую сістэму…

en: Change Pa_ssphrase…
be: Змяніць _парольную фразу…

en: Resi_ze…
be: Змяніць _памер…

en: C_heck Filesystem…
be: П_раверыць файлавую сістэму…

en: Rep_air Filesystem…
be: Ад_навіць файлавую сістэму…

en: _Take Ownership…
be: _Змяніць уладальніка…

en: Edit _Mount Options…
be: Рэдагаваць параметры _мантавання…

en: Edit Encr_yption Options…
be: Рэдагаваць параметры _шыфравання…

en: _Create Partition Image…
be: _Стварыць вобраз раздзела…

en: _Restore Partition Image…
be: _Аднавіць вобраз раздзела…

en: _Benchmark Partition…
be: _Тэставаць раздзел…

en: All Files
be: Усе файлы

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
be: Вобразы дыскаў (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
be: Вобразы дыскаў (*.img, *.iso)

note: Translators: Used for number of years
en: %d year | %d years
be[0]: %d год
be[1]: %d гады
be[2]: %d гадоў

note: Translators: Used for number of months
en: %d month | %d months
be[0]: %d месяц
be[1]: %d месяцы
be[2]: %d месяцаў

note: Translators: Used for number of days
en: %d day | %d days
be[0]: %d дзень
be[1]: %d дні
be[2]: %d дзён

note: Translators: Used for number of hours
en: %d hour | %d hours
be[0]: %d гадзіна
be[1]: %d гадзіны
be[2]: %d гадзін

note: Translators: Used for number of minutes
en: %d minute | %d minutes
be[0]: %d хвіліна
be[1]: %d хвіліны
be[2]: %d хвілін

note: Translators: Used for number of seconds
en: %d second | %d seconds
be[0]: %d секунда
be[1]: %d секунды
be[2]: %d секунд

note: Translators: Used for number of milli-seconds
en: %d milli-second | %d milli-seconds
be[0]: %d мілісекунда
be[1]: %d мілісекунды
be[2]: %d мілісекунд

[ctx: duration-year-to-inf]
note: Translators: Used for duration greater than one year. First %s is number of years, second %s is months, third %s is days
en: %s, %s and %s
be: %s, %s і %s

[ctx: duration-months-to-year]
note: Translators: Used for durations less than one year but greater than one month. First %s is number of months, second %s is days
en: %s and %s
be: %s і %s

[ctx: duration-day-to-month]
note: Translators: Used for durations less than one month but greater than one day. First %s is number of days, second %s is hours
en: %s and %s
be: %s і %s

[ctx: duration-hour-to-day]
note: Translators: Used for durations less than one day but greater than one hour. First %s is number of hours, second %s is minutes
en: %s and %s
be: %s і %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
note: Translators: Used for durations less than one hour but greater than one minute. First %s is number of minutes, second %s is seconds
en: %s and %s
be: %s і %s

[ctx: duration]
en: Less than a minute
be: Менш за хвіліну

[ctx: confirmation-list-of-devices]
note: Translators: Shown in confirmation dialogs with a list of devices that will be affected by the action
en: Affected Devices
be: Далучаныя прылады

en: Error unmounting filesystem
be: Падчас адмантавання файлавай сістэмы адбылася памылка

en: Error locking device
be: Падчас разблакавання прылады адбылася памылка

en: Error disabling autoclear for loop device
be: Падчас выключэння аўтаачысткі для петлявой прылады адбылася памылка

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the title of the SMART failure notification
en: Hard Disk Problems Detected
be: Выяўлены праблемы з цвёрдым дыскам

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the text of the SMART failure notification
en: A hard disk is likely to fail soon.
be: Магчыма, цвёрды дыск неўзабаве зламаецца.

[ctx: notify-smart]
note: Translators: Text for button in SMART failure notification
en: Examine
be: Праверыць
