do-plugins - en to ca translation catalogue (574 entries)

en: Assign Alias...
ca: Assigna àlies...

en: Give an item an alternate name.
ca: Dóna a un element un nom alternatiu.

en: Delete Alias
ca: Suprimeix àlies

en: Deletes an alias.
ca: Suprimeix un àlies.

en: Alias items
ca: Elements àlies

en: Aliased items from Do's universe.
ca: Elements àlies de l'univers del Do.

en: Extract archive
ca: Extreu l'arxiu

en: Extract an archive to a given folder
ca: Extreu un arxiu a una carpeta

en: Create archive
ca: Crea un arxiu

en: Create an archive with the selected item
ca: Crea un arxiu amb l'element seleccionat

en: Browse Artists
ca: Explora els artistes

en: Browse Music by Artist
ca: Explora la música d'un artista

en: Browse Albums
ca: Explora els àlbums

en: Browse Music by Album
ca: Explora la música d'un àlbum

en: Browse Podcasts
ca: Explora els podcasts

en: Browse Podcasts by Publisher
ca: Explora els podcast per autor

en: Browse Videos
ca: Explora els videos

en: Browse All Videos
ca: Explora tots els videos

en: Add to Play Queue
ca: Afegeix a la cua de reproducció

en: Add media to play queue
ca: Afegeix un fitxer multimèdia a la cua de reproducció

en: Banshee Media
ca: Reproductor multimèdia Banshee

en: Indexes Media from Banshee Media Player
ca: Indexa els fitxers multimèdia del reproductor multimèdia Banshee

en: All Music by
ca: Tota la música per

en: Next
ca: Següent

en: Play next track
ca: Reprodueix la pista següent

en: Pause
ca: Pausa

en: Pause playing track
ca: Atura la pista en reproducció

en: Play
ca: Reprodueix

en: Play from your Banshee Collection
ca: Reprodueix des de la col·lecció del Banshee

en: Previous
ca: Anterior

en: Play previous track
ca: Reprodueix la pista anterior

en: Search Banshee Media
ca: Cerca fitxers multimèdia del Banshee

en: Search your entire Banshee collection
ca: Cerca en la col·lecció completa del Banshee

en: Choose BibTeX file
ca: Trieu el fitxer BibTex

note: Container child table1.Gtk.Table+TableChild
en: Select A File
ca: Seleccioneu un fitxer

note: Container child table1.Gtk.Table+TableChild
en: Select your documents folder
ca: Seleccioneu la carpeta de documents

en: Choose documents folder
ca: Trieu la carpeta de documents

en: ClawsMail contacts
ca: Contactes del ClawsMail

en: Contacts in ClawsMail address book
ca: Contactes en la llibreta d'adreces del ClawsMail

en: Primary Email
ca: Adreça electrònica principal

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Other email
ca: Un altre correu electrònic

en: Other
ca: Altre

en: Clip
ca: Retalla

en: Create a clip with Cl.ickable
ca: Crea un retall amb el cl.ickable

en: Cl.ickable Clips
ca: Retalls del cl.ickable

en: Opens your cl.ickable clips
ca: Obre els retalls del cl.ickable

en: Cl.ickable Items
ca: Elements del cl.ickable

en: Usefull Cl.ickable Items
ca: Elements útils del cl.ickable

en: username1
ca: nomd'usuari1

en: Search Confluence
ca: Cerca confluències

en: Searches Confluence and returns results to Do
ca: Cerca confluències i retorna els resultats al Do

en: Del.icio.us Tags
ca: Etiquetes del del.icio.us

en: Organizes your del.icio.bookmarks by tag
ca: Organitza les adreces d'interès del del.icio.us amb etiquetes

en: Untagged del.ico.us bookmarks
ca: Adreces d'interès del del.icio.us sense etiquetar

en: del.icio.us bookmarks tagged with {0}
ca: Adreces d'interès del del.icio.us etiquetades amb {0}

en: Del.icio.us bookmarks
ca: Adreces d'interès del del.icio.us

en: Indexes your del.icio.us bookmarks
ca: Indexa les adreces d'interès del del.icio.us

en: Search del.icio.us
ca: Cerca en el del.icio.us

en: del.icio.us tag search
ca: Cerca etiquetes en el del.icio.us

en: Open
ca: Obre

en: Open a removable volume
ca: Obre un volum extraïble

en: Unmount
ca: Desmunta

en: Unmount volume
ca: Desmunta el volum

en: Mount
ca: Munta

en: Mount volume
ca: Munta el volum

en: Play Slideshow
ca: Reprodueix la projecció de diapositives

en: Plays a slideshow of images in a folder.
ca: Reprodueix una projecció de diapositives amb les imatges d'una carpeta

en: Epiphany Bookmarks
ca: Adreces d'interès de l'Epiphany

en: Indexes your Epiphany bookmarks.
ca: Indexa les adreces d'interès de l'Epiphany.

en: Work Phone
ca: Telèfon de la feina

en: Home Phone
ca: Telèfon particular

en: Mobile Phone
ca: Telèfon mòbil

en: Evolution Contacts
ca: Contactes de l'Evolution

en: Address
ca: Adreça

en: Show hidden files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Folder
ca: Carpeta

en: Depth
ca: Profunditat

en: Delete File
ca: Suprimix el fitxer

en: Deletes a file or folder.
ca: Suprimeix un fitxer o una carpeta.

en: Choose a folder to index
ca: Trieu una carpeta a indexar

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Choose folder
ca: Escull una carpeta

en: Rename file...
ca: Reanomena el fitxer...

en: Renames a file.
ca: Reanomena un fitxer.

en: Create New Folder
ca: Crea una carpeta nova

en: Creates an new folder.
ca: Crea una carpeta nova.

en: Move to...
ca: Mou a...

en: Moves a file or folder to another location.
ca: Mou un fitxer o una carpeta a una altra ubicació.

en: Move to Trash
ca: Mou a la paperera

en: Moves a file or folder to the trash
ca: Mou un fitxer o una carpeta a la paperera

en: Recent Files
ca: Fitxers recents

en: Finds recently-opened files.
ca: Cerca fitxers oberts recentment.

en: Copy to...
ca: Copia a...

en: Copies a file or folder to another location.
ca: Copia un fitxer o una carpeta a una altra ubicació.

en: Files and Folders
ca: Fitxers i carpetes

en: Catalogs important files and folders for quick access.
ca: Cataloga fitxers i carpetes importants per a accedir-hi ràpidament.

en: Create New File
ca: Crea un fitxer nou

en: Creates an new, empty file.
ca: Crea un fitxer nou i buit.

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Firefox Bookmarks
ca: Adreces d'interés del Firefox

en: Finds Firefox bookmarks in your default profile.
ca: Cerca adreces d'interès del Firefox en el perfil predeterminat.

en: Do needs your authorization in order to upload photos to your flickr account. Press the "Authorize" button to open a web browser and give Do authorization.
ca: El Do necessita la vostra autorització per a pujar fotografies al compte del Flickr. Premeu el botó «Autoritza» per a obrir un navegador web i donar l'autorització al Do.

en: <b>Account</b>
ca: <b>Compte</b>

en: _Authorize
ca: _Autoritza

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild
en: Private
ca: Privat

en: Visible to friends
ca: Fer visible per als amics

en: Visible to family
ca: Fer visible per a la família

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild
en: Public
ca: Públic

en: <b>Viewing permissions</b>
ca: <b>Permisos de visualització</b>

en: Default tags to use on images posted with Do. Seperate tags with a space; for multiple word tags use quotes. ex.) concert "Mars Volta" Omar
ca: Etiquetes predeterminades a utilitzar en les imatges publicades amb el Do. Separeu les etiquetes amb un espai. Per a les etiquetes formades per més d'una paraula utilitzeu les cometes. Per exemple, concert "Mars Volta" Omar

en: <b>Tags</b>
ca: <b>Etiquetes</b>

en: Upload photo
ca: Puja una fotografia

en: Upload one or more photos to Flickr
ca: Puja una o més fotografies al Flickr

en: Account
ca: Compte

en: Click to compete authorization
ca: Feu clic per a completar l'autorització

en: Thank you {0} for allowing Do access to Flickr.
ca: Gràcies {0} per a permetre que el Do tingui accés al Flickr.

en: Define
ca: Defineix

en: Define a given word.
ca: Defineix una paraula.

en: Current window
ca: Finestra actual

en: Take a screenshot of the current window.
ca: Fes una captura de la finestra actual.

en: Whole screen
ca: Tota la pantalla

en: Take a screenshot of the entire screen.
ca: Fes una captura de tota la pantalla.

en: {0}-second delay
ca: Retard de {0} segons

en: Wait {0} second before taking the screenshot. | Wait {0} seconds before taking the screenshot.
ca[0]: Espera {0} segon abans de fer la captura de pantalla.
ca[1]: Espera {0} segons abans de fer la captura de pantalla.

en: Take screenshot
ca: Fes una captura de pantalla

en: Takes a screenshot with optional delay.
ca: Fes una captura de pantalla amb retard opcional.

en: GNOME Screenshot Items
ca: Elements de la captura de pantalla del GNOME

en: Whole screen or current window.
ca: Tota la pantalla o la finestra actual.

en: GNOME Session Commands
ca: Ordres de sessió del GNOME

en: Log out, Shutdown, Restart, etc.
ca: Surt, atura, reinicia, etc.

en: Log Out
ca: Surt

en: Close your session and return to the login screen.
ca: Tanca la vostra sessió i torna a la pantalla d'entrada.

en: Shutdown
ca: Atura

en: Turn your computer off.
ca: Apaga l'ordinador.

en: Hibernate
ca: Hiberna

en: Put your computer into hibernation mode.
ca: Posa l'ordinador en mode d'hibernació.

en: Suspend
ca: Atura temporalment

en: Put your computer into suspend mode.
ca: Posa l'ordinador en aturada temporal.

en: Restart
ca: Reinicia

en: Restart your computer.
ca: Reinicia l'ordinador.

en: Lock Screen
ca: Bloqueig de pantalla

en: Lock your screen.
ca: Bloqueja la vostra pantalla.

en: Open Profile
ca: Obre un perfil

en: Opens a GNOME Terminal with the selected profile.
ca: Obre un terminal del GNOME amb el perfil seleccionat.

en: Open Terminal Here
ca: Obre un terminal aquí

en: Opens a GNOME Terminal in a given location.
ca: Obre un terminal del GNOME en una ubicació donada.

en: Run in Terminal
ca: Executa en un terminal

en: Runs a command in GNOME Terminal.
ca: Executa una ordre en el terminal del GNOME.

en: GNOME Terminal Profiles
ca: Perfils del terminal del GNOME

en: Indexes your GNOME Terminal profiles.
ca: Indexa els perfils del terminal del GNOME.

en: Unnamed Profile
ca: Perfil sense nom

en: GNOME Terminal Profile
ca: Perfil del terminal del GNOME

en: Perform a calculation using Google Calculator.
ca: Realitza un càlcul utilitzant la calculadora del Google.

en: Google Calculator could not evaluate the expression.
ca: La calculadora del Google no ha pogut evaluar l'expressió.

en: E-Mail:
ca: Correu electrònic:

en: Google Calendars
ca: Calendaris del Google

en: Indexes your Google Calendars
ca: Indexa els teus calendaris del Google

en: All Events
ca: Tots els esdeveniments

en: An error has occurred in {0}
ca: S'ha produït un error en {0}

en: View Event
ca: Visualitza un esdeveniment

en: Open event in browser
ca: Obre un esdeveniment en un navegador

en: View Calendar
ca: Visualitza el calendari

en: Open calendar in browser
ca: Obre un calendari en un navegador

en: Google Calendar
ca: Calendari del Google

en: Search Events
ca: Cerca esdeveniments

en: Search Google Calendar for Events
ca: Cerca esdeveniments en el calendari de Google

en: Failed to connect to GCal service
ca: Ha fallat la connexió al servei del GCal

en: New Event
ca: Esdeveniment nou

en: Create a new event in Google Calendar
ca: Crea un esdeveniment al calendari del Google

en: Primary Phone
ca: Telèfon principal

en: Home Email
ca: Correu electrònic particular

en: Work Email
ca: Correu electrònic de la feina

en: Primary Address
ca: Adeça principal

en: Home Address
ca: Adreça particular

en: Work Address
ca: Adreça de la feina

en: An error occurred connecting to google, are your credentials valid?
ca: S'ha produït un error en connectar amb el Google. Son vàlides les credencials?

en: Missing login credentials. Please set login information in plugin configuration.
ca: Falten les credencials d'entrada. Hauríeu de definir la informació d'entrada en la configuració del connector.

en: GMail Contacts
ca: Contactes del GMail

en: Index your GMail contacts
ca: Indexa els contactes del GMail

en: Uploading failed.
ca: No s'ha pogut pujar.

en: An error occurred when uploading files to Google Docs.
ca: S'ha produït un error en pujar fitxers al Google Docs.

en: Deleting failed.
ca: No s'ha pogut suprimir.

en: An error occurred when deleting the document at Google Docs.
ca: S'ha produït un error en suprimir el document al Google Docs.

en: Document deleted.
ca: S'ha suprimit el document.

en: The document '{0}' has been successfully moved into Trash at Google Docs.
ca: El document «{0}» s'ha mogut satisfactòriament a la paperera del Google Docs.

en: Google Docs Presentation
ca: Presentació del Google Docs

en: Indexes your documents stored at Google Docs
ca: Indexa els documents emmagatzemats al Google Docs

en: Google Docs Generic Document
ca: Document genèric del Google Docs

en: Google Docs Text Document
ca: Document de text del Google Docs

en: Google Docs PDF Document
ca: Document en format PDF del Google Docs

en: Delete Document
ca: Suprimeix el document

en: Move a document into Trash at Google Docs
ca: Mou un document a la paperera del Google Docs

en: Upload Document
ca: Puja un document

en: Upload a document to Google Docs
ca: Puja un document al Google Docs

en: Google Docs Spreadsheet
ca: Fulls de càlcul del Google Docs

en: Map
ca: Mapa

en: Map a location or route in Google maps.
ca: Traça una ubicació o ruta en el Google maps.

note: Container child vbox4.Gtk.Box+BoxChild
en: Go directly to Google Search page
ca: Ves directament a la pàgina de cerca del Google

note: Container child vbox4.Gtk.Box+BoxChild
en: Show search results in Do
ca: Mostra els resultats de la cerca al Do

en: Show Search page link as first result
ca: Mostra l'enllaç de la pàgina de cerca com a resultat primer

en: <b>Google Search</b>
ca: <b>Cerca al Google</b>

en: Apply to Google Search page link
ca: Aplica a l'enllaç de la pàgina de cerca del Google

note: Container child safeSearchBox.Gtk.Box+BoxChild
en: Do not filter my search results.
ca: No filtris els resultats de la cerca.

note: Container child safeSearchBox.Gtk.Box+BoxChild
en: Use moderate filtering
ca: Utilitza filtres moderats

note: Container child safeSearchBox.Gtk.Box+BoxChild
en: Use strict filtering
ca: Utilitza filtres estrictes

en: <b>SafeSearch Preferences</b>
ca: <b>Preferències de cerca segura</b>

en: Search Google
ca: Cerca al Google

en: Allows you to perform Google Searches from Do
ca: Permet realitzar cerques al Google des del Do

en: I'm Feeling Lucky!
ca: Segur que tinc sort

en: Searches Google and takes you to the first result
ca: Cerca al Google i ves al primer resultat

en: If you have an ImageShack account, a registration code allows you to save images to the My Images sections of your account.
    
    Please log-in to your ImageShack account before getting your registration code.
ca: Si teniu un compte a l'ImageShack, un codi de registre us permet desar imatges a l'apartat de Les meves imatges del compte.
    
    Hauríeu d'entrar al compte de l'ImageShack abans de rebre el codi de registre.

en: _Registration Code
ca: _Codi de registre

en: _Get Registration Code
ca: _Obté un codi de regsitre

en: <b>Registration Code</b>
ca: <b>Codi de registre</b>

en: Upload to ImageShack
ca: Puja a l'ImageShack

en: Uploads the image to ImageShack.
ca: Puja la imatge a l'ImageShack

en: ImageShack exception:
ca: Excepció de l'ImageShack:

en: File size exceeds ImageShack's 1.5MB limit.
ca: La mida del fitxer excedeix el límit de l'ImageShack de 1,5MB.

en: Parsed url was empty. ImageShack has probably changed its format.
ca: L'url analitzada estava buida. Segurament l'ImageShack n'ha canviat el format.

en: Do is uploading your image... Please wait a moment...
ca: El Do està pujant la imatge... Espereu...

en: Unable to upload image to ImageShack at this time.
ca: No s'ha pogut pujar la imatge a l'ImageShack.

en: Search Launchpad
ca: Cerca al Launchpad

en: Search Launchpad properties.
ca: Cerca les propietats del Launchpad.

en: Locate Files
ca: Ubica els fitxers

en: Search your filesystem using locate.
ca: Cerca al sistema de fitxers utilitzant locate.

en: Manual pages (man)
ca: Pàgines del manual (man)

en: Search and read help documentation (man)
ca: Cerca i llegeix la documentació d'ajuda (man)

en: Read manual page (man)
ca: Llegeix las pàgines del manual (man)

en: Look up and read a manual page.
ca: Cerca i llegeix una pàgina del manual.

en: Show friend status updates
ca: Mostra les actualitzacions d'estat dels amics

en: Failed to fetch file from {0}
ca: Ha fallat en recollir el fitxer de {0}

en: Twitter encountered an error in {0}. {1}
ca: Twitter ha trobat un error a {0}. {1}

en: Unable to post tweet. Check your login settings. If you are behind a proxy make sure that the settings in /system/http_proxy are correct.
ca: No s'ha pogut publicar un tweet. Comproveu els paràmetres d'entrada. Si esteu connectats a través d'un servidor intermediari, assegureu-vos que els paràmetres a /system/http_proxy són correctes.

en: Microblog friends
ca: Microblocs dels amics

en: Indexes your microblog friends
ca: Indexa els microblocs dels amics

en: New direct message from {0}
ca: Un missatge directe nou de {0}

en: Post failed
ca: Ha fallat la publicació

en: Post Successful
ca: Publicació amb èxit

en: Failed to post '{0}' to {1}
ca: Ha fallat al publicar «{0}» a {1}

en: '{0}' sucessfully posted to {1}
ca: «{0}» s'ha publicat amb èxit a {1}

en: Post to {0}
ca: Publica a {0}

en: Update {0} status
ca: Actualitza l'estat {0}

en: Connect with NX
ca: Connecta amb NX

en: NX Host
ca: Amfitrió NX

en: NX Hosts
ca: Amfitrions NX

en: Parses nx sessions
ca: Analitza les sessions NX

en: Search Web
ca: Cerca a la web

en: Searches the web using OpenSearch plugins.
ca: Cerca al web utilitzant connectors de l'OpenSearch.

en: Opera Bookmarks
ca: Adreces d'interès de l'Opera

en: Indexes your Opera 6 bookmarks
ca: Indexa les adreces d'interès de l'Opera 6

en: Supported Codes
ca: Codis compatibles

en: <b>Pastebin Provider</b>
ca: <b>Proveïdor del Pastebin</b>

en: Send to Pastebin
ca: Envia al Pastebin

en: Sends the text to Pastebin.
ca: Envia el text al Pastebin.

en: Parsed url was empty. Lodge It has probably changed its format.
ca: L'URL analitzat estava buit. Segurament el Lodge It ha canviat el seu format.

en: Set status
ca: Estableix l'estat

en: Set pidgin status message
ca: Estableix el missatge d'estat al Pidgin

en: Pidgin Statuses
ca: Estats del Pidgin

en: Saved Pidgin statuses
ca: Desa els estats del Pidgin

en: Pidgin Buddies
ca: Amics del Pidgin

en: Buddies on your Pidgin buddy list.
ca: Amics a la llista d'amics del Pidgin.

en: Pidgin Accounts
ca: Compte del Pidgin

en: Available Pidgin IM Accounts
ca: Comptes IM disponibles al Pidgin

en: Sign on
ca: Entra

en: Enable pidgin account
ca: Habilita un compte al Pidgin

en: Sign off
ca: Surt

en: Disble pidgin account
ca: Inhabilita un compte del Pidgin

en: Offline
ca: Fora de línia

en: Available
ca: Disponible

en: Busy
ca: Ocupat

en: Away
ca: Absent

en: Unknown Status
ca: Estat desconegut

en: Chat
ca: Xat

en: Send an instant message to a friend.
ca: Envia un missatge instantani a un amic.

en: Application Key
ca: Clau de sol·licitud

en: <i>Verify and save your account information</i>
ca: <i>Verifica i desa la informació del compte</i>

en: Message posted
ca: Missatge publicat

en: Message posting failed
ca: Ha fallat la publicació del missatge

en: Cannot connect to the Ping.FM API server, or the server responds with an error.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor del Ping.FM API o aquest servidor respon amb un error.

en: Your {0} message has been successfully posted to {1}
ca: El missatge {0} s'ha publicat amb èxit a {1}

en: Your message has been successfully posted to all {0} services
ca: El missatge s'ha publicat amb èxit a tots els serveis {0}

en: Microblog
ca: Microbloc

en: Status
ca: Estat

en: Error occurred in service response
ca: S'ha produït un error en la resposta del servei

en: Web service group supported by Ping.FM
ca: Grup de servei web compatible amb el Ping.FM

en: Web service supported by Ping.FM
ca: Servei web compatible amb el Ping.FM

en: Post via Ping.FM
ca: Publica mitjançant el Ping.FM

en: Post a text message as microblog or status update to your social network
ca: Publica un missatge de text com a microbloc o actualitza l'estat de la xarxa social

en: Failed to connect to Ping.FM service
ca: No s'ha pogut connectar al servei del Ping.FM

en: Ping.FM Services
ca: Els serveis del Ping.FM

en: Web services suppported by Ping.FM
ca: Serveis web compatibles amb el Ping.FM

en: Start new PuTTY session (host {0})
ca: Inicia una sessió nova amb el PuTTY (amfitrió {0})

en: PuTTY sessions
ca: Sessions del PuTTY

en: PuTTY saved sessions
ca: Sessions desades del PuTTY

en: Connect with PuTTY
ca: Connecta amb el PuTTY

en: Create new conenction with PuTTY
ca: Crea una connexió nova amb el PuTTY

en: Submit Quote
ca: Tramet una cita

en: Sends text to Quote service.
ca: Envia el text al servei de cites.

en: Do needs your authorization in order to manage tasks in your Remember The Milk account. Press the "Authorize" button to open a web browser and give Do authorization.
ca: El Do necessita la vostra autorització per a gestionar les tasques al compte Remember The Milk. Premeu el botó  «Autoritza» per a obrir un navegador web i donar-ne l'autorització.

en: For overdue task(s)
ca: Per tasques endarrerides

en: When actions (e.g. rename) are completed
ca: Quan les accions hagin acabat (per exemple, torna a anomenar)

en: <b>Notification</b>
ca: <b>Notificació</b>

en: You can enter some advanced search operators here to limit the tasks Do indexes. E.g. "priority:1 AND status:incomplete" will force Do to only index all incomplete tasks with high priority.
ca: Aquí podeu introduir alguns operadors de cerca avançada per a limitar les tasques que el Do indexa. Per exemple, «priority:1 AND status:incomplete» forçarà al Do a indexar només les tasques incompletes amb una prioritat alta.

en: <b>Filter</b>
ca: <b>Filtre</b>

en: A webpage from Remember The Milk should be opened in your web browser now. Please follow the instructions there and come back to complete the authrozation by clicking the button below.
ca: Una pàgina web del Remember The Milk s'hauria d'obrir al navegador web. Hauríeu de seguir-ne les instruccions i després torneu per a completar l'autorització fent clic al botó següent.

en: Complete authorization
ca: Completa l'autorització

en: Fail to complete authorization.
ca: No s'ha pogut completar l'autorització.

en: Authorize again
ca: Autoritza de nou

en: Thank you {0}, RTM plugin is now authorized to operate on your account.
ca: Gracies{0}, el connector del RTM ara està autoritzat per operar al compte.

en: Uncomplete
ca: Incomplet

en: Mark a selected task as "incomplete".
ca: Marca una tasca seleccionada com a «incompleta»

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete a selected task from Remember The Milk
ca: Suprimeix una tasca seleccionada del Remember The Milk

en: {0} Task Overdue | {0} Tasks Overdue
ca[0]: Tasca endarrerida
ca[1]: Tasques endarrerides

en: Task Deleted
ca: S'ha suprimit la tasca

en: The selected task has been successfully deleted from your Remember The Milk task list
ca: La tasca seleccionada s'ha suprimit amb èxit de la llista de tasques del Remember The Milk.

en: Task Completed
ca: Tasca acabada

en: The selected task in your Remember The Milk task list has been marked as completed.
ca: La tasca seleccionada a la llista de tasques del Remember The Milk s'ha marcat com a acabada.

en: High
ca: Alta

en: High Priority
ca: Prioritat alta

en: Medium
ca: Mitjana

en: Medium Priority
ca: Prioritat mitjana

en: Low
ca: Baixa

en: Low Priority
ca: Prioritat baixa

en: None
ca: Sense

en: No Priority
ca: Sense prioritat

en: Up
ca: Puja

en: Increase the priority
ca: Augmenta la prioritat

en: Down
ca: Baixa

en: Decrease the priority
ca: Disminueix la prioritat

en: Priority Changed
ca: La prioritat ha canviat

en: The priority of the selected task in your Remember The Milk task list has been changed.
ca: S'ha canviat la prioritat de la tasca seleccionada a la llista de tasques del Remember The Milk.

en: Due Date/Time Changed
ca: S'ha canviat la data/hora de venciment

en: The due date/time of the selected task in your Remember The Milk task list has been changed.
ca: S'ha canviat la data/hora de venciment de la tasca seleccionada a la llista de tasques del Remember The Milk.

en: Task Moved
ca: S'ha mogut la tasca

en: Task Renamed
ca: S'ha canviat el nom de la tasca

en: Task Postponed
ca: S'ha ajornat la tasca

en: The selected task in your Remember The Milk task list has been postponed
ca: S'ha ajornat la tasca seleccionada a la llista de tasques del Remember The Milk

en: Recurrence Pattern Changed
ca: S'ha canviat el patró de recurrència

en: The recurrence pattern of the selected task in your Remember The Milk task list has been changed.
ca: S'ha canviat el patró de recurrència de la tasca seleccionada a la llista de tasques del Remember The Milk.

en: Task Uncompleted
ca: Tasca incompleta

en: The selected task has been marked as "incomplete".
ca: La tasca seleccionada s'ha marcat com a «incompleta».

en: Create a new task in Remember The Milk
ca: Crea una tasca nova al Remember The Milk

en: Move a seleted task from one list to another
ca: Mou una tasca seleccionada d'una llista a una altra

en: Complete
ca: Acaba

en: Complete a selected task
ca: Completa una tasca seleccionada

en: Rename to...
ca: Canvia el nom a...

en: Give the seleted task a new name
ca: Dóna un nom nou a la tasca seleccionada

en: Set Recurrence
ca: Estableix la recurrència

en: Sets a recurrence pattern for a task.
ca: Estableix un patró de recurrència per a una tasca.

en: Postpone
ca: Ajorna

en: Postpone a selected task in Remember The Milk
ca: Ajorna una tasca seleccionada al Remember The Milk

en: Set Priority
ca: Estableix la prioritat

en: Set the priority of a task
ca: Estableix la prioritat d'una tasca

en: Set Due Date/Time
ca: Estableix la data/hora de venciment

en: Set the due date/time of a task
ca: Estableix la data/hora de venciment d'una tasca

en: All music by
ca: Tota la música per

en: Add an item to Rhythmbox's play queue.
ca: Afegeix un element a la cua de reproducció del Rhythmbox.

en: Browse Rhythmbox Music by Artist
ca: Explora la música del Rhythmbox per artista

en: Browse Rhythmbox Music by Album
ca: Explora la música del Rhythmbox per àlbum

en: Play Current Track in Rhythmbox
ca: Reprodueix la pista actual al Rhythmbox

en: Pause Rhythmbox Playback
ca: Atura la reproducció del Rhythmbox

en: Play Next Track in Rhythmbox
ca: Reprodueix la pista següent al Rhythmbox

en: Play Previous Track in Rhythmbox
ca: Reprodueix la pista anterior al Rhythmbox

en: Show Current Track
ca: Mostra la pista actual

en: Show Notification of Current Track in Rhythmbox
ca: Mostra una notificació de la pista actual al Rhythmbox

en: Mute
ca: Silenci

en: Mute Rhythmbox Playback
ca: Silencia la reproducció del Rhythmbox

en: Unmute
ca: Treu el silenci

en: Unmute Rhythmbox Playback
ca: Treu el silenci de la reproducció del Rhythmbox

en: Volume Up
ca: Apuja el volum

en: Increase Rhythmbox Playback Volume
ca: Apuja el volum de la reproducció del Rhythmbox

en: Volume Down
ca: Abaixa el volum

en: Decrease Rhythmbox Playback Volume
ca: Abaixa el volum de la reproducció del Rhythmbox

en: Play an item in Rhythmbox.
ca: Reprodueix un element al Rhythmbox.

en: Rhythmbox Music
ca: Música del Rhythmbox

en: Provides access to artists and albums from Rhythmbox.
ca: Proporciona accés a artistes i àlbums del Rhythmbox.

en: OPML feed file
ca: Fitxer de canals OPML

en: Timeout (in seconds)
ca: Temps d'espera (en segons)

en: Cache duration (in minutes)
ca: Duració de la memòria cau (en minuts)

en: Explore Shelf
ca: Explora el Shelf

en: Get a list of everything in your shelf
ca: Obté una llista de tots els elements del Shelf

en: Remove From Shelf
ca: Suprimeix del Shelf

en: Remove Selected Item From Shelf
ca: Suprimeix l'element seleccionat del Shelf

en: Add To Shelf
ca: Afegeix al Shelf

en: Add Selected Item to Shelf
ca: Afegeix l'element seleccionat al Shelf

en: Your {0} shelf items.
ca: Els {0} elements del Shelf.

en: Shelf Items
ca: Elements del Shelf

en: Your Shelf Items
ca: Els elements del Shelf

en: Default
ca: Predeterminat

en: Load items in background
ca: Carrega els elements en segon pla

en: Comma-seperated list of radios to load
ca: Llista de ràdios a carregar separades per comes

en: Host-name of SqueezeCenter server
ca: Nom de l'amfitrió del servidor del SqueezeCenter

en: Port of the SqueezeCenter server cli interface
ca: Port de la interfície de línia d'ordres del servidor SqueezeCenter

en: Port of the SqueezeCenter server web interface
ca: Port de la interfície web del servidor SqueezeCenter

en: Load artist, albums and radio in the background when loading DO. 
    If set to unchecked, these items are loaded when DO is loading causing a delay until all items are loaded.
ca: Carrega els artistes, àlbums i ràdios en segon pla en carregar el Do. 
    Si no s'activa, aquesta elements es carregaran quan es carregui el Do, causant un retard fins que s'hagin carregat tots els elements.

en: Connect with SSH
ca: Connecta amb SSH

en: SSH Host
ca: Amfitrió SSH

en: SSH Hosts
ca: Amfitrions SSH

en: Parses ssh-config
ca: Analitza ssh-config

en: Command for start/stop services (gksudo, etc):
ca: Ordre per a iniciar/aturar els serveis (gksudo, etc):

en: Services to control:
ca: Serveis a controlar:

en: System Services
ca: Serveis del sistema

en: List of all System Services
ca: Llistat de tots els serveis del sistema

en: {0} service
ca: servei {0}

en: Control system {0} service
ca: Servei del sistema de control {0}

en: Choose the file to open
ca: Trieu el fitxer a obrir

en: Selected invalid file!
    Should be executable.
ca: Heu seleccionat un fitxer no vàlid.
    Hauria de ser executable.

en: Category
ca: Categoria

en: Create a new task
ca: Crea una tasca nova

en: Create a new task in Tasque
ca: Crea una tasca nova al Tasque

en: Append to...
ca: Afegeix a...

en: Appends text to a selected file.
ca: Afegeix el text a un fitxer seleccionat.

en: Make Tiny Url
ca: Crea un TinyUrl

en: Creates a TinyUrl from an unwieldy mess.
ca: Crea un TinyUrl d'un desordre difícil de manejar.

en: Use note content as note title when no title is specified.
ca: Utilitza el contingut de la nota com títol de la nota quan no s'hagi especificat el títol.

en: <b>Default New Note Title</b>
ca: <b>Títol de la nota nova predeterminat</b>

note: Container child vbox3.Gtk.Box+BoxChild
en: First pane is content, second pane is title.
ca: La primera subfinestra és el contingut, la segona és el títol.

note: Container child vbox3.Gtk.Box+BoxChild
en: First pane is title, second pane is content.
ca: La primera subfinestra és el títol, la segona és el contingut.

en: <b>New Note Title and Content Entry</b>
ca: <b>Entrada nova de nota del títol i del contingut</b>

en: New Tomboy Note
ca: Nota nova al Tomboy

en: Create a new Tomboy note.
ca: Crea una nota nova al Tomboy.

en: Tomboy Note Indexer
ca: Indexador de notes del Tomboy

en: Loads Tomboy notes for searching.
ca: Carrega les notes del Tomboy per a cercar.

en: Search Tomboy Notes
ca: Cerca notes del Tomboy

en: Searches contents of Tomboy notes.
ca: Cerca el contingut de les notes del Tomboy.

en: Tomboy note
ca: Nota del Tomboy

en: Search with Tracker
ca: Cerca amb el Tracker

en: Launches Tracker with the given query.
ca: Executa el Tracker amb una consulta

en: Translation Plugin Options
ca: Opcions de traducció dels connectors

en: Translation Provider
ca: Proveïdor de traduccions

en: Default Source Language
ca: Idioma font predeterminat

en: Default Web Interface Language
ca: Idioma de la interfície web predeterminat

en: Enable / Disable Language
ca: Habilita/inhabilita l'idioma

en: Translate
ca: Tradueix

en: Translates text
ca: Tradueix el text

en: Auto Detect (Recommended)
ca: Detecció automàtica (recomanat)

en: Arabic
ca: Àrab

en: Translate to Arabic
ca: Tradueix a l'àrab

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Translate to Bulgarian
ca: Tradueix al búlgar

en: Catalon
ca: Català

en: Translate to Catalon
ca: Tradueix al català

en: Chinese (Simplified)
ca: Xinès (simplificat)

en: Translate to Chinese (Simplified)
ca: Tradueix al xinès (simplificat)

en: Chinese (Traditional)
ca: Xinès (tradicional)

en: Translate to Chinese (Traditional)
ca: Tradueix al xinès (tradicional)

en: Croatian
ca: Croat

en: Translate to Croatian
ca: Tradueix al croat

en: Czech
ca: Txec

en: Translate to Czech
ca: Tradueix al txec

en: Danish
ca: Danès

en: Translate to Danish
ca: Tradueix al danès

en: Dutch
ca: Holandès

en: Translate to Dutch
ca: Tradueix a l'holandès

en: English
ca: Anglès

en: Translate to English
ca: Tradueix a l'anglès

en: Filipino
ca: Filipí

en: Translate to Filipino
ca: Tradueix al filipí

en: Finnish
ca: Finès

en: Translate to Finnish
ca: Tradueix al finès

en: French
ca: Francès

en: Translate to French
ca: Tradueix al francès

en: German
ca: Alemany

en: Translate to German
ca: Tradueix a l'alemany

en: Greek
ca: Grec

en: Translate to Greek
ca: Tradueix al grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Translate to Hebrew
ca: Tradueix a l'hebreu

en: Translate to Hindi
ca: Tradueix a l'hindi

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Translate to Indonesian
ca: Tradueix a l'indonesi

en: Italian
ca: Italià

en: Translate to Italian
ca: Tradueix a l'italià

en: Japanese
ca: Japonès

en: Translate to Japanese
ca: Tradueix al japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Translate to Korean
ca: Tradueix al coreà

en: Latvian
ca: Letó

en: Translate to Latvian
ca: Tradueix al letó

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Translate to Lithuanian
ca: Tradueix al lituà

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Translate to Norwegian
ca: Tradueix al noruec

en: Polish
ca: Polonès

en: Translate to Polish
ca: Tradueix al polonès

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Translate to Portuguese
ca: Tradueix al portuguès

en: Romanian
ca: Romanès

en: Translate to Romanian
ca: Tradueix al romanès

en: Russian
ca: Rus

en: Translate to Russian
ca: Tradueix al rus

en: Serbian
ca: Serbi

en: Translate to Serbian
ca: Tradueix al serbi

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Translate to Slovak
ca: Tradueix a l'eslovac

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Translate to Slovenian
ca: Tradueix a l'eslovè

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Translate to Spanish
ca: Tradueix a l'espanyol

en: Swedish
ca: Suec

en: Translate to Swedish
ca: Tradueix al suec

en: Ukranian
ca: Ucraïnès

en: Translate to Ukranian
ca: Tradueix a l'ucraïnès

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Translate to Vietnamese
ca: Tradueix al vietnamita

en: Vinagre Bookmarks
ca: Adreces d'inetrès del Vinagre

en: Indexes your Vinagre Bookmarks
ca: Indexa les adreces d'interès del Vinagre

en: Connect with VNC
ca: Connecta amb VNC

en: Take Snapshot
ca: Fes una instantània

en: Save the current state as a Snapshot
ca: Desa l'estat actual com una instantània

en: Snapshot (
ca: Instantània (

en: Power Off Virtual Machine
ca: Tanca la màquina virtual

en: Powers off the selected Virtual Machine
ca: Apaga la màquina virtual seleccionada

en: Discard State
ca: Descarta l'estat

en: Restore VM state to current Snapshot
ca: Restaura l'estat de la màquina virtual a la instantània actual

en: Pause Virtual Machine
ca: Atura la màquina virtual

en: Pauses the selected Virtual Machine
ca: Atura la màquina virtual seleccionada

en: Save Virtual Machine State
ca: Desa l'estat de la màquina virtual

en: Saves the state of the selected Virtual Machine
ca: Desa l'estat de la màquina virtual seleccionada

en: VirtualBox VMs
ca: Màquines virtuals del VirtualBox

en: Virtual Machines created with VirtualBox
ca: Màquina virtual creada amb el VirtualBox

en: Start Virtual Machine
ca: Inicia la màquina virtual

en: Starts the selected Virtual Machine
ca: Inicia la màquina virtual seleccionada

en: Open in GUI
ca: Obre en una interfície gràfica d'usuari

en: Open in VirtualBox GUI
ca: Obre en la interfície gràfica d'usuari del VirtualBox

en: Start Headless
ca: Inicia el Headless

en: Start in Headless mode
ca: Inicia en mode Headless

en: Resume Virtual Machine
ca: Reprèn la màquina virtual

en: Resume the selected Virtual Machine
ca: Reprèn la màquina virtual seleccionada

en: Decrease system volume
ca: Redueix el volum del sistema

en: Increase system volume
ca: Augmenta el volum del sistema

en: Mute Volume
ca: Silencia el volum

en: Mute system volume
ca: Silencia el volum del sistema

en: Volume Actions
ca: Accions del volum

en: Adjust your system volume
ca: Ajusta el volum del sistema

en: Unmute Volume
ca: Treu el silenci del volum

en: Unmute system volume
ca: Treu el silenci del volum del sistema

en: Action Window
ca: Acciona la finestra

en: Action a Window.
ca: Acciona una finestra.

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Make a window consume the whole screen
ca: Crea una finestra que ocupi tota la pantalla

en: Minimize/Restore
ca: Minimitza/restaura

en: Minimize/Restore a Window
ca: Minimitza/restaura una finestra

en: Close All
ca: Tanca-ho tot

en: Close your current window.
ca: Tanca la finestra actual.

en: Tile Windows
ca: Finestres en mosaic

en: Tile All Windows in Current Viewport
ca: Posa totes les finestres de la vista actual en mosaic

en: Cascade Windows
ca: Finestres en cascada

en: Cascade your Windows
ca: Posa les finestres en cascada

en: Restore Windows
ca: Restaura les finestres

en: Restore Windows to their Previous Positions
ca: Restaura la finestra a la posició anterior

en: Window Screen Items
ca: Elements de la finestra en pantalla

en: Actions you can do to your screens.
ca: Accions que podeu fer a les pantalles.

en: Current Desktop
ca: Escriptori actual

en: Everything on the Current Desktop
ca: Tots en l'escriptori actual

en: Generic Window Items
ca: Elements genèrics de finestra

en: Useful Generically Understood Window Items
ca: Elements de finestra entesos com a generalment útils

en: Current Window
ca: Finestra actual

en: The Currently Active Window
ca: La finestra activa actual

en: Current Application
ca: Aplicació actual

en: The Currently Active Application
ca: L'aplicació activa actual

en: Previous Window
ca: Finestra anterior

en: The Previously Active Window
ca: La finestra activa anterior

en: Previous Application
ca: Aplicació anterior

en: The Previously Active Application
ca: L'aplicació activa anterior

en: Zim page in notebook:
ca: Pàgina del Zim a l'ordinador portàtil:

en: New Zim page
ca: Pàgina nova del Zim

en: Create new page in Zim
ca: Crea una pàgina nova al Zim

en: Open Zim page
ca: Obre una pàgina del Zim

en: Open selected page in Zim
ca: Obre la pàgina seleccionada del Zim

en: Zim pages
ca: Pàgines del Zim

en: Zim Desktop Wiki pages
ca: Pàgines wiki de l'escriptori del Zim
