gnome-disk-utility master - en to eu translation catalogue (728 entries)

en: Disk Image Mounter
eu: Disko-irudien muntatzailea

en: Mount Disk Images
eu: Muntatu disko-irudia

en: Disk Image Writer
eu: Disko-irudien idazlea

en: Write Disk Images to Devices
eu: Idatzi disko-irudia gailuetan

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
eu: Kokaleku lehenetsia disko-irudia sortzeko/leheneratzeko elkarrizketa-koadroentzako

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
eu: Kokaleku lehenetsia disko-irudia sortzeko/leheneratzeko elkarrizketa-koadroentzako. Hutsik uzten bada, ~/Dokumentuak karpeta erabiliko da.

en: The number of samples the benchmark will include for the read/write test.
eu: Errendimendu-probak izango duen lagin kopurua irakurtzeko/idazteko probarako.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample.
eu: Lagin bakoitzerako irakustzeko/idazteko izango den MiB (1048576 byte) kopurua.

en: To enable or disable the write test.
eu: Idazteko proba gaitzea edo desgaitzea.

en: The number of samples the benchmark will do for the access time test.
eu: Errendimendu-probak atzitze-denboraren probarako egingo duen lagin kopurua.

en: Disks
eu: Diskoak

en: Disk management utility for GNOME
eu: Diskoak kudeatzeko GNOMEko tresna

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
eu: 'Diskoak' tresnak disko eta blokeko gailuak aztertzeko, formatu emateko, partizioak egiteko eta konfiguratzeko modu erraza eskaintzen du.

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
eu: 'Diskoak' erabiliz SMART datuak ikus ditzakezu, gailuak kudeatu, disko fisikoen errendimendua aztertu edo eta USB gailuen irudiak sortu.

en: Partition and format disks
eu: Diskoan partizioak sortu eta formatua eman

en: Inspect drive speed and health status
eu: Unitateen abiadura ikuskatu eta osasun-egoerak aztertu

en: Manage your storage devices
eu: Biltegiratze-gailuak kudeatu

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Manage Drives and Media
eu: Kudeatu unitate eta euskarriak

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
eu: diskoa;unitatea;bolumena;disko gogorra;hdd;diskoa;CD-ROMa;DVDa;partizioa;iso;irudia;babeskopia;leheneratu;errendimenduaren proba;proba-bankua;raid;luks;zifratzea;S.M.A.R.T.;smart;

en: An error occurred
eu: Errorea gertatu da

en: Allow writing to the image
eu: Baimendu irudian idaztea

en: Select Disk Image(s) to Mount
eu: Hautatu disko-irudiak muntatzeko

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Mount
eu: _Muntatu

note: Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only mount
eu: Konfiguratu irakurtzeko _soilik muntatzea

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
eu: Gaitzen bada, muntaia irakurtzeko soilik izango da. Erabilgarria da ez baduzu disko-irudiaren edukia aldatzerik nahi

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
eu: Errorea 'udisks' daemon-arekin konektatzean: %s (%s, %d)

en: Attach and mount one or more disk image files.
eu: Erantsi eta muntatu disko-irudien fitxategi bat edo gehiago.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
eu: Ezin da “%s” ireki. Agian bolumena ez dago muntatuta?

en: Error opening “%s”: %m
eu: Errorea “%s” irekitzean: %m

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
eu: Errorea disko-irudia eranstean: %s (%s, %d)

en: Stop running jobs?
eu: Gelditu exekutatzen ari diren lanak?

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
eu: Orain ixteak exekutatzen ari diren lanak gelditu eta hondatutako emaitzetara eraman lezake.

en: Error opening %s: %s
eu: Errorea '%s' irekitzean: %s

en: Error looking up block device for %s
eu: Errorea bloke motako gailua bilatzean '%s'(r)entzako

en: Select device
eu: Hautatu gailua

en: Format selected device
eu: Eman formatua hautatutako gailuari

en: Ignored, kept for compatibility
eu: Ezikusi egin, bateragarritasuna bermatzeko mantendu da

en: Restore disk image
eu: Berreskuratu disko-irudia

en: --format-device must be used together with --block-device
eu: '--format-device' erabili behar da '--block-device' aukerarekin batera

en: --format-device must not be used together with --restore-disk-image
eu: '--format-device' ez da erabili behar '--restore-disk-image' aukerarekin batera

note: Translators: Shown in the About dialog to convey version numbers. *              The first %s is the version of Disks (for example "3.6"). *              The second %s is the version of the running udisks daemon (for example "2.0.90"). *              The third, fourth and fifth %d are the major, min
en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
eu: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (%d.%d.%d-rekin eraikita)

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Rate
eu: Irakurketako errore-emaria

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
eu: Erroreen maiztasuna diskotik datu gordinak irakurtzean. Zero ez diren balioek diskoaren gainazalean edo irakurtzeko/idazteko buruetan arazoren bat dagoela adierazten dute.

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Throughput Performance
eu: Transferentziaren errendimendua

en: Average efficiency of the disk
eu: Diskoaren eraginkortasunaren batez bestekoa

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Time
eu: Abiarazte denbora

en: Time needed to spin up the disk
eu: Diskoa biratzen jartzeko behar den denbora

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Start/Stop Count
eu: Abio/gelditze kopurua

en: Number of spindle start/stop cycles
eu: Ardatzen abio/gelditze zikloen kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocated Sector Count
eu: Berriro esleitutako sektore kopurua

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
eu: Birmapatutako sektore kopurua. Disko gogor batek irakurketako/idazketako/egiaztaketako errore bat aurkitzen duenean, sektorea "birresleituta" bezala markatzen du eta datuak babeseko area berezi batera (area librea) transferitzen dira

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Channel Margin
eu: Irakurri kanalaren marjina

en: Margin of a channel while reading data.
eu: Kanal baten marjina datuak irakurtzean.

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Error Rate
eu: Bilaketaren errore-emaria

en: Frequency of errors while positioning
eu: Posizioan kokatzean gertatzen diren erroreen maiztasuna

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Seek Timer Performance
eu: Bilaketaren denboraren errendimendua

en: Average efficiency of operations while positioning
eu: Eragiketen eraginkortasunaren batez bestekoa posizioan kokatzean

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-On Hours
eu: Orduak piztuta

en: Number of hours elapsed in the power-on state
eu: Piztuta egoeran egondako ordu kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spinup Retry Count
eu: Abiarazteko saiakera kopurua

en: Number of retry attempts to spin up
eu: Abiarazteko saiakera kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Calibration Retry Count
eu: Kalibrazioaren saiakera kopurua

en: Number of attempts to calibrate the device
eu: Gailua kalibratzeko saiakera kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power Cycle Count
eu: Piztutako kopurua

en: Number of power-on events
eu: Piztutzeko gertaera kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft read error rate
eu: Soft bidezko irakurketaren errore-emaria

en: Frequency of errors while reading from the disk
eu: Erroreen maiztasuna diskotik irakurtzean

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reported Uncorrectable Errors
eu: Ezin zuzendutako erroreen txostena

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
eu: Hardwareko ECC erabiliz berreskuratu ezin izan diren erroreen kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: High Fly Writes
eu: Irismenetik kanpoko idazketak

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
eu: Zenbat aldiz grabatzeko buruak eragiketa arrunteko barrutitik at kokatu den

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Airflow Temperature
eu: Inguruko tenperatura

en: Airflow temperature of the drive
eu: Unitatearen inguruko tenperatura

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: G-sense Error Rate
eu: G-sense errore-emaria

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
eu: Erroreen maiztasuna bibrazioengatik talka egitean

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Power-off Retract Count
eu: Itzaltze eta atzera-egite kopurua

en: Number of power-off or emergency retract cycles
eu: Itzaltze edo larrialditako atzera-egite zikloen kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Cycle Count
eu: Kargen/Deskargen kopurua

en: Number of cycles into landing zone position
eu: Posizioaren zonan kokatze kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Temperature
eu: Tenperatura

en: Current internal temperature of the drive
eu: Unitatearen barneko uneko tenperatura

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Hardware ECC Recovered
eu: Hardwarezko ECC berreskuratuta

en: Number of ECC on-the-fly errors
eu: ECC erroreen zuzeneko zuzenketa kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Reallocation Count
eu: Berresleipen kopurua

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
eu: Eragiketen birmapatze kopurua. Atributu honen balio gordinek berriro esleitutako sektoretatik leku libre batera datuak transferitzeko saiakeren (burututakoak edo hutsegindakoak) guztirako kopurua erakusten du.

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Current Pending Sector Count
eu: Unean falta diren sektore kopurua

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
eu: Birmapatzeko itxoiten dauden sektoreen kopurua. Birmapatzeko zai dagoen sektorea ongi idazten edo irakurtzen bada, balio hau gutxiagotu egiten da eta sektorea ez da berriro mapatzen. Sektoreko irakurketako erroreak ez du sektorea birmapatuko, idazketan huts egiten badu soilik birmapatuko da.

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable Sector Count
eu: Sektore zuzenkaitzen kopurua

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
eu: Zuzendu ezin daitezkeen erroreen kopurua sektore bat irakurtzean edo idaztean. Atributu honen balioa handitzeak diskoko gainazalean hondakinak edota azpisistema mekanikoko arazoak daudela adierazten du.

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: UDMA CRC Error Rate
eu: UDMA CRC errore-emaria

en: Number of CRC errors during UDMA mode
eu: UDMA moduan gertatutako CRC errore kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Write Error Rate
eu: Idazketako errore-emaria

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
eu: Diskoan idaztean gertatutako errore kopurua, zona anitzeko errore-emaria edo gainazaletik kanpo

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft Read Error Rate
eu: Softwarezko irakurketaren errore-emaria

en: Number of off-track errors
eu: Pistetatik kanpoko errore kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Data Address Mark Errors
eu: Datuen helbideen marken erroreak

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
eu: Datuen helbideen marken (DAM) errore kopurua edo hornitzailearen araberakoa

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Run Out Cancel
eu: Agortutakoa utzi

en: Number of ECC errors
eu: ECC erroreen kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Soft ECC correction
eu: Softwarezko ECC zuzenketa

en: Number of errors corrected by software ECC
eu: Softwarezko ECCaren bidez zuzendutako errore kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Thermal Asperity Rate
eu: Laztura termikoaren emaria

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
eu: Laztura termikoaren emarien errore kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Flying Height
eu: Gainazaletik kanpo

en: Height of heads above the disk surface
eu: Buruen alturak diskoaren gainazalaren gainetik

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin High Current
eu: Biraketaren uneko gehienekoa

en: Amount of high current used to spin up the drive
eu: Unean erabilitako gehieneko kopurua diskoa abiarazteko

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Spin Buzz
eu: Biraketaren burrunbada

en: Number of buzz routines to spin up the drive
eu: Burrunbada errutinen kopurua unitatea abiarazteko

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Offline Seek Performance
eu: Lineaz kanpoko bilaketaren errendimendua

en: Drive’s seek performance during offline operations
eu: Unitatearen bilaketaren errendimendua lineatik kanpoko eragiketetan

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Disk Shift
eu: Diskoaren desplazamendua

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
eu: Diskoen desplazamendua gerta daiteke talka bortitz, erorketa edo tenperaturaren ondorioz

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
eu: Talken sentsoreak detektatutako kargen talketatik eratorritako errore kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Loaded Hours
eu: Kargatutako orduak

en: Number of hours in general operational state
eu: Eragiketako egoera orokorreko ordu kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load/Unload Retry Count
eu: Kargaren/Deskargaren saiakera kopurua

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
eu: Irakurketako, idazteko, goiburuak kokatzeko eta beste hainbat eragiketen ondorioz eragiten da unitatean kargatzea.

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load Friction
eu: Kargaren frikzioa

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
eu: Unitatean kargatzea biltegiaren zati mekanikoen frikzioak eragiten du

en: Total number of load cycles
eu: Karga zikloen osoko kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Load-in Time
eu: Kargaren denbora

en: General time for loading in a drive
eu: Unitate batean kargatzeko denbora orokorra

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Torque Amplification Count
eu: Momentuaren aplikazio kopurua

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
eu: Unitaten baten biraketa momentuaren ahaleginen kantitatea

en: Number of power-off retract events
eu: Itzaltzeko saiakeren kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: GMR Head Amplitude
eu: GMR buru-anplitudea

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
eu: Buruen dardaren anplitudea (GMR burua) exekuzio moduan

en: Temperature of the drive
eu: Unitatearen tenperatura

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Endurance Remaining
eu: Falta den iraunkortasuna

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
eu: Unitatean burututako ezabatze fisikoen kopurua unitateak onartzen duen gehieneko ezabatze fisikoen ehuneko gisa

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Uncorrectable ECC Count
eu: ECC zuzenkaitzen kopurua

en: Number of uncorrectable ECC errors
eu: ECC errore zuzenkaitzen kopurua

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Good Block Rate
eu: Bloke onen emaria

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
eu: Erreserbatutako bloke erabilgarrien kopurua erreserbatutako blokeen kopuru osoaren ehuneko gisa

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Head Flying Hours
eu: Buruen hegaldi-orduak

en: Time while head is positioning
eu: Denbora burua kokatzeko

note: Translators: SMART attribute, see http://smartmontools.sourceforge.net/doc.html * or the next string for a longer explanation.
en: Read Error Retry Rate
eu: Irakurketako saiakera-emaria

en: Number of errors while reading from a disk
eu: Errore kopurua diskotik irakurtzean

note: Translators: SMART attribute, see https://en.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T.#Known_ATA_S.M.A.R.T._attributes * or the next string for a longer explanation.
en: Total LBAs Written
eu: Idatzitako LBA guztiak

en: The amount of data written during the lifetime of the disk
eu: Diskoaren iraupenean zehar idatzitako datu kopurua

note: Translators: SMART attribute, see https://en.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T.#Known_ATA_S.M.A.R.T._attributes * or the next string for a longer explanation.
en: Total LBAs Read
eu: Irakurritako LBA guztiak

en: The amount of data read during the lifetime of the disk
eu: Diskoaren iraupenean zehar irakurritako datu kopurua

en: No description for attribute %d
eu: Ez dago %d atributuaren azalpenik

note: Translators: Shown in the treeview for a failing attribute
en: FAILING
eu: HUTSEGINDA

note: Translators: Shown in the treeview for an attribute that failed in the past
en: Failed in the past
eu: Huts egin zuen iraganean

en: OK
eu: Ados

note: Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * for a sector-based unit
en: %d sector | %d sectors
eu[0]: sektore %d
eu[1]: %d sektore

note: SK_SMART_ATTRIBUTE_UNIT_UNKNOWN Translators: Used in the treeview for the pretty/interpreted value of an attribute * where the value cannot be interpreted Translators: Shown for normalized values (current, worst, threshold) if the value is * not applicable, e.g. meaningless. See http://en.wikipedia.
en: N/A
eu: E/E

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
eu: Azken auto-proba ongi osatu da

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
eu: Azken auto-proba abortatu egin da

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
eu: Azken auto-proba eten egin da

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
eu: Azken auto-proba ez da osatu

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
eu: Azken auto-probak huts egin du

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the electrical subsystem
en: Last self-test failed (electrical)
eu: Azken auto-probak huts egin du (elektrikoa)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the servo subsystem - see http://en.wikipedia.org/wiki/Servomechanism
en: Last self-test failed (servo)
eu: Azken auto-probak huts egin du (serboa)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the problem is with the reading subsystem -
en: Last self-test failed (read)
eu: Azken auto-probak huts egin du (irakurketa)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when the last self-test failed and the disk is suspected of having handling damage (e.g. physical damage to the hard disk)
en: Last self-test failed (handling)
eu: Azken auto-probak huts egin du (kudeaketa)

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: shown when a self-test is in progress. The first %d is the percentage of the test remaining.
en: Self-test in progress — %d%% remaining
eu: Auto-proba lanean: %%%d geratzen da

[ctx: smart-self-test-result]
note: Translators: Shown when a self-test is not unknown. The %s is the result-code from the API code.
en: Unknown (%s)
eu: Ezezaguna (%s)

en: %s ago
eu: Duela %s

en: SMART is not supported
eu: SMART ez dago onartuta

en: SMART is not enabled
eu: SMART ez dago onartuta

en: Self-test in progress
eu: Auto-proba lanean

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
eu: DISKOAK LASTER HUTS EGINGO DU

en: SELF-TEST FAILED
eu: AUTO-PROBAK HUTS EGIN DU

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
eu[0]: Diskoa osasuntsua, atributu batek huts egin du
eu[1]: Diskoa osasuntsua, %d atributuk huts egin dute

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
eu[0]: Diskoa osasuntsua, sektore bat gaizki
eu[1]: Diskoa osasuntsua, %d sektore gaizki

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
eu[0]: Diskoa osasuntsua, atributu batek huts egin zuen iraganean
eu[1]: Diskoa osasuntsua, %d atributuk huts egin zuten iraganean

note: Otherwise, it's all honky dory
en: Disk is OK
eu: Diskoa osasuntsua

en: Pre-Fail
eu: Aurre-hutsegitea

en: Old-Age
eu: Zaharra

en: Online
eu: Konektatuta

en: Offline
eu: Deskonektatuta

note: Translators: XXX
en: Threshold exceeded
eu: Atalasea gaindituta

note: Translators: XXX
en: Threshold not exceeded
eu: Atalasea gainditu gabe

en: Error refreshing SMART data
eu: Errorea SMART datuak freskatzean

en: Error aborting SMART self-test
eu: Errorea SMART auto-proba abortatzean

en: Error starting SMART self-test
eu: Errorea SMART auto-proba hastean

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
eu: Errorea gertatu da SMART gaitzen/desgaitzen saiatzean

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the Attribute ID (0-255)
en: ID
eu: IDa

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the attribute name and description
en: Attribute
eu: Atributua

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the value
en: Value
eu: Balioa

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the normalized value
en: Normalized
eu: Normalizatuta

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the threshold value
en: Threshold
eu: Atalasea

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the worst value
en: Worst
eu: Txarrena

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the type
en: Type
eu: Mota

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the update type (Online / Offline)
en: Updates
eu: Eguneraketak

note: Translators: This string is used as the column title in the treeview for the assessment of the attribute
en: Assessment
eu: Estimazioa

en: %u sample | %u samples
eu[0]: Lagin %u
eu[1]: %u lagin

[ctx: benchmark-updated]
note: Translators: The first %s is the date and time the benchmark took place in the preferred * format for the locale (e.g. "%c" for strftime()/g_date_time_format()), for example * "Tue 12 Jun 2012 03:57:08 PM EDT". The second %s is how long ago that is from right * now, for example "3 days" or "2 hours"
en: %s (%s ago)
eu: %s (duela %s)

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
eu: Ez dago errendimenduaren probaren daturik erabilgarri

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
eu: Gailua irekitzen…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
eu: Transferentzi-emaria neurtzen (%%%2.1f osatuta)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
eu: Atzipen-denbora neurtzen (%%%2.1f osatuta)…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
eu: Errorea gertatu da

[ctx: benchmark-access-time]
note: Translators: %d is number of milliseconds and msec means "milli-second"
en: %.2f msec
eu: %.2f mseg.

[ctx: create-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Benchmarking device
eu: Gailuaren errendimendua probatzen

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
eu: Errorea gailuaren tamaina lortzean: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
eu: Errorea orrialde-tamaina lortzean: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
eu: Errorea %lld desplazamendua bilatzean

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
eu: Errorea  '%2$s' desplazamenduaren %1$s aurre-irakurketa lantzean

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
eu: Errorea '%s' desplazamendua bilatzean

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
eu: Errorea  '%2$s' desplazamenduaren %1$s irakurtzean

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
eu: Errorea '%2$lld' desplazamenduaren %1$lld byte aurre-irakurtzean

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
eu: Errorea '%2$lld' desplazamenduaren %1$lld byte idaztean: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
eu: %lld byte idaztea espero zen, %lld soilik idatzita: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
eu: Errorea sinkronizatzean (%lld desplazamenduan): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
eu: Errorea %lld desplazamendua bilatzean: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
eu: Errorea '%2$lld' desplazamenduaren %1$lld byte irakurtzean

en: The passphrases do not match
eu: Pasaesaldiak ez datoz bat

en: The passphrase matches the existing passphrase
eu: Pasaesaldia bat dator dagoen pasaesaldiarekin

en: Error updating /etc/crypttab
eu: Errorea /etc/crypttab eguneratzean

en: Error changing passphrase
eu: Errorea pasaesaldia aldatzean

en: Error retrieving configuration data
eu: Errorea konfigurazioaren datuak eskuratzean

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
eu: /etc/crypttab konfigurazioko datuak gaizki osatuta

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
eu: Gailu honen pasaesaldia aldatzean <i>/etc/crypttab</i> fitxategiak erreferentziatutako  pasaesaldia ere eguneratuko du

note: Translators: The suggested name for the disk image to create. *              The first %s is a name for the disk (e.g. 'sdb'). *              The second %s is today's date and time, e.g. "March 2, 1976 6:25AM".
en: Disk Image of %s (%s).img
eu: Disko-irudia %s (%s).img

note: Translators: A descriptive string for the sound played when * there's a read error that's being ignored, see * CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image read error
eu: Errorea disko-irudia irakurtzean

en: Allocating Disk Image
eu: Disko-irudia esleitzen

en: Retrieving DVD keys
eu: DVD gakoak eskuratzen

note: Translators: Shown when there are read errors and we skip some data. *              The first %s is the amount of unreadable data (ex. "512 kB").
en: %s unreadable (replaced with zeroes)
eu: %s irakurtezina (zeroekin ordeztuta)

note: Translators: A descriptive string for the 'complete' sound, see CA_PROP_EVENT_DESCRIPTION
en: Disk image copying complete
eu: Disko-irudiaren kopia burututa

en: Error creating disk image
eu: Errorea disk-irudia sortzean

note: Translators: Primary message in dialog shown if some data was unreadable while creating a disk image
en: Unrecoverable read errors while creating disk image
eu: Irakurketako errore berreskura ezinak disko-irudia sortzean

note: Translators: Secondary message in dialog shown if some data was unreadable while creating a disk image. * The %f is the percentage of unreadable data (ex. 13.0). * The first %s is the amount of unreadable data (ex. "4.2 MB"). * The second %s is the name of the device (ex "/dev/").
en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
eu: '%3$s' gailuko datuen %%%1$2.1f (%2$s) ezin da irakurri eta zeroekin ordeztuko da disko-irudiaren fitxategia sortzean. Euskarria urratuta edo unitatean kalte fisikoak daudenean gertatu ohi da

note: Translators: Label of secondary button in dialog if some data was unreadable while creating a disk image
en: _Delete Disk Image File
eu: _Ezabatu disko-irudiaren fitxategia

en: _Close
eu: It_xi

en: Error determining size of device:
eu: Errorea gailuaren tamaina zehaztean:

en: Device is size 0
eu: Gailuaren tamaina 0 da

en: Error allocating space for disk image file:
eu: Errorea disko-irudiaren fitxategiarentzako lekua esleitzean:

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
eu: '%s' izeneko fitxategia badago lehendik. Ordeztea nahi duzu?

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
eu: '%s'(e)n badago fitxategia lehendik. Hau ordeztean bere eduki guztia gainidatziko da.

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: Error opening file for writing
eu: Errorea fitxategia idazteko irekitzean

[ctx: create-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying device to disk image
eu: Gailua disko-irudian kopiatzen

note: Translators: this is the description of the job
en: Creating Disk Image
eu: Disko-irudia sortzen

en: The utility %s is missing.
eu: %s utilitatea falta da.

en: _Previous
eu: _Aurrekoa

en: Cre_ate
eu: _Sortu

en: Form_at
eu: Form_atua

en: N_ext
eu: H_urrengoa

en: Error formatting volume
eu: Errorea bolumena formateatzean

en: Error creating partition
eu: Errorea partizioa sortzean

en: Create Partition
eu: Sortu partizioa

en: Format Volume
eu: Formateatu bolumena

en: Custom Format
eu: Formatu pertsonalizatua

en: Set Password
eu: Ezarri pasahitza

en: Confirm Details
eu: Baieztatu xehetasunak

en: _Format
eu: _Formateatu

en: XFS — Linux Filesystem
eu: XFS — Linux fitxategi-sistema

en: Linux Swap Partition
eu: Linux swap partizioa

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
eu: Btrfs — Kopiatu idaztean Linux fitxategi-sistema, bat-batekoak sortzeko

en: F2FS — Flash Storage Linux Filesystem
eu: F2FS — Flash biltegiratzeko Linux fitxategi-sistema

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
eu: exFAT — Flash biltegiratzeko Windows fitxategi-sistema, SDXC txarteletan erabilia

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
eu: UDF — Universal Disk Format, hainbat sistematako gailu aldagarrietarako

en: No Filesystem
eu: Fitxategi-sistemarik ez

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
eu: Ezin da partizio berria sortu. Jadanik lehen mailako lau partizio daude.

en: This is the last primary partition that can be created.
eu: Sor daitekeen lehen mailako azken partizio da hau.

en: The passwords do not match
eu: Pasahitzak ez datoz bat

en: Error removing /etc/crypttab entry
eu: Errorea /etc/crypttab-ren sarrera kentzean

en: Error adding /etc/crypttab entry
eu: Errorea /etc/crypttab-i sarrera gehitzean

en: Error updating /etc/crypttab entry
eu: Errorea /etc/crypttab-en sarrera eguneratzean

en: Will be created
eu: Sortuko da

en: None
eu: Bat ere ez

en: Will be deleted
eu: Ezabatuko da

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
eu: <i>/etc/crypttab</i> fitxategiak erreferentziatutako  pasaesaldia soilik aldatuko da. Diskoaren pasaesaldia aldatzeko, erabili <i>Aldatu pasaesaldia…</i>

en: (None)
eu: (bat ere ez)

en: Disk Drives
eu: Disko unitateak

en: Other Devices
eu: Beste gailuak

[ctx: standby-value]
en: Never
eu: Inoiz ere ez

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
eu: Saltzaileak definituta

[ctx: standby-value]
en: Reserved
eu: Erreserbatuta

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
eu: 255 (desgaituta)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
eu: %d (diskoaren biraketa gutxitzea baimenduta)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
eu: %d (diskoaren biraketa gutxitzea ez baimenduta)

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
eu: 0 (desgaituta)

en: Error setting configuration
eu: Errorea konfigurazioa ezartzean

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: Never
eu: Inoiz ere ez

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 5 minutes
eu: 5 minutu

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 10 minutes
eu: 10 minutu

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 15 minutes
eu: 15 minutu

note: Translators: This is a mark on the Standby scale. The string should be as short as possible
en: 3 hours
eu: 3 ordu

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Save Power
eu: Gorde energia

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible. The left arrow ("←") is to signify that the left part of the scale offers spindown. In RTL locales, please use a right arrow ("→") instead.
en: ← Spindown
eu: ← Biraketa gutxitzea

note: Translators: This is a mark on the APM scale. The string should be as short as possible
en: Perform Better
eu: Landu hobeto

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Quiet (Slow)
eu: Isilik (motela)

note: Translators: This is a mark on the AAM scale. The string should be as short as possible
en: Loud (Fast)
eu: Ozenki (azkarra)

en: Error setting label
eu: Errorea etiketa ezartzean

en: The label matches the existing label
eu: Etiketa bat dator dagoen etiketarekin

en: Error formatting disk
eu: Errorea diskoa formateatzean

en: Are you sure you want to format the disk?
eu: Ziur zaude diskoa formateatzea nahi duzula?

note: Translators: warning used for quick format
en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
eu: Diskoko datu guztiak galduko diren arren, datuak berreskuratzeko zerbitzuen bidez berreskura daitezke oraindik

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
eu: <b>Aholkua</b>: zure ordenagailu edo disko zaharra birziklatzeko, saltzeko edo emateko asmoa baduzu, erabili erabat ezabatzen duen mota bat zure informazio pribatua esku txarretan eror ez dadin

note: Translators: warning used when overwriting data
en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
eu: Diskoko datu guztiak gainidatzi egingo dira, eta datuak berreskuratzeko zerbitzuen bidez ezin izango dira berreskuratu

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
eu: <b>Abisua</b>: Ezabatze seguruaren komandoak denbora beharko du osatzeko, ezin da bertan behera utzi eta hardware batzuekin ez da egoki ibiltzen. Kasurik txarrenean unitatea erabilkaitz bihur dezake, edo sistema kraskatu edo blokeatu. Aurrera jarraitu aurretik, irakurri  <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Ezabatze segurua</a> artikulua eta ziurtatu zaitez arriskuak ulertzen dituzula

note: Translators: Used to convey that something takes at least * some specificed duration but may take longer. The %s is a * time duration e.g. "8 hours and 28 minutes"
en: At least %s
eu: %s gutxienez

note: Translators: Used to convey that something takes * approximately some specificed duration. The %s is a time * duration e.g. "2 hours and 2 minutes"
en: Approximately %s
eu: %s gutxi gorabehera

en: Don’t overwrite existing data
eu: Ez gainidatzi existitzen diren datuak

en: Quick
eu: Bizkorra

en: Overwrite existing data with zeroes
eu: Gainidatzi existitzen diren datuak zerorekin

en: Slow
eu: Motela

en: ATA Secure Erase
eu: ATA ezabatze segurua

en: ATA Enhanced Secure Erase
eu: ATA hobetutako ezabatze segurua

en: Compatible with all systems and devices
eu: Sistema eta gailu guztiekin bateragarria

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
eu: Sistema eta disko gogor modernoekin bateragarria > 2TB

en: No partitioning
eu: Ez egin partiziorik

en: Empty
eu: Hutsa

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
eu: Gailuaren %u. partizioa emandako produktuaren ezinbesteko datuekin bat dator

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
eu: Gailuaren disko osoa emandako produktuaren ezinbesteko datuekin bat dator

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
eu: Konektatutako edozein gailuren %u partizio bat datoz emandako ataka edo helbidearekin

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
eu: Konektatutako edozein gailuren disko osoa bat dator emandako ataka edo helbidearekin

en: Matches any device with the given label
eu: Edozein gailu bat dator emandako etiketarekin

en: Matches the device with the given UUID
eu: Gailua bat dator emandako UUIDarekin

en: Matches the given device
eu: Bat dator emandako gailuarekin

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
eu: Baliteke sistemak ongi ez funtzionatzea sarrera hau aldatu edo ezabatzen bada.

en: Error removing old /etc/fstab entry
eu: Errorea /etc/fstab-ren sarrera zaharra kentzean

en: Error adding new /etc/fstab entry
eu: Errorea /etc/fstab-i sarrera berria gehitzean

en: Error updating /etc/fstab entry
eu: Errorea /etc/fstab-en sarrera eguneratzean

en: Error writing file
eu: Errorea fitxategia idaztean

note: Translators: The suggested name for the disk image to create. *              The %s is today's date and time, e.g. "March 2, 1976 6:25AM".
en: Unnamed (%s).img
eu: Izengabea (%s).img

en: Error setting partition type
eu: Errorea partizioa mota ezartzean

en: Error setting partition name
eu: Errorea partizioaren izena ezartzean

en: Error setting partition flags
eu: Errorea partizioaren banderak ezartzean

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
eu: Partizio mota 32 biteko <i>GUID</i> batekin adierazten da

en: Legacy BIOS _Bootable
eu: BIOS zahar _abiarazgarria

en: This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
eu: Master Boot Record-eko <i> abiarazgarria</i> banderaren baliokidea da hau. MBR sistemetako GPT partizioetan soilik erabili ohi da.

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
eu: Partizio mota zeinurik gabeko 8 biteko osoko bat da

en: _Bootable
eu: _Abiarazgarria

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
eu: Plataformaren abio-kargatzaileak erabilitako bandera bat Sist. eragilea nondik kargatu behar den zehazteko. Batzuetan, bandera hau ezarrita daukan partizioari partizio <i>aktiboa</i> deitzen zaio.

[ctx: Password strength]
en: Weak
eu: Ahula

[ctx: Password strength]
en: Fair
eu: Erdipurdikoa

[ctx: Password strength]
en: Good
eu: Ona

[ctx: Password strength]
en: Strong
eu: Sendoa

en: Current Size
eu: Uneko tamaina

en: Minimal Size
eu: Gutxieneko tamaina

en: _Resize
eu: _Aldatu tamaina

en: Error resizing filesystem
eu: Errorea fitxategi-sistema tamainaz aldatzean

en: Error resizing partition
eu: Errorea partizioa tamainaz aldatzean

en: Error repairing filesystem after resize
eu: Errorea fitxategi-sistema tamainaz aldatu ondoren konpontzean

en: Resizing not ready
eu: Tamaina aldatzea ez dago prest

en: Waited too long for the filesystem
eu: Gehiegi itxoin dio fitxategi-sistemari

en: Error repairing filesystem
eu: Errorea fitxategi-sistema konpontzean

en: Error mounting the filesystem
eu: Errorea fitxategi-sistema muntatzen

en: Fit to size
eu: Doitu tamainara

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
eu: Errorea fitxategi-sistema muntatzean gutxieneko tamaina kalkulatzeko

en: File does not appear to be XZ compressed
eu: Fitxategiak ez dirudi XZ-rekin konprimatuta dagoenik

note: Translators: Shown for a compressed disk image in the "Size" field. *              The %s is the uncompressed size as a long string, e.g. "4.2 MB (4,300,123 bytes)".
en: %s when decompressed
eu: %s deskonprimatutakoan

en: Cannot restore image of size 0
eu: Ezin da 0 tamainako irudirik leheneratu

en: The disk image is %s smaller than the target device
eu: Disko-irudia helburuko gailua baino %s txikiagoa da

en: The disk image is %s bigger than the target device
eu: Disko-irudia helburuko gailua baino %s handiagoa da

en: Error restoring disk image
eu: Errorea disko-irudia leheneratzean

en: Error opening file for reading
eu: Errorea fitxategia irakurtzeko irekitzean

en: Error determining size of file
eu: Errorea fitxategiaren tamaina zehaztean

[ctx: restore-inhibit-message]
note: Translators: Reason why suspend/logout is being inhibited
en: Copying disk image to device
eu: Disko-irudia gailuan kopiatzen

note: Translators: this is the description of the job
en: Restoring Disk Image
eu: Disko-irudia leheneratzen

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
eu: Ziur zaude disko-irudia gailuan idaztea nahi duzula?

en: All existing data will be lost
eu: Existitzen diren datu guztiak ezabatu egingo dira

en: _Restore
eu: _Berrezarri

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
eu: Zifratzearen pasaesaldia gako-sortatik lortu da

en: Error unlocking device
eu: Errorea gailua desblokeatzean

en: Select a Keyfile
eu: Hautatu gako-fitxategia

en: Set options to unlock
eu: Ezarri desblokeorako aukerak

en: Volumes Grid
eu: Bolumenen sareta

en: No Media
eu: Euskarririk ez

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
eu: Fitxategi-sistema

[ctx: volume-grid]
en: Swap
eu: Trukatze-espazioa

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with a name/label. *              The %d is the partition number. The %s is the name
en: Partition %u: %s
eu: %u. partizioa: %s

[ctx: volume-grid]
note: Translators: This is shown in the volume grid for a partition with no name/label. *              The %d is the partition number
en: Partition %u
eu: %u. partizioa

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
eu: Hedatutako partizioa

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
eu: Ez dago nahikoa leku librerik

en: Error deleting loop device
eu: Errorea gailuaren begizta ezabatzean

en: Error attaching disk image
eu: Errorea disko-irudia eranstean

en: Select Disk Image to Attach
eu: Hautatu disko-irudiak eransteko

en: _Attach
eu: _Erantsi

note: set file types allow_compressed Add a RO check button that defaults to RO
en: Set up _read-only loop device
eu: Konfiguratu begizta ('loop') motako gailua irakurtzeko _soilik gisa

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
eu: Gaitzen bada, begiztaren gailua irakurtzeko soilik izango da. Erabilgarria da ez baduzu bere fitxategiak aldatzerik nahi

note: Translators: Shown for a read-only device. The %s is the device file, e.g. /dev/sdb1
en: %s (Read-Only)
eu: %s (irakurtzeko soilik)

[ctx: job-remaining-with-rate]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes"). *              The second %s is the average amount of bytes transfered per second (ex. "8.9 MB").
en: %s remaining (%s/sec)
eu: %s geratzen da (%s/seg)

[ctx: job-remaining]
note: Translators: Used for job progress. *              The first %s is the estimated amount of time remaining (ex. "1 minute" or "5 minutes").
en: %s remaining
eu: %s falta

note: Translators: Used to convey job progress where the amount of bytes to process is known. *              The first %s is the amount of bytes processed (ex. "650 MB"). *              The second %s is the total amount of bytes to process (ex. "8.5 GB"). *              The third %s is the estimated amoun
en: %s of %s — %s
eu: %s / %s — %s

note: Translators: Used in job progress bar. *              The %s is the job description (e.g. "Erasing Device"). *              The %f is the completion percentage (between 0.0 and 100.0).
en: %s: %2.1f%%
eu: %s: %%%2.1f

en: Block device is empty
eu: Blokeen gailua hutsik dago

[ctx: partitioning]
note: Translators: Shown for unknown partitioning type. The first %s is the low-level type.
en: Unknown (%s)
eu: Ezezaguna (%s)

note: Translators: Shown in "Location" when drive is connected to another seat than where * our application is running.
en: Connected to another seat
eu: Konektatu beste eserlekura

en: Loop device is empty
eu: Begiztaren gailua hutsik dago

note: Translators: Shown in 'Size' field for a filesystem where we know the amount of unused *              space. *              The first %s is a short string with the size (e.g. '69 GB (68,719,476,736 bytes)'). *              The second %s is a short string with the space free (e.g. '43 GB'). *        
en: %s — %s free (%.1f%% full)
eu: %s — %s libre (%%%.1f beteta)

[ctx: partition type]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Use for mount point '/' simply because '/' is too small to hit as a hyperlink
en: Filesystem Root
eu: Fitxategi-sistemaren erroa

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents'. The first %s is the mount point, e.g. /media/foobar
en: Mounted at %s
eu: %s(e)n muntatuta

[ctx: volume-content-fs]
note: Translators: Shown when the device is not mounted next to the "In Use" label
en: Not Mounted
eu: Muntatu gabe

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is in use
en: Active
eu: Aktibo

[ctx: volume-content-swap]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the swap device is not in use
en: Not Active
eu: Ez aktibo

[ctx: volume-content-crypto]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Unlocked
eu: Desblokeatuta

[ctx: volume-content-crypto]
note: Translators: Shown as in-use part of 'Contents' if the encrypted device is unlocked
en: Locked
eu: Blokeatuta

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
eu: Hedatutako partizioa

note: Translators: used to convey free space for partitions
en: Unallocated Space
eu: Esleitu gabeko lekua

en: Error while repairing filesystem
eu: Errorea fitxategi-sistema konpontzean

en: Repair successful
eu: Ongi konpondu da

en: Repair failed
eu: Konponketak huts egin du

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
eu: %s fitxategi-sistema, %s(e)n, konpondu da.

note: show as result and not error message, because it's not a malfunction of GDU
en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
eu: %s fitxategi-sistema, %s(e)n, ezin izan da konpondu.

en: Confirm Repair
eu: Berretsi konpontzea

en: A filesystem repair is not always possible and can cause data loss. Consider backing it up first in order to use forensic recovery tools that retrieve lost files. The operation may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
eu: Batzuetan ezin izaten da fitxategi-sistema bat konpondu, eta datuen galera gerta daiteke. Aurrenik babeskopia bat egitea komeni da berreskuratzeko forentse-tresnak erabil ahal izateko. Eragiketak denbora luzekoa izan daiteke, batez ere partizioak datuen kopuru handia badu.

en: Error while taking filesystem ownership
eu: Errorea fitxategi-sistemaren jabetza hartzean

en: Error while checking filesystem
eu: Errorea fitxategi-sistema egiaztatzean

en: Filesystem intact
eu: Fitxategi-sistema oso osorik

en: Filesystem damaged
eu: Fitxategi-sistema hondatuta

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
eu: %2$s(e)ko %1$s fitxategi-sistemak ez dauka kalterik.

note: show as result and not error message, because it's not a malfunction of GDU
en: Filesystem %s on %s needs repairing.
eu: %2$s(e)ko %1$s fitxategi-sistemak konpontzea behar ditu.

en: Confirm Check
eu: Berretsi egiaztaketa

en: The check may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
eu: Egiaztaketa denboran asko luzatu daiteke, batez ere partizioak datuen kopuru handia badu.

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
eu: Errorea gertatu da unitatea egonean moduan jartzen saiatzean

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
eu: Errorea gertatu da unitatea egonean modutik esnatzen saiatzean

en: Error powering off drive
eu: Errorea unitatea itzaltzean

note: Translators: Heading for powering off a device with multiple drives
en: Are you sure you want to power off the drives?
eu: Ziur zaude unitateak itzaltzea nahi dituzula?

note: Translators: Message for powering off a device with multiple drives
en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
eu: Eragiketa honek sistema prestatuko du unitate hauek itzali eta kentzeko

en: _Power Off
eu: _Itzali

en: Error mounting filesystem
eu: Errorea fitxategi-sistema muntatzean

en: Error deleting partition
eu: Errorea partizioa ezabatzean

en: Are you sure you want to delete the partition?
eu: Ziur zaude partizioa ezabatzea nahi duzula?

en: All data on the partition will be lost
eu: Partizioan dauden datu guztiak galdu egingo dira

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: Error ejecting media
eu: Errorea euskarria egoztean

en: Error starting swap
eu: Errorea swap abiaraztean

en: Error stopping swap
eu: Errorea swap gelditzean

en: Error setting autoclear flag
eu: Errorea garbiketa automatikoaren bandera ezartzean

en: Error canceling job
eu: Errorea lana bertan behera uztean

en: Invalid compressed data
eu: Konprimatutako datu baliogabeak

en: Not enough memory
eu: Ez dago nahikoa memoriarik

en: Internal error
eu: Barneko errorea

en: Need more input
eu: Sarrera gehiago behar dira

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 The GNOME Project
eu: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 GNOME proiektua

en: View, modify and configure disks and media
eu: Ikusi, aldatu eta konfiguratu disko eta unitateak

en: _New Disk Image…
eu: Disko-irudi _berria…

en: _Attach Disk Image… (.iso, .img)
eu: _Erantsi disko-irudia… (.iso, .img)

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Disks
eu: _Diskoak aplikazioari buruz

en: Benchmark
eu: Errendimenduaren proba

en: _Start Benchmark…
eu: _Hasi errendimenduaren proba…

en: _Abort Benchmark
eu: Errendimenduaren probari _buruz

en: Last Benchmarked
eu: Azken errendimendu-proba

en: Average Read Rate
eu: Batez besteko irakurketa-emaria

en: Average Write Rate
eu: Batez besteko idazketa-emaria

en: Average Access Time
eu: Batez besteko atzipen-denbora

en: Disk or Device
eu: Disko edo gailua

en: Sample Size
eu: Lagin-tamaina

en: Benchmark Settings
eu: Errendimenduaren probaren ezarpenak

en: _Start Benchmarking…
eu: _Hasi errendimenduaren proba…

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
eu: Errendimenduaren probak gailuaren area batzuetan transferentzia-emaria neurtzea inplikatzen du, baita ausazko area batetik beste batera kokatzeak eskatzen  dion denbora neurtzea ere. Egin ezazu datu garrantzitsuen babeskopia idazketaren proba-bankua erabili aurretik.

en: Transfer Rate
eu: Transferentzi-emaria

en: Number of S_amples
eu: La_gin kopurua

en: Sample S_ize (MiB)
eu: Lagin-tamaina (MiB)

en: Perform _write-benchmark
eu: Landu i_dazketaren errendimendu-proba

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
eu: Disko baten idazketa-emaria neurtzeko errendimenduaren proba lantzeak diskoaren atzipen esklusiboa eskatzen du (adib. diskoa edo bere partizioak ezin dira muntatu edo erabili), eta datuak irakurtzea eta hauek berriro idaztea inplikatzen du. Honela, diskoaren edukia ez da aldatuko.
    
    Ez bada egiaztatzen, errendimenduaren probaren idazketaren zatia ez da landuko, baina bestetik, gailuaren atzipen esklusiboa ez da beharko (diskoa edo gailua erabili ahalko da).

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
eu: Laginen kopurua. Kopuru handiagoek grafiko leunagoak sortzen dituzten, baina probak denbora gehiago behar izaten du.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
eu: MiB (1048576 byte) kopurua lagin bakoitza irakurtzeko/idazteko. Lagin-tamaina handiek errendimendu-proben neurketa zehatzagoa lortzen du, probak ordea denbora gehiago beharko du.

en: Access Time
eu: Atzipen-denbora

en: Number of Sampl_es
eu: La_gin kopurua

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
eu: Laginen kopurua. Kopuru handiagoak atzipen-denboraren ereduen argazki zehatzago bat sortzen du, baina denbora gehiago behar izaten du.

en: Change Passphrase
eu: Aldatu pasaesaldia

en: Curr_ent Passphrase
eu: _Uneko pasaesaldia

en: Enter current passphrase used to protect the data
eu: Sartu uneko pasaesaldia (datuak babesteko erabilitakoa)

en: New _Passphrase
eu: _Pasaesaldi berria

en: Enter new passphrase used to protect the data
eu: Sartu pasaesaldi berria (datuak babesteko erabilitakoa)

en: C_onfirm Passphrase
eu: Be_rretsi pasaesaldia

en: Confirm passphrase entered above
eu: Berretsi goian sartutako pasaesaldia

en: The strength of the passphrase
eu: Pasaesaldiaren indarra

en: Sho_w Passphrases
eu: Erakutsi _pasaesaldiak

en: Check this box to see the passphrases entered above
eu: Aktibatu koadro hau goian sartutako pasaesaldiak ikusteko

en: C_hange
eu: _Aldatu

en: Warning: all data on the volume will be lost
eu: Abisua: bolumeneko datu guztiak galdu egingo dira.

en: Confirm the details of the current volume before proceeding.
eu: Baieztatu uneko bolumenaren xehetasunak jarraitu baino lehen.

en: Device
eu: Gailua

en: Volume
eu: Bolumena

en: Used
eu: Erabilita

note: The physical location of the drive, could be 'Connected to another seat'  or 'Bay 11 of Promise VTrak' or 'USB connector II'
en: Location
eu: Kokalekua

en: Create Disk Image
eu: Sortu disko-irudia

en: _Name
eu: _Izena

en: Save in _Folder
eu: Gorde _karpetan

en: Select a Folder
eu: Hautatu karpeta

en: Source
eu: Iturburua

en: _Start Creating…
eu: _Hasi sortzen…

en: Volume _Name
eu: Bolumenaren _izena

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory.
eu: Izena fitxategi-sisteman erabiltzeko. Erabilgarria da gailua adierazteko esteka sinboliko baten bidez /dev/disk/by-label direktorioan erabili nahi baduzu

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
eu: Adibidez, “Lorearen fitxategiak" edo "Babeskopiako datuak"

en: _Erase
eu: _Ezabatu

en: Overwrites existing data, but takes longer.
eu: Lehendik zeuden datuak gainidazten ditu, baina denbora gehiago behar du.

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
eu: Linux sistemekin soilik erabiltzeko _barneko diskoa (Ext4)

en: _Password protect volume (LUKS)
eu: _Pasahitzez babestutako bolumena (LUKS)

en: For use with _Windows (NTFS)
eu: _Windowsekin erabiltzekoa (NTFS)

en: For use with all _systems and devices (FAT)
eu: _Sistema eta gailu guztiekin erabiltzekoa (FAT)

en: _Other
eu: _Bestelakoak

en: In case that the default options do not fit your needs select one of the following filesystems. Be aware of the technical differences and do research about your use case.
eu: Aukera lehenetsiak zure beharretara egokitzen ez badira, hautatu hurrengo fitxategi-sistemetako bat. Kontuan hartu desberdintasun teknikoak eta aztertu zure kasu zehatza.

en: Partition _Size
eu: Partizioaren _tamaina

en: The size of the partition to create
eu: Partizioaren tamaina sortzeko

en: bytes
eu: byte

en: Free Space _Following
eu: Espazio libre _jarraia

en: The free space following the partition
eu: Partizioari jarraitzen dion espazio librea

en: Extended Partition
eu: Hedatutako partizioa

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
eu: Hedatutako partizioek partizio logikoak eduki ditzakete

en: Data stored in the volume will only be accessible with the correct password. Be careful not to forget it.
eu: Bolumenean gordetako datuak pasahitz zuzenarekin soilik atzitu ahal izango dira. Kontuz ibili eta ez ahaztu.

en: _Password
eu: _Pasahitza

en: _Confirm
eu: _Berretsi

en: Enter passphrase used to protect the data
eu: Sartu pasaesaldia (datuak babesteko erabilitakoa)

en: Sh_ow Password
eu: E_rakutsi pasahitza

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
eu: Nahastu hizki maiuskulak eta minuskulak eta erabili zenbaki bat edo bi.

en: Drive Settings
eu: Unitatearen ezarpenak

en: Apply Standby Timeout Settings
eu: Aplikatu 'Egonean'-en iraungitze-denboraren ezarpenak

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
eu: Aktibatu 'Egonean'-en iraungitze-denbora abioan eta diskoa konektatzean  konfiguratzeko

en: Enter Standby After
eu: Sartu 'Egonean' moduan honen ondoren

en: _Standby
eu: _Egonean

en: Apply Advanced Power Management Settings
eu: Aplikatu energia kudeaketa aurreratuaren (APM) ezarpenak

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
eu: Aktibatu APM abioan eta diskoa konektatzean konfiguratzeko

en: APM Level
eu: APM maila

en: Aggressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
eu: Biraketaren gutxiagotze oldarkorrak unitatea aldez aurretik agor dezake. Begiratu SMART-aren 'Start/Stop Count' atributua noizean behin.

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
eu: Aplikatu akustikaren kudeaketa aurreratuaren (AAM) ezarpenak

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
eu: Aktibatu AAM abioan eta diskoa konektatzean konfiguratzeko

en: Vendor Recommended
eu: Saltzaileak gomendatua

en: AAM Level
eu: AAM maila

en: Apply Write Cache Settings
eu: Aplikatu idazketa-cachearen ezarpenak

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
eu: Aktibatu idazketa-cachearen ezarpenak abioan eta diskoa konektatzean konfiguratzeko

en: S_etting
eu: _Ezarpenak

en: Enable Write Cache
eu: Gaitu idazketa-cachea

en: Disable Write Cache
eu: Desgaitu idazketa-cachea

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
eu: Errendimendua handiagotu egiten da idazketa-cachea aktibatzean, baina argi-indarrik gabe geratzen bada, sistemak datuak galtzeko arriskuan uzten du.

en: Wr_ite Cache
eu: I_dazketa-cachea

en: Application Menu
eu: Aplikazioen menua

en: Go back to main view
eu: Itzuli ikuspegi nagusira

en: Drive Options
eu: Unitatearen aukerak

en: Power off this disk
eu: Itzali disko hau

en: Eject this disk
eu: Egotzi disko hau

en: Detach this loop device
eu: Askatu begizta-gailu hau

en: No Device Selected
eu: Ez da gailurik hautatu

en: Select a device to manage.
eu: Hautatu kudeatu nahi den gailua.

en: Model
eu: Modeloa

en: Serial Number
eu: Serie-zenbakia

en: World Wide Name
eu: Mundu zabaleko izena (WWN)

en: Media
eu: Euskarria

en: Job
eu: Lana

en: Name
eu: Izena

en: Size
eu: Tamaina

en: Auto-clear
eu: Automatikoki garbitu

en: Detach loop device after unmount action
eu: Askatu begizta gailua desmuntatze ekintzaren ondoren

note: The filename or URI of the file that is used as backing store for the loop device.
en: Backing File
eu: Fitxategiaren babeskopia egiten

en: Partitioning
eu: Partizioa egitea

en: _Volumes
eu: _Bolumenak

en: Mount selected partition
eu: Muntatu hautatutako partizioa

en: Unmount selected partition
eu: Desmuntatu hautatutako partizioa

en: Activate selected swap partition
eu: Aktibatu hautatutako trukatze-partizioa

en: Deactivate selected swap partition
eu: Desaktibatu hautatutako trukatze-partizioa

en: Unlock selected encrypted partition
eu: Desblokeatu hautatutako zifratutako partizioa

en: Lock selected encrypted partition
eu: Blokeatu hautatutako zifratutako partizioa

en: Create partition in unallocated space
eu: Sortu partizioa esleitu gabeko lekuan

en: Additional partition options
eu: Partizioaren aukera gehigarriak

en: Delete selected partition
eu: Ezabatu hautatutako partizioa

note: The contents of the device, for example 'Unknown', 'FAT (32-bit version)', 'Ext4 (version 1.0)', 'Swap (version 2)'
en: Contents
eu: Edukia

en: UUID
eu: UUIDa

en: Partition Type
eu: Partizio mota

en: Format _Disk…
eu: Formateatu _diskoa…

en: _Create Disk Image…
eu: _Sortu disko-irudia…

en: _Restore Disk Image…
eu: _Leheneratu disko-irudia…

en: _Benchmark Disk…
eu: Probatu diskoaren e_rrendimendua…

en: _SMART Data & Self-Tests…
eu: _SMART datuak eta auto-probak…

en: Drive S_ettings…
eu: Unitatearen e_zarpenak…

en: S_tandby Now
eu: E_gonean orain

en: _Wake-Up from Standby
eu: _Iratzarri egonetik

en: Encryption Options
eu: Zifratzeko aukerak

en: Us_er Session Defaults
eu: _Erabiltzailearen saioaren lehenespenak

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
eu: Desaktibatu <i>Erabiltzailearen saioaren lehenespenak</i> gailua zifratzeko aukerak eta pasaesaldia kudeatzeko. Aukerak <b>/etc/crypttab</b> fitxategiko sarrera bati dagokie.

en: Opt_ions
eu: A_ukerak

en: _Unlock at system startup
eu: _Desblokeatu sistemaren abioan

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
eu: Aktibatzen bada, gailua sistemaren abioan desblokeatuko da [!ez-automatikoa]

en: Require additional authori_zation to unlock
eu: Eskatu autorizazio gehigarria desblokeatzeko

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
eu: Aktibatzen bada, autorizazio gehigarria beharko da gailua desblokeatzeko [x-udisks-auth]

en: Options to use when unlocking the device
eu: Aukerak gailua desblokeatzean erabiltzeko

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
eu: Gailua desblokeatzeko erabiliko den izena. Gailuaren izena <b>/dev/mapper</b>/ aurrizkiarekin konfiguratzen da.

en: _Passphrase
eu: _Pasaesaldia

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
eu: Gailuaren pasaesaldia, edo utzi hutsik gailua konfiguratzean erabiltzaileari galdetzeko

en: Sho_w passphrase
eu: _Erakutsi pasaesaldia

en: Passphrase File
eu: Pasaesaldiaren fitxategia

en: _OK
eu: _Ados

en: Change Filesystem Label
eu: Aldatu fitxategi-sistemaren etiketa

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
eu: Fitxategi-sistema hau edozer aldaketen aurretik automatikoki desmuntatuko da.

en: _Label
eu: _Etiketa

en: Mount Options
eu: Muntatze-aukerak

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
eu: Desaktibatu <i>Erabiltzailearen saioaren lehenespenak</i> gailuaren muntatzeko lekua eta aukerak kudeatzeko. Aukerak <b>/etc/fstab</b> fitxategiko sarrera bati dagokie.

en: I_dentify As
eu: _Identifikatu honela

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
eu: <b>Gailu-fitxategi berezia</b> — erabili esteka sinbolikoak <b>/dev/disk</b> hierarkian sarreraren esparrua kontrolatzeko

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
eu: Gailu-fitxategi berezia — erabili esteka sinbolikoak /dev/disk hierarkian sarreraren esparrua kontrolatzeko

en: Mount _Point
eu: Muntatze-_puntua

en: Filesystem _Type
eu: Fitxategi-sistema _mota

en: The directory to mount the device in
eu: Direktorioa gailua hor muntatzeko

en: The filesystem type to use
eu: Fitxategi-sistema mota erabiltzeko

en: Display _Name
eu: Bistaratu _izena

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
eu: Ezartzen bada, gailuarentzako erabiliko den izena erabiltzailearen interfazean [x-gvfs-name=]

en: Icon Na_me
eu: Ikono-i_zena

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
eu: Ezartzen bada, gailuarentzako erabiliko den ikono-izena erabiltzailearen interfazean [x-gvfs-icon=]

en: Sho_w in user interface
eu: E_rakutsi erabiltzaile-interfazean

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
eu: Aktibatzen bada, gailua beti erakutsiko da erabiltzaile-interfazean, berdin iolarik zein direktorio den [x-gvfs-show]

en: Require additional authori_zation to mount
eu: Eskatu autorizazio gehigarria muntatzeko

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
eu: Aktibatzen bada, autorizazio gehigarria beharko da gailua muntatzeko [x-udisks-auth]

en: Mount at system _startup
eu: Muntatu sistemaren _abioan

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
eu: Aktibatzen bada, gailua sistemaren abioan muntatuko da [!ez-automatikoa]

en: S_ymbolic Icon Name
eu: Ikono-izen _sinbolikoa

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
eu: Ezartzen bada, gailuarentzako erabiliko den ikono-izen sinbolikoa erabiltzailearen interfazean [x-gvfs-symbolic-icon=]

en: Mount Opt_ions
eu: Muntatze-_aukerak

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
eu: Muntatze-aukerak <b>/etc/fstab</b> fitxategian gordetzen dira

en: Edit Partition
eu: Editatu partizioa

en: _Type
eu: _Mota

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
eu: Partizio-izena (36 unicode karaktere arte). Erabilgarria da gailua adierazteko esteka sinboliko baten bidez <b>/dev/disk/by-partlabel</b> direktorioan erabiltzea nahi baduzu

en: Flags
eu: Banderak

en: _System Partition
eu: _Sistemaren partizioa

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
eu: Sist. Eragileak edo plataformak funtzionatzeko partizioa eta bere edukia  behar duela adierazteko erabiltzen da. Kontu berezia eduki behar da edukia ez ezabatzeko edo gainidazteko

en: Hide from _Firmware
eu: Ezkutatu _firmwareagatik

en: Indicates that EFI firmware should ignore the content of the partition and not try to read from it
eu: EFI firmwareak partizioaren edukia ez ikusi beharko lukeela eta handik irakurtzen ez litzatekeela saiatu beharko adierazten du

en: Erase Multiple Disks
eu: Ezabatu disko-anitzak

en: _Erase…
eu: _Ezabatu…

en: Erase _Type
eu: Ezabatze _mota

en: Format Disk
eu: Formateatu diskoa

en: _Partitioning
eu: _Partizioa egitea

en: _Format…
eu: _Formatua…

en: New Disk Image
eu: Disko-irudi berria

en: Image _Size
eu: Irudi-_tamaina

en: The size of the image to create
eu: Irudiaren tamaina sortzeko

en: Attach new _Image…
eu: Erantsi _irudia berria…

en: Resize Volume
eu: Aldatu bolumena tamainaz

en: Resizing a filesystem can lead to data loss. You are advised to backup your data before. The resize operation will take longer if a lot of data has to be moved. The minimal size is calculated according to the current content. Keep additional free space for the filesystem to work fast and reliably.
eu: Fitxategi-sistema bat tamainaz aldatzeak datuak galtzea eragin dezake. Zure datuen babeskopia egin beharko zenuke aurrenik. Lekuz aldatu beharreko datuen kopuruaren arabera, tamaina aldatzeko eragiketak luze jo dezake. Gutxieneko tamaina kalkulatu da uneko edukian oinarrituz. Mantendu fitxategi-sistemaren leku libre gehigarria azkar eta fidagarritasunez lan egiteko.

en: _Difference
eu: _Diferentzia

en: The difference to the previous partition size
eu: Partizioaren aurreko tamainarekiko diferentzia

en: Restore Disk Image
eu: Leheneratu disko-irudia

en: _Image to Restore
eu: _Irudia leheneratzeko

en: Select Disk Image to Restore
eu: Hautatu disko-irudia leheneratzeko

en: Destination
eu: Helburua

en: _Destination
eu: _Helburua

en: Image to Restore
eu: Irudia berreskuratzeko

en: Image Size
eu: Irudi-tamaina

en: _Start Restoring…
eu: _Hasi leheneratzen…

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Open the application menu
eu: Ireki aplikazioen menua

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eu: Laster-teklak

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Disks
eu: Diskoak

[ctx: shortcut window]
en: Create a new empty disk image
eu: Sortu disku-irudi huts berria

[ctx: shortcut window]
en: Attach an existing disk image
eu: Erantsi lehendik dagoen disko-irudi bati

[ctx: shortcut window]
en: Unselect current disk
eu: Desautatu uneko diskoa

[ctx: shortcut window]
en: Drive
eu: Unitatea

[ctx: shortcut window]
en: Open the drive menu
eu: Ireki unitatearen menua

[ctx: shortcut window]
en: Format the drive
eu: Eman formatua unitateari

[ctx: shortcut window]
en: Restore an image to the disk
eu: Leheneratu irudi bat diskora

[ctx: shortcut window]
en: SMART data
eu: SMART datuak

[ctx: shortcut window]
en: Drive settings
eu: Unitatearen ezarpenak

[ctx: shortcut window]
en: Partition
eu: Partizioa

[ctx: shortcut window]
en: Open the volume menu
eu: Ireki bolumenaren menua

[ctx: shortcut window]
en: Format the selected volume
eu: Eman formatua hautatutako bolumenari

en: SMART Data & Self-Tests
eu: SMART datuak eta auto-probak

en: _Start Self-test
eu: _Hasi auto-proba

en: Click to start a SMART self-test
eu: Egin klik SMART auto-proba hasteko

en: _Stop Self-test
eu: _Gelditu auto-proba

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
eu: Egin klik unean lantzen ari den SMART auto-proba gelditzeko

en: Close
eu: Itxi

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
eu: Egin klik SMART datuak disko gogorretik berriro irakurtzea derrigortzeko

en: Powered On
eu: Piztuta

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: Self-test Result
eu: Auto-probaren emaitzak

en: Self-assessment
eu: Bere estimazioa

en: Overall Assessment
eu: Estimazio orokorra

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
eu: Egin klik disko gogorraren SMART gaitzeko/desgaitzeko

en: SMART _Attributes
eu: SMART _atributuak

en: _Short
eu: L_aburra

en: _Extended
eu: L_uzea

en: _Conveyance
eu: _Transferentzia

en: Confirm Taking Ownership
eu: Baieztatu jabetza hartzea

en: Changes ownership of the filesystem to your user and group. The recursive mode does also change the ownership of all subdirectories and files, this can lead to destructive results when the filesystem contains a directory structure where ownership should belong to different users (e.g., a system backup or a filesystem that is accessed by multiple users).
eu: Fitxategi-sistemaren jabetza aldatzen du zure erabiltzailera eta taldera. Modu errekurtsiboan, azpidirektorio eta fitxategi guztien jabetza ere aldatzen du, baina horrek emaitza kaltegarriak eragin ditzake fitxategi-sistemak erabiltzaile desberdinen jabetzakoak izan behar duen direktorio-egitura bat duenean (adibidez, sistemaren babeskopia bat duenean edo erabiltzaile anitzek atzitzen duten fitxategi-sistema bat duenean).

en: Enable _recursive mode
eu: Gaitu modu e_rrekurtsiboa

en: Enter passphrase to unlock
eu: Sartu pasaesaldia desblokeatzeko

en: This volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
eu: Bolumen hau VeraCrypt bolumen bat izan daiteke, ausazko datuak baititu.

en: If specified
eu: Zehazten bada

en: Volume type
eu: Bolumen mota

en: _Hidden
eu: Ez_kutua

en: Instead of unlocking this volume, attempt to unlock a secondary volume hidden inside.
eu: Bolumen hau desblokeatu ordez, saiatu barruan ezkutuan dagoen bigarren bolumen bat desblokeatzen.

en: Windows _system
eu: Windows _sistema

en: Unlock an encrypted Windows system partition or drive.
eu: Desblokeatu Windows sistemako partizio edo gailu zifratu bat.

en: If set, the VeraCrypt PIM (Personal Iterations Multiplier) numeric value to use for this volume.
eu: Ezartzen bada, bolumen honetarako erabiliko den VeraCrypt PIM (Personal Iterations Multiplier) zenbakizko balioa.

en: _Keyfiles
eu: _Gako-fitxategiak

en: Select a keyfile to unlock this volume
eu: Hautatu bolumen hau desblokeatzeko gako-fitxategia

en: _Unlock
eu: _Desblokeatu

en: Format _Partition…
eu: Formateatu _partizioa…

en: _Edit Partition…
eu: _Editatu partizioa…

en: Edit _Filesystem…
eu: Editatu _fitxategi-sistema…

en: Change Pa_ssphrase…
eu: Aldatu pa_saesaldia…

en: Resi_ze…
eu: Aldatu _tamaina…

en: C_heck Filesystem…
eu: E_giaztatu fitxategi-sistema…

en: Rep_air Filesystem…
eu: K_onpondu fitxategi-sistema…

en: _Take Ownership…
eu: Hartu _jabetza…

en: Edit _Mount Options…
eu: Editatu _muntatze-aukerak…

en: Edit Encr_yption Options…
eu: Editatu zi_fratze-aukerak…

en: _Create Partition Image…
eu: _Sortu partizio-irudia…

en: _Restore Partition Image…
eu: _Leheneratu partizio-irudia…

en: _Benchmark Partition…
eu: Probatu partizioaren e_rrendimendua…

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
eu: Disko-irudiak (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
eu: Disko-irudiak (*.img, *.iso)

note: Translators: Used for number of years
en: %d year | %d years
eu[0]: urte %d
eu[1]: %d urte

note: Translators: Used for number of months
en: %d month | %d months
eu[0]: hilabete %d
eu[1]: %d hilabete

note: Translators: Used for number of days
en: %d day | %d days
eu[0]: egun %d
eu[1]: %d egun

note: Translators: Used for number of hours
en: %d hour | %d hours
eu[0]: ordu %d
eu[1]: %d ordu

note: Translators: Used for number of minutes
en: %d minute | %d minutes
eu[0]: minutu %d
eu[1]: %d minutu

note: Translators: Used for number of seconds
en: %d second | %d seconds
eu[0]: segundo %d
eu[1]: %d segundo

note: Translators: Used for number of milli-seconds
en: %d milli-second | %d milli-seconds
eu[0]: milisegundo %d
eu[1]: %d milisegundo

[ctx: duration-year-to-inf]
note: Translators: Used for duration greater than one year. First %s is number of years, second %s is months, third %s is days
en: %s, %s and %s
eu: %s, %s eta %s

[ctx: duration-months-to-year]
note: Translators: Used for durations less than one year but greater than one month. First %s is number of months, second %s is days
en: %s and %s
eu: %s eta %s

[ctx: duration-day-to-month]
note: Translators: Used for durations less than one month but greater than one day. First %s is number of days, second %s is hours
en: %s and %s
eu: %s eta %s

[ctx: duration-hour-to-day]
note: Translators: Used for durations less than one day but greater than one hour. First %s is number of hours, second %s is minutes
en: %s and %s
eu: %s eta %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
note: Translators: Used for durations less than one hour but greater than one minute. First %s is number of minutes, second %s is seconds
en: %s and %s
eu: %s eta %s

[ctx: duration]
en: Less than a minute
eu: minutu bat baino gutxiago

[ctx: confirmation-list-of-devices]
note: Translators: Shown in confirmation dialogs with a list of devices that will be affected by the action
en: Affected Devices
eu: Eragindako gailuak

en: Error unmounting filesystem
eu: Errorea fitxategi-sistema desmuntatzean

en: Error locking device
eu: Errorea gailua blokeatzean

en: Error disabling autoclear for loop device
eu: Errorea begizta gailuaren garbiketa automatikoa desgaitzean

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the title of the SMART failure notification
en: Hard Disk Problems Detected
eu: Disko gogorrean arazoak hautemanda

[ctx: notify-smart]
note: Translators: This is used as the text of the SMART failure notification
en: A hard disk is likely to fail soon.
eu: Disko gogorra agian hutsegin egingo du

[ctx: notify-smart]
note: Translators: Text for button in SMART failure notification
en: Examine
eu: Aztertu
