gnome-disk-utility master - en to ka translation catalogue (639 entries)

en: Disk Image Mounter
ka: დისკის ასლის მიმმაგრებელი

en: Mount Disk Images
ka: დისკის ასლების მიმაგრება

en: Disk Image Writer
ka: დისკის ასლის ჩამწერი

en: Write Disk Images to Devices
ka: დისკის ასლის მოწყობილობაზე ჩაწერა

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
ka: ნაგულისხმები მდებარეობა დისკის ასლის შექმნა/აღდგენის ფანჯრებისთვის

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
ka: ნაგულისხმები მდებარეობა დისკის ასლის შექმნა/აღდგენის ფანჯრებისთვის. თუ ცარიელია, გამოიყენება ~/Documents.

en: The number of samples the benchmark will include for the read/write test.
ka: სემპლების რაოდენობა, რომელსაც ტესტი ჩასვამს წაკითხვა/ჩაწერის წარმადობის გასაზომად.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample.
ka: მიბ-ების რაოდენობა (1048576 ბაიტი) ჩასაწერ/წასაკითხად თითოეული სემპლისთვის.

en: To enable or disable the write test.
ka: ჩაწერის ტესტის ჩართვა/გამორთვა.

en: The number of samples the benchmark will do for the access time test.
ka: სემპლების რაოდენობა, რომელსაც ტესტი გამოიყენებს წვდომის დროის გასაზომად.

en: Disks
ka: დისკები

en: Disk management utility for GNOME
ka: დისკების მართვის პროგრამა GNOME-სთვის

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
ka: დისკებს აქვთ ადვილი საშუალება, რომ შეამოწმოთ, დააფორმატოთ, დაყოთ და მოირგოთ დისკები და ბლოკური მოწყობილობები.

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
ka: თუ იყენებთ დისკებს, შეგიძლიათ, იხილოთ SMART მონაცემები, მართოთ მოწყობილობები, დატესტოთ ფიზიკური დისკები და შექმნათ USB დისკის ასლები.

en: The GNOME Project
ka: პროექტი „GNOME“

en: Manage Drives and Media
ka: დრაივერებისა და მედიის მართვა

en: An error occurred
ka: შეცდომა

en: Allow writing to the image
ka: გამოსახულებაში ჩაწერის დაშვება

en: Select Disk Image(s) to Mount
ka: აირჩიეთ მისამაგრებელი დისკის ასლი

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Mount
ka: _მიმაგრება

note: Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only mount
ka: მხოლოდ კითხვადი მიმაგრება

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
ka: თუ ჩართულია, ეს მიმაგრება მხოლოდ-კითხვადი იქნება. გამოგადგებათ, თუ გნებავთ, რომ დისკის ასლი არ შეიცვალოს

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
ka: შეცდომა udisks დემონთან მიერთებისას: %s (%s, %d)

en: Attach and mount one or more disk image files.
ka: მიმაგრეთ ერთი ან მეტი დისკის ასლის ფაილი.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
ka: %s-ის გახსნის შეცდომა - ტომი მიმაგრებულია?

en: Error opening “%s”: %m
ka: %s-ის გახსნის შეცდომა: %m

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
ka: დისკის ასლის მიმაგრების შეცდომა: %s (%s, %d)

en: Stop running jobs?
ka: გავაჩერო გაშვებული დავალებები?

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
ka: ახლა დახურვა შეაჩერებს გაშვებულ დავალებებს და დაზიანებულ შედეგამდე მიგიყვანთ.

en: Error opening %s: %s
ka: %s-ის გახსნის შეცდომა: %s

en: Error looking up block device for %s
ka: %s-სთვს ბლოკური მოწყობილობის მოძებნის შეცდომა

en: Select device
ka: აირჩიეთ მოწყობილობა

en: Format selected device
ka: მონიშნული მოწყობილობის დაფორმატება

en: Ignored, kept for compatibility
ka: იგნორირდება -- მხოლოდ თავსებადობისთვის

en: Restore disk image
ka: დისკის გამოსახულების აღდგენა

en: --format-device must be used together with --block-device
ka: --format-device და --block-device ერთად უნდა გამოიყენოთ

en: --format-device must not be used together with --restore-disk-image
ka: --format-device და --restore-disk-image ერთად არ უნდა გამოიყენოთ

note: Translators: Shown in the About dialog to convey version numbers. *              The first %s is the version of Disks (for example "3.6"). *              The second %s is the version of the running udisks daemon (for example "2.0.90"). *              The third, fourth and fifth %d are the major, min
en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
ka: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (აგებულია ბიბლიოთეკით %d.%d.%d)

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Rate
ka: კითხვის შეცდომების სიჩქარე

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
ka: შეცდომების სიხშირე დისკიდან მონაცემების პირდაპირი კითხვისას. არანულოვანი მნიშვნელობა დისკის ზედაპირზე ან ჩაწერა/წაკითხვის თავაკების პრობლემაზე მიუთითებს

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Throughput Performance
ka: გამტარუნარიანობის წარმადობა

en: Average efficiency of the disk
ka: დისკის საშუალო ეფექტურობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Time
ka: დისკის შპინდელების ტრიალის დაწყების დრო

en: Time needed to spin up the disk
ka: დისკის შპინდელების ტრიალის დაწყების დრო

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Start/Stop Count
ka: გაშვების/შეჩერების რაოდენობა

en: Number of spindle start/stop cycles
ka: შპინდელის გაშვება/გაჩერების ციკლების რაოდენობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocated Sector Count
ka: გადაადგილებული სექტორების რაოდენობა

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
ka: თავიდან ასახული სექტორების რაოდენობა. როცა მყარი დისკი ჩაწერის/წაკითხვის/გადამოწმების შეცდომას აღმოაჩენს, ის ამ სექტორებს, როგორც გადამისამართებულს, მონიშნავს და მონაცემებს სპეციალურ დაცულ ადგილას გადაიტანს

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Channel Margin
ka: არხის ზღვარის წაკითხვა

en: Margin of a channel while reading data.
ka: არხის ზღვარი მონაცემების კითხვისას.

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Error Rate
ka: გადახვევის შეცდომების სიხშირე

en: Frequency of errors while positioning
ka: შეცდომების სიხშირე პოზიცირებისას

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Timer Performance
ka: ძებნის დროის წარმადობა

en: Average efficiency of operations while positioning
ka: ოპერაციების საშუალო ეფექტურობა პოზიცირებისას

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-On Hours
ka: ჩართულობის საათები

en: Number of hours elapsed in the power-on state
ka: ჩართული მდგომარეობის ხანგრძლივობა, საათებში

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Retry Count
ka: დაქოქვის თავიდან ცდის რაოდენობა

en: Number of retry attempts to spin up
ka: დისკის ტრიალის დაწყების ცდების რაოდენობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Calibration Retry Count
ka: კალიბრაციის თავდან ჩართვის რაოდენობა

en: Number of attempts to calibrate the device
ka: ამ მოწყობილობის კალიბრაციის ცდების რაოდენობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power Cycle Count
ka: ჩართვების რაოდენობა

en: Number of power-on events
ka: ჩართვის მოვლენების რიცხვი

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft read error rate
ka: რბილი წაკითხვის შეცდომების სიხშირე

en: Frequency of errors while reading from the disk
ka: შეცდომების სიხშირე დისკიდან წაკითხვისას

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reported Uncorrectable Errors
ka: გამოუსწორებელი შეცდომები

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
ka: შეცდომების რაოდენობა, რომლებიც აპარატურულმა ECC-მა ვერ აღადგინა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: High Fly Writes
ka: ჩაწერისას თავაკის აცდენები

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
ka: რამდენჯერ გადაფრინდა ჩამწერი თავაკი მისი ნორმალური სამუშაო შუალედს გარეთ

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Airflow Temperature
ka: მდინარე ჰაერის ტემპერატურა

en: Airflow temperature of the drive
ka: დისკის მდინარე ჰაერის ტემპერატურა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: G-sense Error Rate
ka: G-sense -ის შეცდომების სიხშირე

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
ka: შეცდომების სიხშირე დატვირთვის შედეგად

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-off Retract Count
ka: გამორთვების რაოდენობა

en: Number of power-off or emergency retract cycles
ka: გამორთვის ან ავარიული გაწევის ციკლების რაოდენობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Cycle Count
ka: ჩატვირთვა /გამოტვირთვის ციკლების რაოდენობა

en: Number of cycles into landing zone position
ka: დაშვების ზომის მდებარეობაში ციკლების რაოდენობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Temperature
ka: ტემპერატურა

en: Current internal temperature of the drive
ka: დისკის მიმდინარე შიდა ტემპერატურა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Hardware ECC Recovered
ka: აპარატურული ECC აღდგენა

en: Number of ECC on-the-fly errors
ka: ECC შეცდომების რაოდენობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocation Count
ka: თავიდან გამოყოფების რაოდენობა

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
ka: თავიდან ასახვის ოპერაციების რაოდენობა. ამ ატრიბუტის მნიშვნელობა შეიცავს სრულ (ორივე, წარმატებულ და წარუმატებელ) მცდელობების რაოდენობას, მონაცემები გადამისამართებული სექტორებიდან დაცულ ადგილას გადაეტანა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Current Pending Sector Count
ka: მიმდინარე მომლოდინე სექტორის რაოდენობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable Sector Count
ka: შეუკეთებადი სექტორების რიცხვი

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: UDMA CRC Error Rate
ka: UDMA CRC შეცდომების სიხშირე

en: Number of CRC errors during UDMA mode
ka: CRC შეცდომების რაოდენობა UDMA რეჟიმისას

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Write Error Rate
ka: ჩაწერის შეცდომების სიხშირე

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft Read Error Rate
ka: რბილი წაკითხვის შეცდომების სიხშირე

en: Number of off-track errors
ka: ჩაწერის ზონიდან გასვლის შეცდომების რაოდენობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Data Address Mark Errors
ka: მონაცემების მისამართის ნიშნის შეცდომების რაოდენობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Run Out Cancel
ka: ECC შეცდომების რაოდენობა

en: Number of ECC errors
ka: ECC შეცდომების რაოდენობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft ECC correction
ka: პროგრამული ECC Casworeba

en: Number of errors corrected by software ECC
ka: პროგრამული ECC-ის მიერ ჩასწორებული შეცდომები

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Thermal Asperity Rate
ka: გადახურებები

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Flying Height
ka: თავაკის სიმაღლე

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin High Current
ka: დატრიალების მაღალი ძაბვა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin Buzz
ka: დატრიალების მცდელობები

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Offline Seek Performance
ka: ავტონომური პოზიცირება

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Disk Shift
ka: დისკის წანაცვლება

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Loaded Hours
ka: თავაკების მუშაობის რაოდენობა, საათებში

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Retry Count
ka: ჩატვირთვა/გამოტვირთვის ცდებს რაოდენობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load Friction
ka: ჩატვირთვა ხახუნით

en: Total number of load cycles
ka: ჩატვირთვის ციკლების სრული რაოდენობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load-in Time
ka: შეტვირთვის დრო

en: General time for loading in a drive
ka: დისკის შეტვირთვის საშუალო დრო

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Torque Amplification Count
ka: მომენტის კომპენსირების მცდელობები

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: GMR Head Amplitude
ka: თავაკების კანკალის ამპლიტუდა

en: Temperature of the drive
ka: დისკის ტემპერატურა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Endurance Remaining
ka: დარჩენილი გამძლეობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable ECC Count
ka: შეუკეთებადი ECC რაოდენობა

en: Number of uncorrectable ECC errors
ka: გამოუსწორებელი ECC შეცდომების რაოდენობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Good Block Rate
ka: კარგი ბლოკების რაოდენობა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Head Flying Hours
ka: დრო, როცა თავაკი აწეული იყო, საათებაში

en: Time while head is positioning
ka: დრო, სანამ თავაკის პოზიცირება ხდებოდა

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Retry Rate
ka: განმეორებადი წაკითხვების მცდელობები

en: Number of errors while reading from a disk
ka: შეცდომების რაოდენობა დისკიდან წაკითხვისას

note: Translators: SMART attribute, see https://en.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T.#Known_ATA_S.M.A.R.T._attributes * or the next string for a longer explanation.
en: Total LBAs Written
ka: ჩაწერილი LBA ჯამში

en: The amount of data written during the lifetime of the disk
ka: დისკის ცხოვრებისას ჩაწერილი მონაცემების რაოდენობა

note: Translators: SMART attribute, see https://en.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T.#Known_ATA_S.M.A.R.T._attributes * or the next string for a longer explanation.
en: Total LBAs Read
ka: წაკითხული LBA ჯამში

en: The amount of data read during the lifetime of the disk
ka: დისკის ცხოვრებისას წაკითხული მონაცემების რაოდენობა

en: No description for attribute %d
ka: აღწერის გარეშე ატრიბუტისთვის %d

note: Translators: Shown in the treeview for a failing attribute
en: FAILING
ka: ჩავარდება

note: Translators: Shown in the treeview for an attribute that failed in the past
en: Failed in the past
ka: ჩავარდა წარსულში

en: OK
ka: დიახ

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a sector-based unit
en: %d sector | %d sectors
ka[0]: %d სექტორი

note: SK_SMART_ATTRIBUTE_UNIT_UNKNOWN Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * where the value cannot be interpreted Translators: Shown for normalized values (current, worst, threshold) if the value is * not applicable, e.g. meaningless. See http://en.wikipedia.
en: N/A
ka: არარსებული

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
ka: ბოლო თვითშემოწმება წარმატებით დასრულდა

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
ka: ბოლო თვითშემოწმება გაუქმდა

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
ka: ბოლო თვითშემოწმება შეწყდა

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
ka: ბოლო თვითშემოწმება არ დასრულებულა

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
ka: ბოლო თვითშემოწმება ჩავარდა

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the electrical subsystem
en: Last self-test failed (electrical)
ka: ბოლო თვითშემოწმება ჩავარდა (ელექტრული)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the servo subsystem - see http://en.wikipedia.org/wiki/Servomechanism
en: Last self-test failed (servo)
ka: ბოლო თვითშემოწმება ჩავარდა (სერვო)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the reading subsystem -
en: Last self-test failed (read)
ka: ბოლო თვითშემოწმება ჩავარდა (წაკითხვა)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the disk is suspected of having handling damage (e.g. physical damage to the hard disk)
en: Last self-test failed (handling)
ka: ბოლო თვითშემოწმება ჩავარდა (დამუშავება)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when a self-test is in progress. The first %d is the percentage of the test remaining.
en: Self-test in progress — %d%% remaining
ka: მიმდინარეობს თვითშემოწმება — დარჩენილია %d%%

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: Shown when a self-test is not unknown. The %s is the result-code from the API code.
en: Unknown (%s)
ka: უცნობი (%s)

en: %s ago
ka: %s-ის წინ

en: SMART is not supported
ka: SMART მხარდაუჭერელია

en: SMART is not enabled
ka: SMART ჩართული არაა

en: Self-test in progress
ka: მიმდინარეობს თვითტესტი

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
ka: დისკი ალბათ ფეხებს მალე გაფშეკს

en: SELF-TEST FAILED
ka: თვითტესტის შეცდომა

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
ka[0]: დისკი კარგადაა, %d ატრიბუტი ჩავარდა

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
ka[0]: დისკი კარგადაა, %d ცუდი სექტორი

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
ka[0]: დისკი კარგადაა, წარსულში %d ატრიბუტი ჩავარდა

note: Otherwise, it's all honky dory
en: Disk is OK
ka: დისკი კარგად გამოიყურება

en: Pre-Fail
ka: ჩავარდნის-წინა

en: Old-Age
ka: ბებერი

en: Online
ka: ონლაინ

en: Offline
ka: გათიშული

note: Translators: XXX
en: Threshold exceeded
ka: ზღვარი გადაცილებულია

note: Translators: XXX
en: Threshold not exceeded
ka: ზღვარი გადაცილებული არაა

en: Error refreshing SMART data
ka: შეცდომა SMART-ის მონაცემების განახლებისას

en: Error aborting SMART self-test
ka: შეცდომა SMART-ის თვითშემოწმების გაუქმებისას

en: Error starting SMART self-test
ka: შეცდომა SMART-ის თვითშემოწმების გაშვებისას

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the attribute name and description
en: Attribute
ka: ატრიბუტი

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the value
en: Value
ka: მნიშვნელობა

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the normalized value
en: Normalized
ka: ნორმალიზებულია

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the threshold value
en: Threshold
ka: ზღვარი

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the worst value
en: Worst
ka: უარესი

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the type
en: Type
ka: ტიპი

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the update type (Online / Offline)
en: Updates
ka: განახლებები

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the assessment of the attribute
en: Assessment
ka: შეფასება

[ctx: benchmark-graph]
note: Translators: This is used in the benchmark graph - %d is megabytes per second
en: %d MB/s
ka: %d მბ/წმ

[ctx: benchmark-graph]
note: Translators: This is used in the benchmark graph - %g is number of milliseconds
en: %3g ms
ka: %3g მწმ

[ctx: benchmark-transfer-rate]
note: Translators: %s is the formatted size, e.g. "42 MB" and the trailing "/s" means per second
en: %s/s
ka: %s/წმ

en: %u sample | %u samples
ka[0]: %u სინჯი

[ctx: benchmark-updated]
note: Translators: The first %s is the date and time the benchmark took place in the preferred * format for the locale (e.g. "%c" for strftime()/g_date_time_format()), for example * "Tue 12 Jun 2012 03:57:08 PM EDT". The second %s is how long ago that is from right * now, for example "3 days" or "2 hours"
en: %s (%s ago)
ka: %s (%s-ის წინ)

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
ka: ტესტის მონაცემები ხელმისაწვდომი არაა

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
ka: მოწყობილობის გახსნა…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
ka: გადაცემის სიჩქარის გაზომვა (%2.1f%% დასრულდა)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
ka: წვდომის სიჩქარის გაზომვა (%2.1f%% დასრულდა)…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
ka: შეცდომა

[ctx: benchmark-access-time]
note: Translators: %d is number of milliseconds and msec means "milli-second"
en: %.2f msec
ka: %.2f მწმ

[ctx: create-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Benchmarking device
ka: მოწყობილობის ტესტირება

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
ka: მოწყობილობის ზომის მიღების შეცდომა: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
ka: გვერდის ზომის მიღებს შეცდომა: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
ka: შეცდომა წანაცვლებაზე (%lld) გადახვევისას

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
ka: გადახვევის შეცდომა წანაცვლებაზე %s

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
ka: სინქრონიზაციის შეცდომა (წანაცვლებაზე %lld): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
ka: შეცდომა გადახვევისას წანაცვლებამდე %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
ka: შეცდომა %lld ბაიტის წაკითხვისას წანაცვლებიდან %lld

en: The passphrases do not match
ka: საკვანძო ფრაზები არ ემთხვევა

en: The passphrase matches the existing passphrase
ka: საკვანძო სიტყვა არსებულს ემთხვევა

en: Error updating /etc/crypttab
ka: შეცდომა /etc/crypttab-ის განახლებისას

en: Error changing passphrase
ka: საკვანძო ფრაზის შეცვლის შეცდომა

en: Error retrieving configuration data
ka: კონფიგურაციის მონაცემების მიღების შეცდომა

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
ka: /etc/crypttab კონფიგურაციის მონაცემები არასწორია

note: Translators: The suggested name for the disk image to create. *              The first %s is a name for the disk (e.g. 'sdb'). *              The second %s is today's date and time, e.g. "March 2, 1976 6:25AM".
en: Disk Image of %s (%s).img
ka: დისკის ასლი %s (%s).img

note: Translators: A descriptive string for the sound played when * there's a read error that's being ignored, see * CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image read error
ka: დისკის ასლის წაკითხვის შეცდომა

en: Allocating Disk Image
ka: დისკის ასლის გამოყოფა

en: Retrieving DVD keys
ka: DVD-ის გასაღებების მიღება

note: Translators: Shown when there are read errors and we skip some data. *              The first %s is the amount of unreadable data (ex. "512 kB").
en: %s unreadable (replaced with zeroes)
ka: %s ვერ წავიკითხე (ჩანაცვლდა ნულებით)

note: Translators: A descriptive string for the 'complete' sound, see CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image copying complete
ka: დისკის ასლის კოპირება დასრულდა

en: Error creating disk image
ka: დისკის ასლის შექმნის შეცდომა

note: Translators: Primary message in dialog shown if some data was unreadable while creating a disk image
en: Unrecoverable read errors while creating disk image
ka: გამოუსწრებელი წაკითხვის შეცდომები დისკის ასლის ფაილის შექმნისას

note: Translators: Label of secondary button in dialog if some data was unreadable while creating a disk image
en: _Delete Disk Image File
ka: დისკის ასლის ფაილის _წაშლა

en: _Close
ka: _დახურვა

en: Error determining size of device:
ka: მოწყობილობის ზომის დადგენს შეცდომა:

en: Device is size 0
ka: მოწყობილობის ნულოვანი ზომა

en: Error allocating space for disk image file:
ka: დისკის ასლის ფაილისთვის ადგილის გამოყოფის შეცდომა:

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
ka: ფაილი %s უკვე არსებობს. გნებავთ გადავაწერო?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
ka: ფაილი "%s"-ში უკვე არსებობს.  მისი ჩანაცვლება არსებულ შემცველობას წაშლის.

en: _Replace
ka: _შეცვლა

en: Error opening file for writing
ka: ფაილის ჩასაწერად გახსნის შეცდომა

[ctx: create-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying device to disk image
ka: მიმდინარეობს მოწყობილობის კოპირება დისკის ასლში

note: Translators: this is the description of the job
en: Creating Disk Image
ka: დისკის ასლის შექნა

en: The utility %s is missing.
ka: პროგრამა %s დაყენებული არაა.

en: _Previous
ka: _წინა

en: Cre_ate
ka: _შექმნა

en: Form_at
ka: _ფორმატირება

en: N_ext
ka: _შემდეგი

en: Error formatting volume
ka: ტომის დაფორმატების შეცდომა

en: Error creating partition
ka: დანაყოფს შექმნის შეცდომა

en: Create Partition
ka: დანაყოფის შექმნა

en: Format Volume
ka: დანაყოფის ფორმატირება

en: Custom Format
ka: განსხვავებული ფორმატი

en: Set Password
ka: პაროლის დაყენება

en: Confirm Details
ka: დეტალების დადასტურება

en: _Format
ka: _ფორმატირება

en: XFS — Linux Filesystem
ka: XFS — Linux -ის ფაილური სისტემა

en: Linux Swap Partition
ka: Linux -ის სვაპის დანაყოფი

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
ka: Btrfs — კოპირება-ჩაწერისას ტიპის Lunux-ის ფაილური სისტემა, სწრაფი ასლებისთვის

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
ka: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, გამოიყენება SDXC ბარათებზე

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
ka: UDF — Universal Disk Format, მოხსნადი მოწყობილობებისტვს ბევრ სისტემაზე

en: No Filesystem
ka: ფაილური სისტემის გარეშე

en: The passwords do not match
ka: პაროლები არ ემთხვევა

en: Error removing /etc/crypttab entry
ka: შეცდომა /etc/crypttab -დან ჩანაწერის წაშლისას

en: Error adding /etc/crypttab entry
ka: შეცდომა /etc/crypttab -ში ჩანაწერის დამატებისას

en: Error updating /etc/crypttab entry
ka: შეცდომა /etc/crypttab -ში ჩანაწერის განახლებისას

en: Will be created
ka: შეიქმნება

en: None
ka: არც_ერთი

en: Will be deleted
ka: წაიშლება

en: (None)
ka: (არცერთი)

en: Disk Drives
ka: დისკები

en: Other Devices
ka: სხვა მოწყობილობები

[ctx: standby-value]
en: Never
ka: არასოდეს

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
ka: მომწოდებელის-მიერ-განსაზღვრული

[ctx: standby-value]
en: Reserved
ka: რეზერვირებული

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
ka: 255 (გამორთული)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
ka: %d (ტრიალის დასრულება დაშვებულია)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
ka: %d (ტრიალის დასრულება დაუშვებელია)

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
ka: 0 (გათიშული)

en: Error setting configuration
ka: კონფიგურაციის დაყენების შეცდომა

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: Never
ka: არასდროს

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 5 minutes
ka: 5 წუთი

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 10 minutes
ka: 10 წუთი

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 15 minutes
ka: 15 წუთ

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 3 hours
ka: 3 საათი

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Save Power
ka: ენერგიის შენახვა

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible. The left arrow ("←") is to signify that the left part of the scale offers spindown. In RTL locales, please use a right arrow ("→") instead.
en: ← Spindown
ka: ← ტრიალის დასრულება

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Perform Better
ka: უკეთესად

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Quiet (Slow)
ka: ჩუმად (ნელა)

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Loud (Fast)
ka: ხმამაღლა (სწრაფად)

en: Error setting label
ka: ჭდლის დაყენების შეცდომა

en: The label matches the existing label
ka: ჭდე არსებულს ემთხვევა

en: Error formatting disk
ka: დისკის დაფორმატების შეცდომა

en: Are you sure you want to format the disk?
ka: მართლა გნებავთ დისკის დაფორმატება?

note: Translators: Used to convey that something takes at least * some specificed duration but may take longer. The %s is a * time duration e.g. "8 hours and 28 minutes"
en: At least %s
ka: %s მაინც

note: Translators: Used to convey that something takes * approximately some specificed duration. The %s is a time * duration e.g. "2 hours and 2 minutes"
en: Approximately %s
ka: დაახლოებით %s

en: Don’t overwrite existing data
ka: არ გადააწერო არსებულ მონაცემებს

en: Quick
ka: სწრაფი

en: Overwrite existing data with zeroes
ka: არსებულ მონაცემებზე ნულების გადაწერა

en: Slow
ka: ნელი

en: ATA Secure Erase
ka: ATA უსაფრთხო წაშლა

en: ATA Enhanced Secure Erase
ka: ATA დამატებით უსაფრთხო წაშლა

en: Compatible with all systems and devices
ka: თავსებადია ყველა სისტემასა და მოწყობილობასთან

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
ka: თავსებადია თანამედროვე სისტემებთან და >2TB დისკებთან

en: No partitioning
ka: დანაყოფების გარეშე

en: Empty
ka: ცარიელი

en: Matches any device with the given label
ka: ემთხვევა მოწყობილობას მითითებული ჭდით

en: Matches the device with the given UUID
ka: ემთხვევა მოწყობილობას მითითებული UUID-ით

en: Matches the given device
ka: ემთხვევა მოცემულ მოწყობილობას

en: Error removing old /etc/fstab entry
ka: შეცდომა /etc/fstab-დან ძველი ჩანაწერის წაშლისას

en: Error adding new /etc/fstab entry
ka: შეცდომა /etc/fstab -ში ახალი ჩანაწერის დამატებისას

en: Error updating /etc/fstab entry
ka: შეცდომა /etc/fstab-ის ჩანაწერის განახლებისას

en: Error writing file
ka: შეცდომა ფაილის ჩაწერისას

note: Translators: The suggested name for the disk image to create. *              The %s is today's date and time, e.g. "March 2, 1976 6:25AM".
en: Unnamed (%s).img
ka: უსახელო (%s).img

en: Error setting partition type
ka: დანაყოფის ტიპის დაყენების შეცდომა

en: Error setting partition name
ka: დანაყოფის სახელის დაყენების შეცდომა

en: Error setting partition flags
ka: დანაყოფის ალმების დაყენების შეცდომა

en: Legacy BIOS _Bootable
ka: _მოძველებული BIOS-ით ჩატვირთვადი

en: _Bootable
ka: ჩ_ატვირთვადი

[ctx: Password strength]
en: Weak
ka: სუსტი

[ctx: Password strength]
en: Fair
ka: საშუალო

[ctx: Password strength]
en: Good
ka: კარგი

[ctx: Password strength]
en: Strong
ka: ძლიერი

en: Current Size
ka: მიმდინარე ზომა

en: Minimal Size
ka: უმცირესი ზომა

en: _Resize
ka: ზომის შეცვლა

en: Error resizing filesystem
ka: ფაილური სისტემის ზომის შეცვლის შეცდომა

en: Error resizing partition
ka: დანაყოფის ზომის შეცვლის შეცდომა

en: Error repairing filesystem after resize
ka: ფაილური სისტემის გასწორების შეცდომა ზომის შეცვლის შემდეგ

en: Resizing not ready
ka: ზომის შეცვლა მზად არაა

en: Waited too long for the filesystem
ka: ფაილურ სისტემას მეტისმეტად დიდხანს ველოდე

en: Error repairing filesystem
ka: ფაილური სისტემის გასწორების შეცდომა

en: Error mounting the filesystem
ka: ფაილური სისტემის მიმაგრების შეცდომა

en: Fit to size
ka: ზომაში ჩატევა

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
ka: მინიმალური ზომის გამოსათვლელად ფაილური სისტემის მმაგრების შეცდომა

en: File does not appear to be XZ compressed
ka: ფაილი XZ-ით შეკუმშულს არ ჰგავს

note: Translators: Shown for a compressed disk image in the "Size" field. *              The %s is the uncompressed size as a long string, e.g. "4.2 MB (4,300,123 bytes)".
en: %s when decompressed
ka: %s, როცა გაშლილია

en: Cannot restore image of size 0
ka: ნულოვანი ზომის მქონე დისკის ასლის აღდგენა შეუძლებელია

en: Error restoring disk image
ka: დისკის ასლის აღდგენის შეცდომა

en: Error opening file for reading
ka: ფაილის წასაკითხად გახსნის შეცდომა

en: Error determining size of file
ka: ფაილის ზომის დადგენის შეცდომა

[ctx: restore-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying disk image to device
ka: დისკის ასლის მოწყობილობაზე კოპირება

note: Translators: this is the description of the job
en: Restoring Disk Image
ka: დისკის ასლის აღდგენა

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
ka: მართლა გნებავთ დისკის ასლის მოწყობილობაზე ჩაწერა?

en: All existing data will be lost
ka: არსებული ინფორმაცია სრულიად დაიკარგება

en: _Restore
ka: _აღდგენა

en: Error unlocking device
ka: მოწყობილობის განბლოკვის შეცდომა

en: Select a Keyfile
ka: აირჩიეთ გასაღების ფაილი

en: Set options to unlock
ka: გაბლოკვის პარამეტრების დაყენება

en: Volumes Grid
ka: ტომების ბადე

en: No Media
ka: მედიის გარეშე

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
ka: ფაილური სისტემა

[ctx: volume-grid]
en: Swap
ka: სვაპი

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with a name/label. *              The %d is the partition number. The %s is the name
en: Partition %u: %s
ka: დანაყოფი %u: %s

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with no name/label. *              The %d is the partition number
en: Partition %u
ka: დანაყოფი %u

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
ka: გაფართოებული დანაყოფი

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
ka: თავისუფალი ადგილი

en: Error deleting loop device
ka: მარყუჟი მოწყობილობის წაშლის შეცდომა

en: Error attaching disk image
ka: დისკის ასლის მიმაგრების შეცდომა

en: Select Disk Image to Attach
ka: აირჩიეთ მისამაგრებელი დისკის ასლი

en: _Attach
ka: _მიმაგრება

note: set file types allow_compressed Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only loop device
ka: _მხოლოდ კითხვადი მარყუჟის მოწყობილობის მორგება

note: Translators: Shown for a read-only device. The %s is the device file, e.g. /dev/sdb1
en: %s (Read-Only)
ka: %s (მხოლოდ კითხვადი)

[ctx: job-remaining-with-rate]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes"). *              The second %s is the average amount of bytes transfered per second (ex. "8.9 MB").
en: %s remaining (%s/sec)
ka: %s დარჩენილია (%s/წმ)

[ctx: job-remaining]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes").
en: %s remaining
ka: დარჩენილია %s

note: Translators: Used to convey job progress where the amount of bytes to process is known. *              The first %s is the amount of bytes processed (ex. "650 MB"). *              The second %s is the total amount of bytes to process (ex. "8.5 GB"). *              The third %s is the estimated amoun
en: %s of %s — %s
ka: %s/%s — %s

en: Block device is empty
ka: ბლოკური მოწყობილობა ცარიელია

[ctx: partitioning]
note: Translators: Shown for unknown partitioning type. The first %s is the low-level type.
en: Unknown (%s)
ka: უცნობი (%s)

note: Translators: Shown in "Location" when drive is connected to another seat than where * our application is running.
en: Connected to another seat
ka: მიუერთდით სხვა სამუშაო ადგილს

en: Loop device is empty
ka: მარყუჟმოწყობილობა ცარიელია

note: Translators: Shown in 'Size' field for a filesystem where we know the amount of unused *              space. *              The first %s is a short string with the size (e.g. '69 GB (68,719,476,736 bytes)'). *              The second %s is a short string with the space free (e.g. '43 GB'). *        
en: %s — %s free (%.1f%% full)
ka: %s — %s თავისუფალი (%.1f%% გამოყენებული)

[ctx: partition type]
en: Unknown
ka: უცნობია

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Use for mount point '/' simply because '/' is too small to hit as a hyperlink
en: Filesystem Root
ka: ფაილური სისტემის საწყისი საქაღალდე

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents'. The first %s is the mount point, e.g. /media/foobar
en: Mounted at %s
ka: მიმაგრებული: %s

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown when the device is not mounted next to the "In Use" label
en: Not Mounted
ka: მიმაგრებული არაა

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is in use
en: Active
ka: აქტიური

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is not in use
en: Not Active
ka: არააქტიური

[ctx: volume-content-crypto]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Unlocked
ka: განბლოკილი

[ctx: volume-content-crypto]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Locked
ka: დაბლოკილი

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
ka: გაფართოებული დანაყოფი

note: Translators: used to convey free space for partitions
en: Unallocated Space
ka: გამოუყოფელი ადგილი

en: Error while repairing filesystem
ka: შეცდომა ფაილური სისტემის გასწორებისას

en: Repair successful
ka: გასწორება წარმატებული

en: Repair failed
ka: შეკეთების შეცდომა

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
ka: ფაილური სისტემა %s %s-ზე გასწორდა.

note: show as result and not error message, because it's not a malfunction of GDU
en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
ka: ფაილური სისტემის %s, რომელიც %s-ზე დევს, გასწორება შეუძლებელია.

en: Confirm Repair
ka: შეკეთების დადასტურება

en: Error while taking filesystem ownership
ka: ფაილური სისტემის მფლობელის როლის მიღების შეცდომა

en: Error while checking filesystem
ka: ფაილური სისტემის შემოწმების შეცდომა

en: Filesystem intact
ka: ფაილური სისტემა შეცდომების გარეშეა

en: Filesystem damaged
ka: ფაილური სისტემა დაზიანრებულია

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
ka: ფაილური სისტემა %s %s-ზე დაზიანებული არაა.

note: show as result and not error message, because it's not a malfunction of GDU
en: Filesystem %s on %s needs repairing.
ka: ფაილურის სისტემა %s %s-ზე შეკეთებას საჭიროებს.

en: Confirm Check
ka: შემოწმების დადასტურება

en: The check may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
ka: შემოწმებას დიდი დრო შეიძლება დასჭირდეს. განსაკუთრებით, თუ დანაყოფი ბევრ მონაცემებს შეიცავს.

en: Error powering off drive
ka: დისკის გამორთვის შეცდომა

note: Translators: Heading for powering off a device with multiple drives
en: Are you sure you want to power off the drives?
ka: მართლა გნებავთ ამ დისკების გამორთვა?

en: _Power Off
ka: _გამორთვა

en: Error mounting filesystem
ka: ფაილური სისტემის მიმაგრების შეცდომა

en: Error deleting partition
ka: დანაყოფის წაშლის შეცდომა

en: Are you sure you want to delete the partition?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ დანაყოფი?

en: All data on the partition will be lost
ka: დანაყოფზე არსებული ინფორმაცია სრულიად დაიკარგება

en: _Delete
ka: წაშლა

en: Error ejecting media
ka: მედიის გამოღების შეცდომა

en: Error starting swap
ka: სვოპის გაშვების შეცდომა

en: Error stopping swap
ka: სვოპის შეჩერების შეცდომა

en: Error setting autoclear flag
ka: შეცდომა ალმის autocelar დაყენებისას

en: Error canceling job
ka: დავალების გაუქმების შეცდომა

en: Invalid compressed data
ka: არასწორი შეკუმშული მონაცემები

en: Not enough memory
ka: მეხსიერება საკმარისი არ არის

en: Internal error
ka: შიდა შეცდომა

en: Need more input
ka: საჭიროა მეტი შეტანა

en: View, modify and configure disks and media
ka: დაათვალიერეთ, შეცვალეთ და მოირგეთ დისკები და მედა

en: _New Disk Image…
ka: _ახალი დისკის ასლი…

en: _Attach Disk Image… (.iso, .img)
ka: _დისკის ასლის მიმაგრება... (.iso, .img)

en: _Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

en: _Help
ka: დახმარება

en: _About Disks
ka: Disk-ის შ_ესახებ

en: Benchmark
ka: ტესტირება

en: _Start Benchmark…
ka: ტესტირების _დაწყება…

en: _Abort Benchmark
ka: ტესტის _შესახებ

en: Last Benchmarked
ka: ბოლოს დატესტილი

en: Average Read Rate
ka: საშუალო კითხვის სიჩქარე

en: Average Write Rate
ka: საშუალო ჩაწერის სიჩქარე

en: Average Access Time
ka: საშუალო წვდომის დრო

en: Disk or Device
ka: დისკი ან მოწყობილობა

en: Sample Size
ka: სემპლის ზომა

en: Benchmark Settings
ka: ტესტირების მორგება

en: _Start Benchmarking…
ka: ტესტირების _დაწყება…

en: Transfer Rate
ka: გადაცემის სიჩქარე

en: Number of S_amples
ka: _სემპლების რაოდენობა

en: Sample S_ize (MiB)
ka: სემპლის _ზომა (მიბ)

en: Perform _write-benchmark
ka: ჩაწერის _ტესტის შესრულება

en: Access Time
ka: წვდომის დრო

en: Number of Sampl_es
ka: სემპლების _რაოდენობა

en: Change Passphrase
ka: საკვანძო ფრაზის შეცვლა

en: Curr_ent Passphrase
ka: მიმდინარე _საკვანძო ფრაზა

en: Enter current passphrase used to protect the data
ka: შეიყვანეთ მონაცემების დასაცავად გამოყენებული საკვანძო ფრაზა

en: New _Passphrase
ka: ახალი _საკვანძო ფრაზა

en: Enter new passphrase used to protect the data
ka: შეიყვანეთ ახალი საკვანძო ფრაზა, რომელიც თქვენი მონაცემების დასაცავად გამოიყენება

en: C_onfirm Passphrase
ka: _დაადასტურეთ საკვანძო ფრაზა

en: Confirm passphrase entered above
ka: გაიმეორეთ ზემოთ შეყვანილი საკვანძო ფრაზა

en: The strength of the passphrase
ka: საკვანძო ფრაზის სიძლიერე

en: Sho_w Passphrases
ka: საკვანძო ფრაზების ჩვე_ნება

en: Check this box to see the passphrases entered above
ka: ჩართეთ ეს, რომ დაინახოთ საკვანძო ფრაზა, რომელიც ზემოთ შეიყვანეთ

en: C_hange
ka: _შეცვლა

en: Warning: all data on the volume will be lost
ka: გაფრთხილება: ტომზე ყველა ინფორმაცია წაიშლება

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Volume
ka: საცავი

en: Used
ka: გამოყენებული

note: The physical location of the drive, could be 'Connected to another seat'  or 'Bay 11 of Promise VTrak' or 'USB connector II'
en: Location
ka: მდებარეობა

en: Create Disk Image
ka: დისკის ახალი გამოსახულების შექმნა

en: _Name
ka: _სახელი

en: Save in _Folder
ka: შენახვა _საქაღალდეში

en: Select a Folder
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

en: Source
ka: წყარო

en: _Start Creating…
ka: შექმნის დაწყება…

en: Volume _Name
ka: ტომის _სახელი

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
ka: მაგ: 'ანჟელას ფაილები' ან 'მარქაფი'.

en: _Erase
ka: _წაშლა

en: Overwrites existing data, but takes longer.
ka: თავზე გადააწერს არსებულ მონაცემებს, მაგრამ მეტი დრო უნდა.

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
ka: შიდა _დისკი Linux-ის სისტემების (Ext4) გამოსაყენებლად

en: _Password protect volume (LUKS)
ka: _ტომის პაროლით დაცვა (LUKS)

en: For use with _Windows (NTFS)
ka: Windows-სთვ_ის (NTFS)

en: _Other
ka: _სხვა

en: Partition _Size
ka: დანაყოფის _ზომა

en: The size of the partition to create
ka: შესაქმნელი დანაყოფის ზომა

en: bytes
ka: ბაიტები

en: kB
ka: კბ

en: MB
ka: მბ

en: GB
ka: გბ

en: TB
ka: ტბ

en: PB
ka: პბ

en: KiB
ka: კიბ

en: MiB
ka: მიბ

en: GiB
ka: გიბ

en: TiB
ka: ტიბ

en: PiB
ka: პიბ

en: Free Space _Following
ka: თავისუფალი _ადგილი შემდეგ

en: The free space following the partition
ka: თავისუფალი ადგილი დანაყოფის შემდეგ

en: Extended Partition
ka: გაფართოებული დანაყოფი

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
ka: გაფართოებული დანაყოფები, შეიძლება, ლოგიკურ დანაყოფებს შეიცავდნენ

en: _Password
ka: _პაროლი

en: _Confirm
ka: _დადასტურება

en: Enter passphrase used to protect the data
ka: შეიყვანეთ საკვანძო ფრაზა, რომელიც მონაცემების დასაშიფრად გამოიყენება

en: Sh_ow Password
ka: _პაროლის ჩვენება

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
ka: შეურიეთ დიდი და პატარა ასოები და სცადეთ გამოიყენოთ რამდენიმე ციფრი.

en: Drive Settings
ka: დისკის პარამეტრები

en: Apply Standby Timeout Settings
ka: უქმეობის ვადის პარამეტრების გადატარება

en: Enter Standby After
ka: უქმე რეჟიმში გადასვლის დრო

en: _Standby
ka: _უქმე

en: Apply Advanced Power Management Settings
ka: დამატებითი კვების მართვის პარამეტრების გადატარება

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
ka: ჩართეთ, რათა მოირგოთ APM ჩართვისას და დისკის მიერთებისას

en: APM Level
ka: APM-ის დონე

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
ka: ავტომატური აკუსტიკის მართვის პარამეტრების გადატარება

en: Vendor Recommended
ka: მომწოდებლის მიერ რეკომენებული

en: AAM Level
ka: AAM დონე

en: Apply Write Cache Settings
ka: ჩაწერის კეშის პარამეტრების გადატარება

en: S_etting
ka: _პარამეტრი

en: Enable Write Cache
ka: ჩაწერის კეშის ჩართვა

en: Disable Write Cache
ka: ჩაწერის კეშის გამორთვა

en: Wr_ite Cache
ka: ჩაწერის _კეში

en: Application Menu
ka: აპლიკაციების მენიუ

en: Go back to main view
ka: მთავარ ხედზე დაბრუნება

en: Drive Options
ka: დისკის პარამეტრები

en: Power off this disk
ka: ამ დისკის კვების გამორთვა

en: Eject this disk
ka: დისკის გამოღება

en: Detach this loop device
ka: ამ მარყუჟი მოწყობილობის მოხსნა

en: No Device Selected
ka: მოწყობილობა არჩეული არაა

en: Select a device to manage.
ka: აირჩიეთ სამართავი მოწყობილობა.

en: Model
ka: მოდელი

en: Serial Number
ka: სერიული ნომერი

en: World Wide Name
ka: WWN სახელი

en: Media
ka: მედია

en: Job
ka: დავალება

en: Name
ka: სახელი

en: Size
ka: ზომა

en: Auto-clear
ka: ავტომატური-გასუფთავება

en: Detach loop device after unmount action
ka: მარყუჟის მოწყობილობის გაუქმება მოხსნის ოპერაციის შემდეგ

note: The filename or URI of the file that is used as backing store for the loop device.
en: Backing File
ka: ფაილი უკანაბოლო

en: Partitioning
ka: დაყოფა

en: _Volumes
ka: _ტომები

en: Mount selected partition
ka: მონიშნული დანაყოფის მიმაგრება

en: Unmount selected partition
ka: მონიშნული დანაყოფის მოხსნა

en: Activate selected swap partition
ka: არჩეული სვოპის დანაყოფის აქტივაცია

en: Deactivate selected swap partition
ka: არჩეული სვოპის დანაყოფის დეაქტივაცია

en: Unlock selected encrypted partition
ka: მონიშნული დაშიფრული დანაყოფის განბლოკვა

en: Lock selected encrypted partition
ka: მონიშნული დაშიფრული დანაყოფის დაბლოკვა

en: Create partition in unallocated space
ka: გამოუყოფელ ადგილას დანაყოფის შექმნა

en: Additional partition options
ka: დანაყოფის დამატებით პარამეტრები

en: Delete selected partition
ka: მონიშნული დანაყოფის წაშლა

note: The contents of the device, for example 'Unknown', 'FAT (32-bit version)', 'Ext4 (version 1.0)', 'Swap (version 2)'
en: Contents
ka: შიგთავსი

en: Partition Type
ka: დანაყოფის ტიპი

en: Format _Disk…
ka: დისკის _დაფორმატება…

en: _Create Disk Image…
ka: _დისკის ასლის შექმნა…

en: _Restore Disk Image…
ka: დისკის ასლის _აღდგენა…

en: _Benchmark Disk…
ka: დ_ისკის წარმადობის ტესტირება…

en: _SMART Data & Self-Tests…
ka: _SMART მონაცემები & თვითტესტები…

en: Drive S_ettings…
ka: _დისკის პარამეტრები…

en: S_tandby Now
ka: _ახლა დაძინება

en: _Wake-Up from Standby
ka: ძილიდან _გაღვიძება

en: Encryption Options
ka: დაშიფვრის მორგება

en: Us_er Session Defaults
ka: _მომხმარებლის სესიის ნაგულისხმევი პარამეტრები

en: Opt_ions
ka: _მორგება

en: _Unlock at system startup
ka: _განბლოკვა სისტემის გაშვებისას

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
ka: თუ ჩართულია, მოწყობილობის განბლოკვა სისტემის ჩართვისას მოხდება [!noauto]

en: Require additional authori_zation to unlock
ka: _განბლოკვისთვის დამატებითი პრივილეგიები გჭირდებათ

en: Options to use when unlocking the device
ka: მოწყობილობის განბლოკვისას გამოყენებული პარამეტრები

en: _Passphrase
ka: ­_საკვანძო ფრაზა

en: Sho_w passphrase
ka: საკვანძო ფრაზის ჩვე_ნება

en: Passphrase File
ka: საკვანძო ფრაზის ფაილი

en: _OK
ka: _დიახ

en: Change Filesystem Label
ka: ფაილური სისტემის ჭდის შეცვლა

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
ka: ცვლილებების შეტანამდე ფაილური სისტემა ავტომატურად მოიხსნება.

en: _Label
ka: _ჭდე

en: Mount Options
ka: მიმაგრების მორგება

en: I_dentify As
ka: _იდენტიფიკაცია, როგორც

en: Mount _Point
ka: )მიმაგრების წერტილი

en: Filesystem _Type
ka: ფაილური სისტემის _ტიპი

en: The directory to mount the device in
ka: საქაღალდე, სადაც მოწყობილობის მიმაგრება მოხდება

en: The filesystem type to use
ka: ფაილური სისტემის ტიპი

en: Display _Name
ka: საჩვენებელი _სახელი

en: Icon Na_me
ka: ხატულის _სახელი

en: Sho_w in user interface
ka: მომხმარებლის _ინტერფეისის ჩვენება

en: Require additional authori_zation to mount
ka: _მისამაგრებლად დამატებითი პრივილეგიები გჭირდებათ

en: Mount at system _startup
ka: _მიმაგრება სისტემის გაშვებისას

en: S_ymbolic Icon Name
ka: _სიმბოლური ხატულის სახელი

en: Mount Opt_ions
ka: მიმაგრების მორგება

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
ka: მიმაგრების პარამეტრები დამახსოვრებულია ფაილში <b>/etc/fstab</b>

en: Edit Partition
ka: დანაყოფის ჩასწორება

en: _Type
ka: _ტიპი

en: Flags
ka: ალმები

en: _System Partition
ka: _სისტემური დანაყოფი

en: Hide from _Firmware
ka: _მიკროკოდიდან დამალვა

en: Erase Multiple Disks
ka: ერთზე მეტი დისკის წაშლა

en: _Erase…
ka: _წაშლა…

en: Erase _Type
ka: წაშლის _ტიპი

en: Format Disk
ka: დისკის დაფორმატება

en: _Partitioning
ka: _დაყოფა

en: _Format…
ka: _ფორმატი…

en: New Disk Image
ka: ახალი დისკის ასლი

en: Image _Size
ka: დისკის ასლის _ზომა

en: The size of the image to create
ka: შესაქმნელი დისკის ასლის ზომა

en: Attach new _Image…
ka: ახალი _ასლის მიმაგრება…

en: Resize Volume
ka: ტომის ზომის შეცვლა

en: _Difference
ka: _სხვაობა

en: The difference to the previous partition size
ka: სხვაობა ძველ დანაყოფის ზომასთან შედარებით

en: Restore Disk Image
ka: დისკის ასლის აღდგენა

en: _Image to Restore
ka: _აღსადგენი ასლი

en: Select Disk Image to Restore
ka: აირჩიეთ აღსადგენი დისკის ასლი

en: Destination
ka: დანიშნულება

en: _Destination
ka: _დანიშნულება

en: Image to Restore
ka: აღსადგენი ასლი

en: Image Size
ka: გამოსახულების ზომა

en: _Start Restoring…
ka: _აღდგენის დაწყება…

[ctx: shortcut window]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: shortcut window]
en: Help
ka: დახმარება

[ctx: shortcut window]
en: Open the application menu
ka: აპლიკაციების მენიუს გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ka: გასვლა

[ctx: shortcut window]
en: Disks
ka: დისკები

[ctx: shortcut window]
en: Create a new empty disk image
ka: ახალი ცარიელი დისკის ასლის შექმნა

[ctx: shortcut window]
en: Attach an existing disk image
ka: არსებული დისკის ასლის შექმნა

[ctx: shortcut window]
en: Unselect current disk
ka: მიმდინარე დისკიდან ამოღება

[ctx: shortcut window]
en: Drive
ka: დისკი

[ctx: shortcut window]
en: Open the drive menu
ka: დისკის მენიუს გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Format the drive
ka: დისკის დაფორმატება

[ctx: shortcut window]
en: Restore an image to the disk
ka: დისკის ასლის აღდგენა დისკზე

[ctx: shortcut window]
en: SMART data
ka: SMART მონაცემები

[ctx: shortcut window]
en: Drive settings
ka: დისკის პარამეტრები

[ctx: shortcut window]
en: Partition
ka: დანაყოფი

[ctx: shortcut window]
en: Open the volume menu
ka: ტომის მენიუს გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Format the selected volume
ka: მონიშნული ტომის ფორმატირებაფორმატი ხმის სიმაღლე

en: SMART Data & Self-Tests
ka: SMART მონაცემები & თვითტესტები

en: _Start Self-test
ka: თვ_ითტესტების გაშვება

en: Click to start a SMART self-test
ka: დააწკაპუნეთ SMART თვით-ტესტის გასაშვებად

en: _Stop Self-test
ka: თვითტესტის _გაჩერება

en: Close
ka: დახურვა

en: Refresh
ka: განახლება

en: Powered On
ka: ჩართულია

en: Updated
ka: განახლდა

en: Self-test Result
ka: თვითტესტის შედეგები

en: Self-assessment
ka: თვით-შეფასება

en: Overall Assessment
ka: სრული შეფასება

en: SMART _Attributes
ka: SMART _ატრიბუტები

en: _Short
ka: _მოკლე

en: _Extended
ka: _გაფართოებული

en: Confirm Taking Ownership
ka: მფლობელობის აღების დადასტურება

en: Enable _recursive mode
ka: _რეკურსიული რეჟიმის ჩართვა

en: Enter passphrase to unlock
ka: შეიყვანეთ განსაბლოკი საკვანძო ფრაზა

en: If specified
ka: თუ მითითებულია

en: Volume type
ka: ტომის ტიპი

en: _Hidden
ka: _დამალული

en: Windows _system
ka: Windows-ის _სისტემა

en: _Keyfiles
ka: _გასაღების ფაილები

en: Select a keyfile to unlock this volume
ka: აირჩიეთ ამ ტომის განბლოკვისთვის საჭირო გასაღების ფაილი

en: _Unlock
ka: _განბლოკვა

en: Format _Partition…
ka: დანაყოფის _დაფორმატება…

en: _Edit Partition…
ka: _დანაყოფის ჩასწორება…

en: Edit _Filesystem…
ka: ფ_აილური სისტემის ჩასწორება…

en: Change Pa_ssphrase…
ka: საკვანძო _ფრაზის შეცვლა…

en: Resi_ze…
ka: ზომ_ის შეცვლა…

en: C_heck Filesystem…
ka: ფაილური სისტემის _შემოწმება…

en: Rep_air Filesystem…
ka: ფაილური სისტემის შ_ეკეთება…

en: _Take Ownership…
ka: _მფლობელობის აღება…

en: Edit _Mount Options…
ka: _მიმაგრების პარამეტრების ჩასწორება…

en: Edit Encr_yption Options…
ka: _დაშიფვრის პარამეტრების ჩასწორება…

en: _Create Partition Image…
ka: დანაყოფის _ასლის შექმნა…

en: _Restore Partition Image…
ka: დანაყოფის ასლის აღდ_გენა…

en: _Benchmark Partition…
ka: დანაყოფის დატესტვა…

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
ka: დისკის ასლები (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
ka: დისკის ასლები (*.img, *.iso)

note: Translators: Used for number of years
en: %d year | %d years
ka[0]: %d წელი

note: Translators: Used for number of months
en: %d month | %d months
ka[0]: %d თვე

note: Translators: Used for number of days
en: %d day | %d days
ka[0]: %d დღე

note: Translators: Used for number of hours
en: %d hour | %d hours
ka[0]: %d საათი

note: Translators: Used for number of minutes
en: %d minute | %d minutes
ka[0]: %d წუთი

note: Translators: Used for number of seconds
en: %d second | %d seconds
ka[0]: %d წამი

note: Translators: Used for number of milli-seconds
en: %d milli-second | %d milli-seconds
ka[0]: %d მიწილამი

[ctx: duration-year-to-inf]
note: Translators: Used for duration greater than one year. First %s is number of years, second %s is months, third %s is days
en: %s, %s and %s
ka: %s, %s და %s

[ctx: duration-months-to-year]
note: Translators: Used for durations less than one year but greater than one month. First %s is number of months, second %s is days
en: %s and %s
ka: %s და %s

[ctx: duration-day-to-month]
note: Translators: Used for durations less than one month but greater than one day. First %s is number of days, second %s is hours
en: %s and %s
ka: %s და %s

[ctx: duration-hour-to-day]
note: Translators: Used for durations less than one day but greater than one hour. First %s is number of hours, second %s is minutes
en: %s and %s
ka: %s და %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
note: Translators: Used for durations less than one hour but greater than one minute. First %s is number of minutes, second %s is seconds
en: %s and %s
ka: %s და %s

[ctx: duration]
en: Less than a minute
ka: წუთზე ნაკლები

[ctx: confirmation-list-of-devices]
note: Translators: Shown in confirmation dialogs with a list of devices that will be affected by the action
en: Affected Devices
ka: შეცვლილი მოწყობილობები

en: Error unmounting filesystem
ka: ფაილური სისტემის მოხსნის შეცდომა

en: Error locking device
ka: მოწყობილობის დაბლოკვის შეცდომა

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the title of the SMART failure notification
en: Hard Disk Problems Detected
ka: აღმოჩენილია მყარი დისკის პრობლემები

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the text of the SMART failure notification
en: A hard disk is likely to fail soon.
ka: დისკი ალბათ ფეხებს მალე გაფშეკს.

[ctx: notify-smart]
note: Translators: Text for button in SMART failure notification
en: Examine
ka: გამოცდა
