gfeeds master - en to eu translation catalogue (148 entries)

en: Feeds
eu: Jarioak

en: News reader for GNOME
eu: Albisteen irakurlea GNOMErako

en: Feeds is a minimal RSS/Atom feed reader built with speed and simplicity in mind.
eu: Jarioak aplikazioa RSS/Atom jarioen irakurle txikia da, azkarra eta sinplea izateko sortua.

en: It offers a simple user interface that only shows the latest news from your subscriptions.
eu: Zure harpidetzen azken albisteak soilik erakusten dituen erabiltzaile-interfaze sotila eskaintzen du.

en: Articles are shown in a web view by default, with javascript disabled for a faster and less intrusive user experience. There's also a reader mode included, built from the one GNOME Web/Epiphany uses.
eu: Artikuluak web motako bista batean erakusten dira modu lehenetsian, eta Javascript desgaituta izaten da erabiltzaile-esperientzia azkarragoa eta pribatuagoa izan dadin. Irakurle-modu bat ere badu, GNOME Weba aplikazioak erabiltzen duena baliatuta sortu dena.

en: Feeds can be imported and exported via OPML.
eu: Jarioak OPML bidez inportatu eta esportatu daitezke.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: rss;reader;feed;news;
eu: rss;irakurlea;jarioa;albisteak;

en: Enter feed address to add
eu: Sartu gehituko den jarioaren helbidea

en: Add
eu: Gehitu

en: You're already subscribed to that feed!
eu: Dagoeneko harpidetuta zaude jario horretara

en: Let's get started
eu: Hasi

en: Add new feeds via URL
eu: Gehitu jario berriak URL baten bidez

en: Import an OPML file
eu: Inportatu OPML fitxategia

en: _Show Read Articles
eu: E_rakutsi irakurritako artikuluak

en: Mark All as Read
eu: Markatu dena irakurrita gisa

en: Mark All as _Unread
eu: Markatu dena i_rakurri gabe gisa

en: Show _Empty Feeds
eu: Erakutsi _hutsik dauden jarioak

en: _Manage Feeds
eu: _Kudeatu jarioak

en: _Import OPML
eu: _Inportatu OPML

en: E_xport OPML
eu: E_sportatu OPML

en: P_references
eu: H_obespenak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _About Feeds
eu: Jarioak aplikazioari _buruz

en: Filter
eu: Iragazi

en: Add Feed
eu: Gehitu jarioa

en: Menu
eu: Menua

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Search
eu: Bilatu

en: There Are Errors
eu: Erroreak daude

en: Offline
eu: Lineaz kanpo

en: Manage Feeds
eu: Kudeatu jarioak

en: Manage Tags for Selected Feeds
eu: Kudeatu hautatutako jarioen etiketak

en: Select/Unselect All
eu: Hautatu/Desautatu dena

en: Delete Selected Feeds
eu: Ezabatu hautatutako jarioak

en: New tag name…
eu: Etiketa-izen berria…

en: Add Tag
eu: Gehitu etiketa

en: There are no tags yet
eu: Ez dago etiketarik oraindik

en: Add some using the entry above
eu: Gehitu zenbait goiko sarrera erabiliz

en: Open in _Browser
eu: Ireki _nabigatzailean

en: Open in External Media _Player
eu: Ireki kanpoko _erreproduzitzailean

en: _Copy Article Link
eu: K_opiatu artikuluaren esteka

en: View Mode
eu: Ikusteko modua

en: Web View
eu: Web ikuspegia

en: Reader Mode
eu: Irakurle modua

en: Feed Content
eu: Jarioaren edukia

en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

en: Reset Zoom
eu: Berrezarri zooma

en: Zoom In
eu: Handiagotu

en: Back to Articles
eu: Itzuli artikuluetara

en: General
eu: Orokorra

en: Open Keyboard Shortcuts
eu: Ireki laster-teklak

en: Open Menu
eu: Ireki menua

en: Open Preferences
eu: Ireki hobespenak

en: Open Filter
eu: Ireki iragazkia

en: Quit
eu: Irten

en: Article List
eu: Artikulu-zerrenda

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Show/Hide Read Articles
eu: Erakutsi/Ezkutatu irakurritako artikuluak

en: Mark All Read
eu: Markatu dena irakurrita gisa

en: Article
eu: Artikulua

en: Open in Browser
eu: Ireki nabigatzailean

en: Mark as Read/Unread
eu: Markatu irakurrita/irakurri gabeko gisa

en: Select an article
eu: Hautatu artikulu bat

en: Error: unable to parse datetime {0} for feeditem {1}
eu: Errorea: Ezin da {0} data analizatu {1} jario-elementurako

en: Errors while parsing feed `{0}`, URL: `{1}`
eu: Erroreak `{0}` jarioa, URL: `{1}` analizatzean

en: `{0}` may not be an RSS or Atom feed
eu: `{0}` agian ez da RSS edo Atom jario bat

en: Feed {0} exists already, skipping
eu: {0} jarioa badago lehendik, saltatzen

en: All feeds
eu: Jario guztiak

en: There were problems with some feeds. Do you want to remove them?
eu: Arazoak egon dira zenbat jariorekin. Haiek kendu nahi al dituzu?

en: _Keep
eu: _Mantendu

en: _Remove
eu: _Kendu

en: {0} new article | {0} new articles
eu[0]: Artikulu berri {0}
eu[1]: {0} artikulu berri

en: Do you want to import these feeds?
eu: Jario hauek inportatu nahi dituzu?

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Import
eu: _Inportatu

en: Do you want to import this feed?
eu: Jario hau inportatu nahi duzu?

en: url
eu: URLa

en: opml file local url or rss remote url to import
eu: inportatuko den OPML fitxategiaren URL lokala edo urruneko RSSaren URLa

en: Do you want to delete these feeds?
eu: Jario horiek ezabatu nahi al dituzu?

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: XML files
eu: XML fitxategiak

en: Choose an OPML file to import
eu: Aukeratu inportatuko den OPML fitxategi bat

en: Open
eu: Ireki

en: Cancel
eu: Utzi

en: Choose where to save the exported OPML file
eu: Aukeratu non gordeko den esportatutako OPML fitxategia

en: Save
eu: Gorde

en: General preferences
eu: Hobespen orokorrak

en: Show newer articles first
eu: Erakutsi artikulu berriak lehenengo

en: Open links in your browser
eu: Ireki estekak zure nabigatzailean

en: Use external video player for YouTube
eu: Erabili kanpoko bideo-erreproduzigailua YouTuberako

en: Requires youtube-dl and a compatible video player
eu: youtube-dl eta bideo-erreproduzigailu bateragarri bat behar ditu

en: Preferred video player
eu: Hobetsitako bideo-erreproduzigailua

en: Maximum article age
eu: Artikuluen gehieneko adina

en: In days
eu: Egunetan

en: Refresh preferences
eu: Freskatu hobespenak

en: Refresh articles on startup
eu: Freskatu artikuluak abioan

en: New articles notification
eu: Artikulu berrien jakinarazpena

en: Enable auto-refresh
eu: Gaitu freskatze automatikoa

en: Auto-refresh interval
eu: Freskatze automatikoko tartea

en: In seconds
eu: Segundotan

en: Cache
eu: Cachea

en: Clear caches
eu: Garbitu cacheak

en: Clear
eu: Garbitu

en: Appearance
eu: Itxura

en: Appearance preferences
eu: Itxura-hobespenak

en: Dark mode
eu: Modu iluna

en: Reader mode theme
eu: Irakurle moduaren gaia

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Light
eu: Argia

en: Dark
eu: Iluna

en: Show article thumbnails
eu: Erakutsi artikuluen koadro txikiak

en: Show full articles titles
eu: Erakutsi artikuluen izenburu osoa

en: Show full feeds names
eu: Erakutsi jarioen izen osoak

en: Font preferences
eu: Letra-tipoaren hobespenak

en: Use system font for titles
eu: Erabili sistemaren letra-tipoa izenburuetan

en: Use system font for paragraphs
eu: erabili sistemaren letra-tipoa paragrafoetan

en: Custom title font
eu: Izenburuen letra-tipo pertsonalizatua

en: Custom paragraph font
eu: Paragrafoen letra-tipo pertsonalizatua

en: Custom monospace font
eu: Tarte bakarreko letra-tipo pertsonalizatua

en: Privacy
eu: Pribatutasuna

en: Privacy preferences
eu: Pribatutasun-hobespenak

en: Enable JavaScript
eu: Gaitu JavaScript

en: Try to block advertisements
eu: Saiatu iragarkiak blokeatzen

en: Requires app restart
eu: Aplikazioa berrabiarazi behar da

en: Update advertisement blocking list
eu: Eguneratu iragarkien blokeatze-zerrenda

en: Updates automatically every 10 days
eu: 10 egunetik behin automatikoki eguneratzen da

en: Update
eu: Eguneratu

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Advanced preferences
eu: Hobespen aurreratuak

en: Maximum refresh threads
eu: Gehieneko freskatze-hariak

en: How many threads to use for feeds refresh
eu: Zenbat hari erabiliko diren jarioak freskatzeko

en: Experimental GtkListView for articles list
eu: GtkListView esperimentala artikuluen zerrendetarako

en: Troubleshooting
eu: Arazoen ebazpena

en: Export Configuration as JSON
eu: Esportatu konfigurazioa JSON gisa

en: Attach this when reporting bugs
eu: Erantsi hau akatsak jakinaraztean

en: Export
eu: Esportatu

note: type: ignore
en: Feeds Configuration
eu: Jarioen konfigurazioa

en: _Close
eu: It_xi

en: Cop_y
eu: _Kopiatu

en: `{0}`: connection timed out
eu: `{0}`: konexioaren denbora agortu da

en: `{0}` might not be a valid address
eu: `{0}` beharbada ez da baliozko helbidea

en: Error downloading `{0}`, code `{1}`
eu: Errorea `{0}` deskargatzen, `{1}` kodea

en: Error downloading favicon for `{0}`
eu: Errorea favicona deskargatzen `{0}` jariorako

en: Error: OPML path provided does not exist
eu: Errorea: emandako OPML bide-izena ez da existitzen

en: Error parsing OPML file `{0}`
eu: Errorea `{0}` OPML fitxategia analizatzean

en: Link copied to clipboard!
eu: Esteka arbelean kopiatu da!

en: Feed content not available for this article
eu: Jarioaren edukia ez dago erabilgarri artikulu honetarako
