gnome-disk-utility - en to hy translation catalogue (961 entries)

note: Translators: Window title when no item is selected. Translators: Window title when the item representing the local machine is selected.
en: Disk Utility
hy: Սկավառակի օժանդակ ծրագրեր

en: Manage Drives and Media
hy: Կառավարել սարքերը և մեդիան

en: Disk Notifications
hy: Դիսկի ծանուցումներ

en: Provides notifications related to disks
hy: Դիսկին առնչվող ծանուցումներ

en: To prevent data corruption, wait until this has finished before removing media or disconnecting the device.
hy: Տվյալների կորստից խուսափելու համար, նախքան մեդիան ջնջելը կամ սարքն անջատելը, սպասեք մինչև գործողության ավարտը։

en: Device
hy: Սարք

en: The device to show the dialog for
hy: Սարք՝ դիալոգը ցույց տալու համար

en: text
hy: տեքստ

en: Text to show
hy: Տեքստ՝ ցույց տալու համար

en: Error launching Disk Utility
hy: Սկավառակի օժանդակ ծրագրերը թողարկելու սխալ

en: Device to format
hy: Սարք՝ ֆորմատ անելու համար

en: DEVICE
hy: ՍԱՐՔ

en: Operation was canceled
hy: Գործողությունն ընդհատված է

en: Gnome Disk Utility formatting tool
hy: Սկավառակի օժանդակ ծրագրերը ֆոմատավորելու գործիք

note: Translators: First argument is the partition number, second argument is the drive name, * third argument is the size (e.g. 10 GB)
en: Format partition %d of %s (%s)
hy: %d հատորը %s (%s)–ից  ֆորմատավորել

note: Translators: First argument is the partition number, second argument is the drive name, * third argument is the size (e.g. 10 GB)
en: Formatting partition %d of %s (%s)
hy: %d հատորի %s (%s)–ից   ֆարմատավորում

note: Translators: First argument is the drive name, second argument is the size (e.g. 10 GB)
en: Format %s (%s)
hy: Ֆորմատավորել %s (%s)

note: Translators: First argument is the drive name, second argument is the size (e.g. 10 GB)
en: Formatting %s (%s)
hy: %s (%s) ֆորմատավորում

note: Translators: First argument is the size (e.g. 10 GB), second is the device (e.g. /dev/md0)
en: Format %s Volume (%s)
hy: Ֆորմատավորել %s հատոր (%s)

note: Translators: First argument is the size (e.g. 10 GB), second is the device (e.g. /dev/md0)
en: Formatting %s Volume (%s)
hy: Ֆորմատավորում %s հատոր (%s)

en: Preparing...
hy: Նախապատրաստում…

en: Unmounting...
hy: Ապամոնտաժում…

en: Unable to format '%s'
hy: Հնարավոր չէ ֆոմատավորել '%s'–ը

en: Formatting...
hy: Ֆորամատավորում…

en: Cancelling...
hy: Անջատել…

en: Error formatting volume
hy: Սխալ՝ հատորը ֆորմատավորելիս

en: Mounting volume...
hy: Հատորի տեղադրում…

en: Error mounting device
hy: Սխալ՝ ձայնը տեղադրելիս

en: Error storing passphrase in keyring
hy: Սխալ՝ անցաբառի պահպանման ժամանակ

en: The RAID Array to add a component to.
hy: RAID խումբ՝ բաղադրիչ ավելացնելու համար։

en: Add spare to %s
hy: %s–ին spare ավելացել

en: Select a device to create a %s spare on for the RAID Array "%s" (%s)
hy: RAID "%s" (%s) շարքում %s spare ստեղծելու համար սարք ընտրել

en: Expand %s
hy: Ընդլայնել %s–ը

en: Select one or more devices to use %s on for expanding the RAID Array "%s" (%s)
hy: Ընտրել մեկ կամ մի քանի սարքեր, ոչպեսզի օգտագործել %s–ը RAID "%s" (%s) խումբը ընդլայնելու համար

en: _Expand
hy: _Ընդլայնել

en: The VG to add a PV to.
hy: VG PV–ին ավելացնելու համար։

en: Add Physical Volume to %s (%s)
hy: Ավելացնել ֆիզիկական հատոր %s (%s)–ին

en: _Size:
hy: _Չափ.

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Rate
hy: Սխալների ընթերցման հաճախականություն

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
hy: Սխալների հաճախականությունը դիսկից տվյալներ կարդալու ընթացքում։ Զրոյից բացի արժեքը ցույց է տալիս խնդիր՝ կապված դիսկի մակերեսի կամ կարդալու և գրելու գլխիկների հետ։

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Throughput Performance
hy: Թողարկման ներկայուցում

en: Average efficiency of the disk
hy: Դիսկի միջին արդյունավետությունը

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Time
hy: Դիսկի միանալու ժամանակ

en: Time needed to spin up the disk
hy: Դիսկի միանալու համար ժամանակ է հարկավոր

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Start/Stop Count
hy: Միացման և անջատման կետ

en: Number of spindle start/stop cycles
hy: Շպինդելի պտույտների սկսել/կանգնեցնել թիվը

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocated Sector Count
hy: Վերահատկացված սեկտորի հաշվում

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as "reallocated" and transfers data to a special reserved area (spare area)
hy: Վերաբաշխված բաժինների քանակը։ Երբ կոշտ սկավառակը գտնում է կարդալ/գրել/ստուգելու սխալ, այն նշում է տարածքը որպես "վերազբաղեցված" և փոխանցում է տվյալները հատուկ տարածք (ազատ տարածք)

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Channel Margin
hy: Կապուղու ընթերցման չափ

en: Margin of a channel while reading data.
hy: Կանալի չափը տվյալներն ընթերցելու ընթացքում։

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Error Rate
hy: Սխալների հաճախականություն

en: Frequency of errors while positioning
hy: Տեղադրման ժամանակ սխալների հաճախականություն

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Timer Performance
hy: Ժամանակի ցուցադրման հաճախականություն

en: Average efficiency of operations while positioning
hy: Տեղադրման ընթացքում գործընթացի միջին արդյունավետությունը

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-On Hours
hy: Միացված է (ժամանակը)

en: Number of hours elapsed in the power-on state
hy: Ժամերի քանակը միացրած ժամանակ

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Retry Count
hy: Spinup-ի փորձերի քանակ

en: Number of retry attempts to spin up
hy: Մի քանի փորձեր դիսկը միացնելու համար

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Calibration Retry Count
hy: Կարգավորման փորձ

en: Number of attempts to calibrate the device
hy: Սարքը կարգավորելու փորձերի քանակը

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power Cycle Count
hy: Միացված պտույտների հաշվում

en: Number of power-on events
hy: Միացնելու մի քանի ձևեր

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft read error rate
hy: Ընթերցելու ծրագրային սխալի հաճախականություն

en: Frequency of 'program' errors while reading from the disk
hy: Դիսկը կարդալու ընթացքում ծրագրի սխալների հաճախականություն

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reported Uncorrectable Errors
hy: Զեկուցված անուղղելի սխալներ

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
hy: Սխալներ, որոնք հնարավոր չէ վերականգնել ECC սարքի միջոցով

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: High Fly Writes
hy: Գրառումների խափանում

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
hy: Դեպքերի քանակը, թե քանի անգամ է ձայնագրչի գլխիկը նախատեսվածից ավելի բարձր եղել։

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Airflow Temperature
hy: Օդի ջերմաստիճան

en: Airflow temperature of the drive
hy: Սարքի օդի ջերմաստիճանը

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: G-sense Error Rate
hy: G-sense սխալների հաճախականություն

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
hy: Սխալների տեղի ունենալու հաճախությունը ծանրաբեռնվածության ժամանակ

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-off Retract Count
hy: Վթարային անջատումներ

en: Number of power-off or emergency retract cycles
hy: Վերականգման ցիկլերի քանակը վթարային անջատումներից հետո

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Cycle Count
hy: Բեռնել/չբեռննել պտույտների հաշվումը

en: Number of cycles into landing zone position
hy: Պտույտների թիվը իջեցման դիրքում

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Temperature
hy: Ջերմաստիճան

en: Current internal temperature of the drive
hy: Սարքի ներկայիս ջերմությունը

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Hardware ECC Recovered
hy: Ապարատային ապահովման ECC-ն վերանորոգված է

en: Number of ECC on-the-fly errors
hy: Ապարատային ուղղման համար պահանջված սխալների քանակը

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocation Count
hy: Վերահատկացման հաշվում

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
hy: Վերաբաշխվող գործողությունների քանակը։ Այս ատրիբուտի շարքի արժեքը ցույց է տալիս (հաջողված և չհաջողված) փորձերի ընդհանուր քանակը՝ փոխանցելու տվյալները վերազբաղեցված բաժիններից դեպի ազատ տարածք

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Current Pending Sector Count
hy: Անորոշ սեկտորներ

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
hy: Վերաբաշխման սպասող սեկտորներ։ Եթե վերաբաշխման սպասող սեկտորը հետագայում հաջողությամբ է գրվում կամ կարդացվում, արժեքը բարձրանում է և չի բաշխվում։ Սեկտորի վրա սխալների կարդալուց սեկտորը չի բաշխվի, այն կբաշխվի միայն գրելու փորձի ձախողման դեպքում։

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable Sector Count
hy: Անուղղելի բաժնի հաշիվը

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
hy: Անուղղելի սխալների ընդհանուր քանակը՝ բաժինը կարդալու և գրելու ընթացքնում։ Ատրիբուտի արժեքի բարձրացումը ցույց է տալիս դիսկի մակերեսի վնասվածքները և/կամ մեխանիզմի ենթահամակարգի հետ կապված խնդիրները։

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: UDMA CRC Error Rate
hy: UDMA CRC սխալների հաճախականություն

en: Number of CRC errors during UDMA mode
hy: CRC սխալների քանակ UDMA ռեժիմի ժամանակ

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Write Error Rate
hy: Գրել սխալների հաճախականությունը

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
hy: Սկավառակի վրա գրելու սխալ

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft Read Error Rate
hy: Կարդալու հետ կապված թեթև սխալներ

en: Number of off-track errors
hy: Հետագծերից դուրս գալու ժամանակ հանդիպող սխալների քանակ

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Data Address Mark Errors
hy: Նշման սխալներ

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
hy: Տվյալների նշման (DAM) սխալների քանակ (կամ)

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Run Out Cancel
hy: Գործարկումը չեղյալ է համարված

en: Number of ECC errors
hy: ECC սխալների քանակը

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft ECC correction
hy: ECC ծրագրի ուղղումներ

en: Number of errors corrected by software ECC
hy: ECC ծրագրով ուղղված սխալների քանակը

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Thermal Asperity Rate
hy: Ջերմաստիճանային ռեժիմի հաճախականություն

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
hy: Ջերմաստիճանային ռեժիմի հաճախականության քանակ

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Flying Height
hy: Թռիչքի բարձրություն

en: Height of heads above the disk surface
hy: Գլխիկի բարձրությունը սկավառակի մակերևույթից

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin High Current
hy: Հոսանքի ուժի պտույտ

en: Amount of high current used to spin up the drive
hy: Հոսանքի ուժը, որն օգտագործվում է սկավառակը պտտելիս

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin Buzz
hy: Պտույտների աղմուկ

en: Number of buzz routines to spin up the drive
hy: Սկավառակի պտույտների քանակ

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Offline Seek Performance
hy: Ավտոնոմ դիրքավորում

en: Drive's seek performance during offline operations
hy: Սարքի դիրքավորման արդյունավետությունը ավտոնոմ գործողությունների ժամանակ

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Disk Shift
hy: Սկավառակների փոփոխում

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
hy: Սկավառակի փոփոխումը հնարավոր է պահեստի վրա ուժեղ ցնցումների դեպքում, որը կապված է ջերմաստիճանի անկման հետ

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
hy: Բեռնման արդյունքում եղած սխալների քանակ՝ հայտնաբերված շոկային սենսորով

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Loaded Hours
hy: Բեռնման ժամերը

en: Number of hours in general operational state
hy: Ընդհանուր գործողության վիճակի ժամերի քանակ

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Retry Count
hy: Բեռնելու/չբեռնելու հաշվման փորձ

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
hy: Սարքի բեռնում, որի պատճառն է շատ գործողությունների կրկնությունը, ինչպես օրինակ գլխիկի կարդալը, ձայնագրելը, դիրքվորումը և այլն

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load Friction
hy: Բեռնման շփում

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
hy: Սարքի բեռնում, որի պատճառն է պահեստի մեխանիկական մասերի շփումը

en: Total number of load cycles
hy: Բեռնման պտույտների ընդհանուր թիվ

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load-in Time
hy: Բեռնման ժամանակը

en: General time for loading in a drive
hy: Սարքի վրա բեռնելու ընդհանուր ժամանակ

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Torque Amplification Count
hy: Պտույտների պահերի հզորացում

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
hy: Սարքի շրջման փորձերի քանակ

en: Number of power-off retract events
hy: Վթարային անջատումների քանակը

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: GMR Head Amplitude
hy: GMR գլխիկի ամպլիտուդա

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
hy: Դողացող գլխիկների ամպլիտուդա (GMR-head) գործարկվող ռեժիմում

en: Temperature of the drive
hy: Սարքի ջերմաստիճան

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Endurance Remaining
hy: Դիմացկունության պահեստ

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
hy: Սարքի վրա ավարտված ջնջելու ֆիզիկական պտույտների տոկոսային հարաբերությունը սարքի ապահոված առավելագույն պտույտներին

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable ECC Count
hy: ECC անուղղելի հաշվումներ

en: Number of uncorrectable ECC errors
hy: ECC անուղղելի սխալների թիվ

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Good Block Rate
hy: Լավ հաճախականության հատվածներ

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
hy: Հասանելի պահպանված հատվածների թվի տոկոսային հարաբերությունը պահպանված հատվածների ընդհանուր թվին

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Head Flying Hours
hy: Գլխիկի թռչելու ժամեր

en: Time while head is positioning
hy: Գլխիկի դիրքավորման ժամանակ

note: Translators: S.M.A.R.T attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Retry Rate
hy: Սխալների ընթերցման հաճախականություն

en: Number of errors while reading from a disk
hy: Սկավառակը կարդալու ընթացքում հայտնաբերված սխալների քանակ

note: Translators: This is shown in the attribute treeview when no description is found. * %d is the attribute number.
en: No description for attribute %d
hy: %d հատկանիշի համար ոչ մի բացատրություն չկա

note: Translators: This is shown in the tree view for the normalized value of an attribute (0-254)
en: Normalized:
hy: Կանոնավորված՝

note: Translators: This is shown in the tree view for the worst value of an attribute (0-254)
en: Worst:
hy: Ամենավատ՝

note: Translators: This is shown in the tree view for the threshold of an attribute (0-254)
en: Threshold:
hy: Նախամուտք՝

note: Translators: This is shown in the tree view for the interpreted/pretty value of an attribute
en: Value:
hy: Արժեք.

note: Translators: Shown in the treeview for a failing attribute
en: Failing
hy: Խափանված է

note: Translators: Shown in the treeview for an attribute that failed in the past
en: Failed in the past
hy: Նախկինում ձախողվել է

note: Translators: Shown in the treeview for an attribute that we want to warn about
en: Warning
hy: Զգուշացում

note: Translators: Shown in the treeview for an attribute that is good
en: Good
hy: Լավ է

en: Error reading SMART data
hy: Սխալ՝ SMART տվյալները կարդալիս

note: Translators: Shown in the "Run self-test" dialog
en: Choose SMART Self-test
hy: Ընտրել SMART ինքնաստուգում

note: Translators: Shown in the "Run self-test" dialog
en: The tests may take a very long time to complete depending on the speed and size of the disk. You can continue using your system while the test is running.
hy: Ստուգումները հնարավոր է երկար տևեն՝ կախված դիսկի արագությունից և չափից։ Դուք կարող եք շարունակել Ձեր համակարգը օգտագործել ստուգման ընթացքում։

note: Translators: Radio button for short test
en: _Short (usually less than ten minutes)
hy: _Կարճ (սովորաբար տասը րոպեից ավելի քիչ)

note: Translators: Radio button for extended test
en: _Extended (usually tens of minutes)
hy: _Ընդլայնված (սովորաբար տասնյակ րոպեներ)

note: Translators: Radio button for conveyance test
en: C_onveyance (usually less than ten minutes)
hy: Հարմար (սովորաբար տասը րոպեից քիչ)

note: Translators: Button in "Run self-test dialog"
en: _Run Self Test
hy: _Ինքնաստուգում անցկացնել

note: Translators: The title of the SMART dialog. * First %s is the name for the drive (e.g. "1.0 TB Hard Disk") * Second %s is the VPD name for the array (e.g. "ATA WDC WD1001FALS-00J7B1").
en: %s (%s) – SMART Data
hy: %s (%s) – SMART տվյալներ

note: Translators: Item name in the status table
en: Updated:
hy: Թարմացված է.

note: Translators: Tooltip for the 'Updated' item in the status table
en: Time since SMART data was last read – SMART data is updated every 30 minutes unless the disk is sleeping
hy: Ժամանակ՝ վերջին անգամ SMART տվյալները կարդալուց ի վեր. մինչև դիսկի հանգստի ռեժիմը SMART տվյալները թարմացվում են ամեն 30 րոպեն մեկ

note: Translators: Item name in the status table
en: Self-tests:
hy: Ինքնաստուգումներ.

note: Translators: Tooltip for the 'Self-tests' item in the status table
en: The result of the last self-test that ran on the disk
hy: Դիսկի վրա տարված վերջին ինքնաստուգման արդյունքը

note: Translators: Item name in the status table
en: Powered On:
hy: Միացված է.

note: Translators: Tooltip for the 'Powered On' item in the status table
en: The amount of elapsed time the disk has been in a powered-up state
hy: Սկավառակի միացված ժամանակի քանակ

note: Translators: Item name in the status table
en: Power Cycles:
hy: Պտույտներ՝

note: Translators: Tooltip for the 'Power Cycles' item in the status table
en: The number of full disk power on/off cycles
hy: Ամբողջ սկավառակի միացնել/անջատել պտույտների թիվը

note: Translators: Item name in the status table
en: Temperature:
hy: Ջերմաստիճան՝

note: Translators: Tooltip for the 'Temperature' item in the status table
en: The temperature of the disk
hy: Սկավառակի ջերմաստիճան

note: Translators: Item name in the status table
en: Bad Sectors:
hy: Վատ սեկտորներ՝

note: Translators: Tooltip for the 'Bad Sectors' item in the status table
en: The sum of pending and reallocated bad sectors
hy: Վատ սեկտորների ստուգման և վերահատկացման գումար

note: Translators: Item name in the status table
en: Self Assessment:
hy: Ինքնագնահատում՝

note: Translators: Tooltip for the 'Self Assesment' item in the status table
en: The assessment from the disk itself whether it is about to fail
hy: Գնահատում սկավառակից հնարավոր խափանման դեպքում

note: Translators: Item name in the status table
en: Overall Assessment:
hy: Ամբողջական գնահատում՝

note: Translators: Tooltip for the 'Overall Assessment' item in the * status table
en: An overall assessment of the health of the disk
hy: Սկավառակի աշխատունակ վիճակի ամբողջական գնահատում

note: Translators: Button name
en: _Refresh
hy: _Թարմացնել

note: Translators: Button details
en: Reads SMART Data, waking up the disk
hy: Կարդում է SMART տվյալների՝ արթնացնելով դիսկը

note: TODO: better icon Translators: Button name
en: Run _Self-test
hy: Գործարկել _ինքնաստուգումը

note: Translators: Button details
en: Test the disk surface for errors
hy: Ստուգել սկավառակի մակերևույթը սխալներ գտնելու համար

note: Translators: Button name
en: _Cancel Self-test
hy: _Չեղյալ համարել ինքնաստուգումը

note: Translators: Button details
en: Cancels the self-test
hy: Չեղյալ է համարում ինքնաստուգումը

note: Translators: Heading used in the main dialog for SMART attributes
en: _Attributes
hy: _Հատկանիշեր

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the attribute name and description
en: Attribute
hy: Հատկանիշ

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the assessment of the attribute
en: Assessment
hy: Գնահատում

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the value of the attribute
en: Value
hy: Արժեք

note: ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Translators: Check button in the status table
en: Don't _warn if the disk is failing
hy: Չզգուշացնել, _երբ սկավառակը խափանվում է

note: Translators: Tooltip for the "Don't warn me if disk is failing" check button
en: Leave unchecked to get notified if the disk starts failing
hy: Թողնել չստուգված և տեղեկանալ, երբ սկավառակը սկսի խափանվել

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a time-based unit that exceed one year
en: %.1f years
hy: %.1f տարի

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a time-based unit that exceed one day
en: %.1f days
hy: %.1f օր

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a time-based unit that exceed one hour
en: %.1f hours
hy: %.1f ժամ

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a time-based unit that exceed one minute
en: %.1f minutes
hy: %.1f րոպե

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a time-based unit that exceed one second
en: %.1f seconds
hy: %.1f վայրկյան

en: %d sector | %d sectors
hy[0]: %d բաժին
hy[1]: %d բաժիններ

note: Translators: Used in the tooltip for a row in the attribute treeview - please keep * "(Pre-Fail)" in English
en: Failure is a sign of imminent disk failure (Pre-Fail)
hy: Խափանումը վերահաս սխալի նշան է (Pre-Fail)

note: Translators: Used in the tooltip for a row in the attribute treeview - please keep * "(Old-Age)" in English
en: Failure is a sign of old age (Old-Age)
hy: Խափանումը հին լինելու նշան է (հին)

note: Translators: Used in the tooltip for a row in the attribute treeview - please keep * "(Online)" in English
en: Every time data is collected (Online)
hy: Ամեն անգամ տվյալներ են հավաքվում (օնլայն)

note: Translators: Used in the tooltip for a row in the attribute treeview - please keep * "(Not Online)" in English
en: Only during off-line activities (Not Online)
hy: Միայն օֆլայն գործողությունների ժամանակ (ոչ օնլայն)

note: Translators: Used in the tooltip for a row in the attribute treeview. * First %s is the type of the attribute (Pre-Fail or Old-Age). * Second %s is the update type (Online or Not Online). * The six %x is the raw data of the attribute.
en: Type: %s
    Updates: %s
    Raw: 0x%02x%02x%02x%02x%02x%02x
hy: Տեսակ՝ %s
    Թարմացնել՝ %s
    Չմշակված՝ 0x%02x%02x%02x%02x%02x%02x

note: Translators: Shown in the "Overall Assessment" item in the status table * when no drive is currently selected
en: No drive selected
hy: Ոչ մի սարք չի ընտրվել

note: Translators: Shown in the "Overall Assessment" item in the status table * when SMART is not available
en: SMART not supported
hy: SMART–ը չի աջակցվում

note: Translators: Shown in the "Overall Assessment" item in the status table * when SMART is supported but data was never collected
en: SMART data never collected
hy: SMART տվյալները հավաքված չեն

note: Translators: Shown in the "Overall Assessment" item in the status table * when the SMART data is malformed
en: SMART data is malformed
hy: SMART տվյալները չեն հավաքվել

note: Translators: Shown in the "Self-assessment" item in the status table * when the self-assessment of the drive is unknown Translators: Shown in the "Bad Sectors" item in the status table * when we don't know if the disk has bad sectors Translators: Shown in the "Powered On" item in the status table wh
en: Unknown
hy: Անհայտ

note: Translators: Shown in the "Self-assessment" item in the status table * when the self-assessment of the drive is PASSED
en: Passed
hy: Անցել է

note: Translators: Shown in the "Self-assessment" item in * the status table when the self-assessment of the * drive is FAILING
en: FAILING
hy: ՁԱԽՈՂՎՈՂ

note: Translators: Shown in the "Bad Sectors" item in the status table * when we the disk has no bad sectors
en: None
hy: Ոչ մի

en: %d bad sector | %d bad sectors
hy[0]: %d փչացած հատված
hy[1]: %d փչացած հատված

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: Completed OK
hy: Լավ է ավարտվել

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: Cancelled
hy: Չեղյալ է համառվել

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: Cancelled (with hard or soft reset)
hy: Չեղյալ է համարվել (սարքային կամ ծրագրային վերակարգավորում)

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: Not completed (a fatal error might have occurred)
hy: Չավարտված (հնարավոր է վճռորոշ սխալի պատճառով)

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: FAILED (Electrical)
hy: խԱՓԱՆՎԵՑ (էլեկտրոնային)

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: FAILED (Servo)
hy: ԽԱՓԱՆՎԵՑ (սերվո սարք)

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: FAILED (Read)
hy: ԽԱՓԱՆՎԵՑ (կարդալ)

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: FAILED (Suspected of having handled damage)
hy: ԽԱՓԱՆՎԵՑ (հավանաբար վնասվել է)

note: Translators: Shown in the "Self-tests" item in the status table
en: In progress
hy: Գործընթացի մեջ է

en: This operation concerns the volume "%s" (%s)
hy: Գործողությունը կապված է  "%s" (%s) հատորի հետ

en: This operation concerns the drive "%s" (%s)
hy: Այս գործողությունը վերաբերում է  "%s" (%s) սարքին

en: This operation concerns "%s" (%s)
hy: Այս գործողությունը վերաբերում է  "%s" (%s)-ին

en: User Name
hy: Օգտագործողի անվանում

en: The chosen user name
hy: Ընտրված օգտագործողի անվանումը

en: Address
hy: Հասցե

en: The chosen address
hy: Ընտրված հասցեն

en: Choose Server
hy: Ընտրել սերվեր

en: Connect to Server
hy: Կապ հաստատել սերվերի հետ

en: _Browse...
hy: _Զննել․․․

note: Translators: this is the tooltip for the "Browse..." button
en: Browse servers discovered via the DNS-SD protocol
hy: Զննել DNS-SD արձանագրության միջոցով հայտնաբերված սերվերները

note: Translators: This is the label explaining the dialog
en: To manage storage devices on another machine, enter the address and press “Connect”. The connection will be made using the <i>Secure Shell</i> protocol.
hy: Պահեստային սարքերը այլ համակարգչից կառավարելու համար մուտքագրեք հասցեն և սեղմեք “Connect”։ Կապը կհաստատվի <i>Secure Shell</i> արձանագրությունն օգտագործելով։

note: Translators: This is the tooltip for the "Server Address" entry
en: The hostname or address to connect to
hy: Համակարգչի անվանումը կամ հասցն կապ հաստատելու համար

en: Server _Address:
hy: Սերվերի _հասցե՝

note: Translators: This is the tooltip for the "User Name" entry * First %s is the UNIX user name e.g. 'davidz'.
en: The user name to connect as
hy: Օգտագործողի անվանում՝ կապ հաստատելու որպես՝

en: _User Name:
hy: _Օգտագործողի անվանում՝

en: Maximum Logical Volume Size
hy: Տրամաբանական հատորի առավելագույն  չափը

en: The maximum possible logical volume size
hy: Տրամաբանական հատորի առավելագույն հնարավոր  չափը

en: Logical Volume Size
hy: Տրամաբանական հատորի  չափը

en: The requested Logical Volume size
hy: Տրամաբանակ հատորի պահանջված  չափը

en: C_reate
hy: Ստեղծել

note: Translators: The %s is the name of the volume group
en: Create Logical Volume on %s
hy: Ստեղծել տրամաբանական հատոր %s վրա

en: Pool
hy: Խումբ

en: The pool of devices
hy: Սարքերի խումբ

en: RAID Level
hy: RAID մակարդակ

en: The selected RAID level
hy: Ընտրված RAID մակարդակ

en: Name
hy: Անվանում

en: The requested name for the array
hy: Զանգվածի համար պահանջված չափը

en: Size
hy: Չափ

en: The requested size of the array
hy: Զանգվածի պահանջված չափը

en: Component Size
hy: Բաղադրիչի չափը

en: The size of each component
hy: Յուրաքանչյուր բաղադրիչի չափը

en: Stripe Size
hy: Հերթափոխության չափը

en: The requested stripe size of the array
hy: Պահանջված զանգվածի հերթափոխության չափը

en: Drives
hy: Սարքեր

en: Array of drives to use for the array
hy: Սարքերի զանգված որպես զանգված օգտագործելու համար

en: Create RAID Array
hy: Ստեղծլ RAID զանգված

en: General
hy: Ընդհանուր

en: RAID _Level:
hy: RAID _մակարդակ՝

en: Array _Name:
hy: Զանգվածի _անվանում՝

note: Translators: This is the default name to use for the new array. * Keep length of UTF-8 representation of the translation of "New RAID Array" to less than * 32 bytes since that's the on-disk-format limit.
en: New RAID Array
hy: Նոր RAID զանգված

en: Stripe S_ize:
hy: Հերթափոխության չ_ափ՝

en: Array _Size:
hy: Զանգվածի _չափ՝

en: _Disks
hy: _Սկավառակներ

note: -------------------------------------------------------------------------------- TODO: Actually make this work
en: Use entire disks instead of _partitions
hy: Օգտագործել ամբողջական սկավառակները _հատորների փոխարեն

en: If checked, the entirety of each selected disk will be used for the RAID array. Otherwise partitions will be created.
hy: Եթե ստուգված է, յուրաքանչյուր նշված ամբողջական դիսկը կօգտագործվի RAID շարքի համար։ Հակառակ դեպքում կստեղծվեն հատորներ։

note: Translators: This is for the tip text shown in the dialog. * First %s is the short localized name for the RAID level, e.g. "RAID-1".
en: Insufficient number of disks to create a %s array.
hy: Սկավառակների ոչ բավարար քանակ %s զանգված ստեղծելու համար։

en: To create a %s array, select a disk. | To create a %s array, select %d disks.
hy[0]: %s զանգված ստեղծելու համար սկավառակ ընտրեք
hy[1]: %s զանգված ստեղծելու համար %d սկավառակ ընտրեք

en: To create a %s array, select one more disk. | To create a %s array, select %d more disks.
hy[0]: %s զանգված ստեղծելու համար ևս մեկ %d  սկավառակ ընտրեք
hy[1]: %s զանգված ստեղծելու համար ևս մեկ %d սկավառակ ընտրեք

note: Translators: This is for the tip text shown in the dialog. * First %s is the size e.g. '42 GB'. * Second %s is the short localized name for the RAID level, e.g. "RAID-1". * Third parameter is the number of disks to use (always greater than 1).
en: To create a %s %s array on %d disks, press "Create"
hy: %s %s զանգվածը %d սկավառակի համար ստեղծելու համար սեղմեք "Create"

en: Maximum Partition Size
hy: Հատորի առավելագույն չափը

en: The maximum possible partition size
hy: Հատորի հնարավոր առավելագույն չափը

en: Partition Size
hy: Հատորի չափը

en: The requested partition size
hy: Հատորի պահանջված չափը

note: Translators: The %s is the name of the drive
en: Create partition on %s
hy: Ստեղծել հատոր %s–ի վրա

en: Flags
hy: Դրոշակներ

en: Flags for the widget
hy: Դրոշակներ վիջեթի համար

en: Selected Drives
hy: Ընտրված սարքեր

en: Array of selected drives
hy: Ընտրված սարքերի զանգված

en: Number of available disks
hy: Հասանելի սկավառակների քանակը

en: Largest Segment For Selected
hy: Ամենամեծ հատվածը ընտրվածի համար

en: The largest free segment for the selected drives
hy: Ամենամեծ ազատ  հատվածը ընտրված սարքերի համար

en: Largest Segment For All
hy: Ամենամեծ հատվածը բոլորի համար

en: The largest free segment for all the drives
hy: Ամենամեծ ազատ հատվածը բոլոր սարքերի համար

en: The size to use in the details header
hy: Մանրամասների վերնագրում օգտագործվող չափ

en: Cannot select multipath component
hy: Չի հաջողվել ընտրել multipath բաղադրիչ

en: No free space.
hy: Ազատ տեղ չկա։

note: Translators: Shown when device is unselectable because not enough space is available. * First %s (e.g. '10 GB') is how much space is needed. * Second %s (e.g. '5 GB') is how much space is available.
en: Insufficient space: %s is needed but largest contiguous free block is %s.
hy: Ոչ բավարար տեղ․ %s է պահանջվում, բայց  ամենամեծ, հարակից ազատ հատվածը %s է։

note: Translators: This is shown in the details column
en: The disk will be partitioned and a partition will be created
hy: Դիսկը կբաժանվի մասերի և հատոր կստեղծվի

note: Translators: This is shown in the Details column. * First %s is the component size e.g. '42 GB'.
en: The disk will be partitioned and a %s partition will be created. Afterwards no space will be available.
hy: Դիսկը կբաժանվի մասերի և %s հատոր կսեղծվի։ Դրանից հետո ազատ տեղ չի լինի։

note: Translators: This is shown in the Details column. * First %s is the component size e.g. '42 GB'. * Second %s is the remaining free space after the operation.
en: The disk will be partitioned and a %s partition will be created. Afterwards %s will be available.
hy: Դիսկը կբաժանվի մասերի և %s հատոր կստեղծվի։ Դրանից հետո %s ազատ տարածք կմնա։

note: Translators: This is shown in the details column
en: A partition will be created
hy: Նոր հատոր կսեղծվի

note: Translators: This is shown in the details column
en: A volume will be created
hy: Հատոր կստեղծվի

note: Translators: This is shown in the Details column. * First %s is the component size e.g. '42 GB'.
en: A %s partition will be created. Afterwards no space will be available.
hy: %s հատոր կստեղծվի, որից հետր ազատ տարածք չի լինի։

note: Translators: This is shown in the Details column. * First %s is the component size e.g. '42 GB'.
en: A %s volume will be created. Afterwards no space will be available.
hy: %s հատոր կսեղծվի, որից հետո ազատ տարածք չի մնա։

note: Translators: This is shown in the Details column. * First %s is the component size e.g. '42 GB'. * Second %s is the remaining free space after the operation.
en: A %s partition will be created. Afterwards %s will be available.
hy: %s հատոր կստեղծվի, որից հետո %s ազատ տարածք կմնա։

note: Translators: This is shown in the Details column. * First %s is the component size e.g. '42 GB'. * Second %s is the remaining free space after the operation.
en: A %s volume will be created. Afterwards %s will be available.
hy: %s հատոր կստեղծվի, որից հետո %s ազատ տարածք կմնա։

note: Translators: This is shown in the Details column. * %s is the component size e.g. '42 GB'.
en: Whole disk is uninitialized. %s available for use
hy: Ամբողջ սկավառակը ինիցիալիզացված չէ։ %s-ն է հասանելի օգտագործման համար։

note: Translators: This is shown in the Details column. * %s is the component size e.g. '42 GB'.
en: %s available for use
hy: %s–ը հասանելի է օգտագործման համար

note: Translators: This is shown in the Details column. * %s is the component size e.g. '42 GB'.
en: The disk has no partitions. %s available for use
hy: Դիսկը հատորներ չունի։ %s ազատ օգտագործման տեղ կա

en: The disk has %d partition | The disk has %d partitions
hy[0]: Դիսկը ունի %d հատոր
hy[1]: Դիսկը ունի %d հատորներ

note: Translators: This is shown in the Details column. * First %s is the dngettext() result of "The disk has %d partitions.". * Second %s is the component size e.g. '42 GB'.
en: %s. Largest contiguous free block is %s
hy: %s. Ամենամեծ հարակից ազատ հատվածը %s

note: Tranlators: this string is used for the column header
en: Storage Devices
hy: Պահեստային սարքեր

note: Tranlators: this string is used for the column header
en: Details
hy: Մանրամասներ

en: Error benchmarking drive
hy: Սխալ՝ սարքի գնահատման ժամանակ

en: Are you sure you want to start a read/write benchmark?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք սկսել գրելու և կարդալու գնահատումը։

note: TODO: better icon
en: _Benchmark
hy: _Գնահատում

note: Translators: The title of the benchmark dialog. * First %s is the name for the drive (e.g. "Fedora" or "1.0 TB Hard Disk") * Second %s is the VPD name for the drive or array (e.g. "158 GB RAID-0 Array" * or "ATA WDC WD1001FALS-00J7B1").
en: %s (%s) – Benchmark
hy: %s (%s) – գնահատում

note: benchmark results
en: Minimum Read Rate:
hy: Կարդալու նվազագույն հաճախականություն՝

en: Minimum Write Rate:
hy: Գրելու նվազագույն հաճախականություն՝

en: Maximum Read Rate:
hy: Կարդալու առավելագույն հաճախականություն՝

en: Maximum Write Rate:
hy: գրելու առավելագույն հաճախականություն՝

en: Average Read Rate:
hy: Կարդալու միջին հաճախականություն՝

en: Average Write Rate:
hy: Գրելու միջին հաճախականություն՝

en: Last Benchmark:
hy: Վերջին գնահատումը՝

en: Average Access Time:
hy: Մուտքի միջին ժամանակ՝

en: Start _Read-Only Benchmark
hy: Սկսել միայն կարդալու ստուգումը

en: Measure read rate and access time
hy: Չափել կարդալու և մուտքի ժամանակի հաճախականությունը

note: TODO: better icon
en: Start Read/_Write Benchmark
hy: Սկսել կարդալու և _գրելու ստուգումը

en: Measure read rate, write rate and access time
hy: Չափել կարդալու, գրելու և մուտքի ժամանակի հաճախականությունը

note: Translators: This is used for the "Last Benchmark" element when we don't have benchmark data
en: Never
hy: Երբեք

note: Translators: Text used in the hyperlink in the status * table to cancel a self-test
en: Cancel
hy: Չեղյալ համարել

note: Translators: Tooptip for the "Cancel" hyperlink
en: Cancels the currently running benchmark
hy: Չեղյալ է համարում փորձի իրականացումը

note: Translators: title of the dialog - first %s is the name of the volume * e.g. "Partition 1 of ATA INTEL SSDSA2MH080G1GC"
en: Edit %s
hy: %s–ը խմբագրել

en: Missing Physical Volume
hy: Ֆիզիկական հատոր չկա

en: Edit PVs on %s (%s)
hy: %s (%s)–ին խմբագրել PV–ներ

en: Physical _Volumes
hy: Ֆիզիկական _հատորներ

en: Physical Volume
hy: Ֆիզիկական հատոր

en: Capacity
hy: Կարողություն

en: Unallocated
hy: Չհատկացված

en: SMART Status:
hy: SMART–ի կարգավիճակը.

en: Device:
hy: Սարք՝

en: _New Physical Volume
hy: _Նոր ֆիզիկական հատոր

en: Add a new PV to the VG
hy: VG–ին նոր PV ավելացնել

en: _Remove Physical Volume
hy: _Հեռացնել ֆիզիկական հատորը

en: Remove the PV from the VG
hy: Հեռացնել PV–ն  VG–ից

note: Translators: Used when SMART is not supported on the RAID pv Translators: Used when SMART is not supported on the RAID component Translators: This string is used when SMART is not supported
en: Not Supported
hy: Չապահովված

en: Edit components on %s (%s)
hy: Խմբագրել բաղադրիչները %s (%s)–ում

en: C_omponents
hy: Բ_աղադրիչներ

en: Position
hy: Դիրք

en: Component
hy: Բաղադրիչ

en: State
hy: Վիճակ

en: Position:
hy: Դիրք՝

en: State:
hy: Վիճակ՝

en: Add _Spare
hy: Ավելացնել պահուստային սկավառակ

en: Add a spare to the array
hy: Զանգվածին պահուստային սկավառակ ուղարկել

en: _Expand Array
hy: _Ընդլայնել զանգվածը

en: Increase the capacity of the array
hy: Նվազեցնել զանգվածի կարողությունը

en: _Attach Component
hy: _Բաղադրիչ մաս կցել

en: Attach the component to the array
hy: Բաղադրիչ մասը կցել զանգվածին

en: _Remove Component
hy: _Հեռացնել բաղադրիչ մասը

en: Remove the component from the array
hy: Բաղադրիչ մասը հեռացնել զանգվածից

en: Part_ition Label:
hy: Հատորի պիտակ.

note: Translators: 'Type' means partition type here
en: Ty_pe:
hy: Տեսակ՝

note: --- flag used by mbr, apm
en: _Bootable
hy: _Գործարկելի

note: flag used by gpt
en: Required / Firm_ware
hy: Պահանջված / ծրագ_րաշար

en: The operation failed
hy: Գործընթացը չի հաջողվել

en: The device is busy
hy: Սարքը զբաղված է

en: The operation was canceled
hy: Գործընթացն ընդհատված է

en: The daemon is being inhibited
hy: Ինքնաշխատ ծրագիրը արգելվում է

en: An invalid option was passed
hy: Ոչ ճիշտ ընտրացանկ է անցել

en: The operation is not supported
hy: Գործողությունը չի աջակցվում

en: Getting ATA SMART data would wake up the device
hy: ATA SMART տվյալները կարթնացնեն սարքը

en: Permission denied
hy: Թույլտվությունը մերժված է

en: Filesystem driver not installed
hy: Ֆայլերի համակարգի սարքը տեղադրված չէ

en: Filesystem tools not installed
hy: ֆայլերի համակարգի գործիքները տեղադրված չեն

en: Unknown error
hy: Անհայտ սխալ

en: An error occurred while performing an operation on "%s" (%s): %s
hy: "%s" (%s): %s–ի վրա գործողություն կատարելիս սխալ է հայտնաբերվել

en: An error occurred: %s
hy: Սխալ է հայտնաբերվել՝ %s

en: _Details
hy: _Մանրամասներ

en: Flags specifying the behavior of the dialog
hy: Երկխոսության ռեժիմը նշող դրոշակ

en: Filesystem type
hy: Ֆայլերի համակարգի տեսակ

en: The selected filesystem type
hy: Ընտրված ֆայլերի համակարգի տեսակ

en: Filesystem label
hy: ֆայլերի համակարգի պիտակ

en: The requested filesystem label
hy: Պահանջված ֆայլերի համակարգի պիտակը

en: Filesystem options
hy: Ֆայլերի համակարգի ընտրացանկ

en: The options to use for creating the filesystem
hy: Ընտրացանկ, որն օգտագործվում է ֆայլերի համակարգ ստեղծելու համար

en: Encryption
hy: Կոդավորում

en: Whether the volume should be encrypted
hy: Արդյոք պետք է գաղտնագրել հատորը

en: Take Ownership
hy: Ստանձնել սեփականությունը

en: Whether the filesystem should be owned by the user
hy: Արդյո՞ք օգտագործողը պետք է տիրապետի ֆայլերի համակարգին

en: Affirmative Button Mnemonic
hy: Սիմվոլիկ համաձայնության կոճակ

en: The mnemonic label for the affirmative button
hy: Սիմվոլիկ պիտակ համաձայնության կոճակի համար

note: Translators: Format is used as a verb here
en: _Format
hy: _Ֆորմատավորել

note: Translators: Format is a verb here. The %s is the name of the volume
en: Format %s
hy: Ֆորմատավորել %s

en: Disk _Utility
hy: Սկավառակի _օժանդակ ծրագրեր

note: Translators: this is the tooltip for the "Disk Utility" button
en: Use Disk Utility to format volume
hy: Օգտագործել սկավառակի օժանդակ ծրագրերը հատորը ֆորմատավորելու համար

note: Translators: 'type' means 'filesystem type' here.
en: _Type:
hy: _Տեսակ՝

en: Compatible with all systems (FAT)
hy: Համատեղելի է բոլոր համակարգերի հետ (FAT)

en: Compatible with Linux (ext2)
hy: Համատեղելի է  Linux (ext2)–ի հետ

en: Compatible with Linux (ext4)
hy: Համատեղելի  է Linux (ext4)–ի հետ

en: Encrypted, compatible with Linux (FAT)
hy: Կոդավորված է և համատեղելի է Linux (FAT)–ի հետ

note: Translators: 'name' means 'filesystem label' here.
en: _Name:
hy: _Անվանում՝

note: Translators: Default name to use for the formatted volume. Keep length of * translation of "New Volume" to less than 16 characters.
en: New Volume
hy: Նոր հատոր

en: T_ake ownership of filesystem
hy: Ս_տանձնել ֆայլերի համակարգի սեփականությունը

en: The selected file system has a concept of file ownership. If checked, the created file system will be owned by you. If not checked, only the super user can access the file system.
hy: Ընտրված ֆայլերի համակարգը ֆայլերի սեփականության գաղափար ունի։ Եթե ստուգվի, ապա կարող եք ղեկավարել ստեղծված ֆայլերի համակարգը։ Եթե չստուգվի, միայն արտոնյալ օգտագործոողը մուտք կունենա դեպի ֆայլերի համակարգ։

en: _Encrypt underlying device
hy: _Կոդավորել ներքոհիշյալ սարքը

en: Encryption protects your data, requiring a passphrase to be entered before the file system can be used. May decrease performance and may not be compatible if you use the media on other operating systems.
hy: Կոդավորումը պաշտպանում է Ձեր տվյալները՝ պահանջելով անցաբառ մուտքագրել նախքան համակարգը կօգտագործվի

en: Warning: All data on the volume will be irrevocably lost.
hy: Զգուշացում. հատորի վրայի բոլոր տվյալները անվերադարձ կկորչեն։

[ctx: application name]
en: Process Viewer (top)
hy: Գործընթացի դիտակ (վերև)

[ctx: application name]
en: Terminal Pager (less)
hy: Տերմինալի ֆայլ (ավելի քիչ)

[ctx: application name]
en: Unknown
hy: Անհայտ

en: uid: %d  pid: %d  program: %s
hy: uid: %d  pid: %d  ծրագիր: %s

en: pid: %d  program: %s
hy: pid: %d  ծրագիր: %s

note: Translators: %d is the partition number, %s the name of the disk
en: Partition %d on %s
hy: Հատոր %d %s–ի վրա

en: Cannot unmount volume
hy: Չի կարող ապամոնտաժել հատորը

en: One or more applications are using the volume. Quit the applications, and then try unmounting again.
hy: Մեկ կամ մի քանի ծրագրեր օգտագործում են հատորը։ Փակել ծրագրերը, այնուհետև նորից փորձել ապամոնտաժումը։

en: _Unmount
hy: _Ապամոնտաժել

en: Passphrases do not match
hy: Անցաբառերը չեն համապատասխանում

en: Passphrases do not differ
hy: Անցաբառերը չեն տարբերվում

en: Passphrase can't be empty
hy: Անցաբառի տողը չի կարող դատարկ լինել

en: Cr_eate
hy: Ստ_եղծել

en: Change _Passphrase
hy: Փոխել _անցաբառը

en: _Unlock
hy: _Բացել

en: To create an encrypted device, choose a passphrase to protect it
hy: Կոդավորված սարք ստեղծելու համար անցաբառ ընտրեք, որպեսզի այն պաշտպանի

en: To change the passphrase, enter both the current and new passphrase
hy: Անցաբառը փոխելու համար մուտքագրեք և՛ ներկա, և՛ նոր անցաբառը

en: Data on this device is stored in an encrypted form protected by a passphrase
hy: Այս սարքի տվյալները պահված են կոդավորված ձևով և պաշտպանված են անցաբառով։

en: Data on this device will be stored in an encrypted form protected by a passphrase.
hy: Այս սարքի տվյալները կպահվեն կոդավորված ձևով և կպաշտպանվեն անցաբառով։

en: Data on this device is stored in an encrypted form protected by a passphrase.
hy: Այս սարքի տվյալները պահված են կոդավորված ձևով և պաշտպանված են անցաբառով։

en: To make the data available for use, enter the passphrase for the device.
hy: Տվյալներն օգտագործելու համար մուտքագրեք անացաբառը։

en: Incorrect Passphrase. Try again.
hy: Ոչ ճիշտ անցաբառ. նորիվ փորձեք։

en: C_urrent Passphrase:
hy: Ը_նթացիկ անցաբառ՝

en: _New Passphrase:
hy: _Նոր անցաբառ՝

en: _Verify Passphrase:
hy: _Ստուգել անցաբառը՝

en: _Passphrase:
hy: _Անցաբառ՝

en: _Forget passphrase immediately
hy: _Անմիջապես մոռանալ անցաբառը

en: Remember passphrase until you _log out
hy: Հիշել անցաբառը մինչև _դուրս գալը

en: _Remember forever
hy: _Ընդմիշտ հիշել

en: Enter Passphrase
hy: Մուտքագրեք անցաբառը

en: LUKS Passphrase for UUID %s
hy: LUKS անցաբառ UUID %s–ի համար

en: Empty (don't create a file system)
hy: Դատարկ (չստեղծել ֆայլերի համակարգ)

en: Empty
hy: Դատարկ

en: Extended Partition
hy: Ընդլայնված հատոր

note: Translators: This string is used for conveying the partition table format
en: GUID Partition Table
hy: GUID հատորի աղյուսակ

en: Don't partition
hy: Չմասնատել

en: Apple Partition Map
hy: Apple հատորի քարտեզ

en: Partitioning Scheme
hy: Հատորի սխեմա

en: The selected partitioning scheme
hy: Ընտրված հատորի սխեմա

note: Translators: 'scheme' means 'partitioning scheme' here.
en: _Scheme:
hy: _Սխեմա՝

en: The currently selected size
hy: Վերջերս ընտրված չափ

en: Minimum Size
hy: Նվազագույն չափ

en: The minimum size that can be selected
hy: Նվազագույն չափը, որ կարող էր ընտրվել

en: Maximum Size
hy: Առավելագույն չափ

en: The maximum size that can be selected
hy: Առավելագույն չափը, որ կարող էր ընտրվել

en: Less than a minute ago
hy: Ավելի քիչ, քան մեկ րոպե առաջ

en: %d minute ago | %d minutes ago
hy[0]: %d րոպե առաջ
hy[1]: %d րոպե առաջ

en: %d hour ago | %d hours ago
hy[0]: %d ժամ առաջ
hy[1]: %d ժամ առաջ

en: Drive
hy: Սարք

en: Drive to show volumes for
hy: Հատորները ցույց տալու սկավառակատար

note: Translators: This is shown in the grid for a RAID array that is not running
en: RAID Array is not running
hy: RAID զանգվածը չի գործարկվում

note: Translators: This is shown in the grid for a drive when no media has been detected Translators: This string is used as a description text when no media has * been detected for a drive
en: No Media Detected
hy: Ոչ մի միջոց չհայտնաբերվեց

note: Translators: shown in the grid for an extended MS-DOS partition
en: Extended
hy: Ընդլայնված

note: Translators: shown in the grid for an encrypted LUKS volume
en: Encrypted
hy: Կոդավորված է

note: Translators: shown in the grid for an RAID Component
en: RAID Component
hy: RAID բաղադրիչ

note: Translators: shown for free/unallocated space
en: Free
hy: Ազատ

note: Translators: this is a verb
en: _Format...
hy: _Ֆորմատ...

en: Create new filesystem on the selected device
hy: Ստեղծել ֆայլերի նոր համակարգ ընտրված սարքի վրա

note: Translators: This word is used to describe the media inserted into a device
en: MemoryStick
hy: Հիշողության քարտ

note: Translators: This word is used to describe the media inserted into a device
en: SD High Capacity
hy: SD բարձր որակ

note: Translators: This word is used to describe the media inserted into a device
en: Floppy
hy: Ճկուն սկավառակ

note: Translators: This word is used to describe the media inserted into a device
en: Flash
hy: Առկայծում

note: Translators: This is the name of a "Drive" backed by a file. * The %s is the size of the file (e.g. "42 GB" or "5 kB"). * * See e.g. http://people.freedesktop.org/~david/gnome-loopback-2.png
en: %s File
hy: %s ֆայլ

note: Translators: %s is the media type e.g. 'CD/DVD' or 'CompactFlash'
en: %s Drive
hy: %s սարք

note: Translators: first %s is the size, second %s is the media type * e.g. 'CD/DVD' or 'CompactFlash'
en: %s %s Drive
hy: %s %s սարք

note: Translators: This string is used to describe a hard disk. * The first %s is the size of the drive e.g. '45 GB'.
en: %s Hard Disk
hy: %s կոշտ սկավառակ

note: Translators: This string is used to describe a hard disk where the size * is not known.
en: Hard Disk
hy: Կոշտ սկավառակ

note: Translators: This string is used to describe a SSD. The first %s is * the size of the drive e.g. '45 GB'.
en: %s Solid-State Disk
hy: %s կիսահաղորդչային սկավառակ

note: Translators: This string is used to describe a SSD where the size * is not known.
en: Solid-State Disk
hy: Կիսահաղորդչային սկավառակ

note: Translators: This string is the description of a drive. The first %s is the * size of the inserted media, for example '45 GB'.
en: %s Media
hy: %s մեդիա

note: Translators: This string is used for conveying the partition table format
en: MBR Partition Table
hy: MBR հատորի աղյուսակ

note: Translators: This string is used for conveying the partition table format
en: Apple Partition Table
hy: Apple հատորի աղյուսակ

note: Translators: This string is used for conveying the partition table format when * the format is unknown
en: Partitioned
hy: Մասնատված

note: Translators: This string is used for conveying a device is not partitioned.
en: Not Partitioned
hy: Չմասնատված

note: TODO: include type e.g. SATA Port Multiplier, SAS Expander etc
en: SAS Expander
hy: SAS ընդլայնող

en: PATA Host Adapter
hy: PATA հոսթ ադապտեր

en: SATA Host Adapter
hy: SATA հոսթ ադապտեր

en: ATA Host Adapter
hy: ATA հոսթ ադապտեր

en: SAS Host Adapter
hy: SAS հոսթ ադապտեր

en: SCSI Host Adapter
hy: SCSI հոսթ ադապտեր

en: Host Adapter
hy: Հոսթ ադապտեր

note: Translators: Description
en: Logical Volume
hy: Տրամաբանական հատոր

note: Translators: VPD name
en: LVM2 Logical Volume
hy: LVM2 տրամաբանական հատոր

note: Translators: Description
en: Volume Group
hy: Հատորի խումբ

note: Translators: VPD name - first %s is the size e.g. '45 GB'
en: %s LVM2 Volume Group
hy: %s LVM2 հատորի խումբ

note: Translators: VPD name when size is not known
en: LVM2 Volume Group
hy: LVM2 հատորի խումբ

note: Translators: label for an unallocated space in a LVM2 volume group. * %s is the size, formatted like '45 GB' Translators: label for an unallocated space on a disk
en: %s Free
hy: %s ազատ

note: Translators: Description
en: Unallocated Space
hy: Չհատկացված տեղ

note: Translators: VPD name
en: LVM2 VG Unallocated Space
hy: LVM2 VG չհատկացված տեղ

note: Translators: First %s is the size, second %s is a RAID level, e.g. 'RAID-5' Translators: first %s is the size e.g. '45 GB', second %s is the level e.g. 'RAID-5'
en: %s %s Array
hy: %s %s զանգված

note: Translators: %s is a RAID level, e.g. 'RAID-5' Translators: %s is the level e.g. 'RAID-5'
en: %s Array
hy: %s զանգված

note: Translators: First %s is a device file such as /dev/sda4 * second %s is the state of the device
en: RAID Array %s (%s)
hy: RAID զանգված %s (%s)

note: Translators: %s is a device file such as /dev/sda4
en: RAID device %s
hy: RAID սարք %s

en: RAID Array
hy: RAID զանգված

[ctx: Linux MD slave state]
en: Not Attached
hy: Չկցված

[ctx: Linux MD slave state]
en: Faulty
hy: Վնասված

[ctx: Linux MD slave state]
en: Fully Synchronized
hy: Ամբողջովին համաժամանակեցված

[ctx: Linux MD slave state]
en: Blocked
hy: Արգելափակված է

[ctx: Linux MD slave state]
en: Partially Synchronized
hy: Մասամբ համաժամանակեցված

en: Local Storage
hy: Տեղային պահեստ

note: TODO: use display-hostname
en: Storage on %s
hy: Պահեստ %s–ի վրա

en: Multipath Devices
hy: Multipath սարքեր

en: Drives with multiple I/O paths
hy: I/O բազմաթիվ ուղիներով սարքեր

en: Multi-disk Devices
hy: Բազմասկավառակ սարքեր

en: RAID, LVM and other logical drives
hy: RAID, LVM և այլ տրամաբանական սարքեր

en: Peripheral Devices
hy: Արտաքին սարքեր

en: USB, FireWire and other peripherals
hy: USB, FireWire և այլ արտաքին սարքեր

en: Error enumerating devices: %s
hy: Սխալ՝ սարքերը թվարկելիս՝ %s

en: Error enumerating adapters: %s
hy: Սխալ՝ ադապտերները թվարկելիս՝ %s

en: Error enumerating expanders: %s
hy: Սխալ՝ ընլայնողներին թվարկելիս՝ %s

en: Error enumerating ports: %s
hy: Սխալ՝ պորտերը տվարկելիս՝ %s

en: Error listening to address `localhost:%d': %s: %s
hy: Սխալ՝ հասցեն լսելիս՝ localhost:%d': %s: %s

en: Error creating a local TCP server, tried binding to ports 9000-10000 on localhost
hy: Սխալ՝ տեղային TCP սերվեր ստեղծելիս. փորձում է կապվել 9000-10000 պորտերի հետ localhost–ում

en: Error setting auth mechanisms on local DBusServer
hy: Սխալ՝ DBusսերվերի վրա auth մեխանիզմը կարգավորելիս

en: Unable to parse command-line `%s' (Malformed address?): %s
hy: Չի հաջողվել վերլուծել հրամանի տողը՝ %s' (Սխալ հասցե): %s

en: Unable to spawn ssh program: %s
hy: Չի հաջողվել ստեղծել ssh ծրագիրը՝ %s

en: Error reading stderr output: %s
hy: Սխալ՝ stderr արտածումը կարդալիս՝ %s

en: Error reading stderr output: No content
hy: Սխալ՝ stderr արտածումը կարդալիս. բովանդակություն չկա

en: Error logging in
hy: Սխալ մուտքի ժամանակ

en: Error sending `%s': %s
hy: Սխալ՝ ուղարկելիս՝ %s': %s

en: Unexpected stderr output - expected `udisks-tcp-bridge: Waiting for secret' but got `%s'
hy: Անսպասելի stderr արտածում - սպասված udisks-tcp-bridge. սպասում էր գաղտնիքին, բայց ստացավ՝ %s'

en: Error passing authorization secret: %s
hy: Սխալ լիազորության գաղտնիքն անցկացնելիս՝ %s

en: Error reading stderr from: %s
hy: Սխալ՝ stderr–ը %s–ից կարդալիս

en: Unexpected stderr output - expected `udisks-tcp-bridge: Attempting to connect to port %d' but got `%s'
hy: Անսպասելի stderr արտածում - սպասելի udisks-tcp-bridge. փորձում էր միանալ %d' պորտին, բայց միացավ %s'–ին

en: The udisks-tcp-bridge program failed to prove it was authorized: %s
hy: udisks-tcp-bridge ծրագիրը չհաստատեց, որ լիազորված է՝ %s

en: The udisks-tcp-bridge program failed to prove it was authorized
hy: udisks-tcp-bridge ծրագիրը չհաստատեց, որ լիազորված է

note: Translators: FAT is a filesystem type
en: FAT (12-bit version)
hy: FAT (12-bit տարբերակ)

note: Translators: FAT is a filesystem type
en: FAT (16-bit version)
hy: FAT (16-bit տարբերակ)

note: Translators: FAT is a filesystem type
en: FAT (32-bit version)
hy: FAT (32-bit տարբերակ)

note: Translators: NTFS is a filesystem type
en: NTFS (version %s)
hy: NTFS (տարբերակ %s)

en: Linux Unified Key Setup
hy: Linux միավորված ստեղնի տեղադրում

note: Translators: Ext2 is a filesystem type
en: Ext2 (version %s)
hy: Ext2 (տարբերակ %s)

note: Translators: Ext3 is a filesystem type
en: Ext3 (version %s)
hy: Ext3 (տարբերակ %s)

note: Translators: 'Journal' refers to a filesystem technology here, see 'journaling filesystems'
en: Journal for Ext3 (version %s)
hy: Մատյան Ext3–ի համար (տարբերակ %s)

note: Translators: 'Journal' refers to a filesystem technology here, see 'journaling filesystems'
en: Journal for Ext3
hy: Մատյան Ext3–ի համար

note: Translators: ext4 is a filesystem type
en: Ext4 (version %s)
hy: Ext4 (տարբերակ %s)

note: Translators: xfs is a filesystem type
en: XFS (version %s)
hy: XFS (տարբերակ %s)

note: Translators: reiserfs is a filesystem type
en: ReiserFS (version %s)
hy: ReiserFS (տարբերակ %s)

note: Translators: udf is a filesystem type
en: Universal Disk Format
hy: Ընդհանուր սկավառակի ֆորմատավորում

en: Swap Space
hy: Տեխափոխման տեղ

note: Translators: filesystem type for swap space
en: swap
hy: տեղափոխում

en: LVM2 Physical Volume (version %s)
hy: LVM2 ֆիզիկական հատոր (տարբերակ %s)

en: LVM2 Physical Volume
hy: LVM2 ֆիզիկական հատոր

en: RAID Component (version %s)
hy: RAID բաղադրիչ (տարբերակ %s)

en: Creating File System
hy: Ստեծում է ֆայլերի համակարգ

en: Mounting File System
hy: Տեղադրում է ֆայլերի համակարգ

en: Unmounting File System
hy: Ապամոնտաժում է ֆայլերի համակարգը

en: Checking File System
hy: Ստուգում է ֆայլերի համակարգը

en: Creating LUKS Device
hy: Ստեղծում է LUKS սարք

en: Unlocking LUKS Device
hy: բացում է LUKS սարքը

en: Locking LUKS Device
hy: Փակում է LUKS սարքը

en: Creating Partition Table
hy: Ստեղծում է հատորի աղյուսակ

en: Deleting Partition
hy: Ջնջում է հատորը

en: Creating Partition
hy: Ստեղծում է հատոր

en: Modifying Partition
hy: Ձևափոխում է հատորը

en: Setting Label for Device
hy: Կարգավորում է պիտակը սարքի համար

en: Changing Passphrase for Encrypted LUKS Device
hy: Փոխում է անցաբառը կոդավորված LUKS սարքի համար

en: Adding Component to RAID Array
hy: Ավելացնում է բաղադրիչ RAID զանգվածին

en: Removing Component from RAID Array
hy: Հեռացնում է բաղադրիչը RAID զանգվածից

en: Stopping RAID Array
hy: Կանգնեցնում է RAID զանգվածը

en: Starting RAID Array
hy: Սկսում է RAID զանգվածը

en: Checking RAID Array
hy: Ստուգում է RAID զանգվածը

en: Repairing RAID Array
hy: Նորոգում է RAID զանգվածը

en: Running Short SMART Self-Test
hy: Գործարկվող կարճ SMART ինքնաստուգում

en: Running Extended SMART Self-Test
hy: Գործարկվող ընդլայնված SMART ինքնաստուգում

en: Running Conveyance SMART Self-Test
hy: Գործարկվող փոխանցման SMART ինքնաստուգում

en: Ejecting Media
hy: Հեռացնող միջոց

en: Detaching Device
hy: Անջատող սարք

en: Forcibly Unmounting Filesystem
hy: Ստիպողաբար ապամոնտաժման ֆայլերի համակարգ

en: Forcibly Locking LUKS device
hy: Ստիպողաբար փակվող LUKS սարք

note: see http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table Linux
en: Linux Basic Data Partition
hy: Linux հիմանական տվյալների հատոր

note: Same as MS BDP
en: Linux RAID Partition
hy: Linux RAID հատոր

en: Linux Swap Partition
hy: Linux տեղափոխման հատոր

en: Linux LVM Partition
hy: Linux LVM հատոր

en: Linux Reserved Partition
hy: Linux պահված հատոր

note: Not associated with any OS
en: MBR Partition Scheme
hy: MBR հատորի սխեմա

en: EFI System Partition
hy: EFI համակարգի հատոր

en: BIOS Boot Partition
hy: BIOS բեռնավորման հատոր

note: Microsoft
en: Microsoft Reserved Partition
hy: Microsoft պահված հատոր

en: Microsoft Basic Data Partition
hy: Microsoft հիմնական տվյալների հատոր

note: Same as Linux BDP
en: Microsoft LDM Metadata Partition
hy: Microsoft LDM մետատվյալների հատոր

en: Microsoft LDM Data Partition
hy: Microsoft LDM տվյալների հատոր

en: Microsoft Windows Recovery Environment
hy: Microsoft Windows վերականգնման միջավայր

note: HP-UX
en: HP-UX Data Partition
hy: HP-UX տվյալների հատոր

en: HP-UX Service Partition
hy: HP-UX սպասարկման հատոր

note: FreeBSD
en: FreeBSD Boot Partition
hy: FreeBSD բեռնավորման հատոր

en: FreeBSD Data Partition
hy: FreeBSD տվյալների հատոր

en: FreeBSD Swap Partition
hy: FreeBSD Swap հատոր

en: FreeBSD UFS Partition
hy: FreeBSD UFS հատոր

en: FreeBSD Vinum Partition
hy: FreeBSD Vinum հատոր

en: FreeBSD ZFS Partition
hy: FreeBSD ZFS հատոր

note: Solaris
en: Solaris Boot Partition
hy: Solaris բեռնավորման հատոր

en: Solaris Root Partition
hy: Solaris հիմնական հատոր

en: Solaris Swap Partition
hy: Solaris տեղափոխման հատոր

en: Solaris Backup Partition
hy: Solaris պահպանման հատոր

en: Solaris /usr Partition
hy: Solaris /usr հատոր

note: Same as Apple ZFS
en: Solaris /var Partition
hy: Solaris /var հատոր

en: Solaris /home Partition
hy: Solaris /տնային հատոր

en: Solaris Alternate Sector Partition
hy: Solaris այլընտրանքային սեկտորի հատոր

en: Solaris Reserved Partition
hy: Solaris պահված հատոր

en: Solaris Reserved Partition (2)
hy: Solaris պահված հատոր (2)

en: Solaris Reserved Partition (3)
hy: Solaris պահված հատոր(3)

en: Solaris Reserved Partition (4)
hy: Solaris պահված հատոր (4)

en: Solaris Reserved Partition (5)
hy: Solaris պահված հատոր (5)

note: Mac OS X
en: Apple HFS/HFS+ Partition
hy: Apple HFS/HFS+ հատոր

note: see http://developer.apple.com/documentation/mac/Devices/Devices-126.html *     http://lists.apple.com/archives/Darwin-drivers/2003/May/msg00021.html
en: Apple UFS Partition
hy: Apple UFS հատոր

en: Apple ZFS Partition
hy: Apple ZFS հատոր

note: Same as Solaris /usr
en: Apple RAID Partition
hy: Apple RAID հատոր

en: Apple RAID Partition (Offline)
hy: Apple RAID հատոր (օֆլայն)

en: Apple Boot Partition
hy: Apple բեռնավորման հատոր

en: Apple Label Partition
hy: Apple պիտակի հատոր

en: Apple TV Recovery Partition
hy: Apple հեռուստատեսային վերանորոգման հատոր

note: NetBSD
en: NetBSD Swap Partition
hy: NetBSD տեղափոխման հատոր

en: NetBSD FFS Partition
hy: NetBSD FFS հատոր

en: NetBSD LFS Partition
hy: NetBSD LFS հատոր

en: NetBSD RAID Partition
hy: NetBSD RAID հատոր

en: NetBSD Concatenated Partition
hy: NetBSD միավորված հատոր

en: NetBSD Encrypted Partition
hy: NetBSD կոդավորված հատոր

en: Unused Partition
hy: Չօգտագործված հատոր

en: Empty Partition
hy: Դատարկ հատոր

en: Driver Partition
hy: Դրայվերի հատոր

en: Driver 4.3 Partition
hy: Դրայվեր 4.3 հատոր

en: ProDOS file system
hy: ProDOS ֆայլի համակարգ

note: see http://www.win.tue.nl/~aeb/partitions/partition_types-1.html
en: Empty (0x00)
hy: Դատարկ (0x00)

en: Extended (0x05)
hy: Ընդլայնված (0x05)

en: Hidden FAT12 (0x11)
hy: Թաքնված FAT12 (0x11)

en: Compaq diagnostics (0x12)
hy: Compaq ախտորոշում (0x12)

en: Hidden FAT16 <32M (0x14)
hy: Թաքնված FAT16 <32M (0x14)

en: Hidden FAT16 (0x16)
hy: Թաքնված FAT16 (0x16)

en: Hidden HPFS/NTFS (0x17)
hy: Թաքնված HPFS/NTFS (0x17)

en: Hidden W95 FAT32 (0x1b)
hy: Թաքնված W95 FAT32 (0x1b)

en: Hidden W95 FAT32 (LBA) (0x1c)
hy: Թաքնված W95 FAT32 (LBA) (0x1c)

en: Hidden W95 FAT16 (LBA) (0x1e)
hy: Թաքնված W95 FAT16 (LBA) (0x1e)

note: cf. http://en.wikipedia.org/wiki/MINIX_file_system
en: Linux swap (0x82)
hy: Linux փոխանակում (0x82)

en: Hibernation (0x84)
hy: Հիբերնացիա (0x84)

en: Linux Extended (0x85)
hy: Ընդլայնված Linux (0x85)

en: Hibernation (0xa0)
hy: Հիբերնացիա (0xa0)

en: FreeBSD (0xa5)
hy: ԱնվճարBSD (0xa5)

en: OpenBSD (0xa6)
hy: ԲացBSD (0xa6)

en: Solaris boot (0xbe)
hy: Solaris բեռնավորում (0xbe)

en: Linux RAID autodetect (0xfd)
hy: Linux RAID ինքնահայտնաբերում (0xfd)

note: Translators: Shown for unknown partition types. * %s is the partition type name
en: Unknown (%s)
hy: Անհայտ (%s)

en: A popular format compatible with almost any device or system, typically used for file exchange.
hy: Գրեթե բոլոր սարքերի կամ համակարգերի հետ համատեղելի հայտնի չափ, որ հատկապես օգտագործվում է ֆայլերի փոխանակման ժամանակ։

en: This file system is compatible with Linux systems only and provides classic UNIX file permissions support. This file system does not use a journal.
hy: Այս ֆայլի համակարգը համատեղելի  է միայն Linux համակարգերի հետ և ապահովում է դասական UNIX ֆայլի թույլտվություն։ Ֆայլի համակարգը մատյան չի օգտագործում։

en: This file system is compatible with Linux systems only and provides classic UNIX file permissions support.
hy: Այս ֆայլի համակարգը համատեղելի  է միայն Linux–ի հետ և ապահովում է դասական UNIX ֆայլի թույլտվություն։

en: Swap area used by the operating system for virtual memory.
hy: Փոխանակման տարածք, որն օգտագործվում է գործող համակարգերի կողմից վերիրական հիշողության համար։

en: The native Windows file system. Not widely compatible with other operating systems than Windows.
hy: Հիմնական Windows ֆայլերի համակարգ։ Այնքան էլ համատեղելի չէ այլ գործող համակարգերի հետ՝ բացի Windows–ից։

en: Simple filesystem with low overhead and UNIX permissions support. Not widely compatible with operating systems other than Linux and Minix.
hy: Պարզ ֆայլերի համակարգ ցածր վերադիրներով և UNIX–ի ապահովման թույլտվությամբ։ Այնքան էլ համատեղելի չէ գործող համակարգերի հետ՝ բացի Linux–ից և Minix–ից։

en: No file system will be created.
hy: Ոչ մի ֆայլի համակարգ չի ստեղծվի։

en: Create an Extended Partition for logical partitions.
hy: Ստեղծել ընդլայնված  հատոր տրամաբանական մասերի համար։

en: The Master Boot Record scheme is compatible with almost any device or system but has a number of limitations with respect to disk size and number of partitions.
hy: Master Boot Record սխեման համատեղելի է գրեթե բոլոր սարքերի կամ համակարգերի հետ, բայց սկավառակի չափի և բաժանումների թվի հետ կապված մի շարք սահմանափակումներ ունի։

en: A legacy scheme that is incompatible with most systems except Apple systems and most Linux systems. Not recommended for removable media.
hy: Ժառանգման սխեմա, որ անհամատեղելի է շատ համակարգերի հետ բացի Apple–ից և Linux–ից։ Շարժական միջոցների համար խորհուրդ չի տրվում։

en: The GUID scheme is compatible with most modern systems but may be incompatible with some devices and legacy systems.
hy: GUID սխեման համատեղելի է ամենանոր համակարգերի հետ, բայց կարող  է անհամատեղելի լինել որոշ  սարքերի և ժառանգման համակարգերի հետ։

en: Marks the entire disk as unused. Use this option only if you want to avoid partitioning the disk for e.g. whole disk use or floppy / Zip disks.
hy: Ամբողջ սկավառակը նշել որպես չօգտագործված։ Այս ընտրացանկն օգտագործել միայն այն ժամանակ, երբ ցանկանում եք խուսափել սկավառակի մասնատումից օր՝ ամբողջ սկավառակի, ճկուն / Zip սկավառակի օգտագործումը։

note: Translators: interface name for virtual disks
en: Virtual
hy: Վերիրական

[ctx: connection name]
note: Translators: name shown for unknown disk connection interfaces
en: Unknown
hy: Անհայտ

note: Translators: Connection with speed information. * First %s is the connection name, like 'SATA' or 'USB' * second %s is the speed, like '2 Mbit/s'
en: %s at %s
hy: %s–ը %s–ի մոտ

[ctx: RAID level]
en: Stripe (RAID-0)
hy: Հերթափոխություն (RAID-0)

[ctx: RAID level]
en: Mirror (RAID-1)
hy: Հայելի (RAID-1)

[ctx: RAID level]
en: Parity Disk (RAID-4)
hy: Զույգության սկավառակ (RAID-4)

[ctx: RAID level]
en: Distributed Parity (RAID-5)
hy: Բաշխված զույգություն (RAID-5)

[ctx: RAID level]
en: Dual Distributed Parity (RAID-6)
hy: Երկակի բաշխված զույգություն (RAID-6)

[ctx: RAID level]
en: Stripe of Mirrors (RAID-10)
hy: Հայելիների հերթափոխ (RAID-10)

[ctx: RAID level]
en: Concatenated (Linear)
hy: Միավորված (Գծային)

[ctx: RAID level]
en: Linear
hy: Գծային

en: Striped set without parity. Provides improved performance but no fault tolerance. If a single disk in the array fails, the entire RAID-0 array fails.
hy: Հերթափոխված կարգավորում առանց զույգության։ Ապահովում է բարելավված իրականացում, բայց անկայուն է սխալների դեպքում։ Եթե զանգվածում մեկ սկավառակ էլ խափանվի, ապա ամբողջ RAID-0 զանգվածը կխափանվի։

en: Mirrored set without parity. Provides fault tolerance and improved performance for reading. RAID-1 arrays can sustain all but one disk failing.
hy: Հայելային կառավարում առանց զույգության։ Կայուն է սխալների դեպքում  և ապահովում է բարելավված իրականացում կարդալու համար։ RAID-1 զանգվածը կարող է պարունակել ընդամենը մեկ սկավառկի կորուստ։

en: Striped set with parity on a single disk. Provides improved performance and fault tolerance. RAID-4 arrays can sustain a single disk failure.
hy: Հերթափոխված կարգավորում առանց զույգության։ Ապահովում է բարելավված իրականացում և կայուն է սխալների դեպքում։ RAID-4 զանգվածը կարող է պարունակել միայն մեկ սկավառկի կորուստ։

en: Striped set with distributed parity. Provides improved performance and fault tolerance. RAID-5 arrays can sustain a single disk failure.
hy: Հերթափոխված կարգավորում առանց զույգության։ Ապահովում է բարելավված իրականացում և կայուն է սխալների դեպքում։ RAID-5 զանգվածը կարող է պարունակել միայն մեկ սկավառկի կորուստ։

en: Striped set with dual distributed parity. Provides improved performance and fault tolerance. RAID-6 arrays can sustain two disk failures.
hy: Հերթափոխված կարգավորում առանց զույգության։ Ապահովում է բարելավված իրականացում և կայուն է սխալների դեպքում։ RAID-6 զանգվածը կարող է պարունակել սկավառկի երկու կորուստ։

en: Striped set with distributed parity. Provides improved performance and fault tolerance. RAID-10 arrays can sustain multiple drive losses so long as no mirror loses all its drives.
hy: Հերթափոխված կարգավորում առանց զույգության։ Ապահովում է բարելավված իրականացում և կայուն է սխալների դեպքում։ RAID-10 զանգվածը կարող է պարունակել այնքան դրայվ կորուստներ, մինչև որ հայելին չկորցնի իր սկավառակները։

en: Unknown RAID level %s.
hy: Անհայտ RAID մակարդակ %s։

note: Translators: Overall description of the GOOD status
en: Disk is healthy
hy: Սկավառակը վնասված չէ

note: Translators: Overall description of the BAD_ATTRIBUTE_IN_THE_PAST status
en: Disk was used outside of design parameters in the past
hy: Սկավառակը նախկինում օգտագործվել է նախագծի պարամետրերից դուրս

note: Translators: Overall description of the BAD_SECTOR status
en: Disk has a few bad sectors
hy: Սկավառակն ունի մի քանի վատ սեկտորներ

note: Translators: Overall description of the BAD_ATTRIBUTE_NOW status
en: DISK IS BEING USED OUTSIDE DESIGN PARAMETERS
hy: ՍԿԱՎԱՌԱԿԸ ՆԱԽԱՏԵՍՎԱԾ ՊԱՐԱՄԵՏՐԵՐԻՑ ԴՈՒՐՍ Է ԳՈՐԾԱԾՎՈՒՄ

note: Translators: Suggested action for the BAD_ATTRIBUTE_NOW status Translators: Suggested action for the BAD_SECTOR_MANY status Translators: Suggested action for the BAD_STATUS status
en: Backup all data and replace the disk
hy: Պահել բոլոր տվյալները և տեղափոխել սկավառակը

note: Translators: Overall description of the BAD_SECTOR_MANY status
en: DISK HAS MANY BAD SECTORS
hy: ՍԿԱՎԱՌԱԿԸ ՈՒՆԻ ՎԱՏ ՇԱՏ ՍԵԿՏՈՐՆԵՐ

note: Translators: Overall description of the BAD_STATUS status
en: DISK FAILURE IS IMMINENT
hy: ՀՆԱՐԱՎՈՐ Է ՍԿԱՎԱՌԱԿԸ ԽԱՓԱՆՎԻ

note: Translator: The word "blank" is used as an adjective, e.g. we are decsribing discs that are already blank
en: CD-ROM Disc
hy: CD-ROM սկավառակ

en: Blank CD-ROM Disc
hy: Դատարկ CD-ROM սկավառակ

en: CD-R Disc
hy: CD-R սկավառակ

en: Blank CD-R Disc
hy: Դատարկ CD-R սկավառակ

en: CD-RW Disc
hy: CD-RW սկավառակ

en: Blank CD-RW Disc
hy: Դատարկ CD-RW սկավառակ

en: DVD-ROM Disc
hy: DVD-ROM սկավառակ

en: Blank DVD-ROM Disc
hy: Դատարկ DVD-ROM սկավառակ

en: DVD-RW Disc
hy: DVD-RW սկավառակ

en: Blank DVD-RW Disc
hy: Դատարկ DVD-RW սկավառակ

en: DVD-RAM Disc
hy: DVD-RAM սկավառակ

en: Blank DVD-RAM Disc
hy: Դատարկ DVD-RAM սկավառակ

en: DVD+R Disc
hy: DVD+R սկավառակ

en: Blank DVD+R Disc
hy: Դատարկ DVD+R սկավառակ

en: DVD+RW Disc
hy: DVD+RW սկավառակ

en: Blank DVD+RW Disc
hy: Դատարկ DVD+RW սկավառակ

en: DVD+R DL Disc
hy: DVD+R DL սկավառակ

en: Blank DVD+R DL Disc
hy: Դատարկ DVD+R DL սկավառակ

en: DVD+RW DL Disc
hy: DVD+RW DL սկավառակ

en: Blank DVD+RW DL Disc
hy: Դատարկ DVD+RW DL սկավառակ

en: Blu-Ray Disc
hy: Blu-Ray սկավառակ

en: Blank Blu-Ray Disc
hy: Դատարկ Blu-Ray սկավառակ

en: Blu-Ray R Disc
hy: Blu-Ray R սկավառակ

en: Blank Blu-Ray R Disc
hy: Դատարկ Blu-Ray R սկավառակ

en: Blu-Ray RW Disc
hy: Blu-Ray RW սկավառակ

en: Blank Blu-Ray RW Disc
hy: Դատարկ Blu-Ray RW սկավառակ

en: HD DVD Disc
hy: HD DVD սկավառակ

en: Blank HD DVD Disc
hy: Դատարկ HD DVD սկավառակ

en: HD DVD-R Disc
hy: HD DVD-R սկավառակ

en: Blank HD DVD-R Disc
hy: Դատարկ HD DVD-R սկավառակ

en: HD DVD-RW Disc
hy: HD DVD-RW սկավառակ

en: Blank HD DVD-RW Disc
hy: Դատարկ HD DVD-RW սկավառակ

en: MO Disc
hy: MO սկավառակ

en: Blank MO Disc
hy: Դատարկ MO սկավառակ

en: MRW Disc
hy: MRW սկավառակ

en: Blank MRW Disc
hy: Դատարկ MRW սկավառակ

en: MRW/W Disc
hy: MRW/W սկավառակ

en: Blank MRW/W Disc
hy: Դատարկ MRW/W սկավառակ

en: Blank Optical Disc
hy: Դատարկ օպտիկական սկավառակ

note: Translators: Label for an extended partition * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Extended
hy: %s–ն ընդարձակված է

en: Contains logical partitions
hy: Պարունակում է տրամաբանական հատորներ

note: Translators: Label for an extended partition * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Encrypted
hy: %s գաղտնագրված է

en: Optical Disc
hy: Օպտիկական սկավառակ

note: Translators: Label for a partition with a filesystem * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Filesystem
hy: %s ֆայլի համակարգ

note: Translators: Label for a partition table * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Partition Table
hy: %s մասնաբաժնի սեղան

note: Translators: Label for a LVM volume * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s LVM2 Physical Volume
hy: %s LVM2 ֆիզիկական հատոր

note: Translators: label for a RAID component * First %s is the size, formatted like '45 GB' * Second %s is the RAID level string, e.g 'RAID-5'
en: %s %s Component
hy: %s %s բաղադրիչ

note: Translators: description for a RAID component * First %s is the array name, e.g. 'My Photos RAID',
en: Part of "%s" array
hy: "%s" շարքի մաս

note: Translators: label for a swap partition * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Swap Space
hy: %s փոխել տեղը

note: Translators: label for a data partition * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Data
hy: %s տվյալներ

note: Translators: label for a volume of unrecognized use * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Unrecognized
hy: %s Չճանաչված

note: Translators: description for a volume of unrecognized use
en: Unknown or Unused
hy: Անհայտ կամ չօգտագործված

note: Translators: label for a partition * %s is the size, formatted like '45 GB'
en: %s Partition
hy: %s հատոր

note: Translators: The VPD name for a volume. The %d is the partition number * and the %s is the VPD name for the drive.
en: Partition %d of %s
hy: Հատոր՝ %d–ը %s–ից

note: Translators: The VPD name for a volume. The %d is the partition number.
en: Partition %d
hy: Հատոր %d

note: Translators: The VPD name for a whole-disk volume. * The %s is the VPD name for the drive.
en: Whole-disk volume on %s
hy: Ընդհանուր սկավառակի հատոր՝ %s

note: Translators: The VPD name for a whole-disk volume.
en: Whole-disk volume
hy: Ընդհանուր սկավառակի հատոր

note: Translators: %s is the name of the device
en: It's now safe to remove "%s".
hy: Այժմ կարող եք ապահով հանել "%s"–ը։

note: Translators: %s is the name of the device
en: Writing data to "%s"...
hy: Տվյալներ է գրում "%s"–ի վրա…

en: To prevent data loss, wait until this has finished before removing media or disconnecting the device.
hy: Տվյալների կորստից խուսափելու համար նախքան մեդիան կամ սարքը անջատելը սպասեք մինչև գրծողության ավարտը ։

en: One or more disks are failing
hy: Մեկ կամ մի քանի դիսկեր ձախողվել են

note: Translators: This is used as the title of the notification
en: A hard disk may be failing
hy: Հնարավոր է՝ կոշտ սկավառակի աշխատանքը ձախողվել է

note: Translators: This is used as the text of the notification
en: One or more hard disks report health problems. Click the icon to get more information.
hy: Մեկ կամ մի քանի կոշտ սկավառակներ ունեն խնդիրներ։ Ավելին իմանալու համար կտտացրե՛ք պատկերանիշի վրա։

en: Volume to show
hy: Ցույց տալ հատորը

en: Drive to show
hy: Ցույց տալ սկավառակատարը

en: Multipath Drive
hy: Բազմաֆունկցիոնալ սկավառակատար

note: Translators: This is used in the "Location" element for a disk * connected to a SAS Adapter or Expander - The %d is the * PHY number (starts at 1) and the %s is the Adapter/Expander * name (e.g. "SAS Host Adapter").
en: PHY %d of %s
hy: PHY %d–ը %s–ից

note: Translators: This is used in the "Location" element for a disk * connected to a Adapter or Expander - The %d is the * PHY number (starts at 1) and the %s is the Adapter/Expander * name (e.g. "SATA Host Adapter").
en: Port %d of %s
hy: Միացք %d–ը %s–ից

[ctx: Write Cache]
en: Enabled
hy: Ակտիվացնել

[ctx: Write Cache]
en: Disabled
hy: Ապաակտիվացնել

[ctx: Rotation Rate]
en: Solid-State Disk
hy: Կոշտ սկավառակ

note: Translators: 'scheme' refers to a partition table format here, like 'mbr' or 'gpt'
en: Unknown Scheme: %s
hy: Անհայտ սխեմա. %s

en: Error launching Brasero
hy: Սխալ՝ Brasero–ն տեղադրելիս

en: The application is not installed
hy: Ծրագիրը տեղադրված չէ

en: Error ejecting medium
hy: Սխալ՝ մեդիումից դուրս գալիս

en: Error detaching drive
hy: Սխալ՝ սկավառակատարը անջատելիս

en: Error formatting drive
hy: Սխալ՝ սկավառակատարը ֆորմատավորելիս

en: Are you sure you want to format the drive?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք ֆորմատավորել սկավառակատարը։

en: <b>WARNING:</b> Several paths to this drive has been detected but no corresponding multipath device was found. Your OS may be misconfigured.
hy: <b>ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ</b> որոշ ուղիներ են դեպի սկավառակատար հայտնաբերվել, բայց համապատասխան ոչ մի բազմաֆունկցիոնալ սարք չկա։ Հնարավոր է, որ Ձեր OS–ը ապակոնֆիգուրացվի։

en: Go to Multipath Device
hy: Գնալ դեպի բազմաֆունկցիոնալ սարք

en: <b>NOTE:</b> This object represents one of several paths to the drive. To perform operations on the drive, use the corresponding multipath object.
hy: <b>ՆՇՈՒՄ.</b> Այս տարրը ցույց է տալիս դեպի սկավառակատար տանող մի քանի ճանապրհ։ Սկավառակատարի վրա գործողություն իրականացնելու համար օգտագործեք համապատասխան բազմաֆունկցիոնալ տարրը։

en: Model:
hy: Մոդել.

en: Serial Number:
hy: Սերիական համար.

en: Firmware Version:
hy: Ծրագրաշարի տարբերակ.

note: Translators: if you translate "World Wide Name", please include the abbreviation "WWN"
en: World Wide Name:
hy: Հանրահայտ անվանում.

en: Location:
hy: Տեղակայություն.

en: Write Cache:
hy: Գրել քեշ.

en: Rotation Rate:
hy: Պտտման հաճախականություն.

en: Capacity:
hy: Կարողություն.

en: Connection:
hy: Կապ.

en: Partitioning:
hy: Մասնաբաժանում.

en: Open CD/_DVD Application
hy: Բացել CD–ի և DVD–ի ծրագիր

en: Create and copy CDs and DVDs
hy: Ստեղծել և պատճենել CD–ներ և DVD–ներ

en: Format _Drive
hy: Ֆորմատավորել _սկավառակատարը

en: Erase or partition the drive
hy: Ջնջել կամ մասնատել սկավառակատարը

en: SM_ART Data
hy: SM_ART տվյալներ

en: View SMART data and run self-tests
hy: Ցույց տալ SMART տվյալները և ինքնուրույն փորձ անցկացնել

en: _Eject
hy: _Դուրս գալ

en: Eject medium from the drive
hy: Անջատել մեդիումը սկավառակատարից

en: Safe Rem_oval
hy: Ապահով հեռացում

en: Power down the drive so it can be removed
hy: Սկավառակատարի հզորությունն ընկնում է, այնպես, որ այն հնարավոր լինի հանել

en: Measure drive performance
hy: Չափման սկավառակատարի ներկայացում

en: Parallel ATA
hy: Զուգահեռ ATA

en: Serial ATA
hy: Սերիական ATA

en: Serial Attached SCSI
hy: Սերիական կցված SCSI

en: Vendor:
hy: Վաճառող՝

en: Revision:
hy: Վերանայում.

en: Driver:
hy: Սարքավար.

en: Fabric:
hy: Կառուցվածք.

en: Number of Ports:
hy: Միացքների համարները.

en: Error starting Volume Group
hy: Սխալ՝ հատորը սկսելիս

en: Error stopping Volume Group
hy: Սխալ՝ հատորը փակելիս

en: Error setting name for Volume Group
hy: Սխալ՝ հատորի խումբն անվանելիս

en: Choose a new Volume Group name.
hy: Հատորների խմբի նոր անվանում ընտրել

en: Error adding Physical Volume to Volume Group
hy: Սխալ՝ հատորների խմբին ֆիզիկական հատոր ավելացնելիս

en: Error creating PV for VG
hy: Սխալ՝ VG–ի համար PV ստեղծելիս

en: Error deleting partition for Physical Volume in Volume Group
hy: Սխալ՝ հատորների խմբից ֆիզիկական հատորի համար հատորը ջնջելու ընթացքում

en: Error removing Physical Volume from Volume Group
hy: Սխալ՝ ֆիզիկական հատորը հատորների խմբից ջնջելու ընթացքում

en: Are you sure you want the remove the Physical Volume?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք ջնջել ֆիզիկական հատորը։

en: _Remove
hy: _Հեռացնել

en: Not Running
hy: Չի գործարկվում

en: Partially Running
hy: Մասամբ է գործարկվում

en: Running
hy: Գործարկվում է

en: Unknown (%d)
hy: Անհայտ (%d)

en: Name:
hy: Անվանում՝

en: Extent Size:
hy: Ընդարձակել չափը՝

en: Physical Volumes:
hy: Ֆիզիկական հատոր՝

en: Unallocated:
hy: Չհատկացված՝

en: St_art Volume Group
hy: Սկ_սել հատորի խումբը

en: Activate all LVs in the VG
hy: Ակտիվացնել բոլոր LV–երը VG–ում

en: St_op Volume Group
hy: Կա_նգնեցնել հատորի խումբը

en: Deactivate all LVs in the VG
hy: Ապաակտիվացնել բոլոր LV–երը VG–ում

en: Edit _Name
hy: Խմբագրել _անվանումը

en: Change the Volume Group name
hy: Փոխել հատորի խմբի անվանումը

en: Edit _Physical Volumes
hy: Խմբագրել _ֆիզիկական հատորները

en: Create and remove PVs
hy: Ստեղծել և հեռացնել PV–երը

[ctx: RAID status]
en: Not running, partially assembled
hy: Չի գործարկվում. մասամբ է հավաքված

[ctx: RAID status]
en: Not running
hy: Չի գործարկվում

[ctx: RAID status]
en: Not running, can only start degraded
hy: Չի գործարկվում. կարող է սկսել միայն վատթարացման դեպքում

[ctx: RAID status]
en: Not running, not enough components to start
hy: Չի գործարկվում. բաղադրիչները բավական չեն սկսելու համար

[ctx: RAID status]
en: DEGRADED
hy: ՎԱՏԹԱՐԱՑՎԱԾ

[ctx: RAID status]
en: Running
hy: Գործարկում

[ctx: RAID action]
en: Reshaping
hy: Վերաձևավորում

[ctx: RAID action]
en: Resyncing
hy: Համաժամանակեցում

[ctx: RAID action]
en: Repairing
hy: Վերանորոգում

[ctx: RAID action]
en: Recovering
hy: Վերականգնում

[ctx: RAID action]
en: Checking
hy: Ստուգում

[ctx: RAID action]
en: Idle
hy: Պարապուրդ

en: Error stopping RAID Array
hy: Սխալ՝ RAID զանգվածը կանգնեցնելիս

en: Error starting RAID Array
hy: Սխալ՝ RAID զանգվածը սկսելիս

en: Not enough components available to start the RAID Array
hy: Ոչ բավարար բաղադրիչներ RAID զանգվածը սկսելու համար

en: Are you sure you want the RAID Array degraded?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք RAID զանգվածը աստիճանազրկել։

en: _Start
hy: _Սկսել

en: Error deleting partition for component in RAID Array
hy: Սխալ՝ RAID զանգվածից բաղադրիչի համար հատորը ջնջելիս

en: Error removing component from RAID Array
hy: Սխալ՝ RAID զանգվածից բաղադրիչ մասը հեռացնելիս

en: Are you sure you want the remove the component?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք հեռացնել բաղադրիչը։

en: Error adding component to RAID Array
hy: Սխալ՝ RAID զանգվածին բաղադրիչ մաս ավելացնելիս

en: Error creating component for RAID array
hy: Սխալ՝ RAID զանգվածի համար բաղադրիչ մաս ստեղծելիս

en: Error expanding RAID Array
hy: Սխալ՝ RAID զանգվածը ընդարձակելիս

en: Error checking RAID Array
hy: Սխալ՝ RAID զանգվածը ստուգելիս

en: Level:
hy: Մակարդակ՝

en: Metadata Version:
hy: Մետատվյալների տարբերակ՝

en: Action:
hy: Գործողություն՝

en: Components:
hy: Բաղադրիչներ՝

en: St_art RAID Array
hy: Սկ_սել RAID զանգվածը

en: Bring up the RAID Array
hy: Կազմել RAID զանգված

en: St_op RAID Array
hy: Կանգնեցնել RAID զանգվածը

en: Tear down the RAID Array
hy: Քանդել RAID զանգվածը

en: Format/Erase RAI_D Array
hy: Ֆորմատ անել և ջնջել RAI_D զանգվածը

en: Erase or partition the array
hy: Ջնջել կամ մասնատել զանգվածը

en: Chec_k Array
hy: Ստուգե_լ զանգվածը

en: Check and repair the array
hy: Ստուգել և նորոգել զանգվածը

en: Edit Com_ponents
hy: Խմբագրել մաս_երը

en: Create and remove components
hy: Ստեղծել և տեղափոխել մասերը

en: Measure RAID array performance
hy: Չափել RAID զանգվածի արդյունավետությունը

en: Error unmounting volume
hy: Սխալ՝ հատորն ապամոնտաժելիս

en: Error mounting volume
hy: Սխալ՝ հատորը տեղադրելիս

en: Error deleting partition
hy: Սխալ՝ հատորը ջնջելիս

en: Are you sure you want to delete the partition?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք ջնջել հատորը։

en: _Delete
hy: _Ջնջել

en: Error creating filesystem
hy: Սխալ՝ ֆայլերի համակարգ ստեղծելիս

en: Are you sure you want to format the volume?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք ֆորմատ անել հատորը։

en: Error modifying partition
hy: Սխալ՝ հատորը ձևափոխելիս

en: Are you sure you want to forget the passphrase?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք մոռանալ անցաբառը։

en: _Forget
hy: _Մոռանալ

en: Error locking LUKS volume
hy: Սխալ՝ LUKS հատորը փակելիս

en: Error unlocking LUKS volume
hy: Սխալ՝ LUKS հատորը բացելիս

en: Error creating partition
hy: Սխալ՝ հատոր ստեղծելիս

en: Error changing label
hy: Սխալ՝ պիտակը փոխելիս

en: Choose a new filesystem label.
hy: Ընտրել նոր ֆայլերի համակարգի պիտակ։

en: _Label:
hy: _Պիտակ՝

en: Error checking filesystem on volume
hy: Սխալ հատորների ֆայլերի համակարգը ստուգելիս

en: File system check on "%s" (%s) completed
hy: "%s" (%s) ֆայլերի համակարգի ստուգումն ավարտված է

en: File system is clean.
hy: այլերի համակարգը մաքուր է։

en: File system is <b>NOT</b> clean.
hy: Ֆայլերի համակարգը <b>NOT</b> մաքուր է։

en: Error spawning nautilus: %s
hy: Սխալ nautilus %s ստեղծելիս

en: Error creating Logical Volume
hy: Սխալ՝ տրամաբանական հատոր ստեղծելիս

en: Error stopping Logical Volume
hy: Սխալ՝ տրամաբանական հատորը կանգնեցնելիս

en: Error starting Logical Volume
hy: Սխալ՝ տրամաբանական հատորը սկսելիս

en: Error setting name for Logical Volume
hy: Սխալ՝ տրամաբանական հատորի անվանումը կարգավորելիս

en: Choose a new name for the Logical Volume.
hy: Տրամաբանական հատորի համար նոր անվանում ընտրել։

en: Error deleting Logical Volume
hy: Սխալ՝ տրամաբանական հատորը ջնջելիս

en: Are you sure you want to delete the logical volume?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք ջնջել տրամաբանական հատորը։

en: Volume Name:
hy: Հատորի անվանում՝

en: Usage:
hy: Օգտագործում՝

en: Partition Type:
hy: Մասնաբաժնի տեսակ՝

en: Partition Label:
hy: Մասնաբաժնի պիտակ՝

en: Partition Flags:
hy: Մասնաբաժնի դրոշակներ՝

en: Type:
hy: Տեսակ՝

en: Available:
hy: Հասանելի՝

en: Label:
hy: Պիտակ՝

en: Mount Point:
hy: Տեղադրման կետ՝

[ctx: LVM2 LV State]
en: Running
hy: Գործարկվող

[ctx: LVM2 LV State]
en: Not Running
hy: Չգործարկվող

note: Translators: This is for the 'boot' MBR/APM partition flag
en: Bootable
hy: Գործարկելի

note: Translators: This is for the 'required' GPT partition flag
en: Required
hy: Պահանջված

note: Translators: This is for the 'allocated' APM partition flag
en: Allocated
hy: Հատկացված

note: Translators: This is for the 'allow_read' APM partition flag
en: Allow Read
hy: Կարդալը թույլատրել

note: Translators: This is for the 'allow_write' APM partition flag
en: Allow Write
hy: Գրելը թույլատրել

en: Filesystem
hy: Ֆայլերի համակարգ

note: Translators: this the mount point hyperlink tooltip for a * remote server - it uses the sftp:// protocol
en: View files on the volume using a SFTP network share
hy: Տեսնել հատորի վրա գտնվող ֆայլերը՝ օգտագործելով SFTP ցանցի բաժինը

note: Translators: this the mount point hyperlink tooltip
en: View files on the volume
hy: Տեսնել հատորի վրա գտնվող ֆայլերը

note: Translators: this the the text for the mount point * item - %s is the mount point, e.g. '/media/disk'
en: Mounted at %s
hy: %s–ում տեղադրված

en: Not Mounted
hy: Չտեղադրված

en: Encrypted Volume (Locked)
hy: Կոդավորած հատոր (փակված)

en: Encrypted Volume (Unlocked)
hy: Կոդավորած հատոր (բացված)

en: Go to array
hy: Գնալ դեպի զանգված

en: Container for Logical Partitions
hy: Տրամաբանական մասեր պարունակող

en: Logical _Volumes
hy: Տրամաբանական _հատորներ

en: _Volumes
hy: _Հատորներ

en: _Mount Volume
hy: _Տեղադրել հատորը

en: Mount the volume
hy: Տեղադրել հատորը

en: Un_mount Volume
hy: Ապ_ամոնտաժել հատորը

en: Unmount the volume
hy: Ապամոնտաժել հատորը

en: Fo_rmat Volume
hy: Հատորը ֆո_րմատ անել

en: Erase or format the volume
hy: Հատորը ջնջել կամ ֆորմատ անել

en: _Check Filesystem
hy: _Ստուգել ֆայլերի համակարգը

en: Check and repair the filesystem
hy: Ստուգել և նորոգել ֆայլերի համակարգը

en: Edit Filesystem _Label
hy: Խմբագրել ֆայլերի համակարգի _պիտակը

en: Change the label of the filesystem
hy: Փոխել ֆայլերի համակարգի պիտակը

en: Ed_it Partition
hy: Խմբագր_ել հատորը

en: Change partition type, label and flags
hy: Փոխել մասնաբաժնի տեսակը, պիտակը և դրոշակը

en: D_elete Partition
hy: Ջ_նջել հատորը

en: Delete the partition
hy: Ջնջել հատորը

en: _Create Partition
hy: _Ստեղծել հատոր

en: Create a new partition
hy: Ստեղծել նոր հատոր

en: _Lock Volume
hy: _Փակել հատորը

en: Make encrypted data unavailable
hy: Կոդավորած տվյալները հասանելի դարձնել

en: Un_lock Volume
hy: Բաց_ել հատորը

en: Make encrypted data available
hy: Կոդավորած տվյալները հասանելի դարձնել

en: Forge_t Passphrase
hy: Մոռանա_լ անցաբառը

en: Delete passphrase from keyring
hy: Ջնջել անցաբառը ստեղների կապից

en: Change passphrase
hy: Փոխել անցաբառը

en: _Create Logical Volume
hy: _Ստեղծել տրամաբանական հատոր

en: Create a new logical volume
hy: Ստեղծել նոր տրամաբամական հատոր

en: S_tart Volume
hy: Ս_կսել հատորը

en: Activate the Logical Volume
hy: Ակտիվացնել տրամաբանական հատորը

en: Edit Vol_ume Name
hy: Խմբագրել հատ_որի անվանումը

en: Change the name of the volume
hy: Փոխել հատորի անվանումը

en: D_elete Volume
hy: Ջ_նջել հատորը

en: Delete the Logical Volume
hy: Ջնջել տրամաբանական հատորը

en: Sto_p Volume
hy: Կանգնեցնե_լ հատորը

en: Deactivate the Logical Volume
hy: Ապաակտիվացնել տրամաբանական հատորը

note: Translators: Window title when the item representing a remote machine is selected. * First %s is the hostname of the remote host (e.g. 'widget.gnome.org')
en: %s — Disk Utility
hy: %s — Սկավառակի օժանդակ ծրագրեր

note: Translators: Window title when an item on a remote machine is selected and there is a device file. * First %s is the name of the item (e.g. '80 GB Solid-State Disk' or 'Saturn'). * Second %s is the VPD name of the item (e.g. 'ATA INTEL SSDSA2MH080G1GC' or '6 TB RAID-6 Array'). * Third is the device 
en: %s (%s) [%s] @ %s — Disk Utility
hy: %s (%s) [%s] @ %s — Սկավառակի օժանդակ ծրագրեր

note: Translators: Window title when an item on a remote machine is selected. * First %s is the name of the item (e.g. '80 GB Solid-State Disk' or 'Saturn'). * Second %s is the VPD name of the item (e.g. 'ATA INTEL SSDSA2MH080G1GC' or '6 TB RAID-6 Array'). * Third %s is the hostname of the remote host (e.
en: %s (%s) @ %s — Disk Utility
hy: %s (%s) @ %s — Սկավառակի օժանդակ ծրագրեր

note: Translators: Window title when an item on the local machine is selected and there is a device file. * First %s is the name of the item (e.g. '80 GB Solid-State Disk' or 'Saturn'). * Second %s is the VPD name of the item (e.g. 'ATA INTEL SSDSA2MH080G1GC' or '6 TB RAID-6 Array'). * Third is the device
en: %s (%s) [%s] — Disk Utility
hy: %s (%s) [%s] — Սկավառակի օժանդակ ծրագրեր

note: Translators: Window title when an item on the local machine is selected. * First %s is the name of the item (e.g. '80 GB Solid-State Disk' or 'Saturn'). * Second %s is the VPD name of the item (e.g. 'ATA INTEL SSDSA2MH080G1GC' or '6 TB RAID-6 Array').
en: %s (%s) — Disk Utility
hy: %s (%s) — Սկավառակի օժանդակ ծրագրեր

en: Error creating RAID array
hy: Սխալ՝ RAID զանգված ստեղծելիս

en: Error connecting to “%s”
hy: “%s”–ի հետ կապ հաստատելու սխալ

en: _File
hy: _Ֆայլ

en: Connect to _Server...
hy: Միանալ _սերվերին...

en: Manage storage devices on another machine
hy: Կառավարել պահեստային սարքերը այլ համակարգչի վրա

en: _Create
hy: _Ստեղծել

en: _RAID Array...
hy: _RAID զանգված...

en: Create a RAID array
hy: Ստեղծել RAID զանգված

en: _Edit
hy: _Խմբագրել

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: _Quit
hy: _Փակել

en: Quit
hy: Փակել

en: Get Help on Disk Utility
hy: Օգնություն ստանալ սկավառակի օժանդակ ծրագրից

en: _About
hy: _մասին

en: An error occured
hy: Սխալ է կատարվել

en: The operation failed.
hy: Գործողությունը ձախողվեց։

en: The device is busy.
hy: Սարքն զբաղված է։

en: The operation was canceled.
hy: Գործողությունը չեղյալ համարվեց։

en: The daemon is being inhibited.
hy: Daemon–ն արգելակվեց։

en: An invalid option was passed.
hy: Անվավեր ընտրացանկ է անցել։

en: The operation is not supported.
hy: Գործողությունն ապահովված չէ։

en: Getting ATA SMART data would wake up the device.
hy: ATA SMART տվյալները ստանալու դեպքում սարքը կվերականգնվի։

en: Permission denied.
hy: Թույլտվությունը մերժված է։

en: _Details:
hy: _Մանրամասներ՝

en: _Storage Devices
hy: _Պահեստային սարքեր
