gfeeds 0.16.2 - en to ca translation catalogue (119 entries)

en: Manage Feeds
ca: Gestiona els canals

en: Select/Unselect all
ca: Selecciona/Desselecciona tots

en: Delete selected feeds
ca: Suprimeix els canals seleccionats

en: Manage tags for selected feeds
ca: Gestiona les etiquetes pel canals seleccionats

en: Do you want to delete these feeds?
ca: Vols suprimir aquests canals?

en: opml file local url or rss remote url to import
ca: URL del fitxer local OPML o URL remota del RSS per importar

en: Error: OPML path provided does not exist
ca: Error: el camí de l'OPML proporcionat no existeix

en: Error parsing OPML file `{0}`
ca: Error analitzant el fitxer OPML `{0}`

en: Add new feed
ca: Afegeix un canal nou

en: Error: unable to parse datetime {0} for feeditem {1}
ca: Error: no s'han pogut analitzar la data i la hora {0} per l'element {1}

en: Errors while parsing feed `{0}`
ca: Error en analitzar el canal `{0}`

en: `{0}` may not be an RSS or Atom feed
ca: `{0}` podria no ser un canal RSS o Atom

en: Choose an OPML file to import
ca: Escull un fitxer OPML a importar

en: XML files
ca: Fitxers XML

en: Choose where to save the exported OPML file
ca: Escull on desar els fitxers OPML exportats

en: Mark as unread
ca: Marca com a no llegit

en: Mark as read
ca: Marca com a llegit

en: Web View
ca: Vista web

en: RSS content or summary not available for this article
ca: El contingut o resum RSS no està disponible per a aquest article

en: Error downloading favicon for `{0}`
ca: S'ha produït un error en baixar el favicon per a `{0}`

en: There are some errors
ca: Hi ha alguns errors

en: Show
ca: Mostra

en: Ignore
ca: Ignora

en: There were problems with some feeds. Do you want to remove them?
ca: Han ocorregut problemes amb alguns canals. Vols eliminar-los?

en: You are offline
ca: Estàs fora de línia

en: Feed {0} exists already, skipping
ca: El canal {0} ja existeix, se salta

en: Do you want to import these feeds?
ca: Vols importar aquests canals?

en: Do you want to import this feed?
ca: Vols importar aquest canal?

en: Feed
ca: Canal

en: Saved
ca: Desat

en: General Settings
ca: Paràmetres generals

en: Refresh articles on startup
ca: Refresca els articles en iniciar

en: Show newer articles first
ca: Mostra primer els articles més nous

en: Open links in your browser
ca: Obre els enllaços al teu navegador

en: Open YouTube links via your video player
ca: Obre els enllaços de YouTube a través del teu reproductor de vídeo

en: Great when paired with youtube-dl enabled players
ca: Bo quan es combina amb reproductors amb youtube-dl

en: Preferred media player
ca: Reproductor multimèdia preferit

en: Maximum article age
ca: Edat màxima dels articles

en: In days
ca: En dies

en: Cache
ca: Memòria cau

en: Clear all caches
ca: Neteja totes les memòries cau

en: Clear caches
ca: Neteja les memòries cau

en: View
ca: Visualitza

en: View Settings
ca: Paràmetres de visualització

en: Show full articles titles
ca: Mostra els títols complets dels articles

en: Show full feeds names
ca: Mostra els noms complets dels canals

en: Use dark theme for reader mode
ca: Usa el tema fosc pel mode de lectura

en: Enable JavaScript
ca: Activa el JavaScript

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced Settings
ca: Paràmetres avançats

en: Maximum refresh threads
ca: Màxim nombre de fils per refrescar

en: How many threads to refresh feeds
ca: Quants fils per refrescar els canals

en: Refresh feeds
ca: Refresca els canals

en: `{0}`: connection timed out
ca: `{0}`: la connexió ha excedit el temps d'espera

en: `{0}` is not an URL
ca: `{0}` no és una URL

en: Error downloading `{0}`, code `{1}`
ca: Error descarregant `{0}`, codi `{1}`

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: All feeds
ca: Tots els canals

en: Save article
ca: Desa l'article

en: Link copied to clipboard!
ca: Enllaç copiat al porta-retalls!

en: Select an article
ca: Selecciona un article

en: label
ca: etiqueta

en: page0
ca: pàgina0

en: page1
ca: pàgina1

en: Enter feed address to add
ca: Entra l'adreça del canal a afegir

en: Add
ca: Afegeix

en: You're already subscribed to that feed!
ca: Ja estàs subscrit a aquest canal!

en: Menu
ca: Menú

en: Search
ca: Cerca

en: Filter by feed
ca: Filtra per canal

en: Back to articles
ca: Torna als articles

en: Open externally
ca: Obre externament

en: Change view mode
ca: Canvia el mode de visualització

en: Share
ca: Comparteix

en: Show read articles
ca: Mostra els articles llegits

en: Mark all as read
ca: Marca tot com a llegit

en: Mark all as unread
ca: Marca tot com a no llegit

en: Import OPML
ca: Importa OPML

en: Export OPML
ca: Exporta OPML

en: Preferences
ca: Paràmetres

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: About Feeds
ca: Quant a Feeds

en: New tag name...
ca: Nom d'etiqueta nou

en: Add tag
ca: Afegeix una etiqueta

en: There are no tags yet
ca: Encara no hi ha etiquetes

en: Add some using the entry above
ca: Afegeix-ne algunes usant l'entrada de més amunt

en: Let's get started
ca: Comencem

en: Add new feeds via URL
ca: Afegeix nous canals via URL

en: Import an OPML file
ca: Importa un fitxer OPML

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Reader Mode
ca: Mode de lectura

en: RSS Content
ca: Contingut RSS

en: Open Keyboard Shortcuts
ca: Obre les dreceres de teclat

en: Open Menu
ca: Obre el menú

en: Open Preferences
ca: Obre les preferències

en: Quit
ca: Surt

en: Refresh articles
ca: Refresca els articles

en: Search articles
ca: Cerca articles

en: Next article
ca: Article següent

en: Previous article
ca: Article anterior

en: Show/Hide read articles
ca: Mostra/Amaga els articles llegits

en: Zoom in
ca: Amplia

en: Zoom out
ca: Allunya

en: Reset zoom
ca: Reinicia el zoom

en: News reader for GNOME
ca: Lector de notícies per al GNOME

en: rss;reader;feed;news;
ca: rss;lector;canal;notícies;

en: Feeds
ca: Canals

en: Feeds is a minimal RSS/Atom feed reader built with speed and simplicity in mind.
ca: Canals és un lector de canals RSS/Atom minimalista construït amb la velocitat i la senzillesa en ment.

en: It offers a simple user interface that only shows the latest news from your subscriptions.
ca: Ofereix una interfície d'usuari simple que només mostra les últimes notícies de les teves subscripcions.

en: Articles are shown in a web view by default, with javascript disabled for a faster and less intrusive user experience. There's also a reader mode included, built from the one GNOME Web/Epiphany uses.
ca: Per defecte, els articles es mostren en una vista web, amb JavaScript inhabilitat per a una experiència d'usuari més ràpida i menys intrusiva. També hi ha un mode de lectura inclòs, construït a partir de l'utilitzat per GNOME Web/Epiphany.

en: Feeds can be imported and exported via OPML.
ca: Canals pot ser importat i exportat via OPML.

en: Fixed view mode button
ca: Botó de mode de visualització fixa

en: Option to open YouTube links with an external media player
ca: Opció per obrir enllaços de YouTube amb un reproductor multimèdia extern

en: Saved articles are no longer stored inside the cache directory, avoiding accidental deletion
ca: Els articles desats ja no s'emmagatzemen dins del directori de memòria cau, evitant així la supressió accidental

en: Feed icons improvements for high DPI screens
ca: Millores en les icones dels canals per pantalles amb una DPI alta

en: UI improvements on phones
ca: Millores de UI en telèfons

en: Switched to the new libhandy Avatar widget
ca: S'ha canviat al nou giny d'avatars de libhandy

en: Added Dutch translation courtesy of Heimen Stoffels
ca: Afegida la traducció holandesa gràcies a Heiman Stoffels

en: Fixed searchbar
ca: S'ha arreglat la barra de cerca
