gnome-documents master - en to eu translation catalogue (182 entries)

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: A document manager application for GNOME
eu: GNOMEren aplikazioa dokumentuak kudeatzeko

en: A simple application to access, organize and share your documents on GNOME. It is meant to be a simple and elegant replacement for using a file manager to deal with documents. Seamless cloud integration is offered through GNOME Online Accounts.
eu: Zure dokumentuak GNOMEn atzitu, antolatu eta partekatzeko aplikazio xume bat: hau da, dokumentuekin aritzeko fitxategi-kudeatzaile baten ordezko xume eta dotore bat GNOMEren lineako kontuen (GNOME Online Accounts) bidez lainoarekin sinestezineko bateragarritasuna du.

en: It lets you:
eu: Honakoak eskaintzen dizkizu:

en: View recent local and online documents
eu: Ikusi lokaleko eta lineako azken dokumentuak

en: Access your Google, ownCloud or OneDrive content
eu: Atzitu Google, ownCloud edo OneDrive-ko edukia

en: Search through documents
eu: Bilatu dokumentuen artean

en: See new documents shared by friends
eu: Ikusi lagunek partekatutako dokumentu berriak

en: View documents fullscreen
eu: Ikusi dokumentuak pantaila osoan

en: Print documents
eu: Inprimatu dokumentuak

en: Select favorites
eu: Hautatu gogokoak

en: Allow opening full featured editor for non-trivial changes
eu: Ireki eginbide osoko editorea aldaketa ez-arruntentzako

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Access, manage and share documents
eu: Atzitu, kudeatu eta partekatu dokumentuak

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Docs;PDF;Document;
eu: Dokumentuak;PDF;Dokumentua;

en: View as
eu: Ikusi honela

en: View as type
eu: Ikusi mota bezala

en: Sort by
eu: Ordenatu honen arabera:

en: Sort by type
eu: Ordenatu motaren arabera

en: Window size
eu: Leihoaren tamaina

en: Window size (width and height).
eu: Leihoaren tamaina (zabalera eta altuera).

en: Window position
eu: Leihoaren posizioa

en: Window position (x and y).
eu: Leihoaren posizioa (x eta y).

en: Window maximized
eu: Leihoa maximizatuta

en: Window maximized state
eu: Leiho maximizatuaren egoera

en: Night mode
eu: Gaueko modua

en: Whether the application is in night mode.
eu: Aplikazioa gaueko moduan dagoen edo ez.

en: Night Mode
eu: Gauko modua

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Help
eu: Laguntza

en: About Documents
eu: Dokumentuei buruz

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
eu: Inprimatu uneko dokumentua

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
eu: Nabigazioa

[ctx: shortcut window]
en: Go back
eu: Joan atzera

[ctx: shortcut window]
en: Preview
eu: Aurrebista

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
eu: Handiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
eu: Txikiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark the current page
eu: Egin uneko orriaren laster-marka

[ctx: shortcut window]
en: Open places and bookmarks dialog
eu: Ireki lekuak eta laster-marken elkarrizketa-koadroa

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
eu: Kopiatu hautatutako testua arbelean

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
eu: Biratu erlojuaren noranzkoaren aurka

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
eu: Biratu erlojuaren noranzkoan

[ctx: shortcut window]
en: Next occurrence of the search string
eu: Bilaketa-katearen hurrengo agerraldia

[ctx: shortcut window]
en: Previous occurrence of the search string
eu: Bilaketa-katearen aurreko agerraldia

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
eu: Aurkezpen modua

[ctx: shortcut window]
en: Open action menu
eu: Ireki ekintzaren menua

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Enter a name for your first collection
eu: Sartu zure aurreneko bildumaren izena

en: New Collection…
eu: Bilduma berria...

en: Add
eu: Gehitu

en: Collections
eu: Bildumak

en: Cancel
eu: Utzi

note: Label for Done button in Sharing dialog
en: Done
eu: Eginda

en: _Copy
eu: _Kopiatu

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
eu: Ireki

en: Edit
eu: Editatu

en: Print…
eu: Inprimatu...

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Present
eu: Aurkezpena

en: Zoom In
eu: Handiagotu

en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

en: Rotate ↶
eu: Biratu ↶

en: Rotate ↷
eu: Biratu ↷

en: Properties
eu: Propietateak

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Select None
eu: Ez hautatu ezer

en: View items as a grid of icons
eu: Ikusi elementuak ikonoen sareta gisa

en: View items as a list
eu: Ikusi elementuak zerrenda gisa

en: Sort
eu: Ordenatu

en: Author
eu: Egilea

en: Date
eu: Data

en: Name
eu: Izena

en: Show the version of the program
eu: Erakutsi programaren bertsioa

en: Failed to print document
eu: Huts egin du dokumentua inprimatzean

note: Translators: this refers to local documents
en: Local
eu: Lokala

en: Getting Started with Documents
eu: Dokumentuen oinarrizko erabileraren xehetasunak

en: Collection
eu: Bilduma

en: Spreadsheet
eu: Kalkulu-orria

en: Presentation
eu: Aurkezpena

en: Document
eu: Dokumentua

en: Please check the network connection.
eu: Egiaztatu sarearen konexioa.

en: Please check the network proxy settings.
eu: Egiaztatu sarearen proxyaren ezarpenak.

en: Unable to sign in to the document service.
eu: Ezin da dokumentuaren zerbitzuan sinatu.

en: Unable to locate this document.
eu: Ezin da dokumentu hau aurkitu.

en: Hmm, something is fishy (%d).
eu: Mmmm... Zerbait susmagarria dago (%d).

en: LibreOffice support is not available. Please contact your system administrator.
eu: LibreOffice-ren euskarria ez dago erabilgarri. Jar zaitez sistemako administratzailearekin harremanetan.

note: Translators: %s is the title of a document
en: Oops! Unable to load “%s”
eu: Ezin da “%s“ kargatu

note: view button, on the right of the toolbar
en: View
eu: Ikusi

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Bookmark this page
eu: Ezarri laster-marka orrialde honi

en: Page %u of %u
eu: Orrialdea: %u / %u

en: Unable to load the document
eu: Ezin da dokumentua kargatu

note: Translators: %s is the number of the page, already formatted * as a string, for example "Page 5".
en: Page %s
eu: %s orrialdea

en: No bookmarks
eu: Laster-markarik ez

en: Loading…
eu: Kargatzen...

en: No table of contents
eu: Edukien aurkibiderik ez

en: Contents
eu: Edukia

en: A document manager application
eu: Dokumentuak kudeatzeko aplikazio bat

[ctx: menu button tooltip]
en: Menu
eu: Menua

[ctx: toolbar button tooltip]
en: Search
eu: Bilatu

en: Back
eu: Atzera

note: Translators: only one item has been deleted and %s is its name
en: “%s” deleted
eu: “%s“ ezabatuta

note: Translators: one or more items might have been deleted, and %d is the count
en: %d item deleted | %d items deleted
eu[0]: Elementu %d ezabatuta
eu[1]: %d elementu ezabatuta

en: Undo
eu: Desegin

en: Printing “%s”: %s
eu: “%s” inprimatzen: %s

en: Your documents are being indexed
eu: Zure dokumentuak indexatzen ari dira

en: Some documents might not be available during this process
eu: Dokumentu batzuk ez dira erabilgarri egongo prozesuak irauten duen bitartean

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g. "Google", or "Windows Live".
en: Fetching documents from %s
eu: %s(e)ndik dokumentuak eskuratzen

en: Fetching documents from online accounts
eu: Lineako kontuetatik dokumentuak eskuratzen

en: No collections found
eu: Ez da bildumarik aurkitu

en: No documents found
eu: Ez da dokumenturik aurkitu

en: Try a different search
eu: Saiatu bestelako bilaketa

en: You can create collections from the Documents view
eu: Bildumak sor ditzakezu Dokumentuak ikuspegitik

en: Documents from your <a href="system-settings">Online Accounts</a> and <a href="file://%s">Documents folder</a> will appear here.
eu: Zure <a href="system-settings">lineako kontuetako</a> eta <a href="file://%s">Dokumentuak karpetako</a> dokumentuak hemen agertuko dira.

note: Translators: this is the menu to change view settings
en: View Menu
eu: Ikusi menua

en: Click on items to select them
eu: Egin klik elementuen gainean hautatzeko

en: %d selected | %d selected
eu[0]: %d hautatuta
eu[1]: %d hautatuta

en: Select Items
eu: Hautatu elementuak

en: Yesterday
eu: Atzo

en: %d day ago | %d days ago
eu[0]: duela egun %d
eu[1]: duela %d egun

en: Last week
eu: Aurreko astea

en: %d week ago | %d weeks ago
eu[0]: duela aste %d
eu[1]: duela %d aste

en: Last month
eu: Aurreko hilabetea

en: %d month ago | %d months ago
eu[0]: duela hilabete %d
eu[1]: duela %d hilabete

en: Last year
eu: Iaz

en: %d year ago | %d years ago
eu[0]: duela urte %d
eu[1]: duela %d urte

en: Password Required
eu: Pasahitza behar da

en: _Unlock
eu: _Desblokeatu

en: Document %s is locked and requires a password to be opened.
eu: '%s' dokumentua blokeatuta dago eta pasahitza behar da irekitzeko.

en: _Password
eu: _Pasahitza

en: Running in presentation mode
eu: Exekutatu aurkezpen moduan

en: Present On
eu: Aurkezpena aktibatuta

note: Translators: "Mirrored" describes when both displays show the same view
en: Mirrored
eu: Ispilatua

en: Primary
eu: Nagusia

en: Off
eu: Desaktibatuta

en: Secondary
eu: Bigarren mailakoa

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
eu: Ireki honekin: %s

en: Find Previous
eu: Bilatu aurrekoa

en: Find Next
eu: Bilatu hurrengoa

[ctx: Document Title]
note: Title item Translators: "Title" is the label next to the document title in the properties dialog
en: Title
eu: Titulua

[ctx: Document Author]
note: Translators: "Author" is the label next to the document author in the properties dialog
en: Author
eu: Egilea

note: Source item
en: Source
eu: Iturburua

note: Date Modified item
en: Date Modified
eu: Aldatze-data

en: Date Created
eu: Sortze-data

[ctx: Document Type]
note: Document type item Translators: "Type" is the label next to the document type (PDF, spreadsheet, ...) in the properties dialog
en: Type
eu: Mota

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter on the document type (PDF, spreadsheet, ...)
en: Type
eu: Mota

note: Translators: this refers to documents
en: All
eu: Denak

en: PDF Documents
eu: PDF dokumentuak

en: Presentations
eu: Aurkezpenak

en: Spreadsheets
eu: Kalkulu-orriak

en: Text Documents
eu: Testu-dokumentuak

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title", "Author", and "Content" as in "Match All", "Match Title", "Match Author", and "Match Content"
en: Match
eu: Parekatu

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching
en: Title
eu: Titulua

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching
en: Author
eu: Egilea

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Content" refers to "Match Content" when searching
en: Content
eu: Edukia

en: Sources
eu: Iturburuak

en: Rename…
eu: Aldatu izena…

en: Delete
eu: Ezabatu

en: “%s” removed
eu: '%s' kenduta

en: Rename
eu: Aldatu izena

[ctx: Dialog Title]
note: Translators: "Collections" refers to documents in this context
en: Collections
eu: Bildumak

en: Sharing Settings
eu: Partekatzearen ezarpenak

note: Label for widget group for changing document permissions
en: Document permissions
eu: Dokumentuaren baimenak

note: Label for permission change in Sharing dialog
en: Change
eu: Aldatu

note: Label for radiobutton that sets doc permission to private
en: Private
eu: Pribatua

en: Public
eu: Publikoa

note: Label for checkbutton that sets doc permission to Can edit
en: Everyone can edit
eu: Edonork edita dezake

note: Label for widget group used for adding new contacts
en: Add people
eu: Gehitu jendea

note: Editable text in entry field
en: Enter an email address
eu: Sartu helbide elektronikoa

en: Can edit
eu: Edita daiteke

en: Can view
eu: Ikus daiteke

en: Everyone can read
eu: Edonork irakur dezake

en: Save
eu: Gorde

en: Owner
eu: Jabea

en: You can ask %s for access
eu: Eskatu '%s'(r)i sarbidetza

en: The document was not updated
eu: Dokumentua ez da eguneratu

en: Untitled Document
eu: Izenik gabeko dokumentua

en: Unable to fetch the list of documents
eu: Ezin da dokumentuen zerrenda eskuratu
