gnome-documents master - en to mk translation catalogue (47 entries)

en: Access, manage and share documents
mk: Пристапи, менаџирај и споделувај документи

en: Documents
mk: Документи

en: Enable list view
mk: Овозможи поглед на листа

en: List view
mk: Поглед на листа

en: The active source filter
mk: Активниот филтер на извор

en: The last active source filter
mk: Последниот активен филтер на извор

en: Window maximized
mk: Прозорецот е максимизиран

en: Window maximized state
mk: Максимизирана состојба на прозорецот

en: Window position
mk: Позиција на прозорецот

en: Window position (x and y).
mk: Позиција на прозорецот (x и y).

en: Window size
mk: Големина на прозорецот

en: Window size (width and height).
mk: Големина на прозорецот (ширина и висина).

en: Local
mk: Локален

en: Spreadsheet
mk: Табеларни пресметки

en: Presentation
mk: Презентација

en: Collection
mk: Колекција

en: Document
mk: Документ

note: Translators: %s is the title of a document
en: Unable to load "%s" for preview
mk: Не можев да го вчитам „%s“ за преглед

en: Unable to fetch the list of documents
mk: Не можев да добијам листа на документи

note: right section
en: Done
mk: Готово

en: Unable to load the document
mk: Не можев да го вчитам документот

en: Load %d more document | Load %d more documents
mk[0]: Вчитај уште %d документ
mk[1]: Вчитај уште %d документи

en: Click on items to select them
mk: Кликнете на предметите за да ги изберете

en: %d selected
mk: %d избрани

en: New and Recent
mk: Нови и скорешни

en: (%d of %d)
mk: (%d од %d)

en: Category
mk: Категорија

en: All
mk: Сите

en: Favorites
mk: Омилени

en: Shared with you
mk: Споделени со Вас

en: Type
mk: Тип

en: Collections
mk: Колекции

en: PDF Documents
mk: PDF документи

en: Presentations
mk: Презентации

en: Spreadsheets
mk: Табеларни пресметки

en: Text Documents
mk: Текстуални датотеки

en: Match
mk: Совпаѓање

en: Title
mk: Наслов

en: Author
mk: Автор

en: Organize
mk: Организирај

en: Delete
mk: Избриши

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
mk: Отвори со %s

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
mk: Отвори

en: Remove from favorites
mk: Отстрани од омилените

en: Add to favorites
mk: Додај во омилените

en: Sources
mk: Извори

en: Loading...
mk: Вчитувам...
