gnome-documents - en to sk translation catalogue (183 entries)

en: Documents
sk: Dokumenty

en: A document manager application for GNOME
sk: Aplikácia prostredia GNOME na správu dokumentov

en: A simple application to access, organize and share your documents on GNOME. It is meant to be a simple and elegant replacement for using a file manager to deal with documents. Seamless cloud integration is offered through GNOME Online Accounts.
sk: Jednoduchá aplikácia prostredia GNOME na prístup k vašim dokumentom, ich organizáciu a zdieľanie. Mala by byť jednoduchou a pohodlnou náhradou pôvodného prehliadania dokumentov za pomoci správcu súborov. Prepojenie s cloudom je zabezpečené pomocou Účtov služieb prostredia GNOME (GOA).

en: It lets you:
sk: Umožňuje vám:

en: View recent local and online documents
sk: Prehliadať nedávne miestne a vzdialené dokumenty

en: Access your Google, ownCloud or OneDrive content
sk: Pristupovať k obsahu na službách Google, ownCloud alebo OneDrive

en: Search through documents
sk: Vyhľadávať v dokumentoch

en: See new documents shared by friends
sk: Prezerať nové dokumenty sprístupnené priateľmi

en: View documents fullscreen
sk: Prehliadať dokumenty v režime na celú obrazovku

en: Print documents
sk: Tlačiť dokumenty

en: Select favorites
sk: Vybrať obľúbené dokumenty

en: Allow opening full featured editor for non-trivial changes
sk: Otvoriť plne funkčný editor pre zložitejšie úpravy

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Access, manage and share documents
sk: Pristupovať, spravovať a sprístupňovať dokumenty

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Docs;PDF;Document;
sk: Dokumenty;PDF;Dokument;

en: View as
sk: Zobraziť ako

en: View as type
sk: Typ zobrazenia

en: Sort by
sk: Usporiadať podľa

en: Sort by type
sk: Usporiada podľa typu

en: Window size
sk: Veľkosť okna

en: Window size (width and height).
sk: Rozmery okna (šírka a výška).

en: Window position
sk: Poloha okna

en: Window position (x and y).
sk: Súradnice polohy okna (x a y).

en: Window maximized
sk: Maximalizované okno

en: Window maximized state
sk: Maximalizovaný stav okna

en: Night mode
sk: Nočný režim

en: Whether the application is in night mode.
sk: Či je aplikácia v nočnom režime.

en: Night Mode
sk: Nočný režim

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Help
sk: Pomocník

en: About Documents
sk: O aplikácii Dokumenty

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sk: Zobrazenie pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončenie

[ctx: shortcut window]
en: Search
sk: Vyhľadanie

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
sk: Tlač aktuálneho dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sk: Navigácia

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sk: Prejdenie späť

[ctx: shortcut window]
en: Preview
sk: Náhľad

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sk: Zväčšenie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sk: Zmenšenie

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark the current page
sk: Pridanie aktuálnej stránky do záložiek

[ctx: shortcut window]
en: Open places and bookmarks dialog
sk: Otvorenie dialógového okna s miestami a záložkami

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
sk: Skopírovanie vybratého textu do schránky

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
sk: Otočenie doľava

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
sk: Otočenie doprava

[ctx: shortcut window]
en: Next occurrence of the search string
sk: Nasledujúci výskyt hľadanej frázy

[ctx: shortcut window]
en: Previous occurrence of the search string
sk: Predchádzajúci výskyt hľadanej frázy

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
sk: Režim prezentácie

[ctx: shortcut window]
en: Open action menu
sk: Otvorenie ponuky akcií

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
sk: Režim na celú obrazovku

en: Enter a name for your first collection
sk: Zadajte názov vašej prvej zbierky

en: New Collection…
sk: Nová zbierka…

en: Add
sk: Pridať

en: Collections
sk: Zbierky

en: Cancel
sk: Zrušiť

note: Label for Done button in Sharing dialog
en: Done
sk: Hotovo

en: _Copy
sk: _Kopírovať

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
sk: Otvoriť

en: Edit
sk: Upraviť

en: Print…
sk: Tlačiť…

en: Fullscreen
sk: Režim na celú obrazovku

en: Present
sk: Prezentovať

en: Zoom In
sk: Zväčšiť

en: Zoom Out
sk: Zmenšiť

en: Rotate ↶
sk: Otočiť ↶

en: Rotate ↷
sk: Otočiť ↷

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Select None
sk: Zrušiť výber

en: View items as a grid of icons
sk: Zobrazí položky ako mriežku ikon

en: View items as a list
sk: Zobrazí položky ako zoznam

en: Sort
sk: Usporiadať

en: Author
sk: Autor

en: Date
sk: Dátum

en: Name
sk: Názov

en: Show the version of the program
sk: Zobrazí verziu programu

en: Failed to print document
sk: Zlyhala tlač dokumentu

note: Translators: this refers to local documents
en: Local
sk: Lokálne

en: Getting Started with Documents
sk: Začíname s aplikáciou Dokumenty

en: Collection
sk: Zbierka

note: overridden
en: Google Docs
sk: Dokumenty Google

en: Spreadsheet
sk: Tabuľkový zošit

en: Presentation
sk: Prezentácia

en: Document
sk: Dokument

en: Please check the network connection.
sk: Skontrolujte, prosím, sieťové pripojenie.

en: Please check the network proxy settings.
sk: Skontrolujte prosím nastavenia sieťového sprostredkovateľa (proxy).

en: Unable to sign in to the document service.
sk: Nepodarilo sa prihlásiť k službe dokumentov.

en: Unable to locate this document.
sk: Nepodarilo sa nájsť tento dokument.

en: Hmm, something is fishy (%d).
sk: Zdá sa, že niekde nastal problém (%d).

en: LibreOffice support is not available. Please contact your system administrator.
sk: Podpora balíka LibreOffice nie je dostupná. Prosím, kontaktuje vášho správcu systému.

note: Translators: %s is the title of a document
en: Oops! Unable to load “%s”
sk: Ale nie! Nepodarilo sa načítať dokument „%s“

note: view button, on the right of the toolbar
en: View
sk: Zobraziť

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Bookmark this page
sk: Pridá túto stranu do záložiek

en: Page %u of %u
sk: %u. strana z %u

en: Unable to load the document
sk: Nepodarilo sa načítať dokument

note: Translators: %s is the number of the page, already formatted * as a string, for example "Page 5".
en: Page %s
sk: Strana č. %s

en: No bookmarks
sk: Žiadne záložky

en: Loading…
sk: Načítava sa…

en: No table of contents
sk: Žiadny obsah

en: Contents
sk: Obsah

en: A document manager application
sk: Aplikácia na správu dokumentov

[ctx: menu button tooltip]
en: Menu
sk: Ponuka

[ctx: toolbar button tooltip]
en: Search
sk: Vyhľadá

en: Back
sk: Späť

note: Translators: only one item has been deleted and %s is its name
en: “%s” deleted
sk: Položka „%s“ odstránená

note: Translators: one or more items might have been deleted, and %d is the count
en: %d item deleted | %d items deleted
sk[0]: %d položiek odstránených
sk[1]: %d položka odstránená
sk[2]: %d položky odstránené

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Printing “%s”: %s
sk: Tlačí sa „%s“: %s

en: Your documents are being indexed
sk: Vaše dokumenty sa práve indexujú

en: Some documents might not be available during this process
sk: Niektoré dokumenty nemusia byť počas tohto procesu dostupné

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g. "Google", or "Windows Live".
en: Fetching documents from %s
sk: Získavajú sa dokumenty zo služby %s

en: Fetching documents from online accounts
sk: Získavajú sa dokumenty z účtov služieb

en: No collections found
sk: Nenašli sa žiadne zbierky

en: No documents found
sk: Nenašli sa žiadne dokumenty

en: Try a different search
sk: Skúste vyhľadať niečo iné

en: You can create collections from the Documents view
sk: Môžete vytvoriť zbierky v zobrazení Dokumenty

en: Documents from your <a href="system-settings">Online Accounts</a> and <a href="file://%s">Documents folder</a> will appear here.
sk: Tu sa zobrazia dokumenty z vašich <a href="system-settings">účtov služieb</a> a <a href="file://%s">priečinka Dokumenty</a>.

note: Translators: this is the menu to change view settings
en: View Menu
sk: Zobrazí ponuku

en: Click on items to select them
sk: Kliknutím na položky ich vyberiete

en: %d selected | %d selected
sk[0]: %d vybraných
sk[1]: %d vybraná
sk[2]: %d vybrané

en: Select Items
sk: Umožní výber položiek

en: Yesterday
sk: Včera

en: %d day ago | %d days ago
sk[0]: Pred %d dňami
sk[1]: Pred %d dňom
sk[2]: Pred %d dňami

en: Last week
sk: Minulý týždeň

en: %d week ago | %d weeks ago
sk[0]: Pred %d týždňami
sk[1]: Pred %d týždňom
sk[2]: Pred %d týždňami

en: Last month
sk: Minulý mesiac

en: %d month ago | %d months ago
sk[0]: Pred %d mesiacmi
sk[1]: Pred %d mesiacom
sk[2]: Pred %d mesiacmi

en: Last year
sk: Minulý rok

en: %d year ago | %d years ago
sk[0]: Pred %d rokmi
sk[1]: Pred %d rokom
sk[2]: Pred %d rokmi

en: Password Required
sk: Požiadavka na zadanie hesla

en: _Unlock
sk: _Odomknúť

en: Document %s is locked and requires a password to be opened.
sk: Dokument %s je zamknutý a na otvorenie vyžaduje heslo.

en: _Password
sk: _Heslo

en: Running in presentation mode
sk: Spustené v režime prezentácie

en: Present On
sk: Prezentácia

note: Translators: "Mirrored" describes when both displays show the same view
en: Mirrored
sk: Zrkadlovo

en: Primary
sk: Hlavný

en: Off
sk: Vypnutý

en: Secondary
sk: Vedľajší

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
sk: Otvoriť pomocou %s

en: Find Previous
sk: Nájde predchádzajúcu

en: Find Next
sk: Nájde ďalšiu

[ctx: Document Title]
note: Title item Translators: "Title" is the label next to the document title in the properties dialog
en: Title
sk: Názov

[ctx: Document Author]
note: Translators: "Author" is the label next to the document author in the properties dialog
en: Author
sk: Autor

note: Source item
en: Source
sk: Zdroj

note: Date Modified item
en: Date Modified
sk: Dátum zmeny

en: Date Created
sk: Dátum vytvorenia

[ctx: Document Type]
note: Document type item Translators: "Type" is the label next to the document type (PDF, spreadsheet, ...) in the properties dialog
en: Type
sk: Typ

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter on the document type (PDF, spreadsheet, ...)
en: Type
sk: Typu

note: Translators: this refers to documents
en: All
sk: Všetky

en: PDF Documents
sk: Dokumenty PDF

en: Presentations
sk: Prezentácie

en: Spreadsheets
sk: Tabuľkové zošity

en: Text Documents
sk: Textové dokumenty

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title", "Author", and "Content" as in "Match All", "Match Title", "Match Author", and "Match Content"
en: Match
sk: Hľadať podľa

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching
en: Title
sk: Názvu

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching
en: Author
sk: Autora

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Content" refers to "Match Content" when searching
en: Content
sk: Obsahu

en: Sources
sk: Zdroje

en: Rename…
sk: Premenovať…

en: Delete
sk: Odstrániť

en: “%s” removed
sk: Položka „%s“ odstránená

en: Rename
sk: Premenovanie

[ctx: Dialog Title]
note: Translators: "Collections" refers to documents in this context
en: Collections
sk: Zbierky

en: Sharing Settings
sk: Nastavenia sprístupnenia

note: Label for widget group for changing document permissions
en: Document permissions
sk: Oprávnenia k dokumentu

note: Label for permission change in Sharing dialog
en: Change
sk: Zmeniť

note: Label for radiobutton that sets doc permission to private
en: Private
sk: Súkromný

en: Public
sk: Verejný

note: Label for checkbutton that sets doc permission to Can edit
en: Everyone can edit
sk: Upravovať môže ktokoľvek

note: Label for widget group used for adding new contacts
en: Add people
sk: Pridajte ľudí

note: Editable text in entry field
en: Enter an email address
sk: Zadajte emailovú adresu

en: Can edit
sk: Môže upravovať

en: Can view
sk: Môže prezerať

en: Everyone can read
sk: Čítať môže ktokoľvek

en: Save
sk: Uložiť

en: Owner
sk: Vlastník

en: You can ask %s for access
sk: Prístup si môžete vyžiadať od používateľa %s

en: The document was not updated
sk: Dokument nebol aktualizovaný

en: Untitled Document
sk: Nepomenovaný dokument

en: Unable to fetch the list of documents
sk: Nepodarilo sa získať zoznam dokumentov.
