gnome-documents master - en to sl translation catalogue (201 entries)

en: Books
sl: Knjige

en: An e-book manager application for GNOME
sl: Program za upravljanje z elektronskimi knjigami za namizje GNOME

en: A simple application to access and organize your e-books on GNOME. It is meant to be a simple and elegant replacement for using a file manager to deal with e-books.
sl: Enosaven program za urejanje in izmenjavo elektronskih knjig na namizju GNOME. Zamišljen je kot enostavno orodje, ki naj bi nadomestilo uporabo upravljalnika datotek za take naloge.

en: It lets you:
sl: Omogoča:

en: View recent e-books
sl: Nedavne elektronske knjige

en: Search through e-books
sl: Iskanje v elektronskih knjigah

en: View e-books (PDF and comics) fullscreen
sl: Pokaži e-knjige (PDF in Stripi) v celozaslonskem načinu

en: Print e-books
sl: Natisni elektronske slike

en: The GNOME Project
sl: Projekt GNOME

en: Access, manage and share books
sl: Upravljanje, dostop in souporaba elektronskih knjig

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Books;Comics;ePub;PDF;
sl: Knjige;Stripi;Elektronsko;ePub;PDF;

en: View as
sl: Poglej kot

en: View as type
sl: Poglej kot vrsto

en: Sort by
sl: Razvrsti po

en: Sort by type
sl: Razvrsti po vrsti

en: Window size
sl: Velikost okna

en: Window size (width and height).
sl: Velikost okna (širina in višina).

en: Window position
sl: Položaj okna

en: Window position (x and y).
sl: Položaj okna (osi x in y).

en: Window maximized
sl: Razpeto okno

en: Window maximized state
sl: Razpeto glavno okno

en: Night mode
sl: Nočni način

en: Whether the application is in night mode.
sl: Ali naj bo vmesnik programa  zagnan v nočnem načinu

en: Documents
sl: Dokumenti

en: A document manager application for GNOME
sl: Program za upravljanje z dokumenti GNOME

en: A simple application to access, organize and share your documents on GNOME. It is meant to be a simple and elegant replacement for using a file manager to deal with documents. Seamless cloud integration is offered through GNOME Online Accounts.
sl: Enosaven program za urejanje in izmenjavo dokumentov na namizju GNOME. Zamišljen je kot enostavno orodje, ki naj bi nadomestilo uporabo upravljalnika datotek za take naloge. Program podpira tudi enostavno objavljanje datotek v oblak preko spletnih računov GNOME:

en: View recent local and online documents
sl: Ogled nedavnih krajevnih in spletnih dokumentov

en: Access your Google, ownCloud or OneDrive content
sl: Dostop do vsebine računa Google, ownCloud ali OneDrive

en: Search through documents
sl: Iskanje v dokumentih

en: See new documents shared by friends
sl: Pregled novih dokumentih, ki so jih v souporabo dali prijatelji

en: View documents fullscreen
sl: Ogled dokumentov v celozaslonskem načinu

en: Print documents
sl: Natisni dokumente

en: Select favorites
sl: Izbor priljubljenih

en: Allow opening full featured editor for non-trivial changes
sl: Dovoli odpiranje urejevalnika za vse vrste sprememb

en: Access, manage and share documents
sl: Upravljanje, dostop in souporaba dokumentov

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Docs;PDF;Document;
sl: Doc;PDF;Dokumenti;Word;

en: Night Mode
sl: Nočni način

en: Keyboard Shortcuts
sl: Tipkovne bližnjice

en: Help
sl: Pomoč

en: About Books
sl: O programu

en: About Documents
sl: O programu

[ctx: shortcut window]
en: General
sl: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sl: Pokaži pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl: Končaj

[ctx: shortcut window]
en: Search
sl: Poišči

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
sl: Natisni trenutni dokument

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sl: Krmarjenje

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sl: Pojdi nazaj

[ctx: shortcut window]
en: Preview
sl: Predogled

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sl: Približaj

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sl: Oddalji

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark the current page
sl: Ustvari zaznamek trenutne strani

[ctx: shortcut window]
en: Open places and bookmarks dialog
sl: Odpri pogovorno okno zaznamkov

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
sl: Kopiraj izbrano besedilo v odložišče

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
sl: Zavrti v nasprotni smeri urinega kazalca

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
sl: Zavrti v smeri urinega kazalca

[ctx: shortcut window]
en: Next occurrence of the search string
sl: Naslednja pojavitev iskalnega niza

[ctx: shortcut window]
en: Previous occurrence of the search string
sl: Predhodna pojavitev iskalnega niza

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
sl: Predstavitveni način

[ctx: shortcut window]
en: Open action menu
sl: Odpri meni dejanj

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
sl: Celozaslonski način

en: Enter a name for your first collection
sl: Ime prve zbirke

en: New Collection…
sl: Nova zbirka ...

en: Add
sl: Dodaj

en: Collections
sl: Zbirke

en: Cancel
sl: Prekliči

note: Label for Done button in Sharing dialog
en: Done
sl: Končano

en: _Copy
sl: _Kopiraj

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
sl: Odpri

en: Edit
sl: Uredi

en: Print…
sl: Natisni ...

en: Fullscreen
sl: Celozaslonski način

en: Present
sl: Predstavi

en: Zoom In
sl: Približaj

en: Zoom Out
sl: Oddalji

en: Rotate ↶
sl: Zavrti ↶

en: Rotate ↷
sl: Zavrti ↷

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Select None
sl: Odstrani izbor

en: View items as a grid of icons
sl: Pokaži predmete na mreži ikon

en: View items as a list
sl: Pokaži predmete na seznamu

en: Sort
sl: Razvrsti

en: Author
sl: Avtor

en: Date
sl: Datum

en: Name
sl: Ime

en: Show the version of the program
sl: Pokaži različico programa

en: Failed to print document
sl: Tiskanje dokumenta je spodletelo

note: Translators: this refers to local documents
en: Local
sl: Krajevno

en: Getting Started with Documents
sl: Kako začeti s programom

en: Collection
sl: Zbirka

note: overridden
en: Google Docs
sl: Google dokumenti

en: Spreadsheet
sl: Preglednica

en: Presentation
sl: Predstavitev

en: e-Book
sl: Elektronska slika

en: Document
sl: Dokument

en: Please check the network connection.
sl: Preveriti je treba nastavitve omrežne povezave.

en: Please check the network proxy settings.
sl: Preveriti je treba nastavitve posredniškega strežnika.

en: Unable to sign in to the document service.
sl: Ni se mogoče povezati s storitvijo dokumenta

en: Unable to locate this document.
sl: Dokumenta ni mogoče najti

en: Hmm, something is fishy (%d).
sl: Zaznana je nepravilnost (%d).

en: You are using a preview of Books. Full viewing capabilities are coming soon!
sl: Uporabljate predogled programa. Polne pregledovalne zmožnosti bodo omogočene kmalu.

en: LibreOffice support is not available. Please contact your system administrator.
sl: Podpora dokumentom LibreOffice ni na voljo. Stopite v stik s skrbnikom sistema.

note: Translators: %s is the title of a document
en: Oops! Unable to load “%s”
sl: Napaka! Ni mogoče naložiti dokumenta “%s”.

note: view button, on the right of the toolbar
en: View
sl: Pogled

en: chapter %s of %s
sl: poglavje %s od %s

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Bookmark this page
sl: Ustvari zaznamek

en: Page %u of %u
sl: Stran %u od %u

en: Unable to load the document
sl: Dokumenta ni mogoče naložiti

note: Translators: %s is the number of the page, already formatted * as a string, for example "Page 5".
en: Page %s
sl: Stran %s

en: No bookmarks
sl: Ni zaznamkov

en: Loading…
sl: Nalaganje ...

en: No table of contents
sl: Ni kazala vsebine

en: Contents
sl: Vsebina

en: A document manager application
sl: Program za upravljanje z dokumenti

en: An e-books manager application
sl: Program za upravljanje z elektronskimi knjigami

[ctx: menu button tooltip]
en: Menu
sl: Meni

[ctx: toolbar button tooltip]
en: Search
sl: Iskanje

en: Back
sl: Nazaj

note: Translators: only one item has been deleted and %s is its name
en: “%s” deleted
sl: Predmet “%s” je izbrisan

note: Translators: one or more items might have been deleted, and %d is the count
en: %d item deleted | %d items deleted
sl[0]: Izbrisanih je %d predmetov
sl[1]: Izbrisan je %d predmet
sl[2]: Izbrisana sta %d predmeta
sl[3]: Izbrisani so %d predmeti

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Printing “%s”: %s
sl: Tiskanje “%s”:%s

en: Your documents are being indexed
sl: Iz podatkov datotek se pripravlja kazalo

en: Some documents might not be available during this process
sl: Nekateri dokumenti med opravilom lahko niso na voljo

note: Translators: %s refers to an online account provider, e.g. "Google", or "Windows Live".
en: Fetching documents from %s
sl: Pridobivanje dokumentov iz %s

en: Fetching documents from online accounts
sl: Pridobivanje dokumentov iz spletnih računov

en: No collections found
sl: Ni najdenih zbirk

en: No books found
sl: Ni najdenih knjig

en: No documents found
sl: Ni najdenih dokumentov

en: Try a different search
sl: Poskusite z drugačnim iskanjem

en: You can create collections from the Books view
sl: Ustvariti je mogoče zbirko iz pogleda knjig

en: You can create collections from the Documents view
sl: Ustvariti je mogoče zbirko iz pogleda dokumentov

en: Documents from your <a href="system-settings">Online Accounts</a> and <a href="file://%s">Documents folder</a> will appear here.
sl: Dokumenti s <a href="system-settings">spletnih računov</a> in <a href="file://%s">mape Dokumenti</a> bodo prikazani v tem seznamu.

note: Translators: this is the menu to change view settings
en: View Menu
sl: Meni pogleda

en: Click on items to select them
sl: S klikom se predmeti izberejo.

en: %d selected | %d selected
sl[0]: %d izbranih
sl[1]: %d izbran
sl[2]: %d izbrana
sl[3]: %d izbrani

en: Select Items
sl: Izbor predmetov

en: Yesterday
sl: Včeraj

en: %d day ago | %d days ago
sl[0]: %d dni nazaj
sl[1]: %d dan nazaj
sl[2]: %d dneva nazaj
sl[3]: %d dni nazaj

en: Last week
sl: Prejšnji teden

en: %d week ago | %d weeks ago
sl[0]: %d tednov nazaj
sl[1]: %d teden nazaj
sl[2]: %d tedna nazaj
sl[3]: %d tedne nazaj

en: Last month
sl: Prejšnji mesec

en: %d month ago | %d months ago
sl[0]: %d mesecev nazaj
sl[1]: %d mesec nazaj
sl[2]: %d meseca nazaj
sl[3]: %d mesece nazaj

en: Last year
sl: Lansko leto

en: %d year ago | %d years ago
sl[0]: %d let nazaj
sl[1]: %d leto nazaj
sl[2]: %d leti nazaj
sl[3]: %d leta nazaj

en: Password Required
sl: Zahtevano je geslo

en: _Unlock
sl: _Odkleni

en: Document %s is locked and requires a password to be opened.
sl: Dokument %s je zaklenjen in zahteva geslo za odklep.

en: _Password
sl: _Geslo

en: Running in presentation mode
sl: Zagnano v predstavitvenem načinu

en: Present On
sl: Predstavi na

note: Translators: "Mirrored" describes when both displays show the same view
en: Mirrored
sl: Zrcalno

en: Primary
sl: Osnovno

en: Off
sl: Onemogočeno

en: Secondary
sl: Drugotno

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
sl: Odpri z %s

en: Find Previous
sl: Najdi predhodno

en: Find Next
sl: Najdi naslednje

[ctx: Document Title]
note: Title item Translators: "Title" is the label next to the document title in the properties dialog
en: Title
sl: Naslov

[ctx: Document Author]
note: Translators: "Author" is the label next to the document author in the properties dialog
en: Author
sl: Avtor

note: Source item
en: Source
sl: Vir

note: Date Modified item
en: Date Modified
sl: Datum spremembe

en: Date Created
sl: Datum ustvaritve

[ctx: Document Type]
note: Document type item Translators: "Type" is the label next to the document type (PDF, spreadsheet, ...) in the properties dialog
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter on the document type (PDF, spreadsheet, ...)
en: Type
sl: Vrsta

note: Translators: this refers to documents
en: All
sl: Vse

en: PDF Documents
sl: Dokumenti PDF

en: e-Books
sl: Elektronske knjige

en: Comics
sl: Stripi

en: Presentations
sl: Predstavitve

en: Spreadsheets
sl: Preglednice

en: Text Documents
sl: Besedilni dokumenti

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title", "Author", and "Content" as in "Match All", "Match Title", "Match Author", and "Match Content"
en: Match
sl: Se sklada

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching
en: Title
sl: Naslov

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching
en: Author
sl: Avtor

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Content" refers to "Match Content" when searching
en: Content
sl: Vsebina

en: Sources
sl: Viri

en: Rename…
sl: Preimenuj ...

en: Delete
sl: Izbriši

en: “%s” removed
sl: “%s” je odstranjena

en: Rename
sl: Preimenuj

[ctx: Dialog Title]
note: Translators: "Collections" refers to documents in this context
en: Collections
sl: Zbirke

en: Sharing Settings
sl: Nastavitve souporabe

note: Label for widget group for changing document permissions
en: Document permissions
sl: Dovoljenja dokumentov

note: Label for permission change in Sharing dialog
en: Change
sl: Spremeni

note: Label for radiobutton that sets doc permission to private
en: Private
sl: Zasebno

en: Public
sl: Javno

note: Label for checkbutton that sets doc permission to Can edit
en: Everyone can edit
sl: Vsi lahk urejejo

note: Label for widget group used for adding new contacts
en: Add people
sl: Dodaj uporabnike

note: Editable text in entry field
en: Enter an email address
sl: Vnos elektronske pošte

en: Can edit
sl: Lahko ureja

en: Can view
sl: Lahko vidi

en: Everyone can read
sl: Vsi lahko berejo

en: Save
sl: Shrani

en: Owner
sl: Lastnik

en: You can ask %s for access
sl: Za dostop je treba vprašati %s

en: The document was not updated
sl: Dokument ni posodobljen

en: Untitled Document
sl: Neimenovan dokument

en: Unable to fetch the list of documents
sl: Seznama dokumentov ni mogoče pridobiti
