gnome-disk-utility - en to hr translation catalogue (722 entries)

en: Disk Image Mounter
hr: Montiratelj slike diska

en: Mount Disk Images
hr: Montiraj sliku diska

en: Disk Image Writer
hr: Zapisivač slika diska

en: Write Disk Images to Devices
hr: Zapiši sliku diska na uređaj

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
hr: Uobičajena lokacija za dijaloge slike diska Stvaranja/Vraćanja

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
hr: Uobičajena lokacija za dijalog Stvaranja/Vraćanja slike diska. Ako nije zadano ~/Dokumenti mapa će se koristiti.

en: The number of samples the benchmark will include for the read/write test.
hr: Broj uzoraka koji će testiranje uključiti u test čitanja/zapisivanja.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample.
hr: Broj MiB (1048576 bajta) za čitanje/pisanje za svaki uzorak.

en: To enable or disable the write test.
hr: Za omogućavanje ili onemogućavanje testa zapisivanja.

en: The number of samples the benchmark will do for the access time test.
hr: Broj uzoraka koji će testiranje učiniti za test brzine pristupa.

en: Disks
hr: Diskovi

en: Disk management utility for GNOME
hr: Alat upravljanja diskovima za GNOME

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
hr: Diskovi pružaju jednostavan način za provjeru, formatiranje, particioniranje, i podešavanje diskova i blokova uređaja.

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
hr: Upotrebom Diskova možete vidjeti SMART podatke, upravljati uređajima, testirati fizičke diskove i stvarati slike USB uređaja.

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: Manage Drives and Media
hr: Upravljanje diskovima i medijima

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
hr: disk;pogon;uređaj;čvrstidisk;hdd;disk;cdrom;dvd;particija;iso;slika;sigurnosno kopiraj;vrati;test brzine;raid;luks;šifriranje;S.M.A.R.T.;smart;

en: An error occurred
hr: Greška se dogodila

en: Allow writing to the image
hr: Dopusti zapisivanje u sliku

en: Select Disk Image(s) to Mount
hr: Odaberi sliku(e) za montiranje

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Mount
hr: _Montiraj

note: Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only mount
hr: Postavi _samo-za-čitanje montiranje

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
hr: Ako je odabrano, montiranje će biti bez dopuštenja za pisanje. Ovo je korisno ako ne želite u osnovi mijenjati sliku diska

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
hr: Greška pri povezivanju udisks pozadinskog programa: %s (%s, %d)

en: Attach and mount one or more disk image files.
hr: Priključi i montiraj jednu ili više slika diskova.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
hr: Nemoguće otvaranje “%s” - možda uređaj nije montiran?

en: Error opening “%s”: %m
hr: Greška otvaranja ”%s”: %m

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
hr: Greška priključivanja slike diska: %s (%s, %d)

en: Stop running jobs?
hr: Zaustavi trenutne zadatke?

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
hr: Trenutno zaustavljanje će zaustaviti pokrenute zadatke što dovodi do oštećenih rezultata.

en: Error opening %s: %s
hr: Greška otvaranja %s: %s

en: Error looking up block device for %s
hr: Greška pri traženju bloka uređaja za %s

en: Select device
hr: Odaberi uređaj

en: Format selected device
hr: Vrsta odabranog uređaja

en: Ignored, kept for compatibility
hr: Zanemareno, opozvano zbog kompatiblnosti

en: Restore disk image
hr: Vrati sliku diska

en: --format-device must be used together with --block-device
hr: --format-device mora biti korišteno zajedno s --block-device

en: --format-device must not be used together with --restore-disk-image
hr: --format-device se ne smije koristiti zajedno s --restore-disk-image

note: Translators: Shown in the About dialog to convey version numbers. *              The first %s is the version of Disks (for example "3.6"). *              The second %s is the version of the running udisks daemon (for example "2.0.90"). *              The third, fourth and fifth %d are the major, min
en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
hr: gnome-disk-pomagalo %s
    UDisks %s (izgrađeno naspram %d.%d.%d)

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Rate
hr: Učestalost greške čitanja

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
hr: Učestalost grešaka čitanja pri čitanju raw podataka s diska. Svaka vrijednost osim 0 označava problem ili s površinom diska ili glavama za čitanje/zapisivanje

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Throughput Performance
hr: Osobitost propusnosti

en: Average efficiency of the disk
hr: Prosječna učinkovitost diska

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Time
hr: Vrijeme okretanja

en: Time needed to spin up the disk
hr: Vrijeme okretanja glave diska

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Start/Stop Count
hr: Broj pokretanja/zaustavljanja

en: Number of spindle start/stop cycles
hr: Broj ciklusa pokretanja/zaustavljanja glave

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocated Sector Count
hr: Broj preraspodijljenih sektora

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
hr: Broj preraspodijljenih sektora. Kada čvrsti disk pronađe grešku čitanja/pisanja/ovjere, označi sektor kao “reallocated” i prenese podatke u posebno rezervirano područje (zamjensko područje)

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Channel Margin
hr: Granica čitanja kanala

en: Margin of a channel while reading data.
hr: Granica kanala pri čitanju podataka.

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Error Rate
hr: Učestalost greške pretraživanja

en: Frequency of errors while positioning
hr: Učestalost grešaka pri pozicioniranju

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Timer Performance
hr: Osobitost vremena pretraživanja

en: Average efficiency of operations while positioning
hr: Prosječna učinkovitost radnji pri pozicioniranju

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-On Hours
hr: Uključeno sati

en: Number of hours elapsed in the power-on state
hr: Broj sati isteklih u uključenom stanju

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Retry Count
hr: Broj ponovnog okretanja

en: Number of retry attempts to spin up
hr: Broj pokušaja ponovnog okretanja

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Calibration Retry Count
hr: Broj ponovne kalibracije

en: Number of attempts to calibrate the device
hr: Broj pokušaja kalibriranja uređaja

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power Cycle Count
hr: Broj razdoblja uključivanja

en: Number of power-on events
hr: Broj događaja uključivanja

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft read error rate
hr: Učestalost greške mekog čitanja

en: Frequency of errors while reading from the disk
hr: Učestalost greška tijekom čitanja s diska

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reported Uncorrectable Errors
hr: Prijavljene nepopravljive greške

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
hr: Broj grešaka koje nisu mogle biti ispravljene koristeći ECC sklopovlje

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: High Fly Writes
hr: Visoko brzinsko zapisivanje

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
hr: Broj pokušaja glave zapisivanja kada se kreće izvan uobičajenog raspona rada

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Airflow Temperature
hr: Temperatura protoka zraka

en: Airflow temperature of the drive
hr: Temperatura protoka zraka diska

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: G-sense Error Rate
hr: Učestalost G-sense greške

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
hr: Učestalost grešaka kao rezultat udarnog opterećenja

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-off Retract Count
hr: Broj prisilnog isključivanja

en: Number of power-off or emergency retract cycles
hr: Broj isključivanja ili razdoblje hitnog isključivanja

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Cycle Count
hr: Broj razdoblja učitavanja/pražnjenja

en: Number of cycles into landing zone position
hr: Broj koliko puta glava promijeni položaj

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Temperature
hr: Temperatura

en: Current internal temperature of the drive
hr: Trenutna unutrašnja temperatura diska

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Hardware ECC Recovered
hr: Oporavljeno ECC sklopovljem

en: Number of ECC on-the-fly errors
hr: Broj ECC grešaka u hodu

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocation Count
hr: Broj preraspodjela

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
hr: Broj radnji preraspodjela. RAW vrijednost ovog obilježja prikazuje ukupan broj (uspješnih i neuspješnih) pokušaja prijenosa podataka s preraspodijeljenih sektora u zamjensko područje

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Current Pending Sector Count
hr: Trenutni broj sektora na čekanju

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
hr: Broj sektora koji čekaju na preraspodjelu. Ako sektor čeka na preraspodjelu, naknadno je zapisan ili pročitan uspješno, ta vrijednost je povećana i sektor nije preraspodijeljen. Greške čitanja na sektoru neće preraspodijeliti sektor, samo će biti preraspodijeljen pri pokušaju neuspješnog zapisivanja

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable Sector Count
hr: Nepopravljivi broj sektora

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
hr: Ukupan broj nepopravljivih grešaka pri čitanju/pisanju sektora. Povećanje vrijednosti ovog svojstva ukazuje na defekte površine diska i/ili problemu mehaničkog podsustava

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: UDMA CRC Error Rate
hr: Učestalost UDMA CRC grešaka

en: Number of CRC errors during UDMA mode
hr: Broj CRC grešaka tijekom UDMA načina

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Write Error Rate
hr: Učestalost greške zapisivanja

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
hr: Broj grešaka pri pisanju na disk (ili) učestalost višezonske greške (ili) povećanja brzine

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft Read Error Rate
hr: Učestalost greške mekog čitanja

en: Number of off-track errors
hr: Broj izvan tračnih grešaka

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Data Address Mark Errors
hr: Greške oznaka adresa podataka

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
hr: Broj Oznaka Adresa Podataka (OAM) greški (ili) određeno-proizvođačem

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Run Out Cancel
hr: Zaustavljanje poništeno

en: Number of ECC errors
hr: Broj ECC grešaka

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft ECC correction
hr: Meko ECC ispravljanje

en: Number of errors corrected by software ECC
hr: Broj grešaka ispravljenih ECC softverom

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Thermal Asperity Rate
hr: Učestalost toplinske oštrine

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
hr: Broj grešaka učestalosti toplinske oštrine

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Flying Height
hr: Visina okretanja

en: Height of heads above the disk surface
hr: Visina glave iznad površine diska

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin High Current
hr: Povećanje struje okretanja

en: Amount of high current used to spin up the drive
hr: Iznos visoke struje korištene za pokretanje glave diska

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin Buzz
hr: Buka okretanja

en: Number of buzz routines to spin up the drive
hr: Određeni broj buke okretanja glave diska

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Offline Seek Performance
hr: Odvojene performanse pretraživanja

en: Drive’s seek performance during offline operations
hr: Performanse pretraživanja uređaja tijekom odvojenih radnji

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Disk Shift
hr: Pomak diska

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
hr: Pomak diska je moguć kao posljedica snažnog udarca u spremištu, kao rezultat pada (ili) temperature

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
hr: Broj grešaka kao posljedica udarnih opterećenja koje je otkrio senzor udara

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Loaded Hours
hr: Radni sati

en: Number of hours in general operational state
hr: Broj satu u općem radnom stanju

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Retry Count
hr: Broj pokušaja učitavanja/pražnjenja

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
hr: Učitavanje pogona uzrokuje brojna ponavljanja radnji, poput čitanja, snimanja, namještanja glave, itd

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load Friction
hr: Trenje učitavanja

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
hr: Učitavanje pogona uzrokuje trenje u mehaničkim dijelovima spremišta

en: Total number of load cycles
hr: Ukupan broj ciklusa optrećenja

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load-in Time
hr: Vrijeme opterećenja

en: General time for loading in a drive
hr: Općenito vrijeme opterećenja pogona

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Torque Amplification Count
hr: Broj povećanja okretnog momenta

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
hr: Količina pokušaja okretnog momenta pogona

en: Number of power-off retract events
hr: Broj događaja prisilnog isključivanja

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: GMR Head Amplitude
hr: GMR amplituda glave

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
hr: Amplituda podrhtavanja glave (GMR-glava) u pokrenutom načinu

en: Temperature of the drive
hr: Temperatura diska

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Endurance Remaining
hr: Preostala izdržljivost

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
hr: Broj fizičkih ciklusa brisanja završenih na disku prikazanih kao postotak maksimuma fizičkih ciklusa brisanja koje disk podržava

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable ECC Count
hr: Nepopravljivi broj ECC-a

en: Number of uncorrectable ECC errors
hr: Broj nepopravljivih ECC grešaka

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Good Block Rate
hr: Učestalost dobrog bloka

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
hr: Broj dostupnih rezerviranih blokova prikazanih kao postotak ukupnog broja rezerviranih blokova

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Head Flying Hours
hr: Sati okretanja glave

en: Time while head is positioning
hr: Vrijeme koliko se glava namješta

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Retry Rate
hr: Učestalost ponovnog pokušaja greške čitanja

en: Number of errors while reading from a disk
hr: Broj grešaka prilikom čitanja s diska

note: Translators: SMART attribute, see https://en.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T.#Known_ATA_S.M.A.R.T._attributes * or the next string for a longer explanation.
en: Total LBAs Written
hr: Ukupno zapisanih Logičkih blok adresa (LBA)

en: The amount of data written during the lifetime of the disk
hr: Količina podataka zapisanih tijekom životnog vijeka diska

note: Translators: SMART attribute, see https://en.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T.#Known_ATA_S.M.A.R.T._attributes * or the next string for a longer explanation.
en: Total LBAs Read
hr: Ukupno pročitanih Logičkih blok adresa (LBA)

en: The amount of data read during the lifetime of the disk
hr: Količina podataka pročitanih tijekom životnog vijeka diska

en: No description for attribute %d
hr: Nema opisa za svojstvo %d

note: Translators: Shown in the treeview for a failing attribute
en: FAILING
hr: NEUSPJELO

note: Translators: Shown in the treeview for an attribute that failed in the past
en: Failed in the past
hr: Neuspjelo u prošlosti

en: OK
hr: U redu

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a sector-based unit
en: %d sector | %d sectors
hr[0]: %d sektor
hr[1]: %d sektora
hr[2]: %d sektora

note: SK_SMART_ATTRIBUTE_UNIT_UNKNOWN Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * where the value cannot be interpreted Translators: Shown for normalized values (current, worst, threshold) if the value is * not applicable, e.g. meaningless. See http://en.wikipedia.
en: N/A
hr: N/D

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
hr: Posljednja provjera uspješno obavljena

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
hr: Posljednja provjera prekinuta

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
hr: Posljednja provjera prekinuta

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
hr: Posljednja provjera nije završena

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
hr: Posljednja provjera nije uspjela

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the electrical subsystem
en: Last self-test failed (electrical)
hr: Posljednja provjera nije uspjela (električni razlog)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the servo subsystem - see http://en.wikipedia.org/wiki/Servomechanism
en: Last self-test failed (servo)
hr: Posljednja provjera nije uspjela (servo mehanizam)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the reading subsystem -
en: Last self-test failed (read)
hr: Posljednja provjera nije uspjela (čitanje)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the disk is suspected of having handling damage (e.g. physical damage to the hard disk)
en: Last self-test failed (handling)
hr: Posljednja provjera nije uspjela (rukovanje)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when a self-test is in progress. The first %d is the percentage of the test remaining.
en: Self-test in progress — %d%% remaining
hr: Provjera u tijeku — %d%% preostalo

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: Shown when a self-test is not unknown. The %s is the result-code from the API code.
en: Unknown (%s)
hr: Nepoznato (%s)

en: %s ago
hr: Prije %s

en: SMART is not supported
hr: SMART nije podržan

en: SMART is not enabled
hr: SMART nije omogućen

en: Self-test in progress
hr: Provjera u tijeku

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
hr: DISK ĆE SE NAJVJEROJATNIJE USKORO POKVARITI

en: SELF-TEST FAILED
hr: PROVJERA NIJE USPJELA

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
hr[0]: Disk je u redu, %d svojstvo podbačaja je neuspješno
hr[1]: Disk je u redu, %d svojstva podbačaja su neuspješna
hr[2]: Disk je u redu, %d svojstava podbačaja je neuspješno

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
hr[0]: Disk je u redu, %d loš sektor
hr[1]: Disk je u redu, %d loša sektora
hr[2]: Disk je u redu, %d loših sektora

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
hr[0]: Disk je u redu, %d svojstvo neuspjelo u prošlosti
hr[1]: Disk je u redu, %d svojstva neuspjela u prošlosti
hr[2]: Disk je u redu, %d svojstava neuspjelo u prošlosti

note: Otherwise, it's all honky dory
en: Disk is OK
hr: Disk je u redu

en: Pre-Fail
hr: Predneuspjeh

en: Old-Age
hr: Starosno

en: Online
hr: Prisutno

en: Offline
hr: Odsutno

note: Translators: XXX
en: Threshold exceeded
hr: Prag premašen

note: Translators: XXX
en: Threshold not exceeded
hr: Prag nije premašen

en: Error refreshing SMART data
hr: Greška osvježavanja SMART podataka

en: Error aborting SMART self-test
hr: Greška prekidanja SMART provjere

en: Error starting SMART self-test
hr: Greška pokretanja SMART provjere

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
hr: Greška se dogodila pri pokušaju provjere je li SMART onemogućen

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the attribute name and description
en: Attribute
hr: Obilježje

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the value
en: Value
hr: Vrijednost

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the normalized value
en: Normalized
hr: Normalizirano

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the threshold value
en: Threshold
hr: Prag

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the worst value
en: Worst
hr: Najgori

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the type
en: Type
hr: Vrsta

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the update type (Online / Offline)
en: Updates
hr: Nadopuna

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the assessment of the attribute
en: Assessment
hr: Procjena

en: %u sample | %u samples
hr[0]: %u uzorak
hr[1]: %u uzorka
hr[2]: %u uzorka

[ctx: benchmark-updated]
note: Translators: The first %s is the date and time the benchmark took place in the preferred * format for the locale (e.g. "%c" for strftime()/g_date_time_format()), for example * "Tue 12 Jun 2012 03:57:08 PM EDT". The second %s is how long ago that is from right * now, for example "3 days" or "2 hours"
en: %s (%s ago)
hr: %s (%s prije)

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
hr: Nema dostupnih podataka testiranja

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
hr: Otvaranje uređaja…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
hr: Mjerenje brzine prijenosa (%2.1f%% završeno)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
hr: Mjerenje brzine pristupa (%2.1f%% završeno)…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
hr: Greška se dogodila

[ctx: benchmark-access-time]
note: Translators: %d is number of milliseconds and msec means "milli-second"
en: %.2f msec
hr: %.2f msek

[ctx: create-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Benchmarking device
hr: Testiranje uređaja

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
hr: Greška u dobivanju veličine uređaja: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
hr: Greška u dobivanju veličine stranice: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
hr: Greška traženja na mjestu %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
hr: Greška predčitanja %s s mjesta %s

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
hr: Greška pretraživanja s mjesta %s

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
hr: Greška čitanja %s s mjesta %s

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
hr: Greška predčitanja %lld bajta s mjesta %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
hr: Greška zapisivanja %lld bajta s mjesta%lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
hr: Očekivano zapisivanje %lld bajta, samo se zapisuje %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
hr: Greška usklađivanja (na mjestu %lld): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
hr: Greška pretraživanja na mjestu %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
hr: Greška čitanja %lld bajta s mjesta %lld

en: The passphrases do not match
hr: Lozinke se ne podudaraju

en: The passphrase matches the existing passphrase
hr: Lozinka se podudara s postojećom lozinkom

en: Error updating /etc/crypttab
hr: Greška nadopunjavanja /etc/crypttab

en: Error changing passphrase
hr: Greška promjene lozinke

en: Error retrieving configuration data
hr: Greška primanja podataka podešavanja

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
hr: /etc/crypttab podaci podešavanja su oštećeni

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
hr: Promjena lozinke ovog uređaja, će isto tako nadopuniti lozinku povezanu s <i>/etc/crypttab</i> datotekom

en: The strength of the passphrase
hr: Jačina lozinke

note: Translators: The suggested name for the disk image to create. *              The first %s is a name for the disk (e.g. 'sdb'). *              The second %s is today's date and time, e.g. "March 2, 1976 6:25AM".
en: Disk Image of %s (%s).img
hr: Slika diska %s (%s).img

note: Translators: A descriptive string for the sound played when * there's a read error that's being ignored, see * CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image read error
hr: Greška čitanja slike diska

en: Allocating Disk Image
hr: Raspodjela slike diska

en: Retrieving DVD keys
hr: Preuzimanje DVD ključeva

note: Translators: Shown when there are read errors and we skip some data. *              The first %s is the amount of unreadable data (ex. "512 kB").
en: %s unreadable (replaced with zeroes)
hr: %s nečitljivo (zamijenjeno s nulama)

note: Translators: A descriptive string for the 'complete' sound, see CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image copying complete
hr: Kopiranje slike diska završeno

en: Error creating disk image
hr: Greška stvaranja slike diska

note: Translators: Primary message in dialog shown if some data was unreadable while creating a disk image
en: Unrecoverable read errors while creating disk image
hr: Nepopravljiva greška čitanja pri stvaranju slike diska

note: Translators: Secondary message in dialog shown if some data was unreadable while creating a disk image. * The %f is the percentage of unreadable data (ex. 13.0). * The first %s is the amount of unreadable data (ex. "4.2 MB"). * The second %s is the name of the device (ex "/dev/").
en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
hr: %2.1f%% (%s) podataka na uređaju “%s” je nečitljivo i zamijenjeno s nulama u stvorenoj datoteci slike diska. Ovo se uobičajeno događa ako je medij izgreban ili postoje fizička oštećenja diska

note: Translators: Label of secondary button in dialog if some data was unreadable while creating a disk image
en: _Delete Disk Image File
hr: _Obriši datoteku slike diska

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Error determining size of device:
hr: Greška u određivanju veličine uređaja:

en: Device is size 0
hr: Veličina uređaja je 0

en: Error allocating space for disk image file:
hr: Greška raspodjele prostora za datoteku slike diska:

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
hr: Datoteka naziva “%s” već postoji.  Želite li ju zamijeniti?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
hr: Datoteka već postoji u “%s”.  Zamjena će prebrisati sav njen sadržaj.

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: Error opening file for writing
hr: Greška otvaranja datoteke zapisivanja

[ctx: create-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying device to disk image
hr: Kopiranje uređaja u sliku diska

note: Translators: this is the description of the job
en: Creating Disk Image
hr: Stvaranje slike diska

en: The utility %s is missing.
hr: Alat %s nedostaje.

en: _Previous
hr: _Prijašnje

en: Cre_ate
hr: Stv_ori

en: Form_at
hr: Formati_raj

en: N_ext
hr: S_ljedeće

en: Error formatting volume
hr: Greška formatiranja uređaja

en: Error creating partition
hr: Greška stvaranja particije

en: Create Partition
hr: Stvori particiju

en: Format Volume
hr: Formatiraj uređaj

en: Custom Format
hr: Prilagođeno formatiranje

en: Set Password
hr: Postavi lozinku

en: Confirm Details
hr: Potvrdi pojedinosti

en: _Format
hr: _Formatiraj

en: XFS — Linux Filesystem
hr: XFS — Linux datotečni sustav

en: Linux Swap Partition
hr: Linux Swap particija

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
hr: Btrfs — Kopiraj-pri-zapisivanju Linux datotečni sustav, za snimke

en: F2FS — Flash Storage Linux Filesystem
hr: F2FS — Linux datotečni sustav pohrane za flešanje

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
hr: exFAT — Windows datotečni sustav pohrane za flešanje, korišten na SDXC karticama

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
hr: UDF — Univerzalni format diska, za prenosive uređaj na raznim sustavima

en: No Filesystem
hr: Nema datotečnog sustava

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
hr: Nemoguće stvaranje nove particije. Već postoje četiri primarne particije.

en: This is the last primary partition that can be created.
hr: Ovo je posljednja primarna particija koja može biti stvorena.

en: The passwords do not match
hr: Lozinke se ne podudaraju

en: Will be created
hr: Biti će stvoren

en: None
hr: Nijedan

en: Will be deleted
hr: Biti će obrisan

en: Error removing /etc/crypttab entry
hr: Greška uklanjanja /etc/crypttab unosa

en: Error adding /etc/crypttab entry
hr: Greška dodavanja /etc/crypttab unosa

en: Error updating /etc/crypttab entry
hr: Greška nadopune /etc/crypttab unosa

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
hr: Samo lozinka povezana na <i>/etc/crypttab</i> datoteku će biti promijenjena. Za promjenu lozinke uključivanja diska, koristite <i>Promijeni lozinku…</i>

en: (None)
hr: (Ništa)

en: Disk Drives
hr: Diskovni uređaji

en: Other Devices
hr: Ostali uređaji

[ctx: standby-value]
en: Never
hr: Nikada

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
hr: Određeno-proizvođačem

[ctx: standby-value]
en: Reserved
hr: Rezervirano

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
hr: 255 (onemogućeno)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
hr: %d (Usporavanje-okretanja dopušteno)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
hr: %d (Usporavanje-okretanja nedopušteno)

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
hr: 0 (onemogućeno)

en: Error setting configuration
hr: Greška postavki podešavanja

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: Never
hr: Nikada

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 5 minutes
hr: 5 minuta

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 10 minutes
hr: 10 minuta

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 15 minutes
hr: 15 minuta

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 3 hours
hr: 3 sata

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Save Power
hr: Štednja energije

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible. The left arrow ("←") is to signify that the left part of the scale offers spindown. In RTL locales, please use a right arrow ("→") instead.
en: ← Spindown
hr: ← Usporavanje

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Perform Better
hr: Najbolje izvođenja

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Quiet (Slow)
hr: Tiho (sporije)

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Loud (Fast)
hr: Glasno (bržije)

en: The label matches the existing label
hr: Naziv odgovara trenutnom nazivu

en: Error setting label
hr: Greška postavljanja naziva

note: Translators: Used to convey that something takes at least * some specificed duration but may take longer. The %s is a * time duration e.g. "8 hours and 28 minutes"
en: At least %s
hr: Najmanje %s

note: Translators: Used to convey that something takes * approximately some specificed duration. The %s is a time * duration e.g. "2 hours and 2 minutes"
en: Approximately %s
hr: Približno %s

en: Don’t overwrite existing data
hr: Nemoj prebrisati postojeće podatke

en: Quick
hr: Brže

en: Overwrite existing data with zeroes
hr: Prebriši postojeće podatke s nulama

en: Slow
hr: Sporije

en: ATA Secure Erase
hr: ATA sigurnosno brisanje

en: ATA Enhanced Secure Erase
hr: ATA sigurnosno brisanje

en: Compatible with all systems and devices
hr: Kompatibilno sa svim sustavima i uređajima

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
hr: Kompatibilno s modernim sustavima i čvrstim diskovima > 2TB

en: No partitioning
hr: Nema particije

en: Empty
hr: Prazno

en: Error formatting disk
hr: Greška formatiranja diska

en: Are you sure you want to format the disk?
hr: Sigurno želite formatirati disk?

note: Translators: warning used for quick format
en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
hr: Svi podaci na disku će biti izgubljeni ali će se možda moći vratiti uslugom spašavanja podataka

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
hr: <b>Savjet</b>: ako planirate reciklirati, prodati ili pokloniti vaše staro računalo ili disk, trebali bi koristiti način temeljitijeg brisanja kako bi osigurali da vaši privatni podaci ne dođu u krive ruke

note: Translators: warning used when overwriting data
en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
hr: Svi podaci na disku će biti prebrisani i zacijelo se neće moći vratiti uslugom spašavanja podataka

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
hr: <b>UPOZORENJE</b>: naredba sigurnosnog brisanja može potrajati dulje vrijeme, ne može se prekinuti i možda ne radi na određenom hardveru. U najgorem slučaju, vaš disk može ostati neupotrebljiv ili se vaš sustav može srušiti ili zaključati. Prije nastavka, pročitajte članak o <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA sigurnosnom brisanju</a> i budite sigurni da razumijete rizik

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
hr: Odgovara particiji %u uređaja sa zadanim ključnim podacima proizvoda

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
hr: Odgovara cijelom disku uređaja sa zadanim ključnim podacima proizvoda

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
hr: Odgovara particiji %u bilo kojeg uređaja povezanog sa zadanim ulazom ili adresom

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
hr: Odgovara cijelom disku bilo kojeg uređaja povezanog sa zadanim ulazom ili adresom

en: Matches any device with the given label
hr: Odgovara bilo kojem uređaju sa zadanim nazivom

en: Matches the device with the given UUID
hr: Odgovara uređaju sa zadanim UUID-om

en: Matches the given device
hr: Odgovara zadanom uređaju

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
hr: Sustav možda neće raditi ispravno ako se ovaj unos promijeni ili ukloni.

en: Error removing old /etc/fstab entry
hr: Greška uklanjana starog /etc/fstab unosa

en: Error adding new /etc/fstab entry
hr: Greška dodavanja starog /etc/fstab unosa

en: Error updating /etc/fstab entry
hr: Greška nadopunjavanja /etc/fstab unosa

note: Translators: The suggested name for the disk image to create. *              The %s is today's date and time, e.g. "March 2, 1976 6:25AM".
en: Unnamed (%s).img
hr: Neimenovano (%s).img

en: Error writing file
hr: Greška zapisivanja datoteke

en: Error setting partition type
hr: Greška postavljanja vrste particije

en: Error setting partition name
hr: Greška postavljanja naziva particije

en: Error setting partition flags
hr: Greška dodavanja oznake diska

[ctx: Password strength]
en: Weak
hr: Slaba

[ctx: Password strength]
en: Fair
hr: Prosječna

[ctx: Password strength]
en: Good
hr: Dobra

[ctx: Password strength]
en: Strong
hr: Jaka

en: Current Size
hr: Trenutna veličina

en: Minimal Size
hr: Najmanja veličina

en: _Resize
hr: _Promijeni veličinu

en: Error resizing filesystem
hr: Greška promjene veličine datotečnog sustava

en: Error resizing partition
hr: Greška promjene veličine particije

en: Error repairing filesystem after resize
hr: Greška popravljanja datotečnog sustava nakon promjene veličine

en: Resizing not ready
hr: Promjena veličine nije spremna

en: Waited too long for the filesystem
hr: Predugo čekanje datotečnog sustava

en: Error repairing filesystem
hr: Greška popravljanja datotečnog sustava

en: Error mounting the filesystem
hr: Greška montiranja datotečnog sustava

en: Fit to size
hr: Prilagodi na veličinu

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
hr: Greška montiranja datotečnog sustava zbog izračunavanja najmanje veličine

en: File does not appear to be XZ compressed
hr: Izgleda kako datoteka nije XZ zapakirana

note: Translators: Shown for a compressed disk image in the "Size" field. *              The %s is the uncompressed size as a long string, e.g. "4.2 MB (4,300,123 bytes)".
en: %s when decompressed
hr: %s kada je otpakirano

en: Cannot restore image of size 0
hr: Nemoguće vraćanje slike veličine 0

en: The disk image is %s smaller than the target device
hr: Slika diska je %s manja od uređaja odredišta

en: The disk image is %s bigger than the target device
hr: Slika diska je %s veća od uređaja odredišta

en: Error restoring disk image
hr: Greška vraćanja slike diska

en: Error opening file for reading
hr: Greška otvaranja datoteke čitanja

en: Error determining size of file
hr: Greška određivanja veličine datoteke

[ctx: restore-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying disk image to device
hr: Kopiranje slike diska na uređaj

note: Translators: this is the description of the job
en: Restoring Disk Image
hr: Vraćanje slike diska

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
hr: Sigurno želite zapisati sliku diska na uređaj?

en: All existing data will be lost
hr: Svi postojeći podaci će biti izgubljeni

en: _Restore
hr: _Vrati

en: Select a Keyfile
hr: Odaberi datoteku ključa

en: Error unlocking device
hr: Greška otključavanja uređaja

en: Invalid PIM
hr: Neispravan PIM

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
hr: Lozinka šifriranja je preuzeta iz skupa ključeva

en: Set options to unlock
hr: Postavi mogućnost otključavanja

en: Volumes Grid
hr: Mreža uređaja

en: No Media
hr: Nema medija

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
hr: Datotečni sustav

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with a name/label. *              The %d is the partition number. The %s is the name
en: Partition %u: %s
hr: Particija %u: %s

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with no name/label. *              The %d is the partition number
en: Partition %u
hr: Particija %u

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
hr: Proširena particija

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
hr: Slobodan prostor

en: Error deleting loop device
hr: Greška brisanja virtualnog uređaja

en: Error attaching disk image
hr: Greška priključivanja slike diska

en: Select Disk Image to Attach
hr: Odaberi sliku diska za priključivanje

en: _Attach
hr: _Priključi

note: set file types allow_compressed Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only loop device
hr: Postavi _samo-za-čitanje virtualni uređaj

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
hr: Ako je odabrano, virtualni uređaj će biti samo za čitanje. Ovo je korisno ako ne želite mijenjati nepromjenjivu datoteku

note: Translators: Shown for a read-only device. The %s is the device file, e.g. /dev/sdb1
en: %s (Read-Only)
hr: %s (samo-za-čitanje)

[ctx: job-remaining-with-rate]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes"). *              The second %s is the average amount of bytes transfered per second (ex. "8.9 MB").
en: %s remaining (%s/sec)
hr: %s preostalo (%s/sek)

[ctx: job-remaining]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes").
en: %s remaining
hr: %s preostalo

note: Translators: Used to convey job progress where the amount of bytes to process is known. *              The first %s is the amount of bytes processed (ex. "650 MB"). *              The second %s is the total amount of bytes to process (ex. "8.5 GB"). *              The third %s is the estimated amoun
en: %s of %s — %s
hr: %s od %s — %s

en: Block device is empty
hr: Blok uređaja je prazan

[ctx: partitioning]
note: Translators: Shown for unknown partitioning type. The first %s is the low-level type.
en: Unknown (%s)
hr: Nepoznato (%s)

note: Translators: Shown in "Location" when drive is connected to another seat than where * our application is running.
en: Connected to another seat
hr: Povezano na drugo mjesto

en: Loop device is empty
hr: Virtualni uređaj prazan

note: Translators: Shown in 'Size' field for a filesystem where we know the amount of unused *              space. *              The first %s is a short string with the size (e.g. '69 GB (68,719,476,736 bytes)'). *              The second %s is a short string with the space free (e.g. '43 GB'). *        
en: %s — %s free (%.1f%% full)
hr: %s — %s slobodno (%.1f%% iskorišteno)

[ctx: partition type]
en: Unknown
hr: Nepoznata

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Use for mount point '/' simply because '/' is too small to hit as a hyperlink
en: Filesystem Root
hr: Korijenski datotečni sustav

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents'. The first %s is the mount point, e.g. /media/foobar
en: Mounted at %s
hr: Montirano na %s

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown when the device is not mounted next to the "In Use" label
en: Not Mounted
hr: Nije montiran

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is in use
en: Active
hr: Aktivno

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is not in use
en: Not Active
hr: Nije aktivno

[ctx: volume-content-crypto]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Unlocked
hr: Otključano

[ctx: volume-content-crypto]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Locked
hr: Zaključano

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
hr: Proširena particija

note: Translators: used to convey free space for partitions
en: Unallocated Space
hr: Nedodjeljeni prostor

en: Error while repairing filesystem
hr: Greška popravljanja datotečnog sustava

en: Repair successful
hr: Popravljanje uspješno

en: Repair failed
hr: Popravljanje neuspješno

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
hr: Datotečni sustav %s na %s je popravljen.

note: show as result and not error message, because it's not a malfunction of GDU
en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
hr: Datotečni sustav %s na %s se ne može popraviti.

en: Confirm Repair
hr: Potvrdi popravljanje

en: A filesystem repair is not always possible and can cause data loss. Consider backing it up first in order to use forensic recovery tools that retrieve lost files. The operation may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
hr: Popravljanje datotečnog sustava nije uvijek moguće i može prouzrokovati gubitak podataka. Razmotrite prvo stvaranje sigurnosne kopije kako bi mogli koristiti forenzičke alate za obnovu izgubljenih datoteka. Ovisno o količini podataka na particiji ova radnja može potrajati dulje vrijeme.

en: Error while taking filesystem ownership
hr: Greška preuzimanja vlasništva datotečnog sustava

en: Error while checking filesystem
hr: Greška provjere datotečnog sustava

en: Filesystem intact
hr: Datotečni sustav je netaknut

en: Filesystem damaged
hr: Datotečni sustav je oštećen

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
hr: Datotečni sustav %s na %s je neoštećen.

note: show as result and not error message, because it's not a malfunction of GDU
en: Filesystem %s on %s needs repairing.
hr: Datotečni sustav %s na %s je potrebno popraviti.

en: Confirm Check
hr: Potvrdi provjeru

en: The check may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
hr: Provjera može potrajati dulje vrijeme, osobito ako particija sadrži mnogo podataka.

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
hr: Greška se dogodila pri pokušaju stavljanja diska u način pripravnosti

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
hr: Greška se dogodila pri pokušaju buđenja diska iz načina pripravnosti

en: Error powering off drive
hr: Greška isključivanja diska

note: Translators: Heading for powering off a device with multiple drives
en: Are you sure you want to power off the drives?
hr: Sigurno želite isključiti disk?

note: Translators: Message for powering off a device with multiple drives
en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
hr: Ova radnja će pripremiti sustav na disku za isključivanje i uklanjanje.

en: _Power Off
hr: _Isključi

en: Error mounting filesystem
hr: Greška montiranja datotečnog sustava

en: Error deleting partition
hr: Greška brisanja particije

en: Are you sure you want to delete the partition?
hr: Sigurno želite obrisati particiju?

en: All data on the partition will be lost
hr: Svi podaci na particiji će biti izgubljeni

en: _Delete
hr: _Obriši

en: Error ejecting media
hr: Greška izbacivanja medija

en: Error starting swap
hr: Greška pokretanja swapa

en: Error stopping swap
hr: Greška zaustavljanja swapa

en: Error setting autoclear flag
hr: Greška postavljanja 'autoclear' oznake

en: Error canceling job
hr: Greška prekidanja zadatka

en: Invalid compressed data
hr: Neispravno zapakirani podaci

en: Not enough memory
hr: Nema dovoljno memorije

en: Internal error
hr: Unutarnja greška

en: Need more input
hr: Treba više unosa

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 The GNOME Project
hr: Autorsko pravo © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Autorsko pravo © 2008-2013 David Zeuthen
    Autorsko pravo © 2009-2017 The GNOME Project

en: View, modify and configure disks and media
hr: Pregledajte, mijenjajte i prilagodite diskove i medije

en: _New Disk Image…
hr: _Nova slika diska…

en: _Attach Disk Image… (.iso, .img)
hr: _Priključi sliku diska… (.iso, .img)

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _About Disks
hr: _O Diskovima

en: Benchmark
hr: Test brzine

en: _Start Benchmark…
hr: _Pokreni test…

en: _Abort Benchmark
hr: _Prekini test

en: Last Benchmarked
hr: Posljednji test

en: Average Read Rate
hr: Prosječna brzina čitanja

en: Average Write Rate
hr: Prosječna brzina pisanja

en: Average Access Time
hr: Prosječna brzina pristupa

en: Disk or Device
hr: Disk ili uređaj

en: Sample Size
hr: Veličina uzorka

en: Benchmark Settings
hr: Postavke testiranja

en: _Start Benchmarking…
hr: _Pokreni testiranje…

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
hr: Testiranje uključuje mjerenje brzine prijenosa na različitim područjima uređaja kao i mjerenje koliko dugo traje traženje s jednog naizmjeničnog područja u drugo. Sigurnosno kopirajte svoje podatke prije pokretanja testa zapisivanja.

en: Transfer Rate
hr: Brzina prijenosa

en: Number of S_amples
hr: Broj u_zoraka

en: Sample S_ize (MiB)
hr: Veličina u_zoraka (MiB)

en: Perform _write-benchmark
hr: Pokreni _test zapisivanja

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
hr: Testiranje brzine zapisivanja diska zahtijeva administratorski pristup disku (npr. disk ili njegove particije ne mogu se montirati ili koristiti) i uključuje čitanje i ponovno zapisivanje podataka. Kao rezultat sadržaj diska ostaje nepromijenjen.
    
    Ako nije odabrano, test zapisivanja neće se obaviti ali s druge strane administratorski pristup disku nije potreban (npr. disk ili uređaj ne mogu se koristiti).

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
hr: Broj uzoraka. Veći broj proizvodi više uglađeniji grafikon ali testiranje će trajati duže.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
hr: Broj MiB (1048576 bajta) za čitanje/pisanje za svaki uzorak. Veći uzorak teži stvaranju preciznijeg testa u tu svrhu potrebno je više vremena.

en: Access Time
hr: Vrijeme pristupa

en: Number of Sampl_es
hr: Broj uzora_ka

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
hr: Broj uzoraka. Veći brojevi stvaraju precizniju sliku brzine pristupa, ali je potrebno više vremena.

en: Change Passphrase
hr: Promijeni lozinku

en: C_hange
hr: Promi_jeni

en: Curr_ent Passphrase
hr: Tren_utna lozinka

en: Enter current passphrase used to protect the data
hr: Upišite trenutnu lozinku kako bi zaštitili podatke

en: Sho_w Passphrases
hr: Pri_kaži lozinku

en: Check this box to see the passphrases entered above
hr: Odaberite ovo koko bi vidjeli lozinku upisanu iznad

en: Confirm passphrase entered above
hr: Potvrdite lozinku upisanu iznad

en: Enter new passphrase used to protect the data
hr: Upišite novu lozinku kako bi zaštitili podatke

en: C_onfirm Passphrase
hr: P_otvrdi lozinku

en: New _Passphrase
hr: Nova _lozinka

en: Warning: all data on the volume will be lost
hr: Upozorenje: Svi podaci na uređaju će biti izgubljeni

en: Confirm the details of the current volume before proceeding.
hr: Potvrdi pojedinosti za trenutni uređaj prije nastavka.

en: Device
hr: Uređaj

en: Volume
hr: Uređaj

en: Used
hr: Iskorišteno

note: The physical location of the drive, could be 'Connected to another seat'  or 'Bay 11 of Promise VTrak' or 'USB connector II'
en: Location
hr: Lokacija

en: Create Disk Image
hr: Stvori sliku diska

en: _Name
hr: _Naziv

en: Save in _Folder
hr: Spremi u _mapu

en: Select a Folder
hr: Odaberi mapu

en: Source
hr: Izvor

en: _Start Creating…
hr: _Pokreni stvaranje…

en: Volume _Name
hr: Naziv _uređaja

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory.
hr: Naziv koji će se koristiti za datotečni sustav. Ovo je korisno ako želite otvoriti uređaj putem simboličke poveznice u /dev/disk/by-label direktoriju.

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
hr: Na primjer, “Goranove datoteke” ili “Kopija podataka”.

en: _Erase
hr: _Obriši

en: Overwrites existing data, but takes longer.
hr: Prebriši postojeće podatke, ovo može potrajati.

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
hr: _Unutrašnji disk za korištenje samo s Linux sustavima (Ext4)

en: _Password protect volume (LUKS)
hr: _Zaštita uređaja lozinkom (LUKS)

en: For use with _Windows (NTFS)
hr: Za korištenje sa _Windowsima (NTFS)

en: For use with all _systems and devices (FAT)
hr: Za korištenje sa svim _sustavima i uređajima (FAT)

en: _Other
hr: _Ostalo

en: In case that the default options do not fit your needs select one of the following filesystems. Be aware of the technical differences and do research about your use case.
hr: U slučaju da zadane mogućnosti ne odgovaraju vašim potrebama odaberite jedan od sljedećih datotečnih sustava. Budite svjesni tehničkih razlika i istražite o vašem slučaju korištenja.

en: Partition _Size
hr: Veličina _particije

en: The size of the partition to create
hr: Veličina particije za stvaranje

en: bytes
hr: bajta

en: Free Space _Following
hr: Slijedi slobodan _prostor

en: The free space following the partition
hr: Slobodan prostor slijedi particiju

en: Extended Partition
hr: Proširena particija

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
hr: Proširena praticija može sadržavati logičke particije

en: Data stored in the volume will only be accessible with the correct password. Be careful not to forget it.
hr: Podaci pohranjeni u uređaju biti će dostupni samo s odgovarajućom lozinkom. Pobrinite se da ju ne zaboravite.

en: _Password
hr: _Lozinka

en: _Confirm
hr: _Potvrdi

en: Enter passphrase used to protect the data
hr: Upišite lozinku koja će se koristiti za zaštitu podataka

en: Sh_ow Password
hr: Pri_kaži lozinku

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
hr: Promješajte velika i mala slova i dodajte slovo ili dva.

en: Drive Settings
hr: Postavke uređaja

en: Apply Standby Timeout Settings
hr: Primijeni postavke isteka vremena pripravnosti

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
hr: Uključite za podešavanje vremena isteka pripravnosti pri pokretanju i kada je disk povezan

en: Enter Standby After
hr: Pokreni pipravnost nakon

en: _Standby
hr: _Pripravnost

en: Apply Advanced Power Management Settings
hr: Primijeni postavke Naprednog upravljanja energijom

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
hr: Uključi za podešavanje NUE pri pokretanju i kada je disk spojen

en: APM Level
hr: NUE razina

en: Aggressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
hr: Agresivno usporavanje okretanja može istrošiti disk brže od očekivanog. Povremeno provjerite "Broj pokretanja/zaustavljanja" u SMART podacima

en: A_PM
hr: N_UE

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
hr: Primijeni postavke Automatskog zvučnog upravljanja

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
hr: Uključite za podešavanje AZU-a pri pokretanju i kada je disk povezan

en: Vendor Recommended
hr: Preporuke proizvođača

en: AAM Level
hr: AZU razina

en: _AAM
hr: _AZU

en: Apply Write Cache Settings
hr: Primijeni postavke predmemorije zapisivanja

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
hr: Uključite za podešavanje postavki predmemorije zapisivanja pri pokretanju ili kada je disk povezan

en: S_etting
hr: P_ostavke

en: Enable Write Cache
hr: Omogući predmemoriju zapisivanja

en: Disable Write Cache
hr: Onemogući predmemoriju zapisivanja

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
hr: Performanse se mogu poboljšati omogućavanjem predmemorije zapisivanja, ali ostavlja sustav sklonim gubitku podataka u slučaju nestanka energije

en: Wr_ite Cache
hr: Za_pisuj predmemoriju

en: Application Menu
hr: Izbornik aplikacije

en: Go back to main view
hr: Idi natrag na glavni prikaz

en: Drive Options
hr: Postavke uređaja

en: Power off this disk
hr: Isključi ovaj disk

en: Eject this disk
hr: Izbaci ovaj disk

en: Detach this loop device
hr: Odspoji ovaj virtualni uređaj

en: No Device Selected
hr: Nema odabranih uređaja

en: Select a device to manage.
hr: Odaberite uređaj za upravljanje.

en: Serial Number
hr: Serijski broj

en: World Wide Name
hr: Svjetski naziv

en: Media
hr: Medij

en: Job
hr: Zadatak

en: Name
hr: Naziv

en: Size
hr: Veličina

en: Auto-clear
hr: Auto-brisanje

en: Detach loop device after unmount action
hr: Odspoji virtualni uređaj nakon radnje odmontiranja

note: The filename or URI of the file that is used as backing store for the loop device.
en: Backing File
hr: Sigurnosno kopiram datoteku

en: Partitioning
hr: Particioniranje

en: _Volumes
hr: _Uređaji

en: Mount selected partition
hr: Montiraj odabranu particiju

en: Unmount selected partition
hr: Odmontiraj odabranu particiju

en: Activate selected swap partition
hr: Aktiviraj odabranu swap particiju

en: Deactivate selected swap partition
hr: Deaktiviraj odabranu swap particiju

en: Unlock selected encrypted partition
hr: Otključaj odabranu šifriranu particiju

en: Lock selected encrypted partition
hr: Zaključaj odabranu šifriranu particiju

en: Create partition in unallocated space
hr: Stvori particiju u nedodjeljenome prostoru

en: Additional partition options
hr: Dodatne mogućnosti particije

en: Delete selected partition
hr: Obriši odabranu particiju

note: The contents of the device, for example 'Unknown', 'FAT (32-bit version)', 'Ext4 (version 1.0)', 'Swap (version 2)'
en: Contents
hr: Sadržaj

en: Partition Type
hr: Vrsta particije

en: Format _Disk…
hr: Formatiraj _disk…

en: _Create Disk Image…
hr: _Stvori sliku diska…

en: _Restore Disk Image…
hr: _Vrati sliku diska…

en: _Benchmark Disk…
hr: _Testiraj disk…

en: _SMART Data & Self-Tests…
hr: _SMART podaci i provjera…

en: Drive S_ettings…
hr: Postavke _uređaja…

en: S_tandby Now
hr: Odmah u _pripravnost

en: _Wake-Up from Standby
hr: _Probudi iz pripravnosti

en: Encryption Options
hr: Mogućnosti šifriranja

en: Us_er Session Defaults
hr: Za_dano za korisničku sesiju

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
hr: Isključite <i>Zadano za korisničku sesiju</i> kako bi mogli upravljati mogućnostima šifriranja i lozinkama na ovom uređaju. Mogućnosti odgovaraju unosu u <b>/etc/crypttab</b> datoteci

en: Opt_ions
hr: Mog_ućnosti

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
hr: Nazivi za korištenje kod otključanih uređaja — uređaj je postavljen kao dodatni naziv s <b>/dev/mapper</b>/

en: Options to use when unlocking the device
hr: Mogućnosti za korištenje pri otključivanju uređaja

en: Passphrase File
hr: Datoteka lozinke

en: Sho_w passphrase
hr: Pri_kaži lozinku

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
hr: Lozinka uređaja ili prazan zahtjev kada korisnik podešava uređaj

en: _Passphrase
hr: _Lozinka

en: _Unlock at system startup
hr: _Otključaj pri pokretanju sustava

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
hr: Ako je odabrano, uređaj će biti otključan pri pokretanju sustava [!noauto]

en: Require additional authori_zation to unlock
hr: Zahtjeva dodatnu ov_jeru za otključavanje

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
hr: Ako je odabrano, dodatna ovjera je potrebna za otključavanje uređaja [x-udisks-auth]

en: Edit Partition
hr: Uredi particiju

en: _Type
hr: _Vrsta

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
hr: Vrsta particije je 8-bitni cijeli broj

en: _Bootable
hr: _Sustav pokretljiv

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
hr: Oznaka koju koristi učitač pokretanja platforme kako bi otkrio od kuda treba pokrenuti operativni sustav. Ponekada je particija sa ovom oznakom označena i kao <i>aktivna</i> particija

en: Change Filesystem Label
hr: Promijeni naziv datotečnog sustava

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
hr: Ovaj datotečni sustav će biti automatski odmontiran prije bilo kakvih promjena.

en: _Label
hr: _Naziv

en: Mount Options
hr: Mogućnosti montiranja

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
hr: Isključite <i>Zadano za korisničku sesiju</i> kako bi upravljali točkama monitiranja i mogućnostima montiranja za uređaj. Ova mogućnost odgovara unosu u <b>/etc/fstab</b> datoteci

en: I_dentify As
hr: P_repoznaj kao

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
hr: <b>Datoteka posebnih uređaja</b> — koristi simboličke poveznice u <b>/dev/disk</b> hijerarhiji kako bi upravljala prostorom unosa

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
hr: Datoteka posebnih uređaja — koristi simboličke poveznice u <b>/dev/disk</b> hijerarhiji kako bi upravljala prostorom unosa

en: Mount _Point
hr: Točka _montiranja

en: Filesystem _Type
hr: Vrsta _datotečnog sustava

en: The directory to mount the device in
hr: Direktorij za montiranje uređaja

en: The filesystem type to use
hr: Vrsta datotečnog sustava za korištenje

en: Display _Name
hr: Naziv _prikaza

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
hr: Ako je postavljeno, naziv koji će se koristiti u uređaju, u korisničkom sučelju [x-gvfs-name=]

en: Icon Na_me
hr: Naziv _ikone

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
hr: Ako je postavljeno, naziv ikone koja će se koristiti u uređaju, u korisničkom sučelju [x-gvfs-icon=]

en: Sho_w in user interface
hr: Prikaž_i u korisničkom sučelju

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
hr: Ako je odabrano, uređaj je uvijek prikazan u korisničkom sučelju bez obzira koji je direktorij odabran [x-gvfs-show]

en: Require additional authori_zation to mount
hr: Zahtijeva dodatnu ovj_eru za montiranje

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
hr: Ako je odabrano, dodatna ovjera je potrebna za montiranje uređaja [x-udisks-auth]

en: Mount at system _startup
hr: Montiraj pri _pokretanju sustava

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
hr: Ako je odabrano, uređaj će biti montiran pri pokretanju sustava [!noauto]

en: S_ymbolic Icon Name
hr: N_aziv simboličke ikone

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
hr: Ako je odabrano, naziv simboličke ikone koja se koristi u uređaju, u korisničkom sučelju [x-gvfs-symbolic-icon=]

en: Mount Opt_ions
hr: Mogućnosti mo_ntiranja

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
hr: Mogućnosti montiranja spremljene su u <b>/etc/fstab</b> datoteci

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
hr: Vrsta particije je predstavljena kao 32-bitni <i>GUID</i>

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
hr: Naziv particije (do 36 unikôdnih znakova). Ovo je korisno ako želite otvoriti uređaj putem simboličke poveznice u <b>/dev/disk/by-partlabel</b> direktoriju

en: _System Partition
hr: _Particija sustava

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
hr: Koristi se za naznačavanje kako je particija i njen sadržaj potreban za funkcioniranje OS-a/Platforme. Posebna pozornost treba se obratiti kako se ne bi obrisao ili prepisao sadržaj

en: Legacy BIOS _Bootable
hr: Sustav _pokretljiv - zastarjeli BIOS

en: This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
hr: To je ekvivalent Glavnog Zapisa Pokretanja (MBR) oznaci <i>pokretanja (bootable)</i>. Uobičajeno bi se trebalo samo koristiti za GPT particije na MBR sustavima

en: Flags
hr: Oznake

en: Hide from _Firmware
hr: Sakrij od _frimvera

en: Indicates that EFI firmware should ignore the content of the partition and not try to read from it
hr: Ukazuje da bi EFI frimver trebao zanemariti sadržaj particije i ne bi trebao pokušati čitati iz nje

en: Erase Multiple Disks
hr: Obriši višestruke diskove

en: _Erase…
hr: _Obriši…

en: Erase _Type
hr: Obriši _vrstu

en: Format Disk
hr: Formatiraj disk

en: _Format…
hr: _Formatiraj…

en: _Partitioning
hr: _Particioniranje

en: New Disk Image
hr: Nova slika diska

en: Image _Size
hr: Veličina _slike

en: The size of the image to create
hr: Veličina slike za stvaranje

en: Attach new _Image…
hr: Priključi novu _sliku…

en: Resize Volume
hr: Promjena veličine uređaja

en: Resizing a filesystem can lead to data loss. You are advised to backup your data before. The resize operation will take longer if a lot of data has to be moved. The minimal size is calculated according to the current content. Keep additional free space for the filesystem to work fast and reliably.
hr: Promjena veličine datotečnog sustava može prouzrokovati gubitak podataka. Preporučljivo je da prije sigurnosno kopirate svoje podatke. Radnja promjene veličine trajat će dulje ako je potrebno premjestiti velike količine podataka. Najmanja veličina se izračunava prema trenutnom sadržaju. Zadržite dodatni slobodan prostor za vaš datotečni sustav kako bi radio pouzdano i brže.

en: _Difference
hr: _Razlika

en: The difference to the previous partition size
hr: Razlika u odnosu na prijašnju veličinu particije

en: Restore Disk Image
hr: Vrati sliku diska

en: _Image to Restore
hr: _Slika za vraćanje

en: Select Disk Image to Restore
hr: Odaberi sliku diska za vraćanje

en: Destination
hr: Odredište

en: _Destination
hr: _Odredište

en: Image to Restore
hr: Slika za vraćanje

en: Image Size
hr: Veličina slike

en: _Start Restoring…
hr: _Pokreni vraćanje…

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Help
hr: Priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Open the application menu
hr: Otvori izbornik aplikacija

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Disks
hr: Diskovi

[ctx: shortcut window]
en: Create a new empty disk image
hr: Stvori novu praznu sliku diska

[ctx: shortcut window]
en: Attach an existing disk image
hr: Priključi postojeću sliku diska

[ctx: shortcut window]
en: Unselect current disk
hr: Ukloni odabir trenutnog diska

[ctx: shortcut window]
en: Drive
hr: Uređaj

[ctx: shortcut window]
en: Open the drive menu
hr: Otvori izbornik uređaja

[ctx: shortcut window]
en: Format the drive
hr: Formatiraj uređaj

[ctx: shortcut window]
en: Restore an image to the disk
hr: Vrati sliku na disk

[ctx: shortcut window]
en: SMART data
hr: SMART podaci

[ctx: shortcut window]
en: Drive settings
hr: Postavke uređaja

[ctx: shortcut window]
en: Partition
hr: Particija

[ctx: shortcut window]
en: Open the volume menu
hr: Otvori izbornik particije

[ctx: shortcut window]
en: Format the selected volume
hr: Formatiraj odabrani uređaj

en: SMART Data & Self-Tests
hr: SMART podaci i provjera

en: _Start Self-test
hr: _Pokreni provjeru

en: Click to start a SMART self-test
hr: Kliknite za pokretanje SMART provjere

en: _Stop Self-test
hr: _Zaustavi provjeru

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
hr: Kliknite za zaustavljanje SMART provjere koja se trenutno izvodi

en: Close
hr: Zatvori

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
hr: Kliknite za prisilno ponovno čitanje SMART podataka s čvrstog diska

en: Powered On
hr: Uključeno

en: Updated
hr: Nadopunjeno

en: Self-test Result
hr: Rezultat provjere

en: Self-assessment
hr: Samoprocjena

en: Overall Assessment
hr: Ukupna procjena

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
hr: Kliknite za uključivanje SMART-a za čvrsti disk

en: SMART _Attributes
hr: SMART _svojstva

en: _Short
hr: _Kratko

en: _Extended
hr: _Prošireno

en: _Conveyance
hr: _Prijenos

en: Confirm Taking Ownership
hr: Potvrda preuzimanja vlasništva

en: Changes ownership of the filesystem to your user and group. The recursive mode does also change the ownership of all subdirectories and files, this can lead to destructive results when the filesystem contains a directory structure where ownership should belong to different users (e.g., a system backup or a filesystem that is accessed by multiple users).
hr: Promjena vlasništva datotečnog sustava u vlasništvo vašeg korisnika i grupe. Rekurzivan način mijenja vlasništvo svih poddirektorija i datoteka, to može prouzročiti destruktivne rezultate kada datotečni sustav sadrži strukturu direktorija gdje vlasništvo pripada drugom korisniku (npr. sigurnosno kopiranje sustava ili datotečni sustav kojemu pristupa više korisnika).

en: Enable _recursive mode
hr: Omogući _rekurzivan način

en: Enter passphrase to unlock
hr: Upišite lozinku za otključavanje

en: This volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
hr: Ovaj uređaj je možda VeraCrypt uređaj pošto sadrži naizmjenične podatke.

en: If specified
hr: Ako je određeno

en: Volume type
hr: Vrsta uređaja

en: _Hidden
hr: _Skriven

en: Instead of unlocking this volume, attempt to unlock a secondary volume hidden inside.
hr: Umjesto otključavanja ovog uređaja, pokušajte otključati pomoćni uređaj sakriven unutar.

en: Windows _system
hr: Windows _sustav

en: Unlock an encrypted Windows system partition or drive.
hr: Otključaj šifriranu particiju Windows sustava na disku.

en: If set, the VeraCrypt PIM (Personal Iterations Multiplier) numeric value to use for this volume.
hr: Ako je postavljeno, VeraCrypt PIM (Množitelj Osobnoh Ponavljanja) brojčana vrijednost se koristi za ovaj uređaj.

en: _Keyfiles
hr: _Datoteke ključa

en: Select a keyfile to unlock this volume
hr: Odaberi datoteku ključa za otključavanje ovog uređaja

en: _Unlock
hr: _Otključaj

en: Format _Partition…
hr: Formatiraj _particiju…

en: _Edit Partition…
hr: _Uredi particiju…

en: Edit _Filesystem…
hr: Uredi _datotečni sustav…

en: Change Pa_ssphrase…
hr: Promijeni _lozinku…

en: Resi_ze…
hr: Promjena _veličine…

en: C_heck Filesystem…
hr: Provjeri _datotečni sustav…

en: Rep_air Filesystem…
hr: Popravi _datotečni sustav…

en: _Take Ownership…
hr: _Pruzmi vlasništvo…

en: Edit _Mount Options…
hr: Uredi _točke montiranja…

en: Edit Encr_yption Options…
hr: Uredi mogućnosti _šifriranja…

en: _Create Partition Image…
hr: _Stvori sliku particije…

en: _Restore Partition Image…
hr: _Vrati sliku particije…

en: _Benchmark Partition…
hr: _Testiraj particiju…

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
hr: Slike diska (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
hr: Slike diska (*.img, *.iso)

note: Translators: Used for number of years
en: %d year | %d years
hr[0]: %d godina
hr[1]: %d godine
hr[2]: %d godina

note: Translators: Used for number of months
en: %d month | %d months
hr[0]: %d mjesec
hr[1]: %d mjeseca
hr[2]: %d mjeseca

note: Translators: Used for number of days
en: %d day | %d days
hr[0]: %d dan
hr[1]: %d dana
hr[2]: %d dana

note: Translators: Used for number of hours
en: %d hour | %d hours
hr[0]: %d sat
hr[1]: %d sata
hr[2]: %d sata

note: Translators: Used for number of minutes
en: %d minute | %d minutes
hr[0]: %d minuta
hr[1]: %d minute
hr[2]: %d minuta

note: Translators: Used for number of seconds
en: %d second | %d seconds
hr[0]: %d sekunda
hr[1]: %d sekunde
hr[2]: %d sekundi

note: Translators: Used for number of milli-seconds
en: %d milli-second | %d milli-seconds
hr[0]: %d millisekunda
hr[1]: %d millisekunde
hr[2]: %d millisekundi

[ctx: duration-year-to-inf]
note: Translators: Used for duration greater than one year. First %s is number of years, second %s is months, third %s is days
en: %s, %s and %s
hr: %s, %s i %s

[ctx: duration-months-to-year]
note: Translators: Used for durations less than one year but greater than one month. First %s is number of months, second %s is days
en: %s and %s
hr: %s i %s

[ctx: duration-day-to-month]
note: Translators: Used for durations less than one month but greater than one day. First %s is number of days, second %s is hours
en: %s and %s
hr: %s i %s

[ctx: duration-hour-to-day]
note: Translators: Used for durations less than one day but greater than one hour. First %s is number of hours, second %s is minutes
en: %s and %s
hr: %s i %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
note: Translators: Used for durations less than one hour but greater than one minute. First %s is number of minutes, second %s is seconds
en: %s and %s
hr: %s i %s

[ctx: duration]
en: Less than a minute
hr: manje od minute

[ctx: confirmation-list-of-devices]
note: Translators: Shown in confirmation dialogs with a list of devices that will be affected by the action
en: Affected Devices
hr: Obuhvaćeni uređaji

en: Error unmounting filesystem
hr: Greška odmontiranja datotečnog sustava

en: Error locking device
hr: Greška zaključavanja uređaja

en: Error disabling autoclear for loop device
hr: Greška onemogućavanja virtualnog uređaja

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the title of the SMART failure notification
en: Hard Disk Problems Detected
hr: Otkriveni problemi čvrstog diska

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the text of the SMART failure notification
en: A hard disk is likely to fail soon.
hr: Čvrsti disk će se najvjerojatnije uskoro pokvariti.

[ctx: notify-smart]
note: Translators: Text for button in SMART failure notification
en: Examine
hr: Istraži
