gnome-doc-utils - en to sk translation catalogue (26 entries)

note: Used as a header before a list of authors.
en: <msgstr form='0'>Author</msgstr> <msgstr form='1'>Authors</msgstr>
sk: <msgstr form='0'>Autor</msgstr> <msgstr form='1'>Autori</msgstr>

note: Used as a header before a list of collaborators.
en: <msgstr form='0'>Collaborator</msgstr> <msgstr form='1'>Collaborators</msgstr>
sk: <msgstr form='0'>Splupracovník</msgstr> <msgstr form='1'>Spolupracovníci</msgstr>

note: Used as a header before a list of copyrights.
en: <msgstr form='0'>Copyright</msgstr> <msgstr form='1'>Copyrights</msgstr>
sk: <msgstr form='0'>Autorské právo</msgstr> <msgstr form='1'>Autorské práva</msgstr>

note: Used as a header before a list of editors.
en: <msgstr form='0'>Editor</msgstr> <msgstr form='1'>Editors</msgstr>
sk: <msgstr form='0'>Redaktor</msgstr> <msgstr form='1'>Redaktori</msgstr>

note: Used as a header before a list of contributors.
en: <msgstr form='0'>Other Contributor</msgstr> <msgstr form='1'>Other Contributors</msgstr>
sk: <msgstr form='0'>Ďalší prispievateľ</msgstr> <msgstr form='1'>Ďalší prispievatelia</msgstr>

note: Used as a header before a list of publishers.
en: <msgstr form='0'>Publisher</msgstr> <msgstr form='1'>Publishers</msgstr>
sk: <msgstr form='0'>Vydavateľ</msgstr> <msgstr form='1'>Vydavatelia</msgstr>

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/qandaentry.html This is used as a label before answers in a question-and-answer set.  Typically, answers are simply numbered and answers are not labelled at all.  However, DocBook allows document authors to set the labelling style for a qandaset.  If the labelling 
en: A:&#x2003;
sk: Odpoveď:

note: Used for links to the titlepage.
en: About This Document
sk: O tomto dokumente

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/affiliation.html This is used as a label before affiliations when listing authors and other contributors to the document.  For example: Shaun McCance Affiliation: GNOME Documentation Project
en: Affiliation
sk: Pridruženie

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/caution.html This is used as a default title for caution elements.
en: Caution
sk: Výstraha

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/colophon.html This is used as a default title for colophon elements.
en: Colophon
sk: Tiráž

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/dedication.html This is used as a default title for dedication elements.
en: Dedication
sk: Venovanie

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/affiliation.html This is used as a label before email addresses when listing authors and other contributors to the document.  For example: Shaun McCance Email: shaunm@gnome.org
en: Email
sk: E-mail

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/glossary.html This is used as a default title for glossary elements.
en: Glossary
sk: Slovník

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/important.html This is used as a default title for important elements.
en: Important
sk: Dôležité

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/index.html This is used as a default title for index elements.
en: Index
sk: Register

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/legalnotice.html This is used as a default title for legalnotice elements.
en: Legal Notice
sk: Právne vyhlásenie

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/refnamediv.html This is used as the title for refnamediv elements.
en: Name
sk: Názov

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/note.html This is used as a default title for note elements.
en: Note
sk: Poznámka

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/preface.html This is used as a default title for preface elements.
en: Preface
sk: Predhovor

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/qandaentry.html This is used as a label before questions in a question-and-answer set.  Typically, questions are simply numbered and answers are not labelled at all.  However, DocBook allows document authors to set the labelling style for a qandaset.  If the labell
en: Q:&#x2003;
sk: Otázka:

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/revhistory.html This is used as a header before the revision history.
en: Revision History
sk: História zmien

en: See
sk: Pozri

en: See Also
sk: Pozri tiež

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/refsynopsisdiv.html This is used as the default title for refsynopsisdiv elements.
en: Synopsis
sk: Prehľad

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/warning.html This is used as a default title for warning elements.
en: Warning
sk: Upozornenie
