gnome-documents master - en to gu translation catalogue (118 entries)

en: Documents
gu: દસ્તાવેજો

en: Access, manage and share documents
gu: દસ્તાવેજોને વાપરો, સંચાલિત અને વહેંચો

en: Docs;PDF;Document;
gu: Docs;PDF;દસ્તાવેજ;

en: View as
gu: આ રીતે જુઓ

en: View as type
gu: પ્રકાર તરીકે જુઓ

en: Window size
gu: વિન્ડો માપ

en: Window size (width and height).
gu: વિન્ડો માપ (પહોળાઇ અને ઊંચાઇ).

en: Window position
gu: વિન્ડો જગ્યા

en: Window position (x and y).
gu: વિન્ડો જગ્યા (x અને y).

en: Window maximized
gu: મહત્તમ થયેલ વિન્ડો

en: Window maximized state
gu: વિન્ડો મહત્તમ થયેલ સ્થિતિ

en: Local
gu: સ્થાનિક

en: Getting Started with Documents
gu: દસ્તાવેજો સાથે શરૂ થયેલ છે

note: overridden
en: Google Docs
gu: Google દસ્તાવેજો

en: Spreadsheet
gu: સ્પ્રેડશીટ

en: Presentation
gu: પ્રસ્તુતિ

en: Collection
gu: સંગ્રહ

en: Document
gu: દસ્તાવેજ

note: overridden
en: Skydrive
gu: સ્કાયડ્રાઇવ

en: Please check the network connection.
gu: મહેરબાની કરીને નેટવર્ક જોડાણને ચકાસો.

en: Please check the network proxy settings.
gu: મહેરબાની કરીને પ્રોક્સી સુયોજનોને ચકાસો.

en: Unable to sign in to the document service.
gu: દસ્તાવેજ સેવામાં પ્રવેશવાનું અસમર્થ.

en: Unable to locate this document.
gu: આ દસ્તાવેજને સ્થિત કરવાનું અસમર્થ

en: Hmm, something is fishy (%d).
gu: કંઇક ખરાબ થઇ રહ્યુ છે (%d).

note: Translators: %s is the title of a document
en: Oops! Unable to load “%s”
gu: અરર! “%s” ને લાવવાનું અસમર્થ

en: View
gu: દૃશ્ય

en: Loading…
gu: લાવી રહ્યા છીએ...

en: No Documents Found
gu: દસ્તાવેજો મળ્યા નથી

note: Translators: %s here is "System Settings", which is in a separate string due to markup, and should be translated only in the context of this sentence
en: You can add your online accounts in %s
gu: તમે %s માં તમારુ ઓનલાઇન ખાતુ ઉમેરી શકો છો

note: Translators: this should be translated in the context of the "You can add your online accounts in System Settings" sentence above
en: System Settings
gu: સિસ્ટમ સુયોજનો

en: Page %u of %u
gu: %u નું પાનું %u

en: Unable to load the document
gu: દસ્તાવેજને લાવવાનું અસમર્થ

en: LibreOffice is required to view this document
gu: આ દસ્તાવેજને જોવા માટે LibreOffice જરૂરી છે

en: Page %s
gu: પાનું %s

en: No bookmarks
gu: બુકમાર્કો નથી

en: Bookmarks
gu: બુકમાર્કો

en: No table of contents
gu: સમાવિષ્ટોનાં કોષ્ટક નથી

en: Contents
gu: સમાવિષ્ટો

en: Search
gu: શોધો

en: Back
gu: પાછળ

en: Results for “%s”
gu: “%s" માટે પરિણામો

en: Click on items to select them
gu: તેઓને પસંદ કરવા માટે વસ્તુઓ પર ક્લિક કરો

en: %d selected | %d selected
gu[0]: %d પસંદ થયેલ છે
gu[1]: %d પસંદ થયેલ છે

note: Label for Done button in Sharing dialog
en: Done
gu: પૂર્ણ થયુ

en: Select Items
gu: વસ્તુઓને પસંદ કરો

en: A document manager application
gu: દસ્તાવેજ સંચાલક કાર્યક્રમ

en: Printing “%s”: %s
gu: “%s” ને છાપી રહ્યા છે: %s

en: Your documents are being indexed
gu: તમારાં દસ્તાવેજો અનુક્રમિત થયેલ છે

en: Some documents might not be available during this process
gu: અમુક દસ્તાવેજો આ પ્રક્રિયા દરમ્યાન ઉપલબ્ધ હોઇ શકે નહિં

en: Fetching documents from %s
gu: %s માંથી દસ્તાવેજોને લાવી રહ્યા છે

en: Fetching documents from online accounts
gu: ઓનલાઇન ખાતામાંથી દસ્તાવેજોને લાવી રહ્યા છે

en: Running in presentation mode
gu: રજૂઆત સ્થિતિમાં ચલાવી રહ્યા છીએ

en: Present On
gu: તેની પર પ્રસ્તુતિ

en: Properties
gu: ગુણધર્મો

note: Title item Translators: "Title" is the label next to the document title in the properties dialog Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching
en: Title
gu: શીર્ષક

note: Translators: "Author" is the label next to the document author in the properties dialog Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching
en: Author
gu: લેખક

note: Source item
en: Source
gu: સ્ત્રોત

note: Date Modified item
en: Date Modified
gu: બદલેલ તારીખ

en: Date Created
gu: બનાવેલ તારીખ

note: Document type item Translators: "Type" is the label next to the document type (PDF, spreadsheet, ...) in the properties dialog Translators: "Type" refers to a search filter on the document type (PDF, spreadsheet, ...)
en: Type
gu: પ્રકાર

en: Grid
gu: જાળી

en: List
gu: યાદી

en: Fullscreen
gu: પૂર્ણસ્ક્રીન

en: About Documents
gu: દસ્તાવેજો વિશે

en: Help
gu: મદદ

en: Quit
gu: બહાર નીકળો

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
gu: ખોલો

en: Edit
gu: ફેરફાર

en: Print…
gu: છાપો…

en: Present
gu: પ્રસ્તુતિ

en: Zoom In
gu: મોટુ કરો

en: Zoom Out
gu: નાનું કરો

en: Rotate ↶
gu: ફેરવો ↶

en: Rotate ↷
gu: ફેરવો ↷

en: Select All
gu: બધું પસંદ કરો

en: Select None
gu: કંઇ પસંદ કરો નહિં

en: Category
gu: વર્ગ

en: All
gu: બધા

en: Favorites
gu: પસંદીદા

en: Shared with you
gu: તમારી સાથે વહેંચાયેલ છે

en: Collections
gu: સંગ્રહ

en: PDF Documents
gu: PDF દસ્તાવેજો

en: Presentations
gu: રજૂઆત

en: Spreadsheets
gu: સ્પ્રેડશીટ

en: Text Documents
gu: લખાણ દસ્તાવેજો

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title" and "Author", as in "Match All", "Match Title" and "Match Author"
en: Match
gu: બંધબેસતુ

en: Sources
gu: સ્ત્રોતો

en: Organize
gu: સંચાલિત કરો

en: Print
gu: છાપો

en: Delete
gu: કાઢી નાંખો

en: Share
gu: વહેંચો

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
gu: %s સાથે ખોલો

en: Sharing Settings
gu: ભાગીદારી સુયોજનો

note: Label for widget group for changing document permissions
en: Document permissions
gu: દસ્તાવેજ પરવાનગીઓ

note: Label for permission change in Sharing dialog
en: Change
gu: બદલો

note: Label for radiobutton that sets doc permission to private
en: Private
gu: ખાનગી

en: Public
gu: સાર્વજનિક

note: Label for checkbutton that sets doc permission to Can edit
en: Everyone can edit
gu: દરેક ફેરફાર કરી શકે છે

note: Label for widget group used for adding new contacts
en: Add people
gu: લોકોને ઉમેરો

note: Editable text in entry field
en: Enter an email address
gu: ઇમેઇલ સરનામાંને દાખલ કરો

en: Can edit
gu: ફેરફાર કરી શકાય છે

en: Can view
gu: દેખી શકાય છે

en: Add
gu: ઉમેરો

en: Everyone can read
gu: દરેક વાંચી શકે છે

en: Save
gu: સંગ્રહો

en: Owner
gu: માલિક

en: You can ask %s for access
gu: પ્રવેશ માટે તમે %s ને પૂછી શકો છો

en: The document was not updated
gu: દસ્તાવેજ સુધારેલ નથી

en: Untitled Document
gu: શીર્ષકવિહીન દસ્તાવેજ

en: Load More
gu: વધારે લાવો

en: Yesterday
gu: ગઈકાલે

en: %d day ago | %d days ago
gu[0]: %d દિવસ અગાઉ
gu[1]: %d દિવસો અગાઉ

en: Last week
gu: ગયું અઠવાડિયું

en: %d week ago | %d weeks ago
gu[0]: %d અઠવાડિયા અગાઉ
gu[1]: %d અઠવાડિયા અગાઉ

en: Last month
gu: છેલ્લો મહિનો

en: %d month ago | %d months ago
gu[0]: %d મહિના અગાઉ
gu[1]: %d મહિના અગાઉ

en: Last year
gu: છેલ્લુ વર્ષ

en: %d year ago | %d years ago
gu[0]: %d વર્ષ અગાઉ
gu[1]: %d વર્ષ અગાઉ
