gnome-dvb-daemon master - en to gl translation catalogue (202 entries)

en: GNOME DVB Daemon
gl: Daemon GNOME DVB

en: GNOME DVB Daemon Website
gl: Sitio web de Daemon GNOME DVB

en: %d hour | %d hours
gl[0]: %d hora
gl[1]: %d horas

en: %d minute | %d minutes
gl[0]: %d minuto
gl[1]: %d minutos

en: %d second | %d seconds
gl[0]: %d segundo
gl[1]: %d segundos

en: Edit Channel Lists
gl: Editar lista de canles

en: Channel groups
gl: Grupos de canles

en: _Group:
gl: _Grupo:

en: Device groups
gl: Grupos de dispositivos

en: All channels
gl: Tódalas canles

en: Channel
gl: Canle

en: Choose a channel group
gl: Seleccione un grupo de canles

en: Channels of group
gl: Canles do grupo

en: An error occured while adding the group
gl: Produciuse un erro ao engadir o grupo

en: Are you sure you want to delete the group '%s'?
gl: Ten certeza que quere eliminar o grupo «%s»?

en: All assignments to this group will be lost.
gl: Perderanse tódalas asignacións a este grupo.

en: An error occured while removing the group
gl: Produciuse un erro ao eliminar o grupo

en: DVB Control Center
gl: Centro de control DVB

en: Choose a device group and channel on the left to view the program guide
gl: Elixa un grupo de dispositivos e canle na esquerda para ver a guía de programación

en: No devices are configured. Please go to preferences to configure them.
gl: Non se configurou ningún dispositivo. Acceda ás preferencias para configuralos.

en: There is currently no schedule available for this channel
gl: Non hai planificación para esta canle neste momento

en: _Recording schedule
gl: Planificación de _gravación

en: _Edit
gl: _Editar

en: _View
gl: _Ver

en: Help
gl: Axuda

en: _Manage
gl: _Administrar

en: Manage recording schedule
gl: Administrar a planificación de gravación

en: _Recordings
gl: _Gravacións

en: Manage recordings
gl: Administrar gravacións

en: _Quit
gl: _Saír

en: Quit the Program
gl: Saír do programa

en: _Channel Lists
gl: _Lista de canles

en: Edit channel lists
gl: Editar lista de canles

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: Display preferences
gl: Preferencias de visualización

en: _What's on now
gl: Que hai de _novo

en: See what's currently on and is coming next
gl: Mirar que se está emitindo e que ven despois

en: _Refresh
gl: _Actualizar

en: Refresh program guide
gl: Actualizar a guía de programación

en: _Previous Day
gl: Día _anterior

en: Go to previous day
gl: Ir ao día anterior

en: _Next Day
gl: Seguinte _día

en: Go to next day
gl: Ir ao seguinte día

en: _Channels
gl: _Canles

en: View/Hide channels
gl: Ver/agochar canles

en: _Toolbar
gl: Barra de _ferramentas

en: View/Hide toolbar
gl: Ver/agochar barra de ferramentas

en: _About
gl: _Sobre

en: Display informations about the program
gl: Mostra información sobre o programa

en: Recording schedule
gl: Programa de gravación

en: Recordings
gl: Gravacións

en: What's on now
gl: Que se está emitindo agora

en: Previous Day
gl: Día anterior

en: Next Day
gl: Día seguinte

en: Schedule recording for the selected event?
gl: Programar unha gravación para o evento seleccionado?

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Adapter: %d, Frontend: %d
gl: Adaptador: %d, Frontend: %d

en: Group %d
gl: Grupo %d

en: Add to Group
gl: Engadir ao grupo

en: Add Device to Group
gl: Engadir dispositivo ao grupo

en: Create new Group
gl: Crear novo grupo

en: General
gl: Xeral

en: _Name:
gl: _Nome:

en: Channels _file:
gl: _Ficheiro de canles:

en: _Directory:
gl: _Cartafol:

en: Select File
gl: Seleccionar ficheiro

en: Select Directory
gl: Seleccionar cartafol

en: Edit group
gl: Editar grupo

en: Digital TV Preferences
gl: Preferencias de TV dixital

en: Edit selected group
gl: Editar grupo seleccionado

en: Remove selected device
gl: Eliminar dispositivo seleccionado

en: Setup
gl: Configurar

en: Setup devices
gl: Configurar dispositivos

en: Create new group
gl: Crear un novo grupo

en: Create new group for selected device
gl: Crear un novo grupo para o dispositivo seleccionado

en: Add to group
gl: Engadir ao grupo

en: Add selected device to existing group
gl: Engadir o dispositivo seleccionado ao grupo existente

en: Configured devices
gl: Dispositivos configurados

en: Unconfigured devices
gl: Dispositivos descoñecidos

en: Device could not be removed from group
gl: Non foi posíbel eliminar o dispositivo do grupo

en: Are you sure you want to remove device <b>%s</b> from <b>%s</b>?
gl: Ten a certeza de querer sacar o dispositivo <b>%s</b> de <b>%s</b>?

en: Group could not be created
gl: Non foi posíbel crear o grupo

en: Make sure that you selected the correct channels file and directory where recordings are stored and that both are readable.
gl: Asegúrese de que escolleu o ficheiro de canles correcto asi como o directorio onde se gardan as gravacións e ambos son leíbles.

en: Device could not be added to group
gl: O dispositivo non se puido engadir ao grupo

en: Make sure that the device isn't already assigned to a different group and that all devices in the group are of the same type.
gl: Asegúrese de que o dispositivo non está xa asignado a outro grupo e que todos os dispositivos do grupo son do mesmo tipo.

en: Delete selected recordings?
gl: Borrar as gravacións seleccionadas?

en: Pick a date
gl: Seleccione unha data

en: Title
gl: Título

en: Start time
gl: Hora de inicio

en: Duration
gl: Duración

en: Timer could not be deleted
gl: Non foi posíbel eliminar a programación

en: Abort active recording?
gl: Cancelar a gravación activa?

en: The timer you selected belongs to a currently active recording.
gl: A programación seleccionada pertence a unha gravación activa.

en: Deleting this timer will abort the recording.
gl: Borrar esta programación cancelará a gravación.

en: Timer could not be created
gl: Non se puido crear a programación

en: Make sure that the timer doesn't conflict with another one and doesn't start in the past.
gl: Asegúrese de que a programación non entra en conflicto con outra e que non comeza no pasado.

en: Recording has been scheduled successfully
gl: A gravación foi programada con éxito

en: Add Timer
gl: Engadir temporizador

en: _Channel:
gl: _Canle:

en: Edit Timer
gl: Editar temporizador

en: Channel:
gl: Canle:

en: _Start time:
gl: _Hora de inicio:

en: _Duration:
gl: _Duración:

en: minutes
gl: minutos

en: Channel group
gl: Canle de grupo

en: TV Channels
gl: Canles de TV

en: Radio Channels
gl: Canles de radio

en: _Time:
gl: _Hora:

en: Title:
gl: Título:

en: Date:
gl: Data:

en: Duration:
gl: Duración:

en: Description:
gl: Descrición:

en: Length
gl: Duración

en: Start
gl: Comezar

en: Now
gl: Agora

en: Next
gl: Seguinte

en: digital cable
gl: cable dixital

en: digital satellite
gl: satélite dixital

en: digital terrestrial
gl: dixital terrestre

en: digital cable TV
gl: cable de TV dixital

en: digital satellite TV
gl: TV satélite dixital

en: digital terrestrial TV
gl: TV dixital terrestre

en: No devices have been found.
gl: Non se atoparon dispositivos:

en: Either no DVB cards are installed or all cards are busy. In the latter case make sure you close all programs such as video players that access your DVB card.
gl: Ou ben non hai tarxetas DVB instaladas ou todas están ocupadas. Neste último caso, asegúrese de pechar todos os aplicativos que acceden a súa tarxeta DVB como poden ser os reproductores de vídeo.

en: Name
gl: Nome

en: Type
gl: Tipo

en: Select the device you want to configure.
gl: Seleccione o dispositivo que desexa configurar.

en: All devices are already configured.
gl: Tódolos dispositivos están xa configurados.

en: Go to the control center if you want to alter the settings of already configured devices.
gl: Vaia ao centro de control se quere configurar parámetros de dispositivos xa configurados.

en: An error occured while retrieving devices.
gl: Aconteceu un erro na obtención de dispositivos.

en: Make sure other applications don't access DVB devices and you have permissions to access them.
gl: Asegúrese de que outros aplicativos non acceden a dispositivos DVB e vostede ten permisos para acceder a eles.

en: The detailed error message is:
gl: A mensaxe de erro polo miudo é:

en: Searching for devices
gl: Buscando dispositivos

en: Device selection
gl: Selección de dispositivos

en: This process can take some time.
gl: Este proceso pode levar algún tempo.

en: You can select the channels you want to have in your list of channels.
gl: Pode escoller as canles que quere ter na súa lista de canles.

en: Select all
gl: Seleccionar todas

en: Deselect all
gl: Deseleccionar todas

en: _Channels:
gl: _Canles:

en: Select _scrambled channels
gl: _Seleccionar canles codificadas

en: Signal quality:
gl: Calidade da sinal:

en: Signal strength:
gl: Potencia da sinal:

en: Scanning for channels
gl: Buscando canles

en: Missing requirements
gl: Faltan condicións

en: Country and antenna selection
gl: Selección de pais e antena

en: Satellite selection
gl: Selección de satélite

en: Country and provider selection
gl: Selección de país e fornecedor

en: Unsupported adapter
gl: Adaptador non compatíbel

note: translators: first %s is the DVB type, e.g. DVB-S
en: Sorry, but '%s' cards aren't supported.
gl: As tarxetas «%s» non son compatíbeis.

en: Could not find initial tuning data.
gl: Non se atoparon datos de sintonización inicial.

en: Please make sure that the dvb-apps package is installed.
gl: Por favor, asegúrese de que o paquete dvb-apps está instalado.

en: Please choose a country and the antenna that is closest to your location.
gl: Por favor, escolla un país e a antena que está máis preto da súa localización.

en: If you don't know which antenna to choose select "Don't know" from the list of providers.
gl: Se non sabe que antena elexir, seleccione «Don't know» na lista de proveedores.

en: However, searching for channels will take considerably longer this way.
gl: Non obstante, deste xeito a búsqueda de canles tomará máis tempo.

en: Not listed
gl: Non está na lista

en: _Country:
gl: _País:

en: _Antenna:
gl: _Antena:

en: Antenna
gl: Antena

en: _Satellite:
gl: _Satélite:

en: Satellite
gl: Satélite

en: _Providers:
gl: _Fornecedores:

en: Provider
gl: Fornecedor

en: Don't know
gl: Non o sei

en: Welcome to the digital television Assistant.
gl: Benvido ao asistente de televisión dixital.

en: It will automatically configure your devices and search for channels, if necessary.
gl: Configurará automáticamente os seus dispositivos e buscará canles, se fose preciso.

en: Click "Forward" to begin.
gl: Prema «Adiante» para comezar.

en: _Expert mode
gl: Modo _experto

en: Digital TV configuration
gl: Configuración de TV dixital

en: Choose a location where you want to save the list of channels.
gl: Seleccione a localización onde gardar a lista de canles.

en: Save channels
gl: Gardar canles

en: Configuring device
gl: Configurando o dispositivo

en: No channels were found.
gl: Non se atoparon canles.

en: Make sure that the antenna is connected and you have selected the correct tuning data.
gl: Asegúrese de que a antena está conectada e seleccionou os datos de sintonización correctos.

en: The device has been added to the group %s.
gl: O dispositivo foi engadido ao grupo %s.

en: An error occured while trying to setup the device.
gl: Aconteceu un erro ao tentar configurar o dispositivo.

en: Configure Another Device
gl: Configure Outro Dispositivo

en: Configuration finished
gl: Configuración rematada

en: The device %s has been configured sucessfully.
gl: O dispositivo %s foi configurado con éxito.

en: Failed configuring device %s.
gl: Fallou a configuración do dispositivo %s.

en: Cleaning up. This may take a while.
gl: Limpando. Isto pode levar un anaco.

en: Setup digital TV
gl: Configurar a TV dixital

en: The generated channels file can be used to configure your devices in the control center.
gl: O ficheiro de canles xerado pode ser utilizado para configurar os seus dispositivos no centro de control.

en: Are you sure you want to abort?
    All process will be lost.
gl: Seguro que quere cancelar?
    Perderase todo o proceso.

en: Program Guide
gl: Guía de programación

en: Digital TV
gl: TV dixital

en: Watch TV
gl: Ver TV

en: Digital _TV
gl: _TV dixital

en: _Program Guide
gl: _Programación

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: D_etails
gl: D_etalles

en: _Order channels
gl: _Ordenar canles

en: By _name
gl: Por _nome

en: By _group
gl: Por _grupo

en: _Reverse order
gl: _Orde inverso

en: Delete selected recording?
gl: Desexa eliminar a gravación seleccionada?

en: Recording %d
gl: Gravando %d

en: Setup Failed
gl: Fallou a configuración

en: GNOME DVB Daemon is not installed
gl: O daemon GNOME DVB non está instalado

en: Could not start GNOME DVB Daemon setup
gl: Non foi posíbel iniciar a configuración do daemon de GNOME DVB

en: Digital TV Control Center
gl: Centro de control da TV dixital

en: Schedule recordings and browse program guide
gl: Programe gravacións e navegue pola guía de programación

en: Digital TV Setup
gl: Axustes de televisión dixital
