gnome-disk-utility 3.38.x - en to nb translation catalogue (691 entries)

en: Disk Image Mounter
nb: Montering av diskbilde

en: Mount Disk Images
nb: Monter diskbilder

en: Disk Image Writer
nb: Skriving av diskbilde

en: Write Disk Images to Devices
nb: Skriv diskbilder til enheter

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
nb: Forvalgt lokasjon for dialogene lag/gjenopprett diskavtrykk

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
nb: Standard plassering av Lag/gjenopprett diskfil-dialogvinduene. Hvis denne verdien er tom, brukes mappa ~/Dokumenter.

en: GNOME Disks
nb: GNOME disker

en: Disk management utility for GNOME
nb: Diskhåndteringsverktøy for GNOME

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
nb: Disker gir deg en enkel måte å se på, formatere, partisjonere og konfigurere disker og andre blokkenheter.

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
nb: Med Disker kan du vise SMART-data, håndtere RAID-enheter, sjekke ytelse på fysiske disker og lage bilder av USB-minnepinner.

en: An easy way to manage your disks
nb: En enkel måte å håndtere diskene dine

en: The GNOME Project
nb: GNOME prosjektet

en: Disks
nb: Disker

en: Manage Drives and Media
nb: Håndter stasjoner og media

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
nb: disk;stasjon;volum;harddisk;hdd;disk;cdrom;dvd;partisjon;iso;avtrykk;sikkerhetskopi;gjenopprett;ytelsestest;raid;luks;kryptering;S.M.A.R.T;smart;

en: An error occurred
nb: Det oppstod en feil

en: Allow writing to the image
nb: Tillat å skrive til bildet

en: Select Disk Image(s) to Mount
nb: Velg diskbilde(r) som skal monteres

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Mount
nb: _Monter

note: Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only mount
nb: Sett opp sk_rivebeskyttet montering

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
nb: Monteres skrivebeskyttet hvis avkrysset. Dette er nyttig hvis du ikke ønsker at underliggende diskbilde skal endres.

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
nb: Feil ved tilkobling til udisks-tjenesten: %s (%s, %d)

en: Attach and mount one or more disk image files.
nb: Koble til og monter ett eller flere diskbildeavtrykk.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
nb: Kan ikke åpne «%s» – kanskje volumet ikke er montert?

en: Error opening “%s”: %m
nb: Feil ved åpning av «%s»: %m

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
nb: Feil ved tilkobling av diskbilde: %s (%s, %d)

en: Stop running jobs?
nb: Stopp kjørende jobber?

en: Error opening %s: %s
nb: Feil ved åpning av %s: %s

en: Error looking up block device for %s
nb: Feil ved oppslag på blokkenhet for %s

en: Select device
nb: Velg en enhet

en: Format selected device
nb: Formater valgt enhet

en: Parent window XID for the format dialog
nb: XID for opphavsvindu for formateringsdialogen

en: Restore disk image
nb: Gjenopprett diskbilde

en: --format-device must be used together with --block-device
nb: --format-devince må brukes sammen med --block-device

en: --format-device must be specified when using --xid
nb: --format-device må oppgis når du bruker --xid

note: Translators: Shown in the About dialog to convey version numbers. *              The first %s is the version of Disks (for example "3.6"). *              The second %s is the version of the running udisks daemon (for example "2.0.90"). *              The third, fourth and fifth %d are the major, min
en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
nb: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (bygget mot %d.%d.%d)

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Rate
nb: Rate for lesefeil

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
nb: Feilfrekvens ved lesing av rådata fra disken. En verdi som ikke er null indikerer et problem med diskoverflagen eller lese/skrivehodene

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Throughput Performance
nb: Ytelse for gjennomstrømming

en: Average efficiency of the disk
nb: Gjennomsnittlig effektivitet for disken

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Time
nb: Oppspinningstid

en: Time needed to spin up the disk
nb: Tid som kreves for å starte opp disken

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Start/Stop Count
nb: Start/stopp antall

en: Number of spindle start/stop cycles
nb: Antall sykluser med start/stopp av spindel

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocated Sector Count
nb: Antall reallokerte sektorer

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
nb: Antall flyttede sektorer. Når harddisken finner en lese-, skrive- eller verifikasjonsfeil, markerer den sektoren som «reallocated» (tidelt på nytt) og overfører dataene til et spesialområde som er reservert for dette

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Channel Margin
nb: Read Channel-margin

en: Margin of a channel while reading data.
nb: En kanals margin mens data blir lest.

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Error Rate
nb: Feilrate for søking

en: Frequency of errors while positioning
nb: Feilfrekvens ved posisjonering

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Timer Performance
nb: Ytelse for søkeklokke

en: Average efficiency of operations while positioning
nb: Gjennomsnittlig effektivitet for operasjoner ved posisjonering

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-On Hours
nb: Timer på strøm

en: Number of hours elapsed in the power-on state
nb: Antall timer medgått med strøm på

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Retry Count
nb: Antall «spinup»-forsøk

en: Number of retry attempts to spin up
nb: Hvor mange ganger systemet skal forsøke å øke hastigheten på diskens platemotor

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Calibration Retry Count
nb: Antall kalibreringsforsøk

en: Number of attempts to calibrate the device
nb: Antall forsøk på å kalibrere enheten

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power Cycle Count
nb: Antall strømsykluser

en: Number of power-on events
nb: Antall oppstartshendelser

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft read error rate
nb: Soft read-feilsekvens

en: Frequency of errors while reading from the disk
nb: Frekvens for feil ved lesing fra disken

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reported Uncorrectable Errors
nb: Rapporterte feil som ikke kan rettes

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
nb: Antall feil som ikke kunne gjenopprettes med feilkorrigering i maskinvare

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: High Fly Writes
nb: High Fly-skrivninger

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
nb: Hvor mange ganger et skrivehode går utenfor normal operasjonsrekkevidde

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Airflow Temperature
nb: Temperatur på luftstrøm

en: Airflow temperature of the drive
nb: Lufttemperatur i enheten

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: G-sense Error Rate
nb: «G-sense»-feilfrekvens

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
nb: Feilfrekvens som skyldes belastningspåvirkning

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-off Retract Count
nb: Antall tilbaketrekninger ved strømbrudd

en: Number of power-off or emergency retract cycles
nb: Hvor mange ganger datahode(r) trekkes tilbake når disken skrus av eller oppdager nødsituasjon

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Cycle Count
nb: Antall på- og avlastningssykluser

en: Number of cycles into landing zone position
nb: Hvor mange ganger hodene har plassert seg i «landingssone»

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Temperature
nb: Temperatur

en: Current internal temperature of the drive
nb: Intern temperatur på enheten nå

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Hardware ECC Recovered
nb: Gjenopprettet med feilkorrigering i maskinvare

en: Number of ECC on-the-fly errors
nb: Antall «ECC» underveis-feil

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocation Count
nb: Antall reallokert

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
nb: Antall gjentakelser av omstrukturering. Den rene verdien av denne egenskapen viser totalt antall (vellykkede og/eller feilslåtte) forsøk på å overføre data fra omstrukturerte sektorer til et reserveområde

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Current Pending Sector Count
nb: Antall ventende sektorer

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
nb: Antall sektorer som venter på å bli omstrukturert. Hvis en sektor som er merket for omstrukturering blir skrevet til eller lest fra senere uten problemer, senkes denne verdien, og sektoren blir ikke omstrukturert på nytt. Merk at det bare er skrivefeil som faktisk utløser omstrukturering av sektorer her

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable Sector Count
nb: Antall sektorer som ikke kan rettes

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
nb: Antall ikke-korrigerbare feil ved lesing eller skriving til en sektor. Økninger i verdien av denne egenskapen taler for at diskoverflaten og/eller kontrollmekanismen(e) på disken er defekt

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: UDMA CRC Error Rate
nb: Feilrate for UDMA CRC

en: Number of CRC errors during UDMA mode
nb: Antall CRC-feil under UDMA-modus

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Write Error Rate
nb: Feilrate for skriving

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
nb: Antall feil ved skriving til disken, multi-sone-feilfrekvens eller flyvningshøyde

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft Read Error Rate
nb: «Soft Read»-feilfrekvens

en: Number of off-track errors
nb: Antall avsporingsfeil

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Data Address Mark Errors
nb: «Data Address Mark»-feil

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
nb: Antall Data Address Mark(DAM)-feil

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Run Out Cancel
nb: «Run Out»-avbrudd

en: Number of ECC errors
nb: Antall ECC-feil

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft ECC correction
nb: Myk ECC-korrigering

en: Number of errors corrected by software ECC
nb: Antall feil som har blitt korrigert av programvare-ECC

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Thermal Asperity Rate
nb: Temperaturmessig ujevnhetsfrekvens

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
nb: Antall «Thermal Asperity Rate»-feil

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Flying Height
nb: Flyvningshøyde

en: Height of heads above the disk surface
nb: Lese- og skrivehodenes høyde over diskoverflaten

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin High Current
nb: Rask spinnestrøm

en: Amount of high current used to spin up the drive
nb: Hvor mye spenning som brukes til å få opp spinnehastigheten på disken

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin Buzz
nb: Spinnesumming

en: Number of buzz routines to spin up the drive
nb: Antall summingsrutiner som får opp spinnehastigheten på disken

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Offline Seek Performance
nb: Søkeytelse i frakoblet modus

en: Drive’s seek performance during offline operations
nb: Diskens søkeytelse i frakoblet modus

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Disk Shift
nb: Rykning i disken

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
nb: Rykninger i disken kan oppstå på grunn av sterke støt mot enheten, ved fall eller ved bruk under uegnede temperaturforhold

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
nb: Antall feil som oppstår på grunn av støtbelastninger som oppdages av en støtsensor

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Loaded Hours
nb: Timer i tjeneste

en: Number of hours in general operational state
nb: Antall timer disken har vært operativ

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Retry Count
nb: Antall på- og avlastningsforsøk

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
nb: Belastning på disken som skyldes gjentatte handlinger, som lesing, lagring, plassering av hoder, etc

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load Friction
nb: Friksjonsbelastning

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
nb: Belastning på disken som skyldes friksjoner i de mekaniske delene av enheten

en: Total number of load cycles
nb: Totalt antall belastningssykluser

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load-in Time
nb: Innlastingstid

en: General time for loading in a drive
nb: Hvor lang tid det tar å laste inn en enhet

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Torque Amplification Count
nb: Antall forsterkninger av dreiemoment

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
nb: Antall operasjoner fra dreiemomentet på en disk

en: Number of power-off retract events
nb: Antall tilbaketrekninger av lesehode for å skru av enheten

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: GMR Head Amplitude
nb: GMR-hodestyrke

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
nb: Skjelvestyrke på lese- og skrivehodene (GMR-hode) i kjørende modus

en: Temperature of the drive
nb: Temperatur for stasjonen

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Endurance Remaining
nb: Gjenværende utholdenhet

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
nb: Antall fysisk fullførte slettesykluser på disken, i form av av prosentandel av maksimalt antall støttede slettesykluser

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable ECC Count
nb: Antall ikke-korrigerbare ECC-feil

en: Number of uncorrectable ECC errors
nb: Antall ikke-korrigerbare ECC-feil

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Good Block Rate
nb: «Good Block»-frekvens

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
nb: Antall tilgjengelige, reserverte blokker i form av prosentandel av totalt antall reserverte blokker

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Head Flying Hours
nb: Flyvningstimer for lese-/skrivehode

en: Time while head is positioning
nb: Tiden hode(r) bruker på å plassere seg

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Retry Rate
nb: Lesefeil, nytt forsøk-frekvens

en: Number of errors while reading from a disk
nb: Antall feil under lesing fra en disk

en: No description for attribute %d
nb: Ingen beskrivelse for attributt %d

note: Translators: Shown in the treeview for a failing attribute
en: FAILING
nb: FEILER

note: Translators: Shown in the treeview for an attribute that failed in the past
en: Failed in the past
nb: Feilet i fortiden

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a sector-based unit
en: %d sector | %d sectors
nb[0]: %d sektor
nb[1]: %d sektorer

note: SK_SMART_ATTRIBUTE_UNIT_UNKNOWN Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * where the value cannot be interpreted Translators: Shown for normalized values (current, worst, threshold) if the value is * not applicable, e.g. meaningless. See http://en.wikipedia.
en: N/A
nb: I/T

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
nb: Siste selvtest ble fullført uten feil

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
nb: Siste selvtest ble avbrutt

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
nb: Siste selvtest ble forstyrret

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
nb: Siste selvtest ble ikke fullført

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
nb: Siste selvtest feilet

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the electrical subsystem
en: Last self-test failed (electrical)
nb: Siste selvtest feilet (elektrisk)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the servo subsystem - see http://en.wikipedia.org/wiki/Servomechanism
en: Last self-test failed (servo)
nb: Siste selvtest feilet (servo)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the reading subsystem -
en: Last self-test failed (read)
nb: Siste selvtest feilet (les)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the disk is suspected of having handling damage (e.g. physical damage to the hard disk)
en: Last self-test failed (handling)
nb: Siste selvtest feilet (håndtering)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when a self-test is in progress. The first %d is the percentage of the test remaining.
en: Self-test in progress — %d%% remaining
nb: Selvtest pågår – %d%% gjenstår

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: Shown when a self-test is not unknown. The %s is the result-code from the API code.
en: Unknown (%s)
nb: Ukjent (%s)

en: %s ago
nb: %s siden

en: SMART is not supported
nb: SMART er ikke støttet

en: SMART is not enabled
nb: SMART er ikke slått på

en: Self-test in progress
nb: Selvtest pågår

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
nb: DISKEN FEILER SANNSYNLIGVIS SNART

en: SELF-TEST FAILED
nb: SELVTEST FEILET

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
nb[0]: Disken er OK. En attributt feiler
nb[1]: Disken er OK. %d attributter feiler

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
nb[0]: Disken er OK. En dårlig sektor
nb[1]: Disken er OK. %d dårlige sektorer

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
nb[0]: Disken er OK. En attributt feilet tidligere
nb[1]: Disken er OK. %d attributter feilet tidligere

note: Otherwise, it's all honky dory
en: Disk is OK
nb: Disken er OK

en: Pre-Fail
nb: Før feil

en: Old-Age
nb: Gammel

en: Online
nb: Tilkoblet

en: Offline
nb: Frakoblet

note: Translators: XXX
en: Threshold exceeded
nb: Terskel oversteget

note: Translators: XXX
en: Threshold not exceeded
nb: Terskel ikke oversteget

en: Error refreshing SMART data
nb: Feil ved oppdatering av SMART-data

en: Error aborting SMART self-test
nb: Feil ved stopp av SMART-selvtest

en: Error starting SMART self-test
nb: Feil ved start av SMART-selvtest

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
nb: Det oppstod en feil ved forsøk på å slå av/på SMART

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the attribute name and description
en: Attribute
nb: Attributt

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the value
en: Value
nb: Verdi

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the normalized value
en: Normalized
nb: Normalisert

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the threshold value
en: Threshold
nb: Terskel

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the worst value
en: Worst
nb: Værst

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the update type (Online / Offline)
en: Updates
nb: Oppdateringer

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the assessment of the attribute
en: Assessment
nb: Evaluering

en: %u sample | %u samples
nb[0]: %u prøve
nb[1]: %u prøver

[ctx: benchmark-updated]
note: Translators: The first %s is the date and time the benchmark took place in the preferred * format for the locale (e.g. "%c" for strftime()/g_date_time_format()), for example * "Tue 12 Jun 2012 03:57:08 PM EDT". The second %s is how long ago that is from right * now, for example "3 days" or "2 hours"
en: %s (%s ago)
nb: %s (%s siden)

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
nb: Ingen ytelsesdata tilgjengelig

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
nb: Åpner enhet …

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
nb: Måler overføringshastighet (%2.1f%% fullført) …

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
nb: Måler aksesstid (%2.1f%% fullført) …

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
nb: Det oppstod en feil

[ctx: benchmark-access-time]
note: Translators: %d is number of milliseconds and msec means "milli-second"
en: %.2f msec
nb: %.2f millisekund

[ctx: create-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Benchmarking device
nb: Ytelsestester enhet

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
nb: Feil ved gjenkjenning av størrelse på enhet: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
nb: Feil ved gjenkjenning av sidestørrelse: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
nb: Feil ved søking til posisjon %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
nb: Feil ved forhåndslesing av %s fra posisjon %s

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
nb: Feil ved søking til posisjon %s

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
nb: Feil ved lesing av %s fra posisjon %s

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
nb: Feil ved forhåndslesing av %lld bytes fra posisjon %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
nb: Feil ved skriving av %lld bytes ved posisjon %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
nb: Forventet å skrive %lld bytes. Skrev kun %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
nb: Feil ved synkronisering (ved posisjon %lld): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
nb: Feil ved søking til posisjon %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
nb: Feil ved lesing av %lld bytes fra posisjon %lld

en: The passphrases do not match
nb: Passordfrasene er ikke like

en: The passphrase matches the existing passphrase
nb: Passordfrasen er lik eksisterende passordfrase

en: Error updating /etc/crypttab
nb: Feil under oppdatering av /etc/crypttab

en: Error changing passphrase
nb: Feil under bytte av passordfrase

en: Error retrieving configuration data
nb: Feil ved henting av konfigurasjonsdata

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
nb: /etc/crypttab konfigurasjonsdata er feilutformet

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
nb: Bytte av passord for denne enheten vil også oppdatere passordet som refereres av filen <i>/etc/crypttab</i>

en: The strength of the passphrase
nb: Styrke på passordfrasen

note: Translators: The suggested name for the disk image to create. *              The first %s is a name for the disk (e.g. 'sdb'). *              The second %s is today's date and time, e.g. "March 2, 1976 6:25AM".
en: Disk Image of %s (%s).img
nb: Diskbilde av %s (%s).img

note: Translators: A descriptive string for the sound played when * there's a read error that's being ignored, see * CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image read error
nb: Lesefeil for diskbilde

en: Allocating Disk Image
nb: Allokerer diskbilde

en: Retrieving DVD keys
nb: Henter DVD-nøkler

note: Translators: Shown when there are read errors and we skip some data. *              The first %s is the amount of unreadable data (ex. "512 kB").
en: %s unreadable (replaced with zeroes)
nb: %s ikke lesbar (erstattet med null)

note: Translators: A descriptive string for the 'complete' sound, see CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image copying complete
nb: Kopiering av diskbilde fullført

en: Error creating disk image
nb: Feil ved oppretting av diskbilde

note: Translators: Primary message in dialog shown if some data was unreadable while creating a disk image
en: Unrecoverable read errors while creating disk image
nb: Lesefeil som ikke kan gjenopprettes ved oppretting av diskbilde

note: Translators: Secondary message in dialog shown if some data was unreadable while creating a disk image. * The %f is the percentage of unreadable data (ex. 13.0). * The first %s is the amount of unreadable data (ex. "4.2 MB"). * The second %s is the name of the device (ex "/dev/").
en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
nb: %2.1f%% (%s) av data på enhet «%s» kunne ikke leses og ble erstattet med tallet null i diskavtrykkfilen som ble opprettet. Dette skjer typisk hvis mediet er slettet eller hvis stasjonen har fysiske skader

note: Translators: Label of secondary button in dialog if some data was unreadable while creating a disk image
en: _Delete Disk Image File
nb: _Slett diskbildefil

en: _Close
nb: _Lukk

en: Error determining size of device:
nb: Feil ved gjenkjenning av størrelse på enhet:

en: Device is size 0
nb: Enheten er av størrelse 0

en: Error allocating space for disk image file:
nb: Feil ved oppretting av diskbilde

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
nb: En fil med navn «%s» eksisterer allerede. Vil du erstatte den?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
nb: Filen eksisterer allerede i «%s». Hvis du erstatter den vil innholdet bli overskrevet.

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: Error opening file for writing
nb: Feil ved åpning av fil for skriving

[ctx: create-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying device to disk image
nb: Kopierer enhet til diskbilde

note: Translators: this is the description of the job
en: Creating Disk Image
nb: Lager diskbilde

en: _Previous
nb: _Forrige

en: Cre_ate
nb: L_ag

en: Form_at
nb: Form_ater

en: N_ext
nb: N_este

en: Error formatting volume
nb: Feil under formattering av volum

en: Error creating partition
nb: Feil ved oppretting av partisjon

en: Create Partition
nb: Lag partisjon

en: Format Volume
nb: Formater volum

en: Custom Format
nb: Egendefinert format

en: Set Password
nb: Sett passord

en: Confirm Details
nb: Bekreft detaljer

en: _Format
nb: _Formater

en: XFS — Linux Filesystem
nb: XFS — Linux filsystem

en: Linux Swap Partition
nb: Swap-partisjon for Linux

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
nb: Btrfs — Kopier-ved-skriv Linux filsystem, for øyeblikksbilder

en: F2FS — Flash Storage Linux Filesystem
nb: F2FS — Linux Flash lagringsfilsystem

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
nb: exFAT — Windows flashlagringsfilsystem. Brukes på SDXC kort

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
nb: UDF — Universal Disk Format. For avtagbare enheter på mange systemer

en: No Filesystem
nb: Ingen filsystem

en: The utility %s is missing.
nb: Verktøy %s mangler.

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
nb: Kan ikke lage en ny partisjon. Det finnes allerede fire primærpartisjoner.

en: This is the last primary partition that can be created.
nb: Dette er den siste primærpartisjonen som kan opprettes.

en: The passwords do not match
nb: Passordene er ikke like

en: Will be created
nb: Vil bli opprettet

en: None
nb: Ingen

en: Will be deleted
nb: Vil bli slettet

en: Error removing /etc/crypttab entry
nb: Feil ved fjerning av oppføring fra /etc/crypttab

en: Error adding /etc/crypttab entry
nb: Feil ved tillegg av oppføring i /etc/crypttab

en: Error updating /etc/crypttab entry
nb: Feil ved oppdatering av oppføring i /etc/crypttab

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
nb: Dette endrer bare passordet som fila <i>/etc/crypttab</i> referer til. Bruk <i>Bytt passordfrase …</i> for å endre passordet på disken

en: (None)
nb: (Ingen)

en: Disk Drives
nb: Diskenheter

en: Other Devices
nb: Andre enheter

[ctx: standby-value]
en: Never
nb: Aldri

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
nb: Definert av produsent

[ctx: standby-value]
en: Reserved
nb: Reservert

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
nb: 255 (slått av)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
nb: %d (nedspinning tillatt)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
nb: %d (nedspinning ikke tillatt)

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
nb: 0 (slått av)

en: Error setting configuration
nb: Feil ved setting av konfigurasjon

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: Never
nb: Aldri

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 5 minutes
nb: 5 minutter

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 10 minutes
nb: 10 minutter

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 15 minutes
nb: 15 minutter

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 3 hours
nb: 3 timer

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Save Power
nb: Spar strøm

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible. The left arrow ("←") is to signify that the left part of the scale offers spindown. In RTL locales, please use a right arrow ("→") instead.
en: ← Spindown
nb: ← Spinn ned

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Perform Better
nb: Bedre ytelse

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Quiet (Slow)
nb: Stille (treg)

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Loud (Fast)
nb: Høylydt (rask)

en: The label matches the existing label
nb: Etiketten er lik eksisterende etikett

en: Error setting label
nb: Feil under setting av etikett

note: Translators: Used to convey that something takes at least * some specificed duration but may take longer. The %s is a * time duration e.g. "8 hours and 28 minutes"
en: At least %s
nb: Minst %s

note: Translators: Used to convey that something takes * approximately some specificed duration. The %s is a time * duration e.g. "2 hours and 2 minutes"
en: Approximately %s
nb: Omtrent %s

en: Don’t overwrite existing data
nb: Ikke overskriv eksisterende data

en: Quick
nb: Rask

en: Overwrite existing data with zeroes
nb: Overskriv eksisterende data med null

en: Slow
nb: Langsom

en: ATA Secure Erase
nb: ATA sikker sletting

en: ATA Enhanced Secure Erase
nb: ATA forbedret sikker sletting

en: Compatible with all systems and devices
nb: Kompatibel med alle systemer og enheter

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
nb: Kompatibel med moderne systemer og harddisker > 2TB

en: No partitioning
nb: Ingen partisjonering

en: Empty
nb: Tom

en: Error formatting disk
nb: Feil ved formatering av disk

en: Are you sure you want to format the disk?
nb: Er du sikker på at du vil formatere disken?

note: Translators: warning used for quick format
en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
nb: Alle data på disken vil gå tapt men kan fremdeles gjenopprettes av datagjenopprettingstjenester

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
nb: <b>Tips</b>: Hvis du har planer om å resirkulere, selge eller gi bort en gammel disk, bør du bruke en mer grundig slettemetode for å unngå at private data havner hos uvedkommende

note: Translators: warning used when overwriting data
en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
nb: Alle data på disken vil bli overskrevet og vil sannsynlivis ikke kunne gjenopprettes av datagjenopprettingstjenester

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
nb: <b>ADVARSEL</b>: Dette kan ta lang tid å gjennomføre. Sikker sletting kan ikke avbrytes, og det er ikke sikkert at det fungerer skikkelig med alle typer maskinvare. I verste fall kan systemet ditt låse seg, og/eller disken kan bli ubrukelig. Les artikkelen om <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> før du fortsetter, og sørg for at du forstår risikoen som forbindes med sikker sletting

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
nb: Samsvarer med partisjon %u på enheten med valgte vitale produktdata

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
nb: Samsvarer med hele disken på enheten med valgte vitale produktdata

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
nb: Samsvarer med partisjon %u på alle enheter som er koblet til på valgt port eller adresse

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
nb: Samsvarer med hele disker på alle enheter som er koblet til på valgt port eller adresse

en: Matches any device with the given label
nb: Samsvarer med alle disker som har valgt etikett

en: Matches the device with the given UUID
nb: Samsvarer med enheten med valgt UUID

en: Matches the given device
nb: Samsvarer med valgt enhet

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
nb: Det er ikke sikkert at systemet vil fungere skikkelig hvis du fjerner eller endrer denne oppføringa.

en: Error removing old /etc/fstab entry
nb: Feil ved fjerning av gammel oppføring fra /etc/fstab

en: Error adding new /etc/fstab entry
nb: Feil ved tillegg av ny oppføring i /etc/fstab

en: Error updating /etc/fstab entry
nb: Feil ved oppdatering av oppføring i /etc/fstab

note: Translators: The suggested name for the disk image to create. *              The %s is today's date and time, e.g. "March 2, 1976 6:25AM".
en: Unnamed (%s).img
nb: Uten navn (%s).img

en: Error writing file
nb: Feil ved skriving av fil

en: Error setting partition type
nb: Klarte ikke å sette partisjonstype

en: Error setting partition name
nb: Klarte ikke å sette partisjonsnavn

en: Error setting partition flags
nb: Klarte ikke å sette flagg for partisjon

[ctx: Password strength]
en: Weak
nb: Svakt

[ctx: Password strength]
en: Fair
nb: Bra

[ctx: Password strength]
en: Good
nb: Godt

[ctx: Password strength]
en: Strong
nb: Sterkt

en: Current Size
nb: Nåværende størrelse

en: Minimal Size
nb: Minste størrelse

en: _Resize
nb: End_re størrelse

en: Error resizing filesystem
nb: Feil ved endring av størrelse på filsystem

en: Error resizing partition
nb: Feil ved endring av størrelse på partisjon

en: Error repairing filesystem after resize
nb: Feil ved reparering av filsystem etter endring av størrelse

en: Resizing not ready
nb: Endring av størrelse er ikke ferdig

en: Waited too long for the filesystem
nb: Ventet for lenge på filsystemet

en: Error repairing filesystem
nb: Feil ved reparering av filsystem

en: Error mounting the filesystem
nb: Feil ved montering av filsystemet

en: Fit to size
nb: Tilpass til størrelsen

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
nb: Feil ved montering av filsystem for å beregne minimumsstørrelsen

en: File does not appear to be XZ compressed
nb: Filen ser ikke ut til å være XZ-komprimert

note: Translators: Shown for a compressed disk image in the "Size" field. *              The %s is the uncompressed size as a long string, e.g. "4.2 MB (4,300,123 bytes)".
en: %s when decompressed
nb: %s ved dekomprimering

en: Cannot restore image of size 0
nb: Kan ikke gjenopprette bilde med størrelse 0

en: The disk image is %s smaller than the target device
nb: Diskbilde er %s mindre enn målenheten

en: The disk image is %s bigger than the target device
nb: Diskbilde er %s større enn målenheten

en: Error restoring disk image
nb: Feil ved gjenoppretting av diskbilde

en: Error opening file for reading
nb: Feil ved åpning av fil for lesing

en: Error determining size of file
nb: Klarte ikke å bestemme størrelse på fil

[ctx: restore-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying disk image to device
nb: Kopierer diskbilde til enhet

note: Translators: this is the description of the job
en: Restoring Disk Image
nb: Gjenoppretter diskbilde

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
nb: Er du sikker på at du vil skrive diskbildet til enheten?

en: All existing data will be lost
nb: Alle eksisterende data vil gå tapt

en: _Restore
nb: Gjenopp_rett

en: Select a Keyfile
nb: Velg en nøkkelfil

en: Error unlocking device
nb: Feil ved opplåsing av enhet

en: Invalid PIM
nb: Ugyldig PIM

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
nb: Passordfrase for kryptering ble hentet fra nøkkelringen

en: Set options to unlock
nb: Sett alternativer for å låse opp

en: Volumes Grid
nb: Volumrutenett

en: No Media
nb: Ingen media

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
nb: Filsystem

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with a name/label. *              The %d is the partition number. The %s is the name
en: Partition %u: %s
nb: Partisjon %u: %s

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with no name/label. *              The %d is the partition number
en: Partition %u
nb: Partisjon %u

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
nb: Utvidet partisjon

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
nb: Ledig plass.

en: Error deleting loop device
nb: Feil ved sletting av løkkeenhet

en: Error attaching disk image
nb: Feil ved tilkobling av diskbilde

en: Select Disk Image to Attach
nb: Velg diskbilde som skal kobles til

en: _Attach
nb: _Koble til

note: set file types allow_compressed Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only loop device
nb: Sett opp sk_rivebeskyttet løkkeenhet

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
nb: Hvis dette er valgt, blir sløyfeenheten skrivebeskyttet. Dette er nyttig hvis du vil unngå å endre underliggende fil

note: Translators: Shown for a read-only device. The %s is the device file, e.g. /dev/sdb1
en: %s (Read-Only)
nb: %s (Skrivebeskyttet)

[ctx: job-remaining-with-rate]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes"). *              The second %s is the average amount of bytes transfered per second (ex. "8.9 MB").
en: %s remaining (%s/sec)
nb: %s gjenstår (%s/sek)

[ctx: job-remaining]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes").
en: %s remaining
nb: %s gjenstår

note: Translators: Used to convey job progress where the amount of bytes to process is known. *              The first %s is the amount of bytes processed (ex. "650 MB"). *              The second %s is the total amount of bytes to process (ex. "8.5 GB"). *              The third %s is the estimated amoun
en: %s of %s — %s
nb: %s av %s – %s

en: Block device is empty
nb: Blokkenhet er tom

[ctx: partitioning]
note: Translators: Shown for unknown partitioning type. The first %s is the low-level type.
en: Unknown (%s)
nb: Ukjent (%s)

note: Translators: Shown in "Location" when drive is connected to another seat than where * our application is running.
en: Connected to another seat
nb: Tilkoblet et annet sete

en: Loop device is empty
nb: Løkkeenheten er tom

note: Translators: Shown in 'Size' field for a filesystem where we know the amount of unused *              space. *              The first %s is a short string with the size (e.g. '69 GB (68,719,476,736 bytes)'). *              The second %s is a short string with the space free (e.g. '43 GB'). *        
en: %s — %s free (%.1f%% full)
nb: %s – %s ledig (%.1f%% full)

[ctx: partition type]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Use for mount point '/' simply because '/' is too small to hit as a hyperlink
en: Filesystem Root
nb: Rot for filsystem

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents'. The first %s is the mount point, e.g. /media/foobar
en: Mounted at %s
nb: Montert på %s

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown when the device is not mounted next to the "In Use" label
en: Not Mounted
nb: Ikke montert

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is in use
en: Active
nb: Aktiv

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is not in use
en: Not Active
nb: Ikke aktiv

[ctx: volume-content-crypto]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Unlocked
nb: Ikke låst

[ctx: volume-content-crypto]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Locked
nb: Låst

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
nb: Utvidet partisjon

note: Translators: used to convey free space for partitions
en: Unallocated Space
nb: Ikke allokert plass

en: Error while repairing filesystem
nb: Feil ved reparering av filsystem

en: Repair successful
nb: Reparasjon ferdig

en: Repair failed
nb: Reparasjon feilet

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
nb: Filsystem %s på %s ble reparert.

note: show as result and not error message, because it's not a malfunction of GDU
en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
nb: Filsystem %s på %s kunne ikke repareres.

en: Confirm Repair
nb: Bekreft reparasjon

en: Error while checking filesystem
nb: Feil ved sjekking av filsystem

en: Filesystem intact
nb: Filsystemet er intakt

en: Filesystem damaged
nb: Filsystemet er skadet

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
nb: Filsystem %s på %s er uskadet.

note: show as result and not error message, because it's not a malfunction of GDU
en: Filesystem %s on %s needs repairing.
nb: Filsystem %s på %s trenger reparasjon.

en: Confirm Check
nb: Bekreft sjekk

en: The check may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
nb: Undersøkelsen kan ta lang tid. Spesielt hvis partisjonen inneholder mye data.

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
nb: Det oppstod en feil da enheten skulle settes i hvilemodus

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
nb: Det oppstod en feil da enheten skulle vekkes fra hvilemodus

en: Error powering off drive
nb: Feil ved forsøk på å slå av strømmen på stasjonen

note: Translators: Heading for powering off a device with multiple drives
en: Are you sure you want to power off the drives?
nb: Er du sikker på at du vil slå av diskene?

note: Translators: Message for powering off a device with multiple drives
en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
nb: Denne operasjonen vil forberede systemet for å slå av og fjerne følgende stasjoner.

en: _Power Off
nb: _Slå av

en: Error mounting filesystem
nb: Feil ved montering av filsystem

en: Error deleting partition
nb: Feil ved sletting av partisjon

en: Are you sure you want to delete the partition?
nb: Er du sikker på at du vil slette partisjonen?

en: All data on the partition will be lost
nb: Alle data på partisjonen vil gå tapt

en: _Delete
nb: _Slett

en: Error ejecting media
nb: Feil ved utløsing av medie

en: Error starting swap
nb: Feil ved oppstart av swap

en: Error stopping swap
nb: Feil ved stopp av swap

en: Error setting autoclear flag
nb: Klarte ikke å sette flagg for automatisk tømming

en: Error canceling job
nb: Feil ved avbryting av jobb

en: Invalid compressed data
nb: Ugyldige komprimerte data

en: Not enough memory
nb: Ikke nok minne

en: Internal error
nb: Intern feil

en: Need more input
nb: Trenger mer inndata

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 The GNOME Project
nb: Opphavsrett © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Opphavsrett © 2008-2013 David Zeuthen
    Opphavsrett © 2009-2017 GNOME prosjektet

en: View, modify and configure disks and media
nb: Vis, endre og konfigurer disker og medier

en: _New Disk Image…
nb: _Nytt diskbilde …

en: _Attach Disk Image… (.iso, .img)
nb: Koble til diskb_ilde … (.iso, .img)

en: _Keyboard Shortcuts
nb: _Tastatursnarveier

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _About Disks
nb: _Om Disker

en: Benchmark
nb: Ytelsestest

en: _Start Benchmark…
nb: _Start ytelsestest …

en: _Abort Benchmark
nb: _Avbryt ytelsestest

en: Last Benchmarked
nb: Siste ytelsestest

en: Average Read Rate
nb: Gjennomsnittlig leserate

en: Average Write Rate
nb: Gjennomsnittlig skriverate

en: Average Access Time
nb: Gjennomsnittlig aksesstid

en: Disk or Device
nb: Disk eller enhet

en: Sample Size
nb: Størrelse på prøve

en: Benchmark Settings
nb: Innstillinger for ytelsestest

en: _Start Benchmarking…
nb: _Start ytelsestest …

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
nb: Ytelsestest består av måling av overføringshastighet på forskjellige områder av enheten i tillegg til å måle hvor lang tid det tar å søke fra et tilfeldig område til et annet. Ta en sikkerhetskopi før du bruker ytelsestest for skriveoperasjoner.

en: Transfer Rate
nb: Overføringshastighet

en: Number of S_amples
nb: Antall _datapunkter

en: Sample S_ize (MiB)
nb: Størrelse _på datapunkt (MiB)

en: Perform _write-benchmark
nb: Utfør _ytelsestest for skriving

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
nb: Ytelsestest av skrivehastighet for en disk krever eksklusiv tilgang til disken (f.eks. kan ikke disker eller partisjoner være montert eller i bruk) og gjøres ved å lese data for så å skrive dem tilbake. Dette betyr at innholdet på disken ikke endres.
    
    Hvis det ikke krysses av for dette vil skrivedelen av ytelsestesten ikke utføres og da trenger man ikke eksklusiv tilgang til enheten - altså kan disker og partisjoner være montert og i bruk.

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
nb: Antall prøver. Større antall gir jevnere grafer, men ytelsestesten vil ta lengre tid.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
nb: Antall MiB (1048576 bytes) som skal leses/skrives for hver prøve. Større prøvestørrelser tenderer mot å gi mer nøyaktige ytelsestester men da tar ytelsestesten lengre tid.

en: Access Time
nb: Aksesstid

en: Number of Sampl_es
nb: Antall datapunkter

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
nb: Antall prøver. Større antall gir et mer nøyaktig bilde av mønster for disktilgang, men tar lengre tid.

en: Change Passphrase
nb: Bytt passordfrase

en: C_hange
nb: E_ndre

en: Curr_ent Passphrase
nb: Nåvær_ende passordfrase

en: Enter current passphrase used to protect the data
nb: Oppgi passordfrasen som brukes for å beskytte data

en: Sho_w Passphrases
nb: _Vis passordfraser

en: Check this box to see the passphrases entered above
nb: Kryss av i denne boksen for å se passordfrasene som oppgis over

en: Confirm passphrase entered above
nb: Bekreft passordfrasen som ble oppgitt over

en: Enter new passphrase used to protect the data
nb: Oppgi ny passordfrase som skal brukes for å beskytte data

en: C_onfirm Passphrase
nb: Bek_reft passordfrase

en: New _Passphrase
nb: Ny _passordfrase

en: Warning: all data on the volume will be lost
nb: Advarsel: Alle data på volumet vil gå tapt

en: Confirm the details of the current volume before proceeding.
nb: Bekreft detaljene for dette volumet før du går videre.

en: Device
nb: Enhet

en: Volume
nb: Volum

en: Used
nb: Brukt

note: The physical location of the drive, could be 'Connected to another seat'  or 'Bay 11 of Promise VTrak' or 'USB connector II'
en: Location
nb: Lokasjon

en: Create Disk Image
nb: Lag diskbilde

en: _Name
nb: _Navn

en: Save in _Folder
nb: Lagre i _mappe

en: Select a Folder
nb: Velg en mappe

en: Source
nb: Kilde

en: _Start Creating…
nb: _Start oppretting …

en: Volume _Name
nb: _Navn på volum

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory.
nb: Navn som skal brukes for filsystemet. Dette er nyttig hvis du vil referere til enheten via en symbolsk lenke i katalogen /dev/disk/by-label

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
nb: F.eks. «Mine filer» eller «Sikkerhetskopier».

en: _Erase
nb: Sl_ett

en: Overwrites existing data, but takes longer.
nb: Overskriver eksisterende data, men tar lenger tid.

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
nb: _Intern disk kun for bruk med Linux systemer (Ext4)

en: _Password protect volume (LUKS)
nb: _Passordbeskytt volum (LUKS)

en: For use with _Windows (NTFS)
nb: For bruk med _Windows (NTFS)

en: For use with all _systems and devices (FAT)
nb: For bruk med alle systemer og enheter (FAT)

en: _Other
nb: _Annet

en: Partition _Size
nb: _Størrelse på partisjon

en: The size of the partition to create
nb: Størrelse på partisjon som skal lages

en: Free Space _Following
nb: Ledig plass _etter

en: The free space following the partition
nb: Ledig plass etter partisjonen

en: Extended Partition
nb: Utvidet partisjon

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
nb: Utvidede partisjoner kan inneholde logiske partisjoner

en: Data stored in the volume will only be accessible with the correct password. Be careful not to forget it.
nb: Data lagret i volumet vil kun være tilgjengelig med riktig passord. Vær forsiktig så du ikke glemmer det.

en: _Password
nb: _Passord

en: _Confirm
nb: Be_kreft

en: Enter passphrase used to protect the data
nb: Oppgi passordfrase som ble brukt for å beskytte data

en: Sh_ow Password
nb: _Vis passord

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
nb: Bruk både store og smål bokstaver og gjerne et tall eller to.

en: Drive Settings
nb: Innstillinger for stasjon

en: Apply Standby Timeout Settings
nb: Bruk innstillinger for tidsavbrudd for hvilemodus

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
nb: Slå på for å konfigurere tidsavbrudd for hvilemodus ved oppstart og når disken kobles til

en: Enter Standby After
nb: Gå i hvilemodus etter

en: _Standby
nb: _Hvilemodus

en: Apply Advanced Power Management Settings
nb: Innstillinger for avansert strømstyring

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
nb: Slå på for å konfigurere APM ved oppstart og når disken kobles til

en: APM Level
nb: Nivå for strømstyring

en: Aggressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
nb: Agressiv nedspinning kan slite ut disken fortere enn antatt. Vennligist sjekk SMART-attributten «Start/stopp teller» av og til

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
nb: Bruk Automatic Acoustic Management innstillinger

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
nb: Slå på for å konfigurere AAM ved oppstart og når disken kobles til

en: Vendor Recommended
nb: Anbefalt av leverandør

en: AAM Level
nb: AAM-nivå

en: Apply Write Cache Settings
nb: Bruk innstillinger for skrivebuffer

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
nb: Slå på konfigurasjon av skrivebufferinnstilling ved oppstart og når disken kobles til

en: S_etting
nb: _Innstilling

en: Enable Write Cache
nb: Slå på skrivebuffer

en: Disable Write Cache
nb: Slå av skrivebuffer

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
nb: Ytelsen bedres ved å slå på skrivebuffer, men gjør systemet mer sårbart for datatap hvis strømmen blir borte

en: Wr_ite Cache
nb: Skr_ivebuffer

en: Select a device
nb: Velg en enhet

en: Model
nb: Modell

en: Serial Number
nb: Serienummer

en: Job
nb: Jobb

en: Name
nb: Navn

en: Size
nb: Størrelse

en: Auto-clear
nb: Tøm automatisk

note: The filename or URI of the file that is used as backing store for the loop device.
en: Backing File
nb: Underliggende fil

en: Partitioning
nb: Partisjonering

en: _Volumes
nb: _Volum

en: Mount selected partition
nb: Monter valgt partisjon

[ctx: Accessibility label for toolbutton-mount]
en: Mount
nb: Monter

en: Unmount selected partition
nb: Avmonter valgt partisjon

[ctx: Accessibility label for toolbutton-unmount]
en: Unmount
nb: Avmonter

en: Activate selected swap partition
nb: Aktiver valgt swappartisjon

[ctx: Accessibility label for toolbutton-activate-swap]
en: Activate swap
nb: Aktiver swap

en: Deactivate selected swap partition
nb: Deaktiver valgt swappartisjon

[ctx: Accessibility label for toolbutton-deactivate-swap]
en: Deactivate swap
nb: Deaktiver swap

en: Unlock selected encrypted partition
nb: Lås opp valgt kryptert partisjon

[ctx: Accessibility label for toolbutton-unlock]
en: Unlock
nb: Lås opp

en: Lock selected encrypted partition
nb: Lås valgt kryptert partisjon

[ctx: Accessibility label for toolbutton-lock]
en: Lock
nb: Lås

en: Create partition in unallocated space
nb: Lag partisjon fra uallokert plass

[ctx: Accessibility label for toolbutton-partition-create]
en: Create partition
nb: Lag partisjon

en: Delete selected partition
nb: Slett valgt partisjon

[ctx: Accessibility label for toolbutton-partition-delete]
en: Delete partition
nb: Slett partisjon

en: Additional partition options
nb: Ekstra alternativer for partisjon

[ctx: Accessibility label for toolbutton-volume-menu]
en: Menu
nb: Meny

note: The contents of the device, for example 'Unknown', 'FAT (32-bit version)', 'Ext4 (version 1.0)', 'Swap (version 2)'
en: Contents
nb: Innhold

en: Partition Type
nb: Type partisjon

en: Format _Disk…
nb: Formater disk …

en: _Create Disk Image…
nb: _Lag diskbilde …

en: _Restore Disk Image…
nb: Gjenopp_rett diskbilde …

en: _Benchmark Disk…
nb: _Kjør ytelsestest på disk …

en: _SMART Data & Self-Tests…
nb: _SMART-data og selvtester …

en: Drive S_ettings…
nb: Innstillinger for _stasjon …

en: S_tandby Now
nb: _Hvilemodus nå

en: _Wake-Up from Standby
nb: _Våkne fra hvilemodus

en: Encryption Options
nb: Alternativer for kryptering

en: Us_er Session Defaults
nb: Forvalg for bruk_erøkt

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
nb: Slå av <i>Forvalg for brukerøkt</i> for å håndtere krypteringsvalg og passordfrase for enheten. Alternativene samsvarer med en oppføring i filen <b>/etc/crypttab</b>

en: Opt_ions
nb: Alternat_iver

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
nb: Navn som brukes for opplåst enhet – enheten settes opp som navnet prefikset med <b>/dev/mapper</b>

en: Options to use when unlocking the device
nb: Alternativer som skal brukes ved opplåsing av enhet

en: Passphrase File
nb: Fil for passordfrase

en: Sho_w passphrase
nb: _Vis passordfrase

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
nb: Passordfrase for enheten eller tom for å spørre bruker når enheten blir satt opp

en: _Passphrase
nb: _Passordfrase

en: _Unlock at system startup
nb: Lås _opp ved systemoppstart

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
nb: Kryss av her for at enheten skal være ulåst ved oppstart [!noauto]

en: Require additional authori_zation to unlock
nb: Krev ekstra autori_sering for å låse opp

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
nb: Hvis dette er valgt, må brukeren autentisere seg for å låse opp enheten [x-udisks-auth]

en: Edit Partition
nb: Rediger partisjon

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
nb: Partisjonstype som et 8-bit heltall uten fortegn

en: _Bootable
nb: O_ppstartbar

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
nb: Et flagg som brukes av oppstartslasteren Platform for å finne ut hvor operativsystemet skal lastes inn fra. Partisjonen med dette flagget regnes som den <i>aktive</i> partisjonen av enkelte systemer

en: Change Filesystem Label
nb: Rediger etikett for filsystem

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
nb: Dette filsystemet vil avmonteres automatisk før endringer utføres.

en: _Label
nb: _Etikett

en: Mount Options
nb: Alternativer for montering

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
nb: Skru av <i>Forvalg for brukerøkt</i> for å håndtere monteringspunkter og -valg for enheten. Valgene svarer til en oppføring i fila <b>/etc/fstab</b>

en: I_dentify As
nb: I_dentifiser som

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
nb: <b>Spesiell enhetsfil</b> – bruk symbolske lenker i <b>/dev/disk</b>-mappehierarkiet for å styre omfang av oppføringen

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
nb: <b>Spesiell enhetsfil</b> – bruk symbolske lenker i «/dev/disk»-mappehierarkiet for å styre omfang av oppføringen

en: Mount _Point
nb: Monterings_punkt

en: Filesystem _Type
nb: _Type filsystem

en: The directory to mount the device in
nb: Hvilken mappe enheten skal monteres i

en: The filesystem type to use
nb: Type filsystem som skal brukes

en: Display _Name
nb: Visnings_navn

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
nb: Hvis dette er valgt, angir det enhetsnavnet som skal brukes på enheten i brukergrensesnittet [x-gvfs-name=]

en: Icon Na_me
nb: _Navn på ikon

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
nb: Hvis dette er valgt, angir det ikonnavnet som skal brukes på enheten i brukergrensesnittet [x-gvfs-icon=]

en: Sho_w in user interface
nb: _Vis i brukergrensesnittet

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
nb: Hvis dette er valgt, vises enheten alltid i brukergrensesnittet uansett hvor(-dan) den er montert [x-gvfs-show]

en: Require additional authori_zation to mount
nb: Krev ekstra autori_sasjon for å montere

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
nb: Hvis dette er valgt, må brukeren autentisere seg for å montere enheten [x-udisks-auth]

en: Mount at system _startup
nb: Monter ved systemopp_start

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
nb: Enheten vil bli montert ved oppstart hvis avkrysset [!noauto]

en: S_ymbolic Icon Name
nb: S_ymbolsk navn på ikon

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
nb: Hvis dette er valgt, bestemmes navnet på det symbolske ikonet for enheten i brukergrensesnittet [x-gvfs-symbolic-icon=]

en: Mount Opt_ions
nb: Alternat_iver for montering

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
nb: Monteringsoperasjon lagret i filen <b>/etc/fstab</b>

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
nb: Partisjonstype representert som en 32-bit <i>GUID</i>

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
nb: Navnet på partisjonen (opp til 36 unicode-tegn). Dette er nyttig hvis du ønsker å referere partisjonen via en symbolsk lenke i katalogen <b>/dev/disk/by-partlabel</b>

en: _System Partition
nb: _Systempartisjon

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
nb: Brukes for å vise at partisjonen og innholdet på den må være tilstede for at operativsystemet skal fungere. Du bør passe spesielt godt på at innholdet ikke slettes eller overskrives

en: Legacy BIOS _Bootable
nb: Gammel _BIOS-oppstartbar

en: This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
nb: Dette tilsvarer <i>bootable</i>-statusflagg i en Master Boot Record, og brukes normalt bare på GPT-partisjoner som kjører på MBR-baserte systemer

en: Flags
nb: Flagg

en: Hide from _Firmware
nb: Skjul fra _fastvare

en: Erase Multiple Disks
nb: Slett flere disker

en: _Erase…
nb: Sl_ett …

en: Erase _Type
nb: _Type sletting

en: Format Disk
nb: Formater disk

en: _Format…
nb: _Formater …

en: _Partitioning
nb: _Partisjonering

en: Drive Options
nb: Alternativer for stasjon

en: Power off this disk
nb: Slå av denne disken

en: Eject this disk
nb: Løs ut denne disken

en: Detach this loop device
nb: Koble fra denne løkkeenheten

en: New Disk Image
nb: Nytt diskbilde

en: Image _Size
nb: _Størrelse på bilde

en: The size of the image to create
nb: Størrelse på bilde som skal lages

en: Attach new _Image…
nb: Koble til nytt diskb_ilde …

en: Resize Volume
nb: Endre størrelse på volum

en: _Difference
nb: _Forskjell

en: Restore Disk Image
nb: Gjenopprett diskbilde

en: _Image to Restore
nb: B_ilde som skal gjenopprettes

en: Select Disk Image to Restore
nb: Velg diskbilde som skal gjenopprettes

en: Destination
nb: Mål

en: _Destination
nb: _Mål

en: Image to Restore
nb: Bilde som skal gjenopprettes

en: Image Size
nb: Størrelse på bilde

en: _Start Restoring…
nb: _Start gjenoppretting …

[ctx: shortcut window]
en: General
nb: Generelt

[ctx: shortcut window]
en: Create a new empty disk image
nb: Lag et nytt tomt diskbilde

[ctx: shortcut window]
en: Attach an existing disk image
nb: Koble til et eksisterende diskbilde

[ctx: shortcut window]
en: Help
nb: Hjelp

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
nb: Tastatursnarveier

[ctx: shortcut window]
en: Quit
nb: Avslutt

[ctx: shortcut window]
en: Drive
nb: Stasjon

[ctx: shortcut window]
en: Open the drive menu
nb: Åpne stasjonsmenyen

[ctx: shortcut window]
en: Format the drive
nb: Formater stasjonen

[ctx: shortcut window]
en: Restore an image to the disk
nb: Gjenopprett et diskbilde til disken

[ctx: shortcut window]
en: SMART data
nb: SMART-data

[ctx: shortcut window]
en: Drive settings
nb: Innstillinger for stasjon

[ctx: shortcut window]
en: Partition
nb: Partisjon

[ctx: shortcut window]
en: Open the volume menu
nb: Åpne volummeny

[ctx: shortcut window]
en: Format the selected volume
nb: Formater valgt volum

en: SMART Data & Self-Tests
nb: SMART-data og selvtester

en: _Start Self-test
nb: _Start selvtest

en: Click to start a SMART self-test
nb: Klikk for start av SMART-selvtest

en: _Stop Self-test
nb: Stopp selvtest

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
nb: Klikk for å stoppe SMART selvtest som pågår

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
nb: Klikk for å tvinge ny lesing av SMART-data fra harddisken

en: Powered On
nb: Slått på

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Self-test Result
nb: Resultat fra selvtest

en: Self-assessment
nb: Selvevaluering

en: Overall Assessment
nb: Helhetlig evaluering

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
nb: Klikk for å slå av/på hvorvidt SMART er aktiv for harddisken

en: SMART _Attributes
nb: SMART-_attributter

en: Short
nb: Kort

en: Extended
nb: Utvidet

en: Conveyance
nb: Overføring

en: Enter passphrase to unlock
nb: Oppgi passordfrase for å låse opp

en: Volume type
nb: Type volum

en: _Hidden
nb: _Skjult

en: Windows _system
nb: Windows_system

en: _Keyfiles
nb: Nø_kkelfiler

en: _Unlock
nb: Lås _opp

en: Format _Partition…
nb: Formater _partisjon …

en: _Edit Partition…
nb: R_ediger partisjon …

en: Edit _Filesystem…
nb: Rediger _filsystem …

en: Change Pa_ssphrase…
nb: Bytt pa_ssordfrase …

en: Resi_ze…
nb: Endre st_ørrelse …

en: C_heck Filesystem…
nb: S_jekk filsystem …

en: Rep_air Filesystem…
nb: Rep_arer filsystem …

en: Edit _Mount Options…
nb: Rediger alternativer for _montering …

en: Edit Encr_yption Options…
nb: Rediger alternativer for kr_yptering …

en: _Create Partition Image…
nb: _Lag partisjonsbilde …

en: _Restore Partition Image…
nb: Gjenopp_rett partisjonsbilde …

en: _Benchmark Partition…
nb: Kjør ytelsestest på _partisjon …

en: All Files
nb: Alle filer

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
nb: Diskbilder (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
nb: Diskbilder (*.img, *.iso)

note: Translators: Used for number of years
en: %d year | %d years
nb[0]: %d år
nb[1]: %d år

note: Translators: Used for number of months
en: %d month | %d months
nb[0]: %d måned
nb[1]: %d måneder

note: Translators: Used for number of days
en: %d day | %d days
nb[0]: %d dag
nb[1]: %d dager

note: Translators: Used for number of hours
en: %d hour | %d hours
nb[0]: %d time
nb[1]: %d timer

note: Translators: Used for number of minutes
en: %d minute | %d minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

note: Translators: Used for number of seconds
en: %d second | %d seconds
nb[0]: %d sekund
nb[1]: %d sekunder

note: Translators: Used for number of milli-seconds
en: %d milli-second | %d milli-seconds
nb[0]: %d millisekund
nb[1]: %d millisekunder

[ctx: duration-year-to-inf]
note: Translators: Used for duration greater than one year. First %s is number of years, second %s is months, third %s is days
en: %s, %s and %s
nb: %s, %s og %s

[ctx: duration-months-to-year]
note: Translators: Used for durations less than one year but greater than one month. First %s is number of months, second %s is days
en: %s and %s
nb: %s og %s

[ctx: duration-day-to-month]
note: Translators: Used for durations less than one month but greater than one day. First %s is number of days, second %s is hours
en: %s and %s
nb: %s og %s

[ctx: duration-hour-to-day]
note: Translators: Used for durations less than one day but greater than one hour. First %s is number of hours, second %s is minutes
en: %s and %s
nb: %s og %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
note: Translators: Used for durations less than one hour but greater than one minute. First %s is number of minutes, second %s is seconds
en: %s and %s
nb: %s og %s

[ctx: duration]
en: Less than a minute
nb: Mindre enn ett minutt

[ctx: confirmation-list-of-devices]
note: Translators: Shown in confirmation dialogs with a list of devices that will be affected by the action
en: Affected Devices
nb: Påvirkede enheter

en: Error unmounting filesystem
nb: Feil ved avmontering av filsystem

en: Error locking device
nb: Feil ved låsing av enhet

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the title of the SMART failure notification
en: Hard Disk Problems Detected
nb: Problemer med harddisk funnet

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the text of the SMART failure notification
en: A hard disk is likely to fail soon.
nb: En harddisk vil sannsynligvis svikte snart.

[ctx: notify-smart]
note: Translators: Text for button in SMART failure notification
en: Examine
nb: Undesøk
