gnome-disk-utility master - en to fa translation catalogue (741 entries)

en: Disk Image Mounter
fa: سوارگر تصویر دیسک

en: Mount Disk Images
fa: سوار کردن تصاویر دیسک

en: Disk Image Writer
fa: نویسندهٔ تصویر دیسک

en: Write Disk Images to Devices
fa: نوشتن تصویر دیسک روی افزاره‌ها

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
fa: مکان پیش‌گزیده برای محاوره‌های ایجاد/بازگردانی تصویر دیسک

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
fa: مکان پیش‌گزیده برای محاوره‌های ایجاد/بازگردانی تصویر دیسک. در صورت خالی بودن، شاخهٔ ‎~/Documents استفاده می‌شود.

en: The number of samples the benchmark will include for the read/write test.
fa: تعداد نمونه‌های محک برای آزمون‌های خواندن و نوشتن.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample.
fa: تعداد به مبی‌بایت (۱٫۰۴۸٫۵۷۶ بایت) برای خواندن و نوشتن هر نمونه.

en: To enable or disable the write test.
fa: برای به یا از کار انداختن آزمون نوشتن.

en: The number of samples the benchmark will do for the access time test.
fa: تعداد نمونه‌های انجام شده به دست محک برای آزمون زمان دسترسی.

en: Disks
fa: دیسک‌ها

en: Disk management utility for GNOME
fa: ابزار مدیریت دیسک برای گنوم

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
fa: دیسک‌ها راهی آسان برای بازبینی، قالب‌بندی، افراز و پیکربندی دیسک‌ها و افزاره‌های بلوکی فراهم می‌کند.

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
fa: با استفاده از دیسک‌ها می‌توانید داده‌های SMART را ببینید، دیسک‌های فیزیکی را محک زده و از حافظه‌های USB تصویر بگیرید.

en: The GNOME Project
fa: پروژهٔ گنوم

en: Manage Drives and Media
fa: مدیریت گرداننده‌ها و رسانه‌ها

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
fa: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;دیسک;گرداننده;درایو;هارد;سی‌دی;دی‌وی‌دی;پارتیشن;درایو;افراز;ایزو;پشتیبانی;بک‌آپ;بازگردانی;بنچ‌مارک; محک;رمزنگاری;

en: An error occurred
fa: خطایی رخ داد

en: Allow writing to the image
fa: اجازهٔ نوشتن روی تصویر

en: Select Disk Image(s) to Mount
fa: برای سوار شدن، تصویر(های) دیسکی برگزینید

en: _Cancel
fa: _لغو

en: _Mount
fa: _سوار

note: Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only mount
fa: برپایی سوار شدن فقط‌خواندنی

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
fa: اگر تیک بخورد، سوار شدن فقط‌خواندنی خواهد بود. اگر نمی‌خواهید تصویر دیسک زیرین دستکاری شود، مفید است

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
fa: خطای اتّصال به خدمت udisks: %s( %s, %Id)

en: Attach and mount one or more disk image files.
fa: پیوست و سوار کردن یک یا بیش‌تر پروندهٔ تصویر دیسک.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
fa: ناتوان در گشودن «⁨%s⁩» — شاید حجم سوار نشده است؟

en: Error opening “%s”: %m
fa: خطا در گشودن «⁨%s⁩»: %m

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
fa: خطا در پیوست تصویر دیسک: %s (%s، %Id)

en: Stop running jobs?
fa: توقّف کارهای در حال اجرا؟

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
fa: بستن اکنون کارهای در حال اجرا را متوقّف کرده و منجر به نتیجهٔ خراب می‌شود.

en: Error opening %s: %s
fa: خطا در گشودن ⁨%s⁩: %s

en: Error looking up block device for %s
fa: خطا در یافتن افزارهٔ بلوکی برای %s

en: Select device
fa: گزینش افزاره

en: Format selected device
fa: قالب‌بندی افزارهٔ گزیده

en: Ignored, kept for compatibility
fa: چشم‌پوشی شده، نگه داشته شده برای سازگاری

en: Restore disk image
fa: بازگردانی تصویر دیسک

en: --format-device must be used together with --block-device
fa: ‪--format-device‬ باید همراه با --block-device‬ استفاده شود

en: --format-device must not be used together with --restore-disk-image
fa: ن‪--format-device‬ نباید همراه با ‪--restore-disk-image‬‬ استفاده شود

note: Translators: Shown in the About dialog to convey version numbers. *              The first %s is the version of Disks (for example "3.6"). *              The second %s is the version of the running udisks daemon (for example "2.0.90"). *              The third, fourth and fifth %d are the major, min
en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
fa: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (ساخته‌شده با%Id.%Id.%Id)

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Rate
fa: خواندن درجه خطا

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
fa: فرکانس خطاها هنگام خواندن اطّلاعات خام از دیسک. یک مقدار غیر صفر نشان‌دهنده یک مشکل در سطح دیسک یا هدهای خواندن/نوشتن است

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Throughput Performance
fa: عملکرد عملیاتی

en: Average efficiency of the disk
fa: میانگین بازده دیسک

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Time
fa: زمان چرخش

en: Time needed to spin up the disk
fa: برای بالا بردن چرخش دیسک زمان لازم است

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Start/Stop Count
fa: تعداد شروع/پایان

en: Number of spindle start/stop cycles
fa: تعداد دوره‌های شروع/پایان محور

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocated Sector Count
fa: تعداد قطاعهای آماده شده

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
fa: شمار قطاع‌های بازنگاشت‌شده. هنگامی که دیسک سخت یک خطای خواندن/نوشتن/تصدیق می‌یابد، قطاع را به عنوان کنار گذاشته شده علامت‌گذاری کرده و داده‌ها را به یک ناحیهٔ رزروشدهٔ مخصوص (ناحیهٔ جایگزین) می‌برد

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Channel Margin
fa: حاشیه خوانش کانال

en: Margin of a channel while reading data.
fa: حاشیه کانال هنگام خواندن اطّلاعات.

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Error Rate
fa: آهنگ خطای رسیدن

en: Frequency of errors while positioning
fa: فرکانس خطاها هنگام تثبیت موقعیت

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Timer Performance
fa: کارائی زمان‌سنج جست‌وجو

en: Average efficiency of operations while positioning
fa: کارایی متوسط عملیات‌ها هنگام تثبیت موقعیت

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-On Hours
fa: مدت زمان روشن بودن

en: Number of hours elapsed in the power-on state
fa: ساعت‌های سپری شده در حالت روشن

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Retry Count
fa: تعداد تلاش جهت چرخش مجدد

en: Number of retry attempts to spin up
fa: تعداد تلاش‌ها جهت بالا بردن چرخش

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Calibration Retry Count
fa: تعداد تلاش جهت درجه‌بندی مجدد

en: Number of attempts to calibrate the device
fa: تعداد تلاش‌ها جهت مقیاس‌بندی افزاره

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power Cycle Count
fa: تعداد دوره انرژی

en: Number of power-on events
fa: تعداد رویدادهای power-on

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft read error rate
fa: میزان خطای خوانش نرم

en: Frequency of errors while reading from the disk
fa: بسامد خطاها هنگام خواندن از دیسک

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reported Uncorrectable Errors
fa: خطاهای گزارش شدهٔ غیرقابل اصلاح

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
fa: تعداد خطاهایی که از طریق سخت‌افزار ECC قابل بهبود نبودند

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: High Fly Writes
fa: نوشتن‌های High Fly

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
fa: تعداد دفعاتی که یک سر نوشتن خارج از دامنهٔ عملیاتی عادیش رفته

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Airflow Temperature
fa: دما جریان هوا

en: Airflow temperature of the drive
fa: دمای حریان هوای دیسک

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: G-sense Error Rate
fa: میزان خطا G-sense

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
fa: بسامد اشتباهات بر اثر بارهای ضربه‌ای

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-off Retract Count
fa: میزان پس‌کشیدن خاموش شدن

en: Number of power-off or emergency retract cycles
fa: تعداد دوره‌های عقب‌کشیدن اضطراری یا خاموشی

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Cycle Count
fa: بار کردن/تخلیهٔ شمار دوره

en: Number of cycles into landing zone position
fa: تعداد دورها در موقعیت ناحیهٔ فرود

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Temperature
fa: دما

en: Current internal temperature of the drive
fa: دمای داخلی فعلی دیسک

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Hardware ECC Recovered
fa: بازیابی سخت‌افزاری ECC

en: Number of ECC on-the-fly errors
fa: عدد خطاهای on-the-fly ECC

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocation Count
fa: تعداد آماده شده

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
fa: تعداد عملیات‌های بازنگاشت. مقدار خام این ویژگی تعداد کل (موفّق و ناموفّق) تلاش‌ها برای انتقال داده از قطاع‌های کنار گذاشته‌شده به ناحیهٔ جایگزین

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Current Pending Sector Count
fa: شمار کنونی قطاع‌های معطّل

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
fa: تعداد قطاع‌های منتظر بازنگاشت شدن. اگر قطاع منتظر بازنگاشت متعاقباً با موفّقیت خوانده یا نوشته شود، این مقدار کاهش یافته و قطاع بازنگاشت نمی‌شود. خطاهای خواندن روی قطاع، خودش را بازنگاشت نمی‌کنند، تنها در صورت شکست تلاش برای نوشتن بازنگاشت می‌شود

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable Sector Count
fa: تعداد قطاعهای غیرقابل اصلاح

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
fa: تعداد کل خطاهای درست‌نشدنی هنگام نوشتن/خواندن یک قطاع. افزایش مقدار این ویژگی نشانگر خرابی سطح دیسک و/یا مشکلاتی در زیرسامانهٔ مکانیکیست

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: UDMA CRC Error Rate
fa: نرخ خطا UDMA CRC

en: Number of CRC errors during UDMA mode
fa: تعداد خطاهای CRC در هنگام حالت UDMA

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Write Error Rate
fa: میزان خطای نوشتن

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
fa: تعداد خطاها هنگام نوشتن روی دیسک (یا) آهنگ خطای چندنقطه‌ای (یا) ارتفاع حرکت

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft Read Error Rate
fa: میزان خطای خوانش نرم

en: Number of off-track errors
fa: تعداد خطاهای خارج از ردیابی

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Data Address Mark Errors
fa: خطاهای نشانه‌گذاری نشانی داده

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
fa: تعداد خطاهای نشانه‌گذاری نشانی داده (DAM) یا مربوط به سازنده

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Run Out Cancel
fa: لغو کم آوردن

en: Number of ECC errors
fa: تعداد خطاهای ECC

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft ECC correction
fa: اصلاح ECC نرم

en: Number of errors corrected by software ECC
fa: تعداد خطاهایی که توسط نرم‌افزار ECC اصلاح شده‌اند

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Thermal Asperity Rate
fa: میزان بالارفتن حرارت

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
fa: تعداد خطاهای آهنگ دمای نامطبوع

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Flying Height
fa: ارتفاع حرکت

en: Height of heads above the disk surface
fa: ارتفاع حرکت سر بالای سطح دیسک

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin High Current
fa: جریان بالای چرخش

en: Amount of high current used to spin up the drive
fa: مقدار جریان بالا برای افزایش چرخش گرداننده

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin Buzz
fa: وزوز چرخش

en: Number of buzz routines to spin up the drive
fa: تعداد روندهای باز برای افزایش چرخش گرداننده

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Offline Seek Performance
fa: کارائی جست‌وجو برون‌خط

en: Drive’s seek performance during offline operations
fa: کارایی رسیدن دیسک در طول عملیات برون‌خط

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Disk Shift
fa: جابجایی دیسک

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
fa: ممکن است دیسک بر اثر تکان قوی ناشی از سقوط (یا) دما تکان خورده باشد

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
fa: تعداد خطاهای ناشی از بارهای بارهای ضربه‌ای برمبای تشخیص یک حسگر ضربه

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Loaded Hours
fa: ساعت‌های بار شده

en: Number of hours in general operational state
fa: تعداد ساعت‌هایبودن در حالت عملیاتی عمومی

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Retry Count
fa: بار کردن/تخلیهٔ شمار تلاش دوباره

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
fa: بار روی گرداننده بر اثر تعدّد عملیات بازیابی مانند خواندن، ضبط کردن، موقعیت‌یابی سرها و غیره

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load Friction
fa: اصطکاک بار کردن

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
fa: بار روی گرداننده بر اثر اصطکاک در بخش‌های مکانیکی مخزن

en: Total number of load cycles
fa: تعداد کل دوره‌های بار

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load-in Time
fa: زمان بار شدن

en: General time for loading in a drive
fa: زمان عمومی برای بار کردن در گرداننده

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Torque Amplification Count
fa: تعداد تقویت گشاتور

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
fa: تلاش‌های کمّی گشتاور چرخشی یک گرداننده

en: Number of power-off retract events
fa: تعداد رویدادهای پس گرفتن خاموشی

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: GMR Head Amplitude
fa: دامنه هد GMR

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
fa: دامنهٔ لرزش سرها (GMR-head) در حالت اجرا

en: Temperature of the drive
fa: حرارت گرداننده

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Endurance Remaining
fa: حداکثر توان باقیمانده

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
fa: تعداد دورهای پاک کردن فیزیکی کامل روی گرداننده به عنوان درصدی از بیشینهٔ دورهای پاک کردن فیزیکی پشتیبانی‌شده

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable ECC Count
fa: تعداد ECCهای غیرقابل اصلاح

en: Number of uncorrectable ECC errors
fa: تعداد خطاهای ECC غیرقابل اصلاح

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Good Block Rate
fa: میزان بلوک خوب

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
fa: تعداد بلوک‌های رزرو شدهٔ در دسترس به عنوان درصدی از کل بلوک‌های رزرو شده

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Head Flying Hours
fa: ساعت‌های پرواز سر

en: Time while head is positioning
fa: زمان هنگام موقعیت‌یابی سر

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Retry Rate
fa: میزان خطای خوانش مجدد

en: Number of errors while reading from a disk
fa: تعداد خطاها هنگام خواندن از یک دیسک

note: Translators: SMART attribute, see https://en.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T.#Known_ATA_S.M.A.R.T._attributes * or the next string for a longer explanation.
en: Total LBAs Written
fa: کل LBAهای نوشته‌شده

en: The amount of data written during the lifetime of the disk
fa: مقدار نوشتن داده‌ها در طول عمر دیسک

note: Translators: SMART attribute, see https://en.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T.#Known_ATA_S.M.A.R.T._attributes * or the next string for a longer explanation.
en: Total LBAs Read
fa: کل LBAهای خوانده‌شده

en: The amount of data read during the lifetime of the disk
fa: مقدار خواندن داده‌ها در طول عمر دیسک

en: No description for attribute %d
fa: هیچ توضیحی برای مشخصه %Id نیست

note: Translators: Shown in the treeview for a failing attribute
en: FAILING
fa: درحال شکست

note: Translators: Shown in the treeview for an attribute that failed in the past
en: Failed in the past
fa: شکست‌های گذشته

en: OK
fa: قبول

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a sector-based unit
en: %d sector | %d sectors
fa[0]: %Id قطاع

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a temperature-based unit - first %f is the temperature in degrees Celcius, second %f * is the temperature in degrees Fahrenheit Translators: Used to format a temperature. * The first %f is the temperature in deg
en: %.0f° C / %.0f° F
fa: %I.0f° C / %I.0f° F

note: SK_SMART_ATTRIBUTE_UNIT_UNKNOWN Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * where the value cannot be interpreted Translators: Shown for normalized values (current, worst, threshold) if the value is * not applicable, e.g. meaningless. See http://en.wikipedia.
en: N/A
fa: نامعلوم

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
fa: آخرین خودآزمایی با موفقیت پایان یافت

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
fa: آخرین خودآزمایی قطع شد

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
fa: آخرین خودآزمایی متوقّف شد

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
fa: آخرین خودآزمایی کامل نشد

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
fa: آخرین خودآزمایی شکست خورد

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the electrical subsystem
en: Last self-test failed (electrical)
fa: آخرین خودآزمایی شکست خورد (الکتریکی)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the servo subsystem - see http://en.wikipedia.org/wiki/Servomechanism
en: Last self-test failed (servo)
fa: آخرین خودآزمایی شکست خورد (فرمان)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the reading subsystem -
en: Last self-test failed (read)
fa: آخرین خودآزمایی شکست خورد (خواندن)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the disk is suspected of having handling damage (e.g. physical damage to the hard disk)
en: Last self-test failed (handling)
fa: آخرین خودآزمایی شکست خورد (رسیدگی)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when a self-test is in progress. The first %d is the percentage of the test remaining.
en: Self-test in progress — %d%% remaining
fa: خودآزمایی در حال پیشرفت است — ⁦%Id٪⁩ باقی‌مانده

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: Shown when a self-test is not unknown. The %s is the result-code from the API code.
en: Unknown (%s)
fa: ناشناس (%s)

en: %s ago
fa: %s پیش

en: SMART is not supported
fa: از SMART پشتیبانی نمی‌شود

en: SMART is not enabled
fa: سامانه SMART فعال نشده است

en: Self-test in progress
fa: خودآزمایی در حال پیشرفت

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
fa: دیسک به احتمال زیادی بزودی خراب خواهد شد

en: SELF-TEST FAILED
fa: خودآزمایی شکست خورد

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
fa[0]: دیسک سالم است، شکست در %Id ویژگی

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
fa[0]: دیسک سالم است، %Id قطاع بد

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
fa[0]: دیسک سالم است، شکست %Id ویژگی در گذشته

note: Otherwise, it's all honky dory
en: Disk is OK
fa: دیسک سالم است

note: Translators: Used to convey the status and temperature in one line. * The first %s is the status of the drive. * The second %s is the temperature of the drive.
en: %s (%s)
fa: %s (⁨%s⁩)

en: Pre-Fail
fa: پیش‌شکست

en: Old-Age
fa: کهنه

en: Online
fa: برخط

en: Offline
fa: برون‌خط

note: Translators: XXX
en: Threshold exceeded
fa: از آستانه تجاوز شد

note: Translators: XXX
en: Threshold not exceeded
fa: از آستانه تجاوز نشد

en: Error refreshing SMART data
fa: خطا در هنگام نوسازی اطّلاعات SMART

en: Error aborting SMART self-test
fa: خطا در هنگام قطع کردن خودآزمایی SMART

en: Error starting SMART self-test
fa: خطا در هنگام شروع خودآزمایی SMART

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
fa: هنگام تلاش برای تغییر وضعیت به کار اندازی SMART خطایی رخ داد

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the attribute name and description
en: Attribute
fa: مشخصه

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the value
en: Value
fa: مقدار

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the normalized value
en: Normalized
fa: عادی‌سازی‌شده

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the threshold value
en: Threshold
fa: آستانه

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the worst value
en: Worst
fa: بدترین

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the type
en: Type
fa: گونه

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the update type (Online / Offline)
en: Updates
fa: به‌روز رسانی‌ها

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the assessment of the attribute
en: Assessment
fa: ارزیابی

[ctx: benchmark-graph]
note: Translators: This is used in the benchmark graph - %d is megabytes per second
en: %d MB/s
fa: %Id م‌ب/ثانیه

[ctx: benchmark-graph]
note: Translators: This is used in the benchmark graph - %g is number of milliseconds
en: %3g ms
fa: %I3g م‌ث

[ctx: benchmark-transfer-rate]
note: Translators: %s is the formatted size, e.g. "42 MB" and the trailing "/s" means per second
en: %s/s
fa: %s/ث

en: %u sample | %u samples
fa[0]: %Iu نمونه

[ctx: benchmark-updated]
note: Translators: The first %s is the date and time the benchmark took place in the preferred * format for the locale (e.g. "%c" for strftime()/g_date_time_format()), for example * "Tue 12 Jun 2012 03:57:08 PM EDT". The second %s is how long ago that is from right * now, for example "3 days" or "2 hours"
en: %s (%s ago)
fa: %s (%s پیش)

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
fa: هیچ دادهٔ محکی در دسترس نیست

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
fa: در حال گشودن افزاره…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
fa: سنجش آهنگ انتقال (⁦%I2.1f٪⁩ تکمیل‌شده)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
fa: سنجش زمان دسترسی (⁦%I2.1f٪⁩ تکمیل‌شده)…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
fa: خطایی رخ داد

[ctx: benchmark-access-time]
note: Translators: %d is number of milliseconds and msec means "milli-second"
en: %.2f msec
fa: %I.2f میلی‌ثانیه

[ctx: create-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Benchmarking device
fa: در حال محک افزاره

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
fa: خطا در گرفتن اندازهٔ افزاره: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
fa: خطا در گرفتن اندازهٔ صفحه: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
fa: خطا در رسیدن به جابه‌جایی %Illd

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
fa: خطا در پیش‌خوانی %s از جابه‌جایی %s

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
fa: خطا در رسیدن به جابه‌جایی %s

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
fa: خطا در خواندن %s از جابه‌جایی %s

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
fa: خطا در پیش‌خوانی %Illd بایت از جابه‌جایی %Illd

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
fa: خطا در نوشتن %Illd بایت در جابه‌جایی %Illd: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
fa: انتظار نوشتن %Illd بایت، تنها %Illd بایت نوشته شد: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
fa: خطای همگام‌سازی (در جابه‌جایی %Illd): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
fa: خطا در رسیدن به جابه‌جایی %Illd: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
fa: خطا در خواندن %Illd بایت از جابه‌جایی %Illd

en: The passphrases do not match
fa: عبارت‌های عبور مطابق نیستند

en: The passphrase matches the existing passphrase
fa: عبارت عبور مطابق عبارت پیشین است

en: Error updating /etc/crypttab
fa: خطا هنگام به‌روز رسانی ‎/etc/crypttab

en: Error changing passphrase
fa: خطا هنگام تغییر عبارت عبور

en: Error retrieving configuration data
fa: خطا هنگام دریافت اطّلاعات پیکربندی

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
fa: پیکربندی داده‌های ‎/etc/crypttab بدشکل است

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
fa: تغییر عبارت عبور برای این افزاره، عبارت عبور اشاره شده توسط پروندهٔ <i>‪/etc/crypttab‬</i> را نیز به‌روز خواهد کرد

note: Translators: Disk usage in the format '3 GB (7%)', unit string comes from UDisks.
en: %s (%.1f%%)
fa: %s (⁦%I.1f٪⁩)

note: Translators: The suggested name for the disk image to create. *              The first %s is a name for the disk (e.g. 'sdb'). *              The second %s is today's date and time, e.g. "March 2, 1976 6:25AM".
en: Disk Image of %s (%s).img
fa: تصویر دیسک از %s در (%s).img

note: Translators: A descriptive string for the sound played when * there's a read error that's being ignored, see * CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image read error
fa: خطای خواندن تصویر دیسک

en: Allocating Disk Image
fa: در حال اختصاص تصویر دیسک

en: Retrieving DVD keys
fa: در حال بازیابی کلیدهای دی‌وی‌دی

note: Translators: Shown when there are read errors and we skip some data. *              The first %s is the amount of unreadable data (ex. "512 kB").
en: %s unreadable (replaced with zeroes)
fa: %s غیر قابل خواندن است (جایگزین‌شده با صفر)

note: Translators: A descriptive string for the 'complete' sound, see CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image copying complete
fa: رونویسی تصویر دیسک کامل شد

en: Error creating disk image
fa: خطا در ایجاد تصویر دیسک

note: Translators: Primary message in dialog shown if some data was unreadable while creating a disk image
en: Unrecoverable read errors while creating disk image
fa: خطاهای خواندن بازگشت‌ناپذیر هنگام ایجاد تصویر دیسک

note: Translators: Secondary message in dialog shown if some data was unreadable while creating a disk image. * The %f is the percentage of unreadable data (ex. 13.0). * The first %s is the amount of unreadable data (ex. "4.2 MB"). * The second %s is the name of the device (ex "/dev/").
en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
fa: ⁦%I2.1f٪⁩ (%s) از داده‌های روی افزارهٔ ⁨%s⁩ غیرقابل خواندن بودند و در پروندهٔ تصویر دیسک ایجاد شده، با صفر جایگزین شدند. این اتّفاق عموماً وقتی می‌افتد که واسط خراشیده شده یا آسیبی فیزیکی به گرداننده وارد شده باشد

note: Translators: Label of secondary button in dialog if some data was unreadable while creating a disk image
en: _Delete Disk Image File
fa: _حذف پروندهٔ تصویر دیسک

en: _Close
fa: _بستن

en: Error determining size of device:
fa: خطا در تشخیص اندازهٔ افزاره:

en: Device is size 0
fa: افزاره اندازهٔ ۰ است

en: Error allocating space for disk image file:
fa: خطا در تخصیص فضا برای پروندهٔ تصویر دیسک:

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
fa: پرونده‌ای با نام «⁨%s⁩» از پیش موجود است. می‌خواهید جایگزینش کنید؟

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
fa: پرونده از پیش در «⁨%s⁩» وجود دارد. جایگزینی آن، محتویاتش را بازنویسی خواهد کرد.

en: _Replace
fa: _جای‌گزینی

en: Error opening file for writing
fa: خطا هنگام گشودن پرونده جهت نوشتن

[ctx: create-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying device to disk image
fa: در حال رونویسی افزاره به تصویر دیسک

note: Translators: this is the description of the job
en: Creating Disk Image
fa: در حال ایجاد تصویر دیسک

en: The utility %s is missing.
fa: ابزار %s موجود نیست.

en: _Previous
fa: _پیشین

en: Cre_ate
fa: _ایجاد

en: Form_at
fa: _قالب‌بندی

en: N_ext
fa: _بعدی

en: Error formatting volume
fa: خطا در هنگام قالب‌بندی حجم

en: Error creating partition
fa: خطا در هنگام ساخت افراز

en: Create Partition
fa: ایجاد افراز

en: Format Volume
fa: قالب‌بندی حجم

en: Custom Format
fa: قالب سفارشی

en: Set Password
fa: تنظیم گذرواژه

en: Confirm Details
fa: تأیید جزییات

en: _Format
fa: _قالب‌بندی

en: XFS — Linux Filesystem
fa: XFS — سامانه‌پروندهٔ گنو/لینوکسی

en: Linux Swap Partition
fa: افراز مبادلهٔ گنو/لینوکسی

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
fa: Btrfs — سامانه‌پروندهٔ گنو/لینوکسی رونوشت زمان نوشتن، برای ذخیره‌های لحظه‌ای

en: F2FS — Flash Storage Linux Filesystem
fa: F2FS — سامانه‌پروندهٔ لینوکسی حافظهٔ فلش

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
fa: exFAT — سامانه‌پروندهٔ ویندوزی حافظهٔ فلش، مورد استفاده برای کارت‌های SDXC

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
fa: UDF — قالب جهانی دیسک، برای افزاره‌های قابل حمل روی بسیاری از سامانه‌ها

en: No Filesystem
fa: هیچ سامانه‌پرونده‌ای نیست

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
fa: نمی‌توان یک افراز جدید ساخت. در حال حاضر ۴ افراز اصلی وجود دارد.

en: This is the last primary partition that can be created.
fa: این آخرین افراز اصلی است که می‌توان ساخت.

en: The passwords do not match
fa: گذرواژه‌ها مطابق نیستند

en: Error removing /etc/crypttab entry
fa: خطا در هنگام حذف ورودی ‎/etc/crypttab

en: Error adding /etc/crypttab entry
fa: خطا در هنگام اضافه کردن ورودی ‎/etc/crypttab

en: Error updating /etc/crypttab entry
fa: خطا در هنگام بروزرسانی ورودی ‎/etc/crypttab

en: Will be created
fa: ساخته خواهد شد

en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Will be deleted
fa: حذف خواهد شد

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
fa: تنها عبارت عبور اشاره شده توسط پروندهٔ <i>‎/etc/crypttab</i> تغییر خواهد کرد. برای تغییر عبارت عبور روی دیسک، از <i>تغییر عبارت عبور</i> استفاده کنید

en: (None)
fa: (هیچ‌کدام)

en: Disk Drives
fa: گردانندهٔ دیسک

en: Other Devices
fa: افزاره‌های دیگر

[ctx: standby-value]
en: Never
fa: هرگز

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
fa: تعریف‌شده توسّط سازنده

[ctx: standby-value]
en: Reserved
fa: محفوظ

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
fa: ۲۵۵ (از کار افتاده)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
fa: %Id (کاهش سرعت چرخش مجاز)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
fa: %Id (کاهش سرعت چرخش غیرمجاز)

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
fa: ۰ (از کار افتاده)

en: Error setting configuration
fa: خطا در تنظیم پیکربندی

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: Never
fa: هرگز

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 5 minutes
fa: ۵ دقیقه

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 10 minutes
fa: ۱۰ دقیقه

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 15 minutes
fa: ۱۵ دقیقه

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 3 hours
fa: ۳ ساعت

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Save Power
fa: ذخیرهٔ نیرو

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible. The left arrow ("←") is to signify that the left part of the scale offers spindown. In RTL locales, please use a right arrow ("→") instead.
en: ← Spindown
fa: → کاهش سرعت چرخش

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Perform Better
fa: انجام بهتر

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Quiet (Slow)
fa: آرام (کند)

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Loud (Fast)
fa: بلند (تند)

en: Error setting label
fa: خطا هنگام تغییر برچسب

en: The label matches the existing label
fa: برچسب با برچسب پیشین مطابق است

en: Error formatting disk
fa: خطا در هنگام قالب‌بندی دیسک

en: Are you sure you want to format the disk?
fa: آیا در خصوص قالب‌بندی دیسک اطمینان دارید؟

note: Translators: warning used for quick format
en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
fa: تمام داده‌های روی دیسک از بین خواهند رفت ولی ممکن است هنوز با خدمات بازیابی داده قابل بازگردانی باشند

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
fa: <b>نکته</b>: اگر قصد بازیافت، فروش یا اهدای رایانه یا دیسک قدیمی‌تان را دارید، باید از یک پاک‌سازی کامل‌تر برای نگه‌داری اطّلاعات خصوصی‌تان از افتادن در دستان اشتباهی استفاده کنید

note: Translators: warning used when overwriting data
en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
fa: تمام داده‌های روی دیسک بازنویسی شده و احتمالاً توسّط خدمات بازیابی داده، قابل بازگردانی نخواهد بود

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
fa: <b>هشدار</b>: تکمیل دستور پاک کردن امن ممکن است خیلی طول بکشد، قابل لغو نیست و ممکن است با برخی سخت‌افزارها درست کار نکند. در بدترین حالت، ممکن است گرداننده‌تان غیرقابل مصرف شده یا سامانه‌تان خراب شده یا قفل شود. پیش از ادامه، لطفاً مقالهٔ مربوط به <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>پاک کردن امن ATA</a> را بخوانید و مطمئن شوید خطرات را درک کرده‌اید

note: Translators: Used to convey that something takes at least * some specificed duration but may take longer. The %s is a * time duration e.g. "8 hours and 28 minutes"
en: At least %s
fa: کمینه %s

note: Translators: Used to convey that something takes * approximately some specificed duration. The %s is a time * duration e.g. "2 hours and 2 minutes"
en: Approximately %s
fa: حدودا %s

en: Don’t overwrite existing data
fa: بازنویسی نکردن داده‌های موجود با صفر

en: Quick
fa: تند

en: Overwrite existing data with zeroes
fa: بازنویسی داده‌های موجود با صفر

en: Slow
fa: کند

en: ATA Secure Erase
fa: پاک کردن امن ATA

en: ATA Enhanced Secure Erase
fa: پاک کردن امن بهبود یافتهٔ ATA

en: Compatible with all systems and devices
fa: سازگار با تمام سامانه‌ها و افزاره‌ها

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
fa: سازگار با سامانه‌های مدرن و هارد دیسک‌ها > ۲ ترابایت

en: No partitioning
fa: بدون افرازبندی

en: Empty
fa: خالی

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
fa: افراز %Iu افزاره مطابق با داده‌های محصول حیاتی داده شده

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
fa: کل دیسک افزاره مطابق با داده‌های محصول حیاتی داده شده

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
fa: افراز %Iu همهٔ افزاره‌های متصّل، مطابق با داده‌های محصول حیاتی داده شده

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
fa: کل دیسک همهٔ افزاره‌های متصّل، مطابق با داده‌های محصول حیاتی داده شده

en: Matches any device with the given label
fa: مطابق با همهٔ افزاره‌ها با برچسب داده‌شده

en: Matches the device with the given UUID
fa: مطابق با افزارهٔ با شناسهٔ یکتای داده‌شده

en: Matches the given device
fa: مطابق با افزارهٔ داده‌شده

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
fa: اگر این ورودی حذف شود یا تغییر کند، سامانه ممکن است به درستی کار نکند.

en: Error removing old /etc/fstab entry
fa: خطا هنگام حذف ورودی قدیمی ‎/etc/fstab

en: Error adding new /etc/fstab entry
fa: خطا هنگام بروزرسانی ورودی ‎/etc/fstab

en: Error updating /etc/fstab entry
fa: خطا هنگام بروزرسانی ورودی ‎/etc/fstab

en: Error writing file
fa: خطا هنگام نوشتن پرونده

note: Translators: The suggested name for the disk image to create. *              The %s is today's date and time, e.g. "March 2, 1976 6:25AM".
en: Unnamed (%s).img
fa: بی‌نام ‪(%s).img

en: Error setting partition type
fa: خطا هنگام تنظیم نوع افراز

en: Error setting partition name
fa: خطا هنگام تنظیم نام افراز

en: Error setting partition flags
fa: خطا هنگام تنظیم پرچم‌های افراز

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
fa: گونهٔ افراز ارائه‌شده به عنوان یک <i>GUID</i> ۳۲بیتی

en: Legacy BIOS _Bootable
fa: بایوس Legacy _قابل بوت

en: This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
fa: این معادل پرچم <i>bootable</i> در MBR است. معمولاً برای افرازهای GPT روی سامانه‌های MBR استفاده می‌شود

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
fa: گونهٔ افراز به صورت یک عدد صحیح بی‌علامت ۸ بیتی

en: _Bootable
fa: _قابل بوت

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
fa: پرچمی که به دست بارکنندهٔ راه‌اندازی بن‌سازه برای تشخیص این که سیستم‌عامل باید از کجا بار شود استفاده می‌شود. گاهی از افراز با این پرچم با عنوان افراز <i>فعّال</i> یاد می‌شود

[ctx: Password strength]
en: Weak
fa: ضعیف

[ctx: Password strength]
en: Fair
fa: قابل قبول

[ctx: Password strength]
en: Good
fa: خوب

[ctx: Password strength]
en: Strong
fa: قوی

en: Current Size
fa: اندازهٔ جاری

en: Minimal Size
fa: کمینهٔ اندازه

en: _Resize
fa: _تغییر اندازه

en: Error resizing filesystem
fa: خطا در تغییر اندازهٔ سامانه‌پرونده

en: Error resizing partition
fa: خطا در تغییر اندازهٔ افراز

en: Error repairing filesystem after resize
fa: خطا در تعمیر سامانه‌پرونده پس از تغییر اندازه

en: Resizing not ready
fa: تغییر اندازه آماده نیست

en: Waited too long for the filesystem
fa: انتظار بیش از حد برای سامانه‌پرونده

en: Error repairing filesystem
fa: خطا در تعمیر سامانه‌پرونده

en: Error mounting the filesystem
fa: خطا در سوار کردن سامانه‌پرونده

en: Fit to size
fa: برازش در اندازه

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
fa: خطا در سوار کردن سامانه‌پرونده برای محاسبهٔ کمینهٔ اندازه

en: File does not appear to be XZ compressed
fa: به نظر نمی‌رسد پرونده با xz فشرده شده باشد

note: Translators: Shown for a compressed disk image in the "Size" field. *              The %s is the uncompressed size as a long string, e.g. "4.2 MB (4,300,123 bytes)".
en: %s when decompressed
fa: هنگام فشرده‌شدن %s

en: Cannot restore image of size 0
fa: نمی‌توان تصویر با انداره ۰ را بازگردانی کرد

en: The disk image is %s smaller than the target device
fa: تصویر دیسک %s از افزارهٔ مقصد کوچک‌تر است

en: The disk image is %s bigger than the target device
fa: تصویر دیسک %s از افزارهٔ مقصد بزرگ‌تر است

en: Error restoring disk image
fa: خطا در بازگردانی تصویر دیسک

en: Error opening file for reading
fa: خطا هنگام گشودن پرونده برای خواندن

en: Error determining size of file
fa: خطا در تشخیص اندازهٔ پرونده

[ctx: restore-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying disk image to device
fa: در حال رونویسی تصویر دیسک به افزاره

note: Translators: this is the description of the job
en: Restoring Disk Image
fa: در حال بازگردانی تصویر دیسک

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
fa: آیا درباره نوشتن تصویر دیسک بر روی افزاره مطمئن هستید؟

en: All existing data will be lost
fa: تمام اطّلاعات موجود حذف می‌شوند

en: _Restore
fa: _بازگردانی

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
fa: عبارت عبور رمزنگاری از دسته‌کلید به دست آمد

en: Error unlocking device
fa: خطا در قفل‌گشایی افزاره

en: Select a Keyfile
fa: گزینش یک پرونده‌کلید

en: Set options to unlock
fa: تنظیم گزینه‌ها برای قفل‌گشایی

en: Volumes Grid
fa: شبکهٔ حجم‌ها

en: No Media
fa: هیچ رسانه‌ای

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
fa: سامانه‌پرونده

[ctx: volume-grid]
en: Swap
fa: مبادله

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with a name/label. *              The %d is the partition number. The %s is the name
en: Partition %u: %s
fa: افراز %Iu: ⁨%s⁩

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with no name/label. *              The %d is the partition number
en: Partition %u
fa: افراز %Iu

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
fa: افراز گسترده

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
fa: فضای خالی

en: Error deleting loop device
fa: خطا در حذف افزارهٔ حلقه‌ای

en: Error attaching disk image
fa: خطا هنگام پیوست تصویر دیسک

en: Select Disk Image to Attach
fa: یک تصویر دیسک برای پیوست برگزینید

en: _Attach
fa: _پیوست

note: set file types allow_compressed Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only loop device
fa: برپایی افزارهٔ حلقه‌ای _فقط‌خواندنی

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
fa: اگر تیک خورده باشد، افزارهٔ حلقه‌ای فقط‌خواندنی خواهد بود. اگر نمی‌خواهید پروندهٔ زیرین دستکاری شود مفید است

note: Translators: Shown for a read-only device. The %s is the device file, e.g. /dev/sdb1
en: %s (Read-Only)
fa: %s (فقط‌خواندنی)

[ctx: job-remaining-with-rate]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes"). *              The second %s is the average amount of bytes transfered per second (ex. "8.9 MB").
en: %s remaining (%s/sec)
fa: %s مانده (%s/ثانیه)

[ctx: job-remaining]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes").
en: %s remaining
fa: %s باقی‌مانده

note: Translators: Used to convey job progress where the amount of bytes to process is known. *              The first %s is the amount of bytes processed (ex. "650 MB"). *              The second %s is the total amount of bytes to process (ex. "8.5 GB"). *              The third %s is the estimated amoun
en: %s of %s — %s
fa: %s از %s — %s

note: Translators: Used in job progress bar. *              The %s is the job description (e.g. "Erasing Device"). *              The %f is the completion percentage (between 0.0 and 100.0).
en: %s: %2.1f%%
fa: %s: ⁦%I2.1f٪⁩

en: Block device is empty
fa: افزارهٔ بلوکی خالیست

[ctx: partitioning]
note: Translators: Shown for unknown partitioning type. The first %s is the low-level type.
en: Unknown (%s)
fa: ناشناخته (%s)

note: Translators: Shown in "Location" when drive is connected to another seat than where * our application is running.
en: Connected to another seat
fa: وصل‌شده به صندلی‌ای دیگر

en: Loop device is empty
fa: افزارهٔ حلقه‌ای خالیست

note: Translators: Shown in 'Size' field for a filesystem where we know the amount of unused *              space. *              The first %s is a short string with the size (e.g. '69 GB (68,719,476,736 bytes)'). *              The second %s is a short string with the space free (e.g. '43 GB'). *        
en: %s — %s free (%.1f%% full)
fa: %s — %s آزاد (⁦%I.1f٪⁩ پُر)

[ctx: partition type]
en: Unknown
fa: ناشناس

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Use for mount point '/' simply because '/' is too small to hit as a hyperlink
en: Filesystem Root
fa: ریشهٔ سامانه‌پرونده

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents'. The first %s is the mount point, e.g. /media/foobar
en: Mounted at %s
fa: سوار روی ⁨%s⁩

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown when the device is not mounted next to the "In Use" label
en: Not Mounted
fa: سوار نشده

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is in use
en: Active
fa: فعّال

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is not in use
en: Not Active
fa: غیرفعّال

[ctx: volume-content-crypto]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Unlocked
fa: قفل‌گشایی شده

[ctx: volume-content-crypto]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Locked
fa: قفل‌شده

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
fa: افراز گسترده

[ctx: volume-contents-combiner]
note: Translators: Shown in 'Contents' field for a member that can be "mounted" (e.g. filesystem or swap area). *              The first %s is the usual contents string e.g. "Swapspace" or "Ext4 (version 1.0)". *              The second %s is either "Mounted at /path/to/fs", "Not Mounted, "Active", "Not A
en: %s — %s
fa: ⁨%s⁩ — %s

note: Translators: used to convey free space for partitions
en: Unallocated Space
fa: فضای تخصیص داده نشده

en: Error while repairing filesystem
fa: خطا هنگام تعمیر سامانه‌پرونده

en: Repair successful
fa: تعمیر موفّق بود

en: Repair failed
fa: تعمیر شکست خورد

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
fa: سامانه‌پروندهٔ %s روی %s تعمیر شد.

note: show as result and not error message, because it's not a malfunction of GDU
en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
fa: سامانه‌پروندهٔ %s روی %s نمی‌تواند تعمیر شود.

en: Confirm Repair
fa: تأیید تعمیر

en: A filesystem repair is not always possible and can cause data loss. Consider backing it up first in order to use forensic recovery tools that retrieve lost files. The operation may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
fa: تعمیر سامانه‌پرونده همیشه امکان‌پذبر نیست و ممکن است منجر به از دست دادن داده شود. برای استفاده از ابزارهای بازیابی خارجی که پرونده‌های از دست رفته را بازمی‌گردانند، گرفتن پشتیبان را در نظر داشته باشید. ممکن است عملیات خیلی طول بکشد، مخصوصاً اگر افراز شامل داده‌های زیادی باشد.

en: Error while taking filesystem ownership
fa: خطا هنگام گرفتن مالکیت سامانه‌پرونده

en: Error while checking filesystem
fa: خطا هنگام بررسی سامانه‌پرونده

en: Filesystem intact
fa: سامانه‌پرونده سالم

en: Filesystem damaged
fa: سامانه‌پرونده آسیب‌دیده

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
fa: سامانه‌پروندهٔ %s روی %s آسیب ندیده است.

note: show as result and not error message, because it's not a malfunction of GDU
en: Filesystem %s on %s needs repairing.
fa: سامانه‌پروندهٔ %s روی %s نیاز به تعمیر دارد.

en: Confirm Check
fa: تأیید بررسی

en: The check may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
fa: ممکن است بررسی خیلی طول بکشد، مخصوصاً اگر افراز شامل داده‌های زیادی باشد.

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
fa: هنگام تلاش برای گذاشتن گرداننده در حالت آماده‌به‌کار، خطایی رخ داد

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
fa: هنگام تلاش برای بیدار کردن گرداننده از حالت آماده‌به‌کار، خطایی رخ داد

en: Error powering off drive
fa: خطا در خاموش کردن گرداننده

note: Translators: Heading for powering off a device with multiple drives
en: Are you sure you want to power off the drives?
fa: مطمينید می‌خواهید گرداننده‌ها را خاموش کنید؟

note: Translators: Message for powering off a device with multiple drives
en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
fa: این عملیات سامانه را برای خاموش شدن و برداشته شدن گرداننده‌های زیر آماده می‌کند.

en: _Power Off
fa: _خاموش کردن

en: Error mounting filesystem
fa: خطا در هنگام سوار کردن سامانه‌پرونده

en: Error deleting partition
fa: خطا در هنگام حذف افراز

en: Are you sure you want to delete the partition?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این افراز را حذف کنید؟

en: All data on the partition will be lost
fa: تمام اطّلاعات بر روی افراز پاک می‌شود

en: _Delete
fa: _حذف

en: Error ejecting media
fa: خطا در هنگام بیرون دادن رسانه

en: Error starting swap
fa: خطا در هنگام آغاز مبادله

en: Error stopping swap
fa: خطا در هنگام متوقّف کردن مبادله

en: Error setting autoclear flag
fa: خطا در تنظیم پرچم‌های پاک‌سازی خودکار

en: Error canceling job
fa: خطا در لغو کار

en: Invalid compressed data
fa: دادهٔ فشردهٔ نامعتبر

en: Not enough memory
fa: حافظهٔ کافی موجود نیست

en: Internal error
fa: خطای درونی

en: Need more input
fa: نیاز به ورودی بیش‌تر است

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 The GNOME Project
fa: حق رونوشت © ‎۲۰۰۸-۲۰۱۲ ردهت
    حق رونوشت © ‎۲۰۰۸-۲۰۱۳ دیوید زوتن
    حق رونوشت © ‎۲۰۰۹-۲۰۱۷ پروژهٔ گنوم

en: View, modify and configure disks and media
fa: نمایش، تغییر و پیکربندی دیسک‌ها و رسانه‌ها

en: _New Disk Image…
fa: تصویر دیسک جدید…

en: _Attach Disk Image… (.iso, .img)
fa: _پیوست تصویر دیسک… (‎.iso و ‎.img)

en: _Keyboard Shortcuts
fa: میان‌برهای _صفحه‌کلید

en: _Help
fa: _راهنما

en: _About Disks
fa: _دربارهٔ دیسک‌ها

en: Benchmark
fa: محک

en: _Start Benchmark…
fa: _شروع محک…

en: _Abort Benchmark
fa: _انصراف از محک

en: Last Benchmarked
fa: آخرین محک

en: Average Read Rate
fa: آهنگ میانگین خواندن

en: Average Write Rate
fa: آهنگ میانگین نوشتن

en: Average Access Time
fa: میانگین زمان دسترسی

en: Disk or Device
fa: دیسک یا افزاره

en: Sample Size
fa: اندازهٔ نمونه

en: Benchmark Settings
fa: تنظیمات محک

en: _Start Benchmarking…
fa: شروع محک‌زنی…

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
fa: محک‌زنی شامل سنجش آهنگ انتقال روی نواحی مختلفی از افزاره به همراه سنجش مدّت زمان دسترسی از یک ناحیهٔ تصادفی به ناحیه‌ای دیگر است. لطفاً پیش از استفاده از محک نوشتن، از داده‌های مهم پشتیبان بگیرید.

en: Transfer Rate
fa: آهنگ انتقال

en: Number of S_amples
fa: تعداد _نمونه‌ها

en: Sample S_ize (MiB)
fa: اندازهٔ _نمونه (مبی‌بایت)

en: Perform _write-benchmark
fa: اجرای محک _نوشتن

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
fa: محک آهنگ نوشتن یک دیسک، نیاز به دسترسی اختصاصی به دیسک دارد (برای مثال، دیسک یا افرازهایش نمی‌توانند سوار شده یا استفاده شوند) و شامل خواندن داده‌ها و نوشتن دوبارهٔ آن‌هاست. در نتیجه، محتویات دیسک تغییر نمی‌کند.
    
    اگر گزیده نشده باشد، بخش نوشتن محک انجام نخواهد شد، ولی از آن سو، نیاز به دسترسی اختصاصی به افزاره نیز نیست (برای مثال، دیسک یا افزاره می‌تواند استفاده شود).

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
fa: تعداد نمونه‌ها. عدد بزرگ‌تر نمودار نرم‌تری تولید می‌کند، ولی محک بیش‌تر طول خواهد کشید.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
fa: تعداد به مبی‌بایت (۱٫۰۴۸٫۵۷۶ بایت) برای خواندن/نوشتن برای هر نمونه. اندازهٔ نمونه‌های بزرگ، محک دقیق‌تری در ازای زمان بیش‌تر فراهم می‌کنند.

en: Access Time
fa: زمان دسترسی

en: Number of Sampl_es
fa: تعداد نمونه‌_ها

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
fa: تعداد نمونه‌ها. عدد بزرگ‌تر تصویر دقیق‌تری از الگوهای زمان دسترسی تولید می‌کند ولی بیش‌تر طول خواهد کشید.

en: Change Passphrase
fa: تغییر عبارت عبور

en: Curr_ent Passphrase
fa: عبارت عبور _فعلی

en: Enter current passphrase used to protect the data
fa: عبارت عبور فعلی استفاده شده جهت حفاظت از اطّلاعات را وارد کنید

en: New _Passphrase
fa: _عبارت عبور جدید

en: Enter new passphrase used to protect the data
fa: عبارت عبور جدید استفاده شده جهت حفاظت از اطّلاعات را وارد کنید

en: C_onfirm Passphrase
fa: _تأیید عبارت عبور

en: Confirm passphrase entered above
fa: عبارت عبور وارد شدهٔ بالا را تأیید کنید

en: The strength of the passphrase
fa: قدرت عبارت عبور

en: Sho_w Passphrases
fa: _نمایش عبارت عبور

en: Check this box to see the passphrases entered above
fa: برای نمایش عبارت عبور وارد شده بالا این گزینه را تیک بزنید

en: C_hange
fa: _تغییر

en: Warning: all data on the volume will be lost
fa: هشدار: تمام اطّلاعات روی حجم از بین خواهند رفت

en: Confirm the details of the current volume before proceeding.
fa: تأیید جزییات حجم جاری پیش از ادامه.

en: Device
fa: افزاره

en: Volume
fa: حجم

en: Used
fa: استفاده شده

note: The physical location of the drive, could be 'Connected to another seat'  or 'Bay 11 of Promise VTrak' or 'USB connector II'
en: Location
fa: مکان

en: Create Disk Image
fa: ساخت تصویر دیسک

en: _Name
fa: _نام

en: Save in _Folder
fa: ذخیره در _شاخه

en: Select a Folder
fa: یک شاخه انتخاب کنید

en: Source
fa: منبع

en: _Start Creating…
fa: _شروع ایجاد…

en: Volume _Name
fa: _نام حجم

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory.
fa: نام مورد استفاده برای سامانه‌پرونده. اگر می‌خواهید به افزاره توسّط یک پیوند نرم در شاخهٔ ‎/dev/disk/by-label اشاره کنید، مفید است.

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
fa: برای مثال: «Angela’s Files» یا «Backup».

en: _Erase
fa: _پاک کردن

en: Overwrites existing data, but takes longer.
fa: داده‌های موجود را بازنویسی کرده، ولی بیش‌تر طول می‌کشد.

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
fa: _دیسک داخلی برای استفاده فقط با سامانه‌های گنو/لینوکسی (Ext4)

en: _Password protect volume (LUKS)
fa: حجم محافظت‌شده با _گذرواژه (LUKS)

en: For use with _Windows (NTFS)
fa: برای استفاده با _ویندوز (NTFS)

en: For use with all _systems and devices (FAT)
fa: سازگار با تمام _سامانه‌ها و افزاره‌ها (FAT)

en: _Other
fa: _دیگر

en: In case that the default options do not fit your needs select one of the following filesystems. Be aware of the technical differences and do research about your use case.
fa: در صورتی که گزینه‌های پیش‌گزیده مطابق نیازتان نیستند، یکی از سامانه‌پرونده‌های زیر را برگزینید. از تفاوت‌های فنّی آگاه بوده و دربارهٔ مورد استفاده‌تان تحقیق کنید.

en: Partition _Size
fa: _اندازهٔ افراز

en: The size of the partition to create
fa: اندازهٔ افراز برای ایجاد

en: bytes
fa: بایت

en: kB
fa: کیلوبایت

en: MB
fa: مگابایت

en: GB
fa: گیگابایت

en: TB
fa: ترابایت

en: PB
fa: پتابایت

en: KiB
fa: کیبی‌بایت

en: MiB
fa: مبی‌بایت

en: GiB
fa: گیبی‌بایت

en: TiB
fa: تبی‌بایت

en: PiB
fa: پبی‌بایت

en: Free Space _Following
fa: فضای خالی ادامه

en: The free space following the partition
fa: فضای خالی پس از افراز

en: Extended Partition
fa: افراز گسترده

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
fa: افرازهای گسترده می‌توانند شامل افرازهای منطقی باشد

en: Data stored in the volume will only be accessible with the correct password. Be careful not to forget it.
fa: داده‌های ذخیره شده در حجم تنها با گذرواژهٔ درست قابل دسترسی‌اند. مواظب باشید فراموشش نکنید.

en: _Password
fa: _گذرواژه

en: _Confirm
fa: _تأیید

en: Enter passphrase used to protect the data
fa: عبارت عبور که جهت حفاظت از اطّلاعات استفاده می‌شود را وارد کنید

en: Sh_ow Password
fa: _نمایش گذرواژه

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
fa: حروف بزرگ و کوچک را ادغام کنید و از یک یا چند عدد هم استفاده کنید.

en: Drive Settings
fa: تنظیمات گرداننده

en: Apply Standby Timeout Settings
fa: اعمال تنظیمات زمان آماده‌به‌کار شدن

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
fa: برای پیکربندی زمان آماده‌به‌کار هنگام راه‌اندازی و وقتی دیسک وصل شده‌است، روشن کنید

en: Enter Standby After
fa: ورود به آماده‌به‌کار پس از

en: _Standby
fa: _آماده‌به‌کار

en: Apply Advanced Power Management Settings
fa: اعمال تنظیمات مدیریت نیروی پیشرفته

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
fa: برای پیکربندی APM هنگام راه‌اندازی و وقتی دیسک وصل شده‌است، روشن کنید

en: APM Level
fa: سطح APM

en: Aggressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
fa: کاهش سرعت تهاجمی، ممکن است موجب استهلاک زودرس گرداننده شود. هر از گاه، ویژگی «شمارش شروع/پایان» SMART را بررسی کنید

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
fa: اعمال تنظیمات مدیریت صدای خودکار

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
fa: برای پیکربندی AAM هنگام راه‌اندازی و وقتی دیسک وصل شده‌است، روشن کنید

en: Vendor Recommended
fa: پیشنهاد شده توسّط سازنده

en: AAM Level
fa: سطح AAM

en: Apply Write Cache Settings
fa: اعمال تنظیمات انبارهٔ نوشتن

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
fa: برای پیکربندی تنظیمات انبارهٔ نوشتن هنگام راه‌اندازی و وقتی دیسک وصل شده‌است، روشن کنید

en: S_etting
fa: _تنظیمات

en: Enable Write Cache
fa: به کار انداختن انبارهٔ نوشتن

en: Disable Write Cache
fa: از کار انداختن انبارهٔ نوشتن

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
fa: با به کار انداختن انبارهٔ نوشتن، بازدهی افزایش می‌یابد، ولی سامانه در خطر از دست رفتن داده‌ها هنگام قطع برق قرار می‌گیرد

en: Wr_ite Cache
fa: انبارهٔ _نوشتن

en: Application Menu
fa: فهرست برنامه

en: Go back to main view
fa: بازگشت به نمای اصلی

en: Drive Options
fa: گزینه‌های گرداننده

en: Power off this disk
fa: خاموش کردن این دیسک

en: Eject this disk
fa: بیرون دادن این دیسک

en: Detach this loop device
fa: جدا کردن این افزارهٔ حلقه‌ای

en: No Device Selected
fa: هیچ افزاره‌ای گزیده نشده

en: Select a device to manage.
fa: افزاره‌ای را برای مدیریت برگزینید.

en: Model
fa: مدل

en: Serial Number
fa: شمارهٔ سریال

en: World Wide Name
fa: نام سراسری

en: Media
fa: رسانه

en: Job
fa: کار

en: Name
fa: نام

en: Size
fa: اندازه

en: Auto-clear
fa: پاک‌سازی خودکار

en: Detach loop device after unmount action
fa: برداشتنن افزارهٔ حلقه‌ای پس از کنش پیاده شدن

note: The filename or URI of the file that is used as backing store for the loop device.
en: Backing File
fa: در حال پشتیبان‌گیری از پرونده

en: Partitioning
fa: افرازش

en: _Volumes
fa: _حجم‌ها

en: Mount selected partition
fa: سوار کردن افراز گزیده

en: Unmount selected partition
fa: پیاده کردن افراز گزیده

en: Activate selected swap partition
fa: به کار انداختن مبادلهٔ گزیده

en: Deactivate selected swap partition
fa: از کار انداختن مبادلهٔ گزیده

en: Unlock selected encrypted partition
fa: قفل‌گشایی افراز رمزنگاری‌شده

en: Lock selected encrypted partition
fa: قفل افراز رمزنگاری‌شده

en: Create partition in unallocated space
fa: ایجاد افراز در فضای خالی

en: Additional partition options
fa: انتخاب‌های اضافی افراز

en: Delete selected partition
fa: حذف افراز گزیده

note: The contents of the device, for example 'Unknown', 'FAT (32-bit version)', 'Ext4 (version 1.0)', 'Swap (version 2)'
en: Contents
fa: مندرجات

en: UUID
fa: شناسهٔ یکتا

en: Partition Type
fa: نوع افراز

en: Format _Disk…
fa: قالب‌بندی _دیسک…

en: _Create Disk Image…
fa: _ایجاد تصویر دیسک…

en: _Restore Disk Image…
fa: _بازگردانی تصویر دیسک…

en: _Benchmark Disk…
fa: _محک دیسک…

en: _SMART Data & Self-Tests…
fa: _داده‌های SMART و خودآزمایی‌ها…

en: Drive S_ettings…
fa: _تنظیمات گرداننده…

en: S_tandby Now
fa: رفتن به حالت آماده‌به‌کار

en: _Wake-Up from Standby
fa: برخاستن از حالت آماده‌به‌کار

en: Encryption Options
fa: گزینه‌های رمزنگاری

en: Us_er Session Defaults
fa: _پیش‌گزیده‌های نشست کاربر

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
fa: برای مدیریت گزینه‌های رمزنگاری و عبارت عبور برای افزاره، <i>پیش‌گزیده‌های نشست کاربر</i> را خاموش کنید. گزینه‌ها مطابق با یک ورودی در پروندهٔ <b>‎/etc/crypttab</b> هستند

en: Opt_ions
fa: _گزینه‌ها

en: _Unlock at system startup
fa: _قفل‌گشایی در شروع سامانه

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
fa: اگر تیک بخورد، افزاره هنگام شروع سامانه قفل‌گشایی نمی‌شود [‪!noauto‬]

en: Require additional authori_zation to unlock
fa: نیاز به _‏تصدیق هویت اضافی برای قفل‌گشایی

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
fa: اگر تیک شود، تصدیق هویت بیشتری برای گشودن قفل افزاره لازم خواهد بود [x-udisks-auth]

en: Options to use when unlocking the device
fa: گزینه‌هایی که هنگام گشودن قفل افزاره استفاده می‌شود

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
fa: نام مورد استفاده برای افزارهٔ قفل‌گشوده — افزاره به عنوان یک نام پیشوندی با <b>‪/dev/mapper‬</b> برپا می‌شود/

en: _Passphrase
fa: _عبارت عبور

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
fa: عبارت عبور افزاره یا خالی، جهت درخواست از کاربر در هنگام برپاکردن افزاره

en: Sho_w passphrase
fa: _نمایش عبارت عبور

en: Passphrase File
fa: پروندهٔ عبارت عبور

en: _OK
fa: _تأیید

en: Change Filesystem Label
fa: تغییر برچسب سامانه‌پرونده

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
fa: این سامانه‌پرونده پیش از هر تغییری، به صورت خودکار پیاده خواهد شد.

en: _Label
fa: _برچسب

en: Mount Options
fa: گزینه‌های سوار شدن

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
fa: برای مدیریت گزینه‌ها و نقطه‌های اتّصال برای افزاره، <i>پیش‌گزیده‌های نشست کاربر</i> را خاموش کنید. گزینه‌ها مطابق با یک ورودی در پروندهٔ <b>‎/etc/fstab</b> هستند

en: I_dentify As
fa: _شناخته‌شده به عنوان

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
fa: <b>پروندهٔ افزارهٔ ویژه</b> — برای واپایش حوزهٔ ورودی از پیوندهای نرم در سلسله‌مراتب <b>‪/dev/disk‬</b> استفاده کنید

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
fa: پروندهٔ افزارهٔ ویژه — برای واپایش حوزهٔ ورودی از پیوندهای نرم در سلسله‌مراتب ‪/dev/dik‬ استفاده کنید

en: Mount _Point
fa: _نقطهٔ اتّصال

en: Filesystem _Type
fa: _گونهٔ سامانه‌پرونده

en: The directory to mount the device in
fa: شاخه‌ای که افزاره در آن سوار شود

en: The filesystem type to use
fa: نوع سامانه‌پرونده جهت استفاده

en: Display _Name
fa: _نام نمایشی

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
fa: در صورت تنظیم، نام مورد استفاده برای افزاره در رابط کاربری ‪[x-gvfs-name=]

en: Icon Na_me
fa: _نام شمایل

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
fa: در صورت تنظیم، نام نقشک مورد استفاده در افزاره در رابط کاربری ‪[x-gvfs-icon=]

en: Sho_w in user interface
fa: نمایش _رابط کاربری

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
fa: در صورت گزینش، افزاره همواره بدون توجّه به شاخه‌اش، در رابط کاربری نشان داده می‌شود [x-gvfs-show]

en: Require additional authori_zation to mount
fa: برای سوار شدن نیاز به _‏تصدیق‌هویت بیش‌تر است

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
fa: در صورت گزینش، تصدیق‌هویت بیشتری برای سوار شدن افزاره لازم خواهد بود [x-udisks-auth]

en: Mount at system _startup
fa: سوار شدن در شروع سامانه

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
fa: اگر تیک بخورد، افزاره هنگام شروع سامانه سوار می‌شود [‪!noauto‬]

en: S_ymbolic Icon Name
fa: _نام نقشک نمادین

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
fa: در صورت تنظیم، نام نقشک نمادین مورد استفاده در افزاره در رابط کاربری ‪[x-gvfs-symbolic-icon=]

en: Mount Opt_ions
fa: _گزینه‌های سوار شدن

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
fa: گزینه‌های سوار شدن نگه‌داری شده در پروندهٔ <b>‪/etc/fstab‬</b>

en: Edit Partition
fa: ویرایش افراز

en: _Type
fa: _گونه

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
fa: نام افراز (حداکثر تا ۳۶ نویسهٔ یونی‌کد). اگر می‌خواهید از طریق یک پیوند نمادین در شاخهٔ <b>‪/dev/disk/by-partlabel‬</b> به افزاره اشاره کنید، مفید است

en: Flags
fa: پرچم‌ها

en: _System Partition
fa: افراز _سامانه‌ای

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
fa: استفاده‌شده برای نشان دادن این که افراز و محتویاتش برای کارکرد سیستم‌عامل/سامانه لازمند. نیازمند مراقبت‌های ویژه برای حذف یا بازنویسی نشدن محتویاش

en: Hide from _Firmware
fa: نهفتن از _میان‌افزار

en: Indicates that EFI firmware should ignore the content of the partition and not try to read from it
fa: نشان می‌دهد که میان‌افزار EFI باید محتوای افراز را نادیده گرفته و برای خواندن از آن تلاش نکند

en: Erase Multiple Disks
fa: پاک کردن چندین دیسک

en: _Erase…
fa: _پاک کردن…

en: Erase _Type
fa: _گونهٔ پاک کردن

en: Format Disk
fa: قالب‌بندی دیسک

en: _Partitioning
fa: _افرازبندی

en: _Format…
fa: _قالب‌بندی…

en: New Disk Image
fa: تصویر دیسک جدید

en: Image _Size
fa: _اندازهٔ تصویر

en: The size of the image to create
fa: اندازهٔ تصویر برای ایجاد

en: Attach new _Image…
fa: پیوست _تصویر جدید…

en: Resize Volume
fa: تغییر اندازهٔ حجم

en: Resizing a filesystem can lead to data loss. You are advised to backup your data before. The resize operation will take longer if a lot of data has to be moved. The minimal size is calculated according to the current content. Keep additional free space for the filesystem to work fast and reliably.
fa: تغییر اندازهٔ یم سامانه‌پرونده می‌تواند منجر به از دست دادن داده شود. توصیه می‌شود قبلش از داده‌هایتان پشتیبان بگیرید. اگر داده‌های زیادی نیاز به جابه‌جایی داشته باشند، عملیات تغییر اندازه بیش‌تر طول خواهد کشید. کمینهٔ اندازه با توجّه به محتوای فعلی محاسبه شده است. برای کارکردن سریع و مطمئن، فضای خالی اضافی بگذارید.

en: _Difference
fa: _تفاوت

en: The difference to the previous partition size
fa: تفاوت با اندازهٔ افراز پیشین

en: Restore Disk Image
fa: بازگردانی تصویر دیسک

en: _Image to Restore
fa: _تصویر برای بازگردانی

en: Select Disk Image to Restore
fa: گزینش تصویر دیسک برای بازگردانی

en: Destination
fa: مقصد

en: _Destination
fa: _مقصد

en: Image to Restore
fa: _تصویر برای بازگردانی

en: Image Size
fa: _اندازهٔ تصویر

en: _Start Restoring…
fa: _شروع بازگردانی…

[ctx: shortcut window]
en: General
fa: عمومی

[ctx: shortcut window]
en: Help
fa: راهنما

[ctx: shortcut window]
en: Open the application menu
fa: گشودن فهرست برنامه

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
fa: میان‌برهای صفحه‌کلید

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fa: خروج

[ctx: shortcut window]
en: Disks
fa: دیسک‌ها

[ctx: shortcut window]
en: Create a new empty disk image
fa: ایجاد یک تصویر دیسک جدید

[ctx: shortcut window]
en: Attach an existing disk image
fa: پیوست یک تصویر دیسک موجود

[ctx: shortcut window]
en: Unselect current disk
fa: ناگزینش دیسک کنونی

[ctx: shortcut window]
en: Drive
fa: گرداننده

[ctx: shortcut window]
en: Open the drive menu
fa: گشودن فهرست گرداننده

[ctx: shortcut window]
en: Format the drive
fa: قالب‌بندی گرداننده

[ctx: shortcut window]
en: Restore an image to the disk
fa: بازگردانی یک تصویر به دیسک

[ctx: shortcut window]
en: SMART data
fa: داده‌های SMART

[ctx: shortcut window]
en: Drive settings
fa: تنظیمات گرداننده

[ctx: shortcut window]
en: Partition
fa: افراز

[ctx: shortcut window]
en: Open the volume menu
fa: گشودن فهرست حجم

[ctx: shortcut window]
en: Format the selected volume
fa: قالب‌بندی حجم گزیده

en: SMART Data & Self-Tests
fa: داده‌های SMART و خودآزمایی‌ها

en: _Start Self-test
fa: _شروع خودآزمایی

en: Click to start a SMART self-test
fa: کلیک برای شروع یک خودآزمایی SMART

en: _Stop Self-test
fa: توقف خودآزمایی‌ها

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
fa: کلیک برای توقّف خودآزمایی SMART در حال اجرا

en: Close
fa: بستن

en: Refresh
fa: نوسازی

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
fa: کلیک برای اجبار به بازخوانی داده‌های SMART از دیسک سخت

en: Powered On
fa: روشن شد

en: Updated
fa: به‌روزرسانی شد

en: Self-test Result
fa: نتایج خودآزمایی

en: Self-assessment
fa: خود ارزیابی

en: Overall Assessment
fa: ارزیابی کلّی

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
fa: کلیک برای تغییر وضعیت به کار انداختن SMART برای دیسک سخت

en: SMART _Attributes
fa: _مشخّصه‌های SMART

en: _Short
fa: _کوتاه

en: _Extended
fa: _تعمیم‌یافته

en: _Conveyance
fa: _انتقال

en: Confirm Taking Ownership
fa: تأیید گرفتن مالکیت

en: Changes ownership of the filesystem to your user and group. The recursive mode does also change the ownership of all subdirectories and files, this can lead to destructive results when the filesystem contains a directory structure where ownership should belong to different users (e.g., a system backup or a filesystem that is accessed by multiple users).
fa: مالکیت سامانه‌پرونده را به کاربر و گروهتان تغییر می‌دهد. حالت بازگشتی، مالکیت تمامی زیرشاخه‌ها و پرونده‌ها را نیز عوض کرده که می‌تواند هنگام داشتن ساختاری که مالکیت باید متعلّق به کاربران مختلفی باشد (مثلاً پشتیبان سامانه یا سامانه‌پرونده‌ای که به دست چندین کاربر قابل دسترسی است) منجر به نتایجی مخرّب شود.

en: Enable _recursive mode
fa: به کار انداختن حالت _بازگشتی

en: Enter passphrase to unlock
fa: ورود عبارت عبور برای قفل‌گشایی

en: This volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
fa: از آن‌جا که این حجم شامل داده‌های تصادفی است، ممکن است یک حجم وراکریپت باشد.

en: If specified
fa: در صورت تصریح

en: Volume type
fa: گونهٔ حجم

en: _Hidden
fa: _پنهان

en: Instead of unlocking this volume, attempt to unlock a secondary volume hidden inside.
fa: به جای قفل‌گشایی این حجم، سعی کنید حجم ثانویهٔ پنهان در آن را بگشایید.

en: Windows _system
fa: _سامانهٔ ویندوزی

en: Unlock an encrypted Windows system partition or drive.
fa: قفل‌گشایی یک گرداننده یا افراز سامانه‌ای ویندوزی رمزشده.

en: If set, the VeraCrypt PIM (Personal Iterations Multiplier) numeric value to use for this volume.
fa: در صورت تنظیم، مقدار عددی PIM وراکریپت مورد استفاده برای این حجم.

en: _Keyfiles
fa: پرونده‌_کلیدها

en: Select a keyfile to unlock this volume
fa: گزینش یک پرونده‌کلید برای قفل‌گشایی این حجم

en: _Unlock
fa: _گشودن قفل

en: Format _Partition…
fa: قالب‌بندی _افراز…

en: _Edit Partition…
fa: _ویرایش افراز…

en: Edit _Filesystem…
fa: ویرایش _سامانه‌پرونده…

en: Change Pa_ssphrase…
fa: تغییر _عبارت عبور…

en: Resi_ze…
fa: ت_غییر اندازه…

en: C_heck Filesystem…
fa: _بررسی سامانه‌پرونده…

en: Rep_air Filesystem…
fa: _تعمیر سامانه‌پرونده…

en: _Take Ownership…
fa: _گرفتن مالکیت…

en: Edit _Mount Options…
fa: ویرایش گزینه‌های _سوار شدن…

en: Edit Encr_yption Options…
fa: ویرایش گزینه‌های _رمزنگاری…

en: _Create Partition Image…
fa: ایجاد تصویر _دیسک…

en: _Restore Partition Image…
fa: باز_گردانی تصویر افراز…

en: _Benchmark Partition…
fa: _محک افراز…

en: All Files
fa: تمام پرونده‌ها

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
fa: تصاویر دیسک (‎*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
fa: تصاویر دیسک (‎*.img, *.iso)

note: Translators: Used for number of years
en: %d year | %d years
fa[0]: %Id سال

note: Translators: Used for number of months
en: %d month | %d months
fa[0]: %Id ماه

note: Translators: Used for number of days
en: %d day | %d days
fa[0]: %Id روز

note: Translators: Used for number of hours
en: %d hour | %d hours
fa[0]: %Id ساعت

note: Translators: Used for number of minutes
en: %d minute | %d minutes
fa[0]: %Id دقیقه

note: Translators: Used for number of seconds
en: %d second | %d seconds
fa[0]: %Id ثانیه

note: Translators: Used for number of milli-seconds
en: %d milli-second | %d milli-seconds
fa[0]: %Id میلی‌ثانیه

[ctx: duration-year-to-inf]
note: Translators: Used for duration greater than one year. First %s is number of years, second %s is months, third %s is days
en: %s, %s and %s
fa: %s و %s و %s

[ctx: duration-months-to-year]
note: Translators: Used for durations less than one year but greater than one month. First %s is number of months, second %s is days
en: %s and %s
fa: %s و %s

[ctx: duration-day-to-month]
note: Translators: Used for durations less than one month but greater than one day. First %s is number of days, second %s is hours
en: %s and %s
fa: %s و %s

[ctx: duration-hour-to-day]
note: Translators: Used for durations less than one day but greater than one hour. First %s is number of hours, second %s is minutes
en: %s and %s
fa: %s و %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
note: Translators: Used for durations less than one hour but greater than one minute. First %s is number of minutes, second %s is seconds
en: %s and %s
fa: %s و %s

[ctx: duration]
en: Less than a minute
fa: کمتر از یک دقیقه

[ctx: confirmation-list-of-devices]
note: Translators: Shown in confirmation dialogs with a list of devices that will be affected by the action
en: Affected Devices
fa: افزاره‌های تأثیرپذیر

en: Error unmounting filesystem
fa: خطا در هنگام پیاده کردن سامانه‌پرونده

en: Error locking device
fa: خطا در قفل کردن افزاره

en: Error disabling autoclear for loop device
fa: خطا در از کار انداختن پاک‌سازی خودکار برای افزارهٔ حلقه‌ای

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the title of the SMART failure notification
en: Hard Disk Problems Detected
fa: مشکلاتی در دیسک سخت شناسایی شد

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the text of the SMART failure notification
en: A hard disk is likely to fail soon.
fa: احتمالاً یک دیسک سخت به زودی از کار می‌افتد.

[ctx: notify-smart]
note: Translators: Text for button in SMART failure notification
en: Examine
fa: آزمون
