do-plugins - en to gl translation catalogue (572 entries)

en: Assign Alias...
gl: Asignar alias...

en: Give an item an alternate name.
gl: Darlle un nome alternativo ao elemento.

en: Delete Alias
gl: Eliminar alias

en: Deletes an alias.
gl: Elimina un alias.

en: Alias items
gl: Alias dos elementos

en: Aliased items from Do's universe.
gl: elementos con alias dende o universo de Do

en: Extract archive
gl: Extraer ficheiro

en: Extract an archive to a given folder
gl: Extrae un ficheiro ao cartafol proporcionado

en: Create archive
gl: Crear ficheiro

en: Create an archive with the selected item
gl: Crea un ficheiro co elemento seleccionado

en: Browse Artists
gl: Navegar por artista

en: Browse Music by Artist
gl: Navege na súa música por artista

en: Browse Albums
gl: Navegar por álbumes

en: Browse Music by Album
gl: Navege pola súa música por álbumes

en: Browse Podcasts
gl: Navegar por podcasts

en: Browse Podcasts by Publisher
gl: Navegar os podcasts por publicador

en: Browse Videos
gl: Navegar polos vídeos

en: Browse All Videos
gl: Navege por tódolos vídeos

en: Add to Play Queue
gl: Engadir á lista de reprodución

en: Add media to play queue
gl: Engada ficheiros multimedia á lista de reproducción

en: Banshee Media
gl: Multimedia en Banshee

en: Indexes Media from Banshee Media Player
gl: Indexa multimedia dende o reproductor multimedia Banshee

en: All Music by
gl: Toda a música por

en: Next
gl: Seguinte

en: Play next track
gl: Reproducir seguinte canción

en: Pause
gl: Pausar

en: Pause playing track
gl: Pausa a canción en reproducción

en: Play
gl: Reproducir

en: Play from your Banshee Collection
gl: Reproducir dende a colección do seu Banshee

en: Previous
gl: Anterior

en: Play previous track
gl: Reproducri canción anterior

en: Search Banshee Media
gl: Buscar no multimedia de Banshee

en: Search your entire Banshee collection
gl: Buscar na súa colección enteira de Banshee

en: Choose BibTeX file
gl: Escolla un ficheiro BibTex

note: Container child table1.Gtk.Table+TableChild
en: Select A File
gl: Seleccionar un ficheiro

note: Container child table1.Gtk.Table+TableChild
en: Select your documents folder
gl: Seleccione o seu cartafol de documentos

en: Choose documents folder
gl: Escolla un cartafol de documentos

en: ClawsMail contacts
gl: Contactos de ClawsMail

en: Contacts in ClawsMail address book
gl: Contactos na axenda de enderezos de ClawsMail

en: Primary Email
gl: Correo electrónico principal

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Other email
gl: Outro correo electrónico

en: Other
gl: Outro

en: Create a clip with Cl.ickable
gl: Crear un recorte con Cl.ickable

en: Cl.ickable Clips
gl: Clips de son de Cl.ickable

en: Opens your cl.ickable clips
gl: Abrir os recortes de cl.ickable

en: Cl.ickable Items
gl: Elementos de Cl.ickable

en: Usefull Cl.ickable Items
gl: Elementos útiles de Cl.ickable

en: username1
gl: nomedeusuario1

en: Search Confluence
gl: Buscar en Confluence

en: Searches Confluence and returns results to Do
gl: Busca en Confluence e devolve os resultados a Do

en: Del.icio.us Tags
gl: Etiquetas de Del.icio.us

en: Organizes your del.icio.bookmarks by tag
gl: Organice os seus marcadores de del.icio.us por etiqueta

en: Untagged del.ico.us bookmarks
gl: Marcadores de del.icio.us sen etiquetar

en: del.icio.us bookmarks tagged with {0}
gl: Marcadores de del.icio.us etiquetados con {0}

en: Del.icio.us bookmarks
gl: Marcadores del.icio.us

en: Indexes your del.icio.us bookmarks
gl: Indexa os seus marcadores en del.icio.us

en: Search del.icio.us
gl: Buscar en  del.icio.us

en: del.icio.us tag search
gl: buscar por etiqueta en del.icio.us

en: Open
gl: Abrir

en: Open a removable volume
gl: Abre un volume externo

en: Unmount
gl: Desmontar

en: Unmount volume
gl: Desmontar volume

en: Mount
gl: Montar

en: Mount volume
gl: Montar volume

en: Play Slideshow
gl: Reproducir diaporama

en: Plays a slideshow of images in a folder.
gl: Reproduce as imaxes dunha carpeta como un diaporamas

en: Epiphany Bookmarks
gl: Marcadores de Epiphany

en: Indexes your Epiphany bookmarks.
gl: Indexa os seus marcadores de Epiphany.

en: Work Phone
gl: Teléfono do traballo

en: Home Phone
gl: Teléfono da casa

en: Mobile Phone
gl: Teléfono móbil

en: Evolution Contacts
gl: Contactos de Evolution

en: Address
gl: Enderezo

en: Show hidden files
gl: Mostrar os ficheiros ocultos

en: Folder
gl: Cartafol

en: Depth
gl: Profundidade

en: Delete File
gl: Eliminar ficheiro

en: Deletes a file or folder.
gl: Eliminar un ficheiro ou cartafol.

en: Choose a folder to index
gl: Seleccione o cartafol a indexar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Choose folder
gl: Seleccione un cartafol

en: Rename file...
gl: Renomear ficheiro...

en: Renames a file.
gl: Cambialle o nome a un ficheiro.

en: Create New Folder
gl: Crear Novo directorio

en: Creates an new folder.
gl: Crea un novo cartafol.

en: Move to...
gl: Mover a...

en: Moves a file or folder to another location.
gl: Move un arquivo ou cartafol a outra ubicación.

en: Move to Trash
gl: Mover ao lixo

en: Moves a file or folder to the trash
gl: Move un ficheiro ou cartafol ao lixo

en: Recent Files
gl: Ficheiros recentes

en: Finds recently-opened files.
gl: Atopa os ficheiros recén abertos.

en: Copy to...
gl: Copiar a...

en: Copies a file or folder to another location.
gl: Copia un ficheiro ou cartafol a outra ubicación.

en: Files and Folders
gl: Ficheiros e cartafoles

en: Catalogs important files and folders for quick access.
gl: Cataloga ficheiro e cartafoles importantes para acceso rápido.

en: Create New File
gl: Crear un ficheiro novo

en: Creates an new, empty file.
gl: Crear un ficheiro novo e baleiro.

en: Untitled
gl: Sen titulo

en: Firefox Bookmarks
gl: Marcadores de Firefox

en: Finds Firefox bookmarks in your default profile.
gl: Busca nos favoritos de Firefox no seu perfil por defecto.

en: Do needs your authorization in order to upload photos to your flickr account. Press the "Authorize" button to open a web browser and give Do authorization.
gl: Do necesita autorización para poder subir fotos á sua conta de Flickr. Presione o botón "Autorizar" para abrir o navegador web e autorizar a Do.

en: <b>Account</b>
gl: <b>Conta</b>

en: _Authorize
gl: _Autorizar

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild
en: Private
gl: Privado

en: Visible to friends
gl: Visible aos amigos

en: Visible to family
gl: Visible á familia

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild
en: Public
gl: Público

en: <b>Viewing permissions</b>
gl: <b>Permisos de visualización</b>

en: Default tags to use on images posted with Do. Seperate tags with a space; for multiple word tags use quotes. ex.) concert "Mars Volta" Omar
gl: Etiquetas por defecto a utilizar en imágenes subidas con Do. Separe as etiquetas con espazos; para etiquetas compostas, use comiñas. Exemplo: concerto "Luar na Lubre" Omar

en: <b>Tags</b>
gl: <b>Etiquetas</b>

en: Upload photo
gl: Subir foto

en: Upload one or more photos to Flickr
gl: Suba unha ou máis fotos a Flickr

en: Account
gl: Conta

en: Click to compete authorization
gl: Prema completar a autorización

en: Thank you {0} for allowing Do access to Flickr.
gl: Gracias {0} por permitir a Do acceder a Flickr.

en: Define
gl: Definición

en: Define a given word.
gl: Define unha palabra proporcionada.

en: Current window
gl: Xanela Actual

en: Take a screenshot of the current window.
gl: Fai unha captura da xanela actual.

en: Whole screen
gl: Pantalla completa

en: Take a screenshot of the entire screen.
gl: Fai unha captura da pantalla completa

en: {0}-second delay
gl: {0}-segundos de demora

en: Wait {0} second before taking the screenshot. | Wait {0} seconds before taking the screenshot.
gl[0]: Agarde {0} segundo antes de tomar a captura a pantalla.
gl[1]: Espere {0} segundos antes de tomar a captura da pantalla.

en: Take screenshot
gl: Facer unha captura de pantalla

en: Takes a screenshot with optional delay.
gl: Capturar de pantalla con retraso opcional.

en: GNOME Screenshot Items
gl: Elementos de captura de pantalla de GNOME

en: Whole screen or current window.
gl: Pantalla completa ou xanela completa.

en: GNOME Session Commands
gl: Ordes de Sesión de GNOME

en: Log out, Shutdown, Restart, etc.
gl: Pechar sesión, apagar, reiniciar, etc.

en: Log Out
gl: Pechar sesión

en: Close your session and return to the login screen.
gl: Pecha a súa sesión e voltar á pantalla de inicio de sesión.

en: Shutdown
gl: Apagar

en: Turn your computer off.
gl: Apaga o computador

en: Hibernate
gl: Hibernar

en: Put your computer into hibernation mode.
gl: Pon a sua computadora en modo hibernación.

en: Suspend
gl: Suspender

en: Put your computer into suspend mode.
gl: Pon a súa computadora en modo suspensión.

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Restart your computer.
gl: Reiniciar o teu computador.

en: Lock Screen
gl: Bloquear pantalla

en: Lock your screen.
gl: Bloquea a súa pantalla

en: Open Profile
gl: Abrir Perfil

en: Opens a GNOME Terminal with the selected profile.
gl: Usar o perfil actualmente seleccionado no terminal de Gnome

en: Open Terminal Here
gl: Abrir unha terminal aquí

en: Opens a GNOME Terminal in a given location.
gl: Abre unha terminal de GNOME na localización dada.

en: Run in Terminal
gl: Executar nunha terminal

en: Runs a command in GNOME Terminal.
gl: Executa unha orde na terminal de GNOME.

en: GNOME Terminal Profiles
gl: Perfiles de terminal de Gnome

en: Indexes your GNOME Terminal profiles.
gl: Indexa os seus perfiles de terminal de GNOME.

en: Unnamed Profile
gl: Perfil sen nome

en: GNOME Terminal Profile
gl: Perfil da terminal de GNOME

en: Perform a calculation using Google Calculator.
gl: Facer un cálculo usando Google Calculator.

en: Google Calculator could not evaluate the expression.
gl: Google Calculator non puido evaluar a expresión

en: E-Mail:
gl: Correo-e:

en: Google Calendars
gl: Calendarios de Google

en: Indexes your Google Calendars
gl: Indexa os seus Calendarios de Google

en: All Events
gl: Todos os eventos

en: An error has occurred in {0}
gl: Ocorreu un error en {0}

en: View Event
gl: Ver evento

en: Open event in browser
gl: Abrir evento no navegador

en: View Calendar
gl: Ver calendario

en: Open calendar in browser
gl: Abrir calendario no navegador

en: Google Calendar
gl: Calendario de Google

en: Search Events
gl: Buscar Eventos

en: Search Google Calendar for Events
gl: Buscar eventos nos calendarios de Google

en: Failed to connect to GCal service
gl: Erro ao conectar co servizo GCal

en: New Event
gl: Novo evento

en: Create a new event in Google Calendar
gl: Crear un novo evento no Calendario de Google

en: Primary Phone
gl: Teléfono principal

en: Home Email
gl: Correo electrónico particular

en: Work Email
gl: Correo electrónico do traballo

en: Primary Address
gl: Enderezo principal

en: Home Address
gl: Enderezo do fogar

en: Work Address
gl: Enderezo do traballo

en: An error occurred connecting to google, are your credentials valid?
gl: Ocorreu un error ao conectar a google, ¿son válidas as suas credenciais?

en: Missing login credentials. Please set login information in plugin configuration.
gl: Faltan as credenciais de acceso. Introduza a información de acceso na configuración do complemento.

en: GMail Contacts
gl: Contactos de GMail

en: Index your GMail contacts
gl: Indexa os seus contactos de GMail

en: Uploading failed.
gl: Fallou a subida.

en: An error occurred when uploading files to Google Docs.
gl: Ocurriu un erro ao subir ficheiros a Google Docs

en: Deleting failed.
gl: Borrado falido.

en: An error occurred when deleting the document at Google Docs.
gl: Houbo un erro ao eliminar o documento en Google Docs.

en: Document deleted.
gl: Documento eliminado.

en: The document '{0}' has been successfully moved into Trash at Google Docs.
gl: O documento '{0}' moveuse con éxito á papeleira de Google Docs.

en: Google Docs Presentation
gl: Presentación de Google Docs

en: Indexes your documents stored at Google Docs
gl: Indexa os documentos almacenados en Google Docs

en: Google Docs Generic Document
gl: Documento xenérico de Google Docs

en: Google Docs Text Document
gl: Documento de texto de Google Docs

en: Google Docs PDF Document
gl: Documento PDF de Google Docs

en: Delete Document
gl: Eliminar documento

en: Move a document into Trash at Google Docs
gl: Move un documento á papeleira en Google Docs.

en: Upload Document
gl: Subir documento

en: Upload a document to Google Docs
gl: Sube un documento a Google Docs

en: Google Docs Spreadsheet
gl: Follas de cálculo Google Docs

en: Map
gl: Mapa

en: Map a location or route in Google maps.
gl: Fai un mapa de unha ubicación ou ruta en Google maps.

note: Container child vbox4.Gtk.Box+BoxChild
en: Go directly to Google Search page
gl: Vai directamente á páxina de búsquedas de Google

note: Container child vbox4.Gtk.Box+BoxChild
en: Show search results in Do
gl: Buscar resultados de búsquedas en Do

en: Show Search page link as first result
gl: Mostrar ligazón á páxina de búsqueda como primeiro resultado

en: <b>Google Search</b>
gl: <b>Búsquedas Google</b>

en: Apply to Google Search page link
gl: Aplicar a ligazón de páxina de Google Search

note: Container child safeSearchBox.Gtk.Box+BoxChild
en: Do not filter my search results.
gl: Non filtrar os meus resultados de búsqueda.

note: Container child safeSearchBox.Gtk.Box+BoxChild
en: Use moderate filtering
gl: Usar filtrado moderado

note: Container child safeSearchBox.Gtk.Box+BoxChild
en: Use strict filtering
gl: Usar filtrado estrito

en: <b>SafeSearch Preferences</b>
gl: <b>Preferencias do filtro seguro de búsqueda</b>

en: Search Google
gl: Buscar en Google

en: Allows you to perform Google Searches from Do
gl: Permítelle executar Búsquedas Google dende Do

en: I'm Feeling Lucky!
gl: Vou ter sorte

en: Searches Google and takes you to the first result
gl: Busca en Google e devólvelle o primeiro resultado

en: If you have an ImageShack account, a registration code allows you to save images to the My Images sections of your account.
    
    Please log-in to your ImageShack account before getting your registration code.
gl: Se ten unha conta ImageShack, un código de rexistro permitiralle gardar imaxes á sección My images da súa conta.
    
    Por favor, identifíquese coa súa conta de ImageShack antes de obter o seu código de rexistro.

en: _Registration Code
gl: Código de _rexistro

en: _Get Registration Code
gl: _Obter código de rexistro

en: <b>Registration Code</b>
gl: <b>Código de rexistro</b>

en: Upload to ImageShack
gl: Subir a ImageShack

en: Uploads the image to ImageShack.
gl: Sube a imaxe a ImageShack.

en: ImageShack exception:
gl: Excepción de ImageShack:

en: File size exceeds ImageShack's 1.5MB limit.
gl: O ficheiro excede o límite de 1'5MB de ImageShack.

en: Parsed url was empty. ImageShack has probably changed its format.
gl: O enderezo analizado estaba baleiro. Probablemente ImageShack cambiou o seu formato.

en: Do is uploading your image... Please wait a moment...
gl: Do está subindo a súa imaxe... Por favor, espere un momento...

en: Unable to upload image to ImageShack at this time.
gl: Nestes momentos non se puido subir a súa imaxe a ImageShack.

en: Search Launchpad
gl: Buscar en Launchpad

en: Search Launchpad properties.
gl: Buscar en propiedades do Launchpad

en: Locate Files
gl: Localizar ficheiros

en: Search your filesystem using locate.
gl: Busca polo seu sistema de ficheiros usando Locate.

en: Manual pages (man)
gl: Páxinas do manual (man)

en: Search and read help documentation (man)
gl: Buscar e ler documentación de axuda (man)

en: Read manual page (man)
gl: Ler páxina do manual (man)

en: Look up and read a manual page.
gl: Ollar e ler unha páxina do manual.

en: Show friend status updates
gl: Mostrar actualizacións de estado de amigos

en: <b>General</b>
gl: <b>Xeral</b>

en: Failed to fetch file from {0}
gl: Houbo un fallo ao obter o ficheiro dende {0}

en: Twitter encountered an error in {0}. {1}
gl: Twitter encontrou un erro en {0}. {1}

en: Unable to post tweet. Check your login settings. If you are behind a proxy make sure that the settings in /system/http_proxy are correct.
gl: Non se puido publicar o tweet. Compruebe as suas preferencias de autenticación. Se está detrás de un proxy asegúrese de que as preferencias en /system/http_proxy son as correctas.

en: Microblog friends
gl: Amigos de microblog

en: Indexes your microblog friends
gl: Indexe os seus amigos de microblogging

en: New direct message from {0}
gl: Nova mensaxe directa de {0}

en: Post failed
gl: Houbo un fallo na publicación

en: Post Successful
gl: A publicación foi un éxito

en: Failed to post '{0}' to {1}
gl: Houbo un fallo ao enviar '{0}' to {1}

en: '{0}' sucessfully posted to {1}
gl: '{0}' enviado con éxito a {1}

en: Post to {0}
gl: Enviar a {0}

en: Update {0} status
gl: Estado {0} actualizado

en: Connect with NX
gl: Conectar mediante NX

en: NX Host
gl: Equipo NX

en: NX Hosts
gl: Equipos NX

en: Parses nx sessions
gl: Analiza sesións NX

en: Search Web
gl: Buscar na rede

en: Searches the web using OpenSearch plugins.
gl: Buscar na rede usando complementos de OpenSearch.

en: Opera Bookmarks
gl: Marcadores de Opera

en: Indexes your Opera 6 bookmarks
gl: Indexe os seus marcadores de Opera 6

en: Supported Codes
gl: Códigos copmatíbeis

en: <b>Pastebin Provider</b>
gl: <b>Suministrador de Pastebin</b>

en: Send to Pastebin
gl: Enviar a Pastebin

en: Sends the text to Pastebin.
gl: Envía o texto a Pastebin.

en: Parsed url was empty. Lodge It has probably changed its format.
gl: A URL analizada está baleira. Pode ser que cambiara o seu formato.

en: Set status
gl: Establecer estado

en: Set pidgin status message
gl: Cambiar mensaxe de estado de Pidgin

en: Pidgin Statuses
gl: Estados de Pidgin

en: Saved Pidgin statuses
gl: Estados gardados de Pidgin

en: Pidgin Buddies
gl: Amigos de Pidgin

en: Buddies on your Pidgin buddy list.
gl: Amigos na súa lista de amigos de Pidgin

en: Pidgin Accounts
gl: Contas de Pidgin

en: Available Pidgin IM Accounts
gl: Cuentas de IM dispoñíbeis en Pidgin

en: Sign on
gl: Iniciar sesión

en: Enable pidgin account
gl: Activar conta de pidgin

en: Sign off
gl: Pechar sesión

en: Disble pidgin account
gl: Desactivar conta de pidgin

en: Offline
gl: Sen conexión

en: Available
gl: Dispoñíbel

en: Busy
gl: Ocupado

en: Invisible
gl: Invisíbel

en: Away
gl: Ausente

en: Unknown Status
gl: Estado descoñecido

en: Chat
gl: Conversa

en: Send an instant message to a friend.
gl: Enviar unha mensaxe instantánea a un amigo.

en: Application Key
gl: Chave do aplicativo

en: <i>Verify and save your account information</i>
gl: <i>Verifique e garde a información da súa conta</i>

en: Message posted
gl: Mensaxe enviada

en: Message posting failed
gl: Houbo un fallo ao enviar a mensaxe

en: Cannot connect to the Ping.FM API server, or the server responds with an error.
gl: Non é posíbel conectarse á API do servidor de Ping.FM, ou o servidor respondeu con un erro.

en: Your {0} message has been successfully posted to {1}
gl: A súa mensaxe {0} foi enviada con éxito a {1}

en: Your message has been successfully posted to all {0} services
gl: A súa mensaxe foi publicada correctamente nos {0} servizos

en: Status
gl: Estado

en: Error occurred in service response
gl: Houbo un erro na resposta do servizo

en: Web service group supported by Ping.FM
gl: Grupo de servizso web compatíbeis con Ping.FM

en: Web service supported by Ping.FM
gl: Servizo web compatíbel con Ping.FM

en: Post via Ping.FM
gl: Publicar mediante Ping.FM

en: Post a text message as microblog or status update to your social network
gl: Publicar unha mensaxe a un microblog ou como o seu novo estado nunha rede social

en: Failed to connect to Ping.FM service
gl: Houbo un fallo ao conectar co servizo Ping.FM

en: Ping.FM Services
gl: Servizos de Ping.FM

en: Web services suppported by Ping.FM
gl: Servizos web compatíbeis con Ping.FM

en: Start new PuTTY session (host {0})
gl: Iniciar nova sesión de PuTTY (equipo {0})

en: PuTTY sessions
gl: Sesións de PuTTY

en: PuTTY saved sessions
gl: Sesións gardadas de PuTTY

en: Connect with PuTTY
gl: Conectar con PuTTY

en: Create new conenction with PuTTY
gl: Crear nova conexión con PuTTY

en: Submit Quote
gl: Enviar Quote

en: Sends text to Quote service.
gl: Envía texto ao servizo de Quote.

en: Do needs your authorization in order to manage tasks in your Remember The Milk account. Press the "Authorize" button to open a web browser and give Do authorization.
gl: Do precisa a súa autorización para xestionar as súas tarefas na súa conta de Remember The Milk. Prema o botón "Autorizar" para abrir un navegador web e darlle a autorización a Do.

en: For overdue task(s)
gl: Para tarefa(s) co plazo vencido

en: When actions (e.g. rename) are completed
gl: Cando as accións (p.ex. renomear) se completen

en: <b>Notification</b>
gl: <b>Notificación</b>

en: You can enter some advanced search operators here to limit the tasks Do indexes. E.g. "priority:1 AND status:incomplete" will force Do to only index all incomplete tasks with high priority.
gl: Vostede pode inserir algúns operadores de busca avanzada para limitar os índices de tarefas de Do. P.ex. "priority:1 AND status:incomplete" forzara a Do a indexar só as tarefas incompletas e con prioridade alta.

en: <b>Filter</b>
gl: <b>Filtro</b>

en: A webpage from Remember The Milk should be opened in your web browser now. Please follow the instructions there and come back to complete the authrozation by clicking the button below.
gl: Una páxina web de Remember The Milk abrirase no seu navegador. Siga as instruccións alí e volva para completar a autorización facendo clic no botón de abaixo.

en: Complete authorization
gl: Autorización completada

en: Fail to complete authorization.
gl: Houbo un fallo ao completar a autorización.

en: Authorize again
gl: Autorizar de novo

en: Thank you {0}, RTM plugin is now authorized to operate on your account.
gl: Grazas {0}, o complemento RTM está autorizado para traballar coa súa conta.

en: Uncomplete
gl: Incompleta

en: Mark a selected task as "incomplete".
gl: Marcar tarefa seleccionada como "incompleta".

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete a selected task from Remember The Milk
gl: Elimina a tarefa seleccionada dende Remember The Milk

en: {0} Task Overdue | {0} Tasks Overdue
gl[0]: {0} tarefa vencida
gl[1]: {0} tarefas vencidas

en: Task Deleted
gl: Tarefa eliminada

en: The selected task has been successfully deleted from your Remember The Milk task list
gl: A tarefa seleccionada foi eliminada con éxito da súa lista de tarefas de Remember The Milk

en: Task Completed
gl: Tarefa completada

en: The selected task in your Remember The Milk task list has been marked as completed.
gl: A tarefa seleccionada na súa lista de tarefas de Remember The Milk foi marcada como completada.

en: High
gl: Alta

en: High Priority
gl: Prioridade alta

en: Medium
gl: Media

en: Medium Priority
gl: Prioridade media

en: Low
gl: Baixa

en: Low Priority
gl: Prioridade baixa

en: None
gl: Ningunha

en: No Priority
gl: Sen prioridade

en: Up
gl: Arriba

en: Increase the priority
gl: Incrementar a prioridade

en: Down
gl: Baixar

en: Decrease the priority
gl: Rebaixar a prioridade

en: Priority Changed
gl: Prioridade cambiada

en: The priority of the selected task in your Remember The Milk task list has been changed.
gl: A prioridade da tarefa seleccionada na súa lista de tarefas de Remember The Milk foi cambiada.

en: Due Date/Time Changed
gl: Data/Duración límite cambiada

en: The due date/time of the selected task in your Remember The Milk task list has been changed.
gl: A duración/data límite da tarefa seleccionada na súa lista de tarefas de Remember The Milk cambiouse.

en: Task Moved
gl: Tarefa movida

en: Task Renamed
gl: Tarefa renomeada

en: Task Postponed
gl: Tarefa posposta

en: The selected task in your Remember The Milk task list has been postponed
gl: A tarefa seleccionada na súa lista de tarefas de Remember The Milk foi posposta

en: Recurrence Pattern Changed
gl: Cambiouse o patrón de recorrencia

en: The recurrence pattern of the selected task in your Remember The Milk task list has been changed.
gl: O patrón de recorrencia da tarefa seleccionada na súa lista de tarefas de Remember The Milk cambiouse.

en: Task Uncompleted
gl: Tarefa sen completar

en: The selected task has been marked as "incomplete".
gl: A tarefa seleccionada marcouse como "sen completar".

en: Create a new task in Remember The Milk
gl: Crea unha nova tarefa en Remember The Milk

en: Move a seleted task from one list to another
gl: Move unha tarefa seleccionada dunha lista a outra

en: Complete
gl: Completar

en: Complete a selected task
gl: Completa a tarefa seleccionada

en: Rename to...
gl: Renomear a...

en: Give the seleted task a new name
gl: Darlle un novo nome á tarefa seleccionada

en: Set Recurrence
gl: Asignar recorrencia

en: Sets a recurrence pattern for a task.
gl: Establece un patrón de recorrencia para unha tarefa.

en: Postpone
gl: Adiar

en: Postpone a selected task in Remember The Milk
gl: Adía unha tarefa seleccionada en Remember The Milk

en: Set Priority
gl: Asignar prioridade

en: Set the priority of a task
gl: Asignar a prioridade da tarefa

en: Set Due Date/Time
gl: Asignar data/duración límite

en: Set the due date/time of a task
gl: Asignar data/duración límite de unha tarefa

en: All music by
gl: Toda a música por

en: Add an item to Rhythmbox's play queue.
gl: Engade un elemento á lista de reprodución de Rhythmbox

en: Browse Rhythmbox Music by Artist
gl: Navegar pola música de Rhythmbox polo autor

en: Browse Rhythmbox Music by Album
gl: Navegar pola música de Rhythmbox por álbum

en: Play Current Track in Rhythmbox
gl: Reproducir pista actual en Rhythmbox

en: Pause Rhythmbox Playback
gl: Pausar reproducción de Rhythmbox

en: Play Next Track in Rhythmbox
gl: Reproducir seguinte pista en Rhythmbox

en: Play Previous Track in Rhythmbox
gl: Reproducir pista anterior en Rhythmbox

en: Show Current Track
gl: Mostrar pista actual

en: Show Notification of Current Track in Rhythmbox
gl: Mostrar notificación da pista actual en Rhythmbox

en: Mute
gl: Silenciar

en: Mute Rhythmbox Playback
gl: Silenciar reproducción de Rhythmbox

en: Unmute
gl: Desactivar silencio

en: Unmute Rhythmbox Playback
gl: Desactivar silencio na reproducción de Rhythmbox

en: Volume Up
gl: Subir volume

en: Increase Rhythmbox Playback Volume
gl: Incrementar o volume de reproducción de Rhythmbox

en: Volume Down
gl: Baixar volume

en: Decrease Rhythmbox Playback Volume
gl: Decrementar volume de reproducción de Rhythmbox

en: Play an item in Rhythmbox.
gl: Reproducir un elemento en Rhythmbox

en: Rhythmbox Music
gl: Música de Rhythmbox

en: Provides access to artists and albums from Rhythmbox.
gl: Proporciona acceso a autores e álbumes de Rhythmbox

en: OPML feed file
gl: Ficheiro de canles de novas OPML

en: Timeout (in seconds)
gl: Tempo de vencimento (en segundos)

en: Cache duration (in minutes)
gl: Duración da caché (en minutos)

en: Explore Shelf
gl: Explorar Shelf

en: Get a list of everything in your shelf
gl: Obter unha lista de todo o que hai no seu Shelf

en: Remove From Shelf
gl: Eliminar do Shelf

en: Remove Selected Item From Shelf
gl: Eliminar elemento seleccionado do Shelf

en: Add To Shelf
gl: Engadir a Shelf

en: Add Selected Item to Shelf
gl: Engadir elemento seleccionado ao Shelf

en: Your {0} shelf items.
gl: Os seus {0} elementos no Shelf.

en: Shelf Items
gl: Elementos do Shelf

en: Your Shelf Items
gl: Os seus elementos do Shelf

en: Default
gl: Predefinido

en: Load items in background
gl: Cargar elementos polo fondo

en: Comma-seperated list of radios to load
gl: Lista separada por comas das radios a cargar

en: Host-name of SqueezeCenter server
gl: Nombre do equipo do servidor SqueezeCenter

en: Port of the SqueezeCenter server cli interface
gl: Porto da interface da liña de ordes do servidor SqueezeCenter

en: Port of the SqueezeCenter server web interface
gl: Porto á interface web do servidor SqueezeCenter

en: Load artist, albums and radio in the background when loading DO. 
    If set to unchecked, these items are loaded when DO is loading causing a delay until all items are loaded.
gl: Carga artista, álbumes e radio polo fondo cando DO esté a cargarse.
    Se non está marcado, estes elementos cargaranse cando DO se cargue causando un retraso ata que todos terminen de cargarse.

en: Connect with SSH
gl: Conectar con SSH

en: SSH Host
gl: Terminal SSH

en: SSH Hosts
gl: Terminais SSH

en: Parses ssh-config
gl: Analiza ssh-config

en: Command for start/stop services (gksudo, etc):
gl: Orde para iniciar/deter servizos (gksudo, etc):

en: Services to control:
gl: Servicios a controlar:

en: System Services
gl: Servizos do sistema

en: List of all System Services
gl: Lista de todos os servizos do sistema

en: {0} service
gl: servizo {0}

en: Control system {0} service
gl: Control servizo do sistema {0}

en: Choose the file to open
gl: Escoller ficheiro a abrir

en: Selected invalid file!
    Should be executable.
gl: ¡O ficheiro seleccionado non é válido!
    Debe ser executábel.

en: Category
gl: Categoría

en: Create a new task
gl: Crear unha nova tarefa

en: Create a new task in Tasque
gl: Crear una nova tarefa en Tasque

en: Append to...
gl: Engadir a...

en: Appends text to a selected file.
gl: Engadir texto ao ficheiro seleccionado.

en: Make Tiny Url
gl: Facer unha Tiny Url

en: Creates a TinyUrl from an unwieldy mess.
gl: Crear unha TinyUrl dun enderezo lioso e pouco manexábel.

en: Use note content as note title when no title is specified.
gl: Usar contido de nota como título cando éste non se especifique.

en: <b>Default New Note Title</b>
gl: <b>Título predefinido de nova nota</b>

note: Container child vbox3.Gtk.Box+BoxChild
en: First pane is content, second pane is title.
gl: O primeiro panel é o contido, o segundo o título.

note: Container child vbox3.Gtk.Box+BoxChild
en: First pane is title, second pane is content.
gl: O primeiro panel é o título, o segundo o contido.

en: <b>New Note Title and Content Entry</b>
gl: <b>Novo título e contido de nota</b>

en: New Tomboy Note
gl: Nova nota de Tomboy

en: Create a new Tomboy note.
gl: Crea unha nova nota de Tomboy

en: Tomboy Note Indexer
gl: Indexador de notas de Tomboy

en: Loads Tomboy notes for searching.
gl: Carga notas de Tomboy para buscar.

en: Search Tomboy Notes
gl: Buscar nas notas de Tomboy

en: Searches contents of Tomboy notes.
gl: Busca no contido das notas de Tomboy.

en: Tomboy note
gl: Nota de Tomboy

en: Search with Tracker
gl: Buscar con Tracker

en: Launches Tracker with the given query.
gl: Lanza Tracker con unha consulta dada.

en: Translation Plugin Options
gl: Opcións de tradución dos complementos

en: Translation Provider
gl: Fornecedor de traducción

en: Default Source Language
gl: Idioma fonte predefinido

en: Default Web Interface Language
gl: Idioma de interfaz web predefinido

en: Enable / Disable Language
gl: Activar/Desactivar idioma

en: Translate
gl: Traducir

en: Translates text
gl: Traduce o texto

en: Auto Detect (Recommended)
gl: Autodetectar (recomendado)

en: Arabic
gl: Árabe

en: Translate to Arabic
gl: Traducir ao árabe

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: Translate to Bulgarian
gl: Traducir ao búlgaro

en: Translate to Catalon
gl: Traducir ao catalon

en: Chinese (Simplified)
gl: Chinés (Simplificado)

en: Translate to Chinese (Simplified)
gl: Traducir ao chino (simplificado)

en: Chinese (Traditional)
gl: Chinés (tradicional)

en: Translate to Chinese (Traditional)
gl: Traducir al chino (tradicional)

en: Croatian
gl: Croata

en: Translate to Croatian
gl: Traducir ao croata

en: Czech
gl: Checo

en: Translate to Czech
gl: Traducir ao checo

en: Danish
gl: Danés

en: Translate to Danish
gl: Traducir ao danés

en: Dutch
gl: Neerlandés

en: Translate to Dutch
gl: Traducir ao neerlandés

en: English
gl: Inglés

en: Translate to English
gl: Traducir ao inglés

en: Translate to Filipino
gl: Traducir ao filipino

en: Finnish
gl: Finés

en: Translate to Finnish
gl: Traducir ao finés

en: French
gl: Francés

en: Translate to French
gl: Traducir ao francés

en: German
gl: Alemán

en: Translate to German
gl: Traducir ao alemán

en: Greek
gl: Grego

en: Translate to Greek
gl: Traducir ao grego

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Translate to Hebrew
gl: Traducir ao hebreo

en: Translate to Hindi
gl: Traducir ao hindi

en: Indonesian
gl: Indonesio

en: Translate to Indonesian
gl: Traducir ao indonesio

en: Italian
gl: Italiano

en: Translate to Italian
gl: Traducir ao italiano

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Translate to Japanese
gl: Traducir ao xaponés

en: Korean
gl: Coreano

en: Translate to Korean
gl: Traducir ao coreano

en: Latvian
gl: Letón

en: Translate to Latvian
gl: Traducir ao letón

en: Lithuanian
gl: Lituano

en: Translate to Lithuanian
gl: Traducir ao lituano

en: Norwegian
gl: Noruego

en: Translate to Norwegian
gl: Traducir ao noruego

en: Polish
gl: Polaco

en: Translate to Polish
gl: Traducir ao polaco

en: Portuguese
gl: Portugués

en: Translate to Portuguese
gl: Traducir ao portugués

en: Romanian
gl: Rumano

en: Translate to Romanian
gl: Traducir ao rumano

en: Russian
gl: Ruso

en: Translate to Russian
gl: Traducir ao ruso

en: Serbian
gl: Serbio

en: Translate to Serbian
gl: Traducir al serbio

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Translate to Slovak
gl: Traducir ao eslovaco

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Translate to Slovenian
gl: Traducir ao esloveno

en: Spanish
gl: Español

en: Translate to Spanish
gl: Traducir ao español

en: Swedish
gl: Sueco

en: Translate to Swedish
gl: Traducir ao sueco

en: Ukranian
gl: Ucraniano

en: Translate to Ukranian
gl: Traducir ao ucraniano

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Translate to Vietnamese
gl: Traducir ao vietnamita

en: Vinagre Bookmarks
gl: Marcadores de Vinagre

en: Indexes your Vinagre Bookmarks
gl: Indexa os stus marcadores de Vinagre

en: Connect with VNC
gl: Conectar con VNC

en: Take Snapshot
gl: Tomar imaxe do sistema

en: Save the current state as a Snapshot
gl: Gardar o estado actual como imaxe do sistema

en: Snapshot (
gl: Imaxen do sistema (

en: Power Off Virtual Machine
gl: Apagar máquina virtual

en: Powers off the selected Virtual Machine
gl: Apaga a máquina virtual seleccionada

en: Discard State
gl: Descartar estado

en: Restore VM state to current Snapshot
gl: Restaurar estado da MV ao da imaxe de sistema actual

en: Pause Virtual Machine
gl: Pausar máquina virtual

en: Pauses the selected Virtual Machine
gl: Pausa a máquina virtual seleccionada

en: Save Virtual Machine State
gl: Garda o estado da máquina virtual

en: Saves the state of the selected Virtual Machine
gl: Garda o estado da máquina virtual seleccionada

en: VirtualBox VMs
gl: MVs de VirtualBox

en: Virtual Machines created with VirtualBox
gl: Máquinas virtuais creadas con VirtualBox

en: Start Virtual Machine
gl: Iniciar máquina virtual

en: Starts the selected Virtual Machine
gl: Inicia a máquina virtual seleccionada

en: Open in GUI
gl: Abrir no GUI

en: Open in VirtualBox GUI
gl: Abrir no GUI de VirtualBox

en: Start Headless
gl: Iniciar modo sen periféricos

en: Start in Headless mode
gl: Iniciar en modo sen periféricos

en: Resume Virtual Machine
gl: Reanudar máquina virtual

en: Resume the selected Virtual Machine
gl: Reanudar a máquina virtual seleccionada

en: Decrease system volume
gl: Decrementar volume do sistema

en: Increase system volume
gl: incrementar volume do sistema

en: Mute Volume
gl: Silenciar volume

en: Mute system volume
gl: Silenciar volumen do sistema

en: Volume Actions
gl: Accións de volume

en: Adjust your system volume
gl: Axustar o seu volume do sistema

en: Unmute Volume
gl: Quitar silencio ao volume

en: Unmute system volume
gl: Quitar silencio ao volume do sistema

en: Action Window
gl: Xanela de acción

en: Action a Window.
gl: Accionar unha xanela

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Make a window consume the whole screen
gl: Fai que a xanela ocupe toda a pantalla

en: Minimize/Restore
gl: Minimizar/Restaurar

en: Minimize/Restore a Window
gl: Minimiza/Restaura unha xanela

en: Close All
gl: Pechar todo

en: Close your current window.
gl: Pecha a súa xanela actual.

en: Tile Windows
gl: Crear mosaico das xanelas

en: Tile All Windows in Current Viewport
gl: Mosaico con todas as xanelas da vista actual

en: Cascade Windows
gl: Xanelas en cascada

en: Cascade your Windows
gl: Pon en cascada as súas xanelas

en: Restore Windows
gl: Restaurar xanelas

en: Restore Windows to their Previous Positions
gl: Restablecer posición anterior das xanelas

en: Window Screen Items
gl: Elementos da xanela en pantalla

en: Actions you can do to your screens.
gl: Accións que vostede pode facer nas suas pantallas.

en: Current Desktop
gl: Escritorio actual

en: Everything on the Current Desktop
gl: Todo no escritorio actual

en: Generic Window Items
gl: Elementos genéricos de ventana

en: Useful Generically Understood Window Items
gl: Elementos de xanelas entendidos como xeralmente útiles

en: Current Window
gl: Xanela actual

en: The Currently Active Window
gl: A xanela activa actual

en: Current Application
gl: Aplicativo actual

en: The Currently Active Application
gl: O aplicativo activo actual

en: Previous Window
gl: Xanela anterior

en: The Previously Active Window
gl: Xanela activa anterior

en: Previous Application
gl: Aplicativo anterior

en: The Previously Active Application
gl: O aplicativo activado anteriormente

en: Zim page in notebook:
gl: Página Zim na libreta:

en: New Zim page
gl: Nova páxina Zim

en: Create new page in Zim
gl: Crear unha nova páxina en Zim

en: Open Zim page
gl: Abrir páxina en Zim

en: Open selected page in Zim
gl: Abrir páxina seleccionada en Zim

en: Zim pages
gl: Páxinas de Zim

en: Zim Desktop Wiki pages
gl: Páginas wiki do escritorio Zim
