gfeeds master - en to hu translation catalogue (150 entries)

en: Feeds
hu: Hírforrások

en: News reader for GNOME
hu: Hírolvasó a GNOME-hoz

en: Feeds is a minimal RSS/Atom feed reader built with speed and simplicity in mind.
hu: A Hírforrások egy minimális RSS/Atom hírolvasó, amely a sebességre és az egyszerűségre törekedve készült.

en: It offers a simple user interface that only shows the latest news from your subscriptions.
hu: Egyszerű felhasználó felületet biztosít, amely csak a legfrissebb híreket jeleníti meg a feliratkozásai közül.

en: Articles are shown in a web view by default, with javascript disabled for a faster and less intrusive user experience. There's also a reader mode included, built from the one GNOME Web/Epiphany uses.
hu: A cikkek alapértelmezetten egy webnézetben jelennek meg, letiltott JavaScripttel a gyorsabb betöltés és a kevésbé tolakodó felhasználói élmény érdekében. Tartalmaz olvasó módot is, amely ugyanarra az összetevőre épül, mint amit a GNOME Web/Epiphany is használ.

en: Feeds can be imported and exported via OPML.
hu: A hírforrások OPML-ből importálhatók és abba exportálhatók.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: rss;reader;feed;news;
hu: rss;olvasó;hírforrás;hírek;

en: Enter feed address to add
hu: Adja meg a hozzáadandó hírforrás címét

en: Add
hu: Hozzáadás

en: You're already subscribed to that feed!
hu: Már feliratkozott erre a hírforrásra!

en: Let's get started
hu: Kezdjen hozzá

en: Add new feeds via URL
hu: Új hírforrások hozzáadása URL-lel

en: Import an OPML file
hu: OPML-fájl importálása

en: _Show Read Articles
hu: Olvasott cikkek meg_jelenítése

en: Mark All as Read
hu: Összes megjelölése olvasottként

en: Mark All as _Unread
hu: Összes megjelölése _olvasatlanként

en: Show _Empty Feeds
hu: Ü_res hírforrások megjelenítése

en: _Manage Feeds
hu: _Hírforrások kezelése

en: _Import OPML
hu: OPML _importálása

en: E_xport OPML
hu: OPML e_xportálása

en: P_references
hu: _Beállítások

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _About Feeds
hu: A Hírforrások _névjegye

en: Filter
hu: Szűrő

en: Add Feed
hu: Hírforrás hozzáadása

en: Menu
hu: Menü

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Search
hu: Keresés

en: There Are Errors
hu: Hibák találhatók

en: Offline
hu: Kapcsolat nélkül

en: Manage Feeds
hu: Hírforrások kezelése

en: Manage Tags for Selected Feeds
hu: Kiválasztott hírforrások címkéinek kezelése

en: Select/Unselect All
hu: Összes kiválasztása be/ki

en: Delete Selected Feeds
hu: Kiválasztott hírforrások törlése

en: New tag name…
hu: Új címke neve…

en: Add Tag
hu: Címke hozzáadása

en: There are no tags yet
hu: Még nincsenek címkék

en: Add some using the entry above
hu: Adjon hozzá párat a fenti beviteli mezővel

en: Open in _Browser
hu: Megnyitás _böngészőben

en: Open in External Media _Player
hu: Megnyitás külső média_lejátszóban

en: _Copy Article Link
hu: Cikk hivatkozásának _másolása

en: View Mode
hu: Nézet mód

en: Web View
hu: Webnézet

en: Reader Mode
hu: Olvasó mód

en: Feed Content
hu: Hírforrás tartalma

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Reset Zoom
hu: Nagyítás visszaállítása

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Back to Articles
hu: Vissza a cikkekhez

en: General
hu: Általános

en: Open Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk megnyitása

en: Open Menu
hu: Menü megnyitása

en: Open Preferences
hu: Beállítások megnyitása

en: Open Filter
hu: Szűrő megnyitása

en: Quit
hu: Kilépés

en: Article List
hu: Cikklista

en: Next
hu: Következő

en: Previous
hu: Előző

en: Show/Hide Read Articles
hu: Olvasott cikkek megjelenítése/elrejtése

en: Mark All Read
hu: Összes megjelölése olvasottként

en: Article
hu: Cikk

en: Open in Browser
hu: Megnyitás böngészőben

en: Mark as Read/Unread
hu: Megjelölés olvasottként/olvasatlanként

en: Select an article
hu: Válasszon egy cikket

en: Error: unable to parse datetime {0} for feeditem {1}
hu: Hiba: a(z) {0} dátum nem dolgozható fel ennél a hírforráselemnél: {1}

en: Errors while parsing feed `{0}`, URL: `{1}`
hu: Hibák történtek a(z) „{0}” hírforrás feldolgozásakor, URL: „{1}”

en: Error decoding unicode data from feed `{0}`, URL: `{1}`
hu: Hiba a(z) „{0}” hírforrásból származó Unicode adatok dekódolásakor, URL: „{1}”

en: Error extracting data from feed `{0}`, URL: `{1}`
hu: Hiba a(z) „{0}” hírforrásból származó adatok kinyerésekor, URL: „{1}”

en: `{0}` may not be an RSS or Atom feed
hu: A(z) „{0}” lehet, hogy nem RSS vagy Atom hírforrás

en: Feed {0} exists already, skipping
hu: A(z) „{0}” hírforrás már létezik, kihagyás

en: All feeds
hu: Összes hírforrás

en: There were problems with some feeds. Do you want to remove them?
hu: Problémák voltak egyes hírforrásokkal. Szeretné eltávolítani azokat?

en: _Keep
hu: _Megtartás

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: {0} new article | {0} new articles
hu[0]: {0} új cikk
hu[1]: {0} új cikk

en: Do you want to import these feeds?
hu: Szeretné importálni ezeket a hírforrásokat?

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Import
hu: _Importálás

en: Do you want to import this feed?
hu: Szeretné importálni ezt a hírforrást?

en: url
hu: URL

en: opml file local url or rss remote url to import
hu: importálandó helyi OPML-fájl vagy távoli RSS URL

en: Do you want to delete these feeds?
hu: Szeretné törölni ezeket a hírforrásokat?

en: _Delete
hu: _Törlés

en: XML files
hu: XML-fájlok

en: Choose an OPML file to import
hu: Válassza ki az importálandó OPML-fájlt

en: Open
hu: Megnyitás

en: Cancel
hu: Mégse

en: Choose where to save the exported OPML file
hu: Válassza ki, hogy hová mentse az exportálandó OPML-fájlt

en: Save
hu: Mentés

en: General preferences
hu: Általános beállítások

en: Show newer articles first
hu: Újabb cikkek megjelenítése elsőként

en: Open links in your browser
hu: Hivatkozások megnyitása böngészőben

en: Use external video player for YouTube
hu: Külső videólejátszó használata a YouTube-hoz

en: Requires youtube-dl and a compatible video player
hu: A youtube-dl és egy kompatibilis videólejátszó meglétét igényli

en: Preferred video player
hu: Előnyben részesített videólejátszó

en: Maximum article age
hu: Cikkek legnagyobb életkora

en: In days
hu: Napokban

en: Refresh preferences
hu: Beállítások frissítése

en: Refresh articles on startup
hu: Cikkek frissítése indításkor

en: New articles notification
hu: Új cikkek értesítés

en: Enable auto-refresh
hu: Automatikus frissítés engedélyezése

en: Auto-refresh interval
hu: Automatikus frissítés időköze

en: In seconds
hu: Másodpercben

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: Clear caches
hu: Gyorsítótárak törlése

en: Clear
hu: Törlés

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Appearance preferences
hu: Megjelenési beállítások

en: Dark mode
hu: Sötét mód

en: Reader mode theme
hu: Olvasó mód témája

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Light
hu: Világos

en: Dark
hu: Sötét

en: Show article thumbnails
hu: Cikkek bélyegképeinek megjelenítése

en: Show full articles titles
hu: Teljes cikkcímek megjelenítése

en: Show full feeds names
hu: Teljes hírforrásnevek megjelenítése

en: Font preferences
hu: Betűkészlet beállításai

en: Use system font for titles
hu: Rendszer betűkészletének használata a címeknél

en: Use system font for paragraphs
hu: Rendszer betűkészletének használata a bekezdéseknél

en: Custom title font
hu: Egyéni betűkészlet a címhez

en: Custom paragraph font
hu: Egyéni betűkészlet a bekezdéshez

en: Custom monospace font
hu: Egyéni rögzített szélességű betűkészlet

en: Privacy
hu: Adatvédelem

en: Privacy preferences
hu: Adatvédelmi beállítások

en: Enable JavaScript
hu: JavaScript engedélyezése

en: Try to block advertisements
hu: Hirdetések tiltásának kísérlete

en: Requires app restart
hu: Az alkalmazás újraindítását igényli

en: Update advertisement blocking list
hu: Hirdetések tiltólistájának frissítése

en: Updates automatically every 10 days
hu: Automatikusan frissíti 10 naponként

en: Update
hu: Frissítés

en: Advanced
hu: Speciális

en: Advanced preferences
hu: Speciális beállítások

en: Maximum refresh threads
hu: Frissítési szálak legnagyobb száma

en: How many threads to use for feeds refresh
hu: Hány szálat használjon a hírforrások frissítéséhez

en: Experimental GtkListView for articles list
hu: Kísérleti GtkListView a cikkek listájához

en: Troubleshooting
hu: Hibaelhárítás

en: Export Configuration as JSON
hu: Beállítások exportálása JSON-ként

en: Attach this when reporting bugs
hu: Ennek csatolása a hibák jelentésekor

en: Export
hu: Exportálás

note: type: ignore
en: Feeds Configuration
hu: Hírforrások beállításai

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Cop_y
hu: _Másolás

en: `{0}`: connection timed out
hu: „{0}”: időtúllépés a kapcsolatban

en: `{0}` might not be a valid address
hu: A „{0}” lehet, hogy nem érvényes cím

en: Error downloading `{0}`, code `{1}`
hu: Hiba a(z) „{0}” letöltésekor, kód: „{1}”

en: Error downloading favicon for `{0}`
hu: Hiba a(z) „{0}” böngészőikonjának letöltésekor

en: Error: OPML path provided does not exist
hu: Hiba: A megadott OPML útvonal nem létezik

en: Error parsing OPML file `{0}`
hu: Hiba a(z) „{0}” OPML-fájl feldolgozásakor

en: Link copied to clipboard!
hu: Hivatkozás a vágólapra másolva!

en: Feed content not available for this article
hu: Nem érhető el hírforrástartalom ennél a cikknél
