gnome-documents master - en to af translation catalogue (199 entries)

en: Books
af: Boeke

en: An e-book manager application for GNOME
af: 'n E-boekbestuurder vir GNOME

en: A simple application to access and organize your e-books on GNOME. It is meant to be a simple and elegant replacement for using a file manager to deal with e-books.
af: 'n Eenvoudige toepassing om e-boeke in GNOME te vertoon en organiseer. Dit is ontwikkel as 'n elegante plaasvervanger vir die gebruik van 'n lêerbestuurder om met e-boeke te werk.

en: It lets you:
af: Dit stel jou in staat om:

en: View recent e-books
af: Na onlangse e-boeke te kyk

en: Search through e-books
af: Deur e-boeke te soek

en: View e-books (PDF and comics) fullscreen
af: Na e-boeke (PDF en strokiesprente) in volskermmodus te kyk

en: Print e-books
af: E-boeke te druk

en: The GNOME Project
af: Die GNOME Projek

en: Access, manage and share books
af: Vertoon, bestuur en deel boeke

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Books;Comics;ePub;PDF;
af: Boeke;Strokiesprente;ePub;PDF;

en: View as
af: Vertoon as

en: View as type
af: Vertoon as tipe

en: Sort by
af: Sorteer volgens

en: Sort by type
af: Sorteer volgens tipe

en: Window size
af: Venstergrootte

en: Window size (width and height).
af: Venstergrootte (wydte en hoogte).

en: Window position
af: Vensterposisie

en: Window position (x and y).
af: Vensterposisie (x en y).

en: Window maximized
af: Venster gemaksimeer

en: Window maximized state
af: Venster gemaksimeer staat

en: Night mode
af: Nagmodus

en: Whether the application is in night mode.
af: Of die toepassing in nagmodus is.

en: Documents
af: Dokumente

en: A document manager application for GNOME
af: 'n Dokumentbestuurder-toepassing vir GNOME

en: A simple application to access, organize and share your documents on GNOME. It is meant to be a simple and elegant replacement for using a file manager to deal with documents. Seamless cloud integration is offered through GNOME Online Accounts.
af: 'n eenvoudige toepassing om dokumente te vertoon, organiseer en deel op GNOME. Dit is ontwikkel as 'n elegante plaasvervanger vir die gebruik van 'n lêerbestuurder om met e-boeke te werk. Wolkintegrasie word deur GNOME Aanlyn Rekeninge gebied.

en: View recent local and online documents
af: Vertoon onlangse plaaslike en aanlyn dokumente

en: Access your Google, ownCloud or OneDrive content
af: Kry toegang tot jou Google, ownCloud of OneDrive inhoud

en: Search through documents
af: Soek deur jou dokumente

en: See new documents shared by friends
af: Sien nuwe dokumente wat vriende gedeel het

en: View documents fullscreen
af: Vertoon dokumente in volskermmodus

en: Print documents
af: Druk dokumente

en: Select favorites
af: Kies gunstelinge

en: Allow opening full featured editor for non-trivial changes
af: Laat toe dat 'n volledige redigeerder oopgemaak word vir gevorderde veranderinge

en: Access, manage and share documents
af: Vertoon, bestuur en deel dokumente

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Docs;PDF;Document;
af: PDF;Dokument;

en: Night Mode
af: Nagmodus

en: Keyboard Shortcuts
af: Sleutelbordkortpaaie

en: Help
af: Hulp

en: About Books
af: Aangaande boeke

en: About Documents
af: Aangaande dokumente

[ctx: shortcut window]
en: General
af: Algemeen

[ctx: shortcut window]
en: Show help
af: Wys hulp

[ctx: shortcut window]
en: Quit
af: Sluit af

[ctx: shortcut window]
en: Search
af: Soek

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
af: Druk die huidige dokument

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
af: Navigasie

[ctx: shortcut window]
en: Go back
af: Gaan terug

[ctx: shortcut window]
en: Preview
af: Voorskou

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
af: Zoem in

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
af: Zoem uit

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark the current page
af: Boekmerk huidige bladsy

[ctx: shortcut window]
en: Open places and bookmarks dialog
af: Maak plekke en boekmerke oop

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
af: Kopieer gemerkte teks na knipbord

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
af: Draai anti-kloksgewys

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
af: Draai kloksgewys

[ctx: shortcut window]
en: Next occurrence of the search string
af: Volgende voorkoms van soekterm

[ctx: shortcut window]
en: Previous occurrence of the search string
af: Vorige voorkoms van soekterm

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
af: Voorleggingmodus

[ctx: shortcut window]
en: Open action menu
af: Maak aksie kieslys oop

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
af: Volskerm

en: Enter a name for your first collection
af: Sleutel die naam van jou eerste versameling in

en: New Collection…
af: Nuwe versameling…

en: Add
af: Voeg by

en: Collections
af: Versamelings

en: Cancel
af: Kanselleer

note: Label for Done button in Sharing dialog
en: Done
af: Klaar

en: _Copy
af: _Kopieer

en: Edit
af: Redigeer

en: Print…
af: Druk…

en: Fullscreen
af: Volskerm

en: Present
af: Bied aan

en: Zoom In
af: Zoem in

en: Zoom Out
af: Zoem uit

en: Rotate ↶
af: Draai ↶

en: Rotate ↷
af: Draai ↷

en: Properties
af: Eienskappe

en: Select All
af: Merk alles

en: Select None
af: Merk geen

en: View items as a grid of icons
af: Vertoon items as ikoonrooster

en: View items as a list
af: Vertoon items as lys

en: Sort
af: Sorteer

en: Author
af: Outeur

en: Date
af: Datum

en: Name
af: Naam

en: Show the version of the program
af: Wys die weergawe van die program

en: Failed to print document
af: Kon nie die dokument druk nie

note: Translators: this refers to local documents
en: Local
af: Plaaslik

en: Getting Started with Documents
af: Begin met Dokumente

en: Collection
af: Versameling

en: Spreadsheet
af: Sigblad

en: Presentation
af: Voorlegging

en: e-Book
af: e-Boek

en: Document
af: Dokument

en: Please check the network connection.
af: Gaan asseblief die netwerk konneksie na.

en: Please check the network proxy settings.
af: Gaan asseblief die netwerkinstaner instellings na.

en: Unable to sign in to the document service.
af: Kan nie in by die dokumentdiens aanteken nie.

en: Unable to locate this document.
af: Kan nie die dokument opspoor nie.

en: Hmm, something is fishy (%d).
af: Hmm, iets is nie pluis nie (%d).

en: You are using a preview of Books. Full viewing capabilities are coming soon!
af: Jy gebruik tans 'n voorskou van boeke. Meer funksies kom binnekort!

en: LibreOffice support is not available. Please contact your system administrator.
af: LibreOffice ondersteuning is tans nie beskikbaar nie. Kontak asseblief u stelseladministrateur.

note: Translators: %s is the title of a document
en: Oops! Unable to load “%s”
af: Oeps! Kan nie "%s" laai nie

note: view button, on the right of the toolbar
en: View
af: Vertoon

en: chapter %s of %s
af: hoofstuk %s van %s

en: Bookmarks
af: Boekmerke

en: Bookmark this page
af: Boekmerk die bladsy

en: Page %u of %u
af: Bladsy %u van %u

en: Unable to load the document
af: Kan nie die dokument laai nie

note: Translators: %s is the number of the page, already formatted * as a string, for example "Page 5".
en: Page %s
af: Bladsy %s

en: No bookmarks
af: Geen boekmerke

en: Loading…
af: Laai tans…

en: No table of contents
af: Geen inhoudsopgawe

en: Contents
af: Inhoud

en: A document manager application
af: 'n Dokumentbestuurder

en: An e-books manager application
af: 'n E-boekbestuurder

[ctx: menu button tooltip]
en: Menu
af: Kieslys

[ctx: toolbar button tooltip]
en: Search
af: Soek

en: Back
af: Terug

note: Translators: only one item has been deleted and %s is its name
en: “%s” deleted
af: "%s" geskrap

note: Translators: one or more items might have been deleted, and %d is the count
en: %d item deleted | %d items deleted
af[0]: %d item geskrap
af[1]: %d items geskrap

en: Undo
af: Ontdoen

en: Printing “%s”: %s
af: Druk tans "%s": %s

en: Your documents are being indexed
af: Jou dokumente word tans geïndekseer

en: Some documents might not be available during this process
af: Sommige dokumente mag dalk nie gedurende die proses beskikbaar wees nie

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g. "Google", or "Windows Live".
en: Fetching documents from %s
af: Haal dokumente van %s af

en: Fetching documents from online accounts
af: Haal dokumente van aanlyn rekeninge af

en: No collections found
af: Geen versamelings gevind nie

en: No books found
af: Geen boeke gevind nie

en: No documents found
af: Geen dokumente gevind nie

en: Try a different search
af: Probeer 'n ander soektog

en: You can create collections from the Books view
af: Jy kan versamelings vanaf die boekaansig skep

en: You can create collections from the Documents view
af: Jy kan versamelings vanaf die dokumentaansig skep

en: Documents from your <a href="system-settings">Online Accounts</a> and <a href="file://%s">Documents folder</a> will appear here.
af: Dokumente van jou <a href="system-settings">Aanlyn Rekeninge</a> en <a href="file://%s">Dokumente gids</a> sal hier verskyn.

note: Translators: this is the menu to change view settings
en: View Menu
af: Vertoon kieslys

en: Click on items to select them
af: Klik op items om hulle te kies

en: %d selected | %d selected
af[0]: %d gekies
af[1]: %d gekies

en: Select Items
af: Kies items

en: Yesterday
af: Gister

en: %d day ago | %d days ago
af[0]: %d dag gelede
af[1]: %d dae gelede

en: Last week
af: Verlede week

en: %d week ago | %d weeks ago
af[0]: %d week gelede
af[1]: %d weke gelede

en: Last month
af: Verlede maand

en: %d month ago | %d months ago
af[0]: %d maand gelede
af[1]: %d maande gelede

en: Last year
af: Verlede jaar

en: %d year ago | %d years ago
af[0]: %d jaar gelede
af[1]: %d jare gelede

en: Password Required
af: Wagwoord benodig

en: _Unlock
af: _Ontsluit

en: Document %s is locked and requires a password to be opened.
af: Dokument %s is gesluit en benodig 'n wagwoord om oopgemaak te word.

en: _Password
af: _Wagwoord

en: Running in presentation mode
af: Loop tans in voorleggingmodus

en: Present On
af: Voorlegging aan

note: Translators: "Mirrored" describes when both displays show the same view
en: Mirrored
af: Weerspieël

en: Primary
af: Primêre

en: Off
af: Af

en: Secondary
af: Sekondêre

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
af: Open met %s

en: Find Previous
af: Vind vorige

en: Find Next
af: Vind volgende

[ctx: Document Title]
note: Title item Translators: "Title" is the label next to the document title in the properties dialog
en: Title
af: Titel

[ctx: Document Author]
note: Translators: "Author" is the label next to the document author in the properties dialog
en: Author
af: Outeur

note: Source item
en: Source
af: Bron

note: Date Modified item
en: Date Modified
af: Datum gewysig

en: Date Created
af: Datum geskep

[ctx: Document Type]
note: Document type item Translators: "Type" is the label next to the document type (PDF, spreadsheet, ...) in the properties dialog
en: Type
af: Tipe

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter on the document type (PDF, spreadsheet, ...)
en: Type
af: Tipe

note: Translators: this refers to documents
en: All
af: Alles

en: PDF Documents
af: PDF Dokumente

en: e-Books
af: e-Boeke

en: Comics
af: Strokiesprente

en: Presentations
af: Voorleggings

en: Spreadsheets
af: Sigblaaie

en: Text Documents
af: Teks dokumente

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title", "Author", and "Content" as in "Match All", "Match Title", "Match Author", and "Match Content"
en: Match
af: Pas

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching
en: Title
af: Titel

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching
en: Author
af: Outeur

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Content" refers to "Match Content" when searching
en: Content
af: Inhoud

en: Sources
af: Bronne

en: Rename…
af: Hernoem…

en: Delete
af: Skrap

en: “%s” removed
af: "%s" verwyder

en: Rename
af: Hernoem

[ctx: Dialog Title]
note: Translators: "Collections" refers to documents in this context
en: Collections
af: Versamelings

en: Sharing Settings
af: Deel instellings

note: Label for widget group for changing document permissions
en: Document permissions
af: Dokumentregte

note: Label for permission change in Sharing dialog
en: Change
af: Verander

note: Label for radiobutton that sets doc permission to private
en: Private
af: Privaat

en: Public
af: Publiek

note: Label for checkbutton that sets doc permission to Can edit
en: Everyone can edit
af: Almal kan redigeer

note: Label for widget group used for adding new contacts
en: Add people
af: Voeg mense by

note: Editable text in entry field
en: Enter an email address
af: Voer 'n e-posadres in

en: Can edit
af: Kan redigeer

en: Can view
af: Kan vertoon

en: Everyone can read
af: Almal kan lees

en: Save
af: Stoor

en: Owner
af: Eienaar

en: You can ask %s for access
af: Jy kan %s vir toegang vra

en: The document was not updated
af: Die dokument was nie opgedateer nie

en: Untitled Document
af: Titelloos

en: Unable to fetch the list of documents
af: Kan nie die lys van dokumente afhaal nie
