gnome-documents master - en to xh translation catalogue (35 entries)

en: Documents
xh: Amaxwebhu

en: Access, manage and share documents
xh: Ngena, lawula kwaye wabelane ngamaxwebhu

en: Local
xh: Ngaphakathi

note: overridden
en: Google Docs
xh: Amaxwebhu akwa-Google

en: Spreadsheet
xh: Ispreadsheet

en: Presentation
xh: Umboniso

en: Collection
xh: Uqokelelo

en: Document
xh: Amaxwebhu

note: Translators: %s is the title of a document
en: Unable to load "%s" for preview
xh: Ayikwazi ukungenisa i"%s" ukujongwa

en: Unable to fetch the list of documents
xh: Ayikwazi ukulanda uluhlu lwamaxwebhu

note: right section
en: Done
xh: Kugqityiwe

en: Unable to load the document
xh: Ayikwazi ukufaka uxwebhu

en: New and Recent
xh: Intsha kwaye yeyangoku

en: Click on items to select them
xh: Cofa kwizinto ukuzikhetha

en: Category
xh: Uluhlu

en: All
xh: Konke

en: Favorites
xh: Ezithandwa kakhulu

en: Shared with you
xh: Zabelana nawe

en: Type
xh: Chwetheza

en: Collections
xh: Qokelela

en: PDF Documents
xh: Uxwebhu luka-PDF

en: Presentations
xh: Imiboniso

en: Spreadsheets
xh: Iispreadsheet

en: Text Documents
xh: Uxwebhu amagama

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title" and "Author", as in "Match All", "Match Title" and "Match Author"
en: Match
xh: Dibanisa

en: Title
xh: Isihloko

en: Author
xh: Umqulunqi

en: Organize
xh: Qulunqa

en: Delete
xh: Cima

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
xh: Vula nge %s

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
xh: Vula

en: Remove from favorites
xh: Susa kozithandayo

en: Add to favorites
xh: Yongeza kozithandayo

en: Sources
xh: Iimvelaphi

en: Loading...
xh: Iyagcwalisa...
