gnome-disk-utility - en to ca translation catalogue (653 entries)

en: Disk Image Mounter
ca: Muntador d'imatges de disc

en: Mount Disk Images
ca: Munteu imatges de disc

en: Disk Image Writer
ca: Escriptor d'imatges de disc

en: Write Disk Images to Devices
ca: Escriu imatges de disc a dispositius

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
ca: Ubicació per defecte dels diàlegs de creació/restauració d'imatges de disc

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
ca: La ubicació per defecte dels diàlegs de creació/restauració d'imatges de disc. Si no se n'especifica cap s'utilitza la carpeta ~/Documents.

en: Disk management utility for GNOME
ca: Utilitat de gestió de disc pel GNOME

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
ca: El Discs ofereix una forma senzilla d'inspeccionar, formatar, crear particions, i configurar discs i dispositius de blocs.

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
ca: Amb el Discs, podeu veure les dades SMART, gestionar dispositius, proves de rendiment dels discs i imatges en llapis USB.

en: An easy way to manage your disks
ca: Una manera fàcil de gestionar els discs

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Disks
ca: Discs

en: Manage Drives and Media
ca: Gestioneu unitats i suports

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
ca: disc;unitat;volum;disc dur;hdd;disc;CD;DVD;partició;ISO;imatge;còpia de seguretat;restaurar;test de referència;RAID;LUKS;encriptació;S.M.A.R.T.;smart;

en: An error occurred
ca: S'ha produït un error

en: Allow writing to the image
ca: Permet escriure a la imatge

en: Select Disk Image(s) to Mount
ca: Seleccioneu les imatges de disc a muntar

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Mount
ca: _Munta

note: Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only mount
ca: Configura el muntatge en mode _només lectura

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
ca: Si se selecciona, el muntatge serà només en mode lectura. Això és útil si no voleu que es modifiqui la imatge de disc que conté

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
ca: S'ha produït un error en connectar-se al dimoni de l'udisks: %s (%s, %d)

en: Attach and mount one or more disk image files.
ca: Adjunteu i munteu un, o més, fitxers d'imatge de disc.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
ca: S'ha produït un error en obrir «%s». Potser el volum no està muntat?

en: Error opening “%s”: %m
ca: S'ha produït un error en obrir «%s»: %m

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
ca: S'ha produït un error en adjuntar la imatge de disc: %s (%s, %d)

en: Stop running jobs?
ca: Voleu aturar les tasques actives?

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
ca: Si tanqueu ara, les tasques que s'estan duent a terme s'aturaran i això comportarà un resultat malmés.

en: Error opening %s: %s
ca: S'ha produït un error en obrir %s: %s

en: Error looking up block device for %s
ca: S'ha produït un error en consultar el dispositiu de bloc de %s

en: Select device
ca: Seleccioneu el dispositiu

en: Format selected device
ca: Formata el dispositiu seleccionat

en: Parent window XID for the format dialog
ca: L'XID de la finestra pare del diàleg de formatació

en: Restore disk image
ca: Restaura una imatge de disc

en: --format-device must be used together with --block-device
ca: «--format-device» s'ha d'utilitzar conjuntament amb «--block-device»

en: --format-device must be specified when using --xid
ca: «--format-device» s'ha d'especificar si s'utilitza «--xid»

note: Translators: Shown in the About dialog to convey version numbers. *              The first %s is the version of Disks (for example "3.6"). *              The second %s is the version of the running udisks daemon (for example "2.0.90"). *              The third, fourth and fifth %d are the major, min
en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
ca: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (construït amb la versió %d.%d.%d)

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Rate
ca: Ràtio d'errors de lectura

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
ca: Freqüència d'errors en llegir dades directament del disc. Un valor diferent de zero indica que hi ha problemes, ja siga amb les superfícies dels discs o amb els capçals de lectura/escriptura

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Throughput Performance
ca: Rendiment de transferència

en: Average efficiency of the disk
ca: Eficiència mitjana del disc

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Time
ca: Temps d'inici de gir

en: Time needed to spin up the disk
ca: Temps necessari per fer girar el disc

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Start/Stop Count
ca: Comptador d'inici/aturada

en: Number of spindle start/stop cycles
ca: Nombre de cicles d'inici/aturada de l'eix

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocated Sector Count
ca: Comptador de sectors reubicats

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
ca: Comptador de sectors remapats. Quan el disc dur troba un error de lectura/escriptura/verificació, marca el sector com a «reubicat» i mou les dades a una àrea reservada especial (àrea de reserva)

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Channel Margin
ca: Marge del canal de lectura

en: Margin of a channel while reading data.
ca: Marge del canal mentre es lligen dades.

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Error Rate
ca: Ràtio d'errors de busca

en: Frequency of errors while positioning
ca: Freqüència d'errors en posicionar-se

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Timer Performance
ca: Rendiment del comptador de busca

en: Average efficiency of operations while positioning
ca: Eficiència mitjana de les operacions en posicionar-se

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-On Hours
ca: Hores de funcionament

en: Number of hours elapsed in the power-on state
ca: Nombre d'hores que ha passat en l'estat d'engegat

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Retry Count
ca: Comptador de reintents d'increments de revolucions

en: Number of retry attempts to spin up
ca: Nombre d'intents d'increment de les revolucions

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Calibration Retry Count
ca: Comptador de reintents de calibratge

en: Number of attempts to calibrate the device
ca: Nombre d'intents per calibrar el dispositiu

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power Cycle Count
ca: Comptador de cicles d'energia

en: Number of power-on events
ca: Nombre d'esdeveniments d'engegada

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft read error rate
ca: Ràtio d'errors de lectura del programari

en: Frequency of errors while reading from the disk
ca: Freqüència d'errors en llegir del disc

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reported Uncorrectable Errors
ca: Errors informats no corregibles

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
ca: Nombre d'errors que no es poden recuperar utilitzant el maquinari ECC

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: High Fly Writes
ca: Escriptures a més alçària

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
ca: Nombre de vegades que un capçal d'escriptura està a més alçària del seu rang d'operació normal

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Airflow Temperature
ca: Temperatura del corrent d'aire

en: Airflow temperature of the drive
ca: Temperatura del corrent d'aire de la unitat

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: G-sense Error Rate
ca: Ràtio d'errors del sensor

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
ca: Freqüència d'errades com a resultat de càrregues d'impacte

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-off Retract Count
ca: Comptador de retraccions d'apagada

en: Number of power-off or emergency retract cycles
ca: Nombre de cicles de retraccions d'apagada o d'emergència

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Cycle Count
ca: Comptador de cicles de càrrega/descàrrega

en: Number of cycles into landing zone position
ca: Nombre de cicles dins de la posició de la zona de busca

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Temperature
ca: Temperatura

en: Current internal temperature of the drive
ca: Temperatura interna actual de la unitat

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Hardware ECC Recovered
ca: Recuperacions de maquinari ECC

en: Number of ECC on-the-fly errors
ca: Nombre d'errors ECC en vol

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocation Count
ca: Comptador de reubicacions

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
ca: Nombre d'operacions de remapat. El valor d'este atribut mostra el nombre total d'intents (amb èxit o sense) de transferir dades de sectors reubicats a una àrea de reserva

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Current Pending Sector Count
ca: Comptador de sectors pendents actual

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
ca: Nombre de sectors que esperen ser remapats. Si el sector que espera ser remapat és llegit o escrit de manera correcta successivament, este valor anirà disminuint i el sector no serà remapat. Els errors de lectura del sector no faran que es remapi, només serà remapat quan falli un intent d'escriptura

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable Sector Count
ca: Comptador de sectors no corregibles

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
ca: El nombre total d'errors no corregibles quan es llig/s'escriu un sector. Si el valor augmenta indica que hi ha errades en la superfície del disc i/o problemes en el subsistema mecànic

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: UDMA CRC Error Rate
ca: Ràtio d'errors CRC en UDMA

en: Number of CRC errors during UDMA mode
ca: Nombre d'errors CRC en mode UDMA

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Write Error Rate
ca: Ràtio d'errors d'escriptura

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
ca: Nombre d'errors en escriure al disc (o) ràtio d'errors en múltiples zones (o) d'alçària dels capçals

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft Read Error Rate
ca: Ràtio d'errors de lectura del programari

en: Number of off-track errors
ca: Nombre d'errors de fora de pista

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Data Address Mark Errors
ca: Errors de marca d'adreça de dades

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
ca: Nombre d'errors de marca d'adreça de dades (DAM) (o) específics del fabricant

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Run Out Cancel
ca: Error de correcció d'errades

en: Number of ECC errors
ca: Nombre d'errors ECC

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft ECC correction
ca: Correcció per programari ECC

en: Number of errors corrected by software ECC
ca: Nombre d'errors corregits pel programari ECC

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Thermal Asperity Rate
ca: Ràtio d'aspresa de la temperatura

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
ca: Nombre d'errors de ràtio d'aspresa de la temperatura

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Flying Height
ca: Alçària del capçal

en: Height of heads above the disk surface
ca: Alçària dels capçals per sobre de la superfície del disc

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin High Current
ca: Corrent d'engegada de la unitat

en: Amount of high current used to spin up the drive
ca: Quantitat de corrent utilitzat per engegar la unitat

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin Buzz
ca: Girs de buzz

en: Number of buzz routines to spin up the drive
ca: Nombre de rutines de buzz amb les quals s'incrementaran les revolucions de la unitat

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Offline Seek Performance
ca: Rendiment de busca en desconnexió

en: Drive’s seek performance during offline operations
ca: Rendiment de busca de la unitat en operacions en desconnexió

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Disk Shift
ca: Desplaçament de disc

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
ca: El desplaçament del disc es pot deure a un fort cop a la carcassa de la unitat degut a una caiguda (o) a la temperatura

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
ca: Nombre d'errors com a resultat d'impactes de càrrega detectats pel sensor de cops

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Loaded Hours
ca: Hores carregat

en: Number of hours in general operational state
ca: Nombre d'hores en estat operacional general

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Retry Count
ca: Comptador de reinicialitzacions de càrrega/descàrrega

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
ca: Càrrega de la unitat deguda a diverses operacions recurrents com la lectura, escriptura, posició dels capçals, etc

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load Friction
ca: Fricció de càrrega

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
ca: Càrrega de la unitat degut a la fricció de les parts mecàniques de la carcassa

en: Total number of load cycles
ca: Nombre total de cicles de càrrega

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load-in Time
ca: Temps de càrrega

en: General time for loading in a drive
ca: Temps mitjà de càrrega de la unitat

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Torque Amplification Count
ca: Comptador d'amplificació de torsió

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
ca: Quantitat d'esforç del moment de rotació de la unitat

en: Number of power-off retract events
ca: Nombre d'esdeveniments de retracció d'apagada

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: GMR Head Amplitude
ca: Amplitud del capçal GMR

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
ca: Amplitud de la tremolor dels capçals (capçals GMR) en mode d'execució

en: Temperature of the drive
ca: Temperatura de la unitat

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Endurance Remaining
ca: Esborraments permesos

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
ca: Nombre de cicles d'esborrament físic completats en la unitat com a percentatge del nombre màxim de cicles d'esborrament físic que permet la unitat

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable ECC Count
ca: Comptador d'errors no corregibles ECC

en: Number of uncorrectable ECC errors
ca: Nombre d'errors no corregibles ECC

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Good Block Rate
ca: Ràtio de blocs reservats disponibles

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
ca: Nombre de blocs reservats disponibles com a percentatge del nombre total de blocs reservats

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Head Flying Hours
ca: Temps de posicionament

en: Time while head is positioning
ca: Temps en què el capçal s'està posicionant

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Retry Rate
ca: Ràtio de reinicialitzacions de l'error de lectura

en: Number of errors while reading from a disk
ca: Nombre d'errors en llegir del disc

en: No description for attribute %d
ca: L'atribut %d no té descripció

note: Translators: Shown in the treeview for a failing attribute
en: FAILING
ca: ESTÀ FALLANT

note: Translators: Shown in the treeview for an attribute that failed in the past
en: Failed in the past
ca: Ha fallat en el passat

en: OK
ca: D'acord

note: SK_SMART_ATTRIBUTE_UNIT_UNKNOWN Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * where the value cannot be interpreted Translators: Shown for normalized values (current, worst, threshold) if the value is * not applicable, e.g. meaningless. See http://en.wikipedia.
en: N/A
ca: No disponible

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
ca: L'última comprovació automàtica s'ha completat correctament

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
ca: S'ha avortat l'última comprovació automàtica

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
ca: S'ha interromput l'última comprovació automàtica

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
ca: No s'ha completat l'última comprovació automàtica

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
ca: Ha fallat l'última comprovació automàtica

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the electrical subsystem
en: Last self-test failed (electrical)
ca: Ha fallat l'última comprovació automàtica (elèctric)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the servo subsystem - see http://en.wikipedia.org/wiki/Servomechanism
en: Last self-test failed (servo)
ca: Ha fallat l'última comprovació automàtica (servo)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the reading subsystem -
en: Last self-test failed (read)
ca: Ha fallat l'última comprovació automàtica (lectura)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the disk is suspected of having handling damage (e.g. physical damage to the hard disk)
en: Last self-test failed (handling)
ca: Ha fallat l'última comprovació automàtica (gestió)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when a self-test is in progress. The first %d is the percentage of the test remaining.
en: Self-test in progress — %d%% remaining
ca: S'està executant la comprovació automàtica — queda un %d%%

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: Shown when a self-test is not unknown. The %s is the result-code from the API code.
en: Unknown (%s)
ca: Desconeguda (%s)

en: %s ago
ca: fa %s

en: SMART is not supported
ca: No implementa l'SMART

en: SMART is not enabled
ca: L'SMART no és habilitat

en: Self-test in progress
ca: S'està executant l'autocomprovació

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
ca: EL DISC POT FALLAR AVIAT

en: SELF-TEST FAILED
ca: HA FALLAT LA COMPROVACIÓ AUTOMÀTICA

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
ca[0]: El disc està bé, està fallant un atribut
ca[1]: El disc està bé, estan fallant %d atributs

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
ca[0]: El disc està bé, conté un sector erroni
ca[1]: El disc està bé, conté %d sectors erronis

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
ca[0]: El disc està bé, abans havia fallat un atribut
ca[1]: El disc està bé, abans havien fallat %d atributs

note: Otherwise, it's all honky dory
en: Disk is OK
ca: El disc està bé

en: Pre-Fail
ca: Pre-errada

en: Old-Age
ca: Antic

en: Online
ca: En línia

en: Offline
ca: Fora de línia

note: Translators: XXX
en: Threshold exceeded
ca: S'ha excedit el llindar

note: Translators: XXX
en: Threshold not exceeded
ca: No s'ha excedit el llindar

en: Error refreshing SMART data
ca: S'ha produït un error en actualitzar les dades de l'SMART

en: Error aborting SMART self-test
ca: S'ha produït un error en avortar la comprovació automàtica de l'SMART

en: Error starting SMART self-test
ca: S'ha produït un error en iniciar la comprovació automàtica de l'SMART

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
ca: S'ha produït un error quan s'intentava canviar l'estat d'activació de l'SMART

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the Attribute ID (0-255)
en: ID
ca: Identificador

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the attribute name and description
en: Attribute
ca: Atribut

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the value
en: Value
ca: Valor

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the normalized value
en: Normalized
ca: Normalitzat

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the threshold value
en: Threshold
ca: Llindar

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the worst value
en: Worst
ca: Pitjor

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the type
en: Type
ca: Tipus

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the update type (Online / Offline)
en: Updates
ca: Actualitzacions

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the assessment of the attribute
en: Assessment
ca: Avaluació

en: %u sample | %u samples
ca[0]: %u mostra
ca[1]: %u mostres

[ctx: benchmark-updated]
note: Translators: The first %s is the date and time the benchmark took place in the preferred * format for the locale (e.g. "%c" for strftime()/g_date_time_format()), for example * "Tue 12 Jun 2012 03:57:08 PM EDT". The second %s is how long ago that is from right * now, for example "3 days" or "2 hours"
en: %s (%s ago)
ca: %s (fa %s)

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
ca: No hi ha dades del test de referència disponibles

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
ca: S'està obrint el dispositiu…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
ca: S'està mesurant la ràtio de transferència (s'ha completat un %2.1f%%)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
ca: S'està mesurant el temps d'accés (s'ha completat un %2.1f%%)…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
ca: S'ha produït un error

[ctx: benchmark-access-time]
note: Translators: %d is number of milliseconds and msec means "milli-second"
en: %.2f msec
ca: %.2f ms

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
ca: S'ha produït un error en obtindre la mida del dispositiu: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
ca: S'ha produït un error en obtindre la mida de la pàgina: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
ca: S'ha produït un error en desplaçar-se un desplaçament %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
ca: S'ha produït un error en pre-llegir %s del desplaçament %s

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
ca: S'ha produït un error en desplaçar-se un desplaçament %s

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
ca: S'ha produït un error en llegir %s del desplaçament %s

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
ca: S'ha produït un error en pre-llegir %lld bytes del desplaçament %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
ca: S'ha produït un error en escriure %lld bytes al desplaçament %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
ca: S'esperava escriure %lld bytes, però només se n'han escrit %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
ca: S'ha produït un error en sincronitzar (al desplaçament %lld): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
ca: S'ha produït un error en desplaçar-se al desplaçament %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
ca: S'ha produït un error en llegir %lld bytes del desplaçament %lld

en: The passphrases do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: The passphrase matches the existing passphrase
ca: La contrasenya coincideix amb l'actual

en: Error updating /etc/crypttab
ca: S'ha produït un error en actualitzar /etc/crypttab

en: Error changing passphrase
ca: S'ha produït un error en canviar la contrasenya

en: Error retrieving configuration data
ca: S'ha produït un error en recuperar les dades de configuració

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
ca: Les dades de configuració de /etc/crypttab no estan ben formatades

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
ca: Si canvieu la contrasenya del dispositiu també s'actualitzarà la contrasenya referenciada en el fitxer <i>/etc/crypttab</i>

en: The strength of the passphrase
ca: La seguretat de la contrasenya

note: Translators: The suggested name for the disk image to create. *              The first %s is a name for the disk (e.g. 'sdb'). *              The second %s is today's date and time, e.g. "March 2, 1976 6:25AM".
en: Disk Image of %s (%s).img
ca: Imatge de disc de %s (%s).img

note: Translators: A descriptive string for the sound played when * there's a read error that's being ignored, see * CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image read error
ca: Errada en la lectura d'una imatge de disc

en: Allocating Disk Image
ca: S'està ubicant la imatge de disc

en: Retrieving DVD keys
ca: S'estan obtenint les claus del DVD

note: Translators: Shown when there are read errors and we skip some data. *              The first %s is the amount of unreadable data (ex. "512 kB").
en: %s unreadable (replaced with zeroes)
ca: No es pot llegir %s (es reemplaça per zeros)

note: Translators: A descriptive string for the 'complete' sound, see CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image copying complete
ca: Completada la còpia de la imatge de disc

en: Error creating disk image
ca: S'ha produït un error en crear la imatge de disc

note: Translators: Primary message in dialog shown if some data was unreadable while creating a disk image
en: Unrecoverable read errors while creating disk image
ca: Errades de lectura no recuperables durant la creació de la imatge de disc

note: Translators: Secondary message in dialog shown if some data was unreadable while creating a disk image. * The %f is the percentage of unreadable data (ex. 13.0). * The first %s is the amount of unreadable data (ex. "4.2 MB"). * The second %s is the name of the device (ex "/dev/").
en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
ca: No s'han pogut llegir un %2.1f%% (%s) de les dades del dispositiu «%s» i s'han reemplaçat per zeros en el fitxer d'imatge de disc que s'ha creat. Normalment això és degut a que el medi està ratllat o que la unitat pot tindre algun cop

note: Translators: Label of secondary button in dialog if some data was unreadable while creating a disk image
en: _Delete Disk Image File
ca: _Suprimeix el fitxer d'imatge de disc

en: _Close
ca: Tan_ca

en: Error determining size of device:
ca: S'ha produït un error en determinar la mida del dispositiu:

en: Device is size 0
ca: El dispositiu té una mida 0

en: Error allocating space for disk image file:
ca: S'ha produït un error en ubicar espai pel fitxer de la imatge de disc:

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
ca: Ja existeix un fitxer amb el nom «%s». Voleu reemplaçar-lo?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
ca: Ja existeix el fitxer a «%s». Si el reemplaceu en sobreescriureu el contingut.

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: Error opening file for writing
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer per escriure-hi

[ctx: create-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying device to disk image
ca: S'està copiant el dispositiu a una imatge de disc

note: Translators: this is the description of the job
en: Creating Disk Image
ca: S'està creant una imatge de disc

en: Compatible with all systems and devices
ca: Compatible amb tots els sistemes i dispositius

en: Compatible with most systems
ca: Compatible amb la majoria de sistemes

en: Compatible with Linux systems
ca: Compatible amb sistemes Linux

en: Encrypted, compatible with Linux systems
ca: Encriptat, compatible amb sistemes Linux

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Enter filesystem type
ca: Introduïu el tipus de sistema de fitxers

en: Don’t overwrite existing data
ca: No sobreescriguis les dades existents

en: Quick
ca: Ràpid

en: Overwrite existing data with zeroes
ca: Sobreescriu les dades existents amb zeros

en: Slow
ca: Lent

en: Error formatting partition
ca: S'ha produït un error en formatar la partició

en: Error creating partition
ca: S'ha produït un error en crear la partició

en: Extended partition
ca: Partició ampliada

en: For logical partitions
ca: Per a particions lògiques

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
ca: No es pot crear una partició nova. Ja hi ha quatre particions primàries.

en: This is the last primary partition that can be created.
ca: Esta és l'última partició primària que es pot crear.

en: Will be created
ca: Es crearà

en: None
ca: Cap

en: Will be deleted
ca: S'eliminarà

en: Error removing /etc/crypttab entry
ca: S'ha produït un error en suprimir l'entrada al fitxer /etc/crypttab

en: Error adding /etc/crypttab entry
ca: S'ha produït un error en afegir una entrada a /etc/crypttab

en: Error updating /etc/crypttab entry
ca: S'ha produït un error en actualitzar una entrada a /etc/crypttab

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
ca: Només es canviarà la contrasenya referenciada pel fitxer <i>/etc/crypttab</i>. Per canviar la contrasenya del disc utilitzeu <i>Canvia la contrasenya…</i>

en: (None)
ca: (Cap)

en: Disk Drives
ca: Unitats de disc

en: Other Devices
ca: Altres dispositius

[ctx: standby-value]
en: Never
ca: Mai

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
ca: Definit pel fabricant

[ctx: standby-value]
en: Reserved
ca: Reservat

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
ca: 255 (inhabilitat)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
ca: %d (es pot reduir la velocitat)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
ca: %d (no es pot reduir la velocitat)

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
ca: 0 (inhabilitat)

en: Error setting configuration
ca: S'ha produït un error en establir la configuració

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: Never
ca: Mai

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 5 minutes
ca: 5 minuts

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 10 minutes
ca: 10 minuts

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 15 minutes
ca: 15 minuts

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 3 hours
ca: 3 hores

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Save Power
ca: Estalvia energia

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible. The left arrow ("←") is to signify that the left part of the scale offers spindown. In RTL locales, please use a right arrow ("→") instead.
en: ← Spindown
ca: ← Redueix la velocitat

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Perform Better
ca: Millora el rendiment

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Quiet (Slow)
ca: Silenciós (lent)

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Loud (Fast)
ca: Sorollós (ràpid)

en: The label matches the existing label
ca: L'etiqueta coincideix amb l'actual

en: Error setting label
ca: S'ha produït un error en establir l'etiqueta

en: Error unmounting filesystem
ca: S'ha produït un error en desmuntar el sistema de fitxers

note: Translators: Used to convey that something takes at least * some specificed duration but may take longer. The %s is a * time duration e.g. "8 hours and 28 minutes"
en: At least %s
ca: Com a mínim %s

note: Translators: Used to convey that something takes * approximately some specificed duration. The %s is a time * duration e.g. "2 hours and 2 minutes"
en: Approximately %s
ca: Aproximadament %s

en: ATA Secure Erase
ca: Esborrat segur d'ATA

en: ATA Enhanced Secure Erase
ca: Esborrat segur millorat d'ATA

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
ca: Compatible amb sistemes moderns i discs durs de més de 2TB

en: No partitioning
ca: Sense particions

en: Empty
ca: Buida

en: Error formatting disk
ca: S'ha produït un error en formatar el disc

en: Are you sure you want to format the disk?
ca: Segur que voleu formatar el disc?

note: Translators: warning used for quick format
en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
ca: Es perdran totes les dades del disc, però encara es podrien recuperar amb sistemes de recuperació de dades

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
ca: <b>Consell</b>: si teniu pensat reciclar, vendre o donar un ordinador vell o un disc, hauríeu d'utilitzar un mètode d'esborrat més exhaustiu per assegurar-vos que les vostres dades privades no acaben a les mans equivocades

note: Translators: warning used when overwriting data
en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
ca: Se sobreescriuran totes les dades del disc i segurament no serà possible recuperar-la amb sistemes de recuperació de dades

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
ca: <b>Avís</b>: l'orde d'esborrat segur pot tardar molt de temps en completar-se, no es pot cancel·lar i pot ser que no funcione correctament amb segons quin maquinari. En el pitjor dels casos pot fer que la unitat deixi de funcionar, s'espatlli el sistema o es bloquegi. Abans de continuar, llegiu l'article sobre l'<a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>esborrat segur d'ATA</a> i assegureu-vos que n'enteneu els riscs

en: _Format
ca: _Formata

en: Error formatting volume
ca: S'ha produït un error en formatar el volum

en: Are you sure you want to format the volume?
ca: Segur que voleu formatar el volum?

note: Translators: warning used for quick format of the volume
en: All data on the volume will be lost but may still be recoverable by data recovery services
ca: Es perdran totes les dades del volum però encara es podrien recuperar amb sistemes de recuperació de dades

note: Translators: warning used when overwriting data of the volume
en: All data on the volume will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
ca: Se sobreescriuran totes les dades del volum i segurament no es podran recuperar amb sistemes de recuperació de dades

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
ca: Coincideix amb la partició %u del dispositiu amb les dades vitals del producte

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
ca: Coincideix amb tot el disc del dispositiu amb les dades vitals del producte

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
ca: Coincideix amb la partició %u de qualsevol dispositiu connectat a l'adreça o port especificat

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
ca: Coincideix amb tot el disc de qualsevol dispositiu connectat a l'adreça o port especificat

en: Matches any device with the given label
ca: Coincideix amb qualsevol dispositiu amb l'etiqueta especificada

en: Matches the device with the given UUID
ca: Coincideix amb qualsevol dispositiu amb l'UUID especificat

en: Matches the given device
ca: Coincideix amb el dispositiu especificat

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
ca: El sistema pot de deixar funcionar correctament si es modifica o s'elimina esta entrada.

en: Error removing old /etc/fstab entry
ca: S'ha produït un error en suprimir una entrada antiga a /etc/fstab

en: Error adding new /etc/fstab entry
ca: S'ha produït un error en afegir una entrada nova a /etc/fstab

en: Error updating /etc/fstab entry
ca: S'ha produït un error en actualitzar una entrada a /etc/fstab

note: Translators: The suggested name for the disk image to create. *              The %s is today's date and time, e.g. "March 2, 1976 6:25AM".
en: Unnamed (%s).img
ca: Sense nom (%s).img

en: Error writing file
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer

en: Error setting partition type
ca: S'ha produït un error en establir el tipus de partició

en: Error setting partition name
ca: S'ha produït un error en establir el nom de la partició

en: Error setting partition flags
ca: S'ha produït un error en establir els senyaladors de la partició

[ctx: Password strength]
en: Weak
ca: Dèbil

[ctx: Password strength]
en: Fair
ca: Correcta

[ctx: Password strength]
en: Good
ca: Bona

[ctx: Password strength]
en: Strong
ca: Forta

en: Current Size
ca: Mida actual

en: Minimal Size
ca: Mida mínima

en: _Resize
ca: Canvia la _mida

en: Error resizing filesystem
ca: S'ha produït un error en canviar la mida del sistema de fitxers

en: Error resizing partition
ca: S'ha produït un error en canviar la mida de la partició

en: Error repairing filesystem after resize
ca: S'ha produït un error en reparar el sistema de fitxers després de canviar-ne la mida

en: Resizing not ready
ca: El canvi de mida no està enllestit

en: Waited too long for the filesystem
ca: S'ha esperat massa el sistema de fitxers

en: Error repairing filesystem
ca: S'ha produït un error en reparar el sistema de fitxers

en: Error unmounting filesystem for resizing
ca: S'ha produït un error en desmuntar el sistema de fitxers per canviar-ne la mida

en: Fit to size
ca: Ajusta a la mida

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
ca: S'ha produït un error en muntar el sistema de fitxers per calcular la mida mínima

en: File does not appear to be XZ compressed
ca: Pareix que el fitxer no estiga comprimit amb XZ

note: Translators: Shown for a compressed disk image in the "Size" field. *              The %s is the uncompressed size as a long string, e.g. "4.2 MB (4,300,123 bytes)".
en: %s when decompressed
ca: %s quan estiga descomprimit

en: Cannot restore image of size 0
ca: No es pot restaurar una imatge de mida 0

en: The disk image is %s smaller than the target device
ca: La imatge de disc és %s més petita que el dispositiu

en: The disk image is %s bigger than the target device
ca: La imatge de disc és %s més gran que el dispositiu

en: Error restoring disk image
ca: S'ha produït un error en restaurar la imatge de disc

en: Error opening file for reading
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer per llegir-lo

en: Error determining size of file
ca: S'ha produït un error en determinar la mida del fitxer

[ctx: restore-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying disk image to device
ca: S'està copiant la imatge de disc al dispositiu

note: Translators: this is the description of the job
en: Restoring Disk Image
ca: S'està restaurant una imatge de disc

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
ca: Segur que voleu escriure la imatge de disc al dispositiu?

en: All existing data will be lost
ca: Es perdran totes les dades

en: _Restore
ca: _Restaura

en: Error unlocking encrypted device
ca: S'ha produït un error en desblocar el dispositiu encriptat

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
ca: S'ha recuperat la contrasenya d'encriptació de l'anell de claus

en: Volumes Grid
ca: Xarxa de volums

en: No Media
ca: Cap suport

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
ca: Sistema de fitxers

[ctx: volume-grid]
en: Swap
ca: Memòria intermèdia

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with a name/label. *              The %d is the partition number. The %s is the name
en: Partition %u: %s
ca: Partició %u: %s

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with no name/label. *              The %d is the partition number
en: Partition %u
ca: Partició %u

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
ca: Partició ampliada

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
ca: Espai lliure

en: Error deleting loop device
ca: S'ha produït un error en suprimir el dispositiu de bucle

en: Error attaching disk image
ca: S'ha produït un error en adjuntar la imatge de disc

en: Select Disk Image to Attach
ca: Seleccioneu la imatge de disc a adjuntar

en: _Attach
ca: _Adjunta

note: set file types allow_compressed Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only loop device
ca: Configura el dispositiu de bucle en mode _només lectura

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
ca: Si se selecciona, el dispositiu de bucle s'utilitzarà només en mode lectura. És útil si no voleu que es modifiqui el fitxer que conté

en: Power off this disk
ca: Atura la unitat

en: Eject this disk
ca: Expulsa el suport

en: Detach this loop device
ca: Separa el dispositiu de bucle

[ctx: accelerator]
en: <Shift>F10
ca: <Maj>F10

[ctx: accelerator]
note: Translators: This is the short-cut to format a volume. *              The Shift and Ctrl modifiers must not be translated or parsing will fail. *              You can however change to other English modifiers.
en: <Shift><Ctrl>F
ca: <Ctrl><Maj>F

note: Translators: Shown for a read-only device. The %s is the device file, e.g. /dev/sdb1
en: %s (Read-Only)
ca: %s (Només lectura)

[ctx: job-remaining-with-rate]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes"). *              The second %s is the average amount of bytes transfered per second (ex. "8.9 MB").
en: %s remaining (%s/sec)
ca: Manquen %s (%s/s)

[ctx: job-remaining]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes").
en: %s remaining
ca: Manquen %s

note: Translators: Used to convey job progress where the amount of bytes to process is known. *              The first %s is the amount of bytes processed (ex. "650 MB"). *              The second %s is the total amount of bytes to process (ex. "8.5 GB"). *              The third %s is the estimated amoun
en: %s of %s — %s
ca: %s de %s – %s

en: Block device is empty
ca: El dispositiu de bloc és buit

[ctx: partitioning]
note: Translators: Shown for unknown partitioning type. The first %s is the low-level type.
en: Unknown (%s)
ca: Desconeguda (%s)

note: Translators: Shown in "Location" when drive is connected to another seat than where * our application is running.
en: Connected to another seat
ca: Connectat a un altre terminal

en: Loop device is empty
ca: El dispositiu de bucle és buit

note: Translators: Shown in 'Size' field for a filesystem where we know the amount of unused *              space. *              The first %s is a short string with the size (e.g. '69 GB (68,719,476,736 bytes)'). *              The second %s is a short string with the space free (e.g. '43 GB'). *        
en: %s — %s free (%.1f%% full)
ca: %s — %s lliure (%.1f%% en ús)

[ctx: partition type]
en: Unknown
ca: Desconeguda

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Use for mount point '/' simply because '/' is too small to hit as a hyperlink
en: Filesystem Root
ca: Sistema de fitxers arrel

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents'. The first %s is the mount point, e.g. /media/foobar
en: Mounted at %s
ca: Muntat a %s

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown when the device is not mounted next to the "In Use" label
en: Not Mounted
ca: Sense muntar

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is in use
en: Active
ca: Actiu

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is not in use
en: Not Active
ca: No actiu

[ctx: volume-content-luks]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Unlocked
ca: Desblocat

[ctx: volume-content-luks]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Locked
ca: Blocat

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
ca: Partició ampliada

note: Translators: used to convey free space for partitions
en: Unallocated Space
ca: Espai no ubicat

en: Error while repairing filesystem
ca: S'ha produït un error en reparar el sistema de fitxers

en: Repair successful
ca: La reparació ha estat un èxit

en: Repair failed
ca: La reparació ha fallat

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
ca: El sistema de fitxers %s en %s ha estat reparat

note: show as result and not error message, because it's not a malfunction of GDU
en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
ca: El sistema de fitxers %s en %s no s'ha pogut reparar.

en: Confirm Repair
ca: Confirmeu la reparació

en: A filesystem repair is not always possible and can cause data loss. Consider backing it up first in order to use forensic recovery tools that retrieve lost files. Depending on the amount of data this operation takes longer time.
ca: Una reparació del sistema de fitxers no sempre és possible i pot provocar pèrdua de dades. Considereu fer una copia de seguretat en primer lloc en lloc d'utilitzar eines de recuperació forenses que recuperin fitxers perduts. Depenent de la quantitat de dades, esta operació triga més temps.

en: Error while checking filesystem
ca: S'ha produït un error en comprovar el sistema de fitxers

en: Filesystem intact
ca: Sistema de fitxers intacte

en: Filesystem damaged
ca: Sistema de fitxers danyat

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
ca: El sistema de fitxers %s en %s està no danyat

note: show as result and not error message, because it's not a malfunction of GDU
en: Filesystem %s on %s needs repairing.
ca: El sistema de fitxers %s en %s necessita reparació

en: Confirm Check
ca: Confirmeu la comprovació

en: Depending on the amount of data the filesystem check takes longer time.
ca: Depenent de la quantitat de dades, la comprovació del sistema de fitxers triga molt de temps.

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
ca: S'ha produït un error quan s'intentava posar la unitat en mode de repòs

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
ca: S'ha produït un error quan s'intentava despertar la unitat del mode de repòs

en: Error powering off drive
ca: S'ha produït un error en apagar el dispositiu

note: Translators: Heading for powering off a device with multiple drives
en: Are you sure you want to power off the drives?
ca: Segur que voleu apagar els dispositius?

note: Translators: Message for powering off a device with multiple drives
en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
ca: Esta operació prepararà el sistema perquè es puguen apagar i treure els dispositius següents.

en: _Power Off
ca: _Apaga

en: Error mounting filesystem
ca: S'ha produït un error en muntar el sistema de fitxers

en: Error deleting partition
ca: S'ha produït un error en suprimir particions

en: Are you sure you want to delete the partition?
ca: Segur que voleu suprimir la partició?

en: All data on the partition will be lost
ca: Es perdran totes les dades de la partició

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Error ejecting media
ca: S'ha produït un error en expulsar el suport

en: Error locking encrypted device
ca: S'ha produït un error en bloquejar el dispositiu encriptat

en: Error starting swap
ca: S'ha produït un error en iniciar la memòria d'intercanvi

en: Error stopping swap
ca: S'ha produït un error en aturar la memòria d'intercanvi

en: Error setting autoclear flag
ca: S'ha produït un error en establir el senyalador d'autoneteja

en: Error canceling job
ca: S'ha produït un error en cancel·lar la tasca

en: Invalid compressed data
ca: Les dades comprimides no són vàlides

en: Not enough memory
ca: No hi ha prou memòria

en: Internal error
ca: Error intern

en: Need more input
ca: Fan falta més dades d'entrada

en: View, modify and configure disks and media
ca: Visualitzeu, modifiqueu i configureu discs i suports

en: _New Disk Image…
ca: _Crea una imatge de disc…

en: Attach Disk _Image…
ca: Adjunta una _imatge de disc…

en: _Help
ca: A_juda

en: _About
ca: _Quant a

en: _Quit
ca: I_x

en: Benchmark
ca: Test de referència

en: _Start Benchmark…
ca: _Inicia el test de referència…

en: _Abort Benchmark
ca: Interr_omp el test de referència

en: Last Benchmarked
ca: Últim test de referència

en: Average Read Rate
ca: Ràtio de lectura mitjana

en: Average Write Rate
ca: Ràtio d'escriptura mitjana

en: Average Access Time
ca: Temps d'accés mitjà

en: Disk or Device
ca: Unitat de disc o dispositiu

en: Sample Size
ca: Mida de la mostra

en: Benchmark Settings
ca: Configuració del test de referència

en: _Start Benchmarking…
ca: _Inicia el test de referència…

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
ca: Un test de referència són proves per mesurar la ràtio de transferència de diverses parts del dispositiu, així com també la mesura de quant de temps tarda a desplaçar-se d'un punt aleatori a un altre. Feu una còpia de seguretat de les dades importants abans de fer un test de referència d'escriptura.

en: Transfer Rate
ca: Ràtio de transferència

en: Number of S_amples
ca: Nombre de _mostres

en: Sample S_ize (MiB)
ca: M_ida de la mostra (MiB)

en: Perform _write-benchmark
ca: Fes un test de referència d'_escriptura

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
ca: Un test de referència per establir la ràtio d'escriptura d'un disc requereix accés en exclusiu al disc (p. ex. el disc o les seues particions no poden ni estar muntades ni fer-se servir) i requereix que es puga llegir dades del disc i després escriure-les. Per tant, les dades del disc no es canvien.
    
    Si no es marca, la part del test de referència sobre la ràtio d'escriptura no es farà i a més a més no farà falta tindre l'accés exclusiu al disc (p. ex. es pot utilitzar el disc o el dispositiu).

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
ca: Nombre de mostres. Com més gran siga el nombre més acurats seran els patrons de temps d'accés, però requereix més temps d'execució.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
ca: El nombre de MiB (1048576 bytes) que es llegirà/escriurà per cada mostra. Unes mides de mostra més gran fan que el resultat siga més precís, amb la contrapartida de què el test de referència durarà més estona.

en: Access Time
ca: Temps d'accés

en: Number of Sampl_es
ca: Nombre de _mostres

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
ca: El nombre de mostres. Com més gran siga el nombre, més suau serà el gràfic, però el test de referència durarà més estona.

en: Change Passphrase
ca: Canvi de la contrasenya

en: C_hange
ca: _Canvia

en: Curr_ent Passphrase
ca: Contrasenya _actual

en: Enter current passphrase used to protect the data
ca: Introduïu la contrasenya que protegeix les dades actualment

en: Sho_w Passphrases
ca: _Mostra la contrasenya

en: Check this box to see the passphrases entered above
ca: Seleccioneu esta casella per veure la contrasenya introduïda

en: Confirm passphrase entered above
ca: Confirmeu la contrasenya introduïda

en: Enter new passphrase used to protect the data
ca: Introduïu la contrasenya nova per protegir les dades

en: C_onfirm Passphrase
ca: _Confirmeu la contrasenya

en: New _Passphrase
ca: Contrasenya _nova

en: Create Disk Image
ca: Crea una imatge de disc

en: _Name
ca: _Nom

en: Save in _Folder
ca: Al_ça a la carpeta

en: Select a Folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: Source
ca: Font

en: _Start Creating…
ca: _Inicia la creació…

en: Create Partition
ca: Creació d'una partició

en: C_reate
ca: C_rea

en: Partition _Size
ca: _Mida de la partició

en: The size of the partition to create
ca: La mida de la partició que es crearà

en: Free Space _Following
ca: Espai lliure _restant

en: The free space following the partition
ca: L'espai lliure contigu a la partició

note: The contents of the device, for example 'Unknown', 'FAT (32-bit version)', 'Ext4 (version 1.0)', 'Swap (version 2)'
en: Contents
ca: Contingut

en: Drive Settings
ca: Paràmetres de la unitat

en: Apply Standby Timeout Settings
ca: Aplica els paràmetres de temps d'espera en repòs

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
ca: Activa-ho per configurar el temps d'espera en repòs en iniciar i quan es connecte el disc

en: Enter Standby After
ca: Posa en repòs després de

en: _Standby
ca: En _repòs

en: Apply Advanced Power Management Settings
ca: Aplica els paràmetres de gestió d'energia avançada

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
ca: Activa-ho per configurar l'APM en iniciar i quan es connecte el disc

en: APM Level
ca: Nivell d'APM (energia)

en: Aggressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
ca: Si es força la reducció de les revolucions tan prompte com es puga, pot fer que la unitat deixi de funcionar abans. Comproveu l'atribut d'SMART «Comptador d'inici/aturada» de tant en tant

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
ca: Aplica els paràmetres de gestió acústica automàtica

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
ca: Activa-ho per configurar la gestió acústica automàtica en iniciar i quan es connecte el disc

en: Vendor Recommended
ca: Recomanat pel fabricant

en: AAM Level
ca: Nivell d'AAM (acústic)

en: Apply Write Cache Settings
ca: Aplica els paràmetres de memòria cau d'escriptura

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
ca: Activa-ho per configurar els paràmetres de memòria cau d'escriptura en iniciar i quan es connecte el disc

en: S_etting
ca: P_aràmetre

en: Enable Write Cache
ca: Habilita la memòria cau d'escriptura

en: Disable Write Cache
ca: Inhabilita la memòria cau d'escriptura

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
ca: Si s'habilita la memòria cau d'escriptura es millora el rendiment, però al mateix temps el sistema pot perdre dades si hi ha un tall de corrent

en: Wr_ite Cache
ca: Memòria cau d'_escriptura

en: Select a device
ca: Seleccioneu un dispositiu

en: Serial Number
ca: Número de sèrie

en: World Wide Name
ca: Nom global a tot el món (WWN)

note: The physical location of the drive, could be 'Connected to another seat'  or 'Bay 11 of Promise VTrak' or 'USB connector II'
en: Location
ca: Ubicació

en: Media
ca: Suport

en: Job
ca: Tasca

en: Name
ca: Nom

en: Size
ca: Mida

en: Auto-clear
ca: Neteja automàtica

en: Detach loop device after unmount action
ca: Desacobla el dispositiu de bucle després de desmuntar-lo

note: The filename or URI of the file that is used as backing store for the loop device.
en: Backing File
ca: S'està creant una còpia del fitxer

en: Partitioning
ca: Particionat

en: _Volumes
ca: _Volums

en: Mount selected partition
ca: Munta la partició seleccionada

en: Unmount selected partition
ca: Desmunta la partició seleccionada

en: Activate selected swap partition
ca: Activa la partició d'intercanvi seleccionada

en: Deactivate selected swap partition
ca: Desactiva la partició d'intercanvi seleccionada

en: Unlock selected encrypted partition
ca: Desbloca la partició encriptada seleccionada

en: Lock selected encrypted partition
ca: Bloca la partició encriptada seleccionada

en: Create partition in unallocated space
ca: Crea una partició en l'espai no assignat

en: Delete selected partition
ca: Suprimeix la partició seleccionada

en: Additional partition options
ca: Opcions de la partició addicionals

en: Device
ca: Dispositiu

en: Partition Type
ca: Tipus de partició

en: Format Disk…
ca: Formata el disc…

en: Create Disk Image…
ca: Crea una imatge de disc…

en: Restore Disk Image…
ca: Restaura una imatge de disc…

en: Benchmark Disk…
ca: Test de referència del disc…

en: SMART Data & Self-Tests…
ca: Tests i dades de l'SMART…

en: Drive Settings…
ca: Paràmetres de la unitat…

en: Standby Now
ca: Posa en repòs ara

en: Wake-Up from Standby
ca: Desperta del repòs

en: Power Off…
ca: Atura…

en: Format Partition…
ca: Formata la partició…

en: Edit Partition…
ca: Edita la partició…

en: Edit Filesystem…
ca: Edita el sistema de fitxers…

en: Change Passphrase…
ca: Canvia la contrasenya…

en: Resize…
ca: Canvia la mida...

en: Check Filesystem…
ca: Comprova el sistema de fitxers…

en: Repair Filesystem…
ca: Repara el sistema de fitxers…

en: Edit Mount Options…
ca: Edita les opcions de muntatge…

en: Edit Encryption Options…
ca: Edita les opcions d'encriptació…

en: Create Partition Image…
ca: Crea una image de la partició…

en: Restore Partition Image…
ca: Restaura una imatge de la partició…

en: Benchmark Partition…
ca: Test de referència de la partició…

en: Encryption Options
ca: Opcions d'encriptació

en: Us_er Session Defaults
ca: Opcions per d_efecte de la sessió d'usuari

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
ca: Desactiveu les <i>opcions per defecte de la sessió d'usuari</i> per gestionar les opcions d'encriptació i de contrasenya del dispositiu. Les opcions corresponen a una entrada al fitxer <b>/etc/crypttab</b>

en: Opt_ions
ca: _Opcions

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
ca: El nom que es farà servir pel dispositiu desbloquejat - el dispositiu s'estableix com el nom amb el prefix <b>/dev/mapper</b>/

en: Options to use when unlocking the device
ca: Les opcions que s'utilitzaran quan es desbloquegi el dispositiu

en: Passphrase File
ca: Fitxer de contrasenya

en: Sho_w passphrase
ca: _Mostra la contrasenya

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
ca: La contrasenya del dispositiu, o res, per preguntar-li a l'usuari quan configuri el dispositiu

en: _Passphrase
ca: _Contrasenya

en: _Unlock at system startup
ca: _Desbloqueja a l'inici del sistema

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
ca: Si se selecciona es desbloquejarà el dispositiu en iniciar el sistema [!noauto]

en: Require additional authori_zation to unlock
ca: Requereix una autorització _addicional per desbloquejar-lo

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
ca: Si se selecciona, es requerirà una autorització addicional per desbloquejar el dispositiu [x-udisks-auth]

en: Edit Partition
ca: Edita la partició

en: _Type
ca: _Tipus

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
ca: El tipus de partició com a enter sense signe de 8 bits

en: _Bootable
ca: _Arrencable

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
ca: Un senyalador que utilitza el carregador de l'arrencada de la plataforma per decidir d'on s'ha d'iniciar el sistema operatiu. A vegades la partició que té este senyalador activat se l'anomena partició <i>activa</i>

en: Change Filesystem Label
ca: Canvia l'etiqueta del sistema de fitxers

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
ca: Este sistema de fitxers s'ha de desmuntar de forma automàtica abans de fer cap canvi.

en: _Label
ca: _Etiqueta

en: Mount Options
ca: Opcions de muntatge

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
ca: Desactiveu les <i>Opcions per defecte de la sessió d'usuari</i> per gestionar el punt de muntatge i les opcions de muntatge del dispositiu. Les opcions corresponen a una entrada al fitxer <b>/etc/fstab</b>

en: I_dentify As
ca: _Identificat com

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
ca: El <b>fitxer de dispositiu especial</b> - utilitzeu enllaços simbòlics de la jerarquia de <b>/dev/disk</b> per controlar l'àmbit de l'entrada

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
ca: El fitxer de dispositiu especial - utilitzeu enllaços simbòlics de la jerarquia /dev/disk per controlar l'àmbit de l'entrada

en: Mount _Point
ca: _Punt de muntatge

en: Filesystem _Type
ca: _Tipus de sistema de fitxers

en: The directory to mount the device in
ca: El directori on muntar-hi el dispositiu

en: The filesystem type to use
ca: El tipus de sistema de fitxers a utilitzar

en: Display _Name
ca: _Nom que es mostrarà

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
ca: Si s'estableix, serà el nom que s'utilitzarà pel dispositiu a la interfície d'usuari [x-gvfs-name=]

en: Icon Na_me
ca: _Nom de la icona

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
ca: Si s'estableix, serà el nom de la icona que s'utilitzarà pel dispositiu a la interfície d'usuari [x-gvfs-icon=]

en: Sho_w in user interface
ca: _Mostra'l a la interfície d'usuari

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
ca: Si està seleccionat, sempre es mostrarà el dispositiu a la interfície d'usuari siga quin siga el seu directori [x-gvfs-show]

en: Require additional authori_zation to mount
ca: Requereix una autorit_zació addicional per muntar-lo

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
ca: Si està seleccionat, es requerirà una autorització addicional per muntar el dispositiu [x-udisks-auth]

en: Mount at system _startup
ca: _Munta'l a l'inici del sistema

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
ca: Si està seleccionat, es muntarà el dispositiu en iniciar el sistema [!noauto]

en: S_ymbolic Icon Name
ca: Nom de la icona _simbòlica

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
ca: Si s'estableix, serà el nom de la icona simbòlica que s'utilitzarà pel dispositiu a la interfície d'usuari [x-gvfs-symbolic-icon=]

en: Mount Opt_ions
ca: _Opcions de muntatge

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
ca: Les opcions de muntatge guardades al fitxer <b>/etc/fstab</b>

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
ca: El tipus de partició com a identificador de 32 bits (<i>GUID</i>)

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
ca: El nom de la partició (fins a 36 caràcters unicode). Això és útil si voleu referir-vos als dispositius a través d'enllaços simbòlics al directori <b>/dev/disk/by-partlabel</b>

en: _System Partition
ca: Partició de _sistema

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
ca: S'utilitza per indicar que la partició i el seu contingut són necessaris perquè funcione el sistema operatiu/plataforma. S'hauria d'anar amb precaució per no suprimir-la o sobreescriure'n el contingut

en: Legacy BIOS _Bootable
ca: _Arrencable BIOS (llegat)

en: Legacy BIOS Bootable. This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
ca: Arrencable BIOS (llegat). És equivalent al senyalador <i>arrencable</i> del registre d'arrencada mestre (MBR). Normalment només es fa servir en particions GPT de sistemes MBR

en: Flags
ca: Indicadors

en: Hide from _Firmware
ca: Amaga del _microprogramari

en: Erase Multiple Disks
ca: Esborra múltiples discs

en: _Erase…
ca: _Esborra…

en: Erase _Type
ca: _Tipus d'esborrat

en: F_ilesystem
ca: Sistema de _fitxers

en: The custom filesystem type to create e.g. <i>btrfs</i>, <i>xfs</i> or <i>swap</i>
ca: El tipus de sistema de fitxers que es crearà, p. ex. el <i>btrfs</i>, l'<i>xfs</i> o el <i>swap</i>

en: The custom filesystem type to create e.g. btrfs, xfs or swap
ca: El tipus de sistema de fitxers que es crearà, p. ex. el btrfs, l'xfs o el swap

en: Enter passphrase used to protect the data
ca: Introduïu la contrasenya que es fa servir per protegir les dades

en: _Erase
ca: _Esborra

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-label</b> directory
ca: El nom que s'utilitzarà pel sistema de fitxers. És útil si voleu referir-vos al dispositiu a través d'un enllaç simbòlic al directori <b>/dev/disk/by-label</b>

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory
ca: El nom que s'utilitzarà pel sistema de fitxers. És útil si voleu referir-vos al dispositiu a través d'un enllaç simbòlic al directori /dev/disk/by-label

en: For example, “My Files” or “Backup Data”
ca: Per exemple «Els meus fitxers» o «Còpia de seguretat»

en: Format Disk
ca: Formata el disc

en: _Format…
ca: _Formata…

en: _Partitioning
ca: _Particionat

en: Format Volume
ca: Formata el volum

en: New Disk Image
ca: Crea una imatge de disc

en: Image _Size
ca: _Mida de la imatge

en: The size of the image to create
ca: La mida de la imatge que es crearà

en: Attach new _Image…
ca: Adjunta una _imatge nova…

en: Resize Volume
ca: Canvia la mida del volum

en: Resizing a filesystem can lead to data loss. You are adviced to backup your data before. The resize operation will take longer if a lot of data has to be moved. The minimal size is calculated according to the current content. Keep additional free space for the filesystem to work fast and reliably.
ca: Canviar la mida d'un sistema de fitxers pot provocar pèrdues de dades. Vos recomanem que feu una còpia de seguretat de les vostres dades abans. L'operació de canvi de mida trigarà més si s'han de moure moltes dades. La mida mínima es calcula d'acord amb el contingut actual. Mantingueu un espai lliure addicional perquè el sistema de fitxers funcione de manera ràpida i fiable.

en: _Difference
ca: _Diferencia

en: The difference to the previous partition size
ca: La diferencia amb la mida de la partició prèvia

en: Restore Disk Image
ca: Restaura una imatge de disc

en: _Image to Restore
ca: _Imatge per restaurar

en: Select Disk Image to Restore
ca: Seleccioneu la imatge de disc que voleu restaurar

en: Destination
ca: Destinació

en: _Destination
ca: _Destinació

en: Image to Restore
ca: Imatge per restaurar

en: Image Size
ca: Mida de la imatge

en: _Start Restoring…
ca: _Inicia la restauració…

en: SMART Data & Self-Tests
ca: Tests i dades de l'SMART

en: _Start Self-test
ca: _Inicia l'autocomprovació

en: Click to start a SMART self-test
ca: Feu clic per iniciar una comprovació automàtica de l'SMART

en: _Stop Self-test
ca: _Atura l'autocomprovació

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
ca: Feu clic per aturar l'autocomprovació de l'SMART actualment en curs

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
ca: Feu clic per forçar la relectura de les dades de l'SMART del disc dur

en: Powered On
ca: Connectat

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Self-test Result
ca: Resultat de l'autocomprovació

en: Self-assessment
ca: Autoavaluació

en: Overall Assessment
ca: Avaluació general

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
ca: Feu clic per canviar l'estat d'activació de l'SMART en el disc dur

en: SMART _Attributes
ca: _Atributs de l'SMART

en: Short
ca: Curt

en: Extended
ca: Ampliat

en: Conveyance
ca: Conformitat

en: Enter passphrase to unlock
ca: Introduïu la contrasenya per desbloquejar

en: _Unlock
ca: _Desbloca

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
ca: Imatges de disc (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
ca: Imatges de disc (*.img, *.iso)

note: Translators: Used for number of years
en: %d year | %d years
ca[0]: %d any
ca[1]: %d anys

note: Translators: Used for number of months
en: %d month | %d months
ca[0]: %d mes
ca[1]: %d mesos

note: Translators: Used for number of days
en: %d day | %d days
ca[0]: %d dia
ca[1]: %d dies

note: Translators: Used for number of hours
en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

note: Translators: Used for number of minutes
en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

note: Translators: Used for number of seconds
en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

note: Translators: Used for number of milli-seconds
en: %d milli-second | %d milli-seconds
ca[0]: %d mil·lisegon
ca[1]: %d mil·lisegons

[ctx: duration-year-to-inf]
note: Translators: Used for duration greater than one year. First %s is number of years, second %s is months, third %s is days
en: %s, %s and %s
ca: %s, %s i %s

[ctx: duration-months-to-year]
note: Translators: Used for durations less than one year but greater than one month. First %s is number of months, second %s is days
en: %s and %s
ca: %s i %s

[ctx: duration-day-to-month]
note: Translators: Used for durations less than one month but greater than one day. First %s is number of days, second %s is hours
en: %s and %s
ca: %s i %s

[ctx: duration-hour-to-day]
note: Translators: Used for durations less than one day but greater than one hour. First %s is number of hours, second %s is minutes
en: %s and %s
ca: %s i %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
note: Translators: Used for durations less than one hour but greater than one minute. First %s is number of minutes, second %s is seconds
en: %s and %s
ca: %s i %s

[ctx: duration]
en: Less than a minute
ca: Menys d'un minut

[ctx: confirmation-list-of-devices]
note: Translators: Shown in confirmation dialogs with a list of devices that will be affected by the action
en: Affected Devices
ca: Dispositius afectats

en: Error locking device
ca: S'ha produït un error en blocar el dispositiu

en: Error disabling autoclear for loop device
ca: S'ha produït un error en desactivar l'autoneteja pel dispositiu de bucle

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the title of the SMART failure notification
en: Hard Disk Problems Detected
ca: S'ha detectat un problema en un disc dur

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the text of the SMART failure notification
en: A hard disk is likely to fail soon.
ca: Segurament fallarà un disc dur prompte.

[ctx: notify-smart]
note: Translators: Text for button in SMART failure notification
en: Examine
ca: Examina
