gfeeds master - en to fur translation catalogue (144 entries)

en: News reader for GNOME
fur: Letôr di notiziis par GNOME

en: Feeds is a minimal RSS/Atom feed reader built with speed and simplicity in mind.
fur: Feeds al è un letôr di feed RSS/Atom minimâl progjetât cul obietîf di sei svelt e sempliç.

en: It offers a simple user interface that only shows the latest news from your subscriptions.
fur: Al ufrìs une interface utent che e mostre dome lis ultimis notiziis des tôs sotscrizions.

en: Articles are shown in a web view by default, with javascript disabled for a faster and less intrusive user experience. There's also a reader mode included, built from the one GNOME Web/Epiphany uses.
fur: I articui a vegnin mostrâts tant che impostazion predefinide intune viodude web, cun javascript disativât par vê une esperience utent plui svelte e mancul intrusive. E je ancje includude une modalitât di leture, fate de stesse che al dopre GNOME Web/Epiphany.

en: Feeds can be imported and exported via OPML.
fur: Al è pussibil impuartâ in Feeds e espuartâ di Feeds midiant OPML.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: rss;reader;feed;news;
fur: rss;reader;letôr;feed;news;notiziis;gnovis;

en: Enter feed address to add
fur: Inserìs la direzion dal feed di zontâ

en: Add
fur: Zonte

en: You're already subscribed to that feed!
fur: Tu âs za sotscrit chel feed!

en: Let's get started
fur: Scomencìn

en: Add new feeds via URL
fur: Zonte gnûfs feeds vie URL

en: Import an OPML file
fur: Impuarte un file OPML

en: _Show Read Articles
fur: _Mostre articui lets

en: Mark All as Read
fur: Segne ducj come lets

en: Mark All as _Unread
fur: Segne dut come _no lets

en: Show _Empty Feeds
fur: Mostre feeds _vueits

en: _Manage Feeds
fur: _Gjestìs Feeds

en: _Import OPML
fur: _Impuarte OPML

en: E_xport OPML
fur: E_spuarte OPML

en: P_references
fur: P_referencis

en: _Keyboard Shortcuts
fur: _Scurtis di tastiere

en: _About Feeds
fur: _Informazions su Feeds

en: Filter
fur: Filtre

en: Add Feed
fur: Zonte feed

en: Menu
fur: Menù

en: Refresh
fur: Inzorne

en: Search
fur: Cîr

en: There Are Errors
fur: A son erôrs

en: Offline
fur: Fûr rêt

en: Manage Feeds
fur: Gjestìs feeds

en: Manage Tags for Selected Feeds
fur: Gjestìs lis etichetis pai feeds selezionâts

en: Select/Unselect All
fur: Selezione/Deselezione dut

en: Delete Selected Feeds
fur: Elimine i feeds selezionâts

en: New tag name…
fur: Gnûf non di etichete…

en: Add Tag
fur: Zonte etichete

en: There are no tags yet
fur: Ancjemò nissune etichete

en: Add some using the entry above
fur: Zonte cualchidune doprant il cjamp chi parsore

en: Open in _Browser
fur: Vierç tal _navigadôr

en: Open in External Media _Player
fur: Vierç intun ri_produtôr multimediâl esterni

en: _Copy Article Link
fur: _Copie colegament dal articul

en: View Mode
fur: Modalitât di visualizazion

en: Web View
fur: Viodude web

en: Reader Mode
fur: Modalitât leture

en: Feed Content
fur: Contignût dal feed

en: Zoom Out
fur: Impiçulìs

en: Reset Zoom
fur: Azere ingrandiment

en: Zoom In
fur: Ingrandìs

en: Back to Articles
fur: Torne ai articui

en: General
fur: Gjenerâl

en: Open Keyboard Shortcuts
fur: Vierç lis scurtis di tastiere

en: Open Menu
fur: Vierç menù

en: Open Preferences
fur: Vierç preferencis

en: Open Filter
fur: Vierç filtri

en: Quit
fur: Jes

en: Article List
fur: Liste articui

en: Next
fur: Sucessîf

en: Previous
fur: Precedent

en: Show/Hide Read Articles
fur: Mostre/Plate articui lets

en: Mark All Read
fur: Segne ducj come lets

en: Article
fur: Articul

en: Open in Browser
fur: Vierç tal navigadôr

en: Mark as Read/Unread
fur: Segne come let/no-let

en: Select an article
fur: Selezione un articul

en: Error: unable to parse datetime {0} for feeditem {1}
fur: Erôr: impussibil analizâ la marche temporâl {0} pal articul {1}

en: Errors while parsing feed `{0}`, URL: `{1}`
fur: Erôrs tal analizâ il feed `{0}`, URL: `{1}`

en: `{0}` may not be an RSS or Atom feed
fur: Al è pussibil che `{0}` nol sedi un feed RSS o Atom

en: Feed {0} exists already, skipping
fur: Il feed {0} al esist za, si salte

en: All feeds
fur: Ducj i feeds

en: There were problems with some feeds. Do you want to remove them?
fur: A son vignûts fûr problemis cun cualchi feed. Desideristu gjavâju?

en: _Keep
fur: _Ten

en: _Remove
fur: _Gjave

en: {0} new article | {0} new articles
fur[0]: {0} gnûf articul
fur[1]: {0} gnûfs articui

en: Do you want to import these feeds?
fur: Desideristu impuartâ chescj feeds?

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Import
fur: _Impuarte

en: Do you want to import this feed?
fur: Desideristu impuartâ chest feed?

en: opml file local url or rss remote url to import
fur: url locâl dal file opml o url rss esterni di impuartâ

en: Do you want to delete these feeds?
fur: Desideristu eliminâ chescj feeds?

en: _Delete
fur: _Elimine

en: XML files
fur: Files XML

en: Choose an OPML file to import
fur: Sielç un file OPML di impuartâ

en: Open
fur: Vierç

en: Cancel
fur: Anule

en: Choose where to save the exported OPML file
fur: Sielç dulà salvâ il file OPML espuartât

en: Save
fur: Salve

en: General preferences
fur: Preferencis gjenerâls

en: Show newer articles first
fur: Mostre prin i articui gnûfs

en: Open links in your browser
fur: Vierç i colegaments tal to navigadôr

en: Use external video player for YouTube
fur: Dopre riprodutôr video esterni par YouTube

en: Requires youtube-dl and a compatible video player
fur: Al domande youtube-dl e un riprodutôr video compatibil

en: Preferred video player
fur: Riprodutôr video preferît

en: Maximum article age
fur: Etât massime dai articui

en: In days
fur: In dîs

en: Refresh preferences
fur: Preferencis di inzornament

en: Refresh articles on startup
fur: Inzorne i articui al inviament

en: New articles notification
fur: Notifiche pai gnûfs articui

en: Enable auto-refresh
fur: Abilite inzornament automatic

en: Auto-refresh interval
fur: Dade tra i inzornaments automatics

en: In seconds
fur: In seconts

en: Clear caches
fur: Nete lis caches

en: Clear
fur: Nete

en: Appearance
fur: Aspiet

en: Appearance preferences
fur: Preferencis dal aspiet

en: Dark mode
fur: Modalitât scure

en: Reader mode theme
fur: Teme de modalitât leture

en: Light
fur: Clâr

en: Dark
fur: Scûr

en: Show article thumbnails
fur: Mostre miniaturis dai articui

en: Show full articles titles
fur: Mostre titui complets dai articui

en: Show full feeds names
fur: Mostre nons complets dai feeds

en: Font preferences
fur: Preferencis dai caratars

en: Use system font for titles
fur: Dopre il caratar di sisteme pai titui

en: Use system font for paragraphs
fur: Dopre il caratar di sisteme pai paragrafs

en: Custom title font
fur: Caratar dai titui personalizât

en: Custom paragraph font
fur: Caratar dai paragrafs personalizât

en: Custom monospace font
fur: Caratar a spaziadure fisse personalizât

en: Privacy
fur: Riservatece

en: Privacy preferences
fur: Preferencis pe riservatece

en: Enable JavaScript
fur: Abilite JavaScript

en: Try to block advertisements
fur: Cîr di blocâ lis publicitâts

en: Requires app restart
fur: Al covente tornâ a inviâ la aplicazion

en: Update advertisement blocking list
fur: Inzorne la liste di bloc de publicitât

en: Updates automatically every 10 days
fur: Al inzorne in automatic ogni 10 dîs

en: Update
fur: Inzorne

en: Advanced
fur: Avanzadis

en: Advanced preferences
fur: Preferencis avanzadis

en: Maximum refresh threads
fur: Threads massims pal inzornament

en: How many threads to use for feeds refresh
fur: Trops threads doprâ par inzornâ i feeds

en: Experimental GtkListView for articles list
fur: GtkListView sperimentâl pe liste dai articui

en: Troubleshooting
fur: Risoluzion problemis

en: Export Configuration as JSON
fur: Espuarte configurazion come JSON

en: Attach this when reporting bugs
fur: Zonte chest cuant che tu segnalis i erôrs

en: Export
fur: Espuarte

note: type: ignore
en: Feeds Configuration
fur: Configurazion dai feeds

en: _Close
fur: _Siere

en: Cop_y
fur: Cop_ie

en: `{0}`: connection timed out
fur: `{0}`: conession scjadude

en: `{0}` might not be a valid address
fur: Al podarès sei che `{0}` no sedi une direzion valide

en: Error downloading `{0}`, code `{1}`
fur: Erôr tal discjariâ `{0}`, codiç `{1}`

en: Error downloading favicon for `{0}`
fur: Erôr tal discjariâ la favicon par `{0}`

en: Error: OPML path provided does not exist
fur: Erôr: il percors OPML indicât nol esist

en: Error parsing OPML file `{0}`
fur: Erôr tal analizâ il file OPML `{0}`

en: Link copied to clipboard!
fur: Colegament copiât intes notis!

en: Feed content not available for this article
fur: Il contignût dal feed nol è disponibil par chest articul
